EKSTRA
MENÜ

Fatma Girik

Fatma Girik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fatma Girik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 971 Fatma Girik haberi bulunmuştur.

Fatma Girik, Sinema hayatına çok küçük yaşlarda merhaba demiştir. Başlarda annesiyle birlikte çeşitli filmlerde figüranlık yapmış ve zaman için adını sinema tarihine altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

Fatma Girik Kimdir ve Nereli?

Son derece sert ve bir o kadar da mağrur bakışları, yapılan haksızlıkların karşısında duruşu, sözünü hiç esirgemeyen yapısı ile karakteristik rollerin başarılı bir oyuncusu olan Girik, sahip olduğu bu önemli özellikleri sebebiyle Erkek Fatma adıyla anılmıştır. Özellikle de köy temalı olan filmlerin vazgeçilmez oyuncularından biri olmuş, rol almış olduğu 180’den fazla film ile de pek çok ödülün sahibi olmaya hak kazanmıştır. Fatma Girik İstanbul doğumlu olup annesi Münevver Girik ve babası da Hayri Girik’in 3 çocuğundan biridir.

Fatma Girik'in Hayatı

Münevver Girik ve Hayri Girik’in üç çocuğundan biri olarak İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Fatma Girik'in babası bir dalgıç ve annesi de ev hanımıydı. Fatma Girik'in Müesser Girik ve Günay Girik adlarında iki kardeşi vardır. Fatma Girik’in çocukluğunun büyük bir bölümü İstanbul'un Sultanahmet ilçesinde geçmiştir.

Fatma Girik Cağaloğlu Ortaokulu’na devam ettiği sıralarda, ailesine yardımcı olmaya mecbur kaldığından dolay eğitim hayatını ortaokulun ikinci sınıfta sonlandırmıştır. Fatma Girik, annesi ile birlikte çeşitli filmlerde figüranlık yapmaya başlamıştır ve bu sayede küçük rollerle izleyicinin karşısına çıkmıştır. Fatma Girilk'in rol almış olduğu ilk filmi ise, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri’nin üstlenmiş olduğu Leke filmi olmuştur.

Leke filminde rol alan Fatma Girik bu film bir oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramamış olup bunu birkaç tane daha iddiasız nitelikte olan yapım daha izlemiştir. Fatma Girik’in sergilediği oyunculuk performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaracağı nitelikteki film, Memduh Ün’ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı olan Ölüm Peşimizde olmuştur.

Fatma Girik'in Memduh Ün’le tanışması oyuncunun yaşamında önemli bir dönüm noktası olmuştur. Bu süreçte Fatma Girik, Beşiktaşlı futbolcu Varol ile olan birlikteliğini sona erdirmiş ve Ün’le uzun süreli bir birlikteliğin ilk adımını atmış olmuştur.

Fatma Girik'in Doğum Tarihi (Yaşı) ve Boyu Hakkında Biyografi Bilgileri

Fatma Girik 12 Aralık 1943 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş olup şimdiki yaşı 78'dir. Yay burcu olan Fatma Girik'in boyu 1,65'dir. Göz rengi mavi ve saç rengi siyah olan sanatçın il başrolünü 1957 yılında oynamış olup bu deneyimi ise rol almış olduğu ilk film olan Leke ile almıştır. Fatma Girik'in bu dönemde rol almış olduğu pek çok dizi ve film olmuş tanınmış bir sanatçı olma başarısına ulaşamamıştır.

Fatma Girik'in sergilediği oyunculuk performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı film "Ölüm Peşimizde" olmuştur. Fatma Girik yakalamış olduğu bu başarıyı ise hayatının dönüm noktası olarak adlandırmıştır. Ayrıca Duvaksız Gelin, Civanmert, Severek Ölenler ve Kısmetin En Güzeli gibi filmlerde izleyicinin karşısına başrol oyuncusu olarak çıkan Girik’in popülaritesi daha da artmıştır. Fatma Girik’in rol almış olduğu ağlatılan ve ezilen kadın karakterlerinden Erkek Fatma olarak anıldığı döneme geçişi ise 1962 yılında yine Memduh Ün’ün yönetmenliğini üstlenmiş olduğu Belalı Torun filmiyle olmuştur.

Fatma Girik, rol almış olduğu 1962 yapımı filmde bir erkeği canlandırmış ve bunun için de saçlarını da çok kısa kestirmiştir. Rol almış olduğu bu film, sanatçının gerçek hayatta sahip olduğu özellikleriyle ve Erkek Fatma imajıyla örtüşen bir nitelik taşımıştır.

Fatma Girik 17 Kasım 2016 yılında bir hastanede kalça kemiğinden ameliyat olmuştur. Sanatçı geçirmiş olduğu bu kalça kemiği ameliyatıyla eski sağlığına yeniden kavuşmuştur. 30 Kasım 2016 yılında evinde düşmesi sonucunda kalça kemiği protezleri zarar görmüş ve bunun sonucunda yeniden bir kalça ameliyatı daha geçirmiştir. Fatma Girik'e sıklıkla düşme nedeniyle uzun süreler tetkiklerden geçmiştir. 21 Şubat 2019 yılına gelindiğinde ise sanatçı hidrosefali sebebiyle bir hastanede beyin ameliyatı geçirmiştir.

Fatma Girik Haberleri

Yeşilçamın kötü adamı Coşkun Göğenden yıldız tablosu: Fatma Girik delikanlı, Kadir İnanır tehlikeli

Yeşilçam'ın 'kötü adamı' Coşkun Göğen'den yıldız tablosu: Fatma Girik delikanlı, Kadir İnanır tehlikeli

Coşkun Göğen, Yeşilçam’ın en ünlü kötü adamlarından... Oyuncu, şimdilerde Antalya’da eşi Angel’la emekli hayatı yaşıyor. Göğen, rol aldığı filmler yüzünden bir dönem Beyoğlu’na çıkamadığını söylüyor ve ekliyor: “Yediğim küfür, aldığım paraya değmedi hayat boyunca.”

2.05.2021Magazin
Nasıl anlatsam... Nerden başlasam  Kaç kişiydik o zaman bak... İşte ünlülerin eski Bodrum’u

'Nasıl anlatsam... Nerden başlasam Kaç kişiydik o zaman bak...' İşte ünlülerin eski Bodrum’u!

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi büyükşehirlerde yaşayanlar, turizm merkezi Bodrum’a akın etti. Sosyal medyada ise şehrin eski günleri yeniden gündeme geldi. İşte ünlülerin eski Bodrum’u...

1.05.2021Magazin
F Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

F Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

E harfinden sonra gelen F, alfabenin 7. harfidir. ''Fe'' şeklinde okunan harf periyodik cetvelde Flor elementinin simgesidir. F harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (artist) isimleri nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

13.04.2021Sözlük
Belkıs Özener kimdir, kaç yaşında Yeşilçam’ın görünmeyen sesi Belkıs Özener...

Belkıs Özener kimdir, kaç yaşında? Yeşilçam’ın görünmeyen sesi Belkıs Özener...

Belkıs Özener merak edilen isimler arasında bulunuyor. Yeşilçam’ın sevilen isimlerinin filmlerde sahnede söylediği şarkıları seslendiren Belkıs Özener’in kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. İşte Yeşilçam’ın görünmeyen sesi hakkında bilgiler

31.03.2021Magazin
İlker İnanoğlu: Sınıf arkadaşlarım Keanu Reeves, Kate Hudson, Nicole Kidman gibi yıldızlardı

İlker İnanoğlu: Sınıf arkadaşlarım Keanu Reeves, Kate Hudson, Nicole Kidman gibi yıldızlardı

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Arka Sokaklar’ın başrolü İlker İnanoğlu, Hülya Koçyiğit’in programına konuk oldu. İnanoğlu, Amerika’daki sınıf arkadaşlarının Keanu Reeves, Kate Hudson, Nicole Kidman gibi yıldız isimler olduğunu söyledi.

22.03.2021Magazin
25. Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali temmuzda yapılacak

25. Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali temmuzda yapılacak

Almanya’nın gözde kültür festivallerinden olan Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali temmuz ayında sinemaseverlerle buluşacak.

15.03.2021Avrupa
Ceren Hindistan kimdir nereli kaç yaşında İşte, Ceren Hindistan dizileri ve filmleri

Ceren Hindistan kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Ceren Hindistan dizileri ve filmleri

Ceren Hindistan, magazin haberlerini yakından takip eden kişiler tarafından araştırılıyor. Güzellik yarışması ile potansiyeli fark edilen Ceren Hindistan, Ankara'dan İstanbul'a taşınma kararı almış ve burada oyunculuk eğitimi görmüştür. Ceren Hindistan, oyunculuk eğitiminin ardından pek çok dizi ve film projelerinde oynamıştı. Peki, Ceren Hindistan kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Ceren Hindistan dizileri ve filmleri

10.03.2021Hayat
İstisnasız herkes okumalı Tüm kadınların çığlığını dile getirdiler...

İstisnasız herkes okumalı! Tüm kadınların çığlığını dile getirdiler...

Sanat dünyasının önemli isimleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne dair hislerini özel mektuplarla anlattı. Hepsinin ortak isteğiyse kadın şiddeti ve cinayetlerinin son bulduğu eşit bir dünyada yaşamak...

8.03.2021Magazin
Nükhet Duru: Yoncanın 4. yaprağı değilim

Nükhet Duru: Yoncanın 4. yaprağı değilim

Nükhet Duru ‘Müziğin dört yapraklı yoncası’ benzetmesi için ilginç bir yorumu yaptı.

20.02.2021Magazin
Onun gibisi gelmedi: Varol Ürkmez

Onun gibisi gelmedi: Varol Ürkmez

Futbol-sinema birlikteliğinin en ilginç adresi Varol Ürkmez’dir. Dün “Benden bu kadar” diyerek aramızdan ayrılan Ürkmez, futbol tarihimizin en renkli, en farklı isimlerden, izlerden biridir...

30.01.2021Gündem
4 Yapraklı Yoncadan 2021 dilekleri

'4 Yapraklı Yonca'dan 2021 dilekleri

Sanat dünyasının ünlü isimleri, 2021’den beklentilerinin sağlık olduğunu söyledi. İşte ünlü isimlerin 2021 dilekleri...

3.01.2021Magazin
Adnan Şenses vefat yıl dönümünde anılıyor

Adnan Şenses vefat yıl dönümünde anılıyor!

Türk sanat müziği sanatçısı, besteci, şarkı sözü yazarı ve sinema oyuncusu Adnan Şenses, vefatının 7'nci yılında anılıyor. 'Neden Saçların Beyazlamış Arkadaş', 'Tövbeler Tövbesi', 'Sabır Duası', 'Doldur be Meyhaneci' gibi birçok şarkıyla sanat dünyasında iz bırakan Adnan Şenses'in vefatının üzerinden 7 yıl geçti. İşte, Adnan Şenses hakkında merak edilenler...

25.12.2020Hayat
Müzik dünyasının beyaz saçlı çınarı: Adnan Şenses

Müzik dünyasının beyaz saçlı çınarı: Adnan Şenses

"Neden Saçların Beyazlamış Arkadaş", "Tövbeler Tövbesi", "Sabır Duası", "Doldur be Meyhaneci" gibi birçok şarkıyla sanat dünyasında iz bırakan Adnan Şenses'in vefatının üzerinden 7 yıl geçti.

24.12.2020Keyif
Fatma Girik: Film yönetmek istiyorum

Fatma Girik: Film yönetmek istiyorum

Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Fatma Girik, hayata geçirmeyi planladığı sinema projelerini anlattı. 78 yaşındaki oyuncu, yeniden yönetmen koltuğuna oturmak istediğini açıkladı: “Bir film yönetmek istiyorum. Bir de Suna Kıraç’ı oynamak.”

18.12.2020Keyif
Erkut Taçkın kimdir, kaç yaşında İşte Erkut Taçkının hayatıyla ilgili bilgiler

Erkut Taçkın kimdir, kaç yaşında? İşte Erkut Taçkın'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Türk Rock müziğinin ilk temsilcilerinden Erkut Taçkın 78 yaşında hayatını kaybetti. Uzun zamandır kanser tedavisi gören Erkut Taçkın, Türk rock müziğinin ilk temsilcilerindendi. Erkut Taçkın, ayrıca Silahlı Kuvvetler yüzme şampiyonudur. Deniz Harp Okulu ve Lisesi Orkestrası ve Lokal Grubu gerçek anlamda vokal yapan ve Rock'n Roll çalan ilk müzik topluluğu olarak tarihe geçti. Peki, Erkut Taçkın kimdir, kaç yaşında? İşte Erkut Taçkın'ın hayatıyla ilgili bilgiler...

14.12.2020Magazin
Ünlü sanatçı Fatma Girike doğum günü sürprizi

Ünlü sanatçı Fatma Girik'e doğum günü sürprizi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede yaşamını sürdüren ünlü sinema sanatçısı Fatma Girik'i ziyaret ederek, doğum gününü kutladı.

13.12.2020Magazin
Bugün Fatma Girik ve Hülya Koçyiğitin doğum günü

Bugün Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit'in doğum günü

Türk sinemasının iki efsane oyuncusu Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit bir yaş daha aldı. Her ikisi de 12 Aralık’ta doğan sanatçılardan Girik 78, Koçyiğit de 73 yaşına girdi.

12.12.2020Magazin
En İyi Fatma Girik Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Fatma Girik Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Fatma Girik Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Fatma Girik Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Türk filmleri; dramatik, komik, heyecanlı ve romantik bir yolculuğa bizleri sürüklüyor. Bu değerli filmler arasında Fatma Girik filmlerinin yeri apayrı. İşte sizler için en iyi Fatma Girik Filmleri- yeni ve eski en çok izlenen Fatma Girik filmleri listesi ve önerisi (2020).

Özgürlük, Atatürk, güven, eşitlik, nefes, vatan, sevda, cumhuriyet

Özgürlük, Atatürk, güven, eşitlik, nefes, vatan, sevda, cumhuriyet

Bugün Cumhuriyet Bayramımızın 97’nci yıldönümünü kutluyoruz. Salgın önlemleri nedeniyle meydanlarda geniş katılımlı kutlamalar yapılamasa da Türkiye’nin dört bir yanı kırmızı-beyaz, yürekler Cumhuriyet coşkusuyla dolu. Biz de her kesime sorduk: “Sizin için tek kelimeyle Cumhuriyet nedir?”

29.10.2020Gündem
Fatma Girikten ameliyat sonrası ilk kare

Fatma Girik'ten ameliyat sonrası ilk kare!

77 yaşındaki usta oyuncu Fatma Girik beyin ameliyatının ardından Bodrum'daki evinde istirahate çekildi.

7.10.2020Magazin
Oyuncu Fatma Girikin sağlık durumunda yeni gelişme Fatma Girik kimdir, hangi filmlerde oynadı

Oyuncu Fatma Girik'in sağlık durumunda yeni gelişme! Fatma Girik kimdir, hangi filmlerde oynadı?

Türk sinemasının usta oyuncusu Fatma Girik'in hayatı ve sağlık durumu son paylaşımının ardından yeniden gündeme geldi. Geçirdiği beyin ameliyatının ardından Bodrum’daki evinde istirahate çekilen Fatma Girik, sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaştı. Oyuncunun keyfinin yerinde olduğu görüldü. Fatma Girik 2019 yılında hidrosefali sebebiyle beyninden ameliyat olmuştu. Peki, Fatma Girik kimdir? İşte, Fatma Girik'in oynadığı filmler ve sağlık durumuyla ilgili ayrıntılar.

6.10.2020Hayat
Beyin ameliyatı geçirmişti Ünlü oyuncu evinden fotoğraflarını paylaştı

Beyin ameliyatı geçirmişti! Ünlü oyuncu evinden fotoğraflarını paylaştı

Ünlü oyuncu Fatma Girik(77), geçirdiği beyin ameliyatının ardından Bodrum’daki evinde istirahate çekildi. Fatma Girik, sosyal medya hesabından Bodrum’daki evinden fotoğrafını paylaştı.

6.10.2020Gündem
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı

Bu yıl 57'ncisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış galası kırmızı halı geçişiyle başladı.

4.10.2020Keyif
Festivale özel 2 afiş

Festivale özel 2 afiş

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl iki afişle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

15.09.2020Keyif
Altın Portakal Film Festivali afişlerinde Fatma Girik ve sağlık çalışanları olacak

Altın Portakal Film Festivali afişlerinde Fatma Girik ve sağlık çalışanları olacak

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde bu yıl iki afiş kullanılacak. Afişlerin birinde sinema sanatçısı Fatma Girik, diğerinde ise Kovid-19'la kahramanca mücadele eden sağlık çalışları yer alacak.

14.09.2020Keyif
Fatma Girik: Onlara inat yaşıyorum

Fatma Girik: Onlara inat yaşıyorum

Sosyal medyada dolaşan “Fatma Girik öldü” haberleri sanatçının sevenlerini korkuttu. Girik, haberi yayanlara tepki gösterdi: “Onlara inat yaşıyorum.”

29.08.2020Magazin
Usta oyuncu Fatma Girik öldü iddialarını yalanlayarak hayranlarına  mesaj verdi

Usta oyuncu Fatma Girik "öldü" iddialarını yalanlayarak hayranlarına mesaj verdi

Türk sinema tarihinin usta isimlerinden olan Fatma Girik, sosyal medyada yayılan öldü iddialarını yalanlayarak hayranlarına, "İnanmasınlar, gayet iyiyim, sağlıklıyım" dedi.

28.08.2020Haber
Usta oyuncu Fatma Girik öldü iddialarını yalanlayarak hayranlarına mesaj verdi

Usta oyuncu Fatma Girik "öldü" iddialarını yalanlayarak hayranlarına mesaj verdi

Türk sinema tarihinin usta isimlerinden olan Fatma Girik, sosyal medyada yayılan öldü iddialarını yalanlayarak hayranlarına, "İnanmasınlar, gayet iyiyim, sağlıklıyım" dedi.

28.08.2020Magazin
Kanlı Nigar filmi ne zaman çekildi İşte Kanlı Nigar oyuncuları

Kanlı Nigar filmi ne zaman çekildi? İşte Kanlı Nigar oyuncuları

Kanlı Nigar filmi oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Türk sinemasının sevilen filmleri izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Bu akşam yayınlanacak olan Kanlı Nigar filminin oyuncuları arasında Fatma Girik, Kemal Sunal, Yaşar Güner, Necla Soylu gibi isimler bulunuyor.

28.08.2020Televizyon
Postacı filmi ne zaman ve nerede çekildi İşte Postacının konusu ve oyuncuları

Postacı filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte Postacı'nın konusu ve oyuncuları

Yeşilçam'ın ünlü yönetmeni Memduh Ün'ün yönetmen koltuğunda oturduğu ve usta oyuncu Kemal Sunal'ın başrolde yer aldığı Postacı filmi, televizyon ekranlarına geldiği zaman yine izleyiciye keyifli anlar yaşatıyor. Filmseverler, filmin nerede ve hangi tarihte çekildiğini merak ediyor. Peki, Postacı filmi ne zaman ve nerede çekildi?

10.08.2020Keyif
Kanlı Nigar filminin oyuncuları… Kanlı Nigar ne zaman çekildi

Kanlı Nigar filminin oyuncuları… Kanlı Nigar ne zaman çekildi?

Memduh Ün'ün unutulmaz yapımları arasında yer alan Kanlı Nigar, filmi televizyon ekranlarının Yeşilçam kuşağında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Yayın akışındaki tanıtımlar nedeniyle Kanlı Nigar filminin oyuncuları merak ediliyor. Peki, Kanlı Nigar oyuncuları kimler, film ne zaman çekildi? İşte ilk vizyona girdiği tarihin üzerinden yıllar geçmesine rağmen izlenmeye devam eden Kanlı Nigar filminin oyuncuları…

30.06.2020Televizyon
Fatma Girik: Herkes  gibi kurallara uydum

Fatma Girik: Herkes gibi kurallara uydum

USTA oyuncu Fatma Girik, geçirdiği kalça ameliyatı sonrası Bodrum’daki evine misafir kabul etmiyor, dışarı çıkmıyordu.

5.06.2020Magazin
Oyuncu Fatma Girik: Bu süreci de birlikte atlatacağız

Oyuncu Fatma Girik: Bu süreci de birlikte atlatacağız

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren ünlü oyuncu Fatma Girik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkmadığını söyledi.

4.06.2020Keyif
Garip filminin Fatoşu kimdir Ece Alton şimdi ne yapıyor

Garip filminin Fatoş'u kimdir? Ece Alton şimdi ne yapıyor?

Yaşına rağmen yaptığı oyunculukla dönemin en iyi çocuk oyuncularından biri olmayı başaran Fatoş yani Ece Alton'un ve Kemal Sunal'ın rol aldığı Garip filmi, izleyenlere duygu dolu anlar yaşatan bir film. Filmde oyunculuğu ile dikkat çeken çocuk oyuncu Fatoş yani Ece Alton'un kim olduğu ve şimdilerde ne yaptığı merak konusu oldu. Peki, Garip filminin Fatoş'u kimdir? Ece Alton şimdi ne yapıyor?

19.05.2020Hayat
Yeşilçamın renkli dünyası yeniden evlere konuk oluyor

Yeşilçam'ın renkli dünyası yeniden evlere konuk oluyor

Üretim ve seyirciyle kurduğu ilişki açısından önemli bir dönem olan Yeşilçam, aradan uzun yıllar geçse de unutulmaz karakterlerin ve sahnelerin yer aldığı yapımlarıyla, izleyicilerin gönlünde yer edinmeye devam ediyor.

13.05.2020Keyif
Postacı filmi ne zaman nerede çekildi Postacı filmi oyuncuları kimler

Postacı filmi ne zaman nerede çekildi? Postacı filmi oyuncuları kimler?

Kemal Sunal'ın başrolünde yer aldığı Türk Sineması klasiklerinden Postacı, televizyonda ekranlara geliyor. Yönetmenliğini Memduh Ün'ün yaptığı konusu ve oyuncuları ile dikkatleri üzerine çeken filmde Sevtap ve mahallede görevli posta dağıtıcısı Adem'in yaşadıkları aşkı ele alıyor. Postacı filmi çekildiği yerle de izleyenlerin dikkatini çekiyor. Peki, Postacı filmi ne zaman çekildi, nerede çekildi? Postacı filmi oyuncuları kimler? İşte, Postacı filminin konusu, oyuncu kadrosu ve çekildiği zamanla ilgili ayrıntılı bilgiler...

9.05.2020Televizyon
Fatma Girik: Geleceğe umutla  bakıyorum

Fatma Girik: Geleceğe umutla bakıyorum

YEŞİLÇAM’ın usta oyuncusu Fatma Girik, ev karantinasına Bodrum’daki evinde devam ediyor.

7.05.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Kemal Kılıçdaroğlu ve kahkahalar, kahkahalar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimden önce CNN Türk’te bir programa çıkmıştı.

11.04.2021

‘Benim adım Fosforludur, vurduğumun gözü mordur’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, hakkında başlayan ‘Fosforlu Cevriye’ kampanyasına yönelik sözleri, siyasetin en önemli gündem maddesi oldu. Peki kimdir Fosforlu Cevriye? İşte Suat Derviş’in romanında anlattığı Fosforlu Cevriye’nin edebiyat ve popüler kültürümüzdeki yeri ve macerası.

12.03.2021

İnsan ırkını temsilen tek bir güzel seçilse o bir erkek olurdu

Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit, Çağatay Ulusoy, Deniz Akkaya, Deniz Pulaş... Bugün ekranda, beyazperdede, podyumlarda tanıdığınız, bildiğiniz, sevdiğiniz kim varsa onun eseri. Güzellik ve yakışıklılığı tescilleyen bir estetik noteri gibi. Fakat Erkan Özerman, 33 kez düzenlediği Best Model’den çok daha fazlası. İnanılmaz bir hayat: Liyakat madalyaları olan bir dans kralı. Ülkemizde show business’in, gece hayatının öncülerinden. En iyisi başa saralım, paşa dedesinden başlayalım.

21.12.2020

Kar Bursa’ya Bursa kışa yakışırdı

Bu günlerde şehir boydan boya beyaza boyanır, kiremit kırmızısı çatılar bir süre kaybolur, bacalarından yükselen dumanlar izlenirdi.

17.12.2020

Önce 2 telefon geldi sonra da bu fotoğraf

Hani bir milletvekilinin Türkan Şoray için sarf ettiği o süfli cümleler vardı ya:

7.11.2020

İyi ki kötüler var

Dün Kelebek’te Eda Solmaz’ın, Yeşilçam’ın unutulmaz kötülerinden İhsan Gedik ile röportajını okudum.

31.10.2020

Biz kaç Gülşenciyiz?

Türk sinemasının yoncası niye dört yapraklı da beş değil? Sayılan dört ismin arasında neden Gülşen Bubikoğlu yok? Kadını durup durup sosyal medyanın gündemine oturttuğumuza göre az buz insan da değiliz böyle düşünen.

28.10.2020

‘Festival mevsimi’ geldi...

39’uncu İstanbul Film Festivali 9 Ekim’de başlıyor. 20 Ekim’e kadar sürecek organizasyonda Uluslararası Yarışma kapsamındaki yapıtlar sadece festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’da seyirciyle buluşacak. Öte yandan Antalya Altın Portakal Film Festivali de bugün başlıyor.

3.10.2020

Bak bir varmış bir yokmuş... O güzel kız gerçekten varmış

Sınıf arkadaşı Nuran arayıp da “Hadi gel bu hafta sonu eski günlerdeki gibi sahile çıkalım. Yüzelim biraz” deyince...

6.09.2020

Bir de ‘Kelebeğin ömrü kısa olur’ derler...

Yarım asırdır Türkiye’nin müzik ve televizyon alanında en iyilerini tarihe altın harflerle not düşen Pantene Altın Kelebek ödülleri, bambaşka bir konseptle karşımızda. Bu sene ne tören ne de davetliler var. İlk kez ödüller kazananların kapısına dayandı.

27.06.2020

Sen ne güzel bir CHP’lisin ey Ali Kılıç Başkan

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan bir mektup aldım sabah saatlerinde

5.05.2020