EKSTRA
MENÜ

Meslek Seçimi

Meslek Seçimi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Meslek Seçimi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.968 Meslek Seçimi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Meslek Seçimi Haberleri

‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

Time dergisinin bu yılki ‘Dünyanın en etkili 100 kişisi’ listesine giren tek Türk, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol oldu. Birol ile bir ziyaret için bulunduğu İstanbul’da ‘Hey Gidi Yıllar’ dedik; hem hikâyesini dinledik hem de geleceğimizin dünyasına ilişkin projeksiyonlarda bulunduk...

17.09.2021Gündem
Pandemi sonrası insan kaynakları trendleri değişecek

Pandemi sonrası insan kaynakları trendleri değişecek

Pandemi, hemen her şeyde olduğu gibi insan kaynakları endüstrisini de dönüştürdü. Kovid-19, kişisel ve profesyonel yaşamları dünya genelinde derinden kesintiye uğrattı. 2020 ve 2021de değişen koşulların insan kaynakları yönetiminde de köklü değişikliklere neden olduğunu söyleyen İnsan Kaynakları yöneticisi Ali Rıza Esmen, insan kaynakları alanındaki trendler hakkında açıklamalarda bulundu.

21.08.2021Ekonomi
Doğru meslek seçimi hayatınızı etkiler

Doğru meslek seçimi hayatınızı etkiler!

Üniversite adaylarının tercih döneminde, ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfederek, kariyerleri için doğru seçimi yapmalarını sağlayacak Meslekilgi Modülü Kolay Kampüs’te!

14.08.2021Eğitim
Tercih yaparken nelere dikkat etmeli

Tercih yaparken nelere dikkat etmeli?

Milyonlarca kişinin odak noktasını oluşturan YKS sonuçları açıklandı. ÖSYM takvimine göre 2021-YKS tercihleri 5-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. İşte üniversitelerden adaylara öneriler...

5.08.2021Eğitim
Tercih döneminde neler yapılmalı

Tercih döneminde neler yapılmalı?

Öğrencilerin kaderini belirleyecek, hayatlarının gelecekteki yıllarını şekillendirecek meslek seçimini ilk adımı olan üniversite tercih dönemi 5-20 Ağustos’ta başlayacak. Üniversite ve meslek seçerken, tercih döneminde yapılması gerekenleri anlattı.

4.08.2021Eğitim
Pandemi meslek seçimini etkiledi

Pandemi meslek seçimini etkiledi

“Hangi mesleği seçmeliyim” sorusuna verilen yanıtlar her dönem çağın şartlarına göre değişim gösteriyor. Ama pandeminin meslek seçiminde denklemi çok daha radikal ve hızlı biçimde değiştirmesi bekleniyor. Pandeminin değiştirdiği dünya koşullarında bazı mesleklerin öneminin artacağı tahmin ediliyor.

1.08.2021Eğitim
Üniversite adaylarına ipuçları: 15 adımda doğru tercih

Üniversite adaylarına ipuçları: 15 adımda doğru tercih

YKS sonuçları açıklandı, üniversite adayları 5-13 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapacak. Bu yıl sınavın zor olması ve 180 puan tercih barajına takılan adayların çokluğu tercihleri daha kritik hale getirdi.

30.07.2021Eğitim
Hayat boyu öğrenme modelinde sadece akademik yeterlilik yetmiyor

Hayat boyu öğrenme modelinde sadece akademik yeterlilik yetmiyor

Eğitim dünyası hızla değişirken, değişimi yakalayabilecek, anlayan ve sorgulayan öğrenciler yetiştirmek önem kazanıyor. IB Türkiye Elçisi Jale Onur, “Gençlere, sadece akademik başarı değil, dünyanın ve zamanın gereği olan becerileri de kazandırmak gerekiyor” diyor.

30.04.2021Eğitim
Biz insanlara yardım etmeyi bırakmayız

Biz insanlara yardım etmeyi bırakmayız

10 yaşındayken haberlerde izledikleri bir ailenin öyküsünden çok etkilenip bir iyilik hareketi başlattılar. Liseli Karakaş kardeşler, sekiz yıl sonra, 11 ünlü isimle yaptıkları söyleşilerden oluşan kitapla huzurlarınızda... Kitabın geliriyle çocuklara solunum cihazı ve tablet alacaklar.

Üniversite müfredatına kariyer planlama girdi

Üniversite müfredatına kariyer planlama girdi

Üniversitelerin birinci sınıfı müfredatına eklenen kariyer planlama dersini, 2020-2021 akademik yılı bahar dönemiyle 100 üniversitede 400 binden fazla öğrencinin alması planlanıyor. Dersin 14 haftalık ders planı ve içerikleri, ortak bir standartta, tüm öğrencilere fırsat eşitliği sağlayabilmesi için hazırlandı.

10.03.2021Eğitim
MEB seminer programı 2021 Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

MEB seminer programı 2021! Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenler için hazırlanan Mesleki Çalışma Programı (MÇP), online olarak ekranlara gelecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan BOYACI'nın konuşması ile başlayacak olan seminer programı, EBA üzerinden 12 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. İşte, MEB tarafından yayımlanan Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

8.02.2021Gündem
‘15 Şubatla ilgili bir ilke kararı aldık’

‘15 Şubat'la ilgili bir ilke kararı aldık’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan ‘Ne oluyor?’ programına katıldı. Selçuk, Hakan Çelik ve Göksu Öngören Özgür'ün gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

18.01.2021Eğitim
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak Bakan Selçuk o tarihe işaret etti

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk o tarihe işaret etti!

Okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden milyonlarca öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı ya da diğer resmi kurumlardan gelen açıklamalara odaklanırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya dair önemli açıklamalar yaptı. Peki, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

17.01.2021Gündem
Çocuklarını doğru mesleğe yönlendirmeleri için ailelere ipuçları

Çocuklarını doğru mesleğe yönlendirmeleri için ailelere ipuçları

Çocukların meslek eğiliminde net bir yaş diliminden bahsetmek pek mümkün değil. Seçeceği meslekler, ilgi ve yeteneklerine göre değişiyor. İşte bu nedenle anne babalar da iyi birer gözlemci olmalı. Peki, doğru mesleğe yönlendirme konusunda ebeveynlere düşen görevler neler?

12.01.2021Eğitim
Vinç Operatörü nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Vinç Operatörü olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Vinç Operatörü nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Vinç Operatörü olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimlerinde bazı hususlar ön planda tutulmalıdır. Özellikle kariyer hedefleri ve yeteneklere göre meslek seçimi de doğru bir şekilde yapılmalıdır. İnşaat sektöründe ise vinç operatörlerine ihtiyaç duyuluyor. Vinç operatörü nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

25.12.2020Meslekler
Solist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Solist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Solist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Solist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi yapılırken herkesin oldukça dikkatli ve özenli davranması gerekir. Çünkü seçilen meslek insanların neredeyse tüm hayatını etkiler. Solistlik gibi bazı mesleklerde ise yetenekli olmak gerekir. Solist nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

24.12.2020Meslekler
Moda Tasarımcısı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Moda Tasarımcısı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Moda Tasarımcısı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Moda Tasarımcısı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Günümüzde meslek seçimi yaparken çok dikkatli davranmak gerekir. Özellikle yeteneğe göre meslek seçilmelidir. Genç kızlar genel olarak moda tasarımcılığı mesleğine ilgi gösteriyorlar. Moda tasarımcısı nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

24.12.2020Meslekler
Makyöz nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Makyöz olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Makyöz nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Makyöz olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Öncelikle kişisel yetenekler göz önünde bulundurularak mesleki eğitimler alınmalıdır. Özellikle makyöz olmak için belli başlı eğitimlerin alınması gerekiyor. Makyöz nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.12.2020Meslekler
Elektrik Teknisyeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Elektrik Teknisyeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Elektrik Teknisyeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Elektrik Teknisyeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslekler hayatı yönlendiren en önemli basamaktır. Doğru meslek seçimi hayatın tümünü etkiler. Gençler tarafından yetenekler doğrultusunda elektrik teknisyenliği bölümü tercih edilebilir. Elektrik teknisyenliği nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

23.12.2020Meslekler
Başkomiser nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Başkomiser olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Başkomiser nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Başkomiser olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mesleki anlamda kariyer olanaklarından yararlanmak için doğru meslek seçimi yapılmalıdır. Aynı zamanda özellikle güvenlik güçleri ile ilgili mesleklere de çok fazla ilgi duyuluyor Başkomiser nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

23.12.2020Meslekler
Kamarot nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Kamarot olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Kamarot nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Kamarot olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Farklı iş alanlarında ortaya çıkan ve ilginç mesleklerden birisi de kamarot olarak geçmektedir. İnsanlar arasında kamarot kelimesi oldukça az duyulsa da kamarotun genel olarak iyi bir maaşı ve görevleri bulunmaktadır. Kamarot nedir, ne iş yapar gibi bilgileri sizler için derledik.

22.12.2020Meslekler
Popun zamansız prensi

Popun zamansız prensi

Sahne serüveni, dört yaşında evde sandalye üzerinde başladı. 1970’li yıllarda Türk pop müziğinin unutulmaz klasiklerine imza attı. Geçen sene sanatta 50. yılını geride bırakan Erol Evgin için Türk pop müziğinin ‘zamansız prensi’ desek itiraz eden olmaz herhalde… Buluştuk, bize albümünün derinliklerinden bugüne kadar görmediğimiz kareleri ve hikâyelerini anlattı. Klasiklerden ‘Sevdan Olmasa’ parçasını bugüne uyarlasak nasıl olurdu sorusuna da esprili bir yanıt verdi; “Aşı olmasa canım ah bu hayat çekilmez!” derdik!

20.12.2020Gündem
Anaokulu Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Anaokulu Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Anaokulu Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Anaokulu Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi yaparken öncelikle kariyer hedefleri göz önünde bulundurulmalı. Bunun yanı sıra yeteneklere ve ilgi alanlarına göre meslekler seçilmeli. Geçmişten günümüze en çok tercih edilen mesleklerden birisi de anaokulu öğretmenliğidir. Anaokulu okulu öğretmeni nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Acil Tıp Teknisyeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Acil Tıp Teknisyeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Acil Tıp Teknisyeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Acil Tıp Teknisyeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi yaparken her bir detaya çok dikkat edilmelidir. Özellikle de sağlık sektöründeki mesleklere de ilgi her geçen gün artıyor. Aynı zamanda acil tıp teknisyenliği için gençler de bu mesleğe talep gösteriyor. Acil tıp teknisyeni nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Mali Müşavir nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Mali Müşavir olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mali Müşavir nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Mali Müşavir olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi insanların hayatında oldukça önemli ve büyük bir rol oynamaktadır. Hedef ve kariyer daima yüksek tutulmakta ve insanlar rahat, kaliteli yaşam standartları doğrultusunda meslek seçimi yapmaktadır. Meslek seçimi yapılırken işe karşı ilgi ve severek yapılması önemlidir. Meslek gruplarından birisi de Mali Müşavirliktir. Mali müşavir anlamı ve meslek olarak önemli konular barındırır. Bu konuda bilgi edinip kullanım sağlayabilirsiniz. Cevabı merak edilen mali müşavir nedir? Ne iş yapar? Nasıl olunur? mali müşavir olma şartları nedir? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

17.12.2020Meslekler
Jandarma Astsubay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Jandarma Astsubay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Jandarma Astsubay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Jandarma Astsubay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Hayatımızı devam ettirebilmemiz için gerekli olan durumlardan birisi de meslek seçimidir. İlgi duyularak ve severek yapılacak meslekler insanların hedeflerini oluşturmaktadır. Meslek seçimi yapılırken iyice düşünülerek karar verilmesi gerekmektedir. Bu mesleklerden birisi de Jandarma Astsubaydır. Jandarma astsubay meslek alanları bakımından oldukça önemlidir. Cevabı merak edilen jandarma astsubay nedir? Ne iş yapar, nasıl olunur? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

17.12.2020Meslekler
Asistan nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Asistan olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Asistan nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Asistan olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi yaparken kariyer planlaması göz önünde bulundurulmalı. Buna göre ilgi alanına ve yeteneklere göre meslekler tercih edilmeli. Günümüzde asistanlara da çok fazla ihtiyaç oluyor. Asistan nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

16.12.2020Meslekler
Antrenör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Antrenör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Antrenör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Antrenör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi oldukça özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Özellikle de ilgi ve yeteneklere göre meslek seçimi yapılmalı. Özellikle gençler antrenörlük mesleğine talep gösteriyorlar. Antrenör nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

16.12.2020Meslekler
Uzaktan eğitimde verimli çalışma

Uzaktan eğitimde verimli çalışma

Tüm yaş gruplarındaki insanlar için Mart 2020 ve sonrası bir milat oldu. Yeni bir yaşama alışmaya çalışıyoruz. Hayatlarımızı, alışkanlıklarımızı dönüştürüyoruz. Tabii bu süreçte en çok zorlanan kesim öğrenciler. Okul ve öğrenme tarihsel olarak çok eskilere dayansa da kuralları ve gereklilikleri değişmedi.

16.12.2020Eğitim
Ziraat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ziraat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde meslek seçimi oldukça önemli bir konudur. Üniversite sınavına girecekler gençler yapmak istedikleri meslekleri seçmek için araştırmalarda bulunur. Özellikle sayısal çıkışlı öğrencilerin meslek seçebilmesi için oldukça fazla alternatif vardır. Ziraat Mühendisliği de ülkemizde oldukça bilinen ve sayısal alandan öğrenci alan bölümler arasında yer alır. Ziraat mühendisliği ile ilgili detayları derledik.

Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yaparken pek çok noktaya dikkat edilerek buna göre bölümlerde eğitim alınıyor. Özellikle havacılık ve uzay mühendisliği bölümü çok merak ediliyor. Havacılık ve uzay mühendisliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Elektrik Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Elektrik Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Özellikle üniversite sınavına girecek öğrenciler meslek seçimi konusunda oldukça farklı seçeneklerle karşı karşıya kalır. Bu seçenekler karşısında hangi seçeneğin kendine uygun olduğunu öğrenmek için birçok bölümü de araştırmaya girişir. Son yılların en önemli ve revaçta mesleklerinden bir tanesi de elektrik mühendisliğidir. Ancak elektrik mühendisliği ile ilgili birçok kişi merak içinde kalır ve elektrik mühendislerinin ne iş yaptığını merak eder. Elektrik mühendisliği ile ilgili detayları derledik.

Biyosistem Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Biyosistem Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde meslek seçimi yapılırken pek çok detay göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda meslek edinmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. Biyosistem mühendisliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Urdu Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Urdu Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Kişisel yetenek ve ilgiye göre meslek seçilmelidir. Son yıllarda Urdu dili ve edebiyatı bölümü oldukça popüler bir hale geldi. Urdu dili ve edebiyatı bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Ulaştırma Ve Trafik Hizmetleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma Ve Trafik Hizmetleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkesin kendi yeteneklerine ve ilgi alanlarına uygun hayal ettiği bir meslek vardır. Dolayısı ile meslek seçimi de çok önem taşır. Ulaştırma ve trafik hizmetleri ise son yılların en merak edilen mesleklerinden bir tanesidir. Ulaştırma ve trafik hizmetleri bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Müzikoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzikoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Öncelikle yeteneğe göre meslek seçimi yapılmalıdır. Müzikoloji bölümünü de müzik yeteneği olan kişiler tercih ediyor. Müzikoloji bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Mütercim Tercümanlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mütercim Tercümanlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimini etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kişisel yeteneklere ve ilgi alanlarına göre meslek seçimi yapılmalıdır. Mütercim tercümanlık ise geçmişten günümüze en çok tercih edilen meslekler arasında yer alır. Mütercim tercümanlık nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

Mimarlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mimarlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi herkes için oldukça önemli yol ayrımlarından bir tanesidir. Özellikle de mimarlık bölümü çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Mimarlık bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

İnşaat Teknolojisi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Teknolojisi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapmak oldukça önemlidir. Kişisel yeteneklere ve ilgi alanlarına göre meslek seçimi yapılmalıdır. Son zamanlarda ise inşaat teknolojisi bölümüne yoğun bir ilgi var. İnşaat teknolojisi bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

İletişim Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İletişim Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapıldıktan sonra bu noktada eğitim almak gerekir. Günümüzde en popüler meslekler arasında iletişim yer alır. Medya sektöründe çalışmak isteyen kişiler iletişim tasarımı bölümünde eğitim görebilirler. İletişim tasarımı bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Hayvansal Üretim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Hayvansal Üretim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Doğru meslek seçildiğinde tüm hayat boyunca mutlu olunur. O nedenle meslek seçimi kişisel zevkler ve yeteneklere göre yapılmalıdır. Son yıllarda gençler tarafından hayvansal üretim bölümü çok tercih ediliyor. Hayvansal üretim bölümü nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

Güverte Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Güverte Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapıldıktan sonra iyi bir üniversitede eğitim almak gerekir. Son yıllarda ise güverte bölümü çok fazla ilgi görmektedir. Güverte bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yaptıktan sonra bu konuda iyi bir eğitim alınmalıdır. Özellikle de son yıllarda görsel iletişim tasarımı bölümü ilgi görüyor. Görsel iletişim tasarımı bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Doğu Dilleri Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Doğu Dilleri Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkes için doğru meslek seçimi çok önemlidir. Kişisel tercihlere ve ilgi alanlarına göre meslekler seçilebilir. Doğu Dilleri ve Edebiyatı bölümü de en çok tercih edilen meslekler arasında yer alıyor. Doğu Dilleri ve Edebiyatı bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Deniz Ve Liman İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi hayatın en kritik dönemeçlerinden bir tanesidir. Bazı meslekler ise sonradan popüler hale gelmiştir. Son yıllarda deniz ve liman işletmeciliği bölümü de popüler hale gelmiştir. Deniz ve liman işletmeciliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Çin Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çin Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kariyer ve meslek seçimi hayatımızın vazgeçilmez hedefleri arasında kendine yer edinmektedir. Her birey bu hedeflere ulaşmak için iyi bir eğitim ve öğrenim hayatı yaşamak istemektedir. Bu eğitim ise üniversite ve bölümlerinde gerçekleşmektedir. Bireyler kendilerine ait bölüm seçerek eğitim hayatına başlamaktadır. Bu bölümlerden birisi de Çin dili ve edebiyatıdır. Cevabı sıklıkla merak edilen Çin dili ve edebiyatı nedir, mezunu ne iş yapar, dersleri nelerdir, amacı nedir, iş imkanları nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Tercihlerimizin hayatımıza yön verdiğini unutmayalım

Bir insanın en büyük projesi kendisidir. Kendisine hedef koyması, kendisini yönetmesidir. Kendisini yöneten kimse işini yönetebildiği gibi başarılı ve mutlu da olabilir. Onun için tercih dönemi önemli. Tercih döneminde olan tüm aday arkadaşlarıma sadece diploma almak için değil, kendini geliştirmek, öğrenmek, mesleğinde iyi olmak ve bölüm, üniversite tercihlerini bunları da düşünerek yapmaları gerektiğini hatırlatıyorum.

12.08.2021

10 adımda doğru tercih

Yüz binlerce üniversite adayı, bugünlerde kafalarında onlarca soru işaretiyle tercih yapmaya çalışıyor. Adayların bu zorlu tercih sürecini kolaylaştırmanın yolu deneyimli uzmanlara kulak vermek. İşte onlardan biri olan eğitim uzmanı Salim Ünsal, tercih yaparken dikkat edilmesi gereken 10 püf noktayı sıraladı:

8.08.2021