EKSTRA
MENÜ

Mehmet Görmez

Mehmet Görmez haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mehmet Görmez hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.064 Mehmet Görmez haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Prof. Dr. Mehmet Görmez 1 Ocak 1959 yılında, Gaziantep'de doğdu. İlahiyat 17. Diyanet İşleri Başkanı.

 

Mehmet Görmez Haberleri

Gaziantep lise taban puanları 2021 Gaziantep Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Gaziantep lise taban puanları 2021! Gaziantep Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Gaziantep lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Gaziantep lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Gaziantep'te sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanları ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Gaziantep Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Son dakika... İnanılmaz olay Para kaptıranlar arasında ünlü basketçi Semih Erden de var…

Son dakika... İnanılmaz olay! Para kaptıranlar arasında ünlü basketçi Semih Erden de var…

Yüksek kâr payı vaadi ile para toplayan saadet zincirlerinden biri bu kez ünlü basketbolcu Semih Erden’i tuzağa düşürdü. Şebekeye kaptırdığı 1,4 milyon lirasını alamayan Erden gibi 15 kişinin şikâyeti sonrası 4 kişi hakkında 150’şer yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Aynı kişiler hakkında Malatya’da açılan davanın 3 sanığında biri de Malatya TEM Şube’de görevli bir polis memuru. Tutuklu polis memuru Celaleddin Ari, rüşvet alarak, başka kişilere ait kişisel bilgileri şebekeye sızdırmakla suçlanıyor.

7.10.2020Gündem
Herkes bu soruyu soruyor: Ayasofya mozaikleri ne olacak İşte cevabı...

Herkes bu soruyu soruyor: Ayasofya mozaikleri ne olacak? İşte cevabı...

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Böylece Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasının önü açılmış oldu. Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, Ayasofya mozaiklerine ne olacağı hakkında yazmıştı.

10.07.2020Gündem
Patrik’ten Ayasofya açıklaması

Patrik’ten Ayasofya açıklaması

İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos, dün Feriköy’deki 12 Havariler Kilisesi’ndeki ayinden sonra konuşmasında Ayasofya’ya değindi.

1.07.2020Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan, Görmeze başsağlığı telefonu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan, Görmez'e başsağlığı telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs nedeniyle annesini kaybeden eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i telefonla arayarak, başsağlığında bulundu.

21.04.2020Gündem
Teravih evde fitreler SMSle

Teravih evde fitreler SMS'le

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, cuma günü tutulacak ilk oruçla ramazan ayının başlayacağını belirtti ve “Teravih namazlarını bu ramazanda maalesef camilerde kılamayacağız. 81 ilde ramazan sonuna kadar bayramlık ve alışveriş kartı dağıtacağız. Herkes evlerinde ailesiyle kılabilir. Fitre bağışlarını da SMS’le alacağız” dedi.

21.04.2020Gündem
Diyanet İşleri eski Başkanı Görmezin annesi Corona Virüsten hayatını kaybetti

Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez'in annesi Corona Virüsten hayatını kaybetti

Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez'in annesi Sıdıka Görmez'in Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

20.04.2020Gündem
Provokasyonlara en güzel yanıt: ‘Diyanet başkanı artık dostumdur

Provokasyonlara en güzel yanıt: ‘Diyanet başkanı artık dostumdur'

Alevilerin evlerine ve cemevlerine yönelik taciz ve saldırıların olduğu bir dönemde, çok sıcak bir ziyaret gerçekleşti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ağabeyi vefat eden Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan’a taziye ziyaretinde bulundu. Doğan, Erbaş için “Artık dostumdur diyebilirim” dedi.

22.01.2020Gündem
Binlerce kişi taziyeye gidiyor... Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez de oradaydı

Binlerce kişi taziyeye gidiyor... Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez de oradaydı

BİTLİS’in Güroymak ilçesinde, silahlı saldırıda öldürülen kanaat önderi ve Nakşibendi Şeyhi Abdulkerim Çevik’in taziyesine Türkiye’nin değişik illerinden binlerce kişi geliyor. Taziye’nin ikinci gününde gelen Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çevik’in sulh uğruna canını verdiğini söyledi.

21.01.2020Gündem
Nuri Pakdil, son yolculuğuna uğurlandı

Nuri Pakdil, son yolculuğuna uğurlandı

Ankara’da üst solunum yolu enfeksiyonu tedavisi gördüğü hastanede vefat eden Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar, şair ve düşünür Nuri Pakdil, düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

19.10.2019Gündem
15 Temmuz akşamı 90 bin camide eş zamanlı sala okutulacak

15 Temmuz akşamı 90 bin camide eş zamanlı sala okutulacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında 90 bin camide eş zamanlı olarak sela okunacak. 15 Temmuz selası sonrasında etkinliklerin gerçekleştirileceği bölgelerde camiler sabaha kadar açık tutulacak. Peki, 15 Temmuz selası saat kaçta okunacak? İşte, o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bazı bilgiler

15.07.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Camiler sadece betondan ibaret yapılar değildir

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Camiler sadece betondan ibaret yapılar değildir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mabetlerin ilim, hikmet ve fazilet merkezi olarak toplumu diri, canlı ve ayakta tuttuğunu belirterek, "Camilerimizi sadece namaz kılınıp dağılınan ibadet mekanlarına dönüştürmek ona yapılacak en büyük saygısızlıktır. Camilerin süsü cemaatidir, özellikle de gençlerdir." dedi.

10.05.2019Gündem
Geçtiğimiz günlerde Müslüman olmuştu: Aldığım kararla huzura kavuştum...

Geçtiğimiz günlerde Müslüman olmuştu: Aldığım kararla huzura kavuştum...

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) tarafından hayata geçirilen “Down Şefler Türkiye Projesi”nin mezunları önceki gün düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

24.03.2019Magazin
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: FETÖ 15 Temmuzda halkın tokadını yemiştir dedi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'FETÖ 15 Temmuz'da halkın tokadını yemiştir' dedi

Türkiye İş Ahlakı Zirvesi'nin 3'üncüsü İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Zirvenin onur konuğu konuşması yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuşmasında FETÖ ile mücadeleye dikkat çekti.

3.11.2018Gündem
Siyaset dünyası uğurladı

Siyaset dünyası uğurladı

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan (80) için Ankara Hacı Bayram Camisi'nde cenaze namazı kılındı.

8.05.2018Gündem
TBMM Başkanı Kahraman: Çamlıca Camii’ne ismi Recep Tayyip Erdoğan olsun

TBMM Başkanı Kahraman: Çamlıca Camii’ne ismi Recep Tayyip Erdoğan olsun

4'üncü Üsküdar Kitap Fuarı'nın açılışını gerçekleştiren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Üsküdar’a da damgasını vurduğunu belirterek, Çamlıca Camii’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adının verilmesini önerdi.

10.02.2018Gündem
‘Kabahatin büyüğü PR’cılarda’

‘Kabahatin büyüğü PR’cılarda’

MEDYA ombudsmanı olarak, gazetecilerin davet gezilerine gidip şirket tanıtımları yapması ve özel firmalarla etikdışı ilişkilere girmesini eleştiriyorum.

24.12.2017OkurTemsilcisi
Filistinli o genç Türkiye’de

Filistinli o genç Türkiye’de

Kudüs'te İsrail askerleri tarafından darp edilerek gözaltına alınan Down sendromlu Mohammad Khader Khaleel Al-Taweel’e Uluslararası Down Sendromu Federasyonu sahip çıktı.

18.12.2017Gündem
Yeni Diyanet İşleri Başkanının ilk görevden aldığı isim Şenocak oldu

Yeni Diyanet İşleri Başkanı'nın ilk görevden aldığı isim Şenocak oldu

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in istifası etmesiyle göreve gelen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan İlahiyatçı İhsan Şenocak'ı görevden aldı.

28.10.2017Gündem
Kutlu Doğuma yeni tarih

Kutlu Doğum'a yeni tarih

DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, hicri yeni yılın başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajda, her yıl 14 Nisan haftasında başlayan Kutlu Doğum Haftası’nın, bundan sonra Mevlid Kandili ile aynı hafta kutlanacağı belirtildi.

21.09.2017Gündem
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı belli oldu

Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı belli oldu

Mehmet Görmez'in istifasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı'na Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş atandı.

16.09.2017Gündem
Helallik sınırı kuzende biter  berisi afettir

Helallik sınırı kuzende biter berisi afettir!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görevden ayrılmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na vekâlet eden Dr. Ekrem Keleş, Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı arasındaki ilişkiyi “Afet” olarak değerlendirdi.

29.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Erdoğan: ‘Masa başında değil, sahada olacağız’

Kongreden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni MKYK üyeleri ile AK Parti Genel Merkezi’nde ilk toplantısını yapmıştı. Yeni yönetimin belirlendiği toplantıda Erdoğan, yeni yönetime ilk talimatını veriyor. “Artık masa başında değil, sahada olacağız. AK Parti sahada olacak” diyor.

26.03.2021

Yabancı istihbaratla ilişkili bir yapı, samimi tarikatları rahatsız etmez mi?

15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yılında tartışma konularından birisi de, devlet kadrolarında FETÖ’den boşalan yerleri başka tarikat ya da cemaatin doldurup doldurmadığı tartışması oldu. Marmara İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse’nin, “Bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor” uyarısıydı sebebi. İlahiyat Dekanları Konseyi’nin de aynı çerçevede açıklaması, özellikle bu tür tartışmalarda adı geçen tarikat, cemaat ve yapılara bağlı kişiler ile onlara bağlı sosyal medya hesaplarının akıldışı, ahlakdışı tepkisiyle karşılaştı.

22.07.2020

Ayasofya mozaikleri ne olacak?

Artık herkes görüyor ki Ayasofya’nın ibadete açılması önünde hukuki açıdan hiçbir engel yok. “Batı’da İslamafobiyi arttırır”, “Cuma cami olsun, pazar kilise” diyen aklı evveller de var, Ayasofya’nın ibadete açılmasını Kudüs’teki Mescid-i Aksa ve Batı ülkelerindeki camilerin durumu ile kıyaslayan da...

12.06.2020

‘Yeni normal’ fırsat olabilir

Harward Üniversitesi Salgın Hastalıklar Birimi’nden profesör Marc Lipstich, “Virüsün bulaşma hızı yüksek. Karantinalarla virüsün bu yaz ortadan kaybolacağını düşünmek doğru değil. Yayılma hızı yavaşlar ve sağlık sistemi hastalarla baş edebilecek kapasitesini korur sadece... Aşı bulunur ve her ülke nüfusun en azından yarısı aşı ile ya da hastalığı atlatarak virüse bağışıklık kazanırsa önlemler kaldırılabilir. Bu yüzden önlemlere devam edilmeli” diyor. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları öğretim üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da Türkiye için “İyi gidiyoruz ama finale gelmedik daha. Tedbiri elden bırakmamalıyız” diyor her fırsatta.

13.05.2020

Allah rızası için Diyanet yap bir himmet

Bazı zamanlar vardır ‘vererek’ yücelirsiniz.Şimdi öyle bir andayız.

8.05.2020

Bir umutsuz vaka: CHP

EN küçük bir ihtimal var mı? Kemal Bey bırakır mı?

16.07.2018

Sarkozy ve İslam

ESKİ Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile 300 kadar kişinin yayımladığı açık mektupta, Kuran-ı Kerim’deki bazı ayetlerin kitaptan çıkarılması isteniyor!

7.05.2018

Cumhurbaşkanı’nın ödül verdiği ilahiyatçı

CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri bu sene de verildi. Bunlardan ilahiyatçı Prof. Süleyman Uludağ’dan bahsetmek istiyorum.

25.02.2018

Üsküdar Kitap Fuarı ve basın dünyası

İLÇE belediyelerinin kültürel etkinliklerini her zaman destekliyorum.

15.02.2018

15 Temmuz gecesi farkına varamadığım çok tuhaf bir ayrıntı

HANDE Fırat’ın “24 Saat: 15 Temmuz’un Kamera Arkası” adlı kitabının 21 ve 22’nci sayfasındaki çok önemli bir ayrıntıyı atlamışım.

16.08.2017

Hiç sorulmayan beş Eren sorusu

TRABZON Maçka’da güvenlik güçlerine PKK’lıların yerini gösteren 15 yaşındaki Eren kardeşimiz...

12.08.2017

2019’da ne olacak: Beş kişisel öngörü

- BİR: “Çatı aday” falan türü bir saçmalığa başvurulmazsa ve herkes kendi adayını çıkarırsa... Birinci turda netice alınmaz. Doğal olarak ikinci tura geçilir. İkinci turda ise... Ne olacağı, nasıl olacağı hiç belli olmaz.

10.08.2017