EKSTRA
MENÜ

Diyanet İsleri Baskani

Diyanet İsleri Baskani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyanet İsleri Baskani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.154 Diyanet İsleri Baskani haberi bulunmuştur.

Diyanet İsleri Baskani Haberleri

Ayasofya’da 87 yıl sonra  ilk bayram namazı

Ayasofya’da 87 yıl sonra ilk bayram namazı

Temmuz ayında yeniden ibadete açılan Ayasofya Camisi’nde 87 yıl sonra dün ilk bayram namazı kılındı.

14.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı Namazını kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı Namazını kıldırdı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı. Bayram namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, gelenek üzerine minbere kılıçla çıktı. Bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tedbirleri kapsamında caminin içi ve çevresinde vatandaşların katılımıyla eda edildi.

13.05.2021Haber
Ayasofya-i Kebir Camiinde 87 yıl sonra ilk bayram namazı Ali Erbaş minbere kılıçla çıktı

Ayasofya-i Kebir Camii'nde 87 yıl sonra ilk bayram namazı! Ali Erbaş minbere kılıçla çıktı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı. Bayram namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, gelenek üzerine minbere kılıçla çıktı. Bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tedbirleri kapsamında caminin içi ve çevresinde vatandaşların katılımıyla eda edildi.

13.05.2021Gündem
Ayasofya Camiinde 87 yıl sonra ilk

Ayasofya Camii'nde 87 yıl sonra ilk!

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı.

13.05.2021Gündem
İstanbulda bayram namazı kılındı

İstanbul'da bayram namazı kılındı

İstanbul'da Ramazan Bayram namazı kılındı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bayram namazını Ayasofya Camii’nde kıldı. Şentop, camii çıkışı açıklamalarda bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da, Ayasofya Camii’nde bayram namazını kıldırdı ve hutbeyi okudu.

13.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan çok sert tepki Koronavirüs kadar tehlikeli

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki! 'Koronavirüs kadar tehlikeli'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Final Programı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüs kadar tehlikeli olan İslam düşmanlığı virüsü özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılıyor." ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Bayram namazı kararı açıklandı: Bayram namazı kılınacak mı Camilerde bayram namazı serbest mi

Bayram namazı kararı açıklandı: Bayram namazı kılınacak mı? Camilerde bayram namazı serbest mi?

Bayrama sayılı gün kala bayram namazı ile ilgili karar belli oldu. Bayram namazını cemaatle birlikte kılmak isteyen vatandaşlar, alınan kararı merak ediyordu. Ramazan ayı boyunca cuma namazı serbest, teravih namazı ise kovid önlemleri nedeniyle kısıtlanmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Covid-19 tedbirleri kapsamında bayram namazının kılınıp kılınmayacağının sorulması üzerine alınan kararı duyurdu. Peki, bayram namazı kılınacak mı? Camilerde bayram namazı serbest mi?

12.05.2021Gündem
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaştan İsraile sert tepki

Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'tan İsrail'e sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından açıklanan "Acil Kudüs Toplantısı"nın sonuç bildirgesinde, "Kudüs'te Müslümanların asırlardır yaşadıkları toprakları gasbetme girişimi ve Filistin halkının zorla evlerinden çıkarılması, tehcire zorlaması, bir insanlık suçudur ve asla kabul edilemez. Terör devleti İsrail, bu tutumuyla bu coğrafyada barış ve huzurun önündeki en büyük engeldir." ifadelerine yer verildi.

11.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan İsraile çok sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan İsrail'e çok sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamada "Tüm insanlık için burada Orhan Gazi Camii'nin önünden tüm dünyaya sesleniyorum. İşgalci terör devleti İsrail, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir. Tam bir barbarlıkla işgal etmeye çalışmakta, gözü dönmüş canavarlar masum Müslümanları canice katletmeye çalışmaktadırlar" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Erbaş, bugün öğle ezanının ardından tüm camilerden salalar okunacağını duyurdu.

10.05.2021Haber
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan İsraile çok sert tepki

Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan İsrail'e çok sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamada 'Tüm insanlık için burada Orhan Gazi Camii'nin önünden ''Tüm dünyaya sesleniyorum. İşgalci terör devleti İsrail, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir. Tam bir barbarlıkla işgal etmeye çalışmakta, gözü dönmüş canavarlar masum Müslümanları canice katletmeye çalışmaktadırlar' ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Erbaş, bugün öğle ezanının ardından tüm camilerden salalar okunacağını duyurmuştu. 81 ilde Mescid-i Aksa için salalar okundu.

10.05.2021Gündem
Son dakika...Mescid-i Aksada son durum: İsrail polisinden nöbet tutan Filistinlilere müdahale..

Son dakika...Mescid-i Aksa'da son durum: İsrail polisinden nöbet tutan Filistinlilere müdahale..

İsrail polisi, fanatik Yahudilerin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini önlemek için Harem-i Şerif'te bekleyen Filistinlilere müdahale etti. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırılarında bazıları ağır olmak üzere, 300'ün üzerinde kişi yaralandı. Bölgeden korkunç görüntüler gelirken binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçtiği görüldü. Sosyal medyada yer alan görüntülerde bir İsraillinin aracını Filistinli sivillerin üzerine sürdüğü ve bir kişiyi ezdiği görüldü.

10.05.2021Dünya
Kudüs zulmüne büyük tepki

Kudüs zulmüne büyük tepki

Ramazan ayının son cumasında İsrail’in Mescid-i Aksa ve çevresinde Filistinlilere yönelik haksız müdahalesine dünyadan tepki yağdı. Başta Türkiye, İran ve S. Arabistan 205 Filistinlinin yaralandığı baskına tepki gösterirken ABD ve AB kınamak yerine gerilimin düşürülmesi çağrısı yaptı. Filistin, BM’yi göreve çağırdı.

9.05.2021Dünya
Bakanlar, parti liderleri ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Mescid-i Aksa baskınına sert tepki

Bakanlar, parti liderleri ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mescid-i Aksa baskınına sert tepki

Bakanlar, siyasi parti liderleri ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasına ilişkin sosyal medya hesaplarından tepki mesajı yayımladı.

8.05.2021Gündem
Bayram namazı evde kılınır mı Diyanetten bayram namazı açıklaması

Bayram namazı evde kılınır mı? Diyanet'ten bayram namazı açıklaması

Ramazan ayının ardından gelecek olan Ramazan Bayramı’na artık sayılı günler kaldı. Bununla birlikte bayram namazının camilerde kılınıp kılınamayacağı merak konusu oldu. Pandemi nedeniyle camilerde namaz kılınmadığından, bayram namazı evde kılınır mı soruları vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. İşte Diyanet’ten bayram namazı açıklaması…

6.05.2021Gündem
Azınlık temsilcileriyle iftar

Azınlık temsilcileriyle iftar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle dün iftarda bir araya geldi.

6.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle iftarda bir araya geldi.

5.05.2021Gündem
Bayram namazı kılınacak mı Camiler açık olacak mı Diyanet İşleri Başkanından açıklama

Bayram namazı kılınacak mı? Camiler açık olacak mı? Diyanet İşleri Başkanı'ndan açıklama

Bayram namazı kılınacak mı? sorusuna yanıt arayan Müslümanlar için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan açıklama geldi. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ibadetlerini camilerde ifa edecek olan Müslümanlar, Diyanet bilgilerine göre hareket edecek. Koronavirüs pandemisi nedeniyle tam kapanmaya geçilmesinin ardından alınan önlemler sonrası 17 Mayıs tarihine kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirilmişti. 13 Mayıs'a denk gelen bayramın birinci gününde camilerin durumu ile ilgili bilgi veren Erbaş, "Bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şu an itibarıyla düşünmüyorum." dedi. İşte ayrıntılar.

30.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Bayram namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Bayram namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Biz bayram namazı kılınacak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılabiliyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz" dedi.

30.04.2021Gündem
Bugün Cuma namazı kılınacak mı Camiler açık mı Diyanetten açıklama

Bugün Cuma namazı kılınacak mı? Camiler açık mı? Diyanet'ten açıklama

Cuma namazı kılınacak mı sorusuna yanıt arayan milyonlarca Müslüman, sabah saatleri itibarıyla konuyla ilgili araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Camiler açık mı ve Cuma namazı kılınacak mı sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, öğle saatlerine doğru hazırlıklarını gerçekleştirecek. Peki, bugün Cuma namazı kılınacak mı ve camiler açık olacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan konuyla ilgili açıklamalar

30.04.2021Gündem
Cuma namazı saati: İstanbul, Ankara, İzmirde cuma namazı saat kaçta 30 Nisan 2021 il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saati: İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saat kaçta? 30 Nisan 2021 il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri, mübarek cuma namazı öncesi gündeme geldi. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 81 ilde cuma namazı ibadetlerini idrak edecek olanlar, Diyanet'in namaz saatleri takvimine odaklandı. İslâmiyet’te büyük değer verilen haftalık toplu ibadetin yapıldığı cuma gününde, yaşadıkları ilin cuma namazı saatlerine göre namaz ibadetlerini idrak edecek olanlar, cuma namazı saat kaçta? sorusuna yanıt arıyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtti. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 30 Nisan cuma namazı saatleri ve vakitleri.

29.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Tam kapanma sürecinde camilerimiz açık

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Tam kapanma sürecinde camilerimiz açık

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, "Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor" dedi.

28.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan zekat açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan 'zekat' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Türkiye Diyanet Vakfımızın zekat verilebilecek en güvenilir kurumlardan biri olduğunun halkımıza anlatılması oldukça önem arz etmektedir. Zira ülkemiz, yakın tarihte kurban ve zekat gibi kavramları istismar eden grupların açık ihanetine şahit olmuştur" dedi.

27.04.2021Gündem
Hüsnü Bayramoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Hüsnü Bayramoğlu son yolculuğuna uğurlandı

KORONAVİRÜS tedavisi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu Eyüpsultan Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Eyüpsultan Kabristanı'na defnedildi.

20.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaşın acı günü

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın acı günü!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın amcası Abdullah Erbaş, hayatını kaybetti.

20.04.2021Gündem
Bediüzzamanın talebesi Hüsnü Bayramoğlu, hayatını kaybetti

Bediüzzaman'ın talebesi Hüsnü Bayramoğlu, hayatını kaybetti

Bediüzzaman Saidi Nursi'nin talebelerinden olan Hüsnü Bayramoğlu, 86 yaşında hayatını kaybetti. Siyasiler, Bayramoğlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajları yayımladı.

18.04.2021Gündem
Prof. Dr. Ali Özek vefat etti

Prof. Dr. Ali Özek vefat etti

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) Başkanı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi ve yazar Prof. Dr. Ali Özek, 19 Nisan'da Fatih Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Muğla'da son yolculuğuna uğurlanacak.

17.04.2021Gündem
Teşvikiye Camii yeniden ibadete açıldı

Teşvikiye Camii yeniden ibadete açıldı

Şişli’de 1854 yılında Sultan Abdülmecid tarafından inşa ettirilen Teşvikiye Camii dış düzeyindeki bozulmalar sebebiyle 3 yıl önce restorasyona alınmış ve ibadete kapatılmıştı.

17.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve Adalet Bakanı Gülden KKTCde alınan Kuran kursları kararına tepki

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve Adalet Bakanı Gül'den KKTC'de alınan Kur'an kursları kararına tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Anayasa Mahkemesi'nin Kur'an kurslarına yönelik kararına tepki gösterdi.

16.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'nin 81 ilinde din istismarı konusunda çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek, "Dini istismar eden yapılara müsaade etmemeliyiz." ifadelerini kullandı.

15.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Aile Çalışmaları kitapçığı hazırladı

Diyanet İşleri Başkanlığı "Diyanet Aile Çalışmaları" kitapçığı hazırladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başkanlığın aileye yönelik faaliyetlerinin anlatıldığı "Diyanet Aile Çalışmaları" kitapçığını sosyal medya hesabından paylaştı.

15.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, TDVnin bu ramazanda ihtiyaç sahiplerine 61 milyon lira dağıttığını bildirdi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, TDV'nin bu ramazanda ihtiyaç sahiplerine 61 milyon lira dağıttığını bildirdi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) sadece bu ramazanda milletin emanet ettiği 61 milyon lirayı yurt içindeki mağdur insanlara dağıttığını belirtti.

14.04.2021Gündem
‘Bu kin ve nefret kendilerini zehirliyor’

‘Bu kin ve nefret kendilerini zehirliyor’

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders ramazan ayıyla ilgili Twitter’dan yaptığı paylaşımda İslam’ın Hollanda’ya ait olmadığını savunarak “İslam’ı ve ramazanı durdurun” ifadesini kullanmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Wilders’ın ırkçı paylaşımına tepki gösterdi.

14.04.2021Avrupa
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Hollandalı politikacı Wildersın ramazan ayıyla ilgili paylaşımına tepki

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Hollandalı politikacı Wilders'ın ramazan ayıyla ilgili paylaşımına tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın Twitter'daki paylaşımına ilişkin, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı, uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum." ifadesini kullandı.

13.04.2021Gündem
Wildersın Ramazan paylaşımına Türkiyeden çok sert tepkiler

Wilders'ın Ramazan paylaşımına Türkiye'den çok sert tepkiler

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in Twitter'dan yaptığı Ramazan paylaşımına İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan tepki geldi.

13.04.2021Gündem
Bu akşam teravih namazı var mı Camilerde teravih namazı kılınacak mı Diyanet açıkladı

Bu akşam teravih namazı var mı? Camilerde teravih namazı kılınacak mı? Diyanet açıkladı

Teravih namazı 2021 yılında bu akşam başlıyor. Müslümanlar ilk teravih namazını bu akşam kılacak. Sözlükte rahatlatmak, dinlendirmek anlamlarına gelen tervîha kelimesinin çoğulu olan teravih, dinî bir terim olarak, Ramazan ayında, yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılınan nafile namaz anlamına gelmektedir. Teravih namazının camilerde kılınıp kılınmayacağı ile ilgili açıklama Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapıldı.

12.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Ramazan mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Ramazan' mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayı mesajında "Sahuru, orucu, iftarı, teravihi ve mukabelesiyle hayatımıza sayısız güzellik katan Ramazan ayı, kalplerimizde, evlerimizde ve tüm yeryüzünde eşsiz bir manevi atmosfer oluşturmaktadır" dedi.

12.04.2021Gündem
Din İşleri Yüksek Kurulundan aşı açıklaması

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan 'aşı' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca, "Gıda ve keyif verici olmayan enjeksiyonlar, yemek ve içmek anlamına gelmediklerinden orucu bozmazlar. Aşı da böyle olup orucu bozmaz" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca, kolonoskopi, bölgesel ve genel anestezi yaptırmak, periton diyalizine girmek, damara serum verilerek hemodiyaliz yapılması şeklinde uygulanan tedavi yöntemlerinin ise orucu bozduğu kaydedildi.

12.04.2021Gündem
Teravih namazı kılınacak mı, teravih namazı nasıl, kaç rekat kılınır İşte Teravih namazının kılınışı hakkında bilgiler

Teravih namazı kılınacak mı, teravih namazı nasıl, kaç rekat kılınır? İşte Teravih namazının kılınışı hakkında bilgiler

Teravih namazı ile ilgili araştırmalar ilk iftar gününe saatler kala en çok araştırılan konulardan biri oldu. Artan koronavirüs vakası nedeniyle teravih namazının evde kılınması kararlaştırıldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, teravih namazı kararını" Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik'' sözleriyle duyurdu. Peki, Teravih namazı nasıl kılınır, teravih namazı kaç rekat? İşte Teravih namazının kılınışı hakkında bilgiler...

12.04.2021Gündem
Bugün Bilim Kurulu yarın Kabine toplantısı... Bayramda da kısıtlama Hedef 10 bin

Bugün Bilim Kurulu yarın Kabine toplantısı... Bayramda da kısıtlama! Hedef 10 bin

Kademeli normalleşme uygulaması sonrasında vaka sayılarında yaşanan patlama, hükümeti yeni kararlar almaya zorladı. Yarın yapılacak kabine toplantısı sonrası açıklanacak yeni kararlarla sadece ramazan değil, bayramda da kısıtlamaların sürdürülmesi bekleniyor. Hedef vaka sayılarını 10 bin bandına indirmek. Öte yandan, toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çektiği şekilde tüm Türkiye’nin “dinlendirilmesi” formülü ele alınacak.

12.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı müftülüklere ramazan ayına ilişkin talimatname gönderdi

Diyanet İşleri Başkanlığı müftülüklere ramazan ayına ilişkin talimatname gönderdi

Diyanet İşler Başkanlığı, ramazan ayında uyulacak Kovid-19 tedbirleri, camilerde yapılacak ibadetler ve din görevlilerinin uyması gereken kurallara ilişkin il müftülüklerine talimatname gönderdi.

11.04.2021Gündem
Bakan Gül’ün annesi uğurlandı

Bakan Gül’ün annesi uğurlandı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün vefat eden annesi Saliha Gül, Gaziantep’te kılınan cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlandı.

11.04.2021Gündem
Adalet Bakanı Gülün annesi son yolculuğuna uğurlandı

Adalet Bakanı Gül'ün annesi son yolculuğuna uğurlandı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün annesi koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti! 75 yaşındaki Saliha Gül, Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazına TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile birçok bakan katıldı.

10.04.2021Gündem
İlk teravih namazı ne zaman kılınacak Teravih namazı camilerde serbest mi Diyanetten teravih namazı açıklaması

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak? Teravih namazı camilerde serbest mi? Diyanet'ten 'teravih namazı' açıklaması

Teravih namazı Ramazan ayının başlamasın kısa bir süre kala gündeme gelmişti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş teravih namazıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. 2021 Yılı Ramazan Ayı Bilgilendirme Toplantısı'na katılan Erbaş, teravih namazının camilerde kılınıp kılınamayacağı sorularını da yanıtsız bırakamadı. Peki, ilk teravih namazı ne zaman kılınacak? Teravih namazı camilerde serbest mi?

10.04.2021Gündem
Aşı orucu bozar mı Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan aşı olmanın oruca etkisi açıklaması

Aşı orucu bozar mı? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'aşı olmanın oruca etkisi' açıklaması

Aşı olmak orucu bozar mı sorusu, Ramazan ayının yaklaşması üzerine pek çok kişinin zihnindeki husus olmuştu. Geçtiğimiz yıllarda da gündeme gelen aşı olmak orucu bozar mu hususu ile ilgili gündem, Koronavirüs aşısı dolayısıyla daha çok alevlendi. Konuyla ilgili, en yetkili ağız olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan açıklama geldi. İşte, Başkan Erbaş'ın aşı orucu bozar mı sorusuna verdiği yanıt

7.04.2021Gündem
Teravih evde kılınacak

Teravih evde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, teravih namazlarının cami yerine evlerde kılınmasının uygun bulunduğunu açıkladı.

7.04.2021Gündem
Evde teravih namazı nasıl kılınır Evde teravih namazı kaç rekat İşte adım adım kılınışı

Evde teravih namazı nasıl kılınır? Evde teravih namazı kaç rekat? İşte adım adım kılınışı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, ramazanda teravih namazının camilerde değil evlerde kılınmasının uygun olduğuna karar verildiğini bildirdi. Bu gelişme ile birlikte, evde teravih namazı kılınışı araştırma konusu oldu. Diyanet bilgisine göre, evde teravih namazı kılacak olanlar, teravih namazında okunacak duaları ve teravih namazının kılınış anlatımını öğrenmek istiyor. Peki, evde teravih namazı nasıl kılınır?

6.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan teravih namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'teravih namazı' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş teravih namazıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik." dedi. Erbaş, "Oruçlu iken aşı olmakta sakınca yoktur. Bu durum orucu bozmaz." açıklamasında bulundu.

6.04.2021Haber

Yazar Sonuçları

Tam kapanmada bayram coşkusu mümkün mü

Geleneksel aile buluşmaları ‘yok’, büyük sofralar ‘yok’, sarılma, kucaklaşma, el öpme ‘yok’... Bir kez daha buruk bir ‘Şeker Bayramı’ kapıda. Geçtiğimiz bayramı 4 günlük kapanma ile geçirmiştik, bu sefer bayram 17 gün süren tam kapanma ile geliyor. Böyle bir süreçte bayram coşkusunu yaşatmak mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Özellikle de zaten uzun süredir ‘evde’ olan 65 yaş ve üzeri neler yapmalı? Uzmanlara sordum...

11.05.2021

Bize yeni siyaset gerekli

Özal’ın tenkit edilecek yönleri vardı. Körfez Savaşı’ndaki fazla Amerikancı tutumu gibi. ANAP’taki yolsuzluk söylentilerinin üzerine gitmemesi gibi. Ama Özal, 12 Eylül’ün baskıcı ortamından sonra bir zihniyet devrimi gerçekleştirdi. Türkiye’yi dışa açtı. AB’ye tam üyelik başvurusunu yaptı. 141-142 ve 163. maddeleri kaldırdı. Komünizm ve şeriat suçlamasıyla solcuların ve dindarların cezaevlerinde çürümesinin önüne geçti.

5.05.2021

Diyalog masalı!

FETÖ, uluslararası bir casusluk şebekesidir. Amacı, başta Türkiye olmak üzere, topyekûn İslam âlemini ve mazlum milletleri, madde ve manalarıyla Batı’ya, Hıristiyanlığa peşkeş çekmektir.

12.04.2021