EKSTRA
MENÜ

Maske Kullanımı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.245 haberi bulunmuştur.

Maske Kullanımı Haberleri

ABD yeniden maskeye dönüyor

ABD yeniden maskeye dönüyor

Koronavirüs salgınını yenme konusunda önlemlere uyulması ve hızlı aşılama kampanyasıyla oldukça iyi yol alan ülkeler Delta varyantının önlenemez yayılımıyla birer birer kısıtlamalara geri dönmeye başlıyor. Vaka ve ölüm sayılarını azaltan ABD'de de en yetkili sağlık kuruluşu CDC flaş bir kararla iç mekanlarda maske kullanımını geri getirdi.

28.07.2021Haber
Son dakika haberi: CDCden flaş karar Maske kullanımı geri geldi

Son dakika haberi: CDC'den flaş karar! Maske kullanımı geri geldi

Koronavirüs salgınını yenme konusunda önlemlere uyulması ve hızlı aşılama kampanyasıyla oldukça iyi yol alan ülkeler Delta varyantının önlenemez yayılımıyla birer birer kısıtlamalara geri dönmeye başlıyor. Vaka ve ölüm sayılarını azaltan ABD'de de en yetkili sağlık kuruluşu CDC flaş bir kararla iç mekanlarda maske kullanımını geri getirdi.

28.07.2021Dünya
Düğünümüze aşılılar gelsin

Düğünümüze aşılılar gelsin

Aşı olanlara pozitif ayrımcılık önerileri Hükümet’in masasındayken, bazı iller kendi uygulamalarını başlattı bile... Diyarbakır’da Ticaret ve Sanayi Odası’ndan aşı olmayanların düğünlere alınmaması yönünde tavsiye kararı çıktı, Şanlıurfa’da aşı olanlara teşvik hediyeleri dağıtılıyor, Trabzon’da da turistik tesislerde indirim var...

28.07.2021Gündem
Pandemi sonrası talep yağdı Bir araba parasına bir yüz

Pandemi sonrası talep yağdı! Bir araba parasına bir yüz

Pandemi dünyada herkesin hayatında bir noktada farklılık yaratırken bunlardan biri de estetik işlemler oldu. Özellikle evden çalışmayla yapılan online toplantılar ve maske kullanımı estetik işlemlerin uygulandığı bölgeyi değiştirse de talepte artış yaşandı.

27.07.2021Ekonomi
Türkiyede en az aşının uygulandığı Diyarbakırda aşı seferberliği

Türkiye'de en az aşının uygulandığı Diyarbakır'da aşı seferberliği

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, Türkiye'nin en az aşı uygulamasının yapıldığı ilk 10 il arasında yer alan Diyarbakır'da, aşı programını yaygınlaştırmak için sağlık çalışanları ve sivil toplum kuruluşları seferberlik başlattı. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Elif Turan, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, "Biz Diyarbakır'da ve bölgede, aşı oranlarında en dipteyiz maalesef. Türkiye ortalamasının çok çok altındayız. Şu an Diyarbakır'da aşılama oranlarında birinci doz aşıda yüzde 40'larda, ikinci dozda ise yüzde 17'deyiz" dedi.

25.07.2021Gündem
Delta varyantı tedbirlerin azaltıldığı ülkeleri nasıl etkiledi Türkler anlatıyor

Delta varyantı tedbirlerin azaltıldığı ülkeleri nasıl etkiledi? Türkler anlatıyor

Bir süre önce tedbirleri gevşetip normalleşme aşamasına geçen birçok ülkede hareketli günler yaşanıyor. Delta varyantı bu ülkelerde salgının ve önlemlerin seyrini nasıl değiştirdi? Türklerden de görüşler alarak konuyu detaylıca inceledik…

22.07.2021Dünya
ABDnin göbeğinde tedirgin eden artış üzerine harekete geçildi Herkes için zorunlu olacak

ABD'nin göbeğinde tedirgin eden artış üzerine harekete geçildi! Herkes için zorunlu olacak

ABD'nin California eyaleti Los Angeles bölgesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artışa geçmesi üzerine iç mekanlarda tekrar maske kullanımı zorunluluğu getirileceği açıklandı.

16.07.2021Dünya
Son dakika: Prof. Dr. Murat Akovadan Kurban Bayramı sonrası için uyarı 3 doz koronavirüs aşı açıklaması...

Son dakika: Prof. Dr. Murat Akova'dan Kurban Bayramı sonrası için uyarı! 3 doz koronavirüs aşı açıklaması...

Türkiye'de, son 24 saatte 234 bin 439 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 285 kişinin testi pozitif çıktı, 46 kişi hayatını kaybetti. Salgında son durumu değerlendiren Prof. Dr. Murat Akova, Delta varyantına karşı uyarırken, 'Bayramdan sonra Delta varyantın ülkemizde de baskın hale geleceğini tahmin ediyoruz.' dedi. Akova ayrıca, 'Siz bütün korunma önlemlerini bırakıp 3. doz aşımızı da olalım, Delta'ya karşı da korunuruz diye düşünürseniz çok yanlış olur. Bütün aşılar 3 doz da olsanız 5 doz da olsanız Delta varyanta karşı kısmi koruma sağlıyor.' ifadelerini kullandı.

14.07.2021Gündem
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Günerden aşı uyarısı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güner'den aşı uyarısı

Türkiye genelinde koronavirüs(Kovid-19) salgınına karşı yapılan toplam aşı sayısı 58 milyonu aştı. Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Rahmet Güner ise, Kovid-19'un Delta, Delta Plus ve diğer varyantlarına karşı aşılanma ve maske kullanımının önemine dikkati çekerek, "Eğer bunları yapmazsak, salgın bu tip varyantlarla devam edecek bir süreç şeklinde karşımıza çıkabilir." uyarısında bulundu.

12.07.2021Gündem
3 milyon gizli vaka var

3 milyon gizli vaka var

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, bilinen koronovirüs vakaları dışında 3 milyon kişi daha virüse yakalandı. Bu kişilerin hastalığı fark etmekten atlattıkları belirtiliyor.

8.07.2021Avrupa
Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak Maske yasağı bitecek mi İşte son bilgiler

Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak? Maske yasağı bitecek mi? İşte son bilgiler

Maske takma zorunluluğu, 1 Temmuz'da başlayan yeni dönemin ardından yeniden gündeme geldi. Aşılamanın yaygınlaşması ve vaka sayılarının azalmasıyla beraber maske zorunluluğunun kaldırılmasına yönelik beklentiler arttı. Delta varyantının yaygınlaşmasıyla beraber bir çok ülke maske zorunluluğunu yeniden getirdi. Toplum sağlığı için 1,5 yıldır hayatımızda olan maske kullanımı hakkında daha önce açıklamalarda bulunan Bakan Koca eylül ayını işaret etmişti. Peki, maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak? İşte, maske takma kuralları hakkında ayrıntılı bilgiler.

2.07.2021Gündem
Son dakika: DSÖden flaş Delta varyantı ve aşı açıklaması

Son dakika: DSÖ'den flaş Delta varyantı ve aşı açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) son dönemde artan Delta varyantı vakalarından sonra çok konuşulacak açıklamalar geldi. DSÖ yetkilisi aşılar ve maske kullanımı için flaş sözler sarf etti.

27.06.2021Dünya
Daha temiz ama daha alerjik bir gelecek

Daha temiz ama daha alerjik bir gelecek

Koronavirüs salgını yaşantımıza maske, mesafe, hijyeni öyle bir yerleştirdi ki, artık farkında bile olmadan bir yere dokunur dokunmaz elimize kolonya döküyor, kapı kollarını peçetelerle tutuyor, maskesiz kapıdan çıkmıyor, insanlara uzaktan selam veriyoruz. Peki, pandemi eninde sonunda bittiğinde bu yeni alışkanlıklar sağlığımızı nasıl etkileyecek?

27.06.2021Hürriyet Pazar
İtalyada açık alanda maske kullanma zorunluluğu 28 Hazirandan itibaren kaldırılıyor

İtalya'da açık alanda maske kullanma zorunluluğu 28 Haziran'dan itibaren kaldırılıyor

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, ülke genelinde 28 Haziran Pazartesi gününden itibaren açık alanda maske kullanılması zorunluluğunu kaldıracaklarını bildirdi.

22.06.2021Dünya
Son dakika... Vali Ali Yerlikaya duyurdu: İstanbul yeni bir rekor kırdı

Son dakika... Vali Ali Yerlikaya duyurdu: İstanbul yeni bir rekor kırdı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, aşı seferberliğinde dün İstanbul'da yeni bir rekorun kırıldığını açıkladı. Vali Yerlikaya, 357 bin 134 kişinin koronavirüs aşısı olduğunu duyurdu.

18.06.2021Gündem
Son dakika: İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu müjdeleri tek tek sıraladı

Son dakika: İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu müjdeleri tek tek sıraladı

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, koronavirüsle mücadele ve aşılama sürecine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Memişoğlu, temmuz ayında aşılamanın biteceğini vurgulayarak açık havada mesafenin korunduğu sürece maske kullanımının kalkabileceğini ifade etti. Prof. Dr. Memişoğlu, müjdeyi, "Bayramı bayram gibi yaşayacağız inşallah" diyerek verdi.

18.06.2021Gündem
1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi

1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi?

Yazın gelişiyle artan hava sıcaklıkları bir yandan, aşılamanın ve kısıtlamaların etkisiyle düşen vaka sayıları diğer yandan derken birçok kişinin aklında aynı soru: Açık havada maskemi çıkarsam olur mu? Bu soruyu sizin için Türkiye'nin önde gelen uzmanlarına sorduk. Cevapları haberimizde...

17.06.2021Gündem
Berlin’de maskeler çıkıyor

Berlin’de maskeler çıkıyor!

Berlin Senatosu, düşen vaka sayıları ve insidans değerleriyle birlikte yaz döneminde korona kısıtlamalarında gevşeme kararı aldı.

15.06.2021Avrupa
Prof. Dr. Levent Akın, yaz aylarındaki maske kullanımı için uyarıda bulundu

Prof. Dr. Levent Akın, yaz aylarındaki maske kullanımı için uyarıda bulundu

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, hava sıcaklığının, virüsün bulaşmasını engellemediğini söyledi.

3.06.2021Haber
‘Çocukların yüzde 71’i yoğun stres altında’

‘Çocukların yüzde 71’i yoğun stres altında’

149 ülkede çocuk sağlığı alanında faaliyet gösteren, 1.2 milyon çocuk doktorunu temsil eden çocuk sağlığı kurumu Uluslararası Pediatri Kurumu’nun (IPA) Türk Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, dünyaya; mümkün olan tüm tedbirlerin alınarak yakın zamanda yüz yüze eğitime geçilmesi çağrısında bulundu.

27.05.2021Gündem
Mayıs sıkıntısı: Covid mi oldum, polen alerjisi mi

Mayıs sıkıntısı: Covid mi oldum, polen alerjisi mi?

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte özellikle polenlere karşı alerjik nezle ve göz alerjisi gibi durumlar sıklıkla yaşanıyor. Hatta polen alerjisi ile koronavirüs belirtilerindeki benzerlikler insanları "korona mı oldum?" şüphesine bile düşürebiliyor. Peki koronavirüs enfeksiyonu ile polen alerjisi nasıl ayırt edilebilir? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı.

22.05.2021Gündem
Aşı yaptırana piyango: 8.5 milyon TL verecekler

Aşı yaptırana piyango: 8.5 milyon TL verecekler

ABD'nin Ohio eyaletinde aşı yaptırmayı teşvik etmek için 1 milyon dolarlık (8.5 milyon TL) piyango başlatıldı.

14.05.2021Dünya
Virüse karşı 5 katlı maske üretti

Virüse karşı 5 katlı maske üretti

Turkish Holding’in iştiraki olan, Turkhis Medikal Prof Mask markası ile üretim yaptığı Kocaeli tesislerinde, koranavirüs ve mutasyonlu virüslere karşı, FFP2 standartlarında ve çok daha fazla koruyucu özelliği olan çift Meltblownlu 5 katlı maske üretildi.

12.05.2021Ekonomi
Son dakika haberler... ABDnin en yetkili ismi koronavirüste normalleşme tarihini açıkladı ve uyardı: Maske kullanımı mevsimsel olarak devam etmeli

Son dakika haberler... ABD'nin en yetkili ismi koronavirüste normalleşme tarihini açıkladı ve uyardı: Maske kullanımı mevsimsel olarak devam etmeli!

Donald Trump'ın başkanlığı döneminde tartışmaların odağında olan ancak Joe Biden yönetiminde görevine devam eden ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, koronavirüs salgınında normale dönüş için tarih verirken bir yandan da maske kullanımıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Fauci'ye göre pandemi sonrası maske kullanımı 'mevsimsel' hale gelebilir.

10.05.2021Dünya
Kaç dakikada bulaşır |Büyük bir oda, 27 kişi, 1i pozitif

Kaç dakikada bulaşır? |Büyük bir oda, 27 kişi, 1'i pozitif

Bilim insanları, kapalı ortamlarda koronavirüsten korunmak için dünya çapında tavsiye edilen sosyal mesafenin ne kadar etkili olduğunu inceledi. İşte çok önemli detaylar...

7.05.2021Gündem
Bavyera yine erken davrandı

Bavyera yine erken davrandı

Almanya’da federal hükümetin aşı olanlara muafiyet getirilmesine yönelik düzenlemeye gidileceğini duyurmasının ardından açıklamada bulunan CSU’lu Bavyera Başbakanı Markus Söder, yarından itibaren eyalet genelinde çifte aşısını yaptıranlara ve koronavirüse yakalanıp iyileşenlere kısıtlamaların hafifletileceğini duyurdu.

5.05.2021Avrupa
Annelere özel teknoloji

Annelere özel teknoloji

Anneler Günü yaklaştı, birçoğumuz hediye arayışına başladık. Biz de bu hafta annenizin ihtiyaç duyabileceği, kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilecek teknolojik hediye önerilerini bir araya getirdik.

1.05.2021Ekonomi
Pandemiden sonra hayat... Her yıl aşı mı olacağız | 9 SORU 9 YANIT

Pandemiden sonra hayat... Her yıl aşı mı olacağız? | 9 SORU 9 YANIT

Salgının üzerinden bir yılı aşkın zaman geçti ancak hala virüsü yenebilmiş değiliz. Uzmanlara göre pandemi kalıcı olmayacak ancak Covid-19 ile yaşamayı da öğrenmemiz gerekiyor. Peki koronavirüs ile yaşamak ne demek ve pandemiden sonra bizi neler bekliyor?

30.04.2021 Gündem
Hangisi daha riskli: Durdurmak mı, aşılamaya devam etmek mi

Hangisi daha riskli: Durdurmak mı, aşılamaya devam etmek mi?

AstraZeneca aşısının kan pıhtılaşması nedeniyle birçok ülkede durdurulmasının ardından, Johnson & Johnson aşısı da ABD'de aynı kaderi paylaştı. Aşılarda yaşanan bu kan pıhtısı sorunu ve durdurma kararları yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Hangisi daha riskli; aşıları durdurmak mı yoksa uygulamaya devam etmek mi?

29.04.2021Gündem
Prof. Dr. Özlenen Özkandan çarpıcı açıklamalar Aşı karşıtları kıyametçi gibi

Prof. Dr. Özlenen Özkan'dan çarpıcı açıklamalar! "Aşı karşıtları kıyametçi gibi"

Prof. Dr. Özlenen Özkan, aşı hakkı olup çeşitli gerekçelerle aşı yaptırmayanlara tepki gösterdi. Özkan, “Bu virüsle bütün dünya savaşıyor. Elimizde de tek bir silah var o da aşı. Ama birkaç delinin kuyuya attığı taşı maalesef 40 akıllı çıkaramıyor” diye konuştu. Prof. Dr. Özkan, " Aşıya yönelik bu yaklaşımla ‘Maya takvimine göre 2012 yılında kıyamet kopacak.' deyip kasabalara sığınılması arasında hiçbir fark yok." ifadelerini kullandı.

17.04.2021Gündem
Pandemi döneminde kontakt lens kullanımı arttı

"Pandemi döneminde kontakt lens kullanımı arttı"

Pandemiyle birlikte hayatın olmazsa olmazı haline gelen maske kullanımı ile gözlüklerde buharlanma yaşanması kontakt lenslere ilgiyi artırdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi'nden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Deniz Marangoz, "Pandemi döneminde gözlükler hem hijyen hem de konfor açılarından dezavantajlı bir durum aldı. Bu dönemde kontakt lenslere talep oldukça arttı" dedi.

16.04.2021Sağlık
Maske konusunda kafalar karışık |14 SORU 14 CEVAP

Maske konusunda kafalar karışık |14 SORU 14 CEVAP

Tek mi çift mi? Bez mi cerrahi mi? N 95’ler, meltblown’lar, kurtçuklar, kimyasallar… Alt tarafı bir maske deyip geçemiyoruz ve karışan kafalarımız için yanıtlar aradık

14.04.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ramazan ayında kapanma ihtimalini ve aşı çalışmalarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ramazan ayında kapanma ihtimalini ve aşı çalışmalarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Ramazanda tam kapanma olacak mı?' sorusuna "Ramazan ayını özellikle tedbirler konusunda çok önemli görmeliyiz. Bilim Kurulu, kapsayıcı şekilde alternatifli bir hazırlık yaptı. Ben de yarın Kabine Toplantısı'nda bunları dile getirmiş olacağım" şeklinde cevap verdi

12.04.2021Haber
Son dakika haberi: Ramazanda kapanma olacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Ramazanda kapanma olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Ramazanda tam kapanma olacak mı?' sorusuna "Ramazan ayını özellikle tedbirler konusunda çok önemli görmeliyiz. Bilim Kurulu, kapsayıcı şekilde alternatifli bir hazırlık yaptı. Ben de yarın Kabine Toplantısı'nda bunları dile getirmiş olacağım" şeklinde cevap verdi

12.04.2021Gündem
Pandemi döneminde tüp bebek tedavisi ertelenmeli mi

Pandemi döneminde tüp bebek tedavisi ertelenmeli mi?

Aylardır tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandeminin ilk başlarında anne baba adaylarının bebek hayalini de ne yazık ki etkiledi. Ancak tüp bebek tedavisinde her ay her her geçen hafta, her geçen gün çok önemli. Yapılan bilimsel çalışmalar ışığında doğru önlemler ve Covid-19 pandemisinde Tüp Bebek Tedavisinin mümkün olduğunu göstermekte.

Şu andaki en önemli sorun diyerek uyaran Samsun Valisi açıkladı: Şaşırtmalı denetim yapıyoruz

'Şu andaki en önemli sorun' diyerek uyaran Samsun Valisi açıkladı: 'Şaşırtmalı denetim yapıyoruz'

Sağlık Bakanlığı verilerine göre nüfusa oranla koronavirüs vaka sayısında üç haftadır ilk sırada yer alan Samsun'da Vali Zülkif Dağlı, "Pozitif vatandaşlarımız dışarıda gezmesin, bu bizim için şu andaki en önemli sorun" dedi. Denetimlerin yoğun şekilde devam ettiğini belirten Vali Dağlı, ''Günde 2 bin civarında vatandaşın karantina kurallarına uyup uymadıklarının kontrolü, evlerine gidilerek yapılıyor. Kesinlikle günde bir defa değil, değişik zamanlarda şaşırtmalı olacak şekilde denetimleri yapıyoruz'' ifadelerini kullandı.

26.03.2021Gündem
Vali duyurdu Eskişehirde otellerde yeni dönem

Vali duyurdu! Eskişehir'de otellerde yeni dönem

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı koronavirüs haritasında vaka sayıları yüz binde 41,97’den yüz binde 116,52’ye yükselen Eskişehir'de yeni tedbirler alındı. Kentte tek gecelik otel kaydı ile eğlence yapılmasına engel olabilmek için ikamet adresi Eskişehir olanlara 'en az 5 gün otelde kalma' şartı getirildi.

26.03.2021Gündem
Prof. Dr. Yalçından yeni mutant virüs uyarısı

Prof. Dr. Yalçın'dan yeni mutant virüs uyarısı!

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, ABD, İngiltere, Filipinler, Güney Afrika, Brezilya, Avrupa, Avustralya, Güneydoğu Asya gibi bölgelerden bildirilen 15 tane mutant suş (Bir bakteri veya virüsün farklı alttürlerinin, aralarında genetik farklılıklar bulunan gruplar) olduğunu belirterek, hızla artan koronavirüs vakalarından, bu mutant virüslerin sorumlu olduğunu düşündüğünü açıkladı.

26.03.2021Gündem
Koronavirüs bitse bile maske kullanımı devam edecek

Koronavirüs bitse bile maske kullanımı devam edecek

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Rıdvan Karaali, vatandaşların maske kullanımına alıştıklarını ve ilerleyen yıllarda da maske kullanma alışkanlığını sürdüreceğini söyledi.

25.03.2021Haber
Koronavirüs bitse bile... Maske uzun yıllar hayatımızda kalacak

Koronavirüs bitse bile... 'Maske uzun yıllar hayatımızda kalacak'

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Rıdvan Karaali, vatandaşların maske kullanımına alıştıklarını ve ilerleyen yıllarda da maske kullanma alışkanlığını sürdüreceğini söyledi.

25.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Uçaklar doluyor seferler artıyor

Havacılık tarihinin en zor dönemi yaşandı. Şimdi o dönem geride kalmaya başladı. Ama çok ağır. Yine de her şeyin ancak 2024 yılında düzeleceği tahmini 2023 yılına doğru kayıyor. Yeni varyantlarla pandeminin yapısında aşının etkilendiği bir değişiklik olmazsa daha fazla uçabileceğiz.

30.06.2021

ANTALYA GÜNEŞİ BOŞA GİTMESİN

GEÇEN hafta cumartesi günü Hürriyet’in manşetinde “Güneş topla Türkiye için” başlığıyla Karapınar Güneş Enerjisi Santrali vardı.

14.06.2021

Maske takmak sivilce yapar mı?

Pandemi ile birlikte hayatımıza cerrahi maskeler girdi. Kurallar gereği maske takmak ise zorunlu. Cerrahi maskeler ile artan sivilce sorununu Dermatoloji Uzmanı Dr. Nezih Karaca sizler için anlattı.

28.04.2021