EKSTRA
MENÜ

Grip salgını

Grip salgını ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Grip salgını haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 815 Grip salgını haberi bulunmuştur.

Grip salgını Haberleri

Son dakika... Koronavirüsten daha tehlikeli olacak Uzman isimden dikkat çeken uyarı

Son dakika... Koronavirüsten daha tehlikeli olacak! Uzman isimden dikkat çeken uyarı

Dünya henüz koronavirüsü (Kovid-19) atlatamadan İngiltere'den dikkat çeken bir uyarı geldi. Hükümete danışmanlık yapan bir bilim insanı bu kış gribin Kovid-19'dan daha ölümcül sonuçlara neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

22.06.2021Dünya
Meyve yiyin, köpek sevin Covid-19 önlemleri bağışıklık sistemimize zarar mı veriyor

Meyve yiyin, köpek sevin! Covid-19 önlemleri bağışıklık sistemimize zarar mı veriyor?

Sağlıklı bir bağışıklık sisteminin düzgün işlemesi için mikroplarla düzenli temas etmeye ihtiyacı var. Madem öyle Covid-19 önlemleri bağışıklık sistemimize nasıl etki ediyor?

19.05.2021Dünya
Uzmanlar tartışıyor... Kovid-19 mevsimsel gribin sonunu mu getirdi

Uzmanlar tartışıyor... Kovid-19 mevsimsel gribin sonunu mu getirdi?

Kovid-19 salgınında uzmanlar kış mevsimiyle birlikte gribe yakalanılmaması konusunda ciddi uyarılar yapıyordu. Ancak mevsimsel grip vakaları neredeyse rekor derecede azaldı. Koronavirüs grip salgınlarının sonu anlamına mı geliyor? Bu önemli soruyu uzmanlar cevaplıyor...

22.01.2021Dünya
Son dakika: Bakan Fahrettin Koca korona aşısı için müjdeli haberi verdi Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika: Bakan Fahrettin Koca korona aşısı için müjdeli haberi verdi! Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu, korona virüsünün mutasyon geçiren varyantlarının dünyayı tedirgin ettiği süreçte kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Çin'den gelecek aşının pazarı pazartesiye bağlayan gece yola çıkacağını belirtti. Ayrıca İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon koronavirüsün Türkiye'de görülmediğini açıkladı. Yerli korona aşısı konusunda son durum ne? Alınan tedbirler sonuç veriyor mu? Tüm merak edilen soruları tek tek yanıtladı.

24.12.2020Gündem
CNN ele geçirdi... Dünyayı şoke edecek gizli koronavirüs belgeleri

CNN ele geçirdi... Dünyayı şoke edecek gizli koronavirüs belgeleri

Çin'den sızan gizli belgeler, ülkedeki Kovid-19 salgınının ilk dönemine ışık tuttu. Çin devletinin, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk görüldüğü Hubei eyaletinde salgının yayılma aşamalarını yanlış yönettiği iddia edildi. CNN'nin ele geçirdiği gizli belgelere göre, Çin hükümeti Kovid-19 salgının yayıldığı ilk dönemde süreci iyi idare edemedi

1.12.2020Dünya
ABD’li uzmanlar uyardı 1918deki ikinci dalgadan ders alınmalı

ABD’li uzmanlar uyardı! 1918'deki ikinci dalgadan ders alınmalı

Dünya genelinde 1918 yılında başlayan grip salgının (Influenza) detayları hakkında bilgi veren ABD'li uzmanlar, koronavirüsün ikinci dalgasıyla mücadelede 1918 Gribinin ikinci dalgasından dersler çıkarılması gerektiğini ifade etti. Grip virüsünün mutasyona uğraması, virüsün soğukta daha uzun süre havada tutunması, kış aylarında burun zarlarının kuruması ve enfeksiyona açık hale gelmesi 1918 grip salgınının ikinci dalgasının daha ölümcül hale getiren sebepler arasında yer alıyor.

1.11.2020Dünya
Kovid ve grip testi aynı anda yapılarak grip salgınında da yol haritası çizilecek

Kovid ve grip testi aynı anda yapılarak grip salgınında da yol haritası çizilecek

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Sağlık Bakanlığı’nda grip salgınıyla ilgili de bir çalışma başlatılacağına işaret ederek, Halk Sağlığı Kurumu Referans Laboratuvarlarının grip ve Kovid’i aynı anda tespit edebilecek test için çalışmaları hızlandırdığını söyledi. Prof. Dr. Yavuz, “Tek örnekle her iki hastalığa da bakılabilecek ve bu şekilde de kaç kişi gerçekten grip vakası, kaçı Kovid hastası bunu ayırt edebileceğiz” dedi.

14.10.2020Haber
Sağlık Bakanlığı yeni çalışma başlatıyor İki test aynı anda yapılacak...

Sağlık Bakanlığı yeni çalışma başlatıyor! İki test aynı anda yapılacak...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Sağlık Bakanlığı’nda grip salgınıyla ilgili de bir çalışma başlatılacağına işaret ederek, Halk Sağlığı Kurumu Referans Laboratuvarlarının grip ve Kovid’i aynı anda tespit edebilecek test için çalışmaları hızlandırdığını söyledi. Prof. Dr. Yavuz, “Tek örnekle her iki hastalığa da bakılabilecek ve bu şekilde de kaç kişi gerçekten grip vakası, kaçı Kovid hastası bunu ayırt edebileceğiz” dedi.

14.10.2020Gündem
Ankarada neler oluyor

Ankara'da neler oluyor?

Başkent bir süredir alarm veriyor, vakalar artıyor, doktorlar evlerine gidemiyor. Ankara’da yaşananların sebebi ne, bu konuda neler yapılabilir? Salgının önümüzdeki dönem artmasını bekleyen doktorlar kamusal önlemler ve izolasyon için acilen ek tedbirler alınmasını tavsiye ediyor.

20.09.2020Hürriyet Pazar
İranda Covid-19a yakalanan çocuk sayısı artıyor

İran'da Covid-19'a yakalanan çocuk sayısı artıyor

İran'ın yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelesi günden güne ağırlaşırken salgına yakalanan çocuk sayısında da artış yaşanıyor.

16.09.2020Dünya
Önümüzdeki kış mevsimine dikkat Aynı anda hem grip hem de koronavirüs tehlikesi

Önümüzdeki kış mevsimine dikkat! Aynı anda hem grip hem de koronavirüs tehlikesi

Her öksürük ya da boğaz ağrısı, koronavirüs belirtisi değil! Bu belirtiler gribe de işaret ediyor olabilir. Peki, koronavirüsü gripten nasıl ayırt ederiz? Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, “Önümüzdeki kış mevsiminde çok sayıda benzer vaka göreceğimiz tahmin ediliyor ama iki hastalığı birlikte geçirecek vakalar olmasından da endişe duyuluyor” dedi ve konuyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

3.09.2020Sağlık
Doç. Dr. Vural: Grip aşısı beni koronavirüsten de korur diye düşünülmesin

Doç. Dr. Vural: 'Grip aşısı beni koronavirüsten de korur' diye düşünülmesin

SAĞLIK Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Farmakoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Mert Vural, "Grip aşısı olunca koronavirüsten korunmuş olmuyoruz. Vatandaşlarımızın net şekilde bilmesi lazım; yalancı bir güvene girilmemesi lazım. 'Grip aşısı oldum, artık bu sene koronavirüs geçirmem' veya 'bu aşı beni koronavirüsten de korur' diye düşünmemesi lazım. Grip aşısı bizim o dönemde koronavirüs enfeksiyonu olup, koronavirüsü daha ağır geçirmemizi engeller" dedi.

15.08.2020Gündem
Kovid tedavisinde dışa bağımlılığı bitirecek ilacın üretimi resmen başladı

Kovid tedavisinde dışa bağımlılığı bitirecek ilacın üretimi 'resmen' başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz ay açıkladığı Kovid-19 ilacının sentezlendiği laboratuvarlar ve üretim tesisleri, ilk kez Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından görüntülendi. 40 gün gece gündüz laboratuvardan çıkmayan ekipler sayesinde Kovid tedavisinde kullanılan bir ilacın Türkiye'de ilk kez "hammaddeden kutuya", her aşamasında tamamen yerli ve milli üretimi başarıldı. Salgının başlarında Çin'den ithal etmek zorunda kaldığımız Favipiravir, herhangi bir ikinci salgın durumunda, dışa bağımlı olmadan Gebze'de üretilebilecek.

14.07.2020Ekonomi
Covid-19 beyni nasıl etkiliyor

Covid-19 beyni nasıl etkiliyor?

Felç, deliryum, anksiyete, şaşkınlık... liste uzayıp gidiyor. Covid-19'un sadece bir solunum yolları hastalığı olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

3.07.2020Teknoloji
Salgın tecrübesi geleceği şekillendiriyor

Salgın tecrübesi geleceği şekillendiriyor

Covid-19 salgını her ne kadar aramıza sosyal mesafe koyduysa da farklı sektörlerde hizmet sunanlarla teknoloji geliştiricilerini bir araya getiriyor.

6.05.2020Teknoloji
İYİ Partili Türkkan’dan ‘DSÖ bir yıl önce uyardı’ iddiası

İYİ Partili Türkkan’dan ‘DSÖ bir yıl önce uyardı’ iddiası

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Dünya Sağlık Örgütü’nün bir yıl önce Türkiye’yi salgın nedeniyle uyardığını, bunun üzerine 12 Nisan 2019’da küresel grip salgını (pandemi) konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesinin yayınlandığını açıkladı.

4.04.2020Gündem
102 yıl önceki salgından kurtulmuştu: Aynı şeyleri görmek istemiyorum

102 yıl önceki salgından kurtulmuştu: Aynı şeyleri görmek istemiyorum!

1918’de ortaya çıkan ve 500 milyon kişiyi etkileyen grip salgınından kurtulan 105 yaşındaki Jose Ameal Pena, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tavsiyelerde bulundu. Pena, geçmişten ders çıkarılması gerektiğini ve tüm insanlığın bu salgına birlikte karşı koyması gerektiğini vurguladı.

26.03.2020Dünya
Lost dizisinin yıldızı Daniel Dae Kim de corona virüse yakalandı: Dikkat çeken detay

Lost dizisinin yıldızı Daniel Dae Kim de corona virüse yakalandı: Dikkat çeken detay

Bir dönem ekranlarda fırtınalar estiren Lost dizisinin oyuncularından Daniel Dae Kim de corona virüse yakalandı. İşin ilginç yanı 51 yaşındaki oyuncunun New Amsterdan adlı yeni dizisinde, bir grip salgını sırasında hastalara yardım etmeye çalışan bir doktoru canlandırması.

BACKGRID USA

20.03.2020Magazin
Son dakika Sağlık Bakanından koronavirüs hakkında önemli mesajlar

Son dakika! Sağlık Bakanı'ndan koronavirüs hakkında önemli mesajlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünyayı sarsan koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca Türkiye'de koronavirüs vakalarının olduğu ancak saklandığı yönündeki iddialara sert tepki göstererek, "İstanbul Ümraniye’de ölen vakaların olduğuna dair yaygın bir whatsapp grubunun olduğunu artık bilmeyen olmadığını… Emin olun sadece tiyatro. O kişinin emniyet tarafından yakalanacağına inanıyorum. Ben tiyatrocu olduğuna da eminim. Bu kadar mizansen olabilir. Bu kadar içerik ancak tiyatrocu tarafından sergilenebilir. Dediklerinin hiçbiri doğru değil, tamamen senaryo" dedi.

9.03.2020Gündem
85 ülkede 100 binden fazla kişide koronavirüs teşhisi... İlk Türk ölümü

85 ülkede 100 binden fazla kişide koronavirüs teşhisi... İlk Türk ölümü

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bilançosu ağırlaşıyor. Fransa dün, virüs nedeniyle iki kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Yaşamını yitirenlerden birinin ise Türk kökenli Halil Bıçkı olduğu ortaya çıktı. İşte dünyanın koronavirüs güncesi:

7.03.2020Dünya
Bulgaristanda grip salgını nedeniyle okullar tatil edildi

Bulgaristan'da grip salgını nedeniyle okullar tatil edildi

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, B tipi grip salgını nedeniyle ülke genelindeki tüm okul ve üniversitelerin 11 Mart'a kadar tatil edildiğini bildirdi.

6.03.2020Dünya
Yunanistanda yılbaşından bu yana 38 kişi gripten öldü

Yunanistan'da yılbaşından bu yana 38 kişi gripten öldü

Yunanistan'da yılbaşından bu yana grip salgını nedeniyle 38 kişi hayatını kaybetti. Salgında 21 kişi son bir haftada hayatını kaybetti. Öte yandan, salgının geniş alana yayılması nedeniyle ülkedeki bazı kentlerde önlem amacıyla okullar süresiz tatil edildi.

7.02.2020Dünya
Okullarda virüslere karşı bu önlemler alınmalı

Okullarda virüslere karşı bu önlemler alınmalı

İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan, okullarda öğrencilerin virüslere karşı alacakları önlemlerle ilgili uyarılarda bulundu.

Bulgaristan’daki grip salgını Edirne esnafını vurdu

Bulgaristan’daki grip salgını Edirne esnafını vurdu

Bulgaristan'da yaşanan grip salgını nedeniyle Edirne'ye alışverişe gelen turist sayısında azalma oldu. Kentte cuma günleri kurulan ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği pazara gelen bazı Bulgarların yüzlerine maske taktıkları görüldü. Bulgar turistler, ülkelerinde grip salgını bulunduğunu belirterek, korunmak amacıyla maske taktıklarını söyledi.

31.01.2020Gündem
Bulgaristanda grip salgını  1300 okulda eğitime ara verildi

Bulgaristan'da grip salgını! 1300 okulda eğitime ara verildi

Bulgaristan'da grip salgını nedeniyle 14 şehirdeki toplam 1300 okulda eğitime ara verildi. Salgın hastalıklar uzmanı Prof. Dr. Mira Kojuharova, ülkede grip salgınının doruk noktaya ulaştığını kaydetti.

29.01.2020Dünya
Bulgaristanda grip alarmı

Bulgaristan'da grip alarmı

Bulgaristan'da yaşanan grip salgını ülke geneline yayılırken, 13 ilde alarma geçilerek grip salgını ilan edildi, 700 okulda eğitime ara verildi. Devlet Ulusal Sağlık Müfettişliği Müdürü doktor Angel Kumçev, ülkede H3N2 tipi gribin yaygın olduğunu belirterek bu grip çeşidinin bağışıklığı güçlü olan yetişkinlerden ziyade çocuk ve gençleri etkilediğini söyledi. Türklerin yoğun olarak bulunduğu Haskova'da yaşayan Şükran Hüseyinov, ''Daha önce böyle bir şey görmedik'' dedi.

28.01.2020Haber
Bulgaristanda grip alarmı 700 okulda eğitime ara verildi

Bulgaristan'da grip alarmı! 700 okulda eğitime ara verildi

Bulgaristan'da yaşanan grip salgını ülke geneline yayılırken, 13 ilde alarma geçilerek grip salgını ilan edildi, 700 okulda eğitime ara verildi. Devlet Ulusal Sağlık Müfettişliği Müdürü doktor Angel Kumçev, ülkede H3N2 tipi gribin yaygın olduğunu belirterek bu grip çeşidinin bağışıklığı güçlü olan yetişkinlerden ziyade çocuk ve gençleri etkilediğini söyledi. Türklerin yoğun olarak bulunduğu Haskova'da yaşayan Şükran Hüseyinov, ''Daha önce böyle bir şey görmedik'' dedi.

28.01.2020Dünya
Son dakika haberler: Bulgaristanda grip alarmı Okullar tatil edildi..Uyarılar yapıldı

Son dakika haberler: Bulgaristan'da grip alarmı! Okullar tatil edildi..Uyarılar yapıldı

Bulgaristan'da grip salgını nedeniyle başkent Sofya başta olmak üzere birçok ilde ilk orta ve lisede 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü 500 okulda grip salgını nedeniyle 6 Şubat tarihine kadar eğitime ara verildi. Ülke genelinde etkili olan grip salgın nedeniyle hastanelerde planlı ameliyatlar iptal edilirken, hamile kadınlar ve çocukların rutin hasta kontrolleri salgın nedeniyle yapılamıyor.

27.01.2020Dünya
Grip Salgınına Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Grip Salgınına Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son günlerde giderek artan grip salgını vakaları hastanelerin acillerini doldururken, geçtiğimiz hafta iki çocuğun domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünden öldüğü şüphesi, hastalığın ulaştığı ciddi boyutu da gözler önüne serdi. Gribe yakalanmadan önlem almak gerektiğini söyleyen Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, gripten korunmanın yollarını anlattı.

23.01.2020İyi Yaşam
Son dakika haberler... Esrarengiz virüs Türkiyede tespit edildi mi Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Esrarengiz virüs Türkiye'de tespit edildi mi? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Grip vakalarıyla ilgili olarak, “Bu yıl normalden fazla bir vaka tespit edilmedi.” dedi. Bakan Koca, "Herhangi bir grip ilacı sorunu bulunmamaktadır." ifadelerini kullanırken, Çin'de ortaya çıkan Korona virüsüyle ilgili de "Bizde şu an herhangi bir hastanın hatta riskli hastanın olmadığının altını çizmek istiyorum Şu an Türkiye için herhangi bir riskin söz konusu olmadığını özellikle belirteyim." dedi.

22.01.2020Gündem
Nöbetçi eczanelerde gece kuyruğu

Nöbetçi eczanelerde 'gece' kuyruğu

Antalya'da, kış mevsiminin gelmesiyle soğuk algınlığı ve grip vakalarında artış yaşandı. Gündüz çalışan anne ve babalar, mesai saatlerinde çocuklarını  götüremediği için iş çıkışında hastanelerin acil servisine gitmeyi tercih ederken, hastane yakınlarında bulunan nöbetçi eczanelerde ise uzun kuyruklar oluştu.

17.01.2020Gündem
Aşı karşıtlığı tüm toplumu tehdit ediyor

Aşı karşıtlığı tüm toplumu tehdit ediyor

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sönmezoğlu Aralık ayının son haftasında ısının da düşmesiyle birlikte grip salgını beklediklerini belirtti ve çeşitli uyarılarda bulundu.

6.01.2020Sağlık
İstanbulda acil servislerde yoğunluk Hasta vatandaş: 25 gündür kurtaramıyorum kendimi

İstanbul'da acil servislerde yoğunluk! Hasta vatandaş: 25 gündür kurtaramıyorum kendimi

İSTANBUL'da mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığı grip hastalığında artışa neden oldu. Gelen son dakika haberlerine göre, hastanelerin acil servislerinde hasta yoğunluğu oluştu. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Özgür Çevim, "Ben de hastayım, bütün sağlık personelleri hasta" dedi. Hastaneye gelen Ahmet Hüseyinoğlu ise, "Perişana vaziyetteyiz, grip oldum 25 gündür kurtaramıyorum kendimi" dedi.

24.12.2019Gündem
İranda alarm Grip salgınından ölenlerin sayısı 106ya yükseldi

İran'da alarm! Grip salgınından ölenlerin sayısı 106'ya yükseldi

İran Sağlık Bakanlığı Enfeksiyon Hastalıkları Daire Başkanı Hüseyin İrfaniyan, ülkede grip salgını nedeniyle son bir haftada 7 kişinin öldüğünü, eylül ayından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının ise 106'ya çıktığını söyledi.

22.12.2019Dünya
İranda grip salgını nedeniyle 81 kişi öldü

İran'da grip salgını nedeniyle 81 kişi öldü

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi, ülkedeki grip salgını nedeniyle eylül ayından bu yana 81 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

7.12.2019Dünya
Zatürre nedir Zatürre belirtileri neler

Zatürre nedir? Zatürre belirtileri neler?

Dünya Sağlık Örgütü'nün 2019 raporuna göre tüm dünyada ölüm sebepleri arasında 4. sırada, enfeksiyon kaynaklı ölümler içinde ise birinci sırada yer alan zatürre, ciddi bir hastalık olarak dikkatleri çekiyor. Peki, zatürre nedir? Zatürre belirtileri neler?

12.11.2019Sağlık
Bakan Selçuk: 55 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Bakan Selçuk: 55 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 55 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını söyledi.

18.06.2019Ekonomi
Adana Demirspor ilk 45 dakika gol yemiyor

Adana Demirspor ilk 45 dakika gol yemiyor

Spor Toto 1'inci Lig ekiplerinden Adana Demirspor, Ümit Özat yönetiminde çıktığı 10 maçın ilk 45 dakikasında kalesinde gol görmedi.

26.04.2019Futbol
Adanaspor’da grip salgını 3 oyuncu...

Adanaspor’da grip salgını! 3 oyuncu...

Spor Toto 1’inci Lig’de, ligde kalma mücadelesi veren Adanaspor’da gribal enfeksiyon sıkıntısı yaşanıyor.

25.04.2019Futbol
Gripte seyahat kısıtlaması

Gripte seyahat kısıtlaması

Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı’nın Resmi Gazete'de yayımlanan genelgesinin ardından Pandemi (Grip) Eylem Planı hazırladı.

20.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığından küresel grip salgını genelgesi

Cumhurbaşkanlığından 'küresel grip salgını' genelgesi

Küresel grip salgınına (pandemi) ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

13.04.2019Gündem
Mesut Yılmaz: Kemoterapi görüyorum

Mesut Yılmaz: Kemoterapi görüyorum

ESKİ Başbakan Mesut Yılmaz (71), akciğer kanseri tespiti sonucu ameliyat geçirdi. Hastaneden taburcu olan Yılmaz, kemoterapi tedavisi görmeye başladı. Yılmaz tedavisiyle ilgili gelişmeleri sosyal medya hesabından açıkladı:

11.03.2019Gündem
Gergedan Virüsü Gerçek mi

Gergedan Virüsü Gerçek mi?

Grip salgını bir türlü bitmek bilmiyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, bu yıl çıkan 'gergedan virüsü' hakkında konuştu, "Gergedan diye tanımlanmış bir grip çeşidi yok" dedi.

Fransada grip salgını 2 bin 800 can aldı

Fransa'da grip salgını 2 bin 800 can aldı

Fransa'da, kış mevsiminde "H3N2" virüsünün sebep olduğu grip salgınında 2 bin 800 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

21.02.2019Dünya
Sağlık Bakanı Koca: Fırsatçılık yapanlara göz açtırmak istemiyoruz

Sağlık Bakanı Koca: Fırsatçılık yapanlara göz açtırmak istemiyoruz

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 19 Şubat’tan itibaren geçerli olacak ilaç zammı ile ilgili, "Bu süreçte bunu fırsata çevirmek isteyen üretici, depocu ve eczacıların olduğunu biz sahada müşahede ettik. Bununla ilgili sahada 900 denetim elemanımız halen aktif devam ediyor. Biz vatandaşımızı asla ilaçsız bırakmak istemiyoruz. Fırsatçılık yapanlara göz açtırmak istemiyoruz" dedi.

15.02.2019Ekonomi
Yunanistanda grip salgını 56 can aldı

Yunanistan'da grip salgını 56 can aldı

Yunanistan’da, son 3 ayda H1N1 virüsünün sebep olduğu grip salgınında 56 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

15.02.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Türkiye ve Almanya

Merak ediyorum, neden Almanya’nın ölüm rakamları tartışılmıyor da Türkiye’nin tartışılıyor?

24.04.2020

Koronavirüs ve Gebelik

Herkesin merak ettiği bir konu olması nedeniyle bu konuda bilimsel ve güncel bilgileri paylaşmak istiyorum.Çok yakında gündemimiz değişecek  ancak şimdilik gebelerimiz bu konuyu çok merak ediyor.

14.03.2020
Grip antibiyotikle geçer mi

Grip antibiyotikle geçer mi?

Hava koşullarındaki ani değişimlerin en çok neden olduğu hastalıkların başında gelen ve salgınlara yol açabilen grip ile ilgili merak edilenleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Wassim Bekraki’den öğrendik.

21.02.2019

Artık çok daha ağır ve yaygın

Her kış kapımızı çalan soğuk algınlığı ve grip meselesi bu yıl önceki yıllardan daha fazla insanımızın canını yaktı. Aslında sadece bizde değil, dünyanın her ülkesinde özellikle grip önemli bir sorun.

11.02.2019