MENÜ

Kurs

Kurs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.386 Kurs haberi bulunmuştur.

Kurs Haberleri

Bakan Akar: Dikimevi Müdürliklerinde haftada 1 milyon maske üretiliyor

Bakan Akar: Dikimevi Müdürliklerinde haftada 1 milyon maske üretiliyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak çeşitli tipte maske, tulum ve hijyenik malzeme üretimine başladıklarını belirterek, "Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir." dedi.

4.04.2020Gündem
Türkiye’de ebeveynler internetteki zararlı içeriklerden endişe duyuyor

Türkiye’de ebeveynler internetteki zararlı içeriklerden endişe duyuyor

Kaspersky Aile Raporu’na göre, Türkiye’de 7 ile 12 yaşları arasında çocuk sahibi olan ebeveynlerin dörtte birinden fazlası (%29), çocukların internette karşı karşıya kaldığı en önemli riskin zararlı (şiddet veya cinsel içerikli) içerikler olduğunu düşünüyor. İnternette her yerde rastlanabilen zararlı içerikler uygulama içi reklamlarda bile çıkabiliyor ve bu tür içerikleri üretenler uygulamalar üzerinden gelir elde edebiliyor.

2.04.2020Teknoloji
Uzaktan eğitimdeki çocuklar için “sağlık” uyarısı

Uzaktan eğitimdeki çocuklar için “sağlık” uyarısı

Milyonlarca öğrenci en az 1 ay daha evde, uzaktan eğitimde olacak. Dr. Buğra Buyrukçu, online eğitimin çocuklar üzerinde yaratacağı sağlık sorunlarına ilişkin uyarılarda bulundu, alınacak önlemlere dair tavsiyeler verdi.

İşte Türkiyede corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

İşte Türkiye'de corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 108'e çıktığını çıktığını bildirdi.

28.03.2020Gündem
Özel kurslar altyapısı uygunsa uzaktan eğitim yapabilecek

Özel kurslar altyapısı uygunsa uzaktan eğitim yapabilecek

Yabancı dil, bilgisayar, resim ve müzik kurslarının da aralarında bulunduğu çeşitli özel kurslar, hizmet içi eğitim merkezleri ile uzaktan öğretim kurslarının teorik dersleri uzaktan öğretimle yapılabilecek. Uygulama için kursiyerlerin talebi ve yeterli altyapılarının bulunması gerekecek.

27.03.2020Eğitim
Evden çıkmadığımız bu süreçte yabancı dil öğrenebilmek için neler yapmalıyız

Evden çıkmadığımız bu süreçte yabancı dil öğrenebilmek için neler yapmalıyız?

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında eğitime bir süre ara verilirken, şirketler evden çalışma sistemine geçti. İnsan sağlığı için oldukça önemli olan bu süreçte yabancı dil öğrenmek için kurs merkezine kayıt olan kişiler de eğitimlerine ara vermek zorunda kaldı. Peki ya bu dönemde yabancı dil öğrenmek isteyenler ne yapmalı?

Son dakika haberleri: MSBde Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

Son dakika haberleri: MSB'de Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

MSB'de birlik ve karargahlarda salgınla ilgili önlem çalışmalarının yönetilip takip edildiği Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu.

24.03.2020Gündem
Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

İnternet kurslarından podcast ve YouTube kanallarına, online sergilerden konserlere kadar, evdeyken ihtiyaç duyduğumuz pek çok şey sadece birkaç tık uzağımızda. Evet, evde kalalım ama dünyadan kopmamıza ve sıkılmamıza da gerek yok!

21.03.2020Evdehayat
‘Politik düşüncenin babaları’ gündelik sorularımızı nasıl çözerdi

‘Politik düşüncenin babaları’ gündelik sorularımızı nasıl çözerdi?

Filozof Gareth Southwell ‘Marx Bu İşe Ne Derdi?’de insanların gündelik soru ve sorunlarından 40'ını ‘politik düşüncenin babaları’na yanıtlatıyor. Yazar, Marx, Platon, Mill, Hegel ve Aristoteles’in de içinde olduğu onlarca düşünürün modern yaşamdaki sorularımıza verecekleri muhtemel cevapları okuyucusuyla buluşturuyor.

20.03.2020Kitap Sanat
Kışlalara ziyaretçi yasağı

Kışlalara ziyaretçi yasağı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kuvvet komutanlarıyla yaptığı koronavirüs toplantısından askeri okullara tatil ve kışlalara ziyaretçi yasağı dahil olağanüstü tedbirler çıktı.

18.03.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar corona virüsüne karşı TSK’daki yeni önlemleri açıkladı: Tatil edildi…

Son dakika... Bakan Akar corona virüsüne karşı TSK’daki yeni önlemleri açıkladı: Tatil edildi…

Milli Savunma Bakanı Akar'ın komuta kademesi ile Bakanlıkta yaptığı toplantıda, TSK'da koronavirüsle mücadele kapsamındaki yeni önlemler ele alındı. Akar açıklamasında "Milli Savunma Üniversitesine bağlı Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları ile Harp Enstitüleri 13 Nisan'a kadar tatil edilmiştir. Birlik ve karargahlara ziyaretçi alınmayacak. Orduevlerine, görevli personelle mücbir sebeple konaklayanlar haricinde kimse kabul edilmeyecek" ifadelerini kullandı.

17.03.2020Gündem
MEB ‘uzaktan eğitim’ ile usta öğretici yetiştirecek

MEB ‘uzaktan eğitim’ ile usta öğretici yetiştirecek

MEB tarafından, binlerce ustanın ‘usta öğreticilik’ eğitimlerinin uzaktan eğitimle yapılmasının önünü açan düzenleme yapıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Esnek bir yapı oluşturduk. Artık bu kurslar uzaktan eğitim yoluyla alınabilecek ve sınavlar da e-Sınav olarak düzenlenebilecek. Ayrıca bu kurslar nedeniyle iş kayıpları da oluşmayacak" dedi.

16.03.2020Eğitim
Son dakika haberler... Diyanetten Corona Virüsü önlemleri

Son dakika haberler... Diyanet'ten Corona Virüsü önlemleri

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kur'an kurslarının 16 Mart'tan 29 Mart'a kadar 2 hafta tatil edildiğini açıkladı.

13.03.2020Gündem
İSMEK kursları tatil mi İBBden İSMEK kursları açıklaması

İSMEK kursları tatil mi? İBB'den İSMEK kursları açıklaması

Dünya genelinde etkisini hissettiren Corona virüsü salgını dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK kursları için önemli bir karar aldı. İSMEK kurslarının ay sonuna kadar tatil edildiği duyurusu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı. Peki, İSMEK kursları tatil mi? İşte, İBB'den İSMEK kursları açıklaması

12.03.2020Gündem
İsteyene butik isteyene VIP kurs

İsteyene butik isteyene VIP kurs

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanırken pek çok öğrencinin yolu özel öğretim kurslarından geçiyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu kursların önümüzdeki haziran ayında kapatılacağını açıklamıştı. Ancak kurslar bugünlerde önümüzdeki yıl için harıl harıl kayıt alıyor. Öğrenci velisi olarak kapısını çaldığımız kursların hiçbiri haziran ayında kapanacaklarına dair bir izlenim vermiyor.

10.03.2020Eğitim
Muaythai Aday Hakemlik Kursuna büyük ilgi

Muaythai Aday Hakemlik Kursu'na büyük ilgi

Türkiye Muaythai Federasyonu 2020 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan Muaythai Aday Hakemlik Kursu, İstanbul Beyoğlu Belediyesi Alev Ofluoğlu Çıksalın Semt Konağı'nda yoğun bir katılımla sürüyor.

7.03.2020Diğer
İstanbul da Muaythai Aday Hakemlik Kursu

İstanbul da Muaythai Aday Hakemlik Kursu

İstanbul da yoğun bir katılım ile Muaythai Aday Hakemlik Kursu devam etmektedir

7.03.2020Diğer
65 yaşında üniversite yolunda

65 yaşında üniversite yolunda

Tarsus'ta yaşayan 65 yaşındaki Başende Diren, şu günlerde üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci. 42 yıl önce hayallerini yarıda bırakmak zorunda kalan Diren, aradan geçen yılların ardından yaşamın olumsuzluklarına karşı soyadı gibi 'direniyor'.

6.03.2020Eğitim
65 yaşında YKS’ye hazırlanıyor

65 yaşında YKS’ye hazırlanıyor

Mersin’in Tarsus İlçesinde 65 yaşındaki Başende Diren, Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz kurs merkezinde gençlerle YKS’ye hazırlanıyor.

4.03.2020Eğitim
Konyada kuran kursu eğitmeni hakkında müftülükten suç duyurusu

Konya'da kuran kursu eğitmeni hakkında müftülükten suç duyurusu

Konya'da Ereğli Müftülüğü, Topak Kız Kuran Kursu'nda 25 yıldır yöneticilik ve kurs öğreticiliği yapan Ayşe N. hakkında, 'öğrenciler ile velileri baskıyla yanlış yönlendirdiği ve öğrencilere şiddet uyguladığı' iddiasıyla idari soruşturma başlatıp, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

3.03.2020Gündem
Bakan Selçuk: YADES’in hayata geçirildiği il sayısı 13’e çıktı

Bakan Selçuk: YADES’in hayata geçirildiği il sayısı 13’e çıktı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Yaşlı Destek Programı (YADES) Erzurum ve Diyarbakır illerinde de uygulanmaya başladığını açıkladı.

2.03.2020Ekonomi
‘3 saat sonra karantina kalktı, rahat nefes aldık’

‘3 saat sonra karantina kalktı, rahat nefes aldık’

Almanya’nın Bremen Eyaletinde İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’na (IGMG) bağlı Fatih Camisi’ne, kimliği belirsiz kişiler tarafından içinde şüpheli toz bulunan bir zarf gönderildi.

1.03.2020Avrupa
Kapılar 1 Mart’ta açılıyor

Kapılar 1 Mart’ta açılıyor

Almanya’da hükümetin, giderek büyüyen iş gücü açığını kapatmak amacıyla çıkardığı yasa 1 Mart’ta yürürlüğe giriyor. Yasayla, istenen şartları yerine getirenler iş aramak için Almanya’ya gelebilecek, AB üyesi ülkelerle birlikte üçüncü ülkelerden de iş gücü sağlanacak.

28.02.2020Avrupa
Avcılarda sır olay Sürücü kursu sahibi ofisinde ölü bulundu

Avcılar'da sır olay! Sürücü kursu sahibi ofisinde ölü bulundu

İstanbul Avcılar'da bir sürücü kursu sahibi Ercan Özmen, iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

24.02.2020Gündem
İran’da oldu Van’ı sarstı

İran’da oldu Van’ı sarstı

İran’ın batısındaki Hoy kentinde dün saat 8.53’te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, Van’ın Başkale ilçesini yıktı. Sınır mahallelerinde çok sayıda ev yıkılırken 4’ü çocuk 9 kişi yaşamını yitirdi, 50 kişi yaralandı. Hoy kenti saat 19.00’da 5.9’luk depremle yine sarsıldı.

24.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakan Koca, Van depremi ile ilgili acı haberi duyurdu

Son dakika haberler: Bakan Koca, Van depremi ile ilgili acı haberi duyurdu

Sabah saatlerinde son dakika haberi olarak ajanslara yansıyan Van depremi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Bakan Koca, İran sınırında meydana gelen ve Van'ın Başkale ilçesinde hissedilen 5.9 büyüklüğündeki depremde 4'ü çocuk, 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Öte yandan, sabah saat 08.52'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede art arda 18 deprem daha meydana geldi. 12.48'de meydana gelen deprem 4,3 olarak kaydedildi. İşte, İran sınırında yer alan Van'da meydana gelen deprem hakkında son dakika gelişmeleri...

23.02.2020Gündem
Bakan Selçuk: Girişimcilik Eğitim Programına 42 bin kişi katıldı

Bakan Selçuk: Girişimcilik Eğitim Programı'na 42 bin kişi katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Girişimcilik Eğitim Programımız çok az tanınıyor fakat geçen sene bu programımıza 42 bin kişi katıldı. Bunların yüzde 47'si kadın. Yani yaklaşık 20 bin kadınımız geçen sene İŞKUR'umuzun düzenlediği girişimcilik eğitim programından istifade etmiş durumda" dedi.

22.02.2020Ekonomi
İstanbulda 3-6 yaş için ‘Oyun Odası Kurs Modülü’

İstanbul'da 3-6 yaş için ‘Oyun Odası Kurs Modülü’

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, verilen eğitimlerden yararlanmak isteyenlerin çocukları için ‘Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanı 3-6 Yaş Oyun Odası Kurs Modülü’ hazırlandığını belirtti.

22.02.2020Eğitim
Yeşim Meltem Şişlinin inanç hürriyetine engelden 9 yıla kadar hapsi istendi

Yeşim Meltem Şişli'nin 'inanç hürriyetine engel'den 9 yıla kadar hapsi istendi

İSMEK görevlisi başörtülü çalışanlara hakaret ettiği öne sürülen eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin 3yıldan 9 yıla kadar hapsi istendi.

21.02.2020Gündem
Kumbara hırsızları kamerada

Kumbara hırsızları kamerada!

Konya'da yaşları 18'den küçük 3 şüpheli, bir Kuran kursunda, kilitli kapıyı tekme ve omuz atarak kırıp girdikleri odadan içinde 40 lira bulunan 3 adet kumbarayı alıp, kaçtı.

14.02.2020Gündem
MEB, destekleme kursları için 1500 soruluk kaynak hazırladı

MEB, destekleme kursları için 1500 soruluk kaynak hazırladı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Temel eğitimde 5, 6 ve 7'nci sınıf seviyelerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinden 1500 sorudan oluşan destek paketini internetten paylaştık. Birinci dönem erişime açtığımız 1140 soruluk kaynakla birlikte tüm ünitelerden toplam 2 bin 640 sorudan oluşan paketi öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunduk" dedi.

13.02.2020Eğitim
Geometri dersini öğrencilerine şarkılı türkülü sevdirmeye çalışan Nurtaç Öğretmen

Geometri dersini öğrencilerine şarkılı türkülü sevdirmeye çalışan Nurtaç Öğretmen!

Birkaç haftadır haber kanallarında ve sosyal medyada adından sıkça söz ettirmeye başladı Nurtaç Hoca. Nurtaç Kozak, Samsun’da özel bir lisede çalışıyor ve öğrencilerine geometriyi sevdirmek için kendine has tarzı ile akılda kalması zor olan formülleri bile öğrenciler için kolay hale getiriyor. İlginç tarzıyla dikkatleri üzerine çeken ve sosyal medyada 40 bine yakın takipçisi bulunan Nurtaç Hoca, çektiği videolarla binlerce öğrencinin Geometri dersini sevmesine vesile oluyor. Gelin, Nurtaç Hoca'yı biraz daha yakından tanıyalım.

12.02.2020Eğitim
Dikkat: Birçok kişi bunu bilmiyor... SGKdan gelen kağıtla şoke oldu 24 bin TL ödemek zorunda kaldı

Dikkat: Birçok kişi bunu bilmiyor... SGK'dan gelen kağıtla şoke oldu! 24 bin TL ödemek zorunda kaldı

SİVAS’ta oturan emekli öğretmen Fuat Türkay (67), 2017 ve 2018 yıllarında 8 ay boyunca halk eğitim merkezinde öğrencilere ve yetişkinlere bağlama kursu verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bir süre sonra gönderdiği bildirimle, Türkay’dan o tarihte 65 yaşını doldurduğu halde kamu işinde çalıştığı gerekçesi ile kurs süresince aldığı emeklilik maaşının toplamı olan 24 bin 451 TL’yi geri ödemesini istedi. Kurstan toplam 4 bin TL gelir elde ettiğini ve hastalığı olduğunu söyleyen Türkay, taksitlerle SGK’ya borcunu ödemeye çalışıyor.

7.02.2020Ekonomi
Cazın genç yetenekleri

Cazın genç yetenekleri

Türkiye’nin her köşesinden caz müziğine gönül vermiş genç yeteneklerin uluslararası caz platformlarına taşınmasını hedefleyen Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nın kazananları belli oldu.

6.02.2020Kitap Sanat
Yeşim Meltem Şişli ve Erkan Duyar hakkında suç duyurusu

Yeşim Meltem Şişli ve Erkan Duyar hakkında suç duyurusu

İSMEK çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli ve Hayat Boyu Öğrenme (HBÖ) Müdürü Erkan Duyar'ın, "hakaret", "görevi kötüye kullanma", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından cezalandırılmaları istemiyle suç duyurusunda bulunuldu.

3.02.2020Gündem
Avcılarda hükümlüler yarıyıl tatilinde 4 katlı okulu boyadı

Avcılar'da hükümlüler yarıyıl tatilinde 4 katlı okulu boyadı

AVCILAR’da 35 hükümlü yarıyıl tatilinde 1 okulu boyadı, 10 okulda da temizlik yaptı.

1.02.2020Gündem
Jandarmanın ilk kadın komandoları

Jandarmanın ilk kadın komandoları

Türkiye’nin ilk kadın jandarma komando astsubay adayları, Foça’da özel eğitim alıyor. Yaklaşık 5 ay süren kurs boyunca kadın komandolar 271 kilometre koşuyor, 1110 kilometrenin üzerinde yürüyor ve 61 gece arazide kalıyor.

29.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kışlalarda son durum

Binlerce anne ve baba askeri okullarda okuyan ve askerlik görevini yapan çocuklarının durumunu merak ediyor... İşte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın verdiği bilgilere göre yurtiçindeki kışlalarda ve sınırötesi harekât bölgelerinde koronavirüsle mücadele için alınan tedbirler...

1.04.2020

Emekliler de kıdem tazminatı alır

Soru: 7.11.1966 doğumluyum. 30.08.1984’den şubat 2007 yılına kadar çalışıp 2007 Şubat ayında TSK’dan emekli oldum. 2007 yılı mart ayından beri bir özel şirkette SGK kayıtlı olarak çalışmaya devam ediyorum. 13 yıldır aynı firmada çalışıyorum ve sağlığım elverdiğince de çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum. İşverenin isteği ya da kendi isteğimle işten ayrılmam durumunda iş kanununun kıdem tazminatı hak ediş kurallarına göre hangi durumlarda haklarımı alabilirim. Bu konuda daha tamamlamam gereken bir süre var mıdır? Adnan KARACA

4.03.2020

Yatırımlar halka anketle soruldu

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, 2019 yılı anket çalışmasında şehir merkezine otopark, kent meydanı, gençler ve kadınlarla ilgili sosyal tesis beklentilerinin öne çıktığını belirterek, bu yönde yatırımlar yapacaklarını kaydetti. Önümüzdeki dönem stratejisini belirlediklerini de söyleyen Işık, “Tarım bizim için önemli. Geçmişte yapılmayan bir tesisi kuruyoruz. Dünya pazarlarına açılıp, dünya fuarlarında Gürsu Armutu’nu tanıtıp, hak ettiği yere gelmesi için çalışacağız. Bununla birlikte kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmamız var. Yenidoğan Bölgesi’nin imar planını bitirip, projemizi neticelendireceğiz” dedi.

3.03.2020