EKSTRA
MENÜ

Kuran-I Kerim

Kuran-I Kerim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuran-I Kerim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.232 Kuran-I Kerim haberi bulunmuştur.

Kuran-ı Kerim, İslâm dininin ana kitabıdır. İslam hukukunun (şeriat) oluşturulmasında hadis ile birlikte dayanak alınır[4] ve Müslümanlar ibadetlerinde ondan çeşitli bölümleri okurlar. Müslümanlara göre, Kur'an âyetleri Allah tarafından Cebrail adındaki melek aracılığıyla İslam peygamberi Muhammed'e vahiyler halinde indirilen bir kutsal kitaptır.

Müslümanlar, Kur’ân, İncil, Tevrat ve Zebur'u Allah tarafından insanlara gönderilen kutsal kitaplar olarak tanımlarlar.Bu sebeple Kur'ân'da diğer kitaplardaki bazı anlatımların benzerlerinin olması doğal karşılanır.Ayrıca, diğer üç metinin sonradan tahrif edildiği, ancak yeryüzüne indirilmiş son kutsal kitap olan Kur’ân'ın Kıyamet'e kadar Allah tarafından korunacağına inanılır. İslam inancında, Kur’ân, Muhammed'in en önemli ve en büyük mucizesi ve onun gerçek bir peygamber olduğunun kanıtı olarak görülür.

DEVAMI

Kuran-I Kerim Haberleri

Ayetel Kürsinin konusu nedir Ayetel Kürsi özellikleri ve önemi hakkında bilgi

Ayetel Kürsi'nin konusu nedir? Ayetel Kürsi özellikleri ve önemi hakkında bilgi

Ayetel Kürsi gündelik hayatta en çok okunan ayetler arasında yer almaktadır. Dua ve korunma maksatlı olarak okunan bu ayeti kerimenin genel anlamıyla konusu, özellikleri ve önemi hakkında bilgileri sizler için derledik.

Ayetel Kürsi Abdestsizken Ve Adetliyken Okunur Mu

Ayetel Kürsi Abdestsizken Ve Adetliyken Okunur Mu?

Ayetel kürsi okunduğunda şeytanın oradan uzaklaşacağı ve gece uykudan önce okunduğunda ise şeytandan muhafaza olunduğu hadislerde bildirilmektedir. Ayetel kürsinin faziletlerinden faydalanabilmek ve ezberlemek her inanan için çok önemlidir. Ayetel kürsinin hangi hallerde okunmaması gerektiğini hadisler ve fıkhı usullere göre sizler için derledik.

Ayetel Kürsi Kaç Ayet, Kaçıncı Sayfada ve Hangi Surede Bakara Suresinin son iki ve en uzun ayeti midir

Ayetel Kürsi Kaç Ayet, Kaçıncı Sayfada ve Hangi Surede? Bakara Suresi'nin son iki ve en uzun ayeti midir?

Ayetel Kürsi faziletleri açısından oldukça önemli ayetler arasında yer almaktadır. Ayetel Kürsi kaç ayet, kaçıncı sayfada ve hangi surede yer almaktadır? Ayetel Kürsi Bakara Suresi'nin son iki ve en uzun ayeti midir? Sorularının yanıtlarını bir araya getirdik.

Kadir Gecesi ne zaman 2021 Kadir Gecesi hangi gün idrak edilecek Diyanet İşleri Başkanlığından açıklama geldi

Kadir Gecesi ne zaman 2021? Kadir Gecesi hangi gün idrak edilecek? Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama geldi

Kadir Gecesi'nin ne zaman idrak edileceği ramazan ayı devam ederken gündemde yer alan konulardan oldu. Kuran-ı Kerim'in Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) indiği gece olarak bilinen Kadir Gecesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının 27. gecesinde idrak edilecek. Kadir Gecesi ibadetleri ile Yaradan'a eller açılacak ve dualar, dilekler vuku bulacak. Mübarek gece yaklaşırken, gözler de Kadir Gecesi'nin tarihine çevrildi. Peki, Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün idrak edilecek? İşte, 2021 Kadir Gecesi'nin tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.05.2021Gündem
Mezi Nedir Ve Nasıldır

Mezi Nedir Ve Nasıldır?

Erkekler de ve hanımlarda ikili ilişki esansında avret bölgelerinden bir takım sıvılar gelmektedir. Bu sıvılar bazen meni bazen de mezi olarak adlandırılmaktadır. İlişki esnasın da yada yakınlaşma esnasında gelen bu mezi ne anlama gelmektedir? Nasıl bir sıvıdır? Gusül abdesti gerektirir mi? Hangi durumlara engeldir? İşte mezi sıvısı ile alakalı detaylar.

3.05.2021Sağlık
Sünnet Nedir Ve Kaça Ayrılır Sünnet Çeşitleri Ve Örnekleri

Sünnet Nedir Ve Kaça Ayrılır? Sünnet Çeşitleri Ve Örnekleri

Sünnet, özellikle Müslüman inancına bağlı kişilerce aslında bilinen bir kavramdır. Fakat buna rağmen tam olarak kavramın ne anlattığı konusunda eksikli bulunduğu görülmektedir. Sünnet nedir? Sünnet kaça ayrılır? Sünnet çeşitleri nelerdir? Sünnet kavramına örnekler nelerdir sorusuna cevap olabilecek önemli bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Er-Rahman Ne Demek Er Rahman Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Er-Rahman Ne Demek? Er Rahman Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Allah'ın isimleri herkes tarafından bilinir. Er-Rahman esması Kuran'ı kerim içerisinde geçen bir esmadır. Bu esmanın ne anlama geldiği ve faziletinin ne olduğu birçok insanın merak ettiği bir konudur. Er-Rahman ne demek? Er Rahman Esması Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti konuları hakkında detayları derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Er-Rahim Ne Demek Er Rahim Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Er-Rahim Ne Demek? Er Rahim Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Esmaül Hüsna, en güzel isimler anlamına gelir. Kuranı Kerim'in birçok ayetinde Allah'ın güzel isimleriyle birlikte zikredilmesi emredilir. Er-Rahim de Esmaül Hüsna'da yer alan 99 isimden biridir. Er-Rahim ne demek? Er Rahim esması Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti nedir? Merak eden okurlar için detaylı bir şekilde derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Mümin Ne Demek El Mümin Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Mümin Ne Demek? El Mümin Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Arapça kökenli bir sözcük olan Mümin, iman kelimesinden türetilmiştir. Allah'a, gönderdiği peygamberlere ve din gününe iman eden kullara ''mümin'' denir. Esmaül Hüsna'da yer alan 99 isimden biri olan El-Mümin'in anlamı ise farklıdır. El- Mümin ne demek? El Mümin Esmasının Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti nelerdir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Sıffin Savaşı Tarihi Ve Özeti - Sıffin Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Sıffin Savaşı Tarihi Ve Özeti - Sıffin Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Geçmiş zamanlarda topluluklar ve devletler arasında birçok savaş meydana gelmiştir. Bu savaşların nedenleri ise dini, askeri, siyasi ve bunlara benzer konular olmuştur. Sizler için Sıffin Savaşı tarihi ve özeti nedir? Sıffin Muharebesi tarafları, nedenleri ve sonuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'in 122. suresidir. Ezberlemek kolay olduğu ve büyük anlamlar içerdiği için beş vakit namazda okunabilecek sureler arasında yer alır. İhlas Suresi Türkçe okunuşu, Diyanet meali, anlamı ve Arapça yazılışı gibi pek çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Halk tarafından surenin başlangıcı olan Kulhuvallahu Ehad olarak bilinir.

Mahruze Teyze’ye ben de konuk oldum

Mahruze Teyze’ye ben de konuk oldum

Yerel seçimlerden önce pazarda karşılaştığı Ekrem İmamoğlu’na, “Sana oy vermem ama kete yaparım” diyen 66 yaşındaki Mahruze Keleş siyasilerin gözdesi oldu. Mahruze Teyze seçimin hemen ardından Ekrem İmamoğlu’nu, sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, son olarak da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Sultanbeyli’deki evinde ağırladı. Ben de Mahruze Teyze’nin evine konuk oldum.

3.05.2021Gündem
El-Müteali Ne Demek El Müteali Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Müteali Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Müteali Ne Demek? El Müteali Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Müteali Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Teali kelimesi Arapça kökenli bir fiildir ve yücelmek demektir. Müteali ve Ali kelimeleri ise yüce, ulu, kudret sahibi anlamına gelir. Esmaül Hüsna'daki 99 isimden biri olan Müteali esmasını zikrederek Allah'ın tüm kusurlardan ve eksikliklerden münezzeh olduğunu dile getiririz. El- Müteali esmasının Türkçe anlamı ve zikrinin faziletleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Müntekim Ne Demek El Müntekim Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Müntekim Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Müntekim Ne Demek? El Müntekim Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Müntekim Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Allah'ın 99 isminden biri olan El - Müntekim kelimesinin sözlük anlamı vaadini mutlaka yerine getiren ve intikam alandır. Allahu Teala Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde zalimlerin mazlumlara, gaddarların mağdurlara yaptıklarını misliyle ödeteceğini bildirir. O'nun vaadi kıyamet gününde gerçekleşecektir. El Müntekim esmasının anlamı ve Ya Müntekim zikrinin faziletlerini detaylı bir şekilde derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Mukaddim Ne Demek El Mukaddim Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Mukaddim Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Mukaddim Ne Demek? El Mukaddim Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Mukaddim Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde geçen El-Mukaddim kelimesi, ''kadim'' kelimesinden türetilmiştir. Mukaddim, önce gelen, en önce olan, ileri gelen demektir. Arapça kökenli bu sözcüğün çoğulu ise kudemadır. El- Mukaddim esmasının Türkçe anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Kadir Ne Demek El Kadir Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Kadir Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Kadir Ne Demek? El Kadir Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Kadir Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Kadr kökünden türetilmiş olan kadir sözcüğünün birçok anlamı vardır. İlk anlamı itibar ve değer olan kadir, aynı zamanda paye ve ölçü manasında da kullanılır. Allah'ın 99 isminden biri olan El- Kadir ise, her şeye gücü yeten, sonsuz kudret ve ilim sahibi anlamına gelir. El Kadir esmasının anlamı nedir? Ya Kadir zikrinin faydaları ve faziletleri nelerdir? Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını sizler için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Habir Ne Demek El Habir Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Habir Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Habir Ne Demek? El Habir Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Habir Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Habir, Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde bahsedilen Allah'ın sıfatlarından bir tanesidir. Birçok insan bu sıfatın ne anlama geldiği konusunda araştırma yapıyor. Faziletlerini ve Türkçe anlamları hakkında bilgi sahibi olarak meraklarını gidermeye çalışıyor. El-Habir ne demek? El Habir esması Türkçe anlamı ve Ya Habir zikrinin fazileti ile yararları konularında sizler için önemli bilgiler derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Cami Ne Demek El Cami Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Cami Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Cami Ne Demek? El Cami Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Cami Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Müslümanların ibadet yerlerine mescit ve cami denir. Cem kökünden türetilmiş olan Cami, toplanılan yer anlamına gelir. Cem toplamak, Cemaat ise toplananlar, bir arada bulunanlar, aynı çatı altında ibadet edenler demektir. Esmaül Hüsna'da yer alan El- Cami'nin Türkçe anlamı nedir? Ya Cami zikrinin faziletleri nelerdir? Merak edilen soruları sizin için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu - Elemneşrahleke Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu - Elemneşrahleke Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu sayfamız üzerinden İnşirah suresi anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve Diyanet Meali okunabilir. Halk tarafından Elemneşrahleke suresi olarak bilinen sure hakkında tüm detaylar..

23.04.2021Namaz Sureleri
Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

23.04.2021Namaz Sureleri
MHP Genel Başkanı Bahçeliden muhalefete tepki: 128 milyar doları bırakın 104 amiralin hesabını verin

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den muhalefete tepki: 128 milyar doları bırakın 104 amiralin hesabını verin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin "Teferruattan arındırılmış, yalın ve anlaşılır, hükümleri arasındaki çelişkilerden ayıklanmış, kısa, net, milli ve manevi hayatımızın esaslarını kavramış, bize özgü, bizi yansıtan, gelecek ile geçmişi temerküz etmiş, gerekçeleriyle gerçekleri yakalamış bir anayasayla Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünü kucaklamamız kaçınılmaz milli bir görevdir. Yeni bir sivil anayasa yapabiliriz, başarabiliriz" dedi. Bahçeli, muhalefete tepki göstererek "Bre utanmazlar 128 milyar doları bırakın da 104 emekli amiralin bildirisinin hesabını verin. Çünkü hepiniz işin içindesiniz. Aradığınız para devletin kasasında, peki siz neredesiniz?" dedi.

20.04.2021Gündem
Erdoğan, Özal’ın kabrinde Kuran okudu

Erdoğan, Özal’ın kabrinde Kuran okudu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 28’inci ölüm yıldönümü için mezarı başında düzenlenen anma töreninde Kuran’ı Kerim’de ölüm, mahşer ve kıyameti anlatan İnfitar Suresi’ni okudu.

18.04.2021Gündem
Irkçı Wilders ders alsın

Irkçı Wilders ders alsın

İslam alemi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e “Hoş geldin” derken, Hollandalı aşırı sağcı, ırkçı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders yine İslam düşmanı bir densizlik yaptı. Yıllardır İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve ırkçılık içeren söylemlerle oy avcılığı yapan Geert Wilders, yine kin kustu. “Stop İslam, stop ramadan” (İslamı durdurun, ramazanı durdurun) içerikli bir Tweet paylaşıp, iflah olmaz bir Müslüman düşmanı olduğunu yine gözler önüne serdi.

17.04.2021Avrupa
Hürrem Sultan’ı andılar

Hürrem Sultan’ı andılar

Hürrem Sultan, vefatının 463’üncü yılında mezarı başında anıldı.

16.04.2021Gündem
Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu - Fatiha Suresi Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu - Fatiha Suresi Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

15.04.2021Namaz Sureleri
Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesine ziyaretçi akını

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesi'ne ziyaretçi akını

Fatih Belediyesi, her yıl Ramazan ayının ilk günü ilk orucunu açmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan Oruç Baba Türbesi'ni koronavirüs önlemleri kapsamında ziyarete kapattı. Ancak kapalı olmasına rağmen türbe önü ziyaretçi akınına uğradı. Kapalı olmasının kendilerine engel olmadığını söyleyen vatandaşlar, dualarını edip birbirlerine sirke ve şeker dağıttı.

13.04.2021Haber
Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesine ziyaretçi akını

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesi'ne ziyaretçi akını

FATİH Belediyesi, her yıl Ramazan ayının ilk günü ilk orucunu açmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan Oruç Baba Türbesi'ni koronavirüs önlemleri kapsamında ziyarete kapattı. Ancak kapalı olmasına rağmen türbe önü ziyaretçi akınına uğradı. Kapalı olmasının kendilerine engel olmadığını söyleyen vatandaşlar, dualarını edip birbirlerine sirke ve şeker dağıttı.

13.04.2021Gündem
Mukabele hangi kanalda saat kaçta

Mukabele hangi kanalda saat kaçta?

Mukabele, 2021 yılında da pek çok Müslümanın yerine getirmek istediği gelenekler arasında yer almaktadır. Hafızın hatim indirmesi esnasında Kuran-ı Kerim aracılığıyla takip edilmesiyle gerçekleşen mukabele, kanallar aracılığıyla takip edilebilmektedir. Peki,2021 mukabele hangi kanalda ve saat kaçta izlenebilecek? İşte, mukabele hangi kanalda sorusu hakkında merak edilenler

12.04.2021Gündem
Almanyada yaşayan 12 yaşındaki Muhammed Talha, Kuran-ı Kerimin tamamını tek seferde okudu

Almanya'da yaşayan 12 yaşındaki Muhammed Talha, Kur'an-ı Kerim'in tamamını tek seferde okudu

Almanya'nın Duisburg şehrinde yaşayan 12 yaşındaki Muhammed Talha Kurt, Kuran-ı Kerim'in tamamını tek seferde okudu.

11.04.2021Dünya
Mareşal Fevzi Çakmak vefatının 71. yılında kabri başında anıldı

Mareşal Fevzi Çakmak vefatının 71. yılında kabri başında anıldı

TBMM Hükümetinin ilk Savunma Bakanı, eski Genelkurmay başkanlarından Mareşal Fevzi Çakmak, ölümünün 71. yılında, Eyüpsultan'daki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törene katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Fevzi Çakmak ordunun politikaya karışmasına asla razı değildi" dedi.

10.04.2021Gündem
Fil Suresi Ne Zaman Ve Nerede İndirilmiştir Fil Suresi Kaçıncı Sayfada Ve Kaç Ayetten Oluşur

Fil Suresi Ne Zaman Ve Nerede İndirilmiştir? Fil Suresi Kaçıncı Sayfada Ve Kaç Ayetten Oluşur?

İslam dininde bazı sureler bulunuyor. Bu sureler arasında fil suresi de yer alıyor. Sure ezberlemek isteyen kişiler bu surelerin anlamlarını araştırıyor. Okunan surelerin anlamlarını öğrenmek için birçok yola başvuruluyor. Fil suresi ne zaman ve nerede indirilmiştir? Fil suresi kaçıncı sayfada ve kaç ayetten oluşur? Soruları için sizlere bazı bilgiler derledik.

Maun Suresi Anlamı Nedir Maun Suresi Konusu Ve Hikayesi Hakkında Bilgi

Maun Suresi Anlamı Nedir? Maun Suresi Konusu Ve Hikayesi Hakkında Bilgi

Kuran-ı Kerim'in 108. suresi olan Maun Suresi, toplam 7 ayetten oluşur. Tamamı Mekke'de indirilmiştir. Surede, Müslümanların birbirleriyle yardımlaşmasını engelleyen ve iyiliğin yayılmasını önleyen münafıklar anlatılır. Maun Suresinin anlamı ve konusu nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Maun Suresi Ne Zaman Ve Nerede İndirilmiştir Maun Suresi Kaçıncı Sayfada Ve Kaç Ayetten Oluşur

Maun Suresi Ne Zaman Ve Nerede İndirilmiştir? Maun Suresi Kaçıncı Sayfada Ve Kaç Ayetten Oluşur?

Kur'an-ı Kerim'deki kısa surelerden biri olan Maun Suresi 7 ayettir. Namaz surelerinden biri olarak adı geçen surenin nazil olduğu zaman, nerede indirildiği, Kur'an-ı Kerim'de kaçıncı sıradaki ayet olduğu gibi konularda merak edilenleri derledik.

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi başında besmele olmayan tek suredir. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olmuştur. Tevbe Suresi Türkçe okunuşu içeriğimizde bu surenin Türkçe anlamı diyanet meali ile yer almaktadır. Ayrıca surenin fazileti ve arapça yazılışı gibi pek çok detayı bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 40 yıl camisiz üniversiteler oldu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 40 yıl camisiz üniversiteler oldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 40 yıl camisiz üniversiteler olduğunu ve bu durumun kendilerini üzdüğünü söyledi.

2.04.2021Gündem
Kureyş Suresi Okunuşu - Kureyş Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kureyş Suresi Okunuşu - Kureyş Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kureyş Suresi Mekke döneminde nazil olmuştur. Dört ayetten oluşturmaktadır. Kureyş Suresi okunuşu sayfamız içerisinde Kureyş Suresi'nin Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, Diyanet Meali ve tefsiri yer almaktadır. Ezberlemek isteyenler için tüm detaylar yer almaktadır.

Kafirun Suresi anlamı nedir Kafirun Suresi konusu ve hakkında bilgi

Kafirun Suresi anlamı nedir? Kafirun Suresi konusu ve hakkında bilgi

Sureler ayetlerden oluşurlar. Kuran'da yer alan 114 bölümden her biri bir sure olmaktadır. Kafirun suresi de bunlardan biridir. Kafirun suresinin anlamı nedir? Kafirun süresi konusu nedir? Kafirun süresi hakkında bilgi ve benzeri bilgileri derledik.

31.03.2021Namaz Sureleri
Kadir Suresi Faziletleri nelerdir Kadir Suresi okumanın faydaları ve sırları

Kadir Suresi Faziletleri nelerdir? Kadir Suresi okumanın faydaları ve sırları

Kadir Suresini on kere okuyan kişilerin, bin günahının affedildiği belirtilmektedir. Bu sureyi yüz kere okuyan kişilerin dualarını kabul edildiği ve dileklerinin gerçekleştiği de hadislerde geçmektedir. Sizler için Kadir Suresi hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

31.03.2021Namaz Sureleri
Kadir Suresi anlamı nedir Kadir Suresi konusu ve hakkında bilgi

Kadir Suresi anlamı nedir? Kadir Suresi konusu ve hakkında bilgi

Kuran-ı Kerim'in indirildiği ilk güne Kadir Gecesi denmektedir. Bu gecede Alak suresinin ilk beş ayeti bu gecede Hz. Muhammed Efendimize vahiy olunmuştur. Bu geceyi anlatan sure ise Kadir Suresi olmaktadır. Kadir suresinin anlamına, konusuna ve sure hakkındaki detaylı bilgileri derledik.

31.03.2021Namaz Sureleri
Fil Suresi Faziletleri nelerdir Fil Suresi okumanın faydaları ve sırları

Fil Suresi Faziletleri nelerdir? Fil Suresi okumanın faydaları ve sırları

Kabe'yi yıkma amacı ile filleri ile birlikte gelen Habeşistan kralına karşı gönderilen Ebabil kuşlarının ve bu savaşın konu edildiği sure Fil Suresi olmaktadır. Bu sureyi okumanın okuyucularına kazandırdıkları ve faziletleri ile ilgili bilgileri derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Fil Suresi anlamı nedir Fil Suresi konusu, hikayesi ve hakkında bilgi

Fil Suresi anlamı nedir? Fil Suresi konusu, hikayesi ve hakkında bilgi

Mucizelerle dolu Müslümanların kitabı Kuran-Kerim’de, Kâbe’yi yıkmak için gelen kralın ebabil kuşlarıyla nasıl helak edildiğini anlatmakta olan bir sure bulunmaktadır. Allah'ın muhteşem gücüne şahit Fil Suresi’nin ne anlama gelmektedir ve konusu nedir detaylarıyla derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri

Yazar Sonuçları

Camide kadına yer var mı

İstanbul’da bir erkek, ilahiyat fakültesi mezunu Ebru Erman ile yanındaki bir kadını Kanuni Sultan Süleyman’ın, hem de bir kadın (kızı Mihrimah Sultan) için yaptırttığı camiye girmesini ‘Kadının camide yeri yok! Peygamberin hadislerinden uzaksın’ diyerek engellemeye çalıştı.

2.05.2021

Bunlar da KKTC laikçileri!

KKTC, vesayet altındaki eski Türkiye’nin adeta maketidir.

24.04.2021

Şehitlere ve çocuklarına borçluyuz

Cumhuriyetimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla çocuklara bayram sevinci yaşatan ramazan ayı bir arada. 96 yıl önce olduğu gibi...

23.04.2021

Kalemi tutan el

Acaba kalemi ilk olarak kim kullandı? O kalem ne yazdı, neyi anlattı?

22.04.2021

Körkuyularda

S. Ahmet Arvasi diyordu ki:

17.04.2021

Saklı şeyler

Ramazan ayı başladı...

14.04.2021

Diyalog masalı!

FETÖ, uluslararası bir casusluk şebekesidir. Amacı, başta Türkiye olmak üzere, topyekûn İslam âlemini ve mazlum milletleri, madde ve manalarıyla Batı’ya, Hıristiyanlığa peşkeş çekmektir.

12.04.2021

İrtica bahanesi!

Çok daha gerilere gitmeyi bırakın, 2. Abdülhamid Han gibi veli ruhlu bir padişahı, alaşağı edebilmek için bile, “Şeriat isteriz!” diye yürüyüşler yapılmıştır.

3.04.2021

İBB’nin aldığı eserler 1 milyon 700 bin lira

Kanuni Sultan Süleyman’ın İtalyan ressam Cristofano dell’Altissimo tarafından yapılan portresinin önceki gün İngiltere’deki müzayede evi Sotheby’s tarafından yapılan müzayedede rekor kırarak 350 bin sterline (4 milyon TL) satılması büyük bir sürpriz oldu.

2.04.2021