EKSTRA
MENÜ

Kekik Yağı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 625 haberi bulunmuştur.

Kekik Yağı Haberleri

Aktarlarda pandemi ve kış hareketliliği Yoğun talebe yetişemiyorlar

Aktarlarda pandemi ve kış hareketliliği! Yoğun talebe yetişemiyorlar

Muş'ta, koronavirüs salgını ve kış mevsimi nedeniyle halkın, bitkisel ürünlere ilgisi arttı. Tarihlerinin en yoğun günlerini geçiren aktarlar, ürün talebine zor yetişiyorlar.

Türkiye Avrupada birinci Pandemiyle birlikte kilosu 300 TLye çıktı

Türkiye Avrupa'da birinci! Pandemiyle birlikte kilosu 300 TL'ye çıktı

Pandemiyle birlikte virüse karşı etkili besinler ve bağışıklık güçlendirici bitkiler en çok araştırılan ve talep gören konular arasında yer alıyor. Endemik bitki konusunda Avrupa'da lider olan Türkiye'de de özellikle ebegümeci ön planda. İlgiyle birlikte ebegümecinin de fiyatlarında artış yaşandı.

13.01.2021Ekonomi
Bu besinler tek başına koronavirüse karşı etkili değil

Bu besinler tek başına koronavirüse karşı etkili değil

Sosyal medyada son dönemde bazı besinlerin Kovid-19 üzerine mucizevi etkilerinin olduğuna dair bilgi kirliliğinin olduğunu belirten Diyetisyen Gizem Gençyürek, hiçbir besinin koronavirüse karşı tek başına etkili olmadığını söyledi, uyarılarda bulundu.

13.01.2021Kadın
Son dakika haberleri... Koronavirüse karşı vitamin haplarına talep arttı ancak uzmanlar uyarıyor: Fazla tüketmeyin

Son dakika haberleri... Koronavirüse karşı vitamin haplarına talep arttı ancak uzmanlar uyarıyor: Fazla tüketmeyin!

Vatandaşlar koronavirüse yakalanmamak için bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla vitamin haplarına yöneldi. Ancak uzmanlar vitamin haplarının fazlasına karşı uyarıyor. Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı Serhat Koran'dan çarpıcı sözler geldi. A, D, K ve E vitaminlerinin vücutta biriktiğine dikkat çeken Koran, C vitamini konusunda da ''Fazla tüketimi toksik etkilere neden olabilir, ishal yapabilir, baş ağrısı, baş dönmesi gibi yan etkilere neden olabiliyor. Bu yüzden C vitamini çok fazla tüketmemekte fayda var'' dedi.

26.12.2020Gündem
Kekik yağının faydaları nelerdir

Kekik yağının faydaları nelerdir?

İçerdiği etken maddelerde vücut direncini artıran kekik, zararlı bileşiklere karşı bire bir. Etkileyici bir kokusu olan kekik yağı da sağlık için oldukça faydalı. İç Hastalıkları Uzmanı ve Fizyoterapist Dr. Samira Gasımlı ve Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çağatay, kekik yağının faydalarını anlattı.

18.12.2020Sağlık
Virüs ve Mikroplara Karşı Mücadelede Uçucu Yağların Etkisi Nedir

Virüs ve Mikroplara Karşı Mücadelede Uçucu Yağların Etkisi Nedir?

Aslında bir koruyucu hekimlik sistemi olan ve yaklaşık 6000 yıllık bir geçmişe sahip olan aromaterapi; bitkilerin, kabuk, yaprak, çiçek, meyve, tohum, sap, kök gibi farklı yerlerinden çeşitli yöntemlerle elde edilen uçucu ve sabit yağlar aracılığıyla bütünsel dengeyi amaçlar. Vücut ve zihni uyarmak yoluyla kişinin kendi kendini desteklemesi iyileşmesinin hızlanmasını sağlar.

17.12.2020İyi Yaşam
Kekik Yağı Satışları Arttı, Uzmanlar Vatandaşı Uyardı

Kekik Yağı Satışları Arttı, Uzmanlar Vatandaşı Uyardı!

Türkiye'de, koronavirüs salgınından korunmaya çalışan vatandaşların, sosyal medyadan kekik yağının virüse iyi geldiği ile ilgili yapılan paylaşımların ardından bu bitkiye ve yağına olan talebi arttı. Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, kekik yağının kullanımında dikkat edilmesi gerektiğini belirterek vatandaşları uyardı.

24.11.2020İyi Yaşam
Kekik yağı satışları arttı, uzmanlar vatandaşı uyardı

Kekik yağı satışları arttı, uzmanlar vatandaşı uyardı

Türkiye'de koronavirüs salgınından korunmaya çalışan vatandaşların sosyal medyadan kekik yağının virüse iyi geldiği ile ilgili yapılan paylaşımların ardından bu bitkiye ve yağına olan talebi arttı. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, kekik yağının kullanımında dikkat edilmesi gerektiğini belirterek vatandaşları uyardı.

24.11.2020Haber
Son dakika haberleri... Sosyal medyadaki paylaşımları gören aktara koştu... Dikkat Uzmanlar uyarıyor

Son dakika haberleri... Sosyal medyadaki paylaşımları gören aktara koştu... Dikkat! Uzmanlar uyarıyor

Türkiye'de koronavirüs salgınından korunmaya çalışan vatandaşların sosyal medyadan kekik yağının virüse iyi geldiği ile ilgili yapılan paylaşımların ardından bu bitkiye ve yağına olan talebi arttı. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, kekik yağının kullanımında dikkat edilmesi gerektiğini belirterek vatandaşları uyardı.

24.11.2020Gündem
Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlundan koronoya karşı 3 silah

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan koronoya karşı 3 silah

Adaçayı ve ebegümecini kaynatıp her gün gargara yapın. Lavanta, kekik gibi uçucu yağlarla burnunuzu koruyun. Lektin zengini gıdalarla bağışıklığınızı güçlendirin.

17.11.2020Gündem
Koronavirüse karşı yeni favori kekik ve kekik yağı

Koronavirüse karşı yeni favori kekik ve kekik yağı

Kekiğin koronaya iyi geldiği haberleri üzerine vatandaşlar aktarların yolunu tuttu. Son zamanlarda aktarlarda en çok satılan kekik ve kekik yağı. Talep sebebiyle kekiğin fiyatları enflasyon gibi her gün değişiyor.

Kekik yağı nelere faydalı

Kekik yağı nelere faydalı?

Kekiğin yararlarının ve iyileştirici gücü yıllardır biliniyor. Kokusuyla zihnimizde yer eden bir bitki olan kekiğin yağı oldukça faydalı. Bu faydalardan İç Hastalıkları Uzmanı ve Fizyoterapist Dr. Samira Gasımlı bahsetti.

10.11.2020Sağlık
Kekik Yağının Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır

Kekik Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Mutfak sanatı söz konusu olduğunda, kekiğin yeri hepimiz için ayrıdır. Yemeklerde güçlü bir baharat olarak kendisini yakından tanısak da yağı hakkında pek fazla fikir sahibi değiliz. Gelin bu sefer de kekiğin mucizevi yağ formuna bir göz atalım…

9.11.2020İyi Yaşam
Kekik Sulu Dezenfektan Tarifi

Kekik Sulu Dezenfektan Tarifi

Koronavirüse karşı kullanılan dezenfektanlar, içeriğindeki yüksek alkol nedeniyle ciltte tahrişe yol açıyor. Beslenme Uzmanı Gözde Güzelcan da kekiğin antibakteriyel özelliği bulunduğunu söyleyerek, kekik suyu ile dezenfektan tarifi verdi.

30.10.2020İyi Yaşam
Ege Bölgesinde 8 yeni kekik türü keşfedildi

Ege Bölgesi'nde 8 yeni kekik türü keşfedildi

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dirmenci'nin yürüttüğü proje kapsamında kekiğin 8 yeni türü keşfedildi.

28.05.2020Teknoloji
Bacak ağrısı neden olur İşte bacak ağrısı nedenleri

Bacak ağrısı neden olur? İşte bacak ağrısı nedenleri

Bacakta hissedilen ağrının neden kaynaklandığı, bu sorunla karşı karşıya kalan vatandaşlarca araştırılıyor. Özelikle yaş ilerledikçe ortaya çıkan bu sorun, oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Peki, Bacak ağrısı neden olur? İşte bacak ağrısı nedenleri...

22.05.2020Sağlık
Sırt ağrısı nedenleri nelerdir Sırt ağrısına ne iyi gelir

Sırt ağrısı nedenleri nelerdir? Sırt ağrısına ne iyi gelir?

Kişilerin günlük yaşamını olumsuz anlamda etkileyen sırt ağrısı, genellikle geceleri artan ağrılar ile kendisini gösteriyor. Her hastalıkta olduğu gibi sırt ağrısında da erken teşhis büyük ölçüde önem taşıyor. Yanlış oturma şekli, sinir sıkışması sırt ağrısı nedenleri arasında sayılabilir. Peki, sırt ağrısına ne iyi gelir? Sırt ağrısı nedenler nedenler? İşte, sırt ağrısı ile ilgili merak edilen ayrıntılar.

22.05.2020Sağlık
Boyun tutulmasına ne iyi gelir Boyun tutulması nasıl geçer

Boyun tutulmasına ne iyi gelir? Boyun tutulması nasıl geçer?

Farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan boyun tutulmasında stresten uzun süreli telefon konuşmasına kadar pek çok neden tetikleyici olabiliyor. Peki, boyun tutulmasına ne iyi gelir? Boyun tutulması nasıl geçer?

22.05.2020Sağlık
Evde kullanabileceğiniz 7 aromaterapik yağ

Evde kullanabileceğiniz 7 aromaterapik yağ

Stres, baş ağrısı, anksiyete... Evlerde hepimiz birçok fiziksel ve ruhsal sorunla baş ediyoruz. İşte bu süreçte aromaterapik yağlar kurtarıcı olabilir. Bitkilerin; kök, sap, tohum ve çekirdeklerinden elde edilen yağlar yüzyıllardır ruh, beden, zihin dengesi için kullanılıyor. İşte sizin de evde kullanabileceğiniz 7 aromaterapik yağ ve kullanım şekilleri...

28.04.2020Evdehayat
Mutlaka Her Gün Bir Limon Tüketin

'Mutlaka Her Gün Bir Limon Tüketin'

Ramazan ayında oruç tutacak vatandaşların protein ağırlıklı beslenmeleri gerektiğini belirten Uzman Dr. Ender Saraç, vatandaşların bol miktarda C vitamini tüketmeleri gerektiğini söyledi.

Ramazanda Sağlıklı ve Bilinçli Oruç Nasıl Tutulur

Ramazanda Sağlıklı ve Bilinçli Oruç Nasıl Tutulur?

Ramazan ayında oruç tutacak vatandaşların protein ağırlıklı beslenmeleri gerektiğini belirten Dr. Ender Saraç, vatandaşların bol miktarda C vitamini tüketmeleri gerektiğini söyledi, ramazan ayına sayılı günler kala oruç tutacaklara beslenme konusunda önerilerde bulundu.

22.04.2020İyi Yaşam
Doğal Yağlarla Dezenfeksiyon ve Temizlik Yapmak Mümkün

Doğal Yağlarla Dezenfeksiyon ve Temizlik Yapmak Mümkün!

Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde temizliğin ve dezenfeksiyonun önemi daha fazla arttı. Konu ile ilgili bilgiler veren Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Yeliz Yaman, doğal ve antiseptik yağlarla nasıl dezenfeksiyon yapılacağını anlattı.

13.04.2020Alışveriş
Doğal dezenfektan nasıl yapılır İşte evde dezenfektan yapımı

Doğal dezenfektan nasıl yapılır? İşte evde dezenfektan yapımı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayınlan corona virüsün ardından hayatımıza giren kavramlardan biri de dezenfektan oldu. Yaygın dezenfektanlar, kimyasal maddelerdir, bu nedenle zararlı etkileri de barındırabilir. Ancak doğal ürünlerle kendi dezenfektanınızı oluşturmak da mümkün. Peki, doğal dezenfektan nasıl yapılır? İşte evde dezenfektan yapımı için kullanabileceğiniz malzemeler…

17.03.2020Gündem
Evde el dezenfektanı nasıl yapılır Virüslere karşı evde el dezenfektanı tarifi

Evde el dezenfektanı nasıl yapılır? Virüslere karşı evde el dezenfektanı tarifi

Corona Virüsün Türkiye’ye girmesinin ardından pek çok vatandaş virüsten korunmanın yollarını araştırmaya başladı. Sağlık Bakanlığı herkesin sürekli olarak el yıkama alışkanlığı kazanmasının çok önemli olduğunu vurguluyor. Diğer yandan pek çok kişi ellerini dezenfekte etmek için anitbakteriyel jel, bakteri karşıtı sabun gibi ürünlere yöneldi. Ancak virüsün ülkeye girişiyle antibakteriyel ürünlerin fiyatında da artış görülüyor. Bu nedenle evde uygun fiyata evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz el dezenfektanı tariflerini sizler için derledik. İşte ev yapımı antibakteriyel jel tarifleri.

11.03.2020Sağlık
El dezenfektanı nasıl yapılır

El dezenfektanı nasıl yapılır?

Tüm dünyada hızla yayına koronavirüs nedeniyle hijyen pazarına yönelik rağbet arttı, marketlerde raflar boşaldı. Hal böyle olunca internette ‘el dezenfektanı nasıl yapılır’ sorusu herkes tarafından merak edilir oldu. Peki, evde el dezenfaktanı nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekli?

Kekik suyu nasıl yapılır, faydaları neler

Kekik suyu nasıl yapılır, faydaları neler?

Kendine özgü kokusuyla kendini belli eden kekik, yemekleri lezzetlendiriyor. Yol kenarlarında, kumlu arazilerde ve çorak topraklardan büyüyen kekikten yapılan su zayıflamak isteyenlere de yardımcı oluyor. Peki, kekik suyu nasıl yapılır, faydaları neler?

9.08.2019Sağlık
Bebeği emzirmeden kesme süreci nasıl olmalı

Bebeği emzirmeden kesme süreci nasıl olmalı?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Melike Özberk Koç, bebekleri memeden kesme süreci konusunda önemli bilgiler verdi.

8 Adımda Selülitten Kurtulmanın Yolları

8 Adımda Selülitten Kurtulmanın Yolları

Yaz ayları yaklaşırken biz kadınları selülit telaşı sardı bile. Mini elbise, bikini, şort, mayo ve etekler gardroplarda ilk sıraya çıkarılacak fakat bacaklardaki portakal kabuğu görünümü buna engel oluyor. Peki selüliti nasıl azaltabilir, selülitten nasıl tamamen kurtulabiliriz?

30.04.2019Kişisel Bakım
Selülit Masajı Nasıl Yapılır

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit, her kadının canını sıkan bir cilt sorunudur. Hareketsizlik ve yanlış beslenme başta olmak üzere pek çok sebepten ötürü ortaya çıkan selülitlerden kurtulmanın basit ama etkili yolunu anlatıyoruz! Selülit masajı nasıl yapılır?

18.04.2019Kişisel Bakım
Gribal Enfeksiyonlara Karşı Doğal Yöntemler

Gribal Enfeksiyonlara Karşı Doğal Yöntemler

Soğuk havaların etkisiyle genellikle kapalı alanlarda geçirilen süre artıyor. Bu da grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların yayılmasına zemin hazırlıyor. Hastalıklardan korunmanın en önemli yolu bağışıklığı güçlü tutmaktan geçiyor.

Egzama Nedir Egzamaya İyi Gelen Doğal Yağlar Nelerdir

Egzama Nedir? Egzamaya İyi Gelen Doğal Yağlar Nelerdir?

Egzama en çok alerji ve stres sonucu görülen bir deri hastalığıdır. Ciltte kızarıklık, kuruluk, kaşıntı, içi su dolu kabarcıklar ve ciltte şişme gibi belirtilere yol açan, yaygın bir şekilde her yaştan insanda görülebilen kronik bir deri hastalığıdır.

Ev Yapımı Yatıştırıcı Egzama Kremi

Ev Yapımı Yatıştırıcı Egzama Kremi

Egzama birçok kişinin karşılaştığı cilt hastalıklarından biridir. Genetik veya çevresel faktörlerle görülebilir. Deride kızarıklık, şişme, kaşıntı gibi belirtileri olan yaygın bir deri hastalığıdır. Bu deri hastalığını uzman kontrolü tedavisiyle beraber doğal yağlar ile hazırlayacağınız ev yapımı yatıştırıcı krem ile de destekleyebilirsiniz. İşte ev yapımı yatıştırıcı egzama kremi tarifi...

Kış için yapımı basit ve bitkisel 3 ev ilacı tarifi

Kış için yapımı basit ve bitkisel 3 ev ilacı tarifi

Nezle, soğuk algınlığı gibi durumlarda kişileri rahatlatacak bitkisel formüller...

10.11.2018Sağlık
Gribe ne iyi gelir Grip nasıl geçer

Gribe ne iyi gelir? Grip nasıl geçer?

Gribe ne iyi gelir sorusu, kış aylarının ve soğukların kendisini hissettirmesiyle birlikte araştırılmaya başlandı. Soğukalgınlığı ya da diğer bir ifadeyle grip, soğuk havanın azizliğine uğrayan vatandaşların müzdarip olduğu konular arasında yer alıyor. Peki, bitkisel yöntemlerle çözüm üretmek isteyen vatandaşların araştırdığı gribe ne iyi gelir? İşte, alternatif tıp yöntemleri

25.09.2018Gündem
Lavanta yağının kilosu 80 Euro

Lavanta yağının kilosu 80 Euro

BURDUR ve Isparta’nın öncülük ettiği lavanta üretiminde hasat dönemiyle birlikte lavanta yağı da çıkarılmaya başlandı. Binlerce turisti çeken lavanta bahçelerinde iki tür üretilen lavantanın yağının kilosu 80 Euro’ya kadar alıcı buluyor.

8.09.2018Ekonomi
Şifa Deposu Hangi Yağ Neye İyi Geliyor

Şifa Deposu Hangi Yağ Neye İyi Geliyor?

Yaşam kalitesini artırmak için başvurduğumuz şifalı bitkiler, yağ şeklinde birçok kullanım alanına sahip. İşte 11 muhteşem yağ ve faydaları...

Grip nasıl geçer

Grip nasıl geçer?

Grip, mevsimsel olarak ya da mevsim geçişlerinde birçok insanın maruz kaldığı hastalıklar arasında yer alıyor. Burun akıntısı, öksürük ve nefes alamama gibi etkilere sahip olan hastalık için ilaç tedavisi uygulanabildiği gibi alternatif tıp seçenekleri de seçenekler arasında yer alıyor. Gribe ne iyi gelir ya da grip nasıl geçer sorularıyla çözüm yollarını araştıran vatandaşlar, alternatif tıp seçeneklerini sorguluyor. Peki, bu seçenekler arasında yer alan kekikle grip nasıl geçer? İşte, o bilgiler

25.04.2018Gündem
Kekikin faydaları nelerdir Kekik çayı nasıl yapılır

Kekik'in faydaları nelerdir? Kekik çayı nasıl yapılır?

Kekik suyu ve çayı ile doğal yollarla sağlık arayanlarda önemli bir yere sahip. Milattan Sonra 50 yıllarından bu yana insanlar tarafından kullanılan Kekik, faydaları nedeniyle sık tüketilen bitki türleri arasında yer almaktadır. Kekik Çayı, suyu ve yağı olarak çeşitli biçimlerde kullanılan bu bitki, öksürük ve gribal enfeksiyonlara iyi gelmektedir. İşte, sık tüketilen Kekik Çayının faydaları ve kullanım türleri hakkında bazı bilgiler

1.03.2018Gündem
Okaliptus nedir, faydaları nelerdir

Okaliptus nedir, faydaları nelerdir?

Avustralya’da sıcak yaz günlerinde havayı okaliptus kokusu sarar. Okaliptus’un 680’den fazla türünün doğal yetişme ortamı bu ıtadır. Eğri büğrü çalılardan devasa ağaçlara kadar okaliptusun çeşitli türleri, Avustralya bitki örtüsünün dörtte üçünü kaplar. Peki Okaliptus'un faydaları nelerdir?

28.02.2018Gündem
Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik dünyanın her tarafında kolaylıkla bulunabilen oldukça yaygın bir bitki türüdür. İşte kekik yağının 7 mucizevi faydası...

Yazar Sonuçları

Turizm yıldızı Türkiye

İstanbul’da düzenlenen Global Turizm Forumu’nda dört kıtadan turizm lideriyle bir araya geldim. Pandemi sonrası dönemin değerlendirildiği etkinlikte Covid-19’un dünya turizmine 3 trilyon dolar kaybettirdiğini öğrendik. Birçok turizm profesyoneline göreyse Türkiye, pandemi sonrasının yıldız ülkesi olacak...

30.11.2020

Doğal bakım

Doğal malzemelerle hazırlayacağınız özel karışımlarla çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

27.09.2020

Saç Bakımında Hangi Yağlar Kullanılmalı?

Yağların kozmetik veya tıbbı amaçlı kullanımı çok eskiden beri bilinir. Bugün modern aromaterapinin gelişmesiyle, bilimsel temellere dayanmış ve popülerliğini artırmıştır. 

19.12.2019

Kandida işgaline dikkat edin

Bağırsaklarımız, özellikle de kalın bağırsaklarımız muhteşem bir ‘biyolojik ekosistem’e ev sahipliği yapıyor. Bu ekosistemin ‘doğal üye’lerinden biri de kandidalar. Ne var ki ekosistem bozulur, mikrobiyota isimli bu yapının dengeleri değişir ve disbiyozis yani biyolojik bozuşma başlarsa kandidalar sistemi işgal edebiliyor. Bu işgal bazen makat, vajina bölgelerine bazen de mide, yemek borusu hatta dile kadar yayılabiliyor. İşte bu durumda bazı ciddi sağlık sorunları da anında devreye giriyor. Neler mi? Buyurun...

17.12.2019

Candida fırtınası mı var?

Adeta bir “Candida fırtınası” esiyor, daha doğrusu estiriliyor. Estirenler de yabancı değil (!) hekimler, daha doğrusu bağırsak biyolojisinden bihaber bazı uzmanlar.

4.07.2019

Acaba kaç yaşındayım?

Eğer biyolojik yaşınızı yani nüfus kağıdınızın belirlediği yaşı değil de “gerçek yaş”ınızı merak ediyorsanız, yapabileceğiniz en kolay, ucuz ve güvenli değerlendirme “denge testi”dir. Peki bu testi nasıl yapacaksınız?

30.04.2019

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak mantarı kaşıntı, kızarıklık, sulanma ve pullanma şeklinde kendini gösteren bir enfeksiyondur. Özellikle yaz aylarında artar. Mantar etkenleri nemli ve karanlık ortamlarda kolayca ürer.

1.04.2019

Doğanın armağanı 5 mükemmel antibiyotik

Soğuk havalar ile birlikte özellikle, toplumsal yaşamda hastalıkların yayılması daha hızlı oluyor. Bu anlamda vücudun direncini hasta olmadan önce artırmak çok önemli. Ama ne kadar istesek ve kaçsak da, hastalıklar insanın yakasını bırakmıyor.

9.12.2018

Oruç neden faydalı

Birbiri ardına yayınlanan pek çok bilimsel araştırma gösterdi ki, gıda tüketimi azalıp aç kalma süremiz uzadıkça sağlığımız iyileşiyor.

16.05.2018