MENÜ

Sırt Ağrısı Nasıl Geçer

Sırt Ağrısı Nasıl Geçer ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sırt Ağrısı Nasıl Geçer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sırt Ağrısı Nasıl Geçer haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 25 Sırt Ağrısı Nasıl Geçer haberi bulunmuştur.

Sırt Ağrısı Nasıl Geçer Haberleri

Sırt ağrısı nedenleri nelerdir Sırt ağrısına ne iyi gelir

Sırt ağrısı nedenleri nelerdir? Sırt ağrısına ne iyi gelir?

Kişilerin günlük yaşamını olumsuz anlamda etkileyen sırt ağrısı, genellikle geceleri artan ağrılar ile kendisini gösteriyor. Her hastalıkta olduğu gibi sırt ağrısında da erken teşhis büyük ölçüde önem taşıyor. Yanlış oturma şekli, sinir sıkışması sırt ağrısı nedenleri arasında sayılabilir. Peki, sırt ağrısına ne iyi gelir? Sırt ağrısı nedenler nedenler? İşte, sırt ağrısı ile ilgili merak edilen ayrıntılar.

8.12.2019Sağlık
Sırt ağrısı nasıl geçer Nasıl tedavi edilir

Sırt ağrısı nasıl geçer? Nasıl tedavi edilir?

Sırt ağrısı nasıl geçer sorusu birçok vatandaşın müzdarip olup, sorguladığı konuların başında yer almaya devam ediyor. Sırt ağrılarının nedeni, sırtımızda omurganın her iki yanında bulunan kasların gerilmesinden oluşuyor. Peki, sırt ağrısı nasıl geçer? Nasıl tedavi edilir?

2.11.2018Sağlık
Kuru iğne tedavisi (İMS) nedir Kuru iğne tedavisi nasıl yapılır

Kuru iğne tedavisi (İMS) nedir? Kuru iğne tedavisi nasıl yapılır?

Kuru iğne, kas iskelet sistemi problemlerinden kaynaklanan akut ve kronik ağrıların tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Profesör Dr. Turan Uslu, Kuru İğne Tedavisinin hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığını anlatıyor.

3.02.2020Sağlık
Boyun ağrısına ne iyi gelir Boyun ağrısı nasıl geçer ve nedenleri

Boyun ağrısına ne iyi gelir? Boyun ağrısı nasıl geçer ve nedenleri

Günlük yaşamda en sık karışılan eklem rahatsızlıklarından biri de boyun ağrısı olarak dikkat çekiyor. Bu sorundan şikayetçi kişiler de boyun ağrısına karşı neler yapılabileceği noktasında internette araştırma yapıyor. Peki, Boyun ağrısına ne iyi gelir? Boyun ağrısı nasıl geçer?

7.12.2019Sağlık
Böbrek ağrısı neden olur ve nasıl geçer Böbrek ağrısına ne iyi gelir

Böbrek ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Böbrek ağrısına ne iyi gelir?

Karnın arkasında, göğüs kafesinin altında, omurganın her iki tarafında, sırt bölgesine yakın şekilde bulunan böbrekler, zaman zaman çeşitli nedenler ağrı yapabilir. Peki, böbrek ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Böbrek ağrısına ne iyi gelir?

7.12.2019Sağlık
Meme Estetiği Hakkında En Merak Edilenler

Meme Estetiği Hakkında En Merak Edilenler

Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erkin Önsal, meme estetiği hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Tifo hastalığı nedir, belirtileri nelerdir

Tifo hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

Tifo hastalığı yüksek ateş, ishal ve kusmaya yol açan ve ölümcül olabilen bakteriyel bir enfeksiyondur. Etken mikroorganizma genellikle Salmonella typhi isimli bakteridir. Enfeksiyon sıklıkla kontamine yiyeceklerden ve içme suyundan bulaşır ve el yıkamanın daha az olduğu yerlerde daha yaygındır. Peki Tifo hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

24.09.2019Sağlık
Sağlık İçin Faydalı 6 Su Sporu

Sağlık İçin Faydalı 6 Su Sporu!

Su sporları, kemikleri ve kasları aynı anda güçlendiren eşsiz bir fiziksel egzersizdir. Ayrıca kişinin dengesini, çevikliğini ve zihinsel varlığını geliştirir ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Su sporları heyecan vericidir, eğlencelidir ve ayrıca pozitif bir ruh haline erişirsiniz. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, bu yaz kesinlikle denemeniz gereken 6 su sporunu ve yararlarını açıkladı.

Kış Hastalıkları Kapınızı Çalmasın

Kış Hastalıkları Kapınızı Çalmasın !

Mikropların yaşamasına izin vermiyor gibi görünen soğuk hava nasıl oluyor da bizi hasta ediyor? Bu sorunun yanıtını Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Seyhan Alkan’la birlikte aradık…

Dikkat Sonbahar geldi, hastalıklar kapıda

Dikkat! Sonbahar geldi, hastalıklar kapıda

Sonbahar geldi, soğuk algınlığı, grip bronşit ve zatürre kapıda sizi bekliyor. İşte bu dört hastalıktan nasıl korunacağımızın yanıtı:

6.10.2010Kelebek
Herpes (uçuk) Virüsü

Herpes (uçuk) Virüsü

Behçet Hastalığı, başlangıç aşamasında ağız içi ve cinsel bölgede yaralarla ortaya çıkan ancak bütün sistemleri tutabilen ve hastanın yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkileyebilen, hatta hastanın ölümüne neden olabilen bir hastalıktır.

20.12.2009Sağlık
Uyku sorunları hayat kalitesini düşürüyor

Uyku sorunları hayat kalitesini düşürüyor

Uyku sorunlarının başta kalp krizi, ani kalp durması, kalp yetersizliği olmak üzere birçok hastalığa neden olduğunu biliyor muydunuz?

27.10.2009Kelebek

30 soruda ağrı

Ağrı ile ilgili yanıt alamadığınız soruları derledik.

Doğurganlığınızı test edin

Doğurganlığınızı test edin!

Kadınlarda farkedilmeyen bir hastalık olan klamidya nedir? Nasıl teşhis edilir? Doğurganlığınız tehlikede olabilir. Klamidya kontrolüyle test edin.

4.07.2008Cinsellik
SORU VE CEVAPLAR 44

SORU VE CEVAPLAR 44

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

10.08.2007Sağlık
Bahar sendromuna hazır mısınız

Bahar sendromuna hazır mısınız?

Şehir hayatı, havada artan elektrik yükü ile birlikte bahar sendromu riskini yükseltiyor.

Sırt ağrısına ameliyattan önce basit ve etkili bir yöntem

Sırt ağrısına ameliyattan önce basit ve etkili bir yöntem

Doğanın yarattığı sanat eseri olan belkemiğini oluşturan omurların arasındaki 23 adet lastiĞimsi disk, genç ve sağlamken içleri sıvı ile doludur ve şişkindir. Bu da disklerin sulu kalmalarını ve yüzebilmelerini sağlar. Böylece mükemmel bir şok emici olarak görev yaparlar.

11.06.2004Spor
Gebelikte en sık sorulan sorular

Gebelikte en sık sorulan sorular

Gebelikte üç aylık dönemler halinde en sık sorulan sorular ve cevapları

Yazar Sonuçları

Masa başı hastalıkları

Günün büyük bir bölümünü masa başında hareketsiz geçiren kişilerde duruş bozukluklarına bağlı ağrılar ve çeşitli hastalıklar meydana geliyor.

21.03.2014

Bize sordular: Siz bu ödülü saçlarınız güzel diye mi kazandınız

Ben ‘popüler kültür’ün tam göbeğindeyim.

Haşa, karşı falan değilim!

25.05.2012

Köpek kistine dikkat

HALK arasında "köpek kisti" olarak bilinen "kist hidatik" bir tür parazit ile oluşan, insanlara özellikle köpeklerin dışkısı ile bulaşan, karaciğerde içi sıvı dolu kistleri yerleştiren son derece tehlikeli bir hastalık. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çiler Akısü, köpek kistine karşı uyarılarda bulundu.

16.01.2009

Anne babalar bu seriyi okumalı

Bazen çocuğumuz ile ilgili bazı konularda, sorulara verecek cevap bulmakta, ne doğrudur ne yanlıştır karar vermekte zorlanırız.

22.08.2008

Çocuk eğitiminde doğrular yanlışlar

Bu çocuk eğitimi acayip bir iş. Ucu bucağı yok. Doğrusu yanlışı çok karışık. Hepimizin merak ettiği şeyler... İçinden çıkamadığımız meseleler...

12.02.2006