MENÜ

Kalp

Kalp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kalp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63.040 Kalp haberi bulunmuştur.

Kalp veya yürek, kalp kası olarak bilinen özel bir tip çizgili kastan oluşmuş, içi boş, kendiliğinden kasılma özelliğine sahip kuvvetli bir pompadır.

Temel görevi kanı vücuda pompalamak olan kalp, metabolizma faaliyetleri sonucunda oluşan artık ürünlerin de vücuttan uzaklaştırılması, vücut ısısının düzenlenmesi, asit-baz dengesinin korunması, hormonlar ve enzimlerin vücudun gerekli bölgelerine taşınması gibi görevleri yapar.

Devamı

Kalp Haberleri

Safir Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Safir Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Safir Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Safir Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Anavatanı Hindistan olan safir taşı Safiye grubunda olan değerli madenler arasında yer almaktadır. Özellikle Safir adı üzerinden dünya çapında en meşhur taşlardan biri olarak da öne çıkıyor. Peki safir taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Safir taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları hakkında bilinmesi gerekenler.

11.08.2020İyi Yaşam
Türk ve kadın olmasını hazmedemediler, mobbing ve tacizde bulundular

Türk ve kadın olmasını hazmedemediler, mobbing ve tacizde bulundular

Bir milyon 300 bin itfaiye çalışanının üyesi olduğu Alman İtfaiye Birliği’nin (DFV) ilk kadın Genel Müdürü olan Dr. Müjgan Perçin, birliğe karşı cinsel taciz, hakaret ve ayrımcılık suçlamasıyla dava açtı. Dr. Perçin’in ülkenin en büyük birliklerinden biri olan DFV’ye yönelik cinsel tacizden suç duyurusunda bulunması büyük yankı uyandırdı.

11.08.2020Avrupa
Hangi Kahve Hastalık Riskini Artırıyor, Hangisi Azaltıyor

Hangi Kahve Hastalık Riskini Artırıyor, Hangisi Azaltıyor?

Sade kahvenin karaciğer üzerinde koruyucu ve iyileştirici etkisi olduğunu söyleyen Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Metin Başaranoğlu, şurup ve krema katılan yeni nesil kahvelerin obezite ve obezite nedenli metabolik kronik hastalık (diyabet, kalp damar hastalıkları) riskini artırdığını açıkladı.

Beydağlarında 65 milyon yıllık bitki fosili bulundu

Beydağları'nda 65 milyon yıllık bitki fosili bulundu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi'nden Prof. Dr. Erdal Koşun, dünyanın oluşumuna yönelik jeolojik saha çalışmaları sırasında, biri Beydağları'nda 65 milyon yıllık olduğu düşünülen, diğeri Düden Şelalesi'nin döküldüğü alandaki falezlerin oluşumunu gösteren 3 bin yıllık kayaçlar üzerinde iki bitki fosili buldu.

11.08.2020Teknoloji
Down Sendromu, anne karnında kesin olarak tespit edilebilir mi

Down Sendromu, anne karnında kesin olarak tespit edilebilir mi?

Anne karnında tanı konulabilen Down Sendromu, en sık görülen genetik hastalıktır. Down Sendromluların diğer bireylere göre fazladan bir kromozomları vardır. Kadın Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ekiz, gebelik dönemindeki anne adaylarının en fazla merak ettiği konular arasında yer alan Down Sendromu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Küçük Bilal hayata tutunamadı, babası Meleğim cennete uçtu diyerek paylaştı

Küçük Bilal hayata tutunamadı, babası 'Meleğim cennete uçtu' diyerek paylaştı

KONYA’nın Halkapınar ilçesinde, su kanalına düşüp, 200 metre sürüklenen ve yapılan kalp masajıyla yeniden hayata döndürülen Bilal Taha Gözüküçük (11) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

10.08.2020Gündem
Mercan Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Mercan Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Mercan Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Mercan Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Doğada bulunan değerli pek çok taş bulunur. Koral ve Hayat ağacı olarak bilinen mercan taşı da bu taşlardan birisidir. Peki Mercan taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Mercan taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydalarını sizler için detaylıca inceledik.

10.08.2020İyi Yaşam
Lal Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Lal Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Lal Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Lal Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

İlgi çekici değişik renkleri ile toprağa uyumlu olan taşlardan birisidir. Lal taşının sevgi ve şefkatin sembolü olduğu dile getirilir. Pek çok özelliği ve önemli yararları ile değişik amaçlar için kullanılan bir taştır. Lal taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Lal taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları konularına ilişkin işte detaylar.

10.08.2020İyi Yaşam
Kalp Çarpıntısı Hangi Hastalıklara Neden Olur

Kalp Çarpıntısı Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Hastada hiçbir problem ortaya çıkartmayacak basit çarpıntıların yanı sıra çok ciddi sorunlara hatta hastanın hayatını kaybetmesine yol açabilecek durumlar oluşabilir. Şikayet olarak hastalar genellikle panik atak adı verilen durumu yaşamaktadır. Hastalarda her ne kadar hayati tehlike olmasa da yaşadıkları çarpıntı hayat kalitesinin düşüklüğüne sebep olmaktadır. Bunun dışında çarpıntının kaynağı kalp hastalığı ise çok ciddi sorunların varlığını gösterebilir. Bu yüzden hastaların yaşadıkları her çarpıntıyı hafife almaması, önem vermesi ve en kısa zamanda uzman bir hekime başvurması gerekir.

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Başar Candemir cevaplıyor; Kalp çarpıntısı hangi hastalıklara neden olur?

10.08.2020İyi Yaşam
Diyafram yüksekliği nedir Belirtileri ve tedavi şekilleri

Diyafram yüksekliği nedir? Belirtileri ve tedavi şekilleri

Yetişkinlerde nadir görülen bir rahatsızlık olan diyafram yüksekliğinin en belirgin özelliği nefes darlığı… Çoğu zaman tesadüfen tanısı konulan hastalıkta nefes darlığı şikayeti başka bir rahatsızlıktan kaynaklanmıyor ise mutlaka diyafram yüksekliği açısından da değerlendirilip tedavi edilmeli.

10.08.2020Sağlık
Sağlıklı Olan Hangisi: Çikolata mı Kakao mu

Sağlıklı Olan Hangisi: Çikolata mı Kakao mu?

Çikolata, hemen hepimizin en sevdiği lezzetlerden biri. Bu besin hakkında söylenen olumlu-olumsuz pek çok şey var. Bugün şu soruya açıklık getireceğiz; çikolata mı sağlıklı yoksa kakao mu? Diş Hekimi Zafer Kazak anlatıyor.

10.08.2020İyi Yaşam
Beydağlarında 65 milyon yıllık bitki fosili

Beydağları'nda 65 milyon yıllık bitki fosili

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi'nden Prof. Dr. Erdal Koşun, dünyanın oluşumuna yönelik jeolojik saha çalışmaları sırasında, biri Beydağları'nda 65 milyon yıllık olduğu düşünülen, diğeri Düden Şelalesi'nin döküldüğü alandaki falezlerin oluşumunu gösteren 3 bin yıllık kayaçlar üzerinde iki bitki fosili buldu.

10.08.2020Gündem
30 gün mücadele etti, koronavirüsü yendi Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan Funda hemşire o görüntülere isyan etti

30 gün mücadele etti, koronavirüsü yendi! Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan Funda hemşire o görüntülere isyan etti

Bursa'da yoğun bakım servisinde hemşire Funda Çekiç (27), yakalandığı koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. 30 günlük tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarını tutamayan Çekiç, sosyal mesafesiz düğün görüntülerini izlediği sırada "İlk defa görüyorum, keşke görmeseydim. Çok korkunç ve üzücü" dedi.

10.08.2020Gündem
Petek Dinçöz hamile olduğunu duyurdu: Petek Dinçözden ikinci bebek müjdesi

Petek Dinçöz hamile olduğunu duyurdu: Petek Dinçöz'den ikinci bebek müjdesi

Petek Dinçöz, 2014 yılında Ispartalı iş insanı Serkan Kodaloğlu ile nikah masasına oturdu. 2015 yılında ise çiftin, oğulları İrfan Aslan doğdu. Petek Dinçöz yaptığı son paylaşımda hamile olduğunu duyurdu.

10.08.2020Magazin
Günlük Burç Yorumları: 10 Ağustos Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 10 Ağustos Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 10 Ağustos günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 10 Ağustos Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 10 Ağustos’ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü burç yorumlarınız...

10.08.2020Astro Gündem
Nereye baksam oradaydı

Nereye baksam oradaydı

Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve eşi Derya Öztürk’ün hikâyeleri çocuklukta başlamış, Yasin Öztürk’ün ellerinde çiçekler, yüzüne kapanan kapı önlerinde devam etmiş. Derya Öztürk o günleri “Nereye başımı çevirsem Yasin oradaydı” diye anlatıyor. Çift bir süre sonra görüşmeye başlamış. Ailenin evlilik şartı ‘okulu bitirmek’ olunca da Yasin Öztürk uzadıkça uzayan üniversitenin kapısından aynı yıl elinde diplomasıyla çıkmış.

10.08.2020Gündem
Fenerbahçenin yeni kondisyoneri Pantelopoulos için çarpıcı sözler: Hem disiplinli hem diplomalı

Fenerbahçe'nin yeni kondisyoneri Pantelopoulos için çarpıcı sözler: 'Hem disiplinli hem diplomalı'

Salih Uçan ve Yorgo Kırbaki, Fenerbahçe'de idmanlarda en dikkat çeken ismi olan kondisyoner Pantelis Pantelopoulos hakkında açıklamalar yaptı.

10.08.2020Futbol
Zoom uygulamasının öne çıkan özellikleri

Zoom uygulamasının öne çıkan özellikleri

Koronavirüs salgını ile birlikte kullanıcı kitlesini genişleten ve iş dünyasından eğitim dünyasına kadar pek çok alanda kullanılan Zoom, hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

10.08.2020Teknoloji
Haftalık Burç Yorumları: 10-16 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 10-16 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

10-16 Ağustos haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 10-16 Ağustos haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 10-16 Ağustos haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 10-16 Ağustos 2020 haftası burç yorumlarınız...

10.08.2020Astro Gündem
Aamir Khan kimdir, kaç yaşında ve hangi filmlerde oynadı Aamir Khanın hayatıyla ilgili bilgiler

Aamir Khan kimdir, kaç yaşında ve hangi filmlerde oynadı? Aamir Khan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Aamir Khan'ın hayatı ve oynadığı filmler, ünlü aktörün Türkiye'ye gelmesiyle gündeme geldi. Hint sinemasının ünlü ismi Aamir Khan "Laal Singh Chaddha" adlı yeni filminin Türkiye'deki çekimleri için Niğde'ye geldi. Ghajini, 3 idiots , Dhoom 3 gibi başarılı filmlere adını yazdıran ünlü aktör, dört Ulusal Film Ödülü ile yedi Filmfare Ödülü kazandı ve 2 kez Barış Elçisi seçildi. Peki, Aamir Khan kimdir? İşte, Aamir Khan'ın oynadığı fimler ve hayatıyla ilgili merak edilen bazı bilgiler...

10.08.2020Televizyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalp krizi geçiren yeğenini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalp krizi geçiren yeğenini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesindeki programın ardından, özel bir hastanede tedavi gören merhum ağabeyi Hasan Erdoğan'ın oğlu Halil Erdoğan'ı (62) ziyaret etti.

9.08.2020Gündem
Son Dakika | Mario Balotelliden Come to Beşiktaş çağrısına yanıt

Son Dakika | Mario Balotelli'den 'Come to Beşiktaş' çağrısına yanıt!

Beşiktaş'ın transfer gündeminde alan yer alan Mario Balotelli, taraftarların 'Come to Beşiktaş' çağrısına yanıt verdi.

9.08.2020Futbol
Otobüs kazasında yaralanan kadın: Şoför acele ediyordu, biraz da hızlı sürüyordu

Otobüs kazasında yaralanan kadın: Şoför acele ediyordu, biraz da hızlı sürüyordu

İstanbul'da 5 kişinin öldüğü otobüs kazasından 4 yaşındaki oğlu Taha ile birlikte yaralı olarak kurtulan Aynur Akman, "Mola verdiğimiz yerde şoföre baktığımda yorgun görünüyordu. Kazadan yarım dakika önce kalp krizi geçirdiğini söylüyorlar" dedi.

9.08.2020Gündem
Fenerbahçede sağlık kontrolleri başladı

Fenerbahçe'de sağlık kontrolleri başladı

Fenerbahçe'de, yeni sezon öncesi futbolculara rutin sağlık kontrolleri yapılmaya başlandı.

9.08.2020Futbol
Atilla Dorsay kalp ameliyatı oldu

Atilla Dorsay kalp ameliyatı oldu

Göğüs ağrıları ile hastaneye başvuran ve koroner arter hastalığı belirlenen Atilla Dorsay, koroner by-pass ameliyatı yapılarak 6 damarı değiştirildi.

9.08.2020Keyif
Kayıp tat ve koku duyuları aranıyor

Kayıp tat ve koku duyuları aranıyor

COVID-19 geçirmiş okurlarımızdan mesajlar geliyor; hastalığı atlattıklarını ama tat ve koku alma duyularının eskisi gibi olmadığını söylüyorlar. Virüs sebebiyle kaybolan tat ve koku alma duyuları ne zaman ve nasıl geri gelir? Kronik rahatsızlığı olmayan 20’li 30’lu yaşlarındaki gençlerin de COVID-19’dan yoğun bakıma düşmesi nasıl açıklanabilir? İşte yanıtlar…

9.08.2020Gündem
Hastanede koronavirüs tedavisi şartları değişti

Hastanede koronavirüs tedavisi şartları değişti

Sağlık Bakanlığı, son dönemde tartışma yaratan koronavirüslü hastanın evde takibi konusuna açıklık getirdi.

9.08.2020Gündem
Taşlardan gelen güzellik: Gua sha

Taşlardan gelen güzellik: Gua sha

Uzakdoğu güzellik ritüellerine bir yenisi daha eklendi: Gua sha taşları... Geleneksel Çin tıbbı tedavilerinden biri olan gua sha, rulo veya geometrik taşlarla kan dolaşımını hızlandırma tekniğine dayanıyor. Nasıl kullanıldıklarını uzmanlarına danıştık.

Kalp krizi geçiren uzman çavuş gözyaşlarıyla toprağa verildi

Kalp krizi geçiren uzman çavuş gözyaşlarıyla toprağa verildi

NEVŞEHİR'de görev başındayken kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş Kadir Yaşar, memeleketi Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

7.08.2020Gündem
Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Başar Candemir cevaplıyor; Kalp çarpıntısı hangi hastalıklara neden olur

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Başar Candemir cevaplıyor; Kalp çarpıntısı hangi hastalıklara neden olur?

Hastada hiçbir problem ortaya çıkartmayacak basit çarpıntıların yanı sıra çok ciddi sorunlara hatta hastanın hayatını kaybetmesine yol açabilecek durumlar oluşabilir. Şikayet olarak hastalar genellikle panik atak adı verilen durumu yaşamaktadır. Hastalarda her ne kadar hayati tehlike olmasa da yaşadıkları çarpıntı hayat kalitesinin düşüklüğüne sebep olmaktadır. Bunun dışında çarpıntının kaynağı kalp hastalığı ise çok ciddi sorunların varlığını gösterebilir. Bu yüzden hastaların yaşadıkları her çarpıntıyı hafife almaması, önem vermesi ve en kısa zamanda uzman bir hekime başvurması gerekir.

Hareketsizlik idrar kaçırma problemlerine davetiye çıkarıyor

Hareketsizlik idrar kaçırma problemlerine davetiye çıkarıyor

İnsan ömrü uzadıkça farklı hastalıkların ön plana çıktığını ifade eden Prof. Dr. Tufan Tarcan, “Bu farklı hastalıkların başında nörolojik hastalıklar (Demans, Alzheimer) geliyor. Yaş ilerledikçe damar sertliği ihtimali de artıyor. Damar sertliği nedeniyle tromboembolik olaylar yaşanabiliyor. Bunlarda beyne gittiğinde beynin idare ettiği organlarda işlev bozukluğu ortaya çıkıyor. Mesanede işlev bozukluğu da en sık gördüğümüz problemlerden bir tanesi.” diye konuştu.

7.08.2020Sağlık
Aamir Khan kimdir ve filmleri hangileri Laal Singh Chaddha filminin çekimleri için Türkiyeye geliyor

Aamir Khan kimdir ve filmleri hangileri? Laal Singh Chaddha filminin çekimleri için Türkiye'ye geliyor!

Aamir Khan, yeni filmi Laal Singh Chaddha çekimleri için Türkiye'ye geliyor. 3 İdiots başta olmak üzere pek çok filmi ile tüm dünyanın konuştuğu isim olan Aamir Khan, Forrest Gump uyarlaması olan Laal Singh Chaddha isimli filminin çekimlerini Türkiye'de tamamlayacak. Peki, Aamir Khan kimdir ve filmleri hangileri? İşte, o isim hakkında bilgiler ve yeni filminden detaylar

7.08.2020Televizyon
Son dakika | Michael Ojo kalp krizi geçirdi Hayatını kaybetti...

Son dakika | Michael Ojo kalp krizi geçirdi! Hayatını kaybetti...

Geçtiğimi sezon Kızılyıldız Basketbol Takımı'nda forma giyen 27 yaşındaki Nijeryalı oyuncusu Michael Ojo, antrenmanda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

7.08.2020Basketbol
Kalp krizi geçiren Antalya Barosu Başkanı Polat Balkanın son durumu

Kalp krizi geçiren Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan'ın son durumu

KALP krizi geçirdiği belirlenerek yapılan by-pass ameliyatı ile 5 damarı değiştirilen Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan'ın (46) sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

7.08.2020Gündem
Basketbol dünyasını üzen haber Michael Ojo hayatını kaybetti

Basketbol dünyasını üzen haber! Michael Ojo hayatını kaybetti

Son iki sezondur Kızılyıldız forması giyen 27 yaşındaki Nijerya asıllı Amerikalı pivot Michael Ojo, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

7.08.2020Avrupa
Hipertansiyon hastaları sıcak havalarda nelere dikkat etmeli

Hipertansiyon hastaları sıcak havalarda nelere dikkat etmeli?

Günümüzün en önemli sağlık problemlerinden biri olan ve görülme sıklığı hızla artan hipertansiyon ülkemizde her 3 erişkinden 1’inde ortaya çıkan sinsi bir hastalık. Genellikle belirti vermediği için "sessiz katil" olarak nitelendirilen hipertansiyon kontrol altına alınamadığında böbrek yetmezliği, beyin kanaması ve kalp krizi gibi hayatı tehdit eden tablolara yol açabiliyor. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ulaankhuu Batgerel sıcak havalarda dikkat edilmesi gereken 10 kuralı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

7.08.2020Sağlık
Sitrin Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Sitrin Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

İmadan vücudunda bulunan birçok organ için faydalı ve doğal bir taş olan sitrin taşı; özellikle kalp, böbrek, karaciğer ve akciğer için oldukça yararlı ve şifalıdır. İnsanların bağışıklık sistemini de güçlendiren sitrin taşı, kişiyi hastalıklara karşı daha dirençli yaparak korur. Vücuda maksimum enerji verir ve beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Bunlardan dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. İşte, tüm detaylar.

7.08.2020İyi Yaşam
Yüksek besin değeriyle tam bir şifa deposu Fiyatı ise dudak uçuklatıyor

Yüksek besin değeriyle tam bir şifa deposu! Fiyatı ise dudak uçuklatıyor

İçinde barındırdığı zengin besin değerleriyle şifa deposu olarak bilinen İspanyol safranı, aktarlarda kilosu 15 bin liraya alıcı buluyor.

Fatura ödemek için beklerken kalp krizi geçiren uzman çavuş kurtarılamadı

Fatura ödemek için beklerken kalp krizi geçiren uzman çavuş kurtarılamadı

NEVŞEHİR'de Jandarma Uzman Çavuş Kadir Yaşar (42), fatura ödemek için vezne önünde sıra beklerken geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

7.08.2020Gündem
Direksiyon başında kalp krizi geçiren tamirci, hastanede hayatını kaybetti

Direksiyon başında kalp krizi geçiren tamirci, hastanede hayatını kaybetti

ANTALYA'nın Serik ilçesinde direksiyon başında kalp krizi geçiren televizyon tamircisi Haktan Özsoy'un (47) kullandığı otomobil kontrolden çıkıp, levhaya çarparak durabildi. Olay anında yanında olan oğlunun çağırdığı ambulansla hastaneye götürülen Haktan Özsoy, kurtarılamadı.

7.08.2020Gündem
Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars değerli taş grubundan olup, çok geniş bir kullanım alanı vardır. Eski çağlarda sihir yapmakta kullanılan bu taş günümüzde tedavi amacı dışında sanayi ve inşaat sektöründe de kullanılıyor. Birçok çeşidi olan kuvarsın ne olduğunu, özelliklerini ve faydalarını derledik.

7.08.2020İyi Yaşam
Lav Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Lav Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Lav Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Lav Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen lav taşı, pek çok özelliği ile dikkat çekmektedir. Süs eşyası, takı gibi birçok farklı şekilde yoğun olarak kullanımına rastlamaktadır. İnsan sağlığı açısından sağladığı faydalarla tanınan bu değerli taşa dair Lav taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Lav taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydalarını detayları ile derledik.

7.08.2020İyi Yaşam
SGK’dan kaplıca uyarısı

SGK’dan kaplıca uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), doktor önerisi ile kaplıca tedavisine gerek görülen kişilerin tedavi masraflarının, ancak Sağlık Bakanlığı’nın işletme izni verdiği kaplıca tesislerinde karşılanabileceğini açıkladı.

7.08.2020Ekonomi
Sosyal mesafenin ideal mesafesi ne kadar

Sosyal mesafenin 'ideal mesafe'si ne kadar?

Koronavirüsten korunma tedbirlerinin başında sosyal mesafenin geldiğini artık biliyoruz. Peki sosyal mesafe için gereken ‘ideal mesafe’ acaba ne kadar? Neden her ülkede farklılık gösteriyor? Pandeminin başında kalp ve hipertansiyon hastalarını endişelendiren ilaç uyarıları yapılmıştı. Bu uyarılar güncelliğini koruyor mu? İşte yanıtlar...

7.08.2020Gündem
Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, kalp krizi geçirdi

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, kalp krizi geçirdi

ANTALYA Barosu Başkanı Polat Balkan, kalp krizi geçirdi. Hastanede tedaviye alınan Balkan'ın baypas ameliyatına alınıp, alınmayacağına karar verilecek.

6.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Tıbbi Zeytinyağı’ geliyor

KORONA ile sağlık, günlük yaşamımızda birinci sıraya yerleşti.

10.08.2020

Uzmanlar ‘Aman dikkat!’ diyor

Pandemi meselesinin de kendine özel bir matematiği var.

10.08.2020

Trafik kazalarına ulusal öncelik

Bir bayramı daha yolcu ettik. Pandemi gölgesinde bayramın tadı çıkmadı. AVM ’ler, tatil yerleri, sahiller, yaylalar, piknik alanları, kafeler, eğlence mekanlarında çoğunluğun maske, mesafe, temizlik kurallarını uymadığı görüldü. Bunun bir bedeli olacak elbette!.. 

7.08.2020