EKSTRA
MENÜ

Hp

Hp haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hp hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.251 Hp haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hewlett-Packard Şirketi, kısaca HP, merkezi ABD'de Palo Alto, Kaliforniya'da bulunan çok büyük bir uluslararası şirkettir. Bilgi işlem, baskı sistemleri ve sayısal görüntüleme donanımları üreticisidir. Ayrıca yazılım ve hizmet sağlayıcısıdır.

HP, 1939 yılında Bill Hewlett ve Dave Packard tarafından bir test ve ölçü cihazları üretici şirketi olarak kurulmuştur. İlk ürünü Model 200A ismindeki hassas ses osilatörü idi. İlk kişisel bilgisayar olan Hewlett-Packard 9100A'yı 1968 yılında üretmiştir. Daha sonra, 1970'li yıllarda hesap makinesi, 1980'li yıllarda inkjet, laser yazıcı ve tarayıcı, 1990'lı yıllarda masaüstü, dizüstü ve sunucu bilgisayarları üretimine başlamıştır.

2002 yılında Compaq şirketi ile birleşen HP şirketi, ayrıca HP-UX, Tru64 ve OpenVMS işletim sistemleri; PA-RISC, IA64 ve Alpha mikroişlemcilerini; HP 9000 ve ProLiant sunucu ve iş istasyonlarını ve OpenView gibi yönetim yazılımları üretmektedir.

Compaq ile yapılan birleşmenin organizasyon anlamında yeterince hazmedilememesi ve hedeflenen performansın ortaya konulamaması sonucu, HP'nin CEO'su Carly Fiorina, 2005 yılı başında hissedarların talebi doğrultusunda görevinden ayrılmak durumunda kalmıştır. 2005 yılında şirketin başına CEO olarak Mark Hurd gelmiştir. Mark Hurd'un bu görevinden ayrılmasından sonra da 2011 yılından itibaren yeni CEO Meg Whitman olmuş ve şirket halen onun yönetimindedir.

 

Hp Haberleri

Kötü amaçlı yazılımların yüzde 75i e-posta yoluyla gönderiliyor

Kötü amaçlı yazılımların yüzde 75'i e-posta yoluyla gönderiliyor

HP Wolf Security tehdit araştırma ekibinin bulgularına göre, siber suçlar gelişirken para kazanma ve bilgisayar korsanlığı araçlarında patlama yaşanıyor. Bununla birlikte son kullanıcıların hala eski yöntemlere karşı savunmasız olduğu görülüyor.

15.09.2021Teknoloji
Okula dönüş döneminde öğrenciler için dizüstü bilgisayar rehberi

Okula dönüş döneminde öğrenciler için dizüstü bilgisayar rehberi

Okula dönüş vakti geldi. Bu süreçte öğrenciler, işini görecek ve eğitim hayatları boyunca yanlarından ayırmak istemeyecekleri en doğru dizüstü bilgisayarı almak için arayışa girdi. Piyasada pek çok model bulunuyor. Peki en doğru seçenekler hangisi? Bu yazıyı okumadan, dizüstü bilgisayar satın almayın!

7.09.2021Teknoloji
Evde kendin yap dönemi

Evde kendin yap dönemi

Üç boyutlu yazıcıların ucuzlayarak yaygınlaşmasıyla birlikte oyunun kuralları değişti. Artık evimizde kendi tasarımlarımızı üretebiliyoruz. Evinizde kendi tasarımlarınızı üretebileceğiniz teknolojileri bir araya getirdik.

4.09.2021Ekonomi
Toshiba Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Toshiba Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Toshiba Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Toshiba Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Toshiba firması, dünya çapında sayılı olan şirklerin arasında yer alır. Toshiba’nın kimin tarafından kurulduğunu, hangi ülkenin markası olduğunu, ne zaman kuruduğunu ve tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Lenovo Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Lenovo Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Lenovo Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Lenovo Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Lenovo, dünya çapında önemli bir marka pozisyonuna ulaşmış önemli firmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayar, tablet ve telefon gibi çeşitliliğe sahip önemli üne sahip olan markalara imza atmıştır. Sizin için Lenovo hangi ülkenin markası ve nerede üretiliyor? Lenovo ne zaman kuruldu, sahibi kim ve kısaca tarihçesi konularını tüm detaylarıyla derledik.

31.08.2021Araştırma
Dell Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Dell Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Dell Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Dell Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Dell bilgisayar alanında donanım hizmeti veren ve bu yönde çalışmalarını devam ettiren bir firmadır. Aynı zamanda sunucu hizmetleri de vermektedir. Peki, Dell firmasının merkezi hangi ülkedir? Marka olarak hangi ülkeye aittir? Faaliyet alanı nedir? İşte, Dell firması hakkında merak edilen tüm detaylar.

31.08.2021Araştırma
Omniverse, SIGGRAPHta 3D Metaverseyi genişletiyor

Omniverse, SIGGRAPH'ta 3D Metaverse'yi genişletiyor

NVIDIA Omniverse; Blender USD desteği, Adobe Substance 3D eklentisi ve GANverse3D uzantısıyla genişliyor.

11.08.2021Teknoloji
Silikon Vadisi Nedir Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu

Silikon Vadisi Nedir? Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzde teknolojinin hızına yetişmek pek mümkün değildir. Çünkü her geçen gün gelişerek yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Teknolojinin başlıca gereği ise araştırma ve geliştirme yani Ar-Ge'dir. Teknolojinin gelişmesi için çalışan oldukça büyük yapılaşmalar bulunmaktadır. Silikon Vadisi de teknolojiyi yakından ilgilendirir. Belki herkes tarafından duyulmuş bir isim olsa da tam olarak ne olduğu bilinmemekle beraber sıkça araştırılan bir konudur. Silikon Vadisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
KAY/0’ya 850 HP veren Valorant hatası

KAY/0’ya 850 HP veren Valorant hatası

Valorant’ta Kay/0’nun 850 HP’ye sahip olmasına sebep olan bir hata fark edildi.

14.07.2021eSpor
THK tarafından üretilen yerli sivil uçak alıcı bekliyor

THK tarafından üretilen yerli sivil uçak alıcı bekliyor

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, THK Uçak İmalat AŞ tarafından üretilen iki kişilik yerli sivil uçağın test ve sertifikasyon çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirterek, "Uçağımızın seri üretimi için alıcı bekliyoruz." dedi.

12.06.2021Ekonomi
Kovalamaca kazayla son buldu: 1 yaralı

Kovalamaca kazayla son buldu: 1 yaralı

Bakırköy'de gece saatlerinde polis ekipleri bir otomobil sürücüsüne ’Dur’ ihtarında bulundu. Polisin uyarısına aldırış etmeyen sürücü durmayarak yoluna devam etti. Bir süre polis ekiplerinden kaçan sürücünün kullandığı otomobil, D-100 Karayolu’na çıktığı sırada önce ekip aracına ardından da bariyerlere çarparak durabildi. Kaza sonrası yaralanan sürücünün 1.60 promil alkollü olduğu tespit edildi.

3.06.2021Gündem
HP, HyperX’i satın alma işlemlerini tamamladı

HP, HyperX’i satın alma işlemlerini tamamladı

HP bugün itibariyle Kingston Technology Company'nin oyun birimi olarak hizmet veren HyperX'i satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı.

1.06.2021Teknoloji
HP, 4,5 milyondan fazla sahte baskı ürünü ele geçirdi

HP, 4,5 milyondan fazla sahte baskı ürünü ele geçirdi

HP geçtiğimiz yıl düzenlenen baskınlarda çok sayıda mürekkep ve toner kartuşu da dahil olmak üzere 4,5 milyondan fazla sahte baskı ürününe, parçaya ve bileşene el koydu.

20.05.2021Teknoloji
Tork Nedir Ve Ne İşe Yarar Araba Motorundaki Torkun Anlamı

Tork Nedir Ve Ne İşe Yarar? Araba Motorundaki Torkun Anlamı

Tork, motorun dönme kuvvetini aracın tekerleklerini itme kuvvetine dönüştürülmesini sağlar. Kısaca tork, anlam olarak döndürme kuvveti anlamına gelir. Tork, aracın motorunda bulunan krank milinin, 1 dakika içinde yaptığı dönüş sayısını ifade eder. Dönüşün az ya da çok olması da aracın hızını ve de çekiş gücünü belirler. Tork nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
HP, iklim eylemi hedeflerini açıkladı

HP, iklim eylemi hedeflerini açıkladı

HP, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında karbon emisyonları, döngüsellik, ormanlar ve okyanusları korumaya yönelik birçok konuda kurduğu iklim ortaklıklarını tanıttı.

3.05.2021Teknoloji
52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Plaka trafikte birçok şeyin belirlenmesi için çok önemlidir. Aracın hangi il ve ilçeye ait olduğu bile araç plakalarına bakılarak anlaşılmalıdır. Plaka kullanma uygulaması ilk olarak Fransa'da başlamıştır. 1893 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Araba, otobüs, kamyonet, taksi ve motosiklet gibi bütün taşıtların plaka kullanması zorunludur. Bu plakalar hız, hırsızlık veya kayıp gibi birçok durumda araçların bulunmasına plaka yardımcı olmaktadır. İşte, tüm detaylar.

28.04.2021Araştırma
Ordu plaka kodu kaçtır Ordu ve ilçelerinin plaka harfleri

Ordu plaka kodu kaçtır? Ordu ve ilçelerinin plaka harfleri

Tüm dünyada plaka kodu kullanılmaktadır. Bu kodlar araçların kimliğidir. Sadece otomobil değil taksi, kamyon, motor ve daha birçok aracın arkasında plaka bulunmaktadır. Bu plaka kodunun bulunduğu tabelalar aracın ya ön ya da arka tarafında bulunması gerekmektedir. Ayrıca bu plakalara bakılarak aracın hangi ile veya ülkeye ait olduğunu da anlaşılabilir.

27.04.2021Araştırma
Elektrikli rekor

Elektrikli rekor

2021’in ilk üç ayında dünya çapında teslimat adetini 184 bin 800 araca çıkartan Tesla, yeni bir rekora imza attı. Türkiye pazarında ise aynı dönemde yalnızca 1.239 elektrikli araç satışı gerçekleştirildi.

5.04.2021Ekonomi

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu

30 Mart'ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 2018 yılından bu yana derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Levent Kızıltan seçildi.

31.03.2021Teknoloji
2021de dikkat edilmesi gereken siber güvenlik tehditleri

2021'de dikkat edilmesi gereken siber güvenlik tehditleri

HP 2021'de güvenlik tehditlerinin artışıyla ilgili öngörülerini altı madde ile açıkladı. Evden çalışmayla gelen güvenlik açıklarına ve saldırı yöntemlerine dikkat çeken çalışmanın maddeleri tehditlerin boyutunu gözler önüne seriyor.

29.03.2021Teknoloji
HP Türkiyeye Yeşil Ofis sertifikası

HP Türkiye'ye Yeşil Ofis sertifikası

HP Türkiye, gelecek nesiller için yaşamı sürdürülebilir biçimde iyileştirmek amacıyla eğitim ve çevre konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Faaliyetlerinin odağında konumlandırdığı sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 6-12 yaş öğrencileri ve öğretmenleri hedefleyen Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu'nu ERTEV ile hayata geçiren HP Türkiye, aynı zamanda WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından belirlenen kritlerleri yerine getirerek Yeşil Ofis Diploması'nı almaya hak kazandı.

22.03.2021Teknoloji
BlizzCon 2021 Hearthstone Forged In The Barrens Oturumuna Katıldık

BlizzCon 2021 Hearthstone Forged In The Barrens Oturumuna Katıldık!

Kart oyunlarında yılların değişmeyen tadı, Blizzard’ın nefis yapımı Hearthstone’un 2021 Blizzcon duyurusu yine birbirinden dolu içeriklerle karşımızdaydı. Year of the Gryphon ile yeni bir macera, Forged In The Barrens eklentisi, oyuna gelen köklü değişiklikler derken önümüzde geçtiğimiz yıllara kıyasla bambaşka bir Hearthstone deneyimi olacak gibi görünüyor. Özellikle oyuna nispeten yeni başlayan oyuncular için Core Set mekaniği ilaç gibi gelecek.

1.03.2021eSpor
HP, 2021de 3D baskı ve dijital üretim öngörülerini paylaştı

HP, 2021'de 3D baskı ve dijital üretim öngörülerini paylaştı

HP, 2021'de 3D baskı ve dijital üretim öngörülerini paylaşıyor. Yapılan çalışmaya göre, 3D baskı sistemlerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla inovatif yazılım çözümlerine daha fazla ihtiyaç duyulacak. Kişiselleştirme artarken, sürdürülebilirlik öne çıkacak.

25.02.2021Teknoloji
COD Mobile’da hardcore mod kısa süreliğine geri geldi

COD Mobile’da hardcore mod kısa süreliğine geri geldi

Call of Duty Mobile, hardcore mode ile zorlayıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

18.02.2021eSpor
HP, iş ortaklarının sürdürülebilirlik çalışmalarına destek oluyor

HP, iş ortaklarının sürdürülebilirlik çalışmalarına destek oluyor

HP, iş ortaklarının sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını desteklemeyi hedeflediği HP Amplify Impact’i tanıttı. Program, odağına aldığı gezegen başlığı altında iklim değişikliğine, insan tarafında insan hakları ve sosyal adalete, topluluk alanında ise internet ve bilgisayar erişimindeki farkı azaltmaya odaklanıyor.

12.02.2021Teknoloji
edX ve LinkedIn sertifikalı eğitim

edX ve LinkedIn sertifikalı eğitim

MEF Üniversitesi 2020-2021 Bahar Dönemi itibarıyla tüm öğrencilerine yönelik uygulayacağı Uluslararası Yetkinlik Geliştirme Programı için iş dünyasının en büyük iş ağı Linkedln’in e-Learning platformu 'Linkedln Learning' ve Harvard ve MIT tarafından kurulan, şu anda 33 milyon kullanıcısı olan 'edX' ile kurumsal bir anlaşma imzaladı.

8.02.2021Eğitim
Marmara bölgesinde hava durumu nasıl olacak Marmarada sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor

Marmara bölgesinde hava durumu nasıl olacak? Marmara'da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor

Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve az bulutlu hava bekleniyor.

5.02.2021Gündem
Bilgi savaşı çağında insan hakları nasıl korunacak

Bilgi savaşı çağında insan hakları nasıl korunacak?

Teknolojinin sektörler, işletmeler ve toplumlar için pozitif bir güç olma potansiyeli dezenformasyon nedeniyle zayıflıyor. Mevcut global ortamda, "sahte haberler" ve bu haberlerin ülkelerdeki siyasi seçimleri, güncel olayları ne denli manipüle ettiği sürekli konuşulan konular arasında. Kişisel verilerin metalaştırılması üzerine yoğunlaşmış bir ekonomik sistem olan "Gözetim Kapitalizmi" çağında “mahremiyet” sürekli olarak yeniden tanımlanıyor. Bu durumda da söz verilerimizi korumaya geldiğinde bir mayın tarlası örneğini verebiliriz.

29.01.2021Teknoloji
1 Kw kaç beygir gücü eder 1 beygir gücü neye eşittir

1 Kw kaç beygir gücü eder? 1 beygir gücü neye eşittir?

Kilowatt ile beygir arasında bir bağlantı bulunmaktadır. Bu bağlantı doğrultusunda kilowatt ile beraber beygir üzerinden çevirme işlemleri yapmak mümkündür. Bu nedenle 1 kilowattın kaç beygir edildiği merak edilmektedir. Peki 1 KW kaç beygir gücü eder? 1 Beygir gücü neye eşittir? Sizlere kilowatt ve beygir gücü ile ilgili merak edilenleri detaylıca derledik.

19.01.2021Araştırma
3 yaşındaki Hüseyinden acı haber Dedesinin kullandığı kamyonetin altında kaldı

3 yaşındaki Hüseyin'den acı haber! Dedesinin kullandığı kamyonetin altında kaldı

Malatya'nın Darende ilçesinde 3 yaşındaki Hüseyin Çolak, dedesi Süleyman Çolak'ın kullandığı kamyonetin altında kalarak hayatını kaybetti. Küçük Hüseyin, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Gözaltına alınan Hüseyin Çolak'ın Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyetteki işlemleri süren Çolak'ın büyük üzüntü duyduğunu söylediği belirtildi.

6.01.2021Gündem
Aralıkta kampanyalar doludizgin

Aralıkta kampanyalar doludizgin

2020 otomotiv sektörü için geçmiş yıllara göre çok farklı geçti. Pandemi etkisi ile yaşanan sıra dışı talep ile birlikte yaşanan rekor aylar kasım ve aralıkta yerini yavaşlamaya bıraktı. OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, “2020 beklentileri her anlamda şaşırttı, rekor eylül gördük, son ayda beklenen satış olmadı, ancak aralık ayına yakışır kampanyalar var” dedi.

22.12.2020Ekonomi
4 milyonuncu Yaris üretildi

4 milyonuncu Yaris üretildi

Toyota’nın Fransa’daki fabrikası, 4 milyonuncu Yaris üretimini gerçekleştirdi.

19.12.2020Otomobil
Amazon.com.tr’nin Gülümseten Cuma fırsatları başladı

Amazon.com.tr’nin Gülümseten Cuma fırsatları başladı

Aralarında Adidas, Asus, Arnica, Brita, Bosch, Calvin Klein, CAMPER, Canon, Crocs, DeFacto, Delta, Dove, Duracell, Sony, Gillette, Grundig, JBL, Jack and Jones, Kinetix, Kodak, Koton, L'Oréal Paris, Lego, Lava Metal, Lenovo, Lumberjack, MSI, Nivea, Omo, Paşabahçe, Philips Avent, Xiaomi, Polaris, Pril, Quiksilver, Russell Hobbs, PUMA, Sinbo, Slazenger, Stanley, Tefal, Vileda, Whiskas ve Yale gibi prestijli markaların da bulunduğu, elektronikten oyuncağa, modadan evcil hayvan ürünlerine birçok kategoride geniş bir seçkiden binlerce üründe büyük fırsatlar ve çok daha fazlası Amazon.com.tr’de.

Bu bir ilandır

27.11.2020Teknoloji
Boluda kaza anı güvenlik kamerasında

Bolu'da kaza anı güvenlik kamerasında

Bolu'da, D-100 karayolunda kırmızı ışık ihlali yapan bir kamyonetin TIR'a çarptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

24.11.2020Haber
KKTCde Saner hükümet kurma görevini Cumhurbaşkanı Tatara iade etti

KKTC'de Saner hükümet kurma görevini Cumhurbaşkanı Tatar'a iade etti

KKTC'de Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen UBP Genel Başkan Vekili Saner görevi iade etti.

21.11.2020Dünya
NVIDIA Studio güncellemesi yayınlandı: Yeni neler var

NVIDIA Studio güncellemesi yayınlandı: Yeni neler var?

En iyi performans ve desteği sağlayan yeni NVIDIA Studio sürücüsü, tasarımcıların kullandığı DaVinci Resolve 17 Beta, Keyshot 10, Notch, BorisFX Continuum 2021 ve Mocha Pro 2021, Red Giant Trapcode Suite 16 ve Magic Bullet Suite 14 ve Topaz Video Enhance AI dahil yeni uygulamalar için optimizasyonları içeriyor.

18.11.2020Teknoloji
Dünyanın gözü ilklerin kadınında

Dünyanın gözü ilklerin kadınında

Seçim sonuçlarının belli olmasıyla başkan yardımcısı ilan edilen Kamala Harris, ABD tarihi için bir çok ilki temsil ediyor. Harris’in sadece 10 yıllık bir siyasi kariyer sonrasında başkan yardımcılığına yükselmesi ise dikkate değer.

9.11.2020Dünya
KKTCde Cumhurbaşkanı Tatar hükümet kurma görevini Sanere verdi

KKTC'de Cumhurbaşkanı Tatar hükümet kurma görevini Saner'e verdi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, yeni hükümeti kurma görevini Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner'e verdi.

7.11.2020Dünya
Intel Iris Xe MAX ayrık grafikleri kullanıcılara sunuldu

Intel Iris Xe MAX ayrık grafikleri kullanıcılara sunuldu

Intel, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış Intel Iris Xe MAX ayrık grafikleri iş ortakları aracılığıyla pazara sundu.

3.11.2020Teknoloji
Son dakika... Fiat Egea yenilendi

Son dakika... Fiat Egea yenilendi

2015 yılından bu yana satışta olan Fiat Egea, 225 milyon dolarlık yatırımla yeni yüzüne kavuştu. Ufak dokunuşlarla yapılan değişikliklerle birlikte ürün gamına Egea Cross da eklendi.

27.10.2020Otomobil
Dünyada bir numara oldu

Dünyada bir numara oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin dijital platformu Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA), dünyada en çok ziyaret edilen eğitim alanı internet siteleri arasında ilk sıraya yükseldiğini açıkladı.

23.10.2020Eğitim
Zoom değişecek: İşte gelecek yeni özellikler

Zoom değişecek: İşte gelecek yeni özellikler

Geliştirdiği uygulama ile özellikle pandemi sürecinde hızla kullanıcı kitlesini artıran Zoom Video Communications, online olarak gerçekleştirilen Zoomtopia 2020 etkinliğinde, platformla ilgili iletişimin geleceğini değiştirecek gelişmeleri açıkladı. İki gün süren sanal konferans, Zoom CEO’su Eric S. Yuan’ın şirket vizyonunu paylaştığı sunumla açılırken, bunu şirketin CPO’su Oded Gal’ın ürün sunumu izledi.

15.10.2020Teknoloji
KKTCde koalisyon ortağı hükümetten çekildi

KKTC'de koalisyon ortağı hükümetten çekildi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), Halkın Partisi (HP) hükümetten çekilme kararı aldı.

6.10.2020Gündem
Jandarmanın yol kontrolünde tarihi eser ele geçirildi

Jandarmanın yol kontrolünde tarihi eser ele geçirildi

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde, jandarma ekiplerince durdurulan otomobilde tarihi eser aramalarında kullanılan dedektörler ve sikkeler geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

28.09.2020Gündem
Kapasite düşük talep yüksek

Kapasite düşük talep yüksek

ÖTV matrah değişimi ve fiyat artışları otomotiv pazarında satışların bir miktar yavaşlamasına sebep olsa da talep, arzın üzerinde devam ediyor. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Koronavirüs önlemlerinden ötürü üretimi halen düşük kapasite ile yaptığımız için arz-talep dengesizliği 2021 ilk çeyreğine kadar devam edecek. Birçok modelimizde aralık ayına sıra yazıyoruz. Hatta filo müşterilerimizi şimdiden 2021 yılına ertelemek durumunda kalıyoruz” diye konuştu.

28.09.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Üniversiteler baharda açılır mı?

YÖK 3 milyonu aşkın öğrenci ve 176 bin akademisyene online eğitimin verimliliğine yönelik bir anket gönderdi. Sağlık Bakanlığı yüz yüze eğitime pek sıcak bakmıyor ama son kararı vermeden önce bu anketin verileri de masada olacak. Bakalım bahar döneminde kampusların kapısı açılacak mı?

13.02.2021

Yükselen trend tüketici elektroniği

Tüketici elektroniğine talepte artış yaşanırken, stok sorunları nedeniyle üreticiler bu talebi karşılamakta zorlanıyor. Tüketici elektroniğinde 2021’in ilk yarısı bir hayli zorlu geçecek.

9.02.2021

Önceki gün Davos'ta paydaş kapitalizme geçen 61 şirket

Önceki gün Davos’un “online” koridorlarında dolaşırken çok önemli bir gelişmeye tanık oldum.

28.01.2021