EKSTRA
MENÜ

Hakurk

Hakurk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hakurk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 905 Hakurk haberi bulunmuştur.

Hakurk Haberleri

MSB: Irak kuzeyinde PKKya ait silah ve mühimmat ele geçirildi

MSB: Irak kuzeyinde PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Hakurk'ta terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.

3.04.2021Gündem
Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattı

Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattı

Artık terörle sınır dışından mücadele ediliyor. Teröristler sınır içine girmeden etkisiz hale getiriliyor. Peki bu nasıl başarılıyor? Altınbaş Üniversitesi öğretim görevlisi, terör ve güvenlik uzmanı Dr. Eray Güçlüer Hakurk'a gitti, bölgedeki izlenimlerini ve Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır’a anlattı.

23.03.2021Gündem
Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattı

Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattı

Artık terörle sınır dışından mücadele ediliyor. Teröristler sınır içine girmeden etkisiz hale getiriliyor. Peki bu nasıl başarılıyor? Altınbaş Üniversitesi öğretim görevlisi, terör ve güvenlik uzmanı Dr Eray Güçlüer Hakurk'a gitti, bölgedeki izlenimlerini ve Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır’a anlattı.

23.03.2021Haber
Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor

Türkiye’yi bu üsler koruyor... 'Kandil’in kapısı' Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor

CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe Üs Bölgesi'nde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.

23.03.2021Gündem
Hakurktaki terör kampı dağıtıldı

Hakurk'taki terör kampı dağıtıldı!

Irak'ın kuzeyinde Hakurk'ta bir süredir terörle mücadele faaliyetleri devam ediyor. Hakurk önemli, çünkü teröristlerin Kandil'den Türkiye'ye yapılan saldırılardaki geçiş güzergahında bulunuyor. Bu nedenle de "Kandil'in Kapısı" olarak adlandırılıyor. CNN TÜRK Muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koç Tepe Üs Bölgesi'nde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.

23.03.2021Haber
Bakan Akar: 1i sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 terörist etkisiz hale getirildi.

Bakan Akar: "1'i sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 terörist etkisiz hale getirildi."

Milli Savunma Bakanı Akar: "Hakurk ve Kandil’e yapılan hava harekatında, 1'i sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 terörist etkisiz hale getirildi."

9.03.2021Haber
Son dakika haberi: Bakan Akar duyurdu 25 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakurk ve Kandil’e yapılan hava harekatında, 1'i sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 teröristtin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca Akar, "Terör örgütü PKK’nın, Kandil dahil hiçbir yerde kendini rahat hissedemeyeceğini söylemiştik. Teröristlerin kaçacak yeri kalmadı" ifadelerini kullandı.

9.03.2021Gündem
Bakan Soylu, Garaya giden HDPli vekilin ismini açıkladı

Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin ismini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin Ağrı milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıkladı. Bakan Soylu ayrıca Gara bölgesinin PKK için çok önemli olduğunu belirterek, "Gara neyi ifade ediyor? Kandil koridoru, Suriye koridoru, Sincar koridoru, bu koridorun geçiş alanı Gara'dır. İkinci özelliğine Gara'nın Sözde Apollo Akademisi buradadır. Sağlık, eğitim, havacılık, hepsi buradaki alandadır. Bu alan savunması çok kolay, tepeleri olan bir alandır" dedi.

20.02.2021Gündem
Yurt dışına kaçmaya çalışan PKKnın bombacısı yakalandı

Yurt dışına kaçmaya çalışan PKK'nın bombacısı yakalandı

KOCAELİ'de jandarmanın düzenlediği operasyonla, yurt dışına kaçmaya çalışan terör örgütü PKK'da sözde patlayıcı uzmanı olan K.H.R.S. (32) yakalandı. K.H.R.S.'nin 13 askerin şehit edildiği Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde de bulunduğu belirlendi.

19.02.2021Haber
Son dakika... Terör örgütü PKKnın bombacısı terörist Kemal Pir yakalandı

Son dakika... Terör örgütü PKK'nın bombacısı terörist Kemal Pir yakalandı!

Son dakika haberine göre Kocaeli'de jandarmanın düzenlediği operasyonla, yurt dışına kaçmaya çalışan terör örgütü PKK'da sözde patlayıcı uzmanı olan K.H.R.S. (32) yakalandı. K.H.R.S.'nin 13 askerin şehit edildiği Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde de bulunduğu belirlendi.

19.02.2021Gündem
Bakan Akar TBMMde dakika dakika Garayı anlattı

Bakan Akar TBMM'de dakika dakika Gara'yı anlattı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM’de Gara operasyonuyla ilgili bilgi verdi: “Mağara içinde teröristler tarafından yapılan ateşe karşılık verilerek ilerlendi. Demir kapılar ve demir perdeler aşıldı. İçeri girildiğinde 13 vatandaşımızın naaşı görüldü.”

17.02.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soyludan TBMMde Gara operasyonu açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu'dan TBMM'de Gara operasyonu açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ardından TBMM'de kürsüye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gara operasyonu ile ilgili Meclis'e bilgi verdi. Soylu, yaptığı son dakika açıklamasında "Şimdi vereceğim rakam Türkiye Cumhuriyeti'nde  ilk kez söylenen rakamdır. 1984'ten bugüne kadar terör örgütü 6021 sivil katliam gerçekleştirdi. O insan hakları denilen canı çıkasıca dernek bir tanesi için bunları söyledi mi? 6021 katliamı nasıl gerçekleştirmişlerse bu evlatlarımızı da o mağarada katlettiler." ifadelerini kullandı.

16.02.2021Gündem
Son dakika... Bu detayları ilk kez anlattı... Bakan Akardan TBMMde dakika dakika Gara bilgilendirmesi

Son dakika... Bu detayları ilk kez anlattı... Bakan Akar'dan TBMM'de dakika dakika 'Gara' bilgilendirmesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM'de Gara operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akar açıklamasında, 'Irak’ın kuzeyinde, varlığını sürdürmeye çalışan PKK’ya karşı operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda aralıksız devam etmektedir' ifadelerini kullandı. Akar, PKK'nın 13 vatandaşı şehit ettiği mağara girişine, geometrik yapısı itibarıyla hava kuvvetlerinin bombasının ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi.

16.02.2021Gündem
Rehin aldılar... Mağarada topladılar... Katlettiler

Rehin aldılar... Mağarada topladılar... Katlettiler

Terör örgütü PKK, kaçırıp yıllardır elinde tuttuğu 13 vatandaşı, bir mağaranın içinde vurarak katletti. PKK katliamı, Kuzey Irak’ta teröristlere karşı yürütülen Pençe Kartal-2 Harekâtı kapsamında mağaraya girilince ortaya çıktı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, 25 kilometreye 75 kilometrelik bölgede gerçekleştirilerek 53 teröristin etkisiz hale getirildiği en büyük harekâtı ve PKK kalleşliğinin yaşandığı mağaradaki durumu anlattı.

15.02.2021Gündem
Bebek-sivil demeden vahşet...

Bebek-sivil demeden vahşet...

Türkiye’deki ilk silahlı terör eylemini 15 Ağustos 1984’te yapan bölücü terör örgütü PKK, 37 yıldır bombalı ve silahlı saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra bebekler dahil sivilleri de hedef alıyor.

15.02.2021Gündem
Son dakika: Bakan Akar acı haberi böyle duyurdu: PKKnın kalleş yüzü bir kez daha görüldü

Son dakika: Bakan Akar acı haberi böyle duyurdu: 'PKK'nın kalleş yüzü bir kez daha görüldü'

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Akar operasyonun tamamlandığı belirterek, "Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 3'ü sözde üst düzey yönetici olmak üzere 48 terörist ölü, 2 terörist sağ ele geçirildi" dedi. Bakan Akar ayrıca, operasyon devam ederken kontrol altına alınan bir mağarada 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşıldığını belirterek, "Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür" ifadelerini kullandı.

13.02.2021Gündem
PKK’ya ikinci Kartal Pençesi

PKK’ya ikinci Kartal Pençesi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK/KCK terör örgütünün tutunmaya çalıştığı Kuzey Irak’ın Gara bölgesini vurdu. Savaş uçaklarının yanı sıra İHA ve SİHA’ların da görev aldığı operasyona Pençe Kartal-2 Harekâtı adı verildi.

11.02.2021Gündem
PKKdaki iğrenç olayın detayları ortaya çıktı...

PKK'daki iğrenç olayın detayları ortaya çıktı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı televizyon programında anlattığı terör örgütündeki tecavüz olayının detayları ortaya çıktı. Terör örgütünün 'Gever Eyaleti' sorumlusu 'Hogir Maraş' kod adlı kırmız kategoride aranan Remzi Demiroğlu’nun, zorla dağa kaçırılan 14-17 yaşları arasındaki 4 kıza tecavüz ettiği, kızlardan 2’sinin intihar ettiği, 2'sinin ise hamile kaldığı belirlendi. Örgütün, 'Gever Eyaleti' sorumlusunu cezalandırmak yerine ödüllendirerek terfi ettirdiği öğrenildi.

3.02.2021Gündem
MSB: 3 PKKlı terörist etkisiz hâle getirildi

MSB: 3 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı: Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarımız etkin ve kararlı bir şekilde devam ediyor. Irak kuzeyindeki Hakurk bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK'lı terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildi.

22.01.2021Haber
MSB duyurdu Etkisiz hale getirildiler

MSB duyurdu! Etkisiz hale getirildiler

Milli Savunma Bakanlığı, PKK terör örgütüne mensup 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

22.01.2021Gündem
Mehmetçik, nehirden karşıya geçerken köpeğini omzunda taşıdı

Mehmetçik, nehirden karşıya geçerken köpeğini omzunda taşıdı

IRAK'ın kuzeyindeki Hakurk'ta arama-tarama faaliyetlerine devam eden Mehmetçik, kendilerine eşlik eden köpeği nehirden karşıya omzunda taşıdı.

12.01.2021Gündem
MSB, Hakurkta görev yapan Mehmetçiğin görüntülerini paylaştı

MSB, Hakurk'ta görev yapan Mehmetçiğin görüntülerini paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta zorlu hava şartlarında görev yapan Mehmetçiğin görüntülerini paylaştı.

20.12.2020Gündem
Azerbaycan’a gidecek birlikler hazır

Azerbaycan’a gidecek birlikler hazır

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan tezkeresinin kabulünden sonra bölgeye sevk edilecek birliklerin hazırlıklarının tamamlandığını duyurdu.

23.11.2020Dünya
Son dakika… Görev süresi belli oldu Mehmetçik, Azerbaycan’da 1 yıl kalacak…

Son dakika… Görev süresi belli oldu! Mehmetçik, Azerbaycan’da 1 yıl kalacak…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında Azerbaycan tezkeresi ile ilgili ’Mehmetçik, Rusya ile kurulacak ortak merkezde ve bu merkezin icra edeceği faaliyetlerde 1 yıl süre ile görev yapacaktır’ İfadeleri kullanıldı.

22.11.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar: 95 bin 911 personel temin edilmiştir

Son dakika... Bakan Akar: 95 bin 911 personel temin edilmiştir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Kimsenin hakkında gözümüz olmadığı gibi, kimseye de hakkımızı çiğnetmeyiz. Şehit oluruz, gazi oluruz; ancak hiçbir oldubittiye de izin vermeyiz." açıklamasında bulundu. Akar ayrıca, "15 Temmuz 2016'dan itibaren FETÖ bağlantısı nedeniyle TSK’dan toplam 20 bin 571 personel ihraç edilmiştir. 15 Temmuz’dan sonra personel destekleme oranlarında meydana gelen azalma nedeniyle personel temin faaliyetlerine başlanmış, 23 Ekim 2020 itibariyle 95 bin 911 personel temin edilmiştir" dedi.

12.11.2020Gündem
Son dakika: MSB: Irakın kuzeyinde 6 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB: Irak'ın kuzeyinde 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen 6 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

31.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... Hatayda teröristlerin geldiği paramotorlarla ilgili yeni gelişme

Son dakika haberleri... Hatay'da teröristlerin geldiği paramotorlarla ilgili yeni gelişme

Hatay'ın İskenderun ilçesinde biri kendisini patlatan, diğeri ise çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen PKK’lı 2 teröristin Münbiç'ten Amanos Dağları'na geldiği 2 paramotor üzerinde parmak izi incelemeleri sürüyor. Paramotorlar üzerinde alınacak örneklerle bölgeye başka teröristin gelip gelmediği ve etkisiz hale getirilen teröristlere kimler tarafından eğitim verildiği tespit edilecek.

28.10.2020Gündem
Geçiş yolu kalmadı, paramotorla geldiler

Geçiş yolu kalmadı, paramotorla geldiler

Hatay İskenderun’daki terör saldırısından sonra gözler, PKK’nın ‘terör uçuşu’na çevrildi. Zeytin Dalı harekâtıyla Afrin’in terör örgütünden temizlenmesi sonrası PKK’nın Amanoslar’a karadan bağlantısı koptu. Hatay’da ölü ele geçirilen 2 teröristin 10 Ekim tarihinde Suriye’nin Menbiç bölgesinden ‘paramotor’la havalanıp Amanoslar kırsalına indiği tespit edildi.

28.10.2020Gündem
Etkisiz hale getirilen teröristlerin kullandığı paramatordan ilk görüntüler

Etkisiz hale getirilen teröristlerin kullandığı paramatordan ilk görüntüler

Gelen son dakika haberine göre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde ölü ele geçirilen 2 teröristin Münbiç'ten Amanoslar'a geldikleri paramotor ele geçirildi.

27.10.2020Haber
Son dakika haberler: Hataydaki patlamada yeni detay... Teröristlerin Amanoslara geldiği paramotor görüntülendi

Son dakika haberler: Hatay'daki patlamada yeni detay... Teröristlerin Amanoslar'a geldiği paramotor görüntülendi

Gelen son dakika haberine göre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde ölü ele geçirilen 2 teröristin Münbiç'ten Amanoslar'a geldikleri paramotor ele geçirildi.

27.10.2020Gündem
Son dakika…  AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika…  AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası devam ederken açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamasında Ermenistan'ın saldırılarıyla ilgili çok sert tepki göstererek 'Haydut devlet Ermenistan'a karşı sesini yükseltmeyenlerin ateşkes çağrısı yapmaları hukukun açık ihlalidir. Paşinyan yönetimi bir haydut devlet gibi davranmaktadır. Ortada hukuk tanımazlık saldırganlık var sivil kayıplar var her türlü meşru değerlere saldırı var. Minsk grubu Azerbaycan’ı ve Ermenistan’ı iki eşit kefeye koyarak davranmaya çalışıyor ancak burada iki eşit kefe yok' dedi. 'Erken seçim olacak mı?' sorusuna da cevap veren Çelik 'Cumhur ittifakı açısından erken seçim söz konusu değildir. Seçimler zamanında yapılacaktır' ifadelerini kullandı.

13.10.2020Gündem
MSB: Irakın kuzeyinde PKKya ait silah ve mühimmat ele geçirildi

MSB: Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde, terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.

10.10.2020Gündem
MSB duyurdu PKKlı iki terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! PKK'lı iki terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

27.08.2020Haber
MSB duyurdu PKKlı iki terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! PKK'lı iki terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

27.08.2020Gündem
Karayılan’ın sağ koluna nokta atışı

Karayılan’ın sağ koluna nokta atışı

MİT kanlı eylem hazırlığı içinde olan, aralarında kırmızı kategoride aranan Murat Kalko’nun da yer aldığı örgüt üyelerini Kuzey Irak’ta SİHA’ların da kullanıldığı operasyonlarla etkisiz hale getirdi.

17.08.2020Gündem
Son dakika haber: Kırmızı listede aranıyordu MİTin istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

Son dakika haber: 'Kırmızı listede' aranıyordu! MİT'in istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

Son dakika... MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi.

16.08.2020Haber
MİT ve TSKdan operasyon Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

MİT ve TSK'dan operasyon! Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen PKK'lı Murat Kalko, pek çok silahlı saldırı ile öldürme olayının faili olduğu gerekçesiyle "Kırmızı Liste"de aranıyordu.

16.08.2020Gündem
Son dakika... Kırmızı listede aranıyordu MİTin istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

Son dakika... 'Kırmızı listede' aranıyordu! MİT'in istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen PKK'lı Murat Kalko, pek çok silahlı saldırı ile öldürme olayının faili olduğu gerekçesiyle "Kırmızı Liste"de aranıyordu.

16.08.2020Gündem
Son dakika haberi: MSB açıkladı... Terör örgütüne ağır darbe

Son dakika haberi: MSB açıkladı... Terör örgütüne ağır darbe

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt içi ile sınır ötesindeki terörle mücadelesinin hız kesmeden devam ettiğini, son 10 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısının 57 olduğunu açıkladı. Öte yandan, TSK ve MİT'in koordineli çalışmasıyla Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde 7 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

7.08.2020Gündem
MSB: Hakurkta PKKya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

MSB: Hakurk'ta PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.

5.08.2020Gündem
MSB duyurdu PKKlı iki terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! PKK'lı iki terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

22.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Soylu: Aldıkları nefesi bile takip ediyoruz

Son dakika haberi: Bakan Soylu: Aldıkları nefesi bile takip ediyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine ilişkin, “15 Temmuz 2016 yılından bugüne kadar FETÖ terör örgütüne dönük tam 99 bin 66 operasyon, 282 bin 790 gözaltı gerçekleştirildi. Aldıkları nefesi bile takip ediyoruz." dedi.

15.07.2020Gündem
MSB açıkladı: Hakurkta hain tuzaklar imha edildi

MSB açıkladı: Hakurk'ta hain tuzaklar imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde terör örgütü PKK tarafından yerleştirildiği belirlenen iki el yapımı patlayıcının imha edildiğini bildirdi.

11.07.2020Gündem
MSB: Irakın kuzeyinde PKKlı 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB: Irak'ın kuzeyinde PKK'lı 2 terörist etkisiz hale getirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'lı 2 teröristin çıkan çatışmada silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

2.07.2020Gündem
Kahramanca görev yapan TSKnın yoğun mesaisi

Kahramanca görev yapan TSK'nın yoğun mesaisi

5 farklı bölgede faaliyetlerini başarıyla sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri, halkın huzur ve güvenliği için teröristlerin peşinde.

25.06.2020Gündem
PKK’ya Kuzey Irak’ta ‘Pençe-Kartal’

PKK’ya Kuzey Irak’ta ‘Pençe-Kartal’

TSK, terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta altı bölgede bulunan mağara, sığınak ve cephaneliklerine son dönemin en kapsamlı hava harekâtını düzenledi. ‘Pençe-Kartal’ harekâtında 30’a yakın F-16 ile silahlı ve silahsız insansız hava araçlarıyla (SİHA/İHA) 81 hedef, nokta atışıyla yerle bir edildi.

16.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, ''En büyük düşmanımız rehavettir. Normalleşmenin daha da devam etmesi için maske mesafe temizlik üçgenine ne kadar dikkat ederse elimiz o kadar güçlü olur. Bir takım rakamların artışı üzüntü verici bir durumdur.'' dedi. Çelik ayrıca, "(Sultanahmet Camisi'ni müze yapalım) gibi bir yaklaşım, şimdiye kadar gördüğümüz en İslamofobik yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

15.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Bahçeliden TSKya Pençe-Kartal Operasyonu tebriği

Son dakika haberler: Bahçeli'den TSK'ya ''Pençe-Kartal Operasyonu'' tebriği

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Pençe-Kartal Operasyonu'na ilişkin, "Terör yuvalarına dün gece yarısından itibaren yapılan askeri operasyon milletimizde memnuniyetle karşılanmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

15.06.2020Gündem
Bakan Akar ve komutanlar harekat merkezinde Terör yuvaları tek tek vuruldu

Bakan Akar ve komutanlar harekat merkezinde! Terör yuvaları tek tek vuruldu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, Irak’ın kuzeyinde teröristlere ait hedeflere düzenlenen Pençe-Kartal Operasyonu’nu Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nden sevk ve idare ediyor.

14.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara KDP’nin tavrından memnun

İç gündem hareketliyken, sınırlarımızın hemen ötesinde, Kuzey Irak’ta önemli gelişmeler yaşanıyor. KDP’nin terör örgütü PKK’ya yönelik artan askeri faaliyetlerinden bahsediyorum. Ankara gelişmeleri dikkatle takip ediyor. Bu çerçevede kaynaklarımdan edindiğim bilgileri paylaşacağım:

13.11.2020