MENÜ

Kandil

Kandil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kandil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.280 Kandil haberi bulunmuştur.

Kandil, içinde sıvı bir yağ ve fitil bulunan kaptan oluşmuş aydınlatma aracıdır. Binlerce yıl öncesinden itibaren insanlar tarafından aydınlatma amaçlı kullanılmıştır. 1780'lerde Argand lambası, 1850'lerde gaz lambası kandillerin yerini almıştır. Yağ tabanlı kandiller, günümüzde artık yalnızca yarattıkları ambiyans sebebiyle, yahut dinî amaçlarla kullanılmaktadır.
Kandiller, zamana ve yere göre, kil ve pişmiş toprak, pirinç, bronz gibi farklı malzemelerden yapılmıştır. Yağ olarak zeytinyağı ya da çeşitli hayvansal yağlar kullanılmıştır.
Kandil sözcüğü, Arapça kandil (قنديل) sözcüğünden Türkçeye geçmiştir. Bu sözcüğün kökeni Latince candēla olup, İngilizce candle ve Fransızca chandelle aynı kökendendir.
II. Selim döneminden başlayarak dinî geceler minarelerde yakılan kandillerle duyurulup kutlandığından bu geceler kandil geceleri adını almıştır.

Kandil Haberleri

‘Üst düzey’ nokta operasyonu

‘Üst düzey’ nokta operasyonu

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından ‘Hacer Guyi’ ve ‘Hacer Hilal’ kod adlı Nazife Bilen, MİT ve TSK’nın Kandil’de düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirildi. Bilen’in bugüne kadar öldürülen en tepedeki kadın PKK’lı terörist olduğu açıklandı.

31.03.2020Gündem
PKKnın sözde tepe isimlerinden Nazife Bilenin öldürülmesiyle ilgili detaylar

PKK'nın sözde tepe isimlerinden Nazife Bilen'in öldürülmesiyle ilgili detaylar

Terör örgütü PKK'nın karar alma organlarından sözde KCK’nın 6 kişilik 'önderlik komitesi' üyesi 'Hacer Hilal' kod adlı Nazife Bilen, MİT ve TSK'nın operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

30.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Terör örgütü PKKnın sözde üst düzey ismi etkisiz hale getirildi

Son dakika haberleri... Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey ismi etkisiz hale getirildi

PKK'nın karar alma organlarından sözde KCK önderlik komitesi/yürütme konseyi üyesi Nazife Bilen, MİT ve TSK'nın operasyonuyla etkisiz hale getirildi. Güvenlik kaynakları, PKK/KCK'lı terörist Bilen'in, bugüne kadar etkisiz hale getirilen en üst düzey kadın örgüt mensubu olduğunu bildirdi.

30.03.2020Gündem
Kandil ne zaman Berat Kandili ne zaman idrak edilecek

Kandil ne zaman? Berat Kandili ne zaman idrak edilecek?

Üç ayların içinde yer alan üçüncü kandil olan Berat Kandili'nin idrak edilmesine çok kısa bir zaman kaldı. İslam alemi için en önemli günlerden birisi olan Berat Kandili'nde ibadet edecek vatandaşlar şimdiden tarih araştırmasına başladı. Berat Kandili'nin yaklaşmasıyla birlikte Müslümanlar, Berat Kandili'nde nasıl ibadet edileceği ve Berat Kandili'nin önemini de araştırıyor. Peki, kandil ne zaman? Berat Kandili ne zaman idrak edilecek?

27.03.2020Gündem
MÜLK SURESİ OKU VE DİNLE - Tebareke Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu, anlamı, fazileti, tefsiri (Diyanet Meali)

MÜLK SURESİ OKU VE DİNLE - Tebareke Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu, anlamı, fazileti, tefsiri (Diyanet Meali)

Mülk suresi Medine zamanında inmiştir. Tebareke suresi olarak da adlandırılan sure 30 ayetten oluşmaktadır. Adını birinci ayette geçmekte olan "El-mülk" kelimesinden alır. Sure içerisinde başlıca yer alan konular arasında; Allah'ın azameti, Allah'ın birliğinin ve kudretinin delilleri, öldürtükten sonra dirilmeyi ve inkar edenlerin nasıl bir akıbete sahip olacağı yer alır. Okunması oldukça faziletli olan bu sure için hazırladığımız Mülk suresi oku ve dinle içeriğimizde Tebareke suresi Türkçe ve Arapça okunuşu, anlamı, faziletleri, tefsiri ve Diyanet meali yer almaktadır. Sureyi ezberlemek isteyen kişiler Türkçe okunuşundan faydalanabilirler.

26.03.2020Namaz Sureleri
Tesbih namazı nasıl kılınır Tesbih namazı kılınışı hakkında bilgi

Tesbih namazı nasıl kılınır? Tesbih namazı kılınışı hakkında bilgi

Kandil gecesi ibadetlerini tam anlamıyla yerine getirmek isteyen vatandaşların araştırdığı tesbih namazının kılınışı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından detaylıca açıklandı. Kandillerde Allah-u Teala'ya hamd ü senalar etmek için kılınan tesbih namazı, internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Peki, tesbih namazı nasıl kılınır?

21.03.2020Gündem
Miraç kandili iftar saati, saat kaçta İl il iftar saatleri.. Miraç Kandili ibadetleri

Miraç kandili iftar saati, saat kaçta? İl il iftar saatleri.. Miraç Kandili ibadetleri

Bugün Miraç Kandili bu hayırlı günde oruç tutan vatandaşlarımız Miraç Kandili'nde iftar saat kaçta sorusunun cevabını araştırıyorlar. Tüm illerimiz için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen akşam ezanı saatlerinde oruç tutan vatandaşlarımız oruçlarını açacaklar. Peki hangi ilimiz saat kaçta orucunu açacak? İşte il il Miraç Kandili orucu iftar vakitleri

21.03.2020Gündem
Kandili mesajlarında resimli seçenekler... Miraç Kandili 2020 en güzel mesaj alternatifleri

Kandili mesajlarında resimli seçenekler... Miraç Kandili 2020 en güzel mesaj alternatifleri

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün gece edilecek. İslam aleminde 'Allah'a yükseliş ve arınma' olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün idrak ediliyor. Sevdiklerinize en güzel dilekleri, duaları atacağınız bir kandil mesajı ile kolayca gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları ve anlamlı sözler...

21.03.2020Gündem
Miraç Kandili mesajları ile bu özel günde sevdiklerinizin yanında olun.. İşte en güzel kandil mesajları

Miraç Kandili mesajları ile bu özel günde sevdiklerinizin yanında olun.. İşte en güzel kandil mesajları

Rahmet, bereket ve mağfiretin kullarına bol bol ihsan edileceği gece olan Miraç Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler, dualar ve kandil mesajı paylaşımlarıyla geçiyor. Üç ayların mübarek kandillerin den biri olan Miraç Kandilini sevdikleriniz ile paylaşın. İşte paylaşabileceğiniz en anlamlı ve en güzel kandil mesajları....

21.03.2020Gündem
Bugün kandil mi Bugün ne kandili

Bugün kandil mi? Bugün ne kandili?

Müslümanlar için manevi önem taşıyan yılın ilk kandilinin gelmesiyle beraber, 'Bugün kandil mi?' sorusunun yanıtına yönelik internette en çok bu sorunun cevabı aranmaya başlandı. Özellikle kandil mesajları alanlar ve gündemde yer alan kandil etkinlikleriyle beraber, bugünün ne kandili olduğunu öğrenmek isteyenler, bugün ne kandili sorusunun cevabını merak ediyorlar. Peki, Miraç Kandili bu gece mi? İşte, Miraç kandili ile ilgili detaylı bilgiler

21.03.2020Gündem
PKK’nın tercümanı öldürüldü

PKK’nın tercümanı öldürüldü

MİT ve TSK işbirliğiyle 9 Mart’ta Kandil’e düzenlen operasyonda, terör örgütü PKK’nın kadın yapılanması Kürdistan Kadınlar Birliği’nin (KJK) sözde üst düzey sorumlularından ‘Ayten Amed’ kod adlı Halide Tarı etkisiz hale getirildi.

21.03.2020Gündem
Miraç Kandili ne zaman oruç tutulur

Miraç Kandili ne zaman oruç tutulur?

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili ibadetlerle idrak edilecek. Yarın idrak edilecek Miraç Kandili'ni oruç tutarak geçirmek isteyen vatandaşlar ise Miraç Kandili orucu hakkında merak ettikleri sorulara internette yanıt arıyor. Peki, miraç Kandili ne zaman oruç tutulur?

20.03.2020Gündem
Yarın kandil mi 2020 kandil günleri

Yarın kandil mi? 2020 kandil günleri

Sosyal medyada yapılan kandil paylaşımları ardından 2020 kandil günleri bir kez daha gündeme geldi. Kandil ibadetlerini layıkıyla yerine getirmek ve kandil mesajı geleneğini sürdürmek isteyenler, ‘yarın kandil mi, yarın ne kandili?’ gibi sorulara yanıt arıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takvimi ve 2020 kandil tarihlerini derledik…

20.03.2020Gündem
Son dakika haberler... MİT ve TSK operasyon düzenledi Sözde üst düzey teröristi Kandilde vuruldu

Son dakika haberler... MİT ve TSK operasyon düzenledi! Sözde üst düzey teröristi Kandil'de vuruldu

MİT ve TSK işbirliğiyle 9 Mart’ta Kandil'e düzenlen operasyonda terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması Kürdistan Kadınlar Birliği’nin (KJK) sözde üst düzey sorumlularından 'Ayten Amed' kod adlı Halide Tarı etkisiz hale getirildi. Terör örgütüne 1990’lı yıllarda katılan terörist Halide Tarı, 2016 yılında örgütün Kandil’deki hareketli birliklerinin denetimi ve koordinesini yürüttüğü öğrenildi.

20.03.2020Gündem
Cuma mesajları Miraç Kandili dilekleri ile paylaşılıyor - Resimli Cuma mesajları

Cuma mesajları Miraç Kandili dilekleri ile paylaşılıyor - Resimli Cuma mesajları

Cuma mesajları geleneği devam ediyor. Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili yarın idrak edilecek. Bu nedenle cuma mesajları aynı zamanda kandil dileklerini içeriyor. Müslümanların hem dilek ve dualarını ilettiği hem de ibadetlerini yerine getirdiği cuma gününde paylaşabileceğiniz cuma mesajları örneklerini derledik. Sizler de cuma mesajları örneklerinden birini seçerek sevdiklerinize iletebilirsiniz. İşte resimli cuma mesajları...

20.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ İstanbulda 9 saatlik elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ İstanbul'da 9 saatlik elektrik kesintisi programı

BEDAŞ planlı elektrik kesintileri programında yer alan bilgilere göre, İstanbul'da 9 saat süreyle geçerli olacak elektrik kesintileri bilgisi paylaşıldı. İstanbul'un Esenler, Sultangazi, Avcılar, Başakşehir gibi birçok ilçesinde yaşanacak olan elektriklerin ne zaman son bulacağını öğrenmek isteyenler, 'Elektrikler ne zaman gelecek?' sorusunun yanıtını sorguluyor. İşte, 20 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı.

19.03.2020Gündem
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır İşte Miraç Kandilinde okunacak dualar ve yapılması gerekenler

Miraç Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? İşte Miraç Kandili'nde okunacak dualar ve yapılması gerekenler

Müslümanlar için mübarek olan Miraç Kandili dualar ve ibadetler ile idrak edilecek. Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, cemaatle camilerde kılınacak ibadetlerin ara verilmesi gerektiği bildirildi. İbadetlerini evlerinde ihya edecek olan Müslümanlar, bu mübarek gecede hangi ibadetlerin yapılması gerektiğini ve okunacak duaları öğrenmek istiyor. Peki, Miraç Kandili'nde hangi ibadetler yapılır ve hangi dualar okunur? İşte Miraç Kandili'nde yapılması gerekenler ve konuyla ilgili bilgiler.

19.03.2020Gündem
Miraç Kandili ne zaman, kandil gecesi camiler açık mı Miraç Kandili’nde oruç tutulur mu

Miraç Kandili ne zaman, kandil gecesi camiler açık mı? Miraç Kandili’nde oruç tutulur mu?

Miraç Kandili'nin bu yılki tarihi için bekleyiş devam ederken kandil ibadetleri için camileri ziyaret edecek olan vatandaşların kafasında soru işaretleri vardı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Yeni tip Coronavirüs tehdidi ortadan kalkıncaya kadar cuma ve vakit namazlarında cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale geldi' açıklamasında bulunmuştu. Peki, bu yıl Miraç Kandili ne zaman, kandil gecesi camiler açık mı? Miraç Kandili’nde oruç tutulur mu?

19.03.2020Gündem
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanlığı: Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak

Son dakika... Diyanet İşleri Başkanlığı: 'Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak'

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yarın ve miraç kandilinin idrak edileceği cumartesi gecesi camilerin kapalı tutulması kararlaştırıldı. İl müftülüklerine gönderilen yazıda cuma namazı için sela okunmayacağı belirtildi.

19.03.2020Gündem
Terörist Karayılanın yakalanan koruması: Beni Kandil belediye başkan yardımcısı yaptı

Terörist Karayılan'ın yakalanan koruması: Beni 'Kandil belediye başkan yardımcısı' yaptı

TÜRKİYE'ye İran sınırından kaçak geçmeye çalışırken, Van İl Jandarma Komutanlığı'nın başarılı operasyonuyla yakalanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'ın koruması Şahabettin Toprak'la ilgili önemli detaylara DHA ulaştı. 'Abdurrahman' kod adlı terörist Şahabettin Toprak'ın, kendisi gibi örgüt üyesi olan karısı 'Kürdistan' kod adlı Meryem Dündar tedavisi için Avrupa'ya gitmek için sınırı geçmeye çalışırken yakalandıkları ortaya çıktı. Terörist Şahabettin Toprak ifadesinde Karayılan'ın kendisini 'Kandil Belediye Başkanı' olarak görevlendirdiğini söyledi.

19.03.2020Gündem
Kandil ne zaman 2020 Miraç Kandili tarihi

Kandil ne zaman? 2020 Miraç Kandili tarihi

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili’nin 2020 tarihi için geri sayım devam ediyor. Bu yıl mart ayının son günlerinde idrak edilecek olan Miraç Kandili, ‘üç aylar’ın ilki olan recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor. Peki, yılın ikinci kandili olan Miraç Kandili bu yıl ne zaman? İşte Miraç Kandili’nin tarihi ve önemiyle ilgili bilgiler…

17.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor 2020 Miraç Kandili ne zaman

Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

Mübarek üç ayların ikincisi olan şaban ayının başlayacağı tarih ve Miraç Kandili'nin tarihi, İslam alemi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

17.03.2020Gündem
Tarihi eserler için müşteri ararken yakalandı

Tarihi eserler için müşteri ararken yakalandı

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde, elinde bulunan tarihi eserleri satmak isteyen Y.P. jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Operasyonda 43 tarihi eser ele geçirildi.

16.03.2020Gündem
PKK elebaşları Karayılan ve Bayıkın en yakınındaki 2 terörist yakalandı

PKK elebaşları Karayılan ve Bayık'ın en yakınındaki 2 terörist yakalandı!

Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda biri 24, diğeri 21 yıldır bulunan iki terörist, jandarmanın takibiyle Van'da yakalandı. PKK elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın yakın korumalıklarını yaptıkları da belirlenen teröristler, ifadelerinde örgütün iç yüzünü anlattı.

16.03.2020Gündem
Miraç Kandili ne zaman 2020 Şaban ayı ne zaman başlıyor

Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı ne zaman başlıyor?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) semaya yükselişini ifade eden Miraç Kandili bu yıl da dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler kapsamında Miraç Kandili'nin ne zaman olduğu ve üç ayların ikincisi olan şaban ayının ne zaman başlayacağı Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Peki, Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı hangi tarihte başlıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

15.03.2020Gündem
108 yıl sonra 30 şehidin mezarına ulaşıldı

108 yıl sonra 30 şehidin mezarına ulaşıldı

Balkan Savaşı sırasında Çatalca'da şehit edilen 86. Alay'ın askerlerine ait toplu bir mezar ortaya çıkarıldı. İstanbul Arkeoloji Müzeler Müdürlüğü tarafından bölgede yapılması planlanan "Şehitlik Müzesi" projesi öncesinde yapılan kazılarda 30 askerin mezarına ulaşıldı. Elbiseleri ile gömülen şehitlerin üzerlerinden çıkan Osmanlı mühürlerinden 5'inin isimleri tespit edildi. İstanbul Arkeoloji Müzeler Müdürü Rahmi Asal, "İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin bu ilk şehitlik kazısında savaş kıyafetleriyle, kuşaklarında yemek kaşıkları, keseleriyle gömülmüş şehitlerimizi bulduk" dedi.

15.03.2020Gündem
Kahramanmaraşta tarım arazileri sular altında kaldı, 15 ev boşaltıldı

Kahramanmaraş'ta tarım arazileri sular altında kaldı, 15 ev boşaltıldı

Kahramanmaraş'ta etkili olan yağmurla birlikte karların erimesi sonucu Ceyhan Nehri taştı. Taşkın nedeniyle Afşin ilçesinin Kabaağaç ve Ortaklı mahallelerinde tarım arazileri su altında kaldı. Afşin Kaymakamlığı Ortaklı Mahallesinde tedbir amaçlı 15 evi su baskınlarına karşı boşalttı.

14.03.2020Gündem
Bakan Soyludan terör mesajı: Mağara aramasınlar, hepsini patır patır götüreceğiz

Bakan Soylu'dan terör mesajı: Mağara aramasınlar, hepsini patır patır götüreceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK terör örgütünün ülke içindeki toplam eleman sayısının 500 seviyesinde olduğunu belirterek, "Şimdi kış üslenmesinden çıkıyorlar, patır patır hepsini götüreceğiz, boşuna mağara aramasınlar. 2020 yılı, terör örgütünü Türkiye sınırları içinde tamamen bitirmek için varımızı, yokumuzu ve bütün riskimizi ortaya koyduğumuz bir yıl olacak" dedi.

11.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor Recep ayı ne zaman bitecek

Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek?

On bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlangıcı olan mübarek recep ayı 25 Şubat'ta başladı. Recep ayı devam ederken, şaban ayının ne zaman başlayacağı ve hangi tarihe denk geldiği Müslümanlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar Diyanet bilgisine göre bu yıl şaban ayının hangi tarihte başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

10.03.2020Gündem
Son dakika haberler: MSB açıkladı 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler: MSB açıkladı! 3 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, ''Irak kuzeyi Kandil ve Avaşin-Basyan bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 3 PKK'lı terörist düzenlenen hava destekli operasyonlarla etkisiz hale getirildi. Operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.'' açıklamasında bulundu.

10.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem
Son dakika haberler: TSK ve MİTten ortak operasyon MSB: Tüm inleri başlarına yıkılacak

Son dakika haberler: TSK ve MİT'ten ortak operasyon! MSB: Tüm inleri başlarına yıkılacak

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''TSK ve MİT koordinesinde Irak kuzeyi Kandil’de icra edilen hava harekatıyla sözde yönetici pozisyonunda 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütünün tüm inleri başlarına yıkılacak.'' açıklamasında bulundu.

10.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRKte gündemi değerlendirdi

Son dakika haberleri: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRK'te gündemi değerlendirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, gazeteciler Özlem Gürses, Abdulkadir Selvi ve Murat Çelik'in gündeme dair sorularını cevapladı.

4.03.2020Gündem
Son dakika haberler... MSB açıkladı: Kandilde 9 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... MSB açıkladı: Kandil'de 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 9 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

3.03.2020Gündem
Şehidin hamile eşinden duygulandıran mesaj

Şehidin hamile eşinden duygulandıran mesaj

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un (27) 8 aylık hamile eşi Özlem Elibol, sosyal medya üzerinden "Emanetine hem anne, hem baba olacağım, güçlü olacağım. Sen hep bizimlesin biriciğim" paylaşımda bulundu. Acılı eşin paylaşımı yürekleri dağladı.

2.03.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop paylaştı Şehit ağabeyinden yürek yakan sözler

TBMM Başkanı Mustafa Şentop paylaştı! Şehit ağabeyinden yürek yakan sözler

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İdlib'de şehit düşen Nihat Kara'nın cenaze törenine katıldı. Şentop, şehit Nihat Kara'nın ağabeyinin yürek yakan sözlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

29.02.2020Gündem
İş dünyası Suriye İdlib’deki hain saldırının ardından tek yürek oldu. Birlik mesajı

İş dünyası Suriye İdlib’deki hain saldırının ardından tek yürek oldu. Birlik mesajı

Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen askerlerin acısı bütün Türkiye’yi derinden sarstı. Hain saldırıya karşı iş dünyası temsilcileri başsağlığı mesajları yayımladı. “Şehit haberiyle yüreğimiz yandı” diyen iş dünyası “Devletimizin yanında ve emrindeyiz” mesajı verdi.

29.02.2020Ekonomi
Bakanlardan şehitler için başsağlığı

Bakanlardan şehitler için başsağlığı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İdlib’de rejim kuvvetlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik saldırısında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

29.02.2020Ekonomi
Bakanlardan şehit askerler için başsağlığı mesajları

Bakanlardan şehit askerler için başsağlığı mesajları

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İdlib'de rejim kuvvetlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik saldırısında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

28.02.2020Ekonomi
İş dünyasından İdlibde şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı

İş dünyasından İdlib'de şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı

İş dünyası temsilcileri, Suriye'nin İdlib kentinde şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

28.02.2020Ekonomi
Regaip Kandili dualarla idrak edildi

Regaip Kandili dualarla idrak edildi

Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın'da Regaip Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti.

27.02.2020Gündem
Kandil akşamı okunacak dualar neler Regaip Kandilinde nasıl ibadet edilmeli İşte Regaip Kandinde okunacak dualar

Kandil akşamı okunacak dualar neler? Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli? İşte Regaip Kandi'nde okunacak dualar

Mübarek Regaip Kandili'nde okunacak dualar kandilde ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Rahmet ve manevi değer taşıyan kandil gecesinde okunacak dualar ve namazlarını eda edip, af dileklerini dile getirecek olan Müslümanlar konuyla ilgili detayları Diyanet bilgisi doğrultusunda araştırıyor. Peki, Kandil akşamı okunacak dualar neler? Regaip Kandili'nde hangi dualar okunmalı? İşte, Regaip Kandi'nde okunacak dualar ve o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

27.02.2020Gündem
Regaip kelimesinin anlamı nedir Regaib Kandilinin önemi.. İşte yakınlarınıza gönderebileceğiniz en güzel Regaip kandil mesajları..

Regaip kelimesinin anlamı nedir? Regaib Kandili'nin önemi.. İşte yakınlarınıza gönderebileceğiniz en güzel Regaip kandil mesajları..

Bugün Regaib kandili.. Müslüman Alemi bu özel günü ibadetlerle karşılarken, Regaip Kandili ile ilgili bilgilerini de tazelemek istiyorlar. Hamdele ve salveleden sonra konuya regaib kelimesinin terim ve ıstılah anlamları verilerek başlanır. Kandilin öneminden bahseden ayet ve hadisler ışığında zamanın değerlendirileceği anlatılır. Fert, aile, millet ve tüm insanlık için hayırlara vesile olması dileğiyle dua ve ibadet edilir. Peki Regaip kelimesinin anlamı ve önemi nedir? İşte Regaip Kandili'nde sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Kandil mesajları

27.02.2020Gündem
Dualı, resimsiz, resimli, Regaip Kandil mesajları 2020: Yılın ilk kandiline özel ayetli, en anlamlı ve kısa kandil sözleri ve mesajı derlemesi

Dualı, resimsiz, resimli, Regaip Kandil mesajları 2020: Yılın ilk kandiline özel ayetli, en anlamlı ve kısa kandil sözleri ve mesajı derlemesi

Regaip Kandili mesajları, dua etmek ve tevbe istiğfarda bulunmak isteyenler ancak çeşitli sebeplerle bugünün kandil olduğunu bilmeyen vatandaşlar için önem arz ediyor. Recep ayında idrak edilen ve Cuma gecesine denk gelen bu günde kandil mesajları resimli seçeneklerle önemli bir paya sahip olacak. İbadetlerle geçirilecek olan bugünde, camilerde veya evlerde namazlar kılınacak, dualar edilecek. Yılın ilk kandiline özel resimli kandil mesajları derlemesiyle dua ve iyi dilekler vatandaşların gönderilerinde yer alacak. İşte, Regaip Kandili'ne özel bugünün önemini daha iyi hissettirebileceğiniz resimli kandil mesajları için kısa ve anlamlı seçenekler....

27.02.2020Gündem
Tesbih namazı kaç rekat ve nasıl kılınır Tesbih namazının kılınışı

Tesbih namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? Tesbih namazının kılınışı

Tesbih namazı kılınışı, kandil vesilesiyle akşam saatlerinde ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Tesbih namazı kaç rekat kılınacak sorusuna alacakları cevaba göre ibadetlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığının konuyla ilgili yayınladığı bilgilerini sorgulamaya başladı. Peki, tesbih namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? Tesbih namazında nasıl niyet edilir? İşte, Tesbih namazının kılınışı hakkında detaylı bilgiler...

27.02.2020Gündem
Mübarek Regaib Kandiline özel kandil mesajları - Resimli dua ve ayet içeren Regaib Kandili mesajları

Mübarek Regaib Kandili'ne özel kandil mesajları - Resimli dua ve ayet içeren Regaib Kandili mesajları

Regaib Kandili, yaratılış gayesi ve kulluk sorumluluğunu tefekkür etme, davranışları ve beşeri ilişkileri gözden geçirme, hayatın muhasebesini yapma ve Allah'ın sonsuz rahmetine yönelerek günahlardan arınma için büyük fırsat. 2020 Regaib Kandili'nde yakınlarının ve İslam aleminin kandilini tebrik etmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla paylaşılıyor. Sizler de resimli-resimsiz kandil mesajlarından birini seçerek paylaşabilirsiniz. İşte resimli dua ve ayet içeren Regaib Kandili mesajları...

27.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Gözden kaçmasın covid

Asya, Avrupa, Afrika, Amerika ve Avusturalya kıtalarında aynı anda ortaya çıkıp, can kayıplarına neden olan salgını Sağlık Örgütü COVİD-19 Pandemisi olarak adlandırdı.

27.03.2020

93 yaşında ölen tadımcı günde ne kadar içiyordu

DÜN Mehmet Yalçın’ın T24’teki harika yazısından öğrendim.

22.03.2020