MENÜ

Berat Kandili

Berat Kandili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Berat Kandili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 537 Berat Kandili haberi bulunmuştur.

Berat Kandili, (Berâet Kandili), İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.

DEVAMI

Berat Kandili Haberleri

Koronavirüs günlerinde internette en çok ne arıyoruz

Koronavirüs günlerinde internette en çok ne arıyoruz?

Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını başta günlük yaşam olmak üzere eğitim ve iş hayatında da büyük değişikliklere sebep olarak tüm süreçlerin dijital mecralara kaymasına sebep oldu. Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği ise Türkiye’nin korona günlerindeki internet karnesini hazırladı. Bakın bu dönemde en çok neleri aradık?

20.04.2020Teknoloji
Ramazan ne zaman başlıyor İlk oruç nisanın kaçında tutulacak

Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç nisanın kaçında tutulacak?

Ramazan ayının habercisi Berat Kandili'nin geride bıraktığımız hafta idrak edilmesiyle birlikte oruç ayı Ramazan'ın 2020 tarihi için araştırmalar hız kazandı. On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı Ramazan nisan ayı içerisinde başlayacak. Peki, Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç nisanın kaçında tutulacak?

12.04.2020Gündem
Ramazan ayında camiler açık olacak mı

Ramazan ayında camiler açık olacak mı?

Ramazan ayına kısa bir süre kala, en çok merak edilen konulardan biri de camilerin açık olma durumu oldu. Corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında camilerde cemaatle birlikte namaz kılmaya ara verilmişti. Pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın Ramazan ayında da devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Peki, Ramazan ayında camiler açık olacak mı?

9.04.2020Gündem
Beraat kandili cemaatsiz idrak edildi

Beraat kandili cemaatsiz idrak edildi

Almanya’da camiler koronavirüsle mücadele kapsamında kapalı olduğu için Berat Kandili de cemaatsiz idrak edildi. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) sembolik olarak Duisburg Merkez Camisi’nde kandil dolayısıyla kuran ve ilahiler okuttu.

8.04.2020Avrupa
Diyanet İşleri Başkanı merak edilen soruya yanıt verdi Ramazanda camiler açık olacak mı

Diyanet İşleri Başkanı merak edilen soruya yanıt verdi! Ramazan'da camiler açık olacak mı?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ‘Ramazan'da camiler açık olacak mı?’ sorusuna ‘Cemaatle namaza ara verdik. Bu salgın sürdüğü sürece Ramazan'da da teravih namazları kılınmayacak’ diye yanıt verdi.

8.04.2020Gündem
Dünya asla eski dünya olmayacak

Dünya asla eski dünya olmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin salgınla muazzam şekilde mücadele ettiğini ifade ederek, “Sağlam ve seri tedbirler alınmış, devlet-millet dayanışmasıyla muhteşem bir irade kudreti sivrilmiştir.

8.04.2020Gündem
Berat Kandiline özel farklı ve anlamlı kandil mesajları 2020 - Whatsapp için resimli, yazılı Berat Kandili mesajları ve sözleri

Berat Kandili'ne özel farklı ve anlamlı kandil mesajları 2020 - Whatsapp için resimli, yazılı Berat Kandili mesajları ve sözleri

Resimli Berat Kandili mesajları, dualarını uzaktaki sevdiklerine iletecek olan Müslümanlar tarafından günün en fazla araştırılan konuları arasında yer aldı. Ramazan ayından önce idrak edilen bu mübarek ve hayırlarla dolu gecenin vesilesiyle, kısa ve uzun kandil mesajlarına yönelenler, Whatsapp için resimli, yazılı Berat Kandili mesajlarını tercih ediyor. Değişiklik arayan ve güzel dualarda bulunacak olanlar ise Berat Kandili'ne özel farklı ve anlamlı kandil mesajlarına yoğunlaştı. İşte, sizler için hazırladığımız Berat Kandili'ne özel dualı ve anlamlı Berat Kandili mesajları derlemesi...

7.04.2020Gündem
Berat Kandilinde dualar evlerden yükseldi

Berat Kandili'nde dualar evlerden yükseldi

Diyanet İşleri Başkanlığının Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında camilerde toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermesi nedeniyle Berat Kandili evlerde okunan dualarla idrak edildi.

7.04.2020Gündem
Berat Kandili’nde çekilecek tesbihler neler işte, Berat Gecesi zikirleri ve tesbihleri

Berat Kandili’nde çekilecek tesbihler neler? işte, Berat Gecesi zikirleri ve tesbihleri

Berat kandili ibadetleri Müslümanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda Berat Kandilinde çekilecek tesbihler, ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların en fazla araştırdığı konulardan. Berat Gecesi zikirleri ve tesbihleri aracılığıyla ibadetlerine yön verecek olan Müslümanlar, bu çerçevede ibadetlerin nasıl yapılabileceğini araştırıyor. Peki, Berat Gecesi zikirleri ve tesbihleri nelerdir? İşte, detaylı bilgiler

7.04.2020Gündem
İstanbulda Beraat Kandilinde mahya aracılığıyla Evde kal mesajı

İstanbul'da Beraat Kandili'nde mahya aracılığıyla "Evde kal" mesajı

İstanbul'da, Berat Kandili yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında camiler yerine evlerde idrak edilirken, Büyük Çamlıca Camisi'ne asılan "Evde Kal Türkiyem" yazılı mahyayla vatandaşlara salgın sürecinde evlerinde kalmaları çağrısı yapıldı.

7.04.2020Gündem
Berat Kandilinde okunacak dualar nedir İşte Berat Kandili duası

Berat Kandili'nde okunacak dualar nedir? İşte Berat Kandili duası

Mübarek Berat Kandili'nin gelmesiyle beraber Berat Kandili'nde okunacak dualar, Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Kurtulma, günahlardan arınma anlamına, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelen Berat Kandili'nde Berat Kandili duasının anlamı ve önemi de bir diğer önemli konu. Peki, Berat Kandili'nde okunacak dualar nedir? İşte Berat Kandili duası ile ilgili merak edilenler.

7.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Berat Kandili mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Kandili mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berat Kandili'nin, Türk milleti, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

7.04.2020Gündem
Salâtu selam nasıl getirilir, salâtu selam kaç kere çekilir Diyanet bilgisi

Salâtu selam nasıl getirilir, salâtu selam kaç kere çekilir? Diyanet bilgisi

Müslümanlar için mübarek olan Berat Kandili bu yılda dua ve ibadetler ile idrak ediliyor. Bu vesileyle, bu önemli günü ibadet ederek geçirecek olan vatandaşlar, nasıl salavat getirileceğini ve Salâtu selam'ın nasıl çekildiğini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bilgisine göre öğrenmek istiyor. Peki, Salâtu selam nasıl getirilir, kaç kere çekilir? Salâtu selam nedir? İşte, Diyanet bilgisine göre Salâtu selam ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.04.2020Gündem
Selimiyedeki kandil programı sosyal medyadan canlı yayınlandı

Selimiye'deki kandil programı sosyal medyadan canlı yayınlandı

Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen program, sosyal medyadan canlı yayınlandı.

7.04.2020Gündem
Berat Kandilinde dualar evlerden yükseldi

Berat Kandili'nde dualar evlerden yükseldi

Diyanet İşleri Başkanlığının koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermesinin ardından, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Karabük ve Düzce'de Berat Kandili dolayısıyla dualar evlerden yükseldi.

7.04.2020Gündem
Mübarek Berat Kandilinde sevdiklerinizi unutmayın - Resimli, anlamlı, yazılı ve dualı Berat Kandili mesajları derlemesi

Mübarek Berat Kandili'nde sevdiklerinizi unutmayın - Resimli, anlamlı, yazılı ve dualı Berat Kandili mesajları derlemesi

Resimli ve anlamlı Berat Kandili mesajları, mübarek kandil gecesinde, yakınlarından uzak kalan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle salgın hastalık nedeniyle uzun süredir sevdiklerini göremeyen Müslümanlar, bu hayırlı gün vesilesiyle dualı, ayetli uzun ve kısa Berat Kandili mesajlarını tercih ediyor. Berat Kandili mesajlarından bol seçeneklere ulaşanlar ise, farklı kandil mesajlarına yöneliyor. Sizler ve bu hayırlı gecede, Resimli, anlamlı, yazılı ve dualı Berat Kandili mesajları ile yakınlarınızı hatırlayabilirsiniz. İşte, en güzel ve anlamlı Berat Kandili mesajları ve sözleri.

7.04.2020Gündem
Berat Kandili namazı ne zaman kılınır Kandil namazı nasıl kılınır

Berat Kandili namazı ne zaman kılınır? Kandil namazı nasıl kılınır?

Müslümanlar tarafından dua ve ibadetlerle idrak edilen Berat Kandili bu yıl da ülke genelinde namazlarla ihya edilecek. Ramazan ayından önce idrak edilen bu mübarek gecede Berat Kandili namazı da internette ibadetlerini idrak etmeye hazırlananlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, Berat Kandili namazı ne zaman kılınır? Kandil namazı nasıl kılınır? İşte, Berat Kandili namazı ile ilgili ayrıntılar.

7.04.2020Gündem
Bahçeliden Corona Virüs mesajı: Dünya asla eski dünya olmayacaktır

Bahçeli'den Corona Virüs mesajı: Dünya asla eski dünya olmayacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Corona Virüsle ilgili açıklama yaptı. ''Hakikaten dünya asla eski dünya olmayacaktır'' diyen Bahçeli, ''Yeni tip Koronavirüs’ten önceki hayatla, sonraki hayat; geçmişteki alışkanlıklarla muhatap kalacağımız yeni dönem hem içerik, hem ilerleyiş, hem de irade bakımından benzerlik taşımayacaktır. Artık mevzubahis insan bekasıdır'' ifadelerini kullandı.

7.04.2020Gündem
İstanbul, Ankara, İzmir kandil orucu iftar saati: 7 Nisanda akşam ezanı kaçta okunuyor

İstanbul, Ankara, İzmir kandil orucu iftar saati: 7 Nisan'da akşam ezanı kaçta okunuyor?

Berat Kandili 2020 yılında 7 Nisan’da idrak ediliyor. İman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsat sunan kandillerde Müslümanlar bolca ibadet ediyorlar. Bu ibadetler arasında bulunan Berat Kandili orucunu tutan vatandaşlar, “Akşam ezanı kaçta okunuyor?” sorusunun yanıtını öğrenmek istiyor.

7.04.2020Gündem
Berat Kandili nedir, ne demek İşte Berat Kandilinin önemi ve anlamı

Berat Kandili nedir, ne demek? İşte Berat Kandili'nin önemi ve anlamı

Berat Kandili 2020 yılında da 7 Nisan'da idrak ediliyor. Berat Kandili nedir, ne demek? Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandıran Berat ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

7.04.2020Gündem
Tövbe istiğfar duası nasıl yapılır Tövbe istiğfar (tevbe) duası nedir

Tövbe istiğfar duası nasıl yapılır? Tövbe istiğfar (tevbe) duası nedir?

Tövbe istiğfar duasının nasıl yapıldığı merak edilen konular arasında yerini aldı. Tövbe istiğfar duası nedir, nasıl yapılır? Tövbe kapılarının açıldığı, kurtuluş ve günahlardan arınmanın müjdelendiği Berat Kandili bugün idrak ediliyor. Müslümanlar bolca ibadet ederek bu günün feyzinden nasiplenmek istiyorlar. İşte tevbe duasının yapılışı..

7.04.2020Gündem
Berat gecesi fazileti nedir Berat Kandilinin anlamı ve önemi nedir

Berat gecesi fazileti nedir? Berat Kandili'nin anlamı ve önemi nedir?

Berat gecesi faziletleri dolayısıyla İslam dininde çok önemli bir yer tutmaktadır. Hadis-i Şeriflerde de vuku bulan Berat Kandili’nin önemi ve anlamı asırlardır aktarılmaktadır. Berat Kandili faziletlerinden yararlanmak isteyen Müslümanlar, bu geceyi ibadetlerle geçirmektedir. Peki, Berat gecesi fazileti nedir? İşte, Berat Kandili anlam ve önemi hakkında dini kaynaklardan alınan bazı bilgiler

7.04.2020Gündem
Resimli veya resimsiz Berat Kandili mesajları  - WhatsApptan gönderebileceğiniz kandil mesajları

Resimli veya resimsiz Berat Kandili mesajları - WhatsApp'tan gönderebileceğiniz kandil mesajları

Berat Kandili sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. Ramazan ayının müjdeleyicisi Berat Kandiline ulaşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, Berat Kandili mesajlarını çeşitli etiketleri kullanarak paylaşıyor. Resimli mesajlarının yanı sıra ayet ve hadis içeren Berat Kandili mesajı aramaları da yapılıyor. Bu kandilde uzakta olan sevdiklerinize gönderebileceğiniz kısa ve anlamlı kandil mesajları, 2020 yılına özel en güzel resimli kandil mesajları derledik. Resimli, resimsiz, kısa ve uzun kandil mesajlarından birini seçerek sevdiklerinize iletebilirsiniz. İşte Resimli veya resimsiz Berat Kandili mesajları...

7.04.2020Gündem
Sevdiklerinize gönderebileceğiniz Berat Kandili mesajları burada İşte resimli Berat Kandili mesajları

Sevdiklerinize gönderebileceğiniz Berat Kandili mesajları burada! İşte resimli Berat Kandili mesajları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili 7 Nisan’da idrak ediliyor. Kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak anlamına gelen Berat gecesinde bolca ibadet ediliyor. Bu özel geceyi sevdikleri ile paylaşmak isteyen kişiler mesajlar gönderiyor, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunuyorlar. İşte en güzel, resimli, yeni Berat Kandili mesajları ve sözleri…

7.04.2020Gündem
Kandil mesajları resimli yeni -2020 kısa yazılı ve resimli Berat Kandili mesajları

Kandil mesajları resimli yeni -2020 kısa yazılı ve resimli Berat Kandili mesajları

Bu mübarek geceye has olarak Anlamlı ve resimli kandil mesajları ile yakınlarına güzel dileklerini iletmek isteyen Müslümanlar, Yüce Yaradan’a ellerin açılacağı bu günde en anlamlı sözlere gönderilerinde yer verecek. Allah-ü Teala’nın ‘Bağışlanma dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Musibete uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim...’ dediği Berat Gecesi’nde eş, dost ve akraba ile bağlar kurulacak, Resimli Berat Kandili mesajları buna vesile olacak. İşte, yakınlarınıza gönderebileceğiniz birbirinden anlamlı resimli kandil mesajları seçenekleri

7.04.2020Gündem
Kandil için ne pişirsem Kandilde ne yapıp dağıtabilirim

Kandil için ne pişirsem? Kandilde ne yapıp dağıtabilirim?

Mübarek kandil günlerinde birçok kişi, hayır amacıyla tatlılar ya da hamur işleri yapıp eşine dostuna dağıtıyor. Kandil günlerinde genellikle helva, pişi, kandil simidi gibi tatlar öne çıkıyor. Sizin için mübarek Berat Kandili vesilesiyle yapıp, sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz tarifler derledik. Allah kabul etsin, afiyet olsun...

Tesbih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte tesbih namazının kılınışı

Tesbih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte tesbih namazının kılınışı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre Berat Kandili bugün idrak ediliyor. Müslümanlar 7 Nisan’da bolca ibadet ediyor ve af diliyorlar. Bugün kılınabilecek nafile namazlar arasında teşbih namazı da bulunuyor. Tesbih namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu bu namazı kılmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte tesbih namazının kılınışı...

7.04.2020Gündem
Berat Kandili yapılması gereken ibadetler Berat Kandili’nde neler yapılmalı

Berat Kandili yapılması gereken ibadetler! Berat Kandili’nde neler yapılmalı?

Berat Kandili’nde yapılacak ibadetler, bugünün feyzini hissetmek isteyen Müslümanların ibadetlerine yön vermesi için önem arz ediyor. Berat Kandili’nde yapılması gereken ibadetler ile akşam saatlerinde Yüce Yaradan’a af ve dileklerde bulunacak Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konuda yapmış olduğu bilgilendirmeleri araştırmaya başladı. Peki, Berat Kandili’nde neler yapılmalı ve yapılacak olan ibadetler neler olmalı? İşte, Berat Kandili’nde Yüce Yaradan’ın huzurunda namazlarını kılıp dualarını etmek isteyen vatandaşlar için yapılacak olan ibadetler hakkında detaylı bilgiler

7.04.2020Gündem
Berat Kandili ibadetleri neler Berat Kandilinde neler yapılır

Berat Kandili ibadetleri neler? Berat Kandili'nde neler yapılır?

Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili bugün Türkiye'nin dört bir yanında hatırlatılıyor.. Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesi nedeniyle Müslümanlar, Berat Kandili'nde evlerinde ibadet ve dua edecek. Mübarek Berat Kandili'nde milyonlarca Müslüman, kandil gecesi yapılacakları araştırmaya başladı. Peki, Berat Kandili ibadetleri neler? Berat Kandili'nde neler yapılır?

7.04.2020Gündem
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu akşam neden yok Yeni bölüm yayınlanmayacak mı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu akşam neden yok? Yeni bölüm yayınlanmayacak mı?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı bu hafta ekranlara gelmedi. Dizinin bu akşam yayınlanacak bölümü öncesinde izleyenler Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu akşam neden yok, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yayınlanmayacak mı sorularının cevaplarını internette araştırdılar. Yayınlanmayan fragmanın ardından dizinin bu akşam ekranlarda olup olmayacağı merak edildi. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi bu akşam yayınlancak mı? İşte detaylar..

7.04.2020Televizyon
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Berat Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Berat Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin, "Yetkili mercilerin açıkladığı bütün tedbirlere uyalım. Tez zamanda bu sıkıntıdan kurtulmak için beraberce ümit, azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edelim." ifadelerini kullandı.

7.04.2020Gündem
Berat Kandili mesajları seçenekleri ile sevdiklerinizi mutlu edin - İşte resimli kandil mesajları

Berat Kandili mesajları seçenekleri ile sevdiklerinizi mutlu edin - İşte resimli kandil mesajları

Mübarek kandil günlerinden birine daha ulaşmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar duygularını ve dileklerini kandil mesajları ile paylaşıyor. Ramazan ayının habercisi Berat Kandili'nin anlam ve önemini içeren kandil mesajları özellikle sosyal medyadan iletiliyor. Sizler de Berat Kandili mesajlarından birini seçerek sevdiklerini mutlu edebilirsiniz. İşte birbirinden farklı resimli kandil mesajları...

7.04.2020Gündem
Kandil ne zaman 2020 kandil günleri ve Berat Kandili tarihi

Kandil ne zaman? 2020 kandil günleri ve Berat Kandili tarihi

2020'nin üçüncü kandili olan Berat Kandili Türkiye'nin dört bir yanında merakla bekleniyordu. Şubat ayında Regaib, Mart ayında ise Miraç Kandili'ni idrak eden Müslümanlar, nisan ayında ise Berat Kandili heyecanı yaşıyor. Berat gecesi hicri aylardan şaban ayının onbeşinci gecesidir. Berat Gecesi için Arapça eserlerde 'şabanın ortasındaki gece', 'mübarek gece', 'rahmet gecesi' ve 'sak (belge) gecesi' manalarına gelen terkipler kullanılmaktadır. Peki, Berat Kandili bu yıl tam olarak ne zaman idrak edilecek? İşte 2020 Yılı Dini Günler Listesi…

7.04.2020Gündem
Berat nedir, berat ne demek Berat Kandilinin önemi ne

Berat nedir, berat ne demek? Berat Kandili'nin önemi ne?

Müslümanlar için önemli olan Berat Kandili, tüm yurtta namaz, Kur'an, dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Bu vesileyle manevi güzellikle dolu olan Berat Gecesi, milyonlarca vatandaş Berat Kandili'nin önemi ve anlamı ile ilgili araştırmalar yapıyor. Peki, Berat nedir, berat ne demek? Berat Kandili'nin önemi ne?

6.04.2020Gündem
Yarın kandil mi Berat Gecesi ne zaman

Yarın kandil mi? Berat Gecesi ne zaman?

Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili vatandaşların bir numaraları gündem maddesi oldu. Şaban ayı içinde idrak edilen ve gün boyu ibadetlerle geçirilen Berat Kandili'nin gecesi de dualarla huşu içinde idrak edilecek. Peki, Berat Gecesi ne zaman? Yarın kandil mi?

6.04.2020Gündem
Şenol Güneşten corona virüs (koronavirüs) mesajları

Şenol Güneş'ten corona virüs (koronavirüs) mesajları

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, koronavirüs salgını döneminin geçeceğini dile getirerek, bu dönemde akıllı ve sabırlı olmamız gerektiğini belirtti.

6.04.2020Futbol
Berat Kandili ne zaman Berat gecesi nedir ve yapılacak ibadetler nelerdir

Berat Kandili ne zaman? Berat gecesi nedir ve yapılacak ibadetler nelerdir?

Berat Kandili, ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmek isteyen Müslümanların tarihini takip ettiği dini günler arasında yer alıyor. Pek çok vatandaşın Berat Kandili ne zaman sorusu ile yanıt aradığı bu ulvi gün için tarihler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanıyor. Peki, Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, Berat Gecesi yapılacak ibadetler ve bu günün anlam ve önemine dair bazı bilgiler

5.04.2020Gündem
Berat Kandili ne zaman Berat Kandilinde oruç tutulur mu İşte berat kandilinde yapılacak ibadetler

Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili'nde oruç tutulur mu? İşte berat kandilinde yapılacak ibadetler

Şaban ayı içerisinde idrak edilen Berat Kandili'nde her sene olduğu gibi bu sene dualar okunup namazlar kılınacak. Müslümanlar için mübarek olan bu gecede, ibaretlerini yapacak olan vatandaşlar, 'Berat Kandili'nde oruç tutulur mu?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili'nde hangi ibadetler yapılmalı? İşte, berat kandilinde yapılacak ibadetler ve Berat Kandili tarihiyle ilgili detaylı bilgiler.

2.04.2020Gündem
Kandil ne zaman Berat Kandili ne zaman idrak edilecek

Kandil ne zaman? Berat Kandili ne zaman idrak edilecek?

Üç ayların içinde yer alan üçüncü kandil olan Berat Kandili'nin idrak edilmesine çok kısa bir zaman kaldı. İslam alemi için en önemli günlerden birisi olan Berat Kandili'nde ibadet edecek vatandaşlar şimdiden tarih araştırmasına başladı. Berat Kandili'nin yaklaşmasıyla birlikte Müslümanlar, Berat Kandili'nde nasıl ibadet edileceği ve Berat Kandili'nin önemini de araştırıyor. Peki, kandil ne zaman? Berat Kandili ne zaman idrak edilecek?

27.03.2020Gündem
2020 Berat Kandili ne zaman idrak edilecek Berat Kandili ne zaman

2020 Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? Berat Kandili ne zaman?

Milyonlarca Müslüman için oldukça önemli olan üç aylar içinde idrak edilen Berat Kandili, milyonlarca Müslüman tarafından hasretle bekleniyor. Bu mübarek günde ellerini semaya açacak olan Müslümanlar, bu günlerin rahmet ve bereketini kaçırmak istemiyor. Peki, Berat Kandili ne zaman? 2020 Berat Kandili ne zaman idrak edilecek?

26.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor Şaban ayının ilk gecesinde oruç tutulur mu

Şaban ayı ne zaman başlıyor? Şaban ayının ilk gecesinde oruç tutulur mu?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların ilki recep ayının sonuna gelindi. Şaban ayına kısa süre kala, şaban ayının ilk gecesinde namaz kılıp oruç ibadetini idrak edecek olanlar, şaban ayının faziletlerini ve hangi ibadetlerin yapılması gerektiğini öğrenmek istiyor. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? Şaban ayının ilk gecesinde oruç tutulur mu? İşte, Diyanet bilgisine göre şaban ayı ibadetleri ile ilgili ayrıntılar.

24.03.2020Gündem
Berat Gecesi ne zaman İşte Diyanet 2020 Berat Kandili tarihi

Berat Gecesi ne zaman? İşte Diyanet 2020 Berat Kandili tarihi

Mübarek üç ayların idrak edildiği mart ayında Berat Kandili'nin ne zaman ihya edileceği Müslümanların araştırdığı konulardan oldu. Mübarek günlerin bilgisini paylaşan Diyanet'in yayımladığı dini günler takvimine göre, Berat Kandili şaban ayının 14. günü idrak edilecek. Peki, Berat Gecesi ne zaman? 2020 Berat Kandili hangi tarihte? İşte, Diyanet takvimine göre, 2020 Berat Kandili tarihi ve konuyla ilgili detaylar.

17.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor 2020 Miraç Kandili ne zaman

Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

Mübarek üç ayların ikincisi olan şaban ayının başlayacağı tarih ve Miraç Kandili'nin tarihi, İslam alemi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

17.03.2020Gündem
Miraç Kandili ne zaman 2020 Şaban ayı ne zaman başlıyor

Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı ne zaman başlıyor?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) semaya yükselişini ifade eden Miraç Kandili bu yıl da dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler kapsamında Miraç Kandili'nin ne zaman olduğu ve üç ayların ikincisi olan şaban ayının ne zaman başlayacağı Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Peki, Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı hangi tarihte başlıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

15.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor Recep ayı ne zaman bitecek

Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek?

On bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlangıcı olan mübarek recep ayı 25 Şubat'ta başladı. Recep ayı devam ederken, şaban ayının ne zaman başlayacağı ve hangi tarihe denk geldiği Müslümanlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar Diyanet bilgisine göre bu yıl şaban ayının hangi tarihte başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

10.03.2020Gündem
İftar saat kaçta yapılacak Diyanet Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleri

İftar saat kaçta yapılacak? Diyanet Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleri

Üç ayların başlangıcı olan mübarek Regaip Kandili'nde oruç ibadetini idrak eden Müslümanlar, 27 Şubat iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Akşam ezanı yaklaşırken iftar hazırlıklarına başlayan vatandaşlar, il il iftar saatlerini Diyanet bilgisine göre öğrenmek istiyor. Özellikle İstanbul, Ankara İzmir iftar vakitleri ve ezan saatleri kalabalık kentlerde ikamet edenler tarafından sorgulanıyor. Peki, İftar saat kaçta yapılacak? İşte, Diyanet bilgisine göre, Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleriyle ilgili detaylı bilgiler...

27.02.2020Gündem
Kandil 2020 ne zaman tarihleri Bugün kandil mi Regaip Kandili ne zaman

Kandil 2020 ne zaman tarihleri! Bugün kandil mi? Regaip Kandili ne zaman?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların gelmesiyle beraber, Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Üç ayların habercisi olan mübarek Regaip Kandili'nde bu yıl da yurdun dört bir yanında vatandaşlar camilerde ibadetlerini gerçekleştirecek. Kandil tarihi yaklaşırken, 'Bugün kandil mi?' sorusunun yanıtına yönelik detaylar merak konusu oldu. Peki, Regaip Kandili ne zaman? İşte, 2020 kandil tarihleri...

26.02.2020Gündem
2020 Regaip Kandili ne zaman Regaip Kandilinde yapılması gerekenler neler

2020 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili'nde yapılması gerekenler neler?

Mübarek 3 ayların gelişini simgeleyen Regaip Kandili’nin 2020 tarihi merak konusu oldu.Tasavvuf geleneği ve kültüründe de diğer kandiller gibi önemli bir yere sahip olan Regaip Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek. Peki, 2020 Regaip Kandili ne zaman? Kandil ne zaman?

26.02.2020Gündem
Üç aylar başladı mı Regaip Kandili ne zaman

Üç aylar başladı mı? Regaip Kandili ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 Dini Günler Listesi ile üç aylar ve kandil günleri tarihlerini paylaşmıştı. Bu yılın takvimine göre, üç aylar ve Regaip Kandili şubat ayı içerisinde idrak edilecek. İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan'ı da kapsayan üç aylar, Kadir gecesine içerisinde barındırıyor. Peki, Üç aylar başladı mı? Regaip Kandili ne zaman?

10.02.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak Üç aylar ne zaman

Ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

Tüm İslam dünyasının yıl içerisinde en değer verdiği aylardan biri olan ramazan için geri sayım başladı. 2020 ramazan ayının ne zaman başlayacağı pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan ramazanı da kapsayan üç ayların bu yılki başlangıç tarihi de sorgulanıyor. Peki, ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

30.01.2020Gündem