MENÜ

Giyim

Giyim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Giyim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28.049 Giyim haberi bulunmuştur.

Giyim Haberleri

Oh be sonunda (Belçim Bilgin ve sevgilisi Alfredo Di Blasio)

Oh be sonunda! (Belçim Bilgin ve sevgilisi Alfredo Di Blasio)

Belçim Bilgin giyim konusunda sonunda bir ilki başardı...

10.08.2020Magazin
Nereye baksam oradaydı

Nereye baksam oradaydı

Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve eşi Derya Öztürk’ün hikâyeleri çocuklukta başlamış, Yasin Öztürk’ün ellerinde çiçekler, yüzüne kapanan kapı önlerinde devam etmiş. Derya Öztürk o günleri “Nereye başımı çevirsem Yasin oradaydı” diye anlatıyor. Çift bir süre sonra görüşmeye başlamış. Ailenin evlilik şartı ‘okulu bitirmek’ olunca da Yasin Öztürk uzadıkça uzayan üniversitenin kapısından aynı yıl elinde diplomasıyla çıkmış.

10.08.2020Gündem
Lübnan, art arda ekonomik krizlerin etkisine girdi

Lübnan, art arda ekonomik krizlerin etkisine girdi

Lübnan hükümetinin 17 Ekim 2019'da aldığı vergi paketi kararları, ülkede geniş çaplı protestoları başlattı.

8.08.2020Ekonomi
İstanbuldan 236 noktaya ihracat

İstanbul'dan 236 noktaya ihracat

İstanbul'daki ihracatçılar ocak-temmuz döneminde 236 noktaya ihracat gerçekleştirdi.

8.08.2020Ekonomi
YÖK Destek Bursu nedir İşte YÖK Destek Bursu verilecek bölümler

YÖK Destek Bursu nedir? İşte YÖK Destek Bursu verilecek bölümler

Bu yılki üniversite tercihlerinde tarım, ziraat, orman, su ürünleri, yer bilimleri ve hayvancılık odaklı programlarla, maden, tekstil ve deri mühendisliğini, felsefe programlarını seçen öğrenciler, geri ödemesiz burs ile desteklenecek. İşte, YÖK Destek Bursu hakkında merak edilenler...

7.08.2020Gündem
Nasreddin Hoca Kültür Evi ziyarete açıldı

Nasreddin Hoca Kültür Evi ziyarete açıldı

Restorasyonu tamamlanan ve ilçeye ziyarete gelen misafirlerin tarihe yolculuk yapmalarına olanak sağlayan Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi kapılarını açtı.

7.08.2020Seyahat
Doğumdan sonra zayıf görünmenin yolları

Doğumdan sonra zayıf görünmenin yolları

Hamilelik dönemi anne adayları için en özel süreçlerden biri. Bu dönemde birtakım fiziksel değişimle beraber kilo alımı da meydana gelir. Alınan kiloların geri verilmesi için de biraz zaman ihtiyaç vardır. Ancak o zaman kadar doğru kıyafetler tercih ederek hem ince hem de şık görünebilirsiniz.

6.08.2020Ekstra Özel
İhracatta Avrupa ve ABDde pazar payımız artıyor

İhracatta Avrupa ve ABD'de pazar payımız artıyor

AKİB Koordinatör Başkanı Huriye Yamanyılmaz, Temmuz ayı ihracatında hazır giyim ve konfeksiyonda yüzde 103,2, yaş meyve sebzede yüzde 12,2, tekstilde yüzde 8,6, hububat ve bakliyatta yüzde 3,1 ve mobilyada yüzde 2,7 oranında artış sağladıklarını açıkladı.

6.08.2020Ekonomi
YÖK destek burslarına devam ediyor

YÖK destek burslarına devam ediyor

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), bu yılki üniversite tercihlerinde tarım, ziraat, orman, su ürünleri, yer bilimleri ve hayvancılık odaklı programlarla, maden, tekstil ve deri mühendisliğini seçen öğrenciler, gerekli şartları taşımaları halinde geri ödemesiz burs ile desteklenecek. Ayrıca, bu sene ilk defa Felsefe programı da YÖK Destek Bursu kapsamında değerlendirilecek.

6.08.2020Eğitim
İnternet üzerinden iş görüşmesi yaparken nelere dikkat etmeli

İnternet üzerinden iş görüşmesi yaparken nelere dikkat etmeli?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi birçok alanda dijitalleşmeye geçilmesine ön ayak oldu. Salgının etkisiyle, çeşitli sektörlerde yüz yüze yapılan iş görüşmeleri, yerini online platformlarda birebir yapılan görüşmelere bıraktı. Beyaz yaka çalışanlarda önceki dönemlerde az da olsa kullanılan bu yöntem, COVID-19 ile birlikte mavi yaka çalışanlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Peki internet üzerinden iş görüşmesi yaparken nelere dikkat etmeli?

6.08.2020Teknoloji
Mehteran takımında, emekliler ile öğrenciler bir arada

Mehteran takımında, emekliler ile öğrenciler bir arada

AYDIN'ın İncirliova ilçesinde, 7 yıl önce emekli imam Orhan Korkusuz tarafından kurulan Orhan Gazi Mehteran Takımı'nda, emekliler ve öğrenciler bir arada çalıyor. Mehteran Takımı'nda dede ve torun da yer alıyor.

6.08.2020Gündem
Kurban Bayramı’nda online alışveriş yüzde 53 büyüdü

Kurban Bayramı’nda online alışveriş yüzde 53 büyüdü

Koronavirüs salgınının etkisinde geçen Kurban Bayramı’nda alışveriş geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 büyüdü

6.08.2020Ekonomi
İngiltere faizi değiştirmedi

İngiltere faizi değiştirmedi

İngiltere Merkez Bankası politika faizini yüzde 0.10 olarak sabit tuttu.

6.08.2020Ekonomi

'Tercihim Tekstil Mühendisliği'

Tekstil ve hazır giyim sektörlerinin 2019 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TTSİS) katılımıyla sektördeki nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması için başlattığı 'Tercihim Tekstil Mühendisliği' projesi bu yıl da devam ediyor. Projeyle üniversite sınavında ilk 20 bine giren öğrenciler, asgari ücret tutarında burs kazanırken mezun olduktan sonra da iş garantisi elde ediyorlar.

5.08.2020Eğitim
Penti siber saldırı iddialarını doğruladı İşte, şirketten yapılan açıklama

Penti siber saldırı iddialarını doğruladı! İşte, şirketten yapılan açıklama

İç giyim firması Penti, yayımladığı duyuru ve müşterilerine gönderdiği SMS ile siber saldırı hususunda bilgilendirme yaptı. 31 Temmuz tarihinde yaşanan siber saldırı sonucunda meydana gelen durum hakkında bilgi veren Penti yönetimi, saldırganların sisteme girişinin engellendiğini duyurdu. Kredi kartı bilgileri noktasında hiçbir müşterinin olumsuz bir durumla karşılaşmadığını ifade eden şirket yönetimi, konuyla ilgili bilgi alınmak istenmesi durumunda, Penti çağrı merkezi ve mail yoluyla iletişim kurulabileceğini belirtti

5.08.2020Teknoloji
Her Zaman Enerjik: Kate Hudsonın Güzellik ve Egzersiz Alışkanlıkları

Her Zaman Enerjik: Kate Hudson'ın Güzellik ve Egzersiz Alışkanlıkları

ABD'li oyuncu Kate Hudson, sarı saçları, her daim gülen yüzü, formda görüntüsü ve yüksek enerjisi ile favori yıldızlarımızdan biri. Oyunculuğun yanı sıra 2013 yılında kurduğu spor giyim markası Fabletics ile ticaret ve tasarım dünyasına da adım atan Hudson'ın egzersiz ve güzellik sırlarını anlatıyoruz.

5.08.2020Spor Fitness
Kurban Bayramında internetten alışveriş yaptık

Kurban Bayramı'nda internetten alışveriş yaptık

Koronavirüs salgınının etkisinde geçen Kurban Bayramı’nda artışa geçen e-ticaret verileri açıklandı. Bu verilere göre, Kurban Bayramı’nda online alışveriş verileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında arttı, en çok artış yaşanan sektör ise giyim oldu.

5.08.2020Teknoloji
Çorumlu kovboy

Çorumlu kovboy!

Çorum'da, giydiği kovboy kıyafetleriyle ilgi odağı olup, 'kovboy hoca' lakabıyla tanınan, emekli öğretmen Sefer Karataş (55), modifiye ettiği 1973 model minibüste, salgın döneminde izole yaşam sürüyor. Kalabalıktan kaçtığı minibüsüyle doğada olmayı tercih eden Karataş, salgın önlemlerine uyulması gerektiğini söyledi.

5.08.2020Gündem
Terazi Burcu Erkeği

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeği dayanışmacı ve zarif bir kişiliğe sahiptir. Kararsız da olan Terazi burcu erkeği oldukça sosyaldir ve eğlenmeyi çok sever. İnsanlar ile uyum içerisinde olmayı tercih eden Terazi burcu erkeği aynı zamanda sevmeyi ve sevilmeyi de çok sever. Sizin için terazi burcu erkeği temel ve fiziksel özellikleri nelerdir? Terazi burcu erkeğinin olumlu ve olumsuz yanları, iş, aşk ve cinsel hayatı hakkında detaylı bilgileri bir araya getirdik.

5.08.2020Burçlar
Motosiklet tutkunlarının alternatif tatil rotası

Motosiklet tutkunlarının alternatif tatil rotası

İstanbul'dan yola çıkan 3 motosikletçi, 2 bin kilometre yol kat ederek, Çanakkale'ye ulaştı. 4 gün boyunca dağ yollarını kullanarak, İstanbul, Eskişehir, Manisa Salihli ve Çanakkale'nin tarihi dokuları ve çevre güzelliklerini yerinde görme fırsatı bulan motosiklet tutkunu 3 arkadaş, Kurban Bayramı'nı motosiklet üzerinde geçirdi.

4.08.2020Seyahat
Son dakika... Temmuz ayı enflasyon verileri açıklandı

Son dakika... Temmuz ayı enflasyon verileri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz ayına ilişkin enflasyon verisini duyurdu. TÜFE Temmuz'da yıllık yüzde 11.76 olarak gerçekleşti.

4.08.2020Ekonomi
Bisiklet sürerken görünür olmak önemli

Bisiklet sürerken görünür olmak önemli

Pandemiyle birlikte kullanımı yaygınlaşan bisiklet hem ulaşım hem spor hem de artık tatil aracı... Kullananların hayatına giyim kuşam konusunda da pek çok yenilik getiriyor. Bunun için üretilmiş özel giysiler konforunuzu ve performansınızı arttırmayı vaat ediyor. Bisiklet modası ve pedala basarken giyilmesi gerekenleri işin uzmanlarına sorduk:

2.08.2020Seyahat
Ece Vahapoğlu, fit görüntüsünün sırrını paylaştı

Ece Vahapoğlu, fit görüntüsünün sırrını paylaştı

Plaj giyim markası Moeva’nın Mandarin Oriental Bodrum bünyesinde hizmete giren mağazası, özel bir davetle açıldı. Açılışa Ece Vahapoğlu ve Şebnem Özinal da katıldı. Misafirler, markanın kurucuları Yağmur Zırh, Burcu Tanman ve Damla Zırh’tan stil önerileri aldı.

1.08.2020Keyif
İTO, temmuz 2020 fiyat indeksleri açıkladı

İTO, temmuz 2020 fiyat indeksleri açıkladı

Temmuz ayında İstanbul’da perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 0,44, toptan fiyatlar ise yüzde 1,45 oranında arttı.

1.08.2020Ekonomi
İşte vergi indiriminin detayları

İşte vergi indiriminin detayları

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni vergi indirimlerinin detayları Resmi Gazete’de yayımlandı.

1.08.2020Ekonomi
El emeğine övgü

El emeğine övgü

Kıştan sonra artık yazın da stilimizi örgüler tamamlayacak. Büyüklerimizin evlerini süsleyen dantel işlemeler bu yaz elbise, bluz ve büstiyerlerle sokağa, plaja çıktı.

Son dakika haberi: Bakan Albayrak Twitterdan duyurdu Bayram öncesi müjdemiz var

Son dakika haberi: Bakan Albayrak Twitter'dan duyurdu! 'Bayram öncesi müjdemiz var'

Son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bayram öncesinde başta esnaf olmak üzere tüm vatandaşlara müjdesi olduğunu bildirerek, pek çok faaliyet ve hizmette uygulanacak vergi indirimlerini açıkladı. Bakan Albayrak tarafından açıklanan yeni vergi indirimlerinin detayları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere indirime gidildi.

30.07.2020Ekonomi
Sivasta bayram alışverişinde sosyal mesafe unutuldu

Sivas'ta bayram alışverişinde sosyal mesafe unutuldu

SİVAS'ta, Kurban Bayramı için alışverişe çıkanlar cadde ve sokaklarda yoğunluk oluştururken, çoğunluğun sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

29.07.2020Gündem
Simge Sağın: Mücadeleci bir ruhum var

Simge Sağın: Mücadeleci bir ruhum var

Pop müziğin genç ismi Simge, 5 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde ilk konserini verecek. Müzisyen bir aileden gelen şarkıcı, çocukluğunu ve hayallerini Elele Dergisi’nin yeni sayısında anlattı.

29.07.2020Magazin
Formula 1in yeni takımı AlphaTauri Kapıları Açtı

Formula 1'in yeni takımı AlphaTauri 'Kapıları Aç'tı

Formula 1'in yeni ve en şık takımı Scuderia AlphaTauri Honda, kuruluşunu ve F1'in 2020 sezonunda yaşananları anlatan bir belgesel yayınladı. 'Open The Doors' (Kapıları Aç) isimli 20 dakikalık belgeselde 2020 sezonunun başlaması, verilen ara ve yeniden garaja dönülmesiyle oluşan baskı, tutku ve sıkı çalışma, takımın bakış açısından özel röportajlarla aktarılıyor.

28.07.2020Diğer
Maske takmasını isteyen mağaza müdürünü dövdü

Maske takmasını isteyen mağaza müdürünü dövdü

KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde, mağaza müdürü Salih Ergün maske takmasını istediği müşterinin saldırısına uğradı. Başına askı demiri ile darbe alan Salih Ergün tedaviye alındı.Olay, öğle saatlerinde Gölcük Merkez Mahallesi 19 Mayıs Caddesi'nde meydana geldi. Bir giyim mağazasının müdürü Salih Ergün, bayram alışverişi için ailesiyle birlikte mağazaya gelen müşteriyi maske takması için uyarınca tartışma çıktı. Bu sırada mağazada elbiselerin asıldığı askının demirini yerinden çıkaran müşteri, Salih Ergün'e saldırdı. Başına darbe alan Ergün yaralanırken, mağaza çalışanlarının ihbarı üzerine 112 Acil ve polis ekipleri geldi. Başı kanlar içerisinde kalan Ergün, yapılan ilk müdahalesinin ardından Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi?ne kaldırılarak tedaviye alındı. Polis, saldırganı gözaltına aldı.

27.07.2020Haber
Maske takmasını isteyen mağaza müdürüne saldırdı

Maske takmasını isteyen mağaza müdürüne saldırdı!

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, mağaza müdürü Salih Ergün maske takmasını istediği müşterinin saldırısına uğradı. Başına askı demiri ile darbe alan Salih Ergün tedaviye alındı.

27.07.2020Gündem
Denizlili tekstilci salgın sonrasında Avrupa pazarında büyümeyi hedefliyor

Denizlili tekstilci salgın sonrasında Avrupa pazarında büyümeyi hedefliyor

Türkiye'nin ev tekstili ihracatının önemli bölümünü karşılayan Denizli'de tekstil firmaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında Avrupa pazarına ihracatı artırmayı hedefliyor.

27.07.2020Ekonomi
McCaffreyın eşi Olivia Culpo kamera arkasını paylaştı

McCaffrey'ın eşi Olivia Culpo kamera arkasını paylaştı!

Ünlü sporcu Christian McCaffrey'ın eşi son olarak katıldığı bir çekimin kamera arkalarını paylaşınca sosyal medya beğeni yağmuruna tutuldu.

26.07.2020Avrupa
Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların işdünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Artvin’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

26.07.2020Ekonomi
Bu parçalarla  işiniz daha kolay

Bu parçalarla işiniz daha kolay!

Bu aylarda ofiste, içinde hem rahat hissedeceğiniz hem de stil sahibi görüneceğiniz kıyafetler seçmek istiyorsanız önerilerimize göz atın. Şık, rahat, iş hayatına uygun trendler işinizi kolaylaştıracak.

Yeniden başlayan düğünler onlarca sektörü hareketlendirdi... Düğün bereketi

Yeniden başlayan düğünler onlarca sektörü hareketlendirdi... Düğün bereketi

Düğünler 1 Temmuz itibariyle yeniden başladı. Sosyal mesafe kuralları ve çeşitli önlemler alınsa da pandemi öncesini aratmayacak renkli düğünler gerçekleşiyor.

24.07.2020Ekonomi
Pazarda sosyal mesafe denetimi

Pazarda sosyal mesafe denetimi

ESKİŞEHİR’de, her hafta çarşamba günleri kurulan semt pazarında, Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerince sosyal mesafe ve maske denetimi yapıldı. Ekipler, tezgahlarda yoğunluk oluşturanları uyararak, uzaklaştırdı.

22.07.2020Gündem
Adanada bayram öncesi çarşıda yoğunluk arttı

Adana'da bayram öncesi çarşıda yoğunluk arttı

ADANA'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çarşıda alışveriş yoğunluğu da arttı. Esnaf, satışlarda yüzde 30-35 oranında artış bekliyor.

21.07.2020Gündem
Yazlık koleksiyon depoda kaldı

Yazlık koleksiyon depoda kaldı

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen AVM mağazaları, düşen ziyaretçi sayısı nedeniyle ikinci kapatma listesini hazırladı. Hazır giyimciler, 2020 yaz sezonu için hazırlattıkları koleksiyonları kutulardan hiç çıkarmadan depolarda bekletiyor.

21.07.2020Ekonomi
5. Sınıf Türkçe Kök Ve Ek konu anlatımı

5. Sınıf Türkçe Kök Ve Ek konu anlatımı

Türkçe, sondan eklemeli bir dildir. Bu nedenle kök her zaman kelimenin ilk kısmını oluşturur. Kökün sonuna getirilen ekler ise çekim ve yapım ekleri olarak ikiye ayrılır. 5. sınıflar için kök ve ek konusunu örneklerle anlattık.

20.07.20205. SINIF
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkeler Arası Alışveriş konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkeler Arası Alışveriş konu anlatımı

Sosyal bilgiler dersi hayatın içinden birçok durumu konu olarak içinde barındıran bir derstir. Özellikle dünyayı anlamı açısından oldukça önemli olan sosyal bilgiler dersi birçok sınıf düzeyinde farklı kazanımları içinde barındırır. 6. Sınıf Ülkeler Arası Köprüler ünitesinde, ülkeler arası alışveriş konusunda sosyal bilgiler dersi konuları içerisinde yer alır. Ülkeler arası alışveriş konusu ile ilgili  detayları derledik.

20.07.20205. SINIF

Yazar Sonuçları

Bilinmezlik İçinde Hayata Devam

Virüs, altın, dolar, tatil, okullar, bilinmezlik…

10.08.2020

2020 Çanta Modası

Canımız çantalar... Bildiğiniz üzere biz kadınlar için çanta mühim bir konu ve onlarsız asla! Peki ya siz çanta sayınızdan haberdar mısınız? Çantalar bizim için oldukça önemli bir moda figürü ve bunun yanı sıra fonksiyonel olması da cabası. Çanta, biz kadınların ihtiyaç duyduğu için aldığı bir ürün olmaktan çıkmış durumda, bu sebeple bu sezonun modası olan ve önümüzdeki sezonlara da ışık tutacak trendlere bakalım...

28.07.2020

Korona zamanı bayram

BAYRAM haftasına girdik.

27.07.2020

Hangi markalar 'çirkin ülke' damgası yiyecek

Dünyanın en ünlü markalarından bazıları geçen perşembe günü alınan bir kararla fena halde sallandı.

25.07.2020

Kadın katilinin vahşeti mahallemize kadar indi

Kızın cesedi Akbük’teki evimin üç adım ilerisinde, Yerkesik’te bulundu.

22.07.2020