EKSTRA
MENÜ

Giyim

Giyim haberleri sayfasında güncel ve son dakika Giyim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 29.044 Giyim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Giyim Haberleri

Büyümenin öncü göstergesi yükseldi

Büyümenin öncü göstergesi yükseldi

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), temmuzda 54’e yükseldi. Son anket verileri faaliyet koşullarında ocak ayından bu yana en güçlü iyileşmenin yaşandığına işaret etti.

2.08.2021Ekonomi
Bu fotoğraflar dünyanın iki ucunda çekildi ama çok önemli bir ortak noktaları var...

Bu fotoğraflar dünyanın iki ucunda çekildi ama çok önemli bir ortak noktaları var...

Hangi branştan olurlarsa olsunlar, dünyanın dört bir yanındaki kadın sporcular bir yandan işlerini en iyi şekilde yapmaya uğraşırken bir yandan da erkek meslektaşlarının hiç maruz kalmadığı baskılarla başa çıkmaya çalışıyor. Peş peşe yaşanan olaylar kadınların çilesini net bir biçimde ortaya koymaya yetti...

1.08.2021Tokyo2020
İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton, kameralar kapalıyken böyle yaşıyor

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton, kameralar kapalıyken böyle yaşıyor

Milyonlarca kişi onun adını, dünyanın en gözde bekar genç erkeklerinden biri olan Prens William'ın kalbini çalmasıyla duydu. Pek çok kişi onun da Prens'in hayatına giren diğer genç kadınlar gibi gelip geçici olacağını düşünürken tam tersi oldu. Yaşadıkları kısa bir ayrılığa rağmen birbirlerinden kopamadılar ve evlendiler. Düğünleri tıpkı masallardaki gibi oldu. Milyonlar o törenin her anını izledi.

30.07.2021Magazin
İki aşkın çarpışması

İki aşkın çarpışması

Mehmet Rauf, ‘Eylül’den sonra en başarılı eseri sayılan ‘Karanfil ve Yasemin’de 1920’lerin İstanbul’una bir aşk üçgeni kuruyor. Batılılaşma tartışmasının ana unsur olduğu eser, hem kurgu hem anlatım hem olay örgüsüyle çok iyi bir roman.

30.07.2021Kitap Sanat
Bundesliga’da Kiğılı rüzgarı

Bundesliga’da Kiğılı rüzgarı

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı, Almanya’nın köklü kulüplerinden Vfl Wolfsburg’a sponsor oldu.

29.07.2021Avrupa
Sayısal bölümler taban puanları 2021: YKS 2 ve 4 yıllık sayısal bölümleri, sıralamaları ve taban puanları

Sayısal bölümler taban puanları 2021: YKS 2 ve 4 yıllık sayısal bölümleri, sıralamaları ve taban puanları

Merakla beklenen YKS sonuçları nihayet açıklandı. 2 yıllık (Önlisans) bölümlerin 2021 Üniversite Taban Puanları, üniversite sınavına giren öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. İstedikleri üniversite için tercih yapacak olan üniversite adayların, bölümlerin sıralamaları ve taban puanlarını öğrenmesi gerekiyor. İşte, 2 yıllık, 4 yıllık önlisans üniversite bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

28.07.2021Eğitim
Caddeler yıkık, dökük... Şehir viran olmuş

Caddeler yıkık, dökük... Şehir viran olmuş

Hürriyet, Almanya’da yaşanan sel felaketinden ağır darbe alan Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Stolberg kentine gitti. Caddeler yıkık, dökük. Şehir adeta viran olmuş. Sel, Türklerin işlettiği dükkânlarda kullanabilecek ürün bırakmazken, kapısı, penceresi parçalanmış iş yerlerinin bir çoğu balçık ve moloz yığınıyla dolu. Sel felaketinin açtığı yaraların sarılmasını bekleyen ve yavaş yavaş iş yerlerinden moloz ve çamur balçığını temizlemeye başlayan Türk esnafı, “Zor durumdayız, önümüzü göremiyoruz” diyerek dert yandı.

28.07.2021Avrupa
İhracata Bursadan 7,5 milyar dolarlık katkı

İhracata Bursa'dan 7,5 milyar dolarlık katkı

Türkiye'nin özellikle otomotiv ve tekstil alanındaki "sanayi üssü" Bursa'dan ocak-haziran döneminde ülke ihracatına 7 milyar 473 milyon 73 bin dolarlık katkı sağlandı.

27.07.2021Ekonomi
The Banc Restoran kendine özgü kuralları ile dikkat çekiyor

The Banc Restoran kendine özgü kuralları ile dikkat çekiyor

Can Topçu 2011 yılında sahiplendiği eski bir banka binasını restore ederek çok tercih edilen The Banc isimli bir restorana dönüştürdü. Bu restoranda eski İngiliz tarzı yemekler olmasa da kurallar aynı katılıkta uygulanıyor. Restorana gelmeyi düşünen müşteriler için web sitesinde, adeta kurallar kılavuzu şeklinde hazırlanan Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bunların açıklamalarına ayrıntılı bir şekilde yer verilmiş.

26.07.2021Hayat
Ege İhracatçı Birliklerinin Güney Koreye ihracatı yüzde 102 arttı

Ege İhracatçı Birlikleri'nin Güney Kore'ye ihracatı yüzde 102 arttı

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Güney Kore'ye yapılan ihracatın bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102 artışla 44,8 milyon dolara yükseldiği bildirildi.

24.07.2021Ekonomi
Dev şirketin koronavirüs skandalı pahalıya patladı 3,7 milyon dolar ceza kesildi

Dev şirketin koronavirüs skandalı pahalıya patladı! 3,7 milyon dolar ceza kesildi

Avustralya'da reklamlarında ürünlerinin Kovid-19'u önlediğini öne süren spor giyim firması Lorna Jane'e 3,7 milyon dolar ceza verildi.

23.07.2021Ekonomi
Büyüme ve istihdamda turizm etkisi

Büyüme ve istihdamda turizm etkisi

Merkez Bankası turizmin milli gelire etkisini inceleyerek, turist sayısında yüzde 10’luk artışın milli geliri 0.7 puan artırdığını ortaya koydu. Turist sayısında yüzde 10’luk artışın toplam istihdamda ilk iki çeyrekte sırasıyla yüzde 0.2 ve yüzde 0.4 oranında yükseliş sağladığı vurgulandı.

23.07.2021Ekonomi
AVM’ler pandemi öncesine döndü

AVM’ler pandemi öncesine döndü

AVM’ler bayram öncesi ziyaretçi akınına uğradı. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş hem günlük ziyaretçi hem de ciro olarak pandemi öncesine dönülerek 2019 rakamlarının yakalandığını söyledi.

19.07.2021Ekonomi
Asimilasyon nedir Asimilasyon politikası ne demek Tarihte asimilasyon örnekleri

Asimilasyon nedir? Asimilasyon politikası ne demek? Tarihte asimilasyon örnekleri

Asimilasyon, bir tür Sosyal ve Kültürel karşılaşma ve tezatlık olarak bilinmektedir. Tarihte de büyük sömürgeci devletlerin kendi içlerinde asimilasyon politikalarını uyguladığı bilinmektedir. Asimilasyon politikaları günümüzde bazı devletler tarafından da güncel olarak uygulanmaktadır. Tarihte özellikle Amerika içerisinde bu durumun çok büyük örnekleri de yer almaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Ofisten plaja yaz günü triko

Ofisten plaja yaz günü triko!

Akıllarda kış kıyafetleriyle özdeşleşen trikolar artık yazı da ele geçirdi! Elbise, bluz, etek, şort gibi pek çok farklı parçada kullanılan trikolar, ofislerden plajlara her yerde tarzımıza romantik bir hava katıyor.

Jaketatay nedir, ne anlama gelir Jaketatay kelimesinin TDK sözlük anlamı..

Jaketatay nedir, ne anlama gelir? Jaketatay kelimesinin TDK sözlük anlamı..

Günümüzde kişiler ilk defa duyulan tüm kelimelerin anlamlarını öğrenmek isteyebiliyor. Jaketatay sözcüğü de kişiler tarafından merak edilerek araştırılan bir kelimedir. Jaketatay sözcüğünün hangi anlamlara sahip olduğu kişiler tarafından detaylı olarak araştırılıyor. Jaketatay sözlük anlamı da merak edilen bir bilgidir. Jaketatay nedir, ne anlama gelir? Jaketatay kelimesinin TDK sözlük anlamı hakkında tüm detayları derledik.

15.07.2021Araştırma
Türkiye 19 ülkeye ihracatta rekor seviyelere ulaştı

Türkiye 19 ülkeye ihracatta rekor seviyelere ulaştı

Türkiye, haziran ayında gerçekleştirdiği dış satımda 19 ülkede aylık ihracat rekoruna imza attı. Türkiye'nin haziran ayı ihracatı, 2020'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 46,9 artarak 19 milyar 773 milyon dolar olarak gerçekleşti.

10.07.2021Ekonomi
Egeden 690 milyon dolarlık hazır giyim ihracatı yapıldı

Ege'den 690 milyon dolarlık hazır giyim ihracatı yapıldı

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, birliğin 2021 Ocak-Haziran dönemi ihracatının geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 31 artışla 690 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

8.07.2021Ekonomi
Elektrik-elektronik sektöründen ilk yarıda 6,8 milyar dolarlık ihracat

Elektrik-elektronik sektöründen ilk yarıda 6,8 milyar dolarlık ihracat

Elektrik-elektronik sektörü, yılın ilk 6 ayında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 46,3 artışla 6 milyar 880 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

7.07.2021Ekonomi
Türkiyenin ABye ihracatı yılın ilk yarısında 40 milyar doları aştı

Türkiye'nin AB'ye ihracatı yılın ilk yarısında 40 milyar doları aştı

Türkiye'nin Avrupa Birliği ülkelerine yaptığı ihracat ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 40 milyar 857 milyon 72 bin dolara yükseldi.

6.07.2021Ekonomi
İstanbuldan ihracatta tarihi rekor

İstanbul'dan ihracatta tarihi rekor

İstanbul'daki ihracatçılar, geçen ay 7,9 milyar dolarla aylık bazda tarihi rekora imza attı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye'nin ihracatı martta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 46,9 artarak 19 milyar 773 milyon 242 bin dolara çıktı.

5.07.2021Ekonomi
Son dakika... Haziran ayı enflasyonu açıklandı

Son dakika... Haziran ayı enflasyonu açıklandı

TÜFE'de 2021 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 1,94, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,53 artış gerçekleşti.

5.07.2021Ekonomi
Bakan Varanktan büyüme rakamalarına dair açıklama

Bakan Varank'tan büyüme rakamalarına dair açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Öncü göstergeler Türkiye'de 2021'in ikinci çeyreğinde çok daha yüksek bir büyümenin gerçekleşeceğine işaret ediyor." dedi.

4.07.2021Ekonomi
İhracatta haziran rekoru: İhracat haziranda yüzde 47 arttı12 aylık ihracat 200 milyar dolara dayandı

İhracatta haziran rekoru: İhracat haziranda yüzde 47 arttı12 aylık ihracat 200 milyar dolara dayandı

Haziran ayında ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47’lik artışla 19.8 milyar lira oldu. Son 6 aylık ihracat rakamı da geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolar oldu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “2022 hedefi olan 198 milyarı da aşıp ihracatımızı 200 milyar doların çok daha ötesine taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.

3.07.2021Ekonomi
Süper miniler yeniden popüler

Süper miniler yeniden popüler

Altın çağını 60’lı yıllarda yaşayan mini etekler, modaya yön veren tasarımcıların dokunuşlarıyla yeniden gözde parçalardan biri haline geliyor! Bu sezon birçok moda markasının koleksiyonlarını süsleyen minilerin hâkimiyeti yalnızca yazla sınırlı kalmıyor, mikro boy miniler Sonbahar/Kış 2021 vitrinlerinde de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Deniz Çakır başörtülü kadınlara hakaret davasında beraat etti

Deniz Çakır başörtülü kadınlara hakaret davasında beraat etti

BEŞİKTAŞ'taki kafede başörtülü kadınlara söylediği iddia edilen sözlerle, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla hakkında dava açılan oyuncu Deniz Çakır, beraat etti.

2.07.2021Magazin
Mağazaları tek tek kapandı, satışları çakıldı

Mağazaları tek tek kapandı, satışları çakıldı!

İsveçli moda devi H&M, Çin boykotunun hedefi haline gelmesinden aylar sonra Çin'de satışlarının düştüğünü açıkladı.

2.07.2021Ekonomi
Ünlü tenisçi Camila Giorginin görüntüleri sosyal medyayı salladı

Ünlü tenisçi Camila Giorgi'nin görüntüleri sosyal medyayı salladı!

Wimbledon'da boy gösteren İtalyan tenisçi Camila Giorgi'nin turnuva öncesi iç çamaşırlarıyla verdiği poz sosyal medyada olay oldu.

1.07.2021Avrupa
Fiziksel görüntüsünü eleştirenlere seslendi: Sizce ben kaç kiloyum

Fiziksel görüntüsünü eleştirenlere seslendi: "Sizce ben kaç kiloyum?"

Neredeyse hayatı boyunca, gösteri dünyası tarafından bir türlü onaylanmayan kilosuyla uğraşan ünlü şarkıcı bu konudaki eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

1.07.2021Magazin
Almanyada perakende satışlar yüzde 4,2 arttı

Almanya'da perakende satışlar yüzde 4,2 arttı

Almanya'da reel perakende satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında sıkı kısıtlamaların kademeli gevşetilmeye başlanmasıyla mayısta bir önceki aya göre yüzde 4,2 arttı.

1.07.2021Ekonomi
GAP İngilteredeki tüm mağazalarını kapatıyor

GAP İngiltere'deki tüm mağazalarını kapatıyor

ABD'li giyim perakendecisi GAP, İngiltere'deki mağazalarını kapatma kararı aldı.

1.07.2021Ekonomi
Prens Georgeun hali kızdırdı: Bir çocuğa bunu niye yaptınız

Prens George'un hali kızdırdı: Bir çocuğa bunu niye yaptınız?

Büyük Britanya tahtının gelecekteki varisi Prens George, dün babası Prens William ve annesi Kate Middleton ile birlikte İngiltere ve Almanya milli takımları arasında oynanan futbol maçını izledi.

30.06.2021Magazin
Aşkı bir kenara koydu, çekime gitti

Aşkı bir kenara koydu, çekime gitti

Son dönemde yaşadığı gönül ilişkileriyle gündemden düşmeyen ünlü model, meslektaşına destek vermek için objektif karşısına geçti.

30.06.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Havuzun mavi bandanalı yeni Phelps'i

Yeni bir yıldızın doğuşuna şahitlik edebiliriz. Tokyo'da görmedikleriniz, duymadıklarınız...

30.07.2021

Gardıropta yaz temizliği

Kendi vücudunuza göre giyinin. Eski vücudunuza ya da sahip olmak istediğiniz vücuda göre değil...

25.07.2021

Bir düğün gecesinden kaç COVID-19 pozitif çıkar ‘Dört Nikâh Bir Cenaze’ mi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinde bir düğünden sonra 18 kişide COVID-19 Delta varyantı görülmüş. Peki Türkiye’de bir düğünden kaç COVID-19 pozitif çıkar?

24.07.2021

Tokyo Olimpiyatları’nda Kullanılacak Yeni Teknolojiler

23 Temmuz - 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleşecek, Dünya’nın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyatlar için geri sayım başladı. Tokyo Olimpiyatları hey-ecan dolu müsabakalar kadar, kullanılacak yeni teknolojiler ile de fark yaratmaya aday… Normal şartlar altında geçtiğimiz yıl gerçekleşmesi gereken Olimpiyatlar, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıla ertelenmiş ve 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ertelenen tek olimpiyat ünvanını da almıştı…

21.07.2021

Küçük bir atölyeden şirketler grubuna

FARKLI alanlarda eğitim alan üç mühendis Şükrü, Günseli ve Sabri Ünlütürk, 1987’de 5 dikiş makinesiyle tekstil sektörüne ilk adımı atar. 1992’de ise ekibe Elvan Ünlütürk katılır. Fason üretimle başlayan hikaye süreç içinde grup şirketine dönüşür. Bugün 2 bine yakın çalışanıyla Sun Grup, tekstil ve hazır giyim sektörlerinde müşterilerine katma değerli ürünler sunarak ülkeye döviz kazandırıyor. Bugün 36 mağazası bulunan Jimmy Key’de ise hedef, her yıl Türkiye’de 5 mağaza açmak. Ayrıca, bu markayı yurtdışına taşımak da gündemde.

18.07.2021

Moda kendinize yakışandır

Sevsen Sümer, başarılı bir girişimci, birçok projeye imzasını atan ve ticareti seven çalışkan, vizyoner birisi. Yıllarca hayali, çalışan kadınlar için konforlu iş kıyafetleri üretmekti. Konforlu ve iyi dokuları arayan Sümer, hayalini gerçekleştirerek kendi markasını kurdu. Üretime başladıktan kısa süre tasarımlarını birçok ünlü ismin üzerinde görünce işini büyüttü, kendi atölyesini kurdu. Güzel bir sohbet gerçekleştirdiğim sevgili Sevsen Sümer’le, başarının ip uçlarını ve modayı konuştuk.

11.07.2021

Barıştık mı?

Gülsem mi, ağlasam mı, üzülsem mi bilemedim ama eğlenceli bir diyalog oldu benim için. İki sene önce hakkında yazdığım yazıdan dolayı benimle konuşmayan yeni gelinimiz Zeynep Bastık’la geçtiğimiz hafta bir arkadaşın evinde denk geldik.

8.07.2021