MENÜ

G20

G20 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika G20 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.804 G20 haberi bulunmuştur.

G20 Haberleri

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası "yeni normal" olarak tanımlanan düzende Türkiye'nin, alternatif küresel üretim gücü olacağını belirtti.

3.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
IMFten 60 ülkeye 22 milyar dolar destek

IMF'ten 60 ülkeye 22 milyar dolar destek

IMF Başkanı Kristalina Georgieva "Benzeri görülmemiş ölçekte acil durum finansmanı sağlıyoruz. Şimdiden 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık ödeme yaptık, yeni talepleri almaya ve işleme koymaya devam ediyoruz. Daha önce bu kadar çok ülkeyi aynı anda ve bu hızda desteklemedik" dedi.

29.05.2020Ekonomi
G20nin mal ticareti Kovid-19 etkisiyle daraldı

G20'nin mal ticareti Kovid-19 etkisiyle daraldı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle getirilen kısıtlamalar pek çok sektörü olumsuz etkilerken, G20 ülkelerinde, bu yılın ilk çeyreğinde ihracat 2019’nun son çeyreğine göre yüzde 4,3, ithalat ise yüzde 3,9 düşerek 2017 ikinci çeyrekten beri en düşük seviyelerine geriledi.

28.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Albayraktan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TRT Haber'de ekonomideki gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Hazirandan itibaren normalleşmenin bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de başlayacağı bir döneme giriyoruz. Türkiye açık ara dünyanın gıpta edeceği performans sergiledi." ifadelerini kullandı.

27.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Ticaret Bakanı Pekcan: Çine süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalktı

Son dakika haberler: Ticaret Bakanı Pekcan: Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalktı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yürütülen yoğun girişimler neticesinde ülkemizden Çin'e gerçekleştirilecek süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalkmıştır" açıklamasında bulundu.

21.05.2020Ekonomi
Katar’la swap 15 milyar dolara çıkarıldı

Katar’la swap 15 milyar dolara çıkarıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Katar Merkez Bankası arasında 17 Ağustos 2018’de imzalanan ikili para takası (swap) anlaşması tadil edildi.

21.05.2020Ekonomi
Swap anlaşmaları imzalandıkça kamuoyu ile paylaşılacak

Swap anlaşmaları imzalandıkça kamuoyu ile paylaşılacak

Katar'ın ardından, diğer ülkelerle de swap anlaşmaları için görüşmelerin sürdüğü, imzalanan anlaşmaların kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

20.05.2020Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye küreselleşmede ve bölgeselleşmede anahtar ülkelerden biri olacak

Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye küreselleşmede ve bölgeselleşmede anahtar ülkelerden biri olacak'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'dan yayın yapan Kanal V televizyonunda katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

18.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Tedbirlerle yaşamaya uzun bir süre daha devam edeceğiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Tedbirlerle yaşamaya uzun bir süre daha devam edeceğiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Normalleşme derken korona sonrası sürecin yeni normal olduğunu akıldan çıkarmayalım. Yeni normalin şartları, dinamikleri, parametreleri şu anda inşa ediliyor. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu tedbirlerle yaşamaya uzun bir süre daha devam edeceğiz." dedi.

17.05.2020Gündem
Bakan Pekcan: Dijital ticaretin önemi daha iyi anlaşıldı

Bakan Pekcan: Dijital ticaretin önemi daha iyi anlaşıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "(Kovid-19) Küresel tedarik zincirlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanmasında hizmet ticaretinin özellikle de dijital ticaretin önemi bu dönemde daha iyi anlaşıldı" dedi.

15.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan açıklama: Haftalık olarak Cumhurbaşkanımız açıklayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklama: Haftalık olarak Cumhurbaşkanımız açıklayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin sahip olduğu güçlü üretim altyapısı, dinamik iş gücü ve pazar olanaklarıyla kriz ortamında bile yatırımcı için güvenilir liman olduğunu belirtti. Oktay, "Tamamen koronavirüsle mücadelede kazanımlarımızı kaybetmemeye odaklı bir normalleşme planı çalıştık. Planın her adımını haftalık olarak sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak" dedi.

8.05.2020Gündem
Swap anlaşması nedir Swap ne demek

Swap anlaşması nedir? Swap ne demek?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Birden fazla ülke ile SWAP anlaşması olabilir. G20 ve serbest ticaret anlaşması yaptığımız ülkelerle SWAP görüşmesi yapıyoruz.” Dedi. Bu açıklamanın ardından, “Swap nedir, ne demek?” soruları araştırılmaya başlandı.

6.05.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan Berat Albayrak: Türkiye’nin rezervleri fazlası ile yeter seviyede

Son dakika: Bakan Berat Albayrak: Türkiye’nin rezervleri fazlası ile yeter seviyede

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "G20’de ticaret açığı verdiğimiz ve serbest ticaret anlaşmamız olan ülkelerle bire bir swap görüşmeleri yapıyoruz. Sonuçlanmadan yorum yapmak doğru değil ama birden fazla olma olasılığı yüksek" ifadesini kullandı.

6.05.2020Ekonomi
Bakan Albayrak: Yerel parayla ticaret için 1-2 aya adım atacağız

Bakan Albayrak: Yerel parayla ticaret için 1-2 aya adım atacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önümüzdeki dönemde yerel paralarla ve dengeli bir dış ticaretin ön plana çıkacağını belirterek, “Açık verdiğimiz ülkelerle yerel paralarla ticaret ve ithalat düzenlemeleri konusunda önümüzdeki 1-2 ay içinde kararlı adımlar atacağız” dedi.

4.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan solunum cihazı açıklaması

Bakan Varank'tan 'solunum cihazı' açıklaması

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, koronavirüs salgını sürecinde Türkiye’nin ulusal seferberlik başlatarak 2 hafta gibi kısa bir sürede kendi kaynaklarıyla solunum cihazı ürettiğini söyledi. Varank, "Bu çaba sayesinde ülkedeki hemen her yoğun bakım yatağına solunum cihazı tahsis edilebilecek" dedi.

1.05.2020Ekonomi
G20den Kovid-19 salgınıyla mücadelede dijitalleşme vurgusu

G20'den Kovid-19 salgınıyla mücadelede "dijitalleşme" vurgusu

G20 dijital ekonomi bakanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede, ilaç tedavilerinin ve aşıların geliştirilmesi ve bunların üretimiyle dağıtımındaki ilerlemeyi hızlandırmak için tüm dijital araçları kullanmayı taahhüt ettiklerini bildirdi.

1.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan G20de uluslararası hesap verilebilirlik mekanizması kurulması çağrısı

Bakan Varank'tan G20'de "uluslararası hesap verilebilirlik mekanizması kurulması" çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, G20 üyesi devletleri, krizden çıkmak için yapıcı ve sonuç odaklı bir yol haritası sunmaya çağırdı.

1.05.2020Ekonomi
Moody’s G20 ekonomilerinin büyüme tahminlerini düşürdü

Moody’s G20 ekonomilerinin büyüme tahminlerini düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, G20 ekonomilerinin bu yıl yüzde 4 daralacağını, 2021'de ise yüzde 4,8'lik büyüme göstereceğini öngördü.

29.04.2020Ekonomi
Dünya Bankası yetkilisinden gıda güvenliği uyarısı

Dünya Bankası yetkilisinden "gıda güvenliği" uyarısı

Dünya Bankası Kalkınma Politikası ve Ortaklıklar Genel Müdürü Mari Pangestu "(Kovid-19 salgınının etkileri) Büyük endişe veren etkilerinden biri, gıda ithalatı için döviz gelirlerinin düşmesi, gıda ihracatındaki kısıtlamalardan dolayı gıda arzına yönelik tehditlerin artması ve tedarik zincirinin bozulması nedeniyle en yoksul ve kırılgan ülkelerin gıda güvensizliği tehdidiyle karşı karşıya olmasıdır" dedi.

22.04.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli G20 Olağanüstü Sanal Tarım Bakanları Toplantısında konuştu

Bakan Pakdemirli G20 Olağanüstü Sanal Tarım Bakanları Toplantısı'nda konuştu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal ürünlerin ve gıdanın lojistik zincirinin bozulmaması gerektiğini belirterek, "Gıda israfı ve kaybı hiç olmadığı kadar önemlidir. Aile çiftçilerin finansal enstrümanlara erişimi için teşvik kolaylaştırılmalıdır. Sözleşmeli çiftçiliğin, daha çok yaygınlaştırılması gerekmektedir. Sözleşmeli çiftçilik için dijital platforma ilişkin bilgi birikimimizi paylaşmaya hazırız." dedi.

21.04.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: Ekonomide kontak kapatmamalıyız

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: Ekonomide kontak kapatmamalıyız

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Salgın sonrasındaki yeni normalde Türkiye’nin çok ciddi avantajlarının olduğunu düşünüyorum. Bundan yararlanmamızın bir koşulu var. Yeni normal geldiğinde biz bütün kontakları kapatıp tekrar açmak durumunda kalmamalıyız." dedi.

21.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirliden pide satışı açıklaması

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den pide satışı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "AA Özel Yayını"nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tarım ve hayvancılık alanında alınan tedbirler, çiftçilere yapılacak destek ödemeleri, ramazan ayı öncesinde gıda ürünlerine yönelik önlemler ve Türkiye’nin gıda stokuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Pademirli pide satışları nasıl yapılacağını belirtirken, ek destek ödemeleri müjdesini verdi.

21.04.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı: Türkiye salgın dönemini en az hasarla atlatabilecek durumda

Son dakika... Merkez Bankası Başkanı: Türkiye salgın dönemini en az hasarla atlatabilecek durumda

TCMB Başkanı Murat Uysal, ''Türkiye salgın dönemini en az hasarla, hızlı bir şekilde atlatabilecek durumda'' dedi.

19.04.2020Ekonomi
Dünya Bankasından ticari kreditörlere yoksul ülkelerin borçlarını hafifletme çağrısı

Dünya Bankası'ndan ticari kreditörlere "yoksul ülkelerin borçlarını hafifletme" çağrısı

Dünya Bankası Başkanı Malpass "Hükümetlerin ticari kreditörlerinin de ülke borçlarının hafifletilmesine yönelik çabaları desteklemesi gerekiyor. Dünya Bankası, bu sabah itibarıyla gelişmekte olan 64 ülkedeki Kovid-19 programlarını finanse etti ve nisan sonuna kadar bu sayıyı 100 ülkeye çıkaracağız" dedi.

18.04.2020Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Üç haftadır buradayız, dışarı çıkmıyoruz

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Üç haftadır buradayız, dışarı çıkmıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın corona virüsle mücadele ve gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

16.04.2020Gündem
Bakan Albayrak paylaştı G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Kovid-19 gündemiyle toplandı

Bakan Albayrak paylaştı! G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Kovid-19 gündemiyle toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Eylem Planı üzerinde mutabık kaldıklarını bildirdi.

15.04.2020Ekonomi
Yoksul ülkelerin borçları ertelenecek

Yoksul ülkelerin borçları ertelenecek

Kredi veren küresel kuruluşlar koronavirüs salgınından etkilenen yoksul ülkelerin borçlarını erteleyecek.

15.04.2020Ekonomi
G20 : Sabitkoinler finansal istikrar için risk oluşturabilir

G20 : Sabitkoinler finansal istikrar için risk oluşturabilir

G20 tarafından kurulan Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Facebook’un Libra’sı gibi sabitkoinlerin (Stablecoin) finansal istikrar için risk oluşturabileceğini ve mutlaka sıkı düzenlemeden geçmesi gerektiğini belirtti.

14.04.2020Ekonomi
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalarda, dün Avrupa piyasalarının kapalı olması ve zayıf veri gündemi nedeniyle yatırımcıların ABD'de başlayacak bilanço dönemi öncesi "bekle-gör" temasına geçtiği görülürken, bugün de dalgalı seyrin devam etmesi bekleniyor.

14.04.2020Ekonomi
FATF G20 ülkelerine çağrıda bulundu MASAK bunlara karşı uyardı...

FATF G20 ülkelerine çağrıda bulundu! MASAK bunlara karşı uyardı...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte dijital ortamda artan finansal işlemler, Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) G20 ülkelerini yasa dışı finansal faaliyetlere karşı uyarmasına neden oldu.

13.04.2020Ekonomi
Yurt içi piyasalar ödemeler dengesi verilerini bekliyor

Yurt içi piyasalar ödemeler dengesi verilerini bekliyor

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair gelişmeler ve haber akışı ile yön bulmaya devam ederken, yurt dışında özellikle haftanın ikinci yarısında hareketlenecek veri gündemi, yurt içinde ise bugün açıklanacak şubat ayı ödemeler dengesi verileri takip edilecek.

13.04.2020Ekonomi
OPECten anlaşma çıktı

OPEC'ten anlaşma çıktı

Meksika'dan talep edilen günlük 400 bin varillik kesinti 100 bin varille sınırlı kalacak, kalan 300 bin varillik kesintiyi ABD karşılayacak.

13.04.2020Ekonomi
Türkiye IMF ile anlaşacak iddialarına İbrahim Kalından cevap

"Türkiye IMF ile anlaşacak iddialarına" İbrahim Kalın'dan cevap

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, " Türkiye'nin IMF ile bir anlaşma yapmak gibi bir şey gündeminde yok" dedi.

12.04.2020Ekonomi
Bakan Dönmezden petrol fiyatı değerlendirmesi

Bakan Dönmez'den petrol fiyatı değerlendirmesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "G-20 Enerji Bakanları Toplantısı'nda tüketici ülke olarak, piyasaların öngörülebilirliğini olumsuz etkilediği için fiyat oynaklığının bir an önce dinmesini arzu ettiğimizi belirttik" dedi.

11.04.2020Ekonomi
OPECten anlaşma çıktı

OPEC'ten anlaşma çıktı

OPEC petrol üretimini rekor miktarda azaltacak anlaşmaya vardı, ancak diğer ülkelerden de katkı bekliyor.

10.04.2020Ekonomi
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesustan Trumpın eleştirilerine cevap: Kovid-19u politize etmeyin

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan Trump'ın eleştirilerine cevap: "Kovid-19'u politize etmeyin"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dünya Sağlık Örgütünü (DSÖ) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele başarısız olmakla suçlayan açıklamalarına ilişkin, "Bu virüsü politize etmeyin. Bu ateşle oynamak gibi bir şey. ABD ve Çin şimdi bir araya gelerek bu tehlikeli düşmana karşı birlikte savaşmalı." dedi.

8.04.2020Dünya
Fahrettin Altun’dan ‘uluslararası iş birliği’ mesajı

Fahrettin Altun’dan ‘uluslararası iş birliği’ mesajı

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyaya barışın, iş birliğinin, dayanışmanın hakim olmasını arzu edip, bunun için gayret sarf ettiklerini belirterek, "Küresel salgın döneminde, devletler arası ilişkiler kuralsızlaşma eğilimi gösterirken bile, kendi vatandaşlarımızı korumaya gayret ederken ihtiyaç sahibi ülkelere sırtımızı dönmememiz bu durumun en somut göstergesidir." dedi.    

8.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Kovid-19 salgını sonrası süreci değerlendirdi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Kovid-19 salgını sonrası süreci değerlendirdi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) tarafından internet üzerinden düzenlenen "Koronavirüs Sonrasında Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor?" başlıklı çevrim içi panelde konuştu. Kalın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede uluslararası iş birliği ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, "Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz." dedi.

7.04.2020Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan diyalog ve uzlaşma çağrısı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan diyalog ve uzlaşma çağrısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yaşandığı bu dönemde küresel jeopolitik rekabet ve siyasi anlaşmazlıkların bir anlam ifade etmediğini belirterek, "Uluslararası toplumu, Orta Doğu da dahil olmak üzere, bütün ihtilafları geride bırakma, çatışmaları sonlandırma ve ciddi biçimde diyalog ve uzlaşma arayışına girmeye çağırıyoruz." ifadesini kullandı.

2.04.2020Gündem
Rusya ve ABD enerji bakanları petrol piyasalarındaki durumu görüştü

Rusya ve ABD enerji bakanları petrol piyasalarındaki durumu görüştü

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak ile ABD Enerji Bakanı Dan Brouillette’in, telefon görüşmesiyle küresel petrol piyasalarındaki son durumu ele aldığı bildirildi.

1.04.2020Ekonomi
BM Genel Sekreteri Guterres: (Kovid-19 salgını), 2. Dünya Savaşından sonra karşı karşıya kaldığımız en zorlu kriz

BM Genel Sekreteri Guterres: "(Kovid-19 salgını), 2. Dünya Savaşı'ndan sonra karşı karşıya kaldığımız en zorlu kriz"

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünyanın 2. Dünya Savaşı'ndan beri en zorlu krizle karşı karşıya olduğunu söyledi.

31.03.2020Dünya
Koronavirüs nedeniyle evde kalmak günlük teknoloji kullanımını artırıyor

'Koronavirüs nedeniyle evde kalmak günlük teknoloji kullanımını artırıyor'

Sosyal medya uzmanı Deniz Unay, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde evde geçirilen zamanın teknoloji kullanımını da etkilediğini belirterek, "İnsanların pandemiden önce günlük ortalama kullanımları 4 saat civarındaydı ama şu an yaklaşık 8 saatin üzerinde sosyal medya ve teknoloji bağımlılığı ile iç içe yaşıyoruz." dedi.

31.03.2020Teknoloji
G20 ticaret bakanları video konferans düzenleyecek

G20 ticaret bakanları video konferans düzenleyecek

20 ticaret bakanından oluşan grup, Pazartesi günü tedarik zincirleri üzerindeki işbirliğini görüşmek üzere bir video konferans düzenleyeceklerini bildirdi.

30.03.2020Ekonomi
IMF Başkanından resesyon uyarısı

IMF Başkanı'ndan resesyon uyarısı

IMF Başkanı Georgieva "2009'da olduğu gibi belki de ondan daha kötü bir resesyona girdiğimiz netleşti. 2021'de bir toparlanma bekliyoruz" dedi.

28.03.2020Ekonomi
Petrol 26 dolar seviyesinde

Petrol 26 dolar seviyesinde

Brent petrolün varil fiyatı, haftanın son iş gününde uluslararası piyasalarda 26,58 dolardan işlem görüyor.

27.03.2020Ekonomi
Dünya liderleriyle tele-zirve

Dünya liderleriyle tele-zirve

G-20 ülkelerinin liderleri ilk kez online olarak bir araya geldi. Liderler videokonferans yoluyla, koronavirüse karşı küresel mücadeleyi konuştu. Zirveye Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Ticaret Örgütü’nden de temsilciler katıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan zirveye Huber Köşkü’nden bağlandı.

27.03.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan G20 değerlendirmesi

İletişim Başkanı Altun'dan 'G20' değerlendirmesi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı ve videokonferansla gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi'ne ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

26.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Olağanüstü Zirvesine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle katıldı.

26.03.2020Haber