EKSTRA
MENÜ

Tügiad

Tügiad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tügiad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 688 Tügiad haberi bulunmuştur.

Tügiad Haberleri

‘Önceliğimiz dijital dönüşüm’

‘Önceliğimiz dijital dönüşüm’

Nilüfer Çevikel Türkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) genel kurulunda yapılan seçimlerde ilk kadın genel başkan olarak seçildi. Yeni dönemde Avrupa Yeşil Mutabakatı ve dijital dönüşüm konularına odaklanacaklarını söyleyen Çevikel, “Muasır medeniyetler seviyesine ancak kadınların çalıştığı bir toplum ile gelebiliriz” dedi.

7.04.2021Ekonomi
Montrö tartışması... TBMM Başkanı Şentop: Herhangi bir sözleşme ismi zikretmedim

Montrö tartışması... TBMM Başkanı Şentop: Herhangi bir sözleşme ismi zikretmedim

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şentop Montrö tartışmaları üzerine, 'Ben herhangi bir anlaşma, sözleşme ismi zikretmedim. Soruyu soran gazeteci arkadaşımızın iyi niyetle o anda aklına gelen bazı anlaşmaların isimlerini zikrederek, ben yine herhangi bir anlaşma isimleri söylemeden iç hukuktaki düzenlemelerden bahsettim. Sözlerim çarpıtılıyor, bu bir fikir haysiyetsizliğidir.' dedi.

29.03.2021Gündem
TÜGİADda yeni dönem

TÜGİAD'da yeni dönem

Türkiye’nin genç iş insanlarının ulusal ve uluslararası boyutta en büyük temsilcisi TÜGİAD’da, ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel görevine başladı.

13.01.2021Ekonomi
Salih Bezcinin oğlu Efe Bezci kimdir Efe Bezcinin eşi Çağla Baykam hakkında bilgiler

Salih Bezci'nin oğlu Efe Bezci kimdir? Efe Bezci'nin eşi Çağla Baykam hakkında bilgiler

İki yıl önce Çırağan Sarayı’nda ATO eski başkanı Salih Bezci’nin oğlu Efe Bezci, Reyhan Çağla Bezci ile görkemli bir düğünle nikah masasına oturmuştu. Çift şiddet iddialarıyla gündeme geldi. Peki, Salih Bezci'nin oğlu Efe Bezci kimdir? Efe Bezci'nin eşi Çağla Baykam hakkında bilgiler...

9.06.2020Magazin
Sütün önemi iyice anlaşıldı

Sütün önemi iyice anlaşıldı

Salgının ilk günlerinde insanların gıda güvenliği refleksi gösterdiğini ve süt talebinin yüzde 100 arttığını söyleyen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Sütü ve eti ürettiğinizde katma değeri artıyor. Bu gücü nedeniyle sütçülüğü işin merkezine koymamız ve elimizdeki fırsatı iyice değerlendirmemiz lazım. Bunun için 734 milyon liraya Bingöl’e katma değeri arttıracak üretim ve yetiştirme üssü kuruyoruz” şeklinde konuştu.

8.06.2020Ekonomi
Ekonomi dünyası tek ses

Ekonomi dünyası tek ses

Türkiye’nin farklı illerinde farklı iş alanlarını temsil eden 30 sivil toplum kuruluşu İdlib için bir araya geldi ve açıklama yaptı. Her kritik dönemde milletin ve devletin yanında durduklarını söyleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bugün her zaman-kinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz” dedi.

3.03.2020Ekonomi
STKlerden İdlibdeki saldırıya ortak tepki

STK'lerden İdlib'deki saldırıya ortak tepki

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Türk milleti her türlü zorluğu aşmasını bilen bir millet. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz, bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz" dedi.

2.03.2020Ekonomi
İstanbul iş dünyasından Bayrağımız altında kenetlendik mesajı

İstanbul iş dünyasından "Bayrağımız altında kenetlendik" mesajı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak Türk bayrağının altında kenetlendiklerini belirterek, "Katil rejime karşı, kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın, bütün gücümüzle arkasındayız.” dedi.

2.03.2020Ekonomi
İş dünyası Suriye İdlib’deki hain saldırının ardından tek yürek oldu. Birlik mesajı

İş dünyası Suriye İdlib’deki hain saldırının ardından tek yürek oldu. Birlik mesajı

Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen askerlerin acısı bütün Türkiye’yi derinden sarstı. Hain saldırıya karşı iş dünyası temsilcileri başsağlığı mesajları yayımladı. “Şehit haberiyle yüreğimiz yandı” diyen iş dünyası “Devletimizin yanında ve emrindeyiz” mesajı verdi.

29.02.2020Ekonomi
İş dünyasından İdlibde şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı

İş dünyasından İdlib'de şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı

İş dünyası temsilcileri, Suriye'nin İdlib kentinde şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

28.02.2020Ekonomi
Bu fikirler ‘iz’ bırakacak

Bu fikirler ‘iz’ bırakacak

‘İş Fikri Yarışması’ için başvurular 15 Ocak’a kadar devam ediyor. Yenilikçi teknolojiler ve sosyal start-uplar konusunda girişimcilere mentorluk yapmayı amaçlayan yarışmanın birincisine 50 bin TL ödül verilecek.

13.01.2020Eğitim
Okullar reklama markaya değil öğretmene yatırım yapmalı

Okullar reklama markaya değil öğretmene yatırım yapmalı

Mirkan Aydın, Nesibe Aydın Okulları Başkan Vekili. Ankara’da doğdu, yaşamını burada geçirdi. İngilizce öğretmeni baba ve matematik öğretmeni annenin iki çocuğundan biri olan Mirkan Aydın, ilkokul çağından itibaren öğretmenlerin içinde büyüdü. Anne ve babası eğitim yayıncılığına başlayınca kimi zaman matbaada kitap saydı, kimi zaman kamyonların üstüne çıktı, sevkiyatları yönetti. Küçük yaştan itibaren iş hayatına girdi. Ailesi okul açmak isteyince yedi ülkede 40’a yakın okul gezdi.

25.11.2019Eğitim
Erhan Çelikin eşi Özlem Gültekin kimdir

Erhan Çelik'in eşi Özlem Gültekin kimdir?

Ünlü haber sunucusu Erhan Çelik hayatını Doktor Özlem Gültekin ile birleştirdi. Erhan Çelik, evlilik fotoğrafını, 'Evet, bin kere evet, yüz bin kere evet.' notuyla paylaştı. İkilinin evlilik haberini instagram hesabından duyurması ardından gözler Özlem Gültekin'in hayatına çevrildi. Peki, Erhan Çelik'in eşi Özlem Gültekin kimdir?

14.10.2019Magazin
Yıldırım fırsatı için geldiler

Yıldırım fırsatı için geldiler

Hong Kong ve Çin’in önde gelen işinsanları yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere Türkiye’ye 5 günlük bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’de özel sektör temsilcileri ve hükümet yetkilileriyle bir araya gelen heyet İstanbul temasları kapsamında Demirören Medya’yı ziyaret etti. Revna Demirören, “Bu ziyaret ticaretin pekişmesinde önemli rol oynayacak” dedi.

28.09.2019Ekonomi
Öğrenci öğrenmemişse biz öğretememişiz demektir

Öğrenci öğrenmemişse biz öğretememişiz demektir

Çevre Okulları Kurucu Temsilcisi Hüseyin Rahmi Ekşi, “Öğrenci öğrenememişse sırasıyla önce öğretmen, bölüm başkanı, müdür, kurucu ve aileyi sorgularız. En son öğrenciye bakarız. Biz ölçme değerlendirme biriminde en son öğrenciyi ölçüyoruz. Kendimizi, öğretmenimizi daha önce ölçeriz. Öğrenci öğrenememişse biz öğretememişizdir“ diyor.

1.09.2019Eğitim
Ankara’nın geleneksel balosu

Ankara’nın geleneksel balosu

MAG Medya’nın geleneksel MAGical Night balosu bu yıl Bilkent Otel’de gerçekleşti.

17.12.2018Magazin
TÜGİADın yeni başkanı belli oldu

TÜGİAD'ın yeni başkanı belli oldu

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) 17'inci Olağan Genel Kurulu toplantısında yeni başkanını seçti. Yeni başkan Anıl Alirıza Şohoğlu oldu.

17.12.2018Ekonomi
Ailelerin akıllı rehberi olmayı hedefleyen uygulama

Ailelerin akıllı rehberi olmayı hedefleyen uygulama

Çocukların gelişimi için gerekli olan etkinlik ve eğitimleri tek ekrana sığdıran Good Parents isimli uygulama; piyasaya girmeye hazırlanıyor.

23.10.2018Teknoloji
TÜSİAD değiştirdi onlar değiştirmiyor: İş insanları zorlama bir ifade

TÜSİAD değiştirdi onlar değiştirmiyor: İş insanları zorlama bir ifade

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkent ekonomisini tüm yönleriyle masaya yatırdı. Ankara’nın güçlü yanları ve fırsatları bir raporla yatırımcıların bilgisine sunuldu. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, derneğin isminde yer alan işadamı sözcüğünü işinsanıyla değiştirmeyeceklerini açıkladı.

25.01.2018Ekonomi
16 STK’dan ‘Zeytin Dalı’

16 STK’dan ‘Zeytin Dalı’

EKONOMİ dünyasını oluşturan sendika, birlik ve dernekler, Zeytin Dalı Harekatına destek verdi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun okuduğu ve 16 STK’nın destek verdiği açıklamada, Türkiye uluslararası kurallardan doğan hakkını kullandığına dikkat çekildi, bölge halkıyla komşu ve kardeş olduğu vurgulandı.

23.01.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Karamsar olmayalım gençlere bakalım

TÜGİAD beğendiğim sivil toplum örgütlerinden...

19.09.2020

İş dünyasının derdi eğitim

Türkiye’nin en büyük 5 sorunu nedir desek; ekonomi, terör, adalet, demokrasi ve eğitim bu beşe girer.

13.05.2019

Bizde ekonomi sadece rakamlar değildir

Birkaç gündür ağırlıklı iş dünyasını temsil eden derneklerin, odaların toplantılarına gidiyorum.

25.04.2019

Bursa turizmde hak ettiği yere gelebilecek mi?

UNESCO mirasında yer alması, dağı, denizi, ovası, tarihi, termali, sporu, sağlık alanındaki gelişmişliği ile turizmin neredeyse her alanında önemli bir altyapıya sahip, 11 bin 500 metrekare, 3 milyon nüfus, 17 ilçe ve 1058 mahalleden oluşan şehir Bursa.

25.12.2018

Krizlerin terbiye edici etkisi de var

EGE Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) geçenlerde ekonomist Ege Cansen’i ağırladı. Cansen, ekonomide sıkıntılar olduğunu ancak bazı sıkıntılı ortamların iyi gelişmelere de zemin hazırlayabileceğine dikkat çekti.

17.10.2018

“Mersin Ortadoğu Hastanesi olarak amacımız; Üniversiteleşmek…”

Bu haftaki röportaj konuğum Mersin Ortadoğu Hastanesi sahibi Doktor Engin Şahin… Konumuz sağlık sektöründeki eksiklikler, ülkeye kazandıracak açıklıklar… Bölgeye yapılan uluslararası havalimanı ve Mersin Çamlıbel Sağlık Eğitim Vakfı olarak Ortadoğu Üniversitesi’ni kurma hedeflerini konuştuk…

18.06.2018

Bir kızı da sen gülümset

İZMİR İş Kadınları Derneği (İZİKAD), projeleriyle adından söz ettiren bir sivil toplum örgütü.

27.03.2018

Pizzaya yeni lezzet

GEÇENLERDE yolum Lozan Meydanı’na düştü.

30.01.2018

‘LykIa World’ küllerinden doğar mı?

Üç yıl önce iflas erteleme kararı alan ve otellerini bir bir satarak turizm sektöründen çekilen Silkar, kirada olan Manavgat’taki tesisi Lykia World otel ve golf tesislerini icra yoluyla geri alarak yeni bir başlangıç yapıyor. Silahtaroğlu ailesinin hedefi 1200 yataklı tesisi 4 bin yatağa çıkaracak farklı turizm yatırımcılarıyla ortak olarak, borçlarını ödemeye devam etmek.

16.12.2017