EKSTRA
MENÜ

Bae

Bae haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bae hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.396 Bae haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bae Haberleri

Yeniden gündeme geldi... Korkutan dolandırıcılık Herkesi tehdit ediyor, banka sorumlu

Yeniden gündeme geldi... Korkutan dolandırıcılık! Herkesi tehdit ediyor, banka sorumlu

Son günlerde konuşulan haberlerden biri ses taklidi ile dolandırıcılık... Yapay zeka teknolojisi kullanarak uluslararası bir şirketin yöneticisinin sesini taklit eden dolandırıcılar, BAE'deki bir bankadan 325 milyon TL'lik transfere onay verilmesini sağlaması ve daha önceden de benzer olayların yaşanması bu teknolojiyi yeniden gündeme getirdi. Herkes tehlike de mi? Dolandırıcılıkların önüne nasıl geçilecek? İşte detaylar...

22.10.2021Ekonomi
Hindistan, İsrail, ABD ve BAEden uluslararası forum kurma kararı

Hindistan, İsrail, ABD ve BAE'den uluslararası forum kurma kararı

Hindistan, İsrail, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dışişleri bakanları, "yeni dörtlü" olarak görülen birlikteliğin ilk toplantısında ekonomik iş birliği için uluslararası bir forum kurmaya karar verdi.

20.10.2021Dünya
Macronu eleştirdi: Erdoğana odaklanıyor ama asıl tehdit  Rusya ve BAEden

Macron'u eleştirdi: Erdoğan'a odaklanıyor ama asıl tehdit Rusya ve BAE'den

Fransız tarihçi Filiu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok fazla odaklanarak, Mağrip'te Fransız etkisine yönelik en ciddi tehditlerin daha çok Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) geldiğini unuttuğunu belirtti.

18.10.2021Dünya
Sosyal medya Nusret’in faturasını konuşuyor

Sosyal medya Nusret’in faturasını konuşuyor

Et tuzlama hareketi sayesinde ‘Salt Bae’ lakabıyla dünyaca ünlenen Nusret Gökçe, yarım milyon liralık akşam yemeğiyle İngiltere’nin gündeminde.

17.10.2021Dünya
Pegasus endişesi dev anlaşmayı iptal ettirdi

Pegasus endişesi dev anlaşmayı iptal ettirdi

Cambridge Üniversitesi, Pegasus casus yazılımını kullandığı endişesiyle BAE'yle yapacağı 400 milyon sterlin değerindeki anlaşmayı durdurdu

15.10.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail ve BAE ile görüşecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail ve BAE ile görüşecek

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 13 Ekim'de İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile görüşecek.

9.10.2021Dünya
Korktuğu başına geldi... Kaçak Prenses Hayaya büyük şok

Korktuğu başına geldi... Kaçak Prenses Haya'ya büyük şok!

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum'un altıncı karısı olan iki çocuk annesi Prenses Haya, yaşadığı yasak aşk ve Şeyh'ten boşanmasıyla dünya basınının en çok konuşulan isimlerinden olmuş, iki yıl önceyse Birleşik Arap Emirlikleri'nden İngiltere'ye kaçıp Londra'ya yerleşmişti. İşte dünyanın konuştuğu skandalın şoke eden yeni ayrıntıları...

7.10.2021Dünya
İsrail Dışişleri Bakanı Lapidden yeni normalleşme anlaşmaları mesajı

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid'den yeni 'normalleşme anlaşmaları' mesajı

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, ülkesinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Fas ve Sudan’dan sonra "adını açıklayamayacağı" bazı ülkelerle de normalleşme anlaşmaları sürecinde olduğunu söyledi.

6.10.2021Dünya
Birleşik Arap Emirliklerinde kabine değişimi

Birleşik Arap Emirlikleri'nde kabine değişimi

BAE Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, Twitter hesabı üzerinden hükümet kabinesinde meydana gelen revize hakkında bir açıklama yaptı.

25.09.2021Dünya
Afgan aktivist: ‘Kabil’in üzerine kefen geçiriyorlar’

Afgan aktivist: ‘Kabil’in üzerine kefen geçiriyorlar’

AFGANİSTAN’nın başkenti Kabil’in bombalı saldırılara karşı önlem olarak dikilmiş beton duvarlarını çizimleriyle birer sanat eserine dönüştüren sokak sanatçısı ve aktivist Omaid Şerifi, şimdi eserlerinin birer birer Taliban militanlarınca tahrip edilmesini izliyor.

8.09.2021Dünya
Kaos görüntülerinden sonra ilk uçuş bugün

Kaos görüntülerinden sonra ilk uçuş bugün!

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı bugün iç hat uçuşlarına başlayacak.

4.09.2021Dünya
Çavuşoğlu, BAE’li mevkidaşı ile görüştü

Çavuşoğlu, BAE’li mevkidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid El Nahyan ile telefonda görüştü.

1.09.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, BAEli mevkidaşı Nahyan ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşı Nahyan ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile telefonda görüştü.

31.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Abu Dabi Veliaht Prensi Nahyan ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Abu Dabi Veliaht Prensi Nahyan ile görüştü

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BAE Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan'ın gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde ikili ilişkilerin güçlendirilmesini ele aldıklarını bildirdi.

30.08.2021Gündem
Bağdat’ta buzları eritme zirvesi

Bağdat’ta buzları eritme zirvesi

‘Bağdat Konferansı’, Katar, Mısır, BAE, Ürdün ve Fransa liderleriyle, Türkiye, Suudi ve İran dışişleri bakanlarını bir araya getirdi. Çavuşoğlu, aile fotoğrafında Sisi ile aynı karede yer aldı.

29.08.2021Dünya
Çalışanları isyan etti... Nusrete ABDde dava şoku

Çalışanları isyan etti... Nusret'e ABD'de dava şoku!

'Salt Bae' hareketiyle ünlenen işletmeci Nusret Gökçe'nin başı çalışanları tarafından açılan dava nedeniyle belada. 5 Türk vatandaşı çalışan Gökçe'ye haftada normal çalışma süresinden 70 saat fazla çalışıp, karşılığını alamadıkları için dava açtı.

19.08.2021Ekonomi
Etiyopya Başbakanı Ankara’da

Etiyopya Başbakanı Ankara’da

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi bir ziyaret için gelen Etiyopya Başbakanı Baiy Ahmed Ali’yi törenle karşıladı.

19.08.2021Gündem
ABD Genelkurmay Başkanı Milleyden Afganistan itirafı

ABD Genelkurmay Başkanı Milley'den Afganistan itirafı

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Afgan ordusunun ve hükümetin Taliban karşısında 11 gün içinde çökeceğine dair hiçbir ibare görmediklerini söyledi. Öte yandan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, Afganistan'ı terk eden Eşref Gani'nin ülkede artık siyasi bir figür olmadığını söyledi.

18.08.2021Dünya
Son dakika haberi... Erdoğandan Talibanla görüşme mesajı: Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız

Son dakika haberi... Erdoğan'dan Taliban'la görüşme mesajı: 'Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Afganistan'daki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlgili kurumlarımız bir süredir Taliban'la irtibat halindeydiler. Biz de Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce ifade etmiştik. Afgan halkının huzuru, ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü işbirliğine hazırız. Taliban yöneticilerinin itidalli ve ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz." ifadelerini kullandı. Ayrıca Erdoğan, 552 kişinin Afganistan'dan tahliye edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'in açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik denetim gereken adımların atılacağını belirtti. Öte yandan yatırım, istihdam, üretim ve ihracatın çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Tüm dünyayı sarsan salgın döneminde ekonomimiz önemli bir sınav vermiştir. 2020'yi yüzde 1.8 büyümeyle kapattık, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 gibi büyük bir büyüme kaydettik. İhracatta rekor üstüne rekor kırıyoruz." ifadelerini kullandı.

18.08.2021Gündem
Son dakika haberi... Afganistandan kaçan Eşref Gani kendini savundu

Son dakika haberi... Afganistan'dan kaçan Eşref Gani kendini savundu

Taliban'ın Afganistan'a hakim olmasından sonra ülkeyi terk eden eski Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, "Kan dökülmesini önlemek için ülkeden ayrılmak zorunda kaldığını" belirtti. Ayrıca Gani, yanında para götürdüğü yönündeki iddiaları yalanladı.

18.08.2021Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Ulusal Güvenlik Danışmanını kabul etti

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoun Bin Zayed Al Nahyan'ı kabul etti.

18.08.2021Gündem
Son dakika: Resmi açıklama geldi: Afganistandan kaçan Cumhurbaşkanı Ganinin yeri belli oldu

Son dakika: Resmi açıklama geldi: Afganistan'dan kaçan Cumhurbaşkanı Gani'nin yeri belli oldu!

Son dakika haberine göre Taliban'ın ülkenin kontrolünü ele geçirmesiyle birlikte Afganistan'dan kaçtığı öğrenilen Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nde olduğu açıklandı.

18.08.2021Dünya
Almanya vatandaşlarını Kabil’den tahliye ediyor

Almanya vatandaşlarını Kabil’den tahliye ediyor

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya’nın Kabil’deki büyükelçilik personelinin tahliyesine başlanacağını söyledi.

16.08.2021Avrupa
CZN Burak öldü mü CZN Burak’ın trafik kazası yaptığı iddia edilmişti Açıklama geldi

CZN Burak öldü mü? CZN Burak’ın trafik kazası yaptığı iddia edilmişti! Açıklama geldi

CZN Burak öldü mü sorusu sosyal medyada ortaya atılan iddiaların ardından gündeme geldi. Kamuoyunda CZN Burak olarak tanınan Burak Özdemir'in trafik kazası geçirip hayatını kaybettiği öne sürüldü. Sosyal medya kullanıcıları CZN Burak ile ilgili söylentilerin doğru olup olmadığını araştırırken açıklama geldi. Söz konusu iddiaların ardından açıklamada bulunuldu.

7.08.2021Magazin
İnsan vücudu bu sıcağa dayanamaz… İki şehir artık resmen yaşanamayacak halde

İnsan vücudu bu sıcağa dayanamaz… İki şehir artık resmen yaşanamayacak halde!

Bilim insanları yıllardır iklim krizine dikkat çekiyor. Bunun sonucu ise kıyamet gibi görünen bir gelecek. Son yıllarda ise uzmanların dikkat çektiği konular öngörüden çıkıp gerçek olmaya başladı. Öyle ki bilim insanlarına göre Pakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan iki şehir insanın yaşayamayacağı sınıra ulaşmış durumda... Peki hangi ülkeler ayakta kalacak? Türkiye iklim krizinden nasıl etkilenecek?

5.08.2021Gündem
CZN Burak kimdir, kaç yaşında Burak Özdemir hakkında bilgiler

CZN Burak kimdir, kaç yaşında? Burak Özdemir hakkında bilgiler

CZN Burak adıyla tanınan işletmeci Burak Özdemir, bu kez yangın söndürme çalışmalarındaki görüntüleriyle gündeme geldi. Küçük bir yangın tüpüyle müdahalede bulunan CZN Burak'ın o görüntüleri sosyal medyada çok konuşuldu. Görevlileri yavaşlattığını düşünen bazı sosyal medya kullanıcıları, CZN Burak'ı şov yapmakla suçladı. Bazıları da Burak Özdemir’e destek oldu. Peki, CZN Burak kimdir, kaç yaşında, nereli? Burak Özdemir hakkında bilgiler

4.08.2021Magazin
İsrailden BMye İran için  kınama ve yaptırım talebi

İsrail'den BM'ye İran için "kınama ve yaptırım" talebi

İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, BM Güvenlik Konseyinden (BMGK) "uluslararası sularda güvenliği tehdit eden bir devlet olduğu suçlamasıyla İran'ın kınanmasını ve aleyhinde yaptırım uygulanmasını" istedi.

4.08.2021Dünya
BAE’nin İsrail büyükelçiliği açıldı

BAE’nin İsrail büyükelçiliği açıldı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), dün İsrail’de Tel Aviv Büyükelçiliği’ni açtı.

15.07.2021Dünya
Petrol 78 dolara yaklaştı

Petrol 78 dolara yaklaştı

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 77,48 dolardan işlem görüyor.

6.07.2021Ekonomi
Riyad, OPEC toplantısı öncesinde biraz uzlaşı ve rasyonellik istedi

Riyad, OPEC toplantısı öncesinde "biraz uzlaşı ve rasyonellik" istedi

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun bugün yapılacak 18. Bakanlar Toplantısının başarılı olması için "biraz uzlaşı ve rasyonellik" talebinde bulundu.

5.07.2021Ekonomi
Petrol 76 dolar seviyesinde

Petrol 76 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 76,22 dolardan işlem görüyor.

5.07.2021Ekonomi
İsrailden bir bakan ilk kez BAEde

İsrail'den bir bakan ilk kez BAE'de

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, ülkesinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile geçen yıl yaptığı normalleşme anlaşmasından sonra Abu Dabi'yi ziyaret eden ilk İsrailli bakan oldu. İsrail'in Abu Dabi Büyükelçiliği de resmi törenle açıldı.

29.06.2021Dünya
Dışişlerinden Berlin konferansı açıklaması

Dışişleri'nden Berlin konferansı açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, bakanlıkta basın toplantısı düzenledi. Bilgiç "(Berlin Konferansı'nda) Libya'daki eğitmen ve danışmanlarımızın gayrimeşru paralı askerlerle aynı kefeye konulmasına müsaade etmeyeceğimizi vurguladık." açıklamasını yaptı.

25.06.2021Dünya
Son Dakika Transfer Haberi: Fenerbahçe ile anılan Sergiy Rebrov, BAE takımlarından Al Ain ile anlaştı

Son Dakika Transfer Haberi: Fenerbahçe ile anılan Sergiy Rebrov, BAE takımlarından Al Ain ile anlaştı

BAE ekiplerinden Al Ain, teknik direktörlüğe Fenerbahçe ile de anılan Sergiy Rebrov'un getirildiğini açıkladı.

6.06.2021Futbol
Uydu görüntüleri ortaya çıkardı... Volkanik adada gizemli hava üssü

Uydu görüntüleri ortaya çıkardı... Volkanik adada gizemli hava üssü!

Yemen'de inşası devam eden ve uydu fotoğrafları sayesinde ortaya çıkan hava üssü dünya gündemine bomba gibi düşerek büyük merak uyandırdı. Volkanik bir adada bulunan üs için çeşitli teoriler ortaya atıldı.

26.05.2021Dünya
Samsungun patronunun mirası Koreyi karıştırdı: Hemşehri kavgası

Samsung'un patronunun mirası Kore'yi karıştırdı: Hemşehri kavgası

Samsung'un Ekim ayında hayatını kaybeden eski başkanı Lee Kun-hee'nin mirası ülkenin dört bir yanındaki şehirleri birbirine düşürdü. Nasıl mı? Detaylar haberimizde...

24.05.2021Ekonomi
Rehin tutuluyorum demişti... Dünya gündemine bomba gibi düşen fotoğraf

Rehin tutuluyorum demişti... Dünya gündemine bomba gibi düşen fotoğraf!

Dünya onu babası tarafından rehin tutulan prenses olarak tanımıştı. Birleşik Arap Emirlikleri Prensesi Latife, aylar sonra ilk kez ortaya çıkınca bir anda dünya gündeminde bomba gibi düştü.

22.05.2021Dünya
“Bir hayalim daha gerçek oldu” Nusret Gökçeden Al Pacino ile poz

“Bir hayalim daha gerçek oldu” Nusret Gökçe'den Al Pacino ile poz

'Salt Bae' hareketiyle dünya çapında şöhret sahibi olan Nusret Gökçe'nin hayali gerçek oldu

19.05.2021Magazin
Blinken, İsrail, BAE ve AB yetkilileri ile Filistini görüştü

Blinken, İsrail, BAE ve AB yetkilileri ile Filistin'i görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail'in Filistinlilerine yönelik şiddet ve hava saldırılarını görüşmek üzere İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abdullah bin Zayed El Nahyan ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile telefonda görüştü.

17.05.2021Dünya
Nusret Gökçe: Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım

Nusret Gökçe: Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım

Nusr-Et’in Los Angeles şubesinin açılışının, dünya yıldızlarıyla dolu film galalarından farkı yoktu.25 yıldır Los Angeles’ta yaşıyorum, böyle ses getiren, bu kadar çok konuşulan başka bir açılış görmedim.Geçen perşembe günü Nusr-Et fenomeni, Beverly Hills’in göbeğinde fırtınalar estirdi. Meşhur Canon Dr.’da 300 kişi içeri girmek için sıra beklerken, bir o kadar insan Nusr-Et yazısının önünde poz verebilmek için yarışıyordu. Nusret’in çalışırken uzaktan fotoğrafını çekenleri saymıyorum bile...Nusr-Et’in Los Angeles şubesi, birçok detayı içinde barındırıyor.Hollywood efsanelerinin fotoğraflarıyla dekore edilmiş sanat köşesi şahane. Ama esas ilgiyi Nusret’in büyük fotoğrafı önüne koyulan koltuk çekiyor. Los Angeles’ın ikonik Hollywood yazısı gibi Nusret koltuğu da ziyaretçi akınına uğrayacak nokta olarak tasarlanmış.Nusret Gökçe, bir anlamda Türkiye’nin gönüllü kültür ve turizm elçiliğini de yapıyor. Dört kıtadaki restoranları, açılmayı bekleyen lokasyonları ve restoran zincirine kattığı oteliyle dünyaca tanınan bir şef olmayı başaran Nusret Gökçe ile dev Hollywood yazısı önünde buluştum.Şef, Bostancı Kasaplar Çarşısı’ndan Beverly Hills’e uzanan çalışma hayatını anlattı...

13.05.2021Magazin
ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü

ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed al Nahyan telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki ortaklığın önemini vurguladı.

4.05.2021Dünya
Şeyh Zayed Kitap Ödül Komitesi: Üzüldük

Şeyh Zayed Kitap Ödül Komitesi: Üzüldük

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Şeyh Zayed Kitap Ödül Komitesi, Jürgen Habermas’ın ödülü reddetmesini üzüntü ile karşıladıklarını duyurdu.

4.05.2021Avrupa
Bakan Çavuşoğlundan BAEli mevkidaşıyla ramazan tebrikleşmesi

Bakan Çavuşoğlu'ndan BAE'li mevkidaşıyla ramazan tebrikleşmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile telefon görüşmesi yaptı.

22.04.2021Dünya
Dendias, Türkiye karşıtları ile buluştu

Dendias, Türkiye karşıtları ile buluştu

Anakara’da diplomatik teamüllere uymayan skandal açıklamalarının ardından Atina’ya dönen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias dün Kıbrıs Rum yönetimine gelerek, Rum, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dışişleri bakanlarıyla buluştu.

17.04.2021Dünya
Suudi Arabistan ve BAE ülkelerine yabancı yatırımcı çekme yarışında

Suudi Arabistan ve BAE ülkelerine yabancı yatırımcı çekme yarışında

Suudi Arabistan petrole bağımlı ekonomisini çeşitlendirmek için 2030 ekonomi vizyonunu yeniden canlandırmaya çalışıyor. Abu Dabi Yatırım Ofisi, Ekonomik Kalkınma Dairesinin iş birliğiyle ocak ayının ortalarında New York, San Francisco, Londra, Paris, Frankfurt, Seul, Pekin ve Tel Aviv'de uluslararası ofis açtı.

16.04.2021Ekonomi
Skandalda yeni perde: 23 yaşındaki model konuştu

Skandalda yeni perde: 23 yaşındaki model konuştu

Dubai'de bir gökdelenin balkonunda 15 genç kadının çırılçıplak görüntülenmesi olayından yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Çekimlere katılan modellerden biri olay ile ilgili ilk defa konuştu. 23 yaşındaki model çekimlerde zorla yer aldığını iddia etti.

13.04.2021Dünya
NASAda eğitilecek ilk kadın Arap astronot seçildi

NASA'da eğitilecek ilk kadın Arap astronot seçildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ilk kadın Arap astronotun seçildiğini ve ABD'nin NASA uzay üssünde eğitime başlayacağını duyurdu.

11.04.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Nusr’et bir sıçradı, iki sıçradı

ABD’den sonra İngiltere’de de çalışanlarına karşı davayı kaybetti. Adı o çevrelerde bir kere “emek hırsızı”na çıkarsa şimdi dükkânlarına doluşan o dünya ünlüleri, jet sosyete falan... Yoldan geçerken kaldırım değiştirir.

20.10.2021

Suudi Arabistan’la normalleşme arayışları sancılı geçmeye aday

Türkiye’nin Arap dünyasında arasının açık olduğu ülkelerle ilişkilerini düzeltmek yönünde birbiri ardına yaptığı hamlelere tanık oluyoruz.

18.05.2021

“Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım”

Nusr-Et’in Los Angeles şubesinin açılışının, dünya yıldızlarıyla dolu film galalarından farkı yoktu.25 yıldır Los Angeles’ta yaşıyorum, böyle ses getiren, bu kadar çok konuşulan başka bir açılış görmedim.Geçen perşembe günü Nusr-Et fenomeni, Beverly Hills’in göbeğinde fırtınalar estirdi. Meşhur Canon Dr.’da 300 kişi içeri girmek için sıra beklerken, bir o kadar insan Nusr-Et yazısının önünde poz verebilmek için yarışıyordu. Nusret’in çalışırken uzaktan fotoğrafını çekenleri saymıyorum bile...Nusr-Et’in Los Angeles şubesi, birçok detayı içinde barındırıyor.Hollywood efsanelerinin fotoğraflarıyla dekore edilmiş sanat köşesi şahane. Ama esas ilgiyi Nusret’in büyük fotoğrafı önüne koyulan koltuk çekiyor. Los Angeles’ın ikonik Hollywood yazısı gibi Nusret koltuğu da ziyaretçi akınına uğrayacak nokta olarak tasarlanmış.Nusret Gökçe, bir anlamda Türkiye’nin gönüllü kültür ve turizm elçiliğini de yapıyor. Dört kıtadaki restoranları, açılmayı bekleyen lokasyonları ve restoran zincirine kattığı oteliyle dünyaca tanınan bir şef olmayı başaran Nusret Gökçe ile dev Hollywood yazısı önünde buluştum.Şef, Bostancı Kasaplar Çarşısı’ndan Beverly Hills’e uzanan çalışma hayatını anlattı...

13.05.2021