MENÜ

Fotoğraf

Fotoğraf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fotoğraf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 138.439 Fotoğraf haberi bulunmuştur.

Fotoğraf, “ışık (gök cisimlerinin)“, “aydınlık“ ve γράφειν (grafein), “çizmek“, “kazımak“, “resim yapmak“, "yazmak" kelimeleri birleştirilerek türetilmiş bir isimdir. Kelime anlamı, ışık yardımı ile iz bırakmaktır. Fotoğraf, cisimlerden yansıyan elektromanyetik radyasyonun toplanıp odaklanmasıyla oluşturulur. En yaygın rastlanan fotoğraflar insan gözünün görebileceği kalıcı görüntüler meydana getirin dalga boylarıyla olan fotoğraflardır. En yaygın olarak kullanılan fotoğraf makine markaları Canon ve Nikon'dur.

Fotoğraf Haberleri

İstanbul Modern ve Arter yeniden açılıyor

İstanbul Modern ve Arter yeniden açılıyor

COVID-19 salgını sebebiyle iki ayı aşkın süredir kapalı olan İstanbul Modern Sanat Müzesi ve Arter, 'kontrollü sosyal hayat' sürecinde 16 Haziran'da yeniden kapılarını açıyor. Gerekli hijyen önlemlerinin alındığını duyuran her iki müze, maskeli şekilde gezilebilecek.

29.05.2020Kitap Sanat
Hayalim 20nci yüzyıl İstanbul’unun ruhunu kucaklamak...

Hayalim 20'nci yüzyıl İstanbul’unun ruhunu kucaklamak...

İstanbul’un kendi halindeki semtlerinden kimi köhne kimi görkemli kareleri kitaplarına taşıyor Tolga Gümüşay. “İstanbul’un tüm zamanlarına karşı büyük bir merak ve tutku besliyorum. Galata’da tarihi bir apartmanda, sırtımı Kule’ye yaslayarak yazıyorum” diyen yazarla yeni romanı ‘İstanbul Maviyken’i konuştuk...

29.05.2020Kitap Sanat
Şanlıurfa’da vatandaşlar Balıklıgöl ile hasret giderdi

Şanlıurfa’da vatandaşlar Balıklıgöl ile hasret giderdi

Şanlıurfa'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında ramazan ayı boyunca ziyarete kapanan tarihi Balıklıgöl platosu, bayram nedeniyle yeniden açıldı. Vatandaşlar sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak, Balıklıgöl'ü ziyaret ediyor.

29.05.2020Seyahat
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya çapında başarıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya çapında başarıdır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu. "Böyle bir eseri bu kadar kısa sürede hazır hale getirmek dünya çapında bir başarıdır." diyen Erdoğan, "Muhalefetin topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Gündem
Sosyal medyada ilgi çekecek fotoğraflar nasıl çekilir

Sosyal medyada ilgi çekecek fotoğraflar nasıl çekilir?

Sosyal medyada fotoğraf paylaşırken filtrelere özen gösteriyor ve en uygun hasgtag'le yayınlamaya çalışıyoruz. Peki sosyal medyada paylaşmayı düşündüğümüz fotoğrafları çekerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Canon Ürün Uzmanı Mert Gündoğan anlatıyor...

29.05.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan, fetih kutlamaları dolayısıyla Boğazdan geçen tekneleri selamladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fetih kutlamaları dolayısıyla Boğaz'dan geçen tekneleri selamladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği" dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda Türk bayraklarıyla kendisini selamlayan teknelere el sallayarak karşılık verdi.

29.05.2020Haber
Düden ve Kurşunlu şelaleleri, karların erimesiyle çağladı

Düden ve Kurşunlu şelaleleri, karların erimesiyle çağladı

KÜRESEL ısınma, kurak geçen kış ayları ve kaçak sondajlar gibi nedenlerle su miktarında ciddi azalma yaşanan Düden ve Kurşunlu şelalelerinin debisinde, son yağmurlar ve dağlardaki karların erimesiyle birlikte gözle görülür artış gerçekleşti.

29.05.2020Gündem
Nüfus müdürlüklerinde YKS mesaisi

Nüfus müdürlüklerinde YKS mesaisi

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 30 Mayıs Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacağı bildirildi.

29.05.2020Eğitim
Tarihi köprü, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Tarihi köprü, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Denizli'nin Çal ilçesindeki yaklaşık 700 yıllık Hançalar Köprüsü, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Osmanlı Dönemi'nde Büyük Menderes Nehri üzerinden tarihi İpek Yolu'nda kervanların rahat geçmesi için yapılan köprü, restore edilmeyi bekliyor.

29.05.2020Seyahat
Baraj gölündeki minareye sandalla ziyaret

Baraj gölündeki minareye sandalla ziyaret

Artvin'in Borçka ilçesinde, 15 yıl önce inşa edilen Muratlı Barajı'nın suları altında kalan Karşıköy'den geriye, kısmen görünen minare ile çay fabrikasının bacası kaldı. 56 metre uzunluğunda olan ve 35 metresi su altında kalan minareye, baraj gölüne açıldıkları sandalla ulaşanlar, eski günleri yad edip, fotoğraf çekiyor. Köy halkı, göldeki minare ve cami bacasının olduğu alanın turizme kazandırılmasını istiyor.

29.05.2020Seyahat
Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık mı Sokağa çıkma yasağında nüfus müdürlükleri ne zaman saat kaça kadar açık

Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık mı? Sokağa çıkma yasağında nüfus müdürlükleri ne zaman saat kaça kadar açık?

Hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için nüfus müdürlükleri açık olacak. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden gelen açıklamada, T.C kimlik kartı başvurusunda bulunacak olanların, 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekleri belirtildi. Peki, Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık mı? Nüfus müdürlükleri ne zaman saat kaça kadar açık? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

28.05.2020Gündem
ÖSYM açıkladı Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor

ÖSYM açıkladı! Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor

ÖSYM, YKS VE MSÜ sınavıyla ilgili açıklama yaptı. ÖSYM, YKS ve MSÜ'ye başvuranlardan, atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin değişiklik taleplerinin alınacağını bildirdi.

28.05.2020Gündem
Yıllar süren bir performans: Marina’nın yaşamöyküsü

Yıllar süren bir performans: Marina’nın yaşamöyküsü

Dünyanın en ünlü performans sanatçısı Marina Abramovic’in otobiyografisi ‘Duvarlardan Geçmek’, sanatçının performanslarına dair akla takılan tüm soruları yanıtlar nitelikte. Zira Abramovic’in yaşamöyküsü adeta yıllar süren bir performans sanatı gibi...

28.05.2020Kitap Sanat
Zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz kitaplar

Zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz kitaplar

Yıllar sonra Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Nazan Ölçer bizi Portekiz’e götürdü, Gulbenkian Müzesi’ni görmek üzere... Fernando Pessoa’nın, gittiği kahvenin önünde bir heykeli vardı, o heykelin önünde bir fotoğraf çektirdim.

28.05.2020Kitap Sanat
Evde Kalça Dikleştirme Hareketleri

Evde Kalça Dikleştirme Hareketleri

Karantina nedeniyle hareket etmek için daha az zaman, oturmak için daha fazla zaman harcıyoruz ve kaslarımızı düzgün kullanmıyoruz. Vaktinizin çoğunu evde oturarak geçiriyorsanız poponuza da zarar veriyorsunuz. Saatlerce oturmak, popo kaslarınızı etkisiz hale getirip, yuvarlak hatlı poponuzun düzleşmesine neden olur. Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, kalçanızın kısa sürede güzel bir görünüme sahip olması için yapmanız gereken hareketleri anlattı.

28.05.2020Spor Fitness
Alsancak Stadı’na revizyon gerçekleştirildi Yeni sezonun ikinci yarısında...

Alsancak Stadı’na revizyon gerçekleştirildi! Yeni sezonun ikinci yarısında...

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yıkıldığı yerde yeniden inşa edilip yeni sezonda yepyeni haliyle açılması beklenen Alsancak Stadı’nda yapım çalışmaları devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) talimatıyla tesiste birçok revizyon gerçekleştirildi.

28.05.2020Futbol
Sert Hülya

Sert Hülya

Instagram’da 2.5 milyon takipçisi olan Hülya Avşar karantina günlerinde paylaştığı fotoğraflarla dikkat çekiyor.

28.05.2020Magazin
İçişleri Bakanı Soylu paylaştı: Bu fotoğraf her şeye bedel

İçişleri Bakanı Soylu paylaştı: Bu fotoğraf her şeye bedel

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tokat'ta ayağı kırılan yaşlı bir kadını polis memurunun taşıdığı anda çekilen fotoğrafı paylaştı ve 'Bu fotoğraf her şeye bedel... Türk polisi' notunu düştü.

28.05.2020Gündem
Fahiş fiyat ve stokçulara sıkı takip

Fahiş fiyat ve stokçulara sıkı takip

Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk uygulamalarına karşı piyasa dengesini ve tüketicileri korumaya yönelik gerekli tedbirleri alacak, bunların uygulanmasını sağlayacak, denetim ve inceleme yapacak.

28.05.2020Ekonomi
‘İdama gönderilen milli iradeydi’

‘İdama gönderilen milli iradeydi’

Eski başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idamıyla sonuçlanan yargılamaların yapıldığı Yassıada, darbenin 60’ıncı yıldönümünde Demokrasi ve Özgürlükler Adası adıyla açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış törenindeki konuşmasında “İdam sehpasına gönderilen, milletin bu üç adamı değil, bizatihi milli iradenin ta kendisi olmuştur” dedi.

28.05.2020Gündem
Motosiklet kazasında ölen çiftten geriye kalan son fotoğraf

Motosiklet kazasında ölen çiftten geriye kalan son fotoğraf

Konya’nın Akşehir ilçesinde TIR'ın motosiklete çarpması sonucu yaşamını yitiren Fadime (28) ve Hikmet Gün (35) çifti, son yolculuklarına uğurlandı. Çocukları Ali Efe (6) ile kuzeni Elif Ayşe’nin (10) hastanede tedavileri ise devam ediyor. Çiftten geriye kazadan önce çektikleri selfie kaldı.

27.05.2020Gündem
Mikroiklimiyle köylerine baharın bir ay geç geldiği kent: Iğdır

Mikroiklimiyle köylerine baharın bir ay geç geldiği kent: Iğdır

Doğu Anadolu'da bulunmasına rağmen mikroiklimi nedeniyle yurdun en sıcak illerinden olan Iğdır'da, kent merkezine göre rakımı daha yüksek olan köylere 1 ay geç gelen bahar, görsel şölen sunuyor.

27.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adasında tarihi açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda tarihi açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Türkiye bundan tam 60 yıl önce tarihinin en kara günlerinden bir olan 27 Mayıs darbesine maruz kaldı. Yassıada'da yapılan iş yargılama değil, bir hukuk cinayetiydi. Aslında burada yapılan iş yargılama değil, darbe yaparak anayasayı çiğneyenlerin ülkenin meşru yöneticilerini anayasayı ihlal ithamıyla giriştikleri bir hukuk cinayetiydi." dedi.

27.05.2020Gündem
Dayak yediği karı- kocanın kendisine tuzak kurduğunu iddia etti

Dayak yediği karı- kocanın kendisine tuzak kurduğunu iddia etti

ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, kendisini taciz ettiğini iddia ettiği H.Y.'nin, kocasıyla döverek hastanelik ettiği Kadir Özenç (45), çiftin kendisine bilmediği bir nedenle tuzak kurduğunu öne sürdü. H.Y. ve kocası V.Y. dahil 6 kişi tarafından dövüldüğünü anlatan Kadir Özenç, "Bu benim halamın torunu. Kocası da eniştem olur. Bu tuzağı neden yaptılar, neyin nesiydi bilmiyorum. Beni eve davet etti. Demir kapıyı eşi açtı. İçeriye girdiğim anda boynuma sert cisimle vuruldu. Sırtımı bir döndüm 6 kişi vardı. Yere yıktılar. Sopalarla vurmaya başladılar. Elimi ayağımı bağladılar" dedi.

27.05.2020Gündem
Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesinin esasları belirlendi

Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesinin esasları belirlendi

Eser sahipleri, hakemler ve sporcular kazançlarının gelir vergisi tarifesinin dördüncü gelir diliminde yer alan tutarı aşması halinde beyanname verecek.

27.05.2020Ekonomi
Mavi ışık tehlikesi

Mavi ışık tehlikesi

Uzaktan eğitim döneminde artan ekran mesaisi öğrencilerin göz sağlığı konusunda şikayetler yaşamasına neden oluyor. Uzmanlar, mavi ışık konusunda uyarılarda bulunup öğrencilerin pandemi sürecinde artan TV, bilgisayar, tablet ve telefon başındaki saatlerde göz sağlığını korumaları için önerilerde bulunuyorlar.

27.05.2020Eğitim
Mermer sektörü Çine ihracata fotoğrafla başladı

Mermer sektörü Çin'e ihracata fotoğrafla başladı

TİM Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, doğal taş ve mermer sektörünün Çin’e ihracatının ilk çeyrekte yüzde -30 seviyelerine gerilediğini söyledi.

27.05.2020Ekonomi
Karabük’te kısıtlama bitti, gece yarısı sokaklar doldu

Karabük’te kısıtlama bitti, gece yarısı sokaklar doldu

KARABÜK’te, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin hemen ardından gece yarısı dışarı çıkanlar, cadde ve sokaklarda gezdi.

27.05.2020Gündem
‘Erken seçime Erdoğan ve Bahçeli karar verir’

‘Erken seçime Erdoğan ve Bahçeli karar verir’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçime gidilip gidilmeyeceğine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin karar vereceğini belirterek, “Seçim Kanunu’nda değişiklik yapmalarının nedeni bir erken seçim olarak yorumlanabilir” dedi.

27.05.2020Gündem
Bu kadın Linet mi

Bu kadın Linet mi?

Linet’in sosyal medyada paylaştığı fotoğraf, takipçilerini şaşırttı.

26.05.2020Magazin
Buse Terimden yeni paylaşım: Önce ve sonra

Buse Terim'den yeni paylaşım: Önce ve sonra!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kızı Buse Terim takipçilerini bir hayli şaşırttı.

26.05.2020Magazin
Zlatan Ibrahimovicten Hakan Çalhanoğlu paylaşımı Motor turuna çıktılar...

Zlatan Ibrahimovic'ten Hakan Çalhanoğlu paylaşımı! Motor turuna çıktılar...

Milan forması giyen Zlatan Ibrahimovic, takım arkadaşı Hakan Çalhanoğlu ile çıktığı motor turundan fotoğraf paylaştı.

26.05.2020Futbol
TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon

TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon?

Alcatel ve BlackBerry gibi markaların arkasındaki isim olan ve son zamanlarda kendi ismiyle telefon çıkaran TCL, yeni akıllı telefonu TCL 10L ile karşımızda. Peki TCL bu kez nasıl bir telefon yapmış? Gelin beraber yakından bakalım...

26.05.2020Teknoloji
Türkiyenin 223üncü tabiat parkı Gap Şelalesinde koronavirüs sessizliği

Türkiye'nin 223'üncü tabiat parkı Gap Şelalesi'nde koronavirüs sessizliği

MARDİN'in Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye’nin 223’üncü tabiat parkı' ilan edilen, 50 bin dekar alan üzerinde meyve ve zeytin bahçelerini sulayaran Gap Şelalesi'nde, koronavirüs nedeniyle ziyaretçi gelmeyince sessizlik hakim oldu.

26.05.2020Gündem
iPhone 12 nasıl olacak İşte dikkat çeken özellikleri

iPhone 12 nasıl olacak? İşte dikkat çeken özellikleri

Apple, takvimler Eylül ayını gösterdiğinde yeni iPhone 12 serisi telefonlarını tanıtacak. Ancak koronavirüs nedeniyle bu tarihin sarkma ihtimali de söz konusu. Peki iPhone 12 nasıl olacak? İşte yeni iPhone'ların dikkat çeken özellikleri...

25.05.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğandan bayram paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaptı.

24.05.2020Gündem
Muhittin Böcekin tepki çeken görüntüsü Kendisi şemsiye altında koruması sırılsıklam

Muhittin Böcek'in tepki çeken görüntüsü! Kendisi şemsiye altında koruması sırılsıklam

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek'in, anne-babasının kabrini ziyareti sırasında çekilen fotoğrafı, tepkiye neden oldu. Fotoğrafta, Başkan Böcek yağmur altındaki ziyaretinde babasının kabri başında dua ederken, şemsiye tutan koruması ise sırılsıklam ıslanmış halde görülüyor.

23.05.2020Gündem
Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Bu hafta sinema ve televizyonu bir tarafa bırakıp başka bir ışıltılı dünyaya; moda camiasına geçiş yaptım. Çek model Karolina Kurkova ile görüntülü olarak görüştüm. Karantina günlerini Miami’de ailesiyle geçiren Kurkova’yı birçoğumuz 2006 yılında yapılan Victoria’s Secret şovunda, 2 bin pırlantayla süslü, 6.5 milyon dolar değerindeki “Hearts On Fire” adlı sutyeni taşımasıyla tanıdık. Ünlü top model, “Yakın gelecekte moda şovları, defileler çok az kişiyle yapılacak. Defileler film çeker gibi kaydedilecek ve gerekli kişilere, yani satın alma yetkililerine ve editörlere gönderilecek” diyor.

23.05.2020Magazin
Oturduğunuz yerden dünyayı gezin

Oturduğunuz yerden dünyayı gezin

Bu yıl ilk kez tüm ülke evinde kutlayacak Ramazan Bayramı’nı. Kimseyi ziyaret edemiyor, seyahate çıkamıyor olsanız da YouTube’da dünyayı bir tıkla evinize getiren gezginleri izleyerek gelecek tatillerin planını yapabilir, kendizi biraz şehrin, evin dışında hissedebilirsiniz. Alanında uzman isimlerin önerdiği 10 gezi kanalını listeledik.

Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Perihan Savaş’ın başrolünde yer aldığı kısa film ‘Parıldayan İncinin Tuhaf Hikâyesi’, ABD başta olmak üzere yurtdışında festivalleri dolaşıyor, adaylıklar alıyor. Bayramı çocukları ve torunlarıyla geçirmeye hazırlanan Savaş’la filmlerini aratmayan hayat hikâyesinden Yeşilçam’a uzanan duygu dolu bir sohbete daldık.

İğrenç olayda anne ve sevgilisi birbirlerini suçladı

İğrenç olayda anne ve sevgilisi birbirlerini suçladı

Eskişehir’de 14 yaşındaki kızını kendi sevgilisi ile birlikte olmaya zorladığı ve çocuğunun çıplak fotoğraflarını ona gönderdiği iddiasıyla tutuklanan anne Ö.A. (33) ve sevgilisi H.H.K. (48), hakim karşısına çıktı.

22.05.2020Gündem
Sosyal medyada filtre kullanımının incelikleri

Sosyal medyada filtre kullanımının incelikleri

Sosyal medya araçlarını kullanırken fotoğraf paylaşımlarında en uygun filtreyi kullanmak oldukça önemli; böylece çektiğiniz fotoğraflardan çok daha fazla verim alabilirsiniz. Canon Ürün Uzmanı Mert Gündoğdu, sosyal medyada filtre kullanımının inceliklerini paylaştı.

22.05.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Vapur yolculuğu

Her açıdan tarihi ve önemliydi Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın açılışı. Tarihten çıkarılacak dersler olduğu kadar, adanın bizzat ismi ders niteliğinde. Açılış töreninde her kare dikkat çekiciydi, ancak ben özellikle bir tanesine, vapur fotoğrafına değineceğim... ‘Cumhur İttifakı’nın iki lideri yan yana oturuyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. Fotoğraf karesinde mevcut TBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski başkanlar İsmail Kahraman ile aynı zamanda son Başbakan Binali Yıldırım yan yanalar. Diğer tarafta ise MHP’li TBMM Başkanvekili Celal Adan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay bulunuyor. Bu fotoğraf karesini şu maddelerle birlikte değerlendireceğiz:

29.05.2020

Kılıçdaroğlu ile Akşener baş başa ne konuştu?

Koronavirüs nedeniyle ailelerin bayramlaşamadığı Ramazan Bayramı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e evinde bayram ziyaretinde bulundu.

29.05.2020

Bu yaz bir haftadan fazla tatil yapan zengin sayılır

Alınan korona tedbirleri, sezonun daralmış olması gibi sebeplerle masraflar katladı. Otel, ulaşım fiyatları geçen yazla kıyaslandığında neredeyse iki misli.

29.05.2020

Başkanın tweet'lerinin yanına konan 'yalan olabilir' işareti

1971 yılının yaz aylarında Queen Elizabeth transatlantiğinin Fransa sahillerindeki cruise gezisinin yolcularından biri Charles Francis “Chuck” Dolan adlı 45 yaşında bir Amerikalıdır.

28.05.2020

Adnan Menderes'in son günü (2) ‘Ölüme giderken ne ayağı tökezledi, ne de sendeledi’

Yassıada Komutanı Albay Tarık Güryay’ın 17 Eylül 1961 günü sabahı “Seni hastaneye gönderiyoruz” diyerek hücumbotla Yassıada’dan yola çıkardığı Adnan Menderes’in zorlu bir yolculuktan sonra ayak bastığı yer, bir cezaevinin bulunduğu İmralı Adası’ydı. Bir gün önce sabaha karşı Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın darağacında can verdikleri ada...

28.05.2020

Adnan Menderes'in son günü (1) İdama götürüleceği Menderes’ten nasıl gizlendi?

Adnan Menderes, o sabah bir fotoğrafçıyla birlikte Yassıada’daki odasından içeri giren iki subayı karşısında görünce ne hissetmişti? Sabah 07.00 sularıydı. Bir pazar sabahıydı.

27.05.2020

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Bu hafta sinema ve televizyonu bir tarafa bırakıp başka bir ışıltılı dünyaya; moda camiasına geçiş yaptım. Çek model Karolina Kurkova ile görüntülü olarak görüştüm. Karantina günlerini Miami’de ailesiyle geçiren Kurkova’yı birçoğumuz 2006 yılında yapılan Victoria’s Secret şovunda, 2 bin pırlantayla süslü, 6.5 milyon dolar değerindeki “Hearts On Fire” adlı sutyeni taşımasıyla tanıdık. Ünlü top model, “Yakın gelecekte moda şovları, defileler çok az kişiyle yapılacak. Defileler film çeker gibi kaydedilecek ve gerekli kişilere, yani satın alma yetkililerine ve editörlere gönderilecek” diyor.

23.05.2020

İllere göre ayarlanmış kışkırtma operasyonları

İzmir’de... Cami minarelerinin ses sistemlerine dadanan bazı karanlık tipler, müzik yayını yaptılar.

23.05.2020