EKSTRA
MENÜ

Evde Spor

Evde Spor haberleri sayfasında güncel ve son dakika Evde Spor hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7.276 Evde Spor haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Evde Spor Haberleri

Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi

Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi

Dünya genelinde 10 milyondan fazla bireysel kullanıcıya ve yüzlerce okula ulaşan yerli zeka oyunları uygulaması MentalUP artık Kolay Kampüs’te!

12.10.2021Gündem
Squat Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Squat Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Squat Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Squat Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Squat Hareketi En çok merak edilen egzersizlerden bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için squat hareketinin ne demek olduğunu, squat hareketinin faydalarının neler olduğunu, nasıl yapıldığını, ne işe yaradığını ve hangi kas gruplarını çalıştırdığını, alternatiflerinin neler olduğunu derledik.

29.09.2021Spor Arena
Maskeye rağmen satın aldılar... Talep artışı inanılmaz boyutlara ulaştı

Maskeye rağmen satın aldılar... 'Talep artışı inanılmaz boyutlara ulaştı'

Pandemiyle değişen dünyada hijyen ürünlerine olan talebin artış göstermesi kozmetik sektörünü de hareketlendirdi. 'Kişisel hijyen, dezenfektan ürünlerinde talep artışının inanılmaz boyutlara ulaştığını' belirten uzmanlar Türkiye'den yapılan ihracatın da hız kesmediğini vurguladı. Ayrıca maske de makyaj ürünleri satışlarını özellikle göz alanında tercih edilmesini sağladı.

24.09.2021Ekonomi
‘Dışarıda içtiğimiz bir fincan kahvenin anlamı değişti’

‘Dışarıda içtiğimiz bir fincan kahvenin anlamı değişti’

Toplu taşıma dışında maske takmaları zorunlu değil, sokağa çıkma yasakları hayatlarından çoktan çıktı... Sevdikleriyle istedikleri zaman, istedikleri yerde buluşabiliyorlar. Koronanın büyük ölçüde kontrol altına alındığı Pekin, Vuhan, Tel Aviv ve Auckland’de yaşayanlara sorduk: “Salgın sonrası hayat nasıl?” Cenk Özkömür salgın kontrol altına alınınca Çinlilerin sinemalara akın ettiğini söylüyor; İsrail’deki Oğuzhan Kara’ysa sarılmanın korona öncesine göre arttığını...

13.06.2021Hürriyet Pazar
İşte ticari zeka... Sadece 16 yaşında ve 2020 yılını 1,7 milyon dolar gelirle kapattı

İşte ticari zeka... Sadece 16 yaşında ve 2020 yılını 1,7 milyon dolar gelirle kapattı!

ABD'de yaşayan 16 yaşındaki bir lise öğrencisi pandeminin yarattığı ürün krizi sayesinde küçük bir servetin sahibi oldu. Hikayenin ayrıntıları ve bu akılalmaz başarının sırrı haberimizde...

11.06.2021Ekonomi
Merak etme, ben yanındayım’

'Merak etme, ben yanındayım’

1.5 yıldır hayatı altüst eden virüs psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle kaygı bozuklukları bu süreçte üzerinde durulması, destek alınması gereken bir sorun olarak ortaya çıktı. Peki psikolojik sorunları olduğunu bildiğimiz bir yakınımıza bu süreçte nasıl destek olabiliriz? Sevdiklerimizin ‘fahri psikoloğu’ olabilir miyiz? Bunu denerken, onları öneri yağmuruna tutmak yerine içtenlikle dinleyin.

23.05.2021Hürriyet Pazar
Günlük Burç Yorumları: 19 Mayıs Çarşamba Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 19 Mayıs Çarşamba Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 19 Mayıs'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 19 Mayıs'ta günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 19 Mayıs Çarşamba günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 19 Mayıs Çarşamba günü burç yorumlarınız...

19.05.2021Astro Gündem
‘Yaş 70’ olunca iş bitmiyor

‘Yaş 70’ olunca iş bitmiyor!

Onlar hem pandemide en büyük zorlukları yaşayanlar hem de toplum içinde zaman zaman ayrımcılığa uğrayanlar... Psikolog Aynur İlhan: “Yaşlı olmak üretmeye, öğrenmeye, hayal etmeye, arzulamaya, sevişmeye engel değil. 40 yaşında okuma-yazma öğrenebilir, 60 yaşında yeni bir iş kurabilir, 90 yaşında âşık olabilirsiniz. Hayata bütün olarak bakmak lazım.”

21.03.2021Hürriyet Pazar
Adidas “Hareket Sırası Bizde” Diyen Kadınların Yanında

Adidas “Hareket Sırası Bizde” Diyen Kadınların Yanında

adidas, tüm kadınları destekleyen “Hareket Sırası Bizde” kampanyasıyla birlikte kadınların istediği her an spor yapabilmesini sağlayan performans taytlarından yüzücü mayolarına kadar 2021 ürün yeniliklerini açıkladı. İlk ürün yeniliği ise adidas’ın şimdiye kadarki en destekleyici spor kıyafetlerinden oluşan Formotion koleksiyonu oldu.

8.03.2021Alışveriş
Evde bilinçsizce yapılan egzersizler kalıcı hasarlara neden olabilir

Evde bilinçsizce yapılan egzersizler kalıcı hasarlara neden olabilir!

Pandeminin ilk aylarında bulaş riski nedeniyle kapatılan, sonrasında ise mesafeli yaklaşılan spor salonlarının yerini mobil uygulamalar almaya başladı. Vücut geliştirme antrenörü Mesut Ertüzün, “Eğitimcilerin gözetmenliği olmaksızın bilinçsiz yapılan her egzersiz, kas yırtılmalarından kalça yaralanmalarına, kimi zaman da kalıcı hasarlara neden olabilir” uyarısında bulundu.

7.01.2021Kadın
Kendimizi geliştirdik ama işler yolunda değil

Kendimizi geliştirdik ama işler yolunda değil

“2020’nin bitmesine sayılı gün kaldı, az dayanın” demek isterdik ama Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery’ye bakılırsa önlemler hayatımızdan kolay kolay çıkmayacak. Bu nedenle şöyle sormak gerekiyor: Pandeminin ilk yılı sizin için nasıl geçti? Bütün planların ertelendiği ‘kayıp bir yıl’ mıydı? Yoksa süreci fırsata çevirip üretken ve verimli bir dönem geçirenlerden misiniz?

27.12.2020Hürriyet Pazar
Kapınıza kadar gelen küçük mutluluklar

Kapınıza kadar gelen küçük mutluluklar

Bu yıl her zamankinden farklı bir yılbaşı geçireceğiz. Bu demek değil ki sevdiklerimizi hediyelerle mutlu etmekten vazgeçmek zorundayız... Yeni yıl hediyelerini erkenden planlayıp evlerine ulaştırabiliriz. Hatta onları mutlu ederken bir yardım kuruluşuna bağış yapıp başka hayatlara da dokunabiliriz. Seçim işini kolaylaştırmak için alanında uzman ve ünlü isimlere yeni yıl hediyesi önerilerini sorduk.

HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta sürümü duyuruldu

HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta sürümü duyuruldu

Akıllı Telefonlar için HarmonyOS ekosisteminin çekirdeği olan HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta sürümü, Pekin’de gerçekleştirilen Huawei Geliştirici Konferansı 2020'de resmi olarak tanıtıldı.

17.12.2020Teknoloji
Her Gün Egzersiz Yapmanıza Yardımcı Olacak Etkili Tüyolar

Her Gün Egzersiz Yapmanıza Yardımcı Olacak Etkili Tüyolar

Günlük meşgaleleriniz arasında her gün spora vakit ayırmak size zor gelebilir. Peki basit planlamalar ile her gün egzersiz yapabileceğinizi söylesek? Unutmayın, gerçekten isterseniz her şeyi yapabilirsiniz!

15.12.2020Spor Fitness
​Evde spor yaparken bunlara dikkat edin

​Evde spor yaparken bunlara dikkat edin

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile mücadelede vakaların tekrar artışa geçmesi, yeni yasakları da beraberinde getirdi. Bu dönemde salgın nedeniyle evde daha fazla vakit geçiren, hareketsiz kalan ve spor salonlarına gitmek istemeyen birçok kişi egzersiz arayışı için online platformlara yöneldi. Bu arayışın hareketsizliği azaltmak adına olumlu olduğu kadar yanlış yapılacak hareketlerinde olumsuz sonuçlar doğurabileceğini söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Serap Latif Raif, hareketler yapılırken sakatlık yaşanmaması için önemli uyarılarda bulundu.

25.11.2020Sağlık
Evde Kaldığınız Sürede Sağlığınızdan Olmayın İşte Yapmanız Gerekenler...

Evde Kaldığınız Sürede Sağlığınızdan Olmayın! İşte Yapmanız Gerekenler...

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ahmet Çapar, Kovid-19'la mücadele kapsamında yeniden getirilen kısıtlamaların etkisiyle insanların evde hareketsiz kalmayıp düzenli egzersiz yapması gerektiğini belirterek, "Hareketsizlik nedeniyle kaslarda oluşan zayıflama ve deformasyon kasların zedelenme riskini artırır, sakatlıklar artar, kişinin dayanıklılığı düşebilir." dedi.

24.11.2020İyi Yaşam
Eliptik Bisiklet fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli eliptik bisiklet modelleri ve tavsiyeleri

Eliptik Bisiklet fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli eliptik bisiklet modelleri ve tavsiyeleri

Herkes sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak ister. Bunun için de farklı spor araç ve gereçleri kullanılabilir. Eliptik bisiklet ise en çok kullanılan spor malzemeleri arasında yer alıyor. Eliptik bisiklet nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Evde Spor Nasıl Yapılır İşte Püf Noktaları...

Evde Spor Nasıl Yapılır? İşte Püf Noktaları...

Günümüz şartlarında iyice hareketsiz kalan şehir insanının evde yapabileceği birçok egzersiz var. Antrenör, Spor Eğitmeni Esranur Kaplan, evde spor yapmak isteyenlerle önemli ipuçları paylaşıyor.

8.10.2020Spor Fitness
Şampiyon Sporcudan Beslenme ve Egzersiz Tüyoları

Şampiyon Sporcudan Beslenme ve Egzersiz Tüyoları

Pandemi döneminde kilo almaktan korkulduğu için düşük kalorili beslenmek savunma sisteminin gücünü azaltıyor, bağışıklığı düşürüyor ve hastalanma riskimizi arttırıyor. Öte yandan hareketsizlik ve aşırı yeme de kilo alımına ve yağlanmaya neden oluyor. Vücut geliştirmede Türkiye'de şampiyonlar şampiyonu ( overall ) olup Balkanlar'da da Türk bayrağını dalgalandıran Doğan Can Polat pandemi döneminde evde oturup dışarı çıkamayanlar için besin ve egzersiz önerilerinde bulundu.

28.08.2020Spor Fitness
‘İş yüküm azalınca sevinirim sandılar’

‘İş yüküm azalınca sevinirim sandılar’

Salgının en şiddetli günlerinde, yapacak bir şey bulamadığınız için daraldığınızı mı düşünüyorsunuz? Size ‘sıkılmışlık sendromu’nun ciddi bir şey olduğunu söylesek... İş yükü azaldığı ya da yapacak hiç işi olmadığı için depresyon belirtileri gösteren vakalar çok. İşte birkaç hikâye...

Çağrı Sertel 60 Saniyede Müziğin Sınırlarını Zorladı

Çağrı Sertel 60 Saniyede Müziğin Sınırlarını Zorladı

Ne efekt ne de edit var... Red Bull 60 Second Solo (#60secondsolo) ile müzisyenler yalnızca 60 saniye içinde enstrümanlarını adeta 'konuşturuyor'.

Hangi Sporlar Virüsü Daha Çok Yayıyor

Hangi Sporlar Virüsü Daha Çok Yayıyor?

Salgın nedeniyle maske ile spor yapmanın zararları konuşulurken, maskesiz spor yapmak da başka riskleri beraberinde getiriyor. Açık havada maskesiz spor yapmak nefes alışverişinin hızlanması ile birlikte etrafa daha fazla virüsün yayılmasına neden olabiliyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Uçar, spor yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı, uyarılarda bulundu.

26.06.2020Spor Fitness
Sinan Güler: 1 yıl daha oynamak istiyorum

Sinan Güler: "1 yıl daha oynamak istiyorum"

Darüşşafaka Tekfen'in deneyimli oyuncusu Sinan Güler, en az 1 sene daha basketbol oynamak istediğini söyledi.

25.06.2020Basketbol
Doğru Egzersiz Rutini Nasıl Oluşturulur

Doğru Egzersiz Rutini Nasıl Oluşturulur?

Coronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle uzun süre evde kalmak, bu süreci hareketsiz geçirmek beden sağlığımızı da olumsuz yönde etkiledi. Yavaş yavaş yeni normale adapte olmaya çalıştığımız bugünlerde üstümüze düşen en önemli görev bedenimizi dinlemek ve tüm vücudumuzu dengede tutabilmek.

24.06.2020Spor Fitness
Evde geçirdiğimiz zamanı nasıl değerlendirmeliyiz

Evde geçirdiğimiz zamanı nasıl değerlendirmeliyiz?

Gündemimizi işgal eden koronavirüs sebebiyle vaktimizin birçok kısmını hala evde geçiriyoruz. Bunu bazılarımız ev hapsi gibi nitelendirsek de bu bakış açımızı kesinlikle değiştirmeli, bu dönemin “tatil olmadığını” unutmayıp verimli bir şekilde geçirmeye bakmalıyız. Trainer Osman Çelik, stres yapmadan, bedensel ve ruhsal sağlığımızı koruyup evde geçirdiğimiz bu zaman dilimini nasıl değerlendirmemiz gerektiğini anlatıyor.

19.06.2020Sağlık
Yılın En Uzun Gününe Özel Kutlama

Yılın En Uzun Gününe Özel Kutlama!

Yılın en uzun günü, Red Bull Türkiye sosyal medya kanallarında festival havasında kutlanıyor.

Siber güvenlik şirketinden ruh sağlığı için öneriler

Siber güvenlik şirketinden ruh sağlığı için öneriler

Siber güvenlik çözümleri üreten Kasperksy, bu kez ruh sağlığı için önerilerini sıraladı. Salgının insanların ruh halini etkileyen boyutunu da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyen Kaspersky Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Yönetici Direktörü Amir Kanaan, herkesin ruh ve beden sağlığı için önemli olan bazı noktalardaki görüşlerini paylaştı.

18.06.2020Teknoloji
Covid-19 müzik dinleme alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdi

Covid-19 müzik dinleme alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdi?

Covid-19 birçok alışkanlığımız gibi sosyalleşme alışkanlıklarımızı da kökünden değiştirmeye devam ederken, müziğin dertlerimizi unutturduğu ve modumuzu yükselttiğini hiçbirimiz inkar edemeyiz. Gerek evde spor yaparken gerekse rahatlamak için müzik dinlemenin zor günleri atlatmamıza yardımcı olduğu bir gerçek. Müziğin de dijitalleşmesi ile müzik dinleme platformlarının sektörün ana oyuncularından biri haline gelmesi çok da uzun bir zaman almadı. İzolasyonun başlamasıyla diğer alışkanlıklarımız ve tercihlerimiz gibi müzik dinleme tercihlerimiz de büyük oranda değişti.

16.06.2020Teknoloji
Global Wellness Day’den Dünyada Bir İlk; 24 saatlik Canlı Yayın

Global Wellness Day’den Dünyada Bir İlk; 24 saatlik Canlı Yayın

Global Wellness Day bu yıl bir ilke imza atarak, alanında uzman dünyaca ünlü 63 konuşmacıyla 13 Haziran Cumartesi 24 saat sürecek canlı yayınına davet ediyor.

Evde Kalça Esneten Yoga Akışı

Evde Kalça Esneten Yoga Akışı

Evde kalça esnekliğinizi artırmak ve kalça kaslarınızı çalıştırmak için Yoga Eğitmeni Nihal Avcı’nın hazırladığı bu yoga akışını evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

8.06.2020Spor Fitness
Simge Sağın’dan duygulandıran sözler: “Rahmetli babam aklıma geldi, çok ağladım”

Simge Sağın’dan duygulandıran sözler: “Rahmetli babam aklıma geldi, çok ağladım”

Pop müziğin sevilen ismi Simge Sağın görüntülü bağlantı ile hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu’nun konuğu oldu. Başarılı şarkıcı geçtiğimiz günlerde evde yalnızken rahmetli babasını hatırlayıp çok duygulandığını söyledi. Müzik hayatına dair sahnede özgürleştiğini ifade eden Simge Sağın, şarkılarda tıklara takılmamak gerektiğini belirtti.

3.06.2020Magazin
Karantina Sonrası Spora Başlama Tüyoları

Karantina Sonrası Spora Başlama Tüyoları

Pandemi; bir hafta ile başladı ve iki ayı aşkın süredir evlerdeyiz. Spor salonundan, sosyal ortamlardan uzak kaldık. Bu durum hepimizi hem fiziksel hem de mental olarak kötü etkiledi. Ancak ne olursa olsun tekrar spor rutinimize dönmeliyiz. Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, karantina sonrası spora başlamak için bir yol haritası hazırladı...

1.06.2020Spor Fitness
Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra

Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra?

Koronavirüs kısıtlamalarının büyük bir bölümü yarın sona eriyor. AVM’leri doldurmaya devam edecek, restoran veya kafelerde saatlerce sohbet edecek miyiz? Sinema, tiyatro ve konserlere koşacak mıyız? Tokalaşma, sarılma, kucaklaşma, el öpme gibi alışkanlıklarımız rafa mı kalkacak? Bilim kurulu üyesinden öğrenciye, turizmciden emekliye; 19-81 yaş aralığındaki 100 kişiye eski alışkanlıklarını devam ettirip ettirmeyeceklerini sorduk.

31.05.2020Hürriyet Pazar
Evde Forma Girin: 5 Etkili Egzersiz Hareketi

Evde Forma Girin: 5 Etkili Egzersiz Hareketi

Evde de doğru egzersiz egzersiz programıyla çok kısa sürede forma girebilirsiniz. Yeter ki bedeninizi iyi tanıyıp ona uygun egzersizleri seçin ve düzenli beslenin. Eğer bir sakatlığınız varsa hareketleri uygulamadan önce mutlaka bir uzmana danışın. İşte evde kısa bir vaktinizi ayırıp aletsiz yapabileceğiniz egzersiz hareketleri...

28.05.2020Evdehayat
Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Birçok ülkenin evden çalışma şartını da içerecek şekilde “evde kal” politikalarına bağlı kaldığı bugünlerde, günlük rutinimizin kesintiye uğraması zaman zaman strese ya da endişeye yol açabilir. Çoğumuzun evden çalışmaya alışkın olmadığı düşünüldüğünde, sağlığınıza ayırmanız gereken zamanı ekran karşısında geçirmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Evden çalışma döneminde hareketli bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğunu belirten Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, aktif olmamızı sağlayacak önerilerini sıraladı.

21.05.2020İyi Yaşam
Ertan Balaban: Sporun önemini çok iyi anlatan bir dönemdeyiz

Ertan Balaban: "Sporun önemini çok iyi anlatan bir dönemdeyiz"

MMA eski dövüşçüsü ve siyah kuşak sahibi Ertan Balaban, Spor Arena'ya özel açıklamalarda bulundu.

16.05.2020Diğer
Yeni normal ile alışveriş ve yaşam tercihleri değişiyor

'Yeni normal' ile alışveriş ve yaşam tercihleri değişiyor

Tüm dünya ile birlikte Mart ayından itibaren evlerde geçen zamanın artması ile birlikte toplumsal hayat da yeni bir şekil almaya başladı. “Yeni normal” ile birçok insanın alışveriş, yemek ve boş zaman alışkanlıkları değişirken, yaşam tarzlarında da yeni arayışlar başladı.

15.05.2020Teknoloji
Sporu da evde online yapın, sağlıklı kalın

Sporu da evde online yapın, sağlıklı kalın

Tur Assist, Dijital Sağlık Platformuna eklediği ‘Online Spor’ kategorisiyle kullanıcılara evde spor yapma imkânı sunarak; hem sağlıklı ve zinde kalınmasını sağlıyor hem de sağlık sorunlarına davetiye çıkaran hareketsizliğin önüne geçiyor.

15.05.2020Sigorta
Barış Telli: TFFde görev almak istiyorum

Barış Telli: 'TFF'de görev almak istiyorum'

Ampute Milli Futbol Takımı oyuncularından Barış Telli, bu yıl Polonya'da düzenlenmesi planlanan Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacaklarına inandığını belirterek, "Ancak asıl hedefimiz, 2022 yılında düzenlenecek Dünya Kupası'nı kazanmak." dedi.

14.05.2020Futbol
Elke Lale van Achterberg: Engelleri aşmak sanıldığı kadar zor değil

Elke Lale van Achterberg: Engelleri aşmak sanıldığı kadar zor değil

Türkiye Tekerlekli Sandalye Eskrim Milli Takımı sporcusu Elke Lale van Achterberg, "Her şeyi farklı şekilde de olsa yapabildiğim için, engelli kelimesini kullanmayı bile sevmiyorum." dedi.

13.05.2020Diğer
Hareketsizlik En Çok Bu Hastalıkları Vuruyor

Hareketsizlik En Çok Bu Hastalıkları Vuruyor!

Covid-19 pandemisinin ülkemizi de etkisine aldığı iki aylık süreci geride bırakıp ‘yeni normal’e geçiş yaptığımız bugünlerde, bulaş riskine karşı sosyal mesafeye dikkat etmek ve evde kalmak salgınla mücadelede şüphesiz kritik önem taşıyor. Ancak evde kaldığımız süreçte koronavirüs kadar tehlikeli bir sorun var ki; o da hareketsizlik!

13.05.2020Spor Fitness

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Evde spor yapamadınız mı? O zaman bu hafta özlediğimiz parklara, bahçelere kavuşuyoruz. Mutlaka her gün 1 saat yürüyelim...

17.05.2021

Bugün ne yapsak

Bugün Ayvalık’ta ‘Kadın Oyunları Festivali’ başlıyor. Nejat Uygur Sahnesi’ndeki oyunların biletleri, Biletix’te...

23.03.2021

Pandemide Spor Motivasyonu!

WHO (World Health Organization) ve ACSM American College of Sports Medicine’ın değindiği noktaya göre (2020), sağlıklı bireylerin kronik hastalık ve kilo sorunu riskini azaltmak ve kardiyovasküler sistemi kuvvetlendirmek adına haftada 5 gün 30 dakika orta seviyede fiziksel egzersiz yapmaları gerekmektedir. (Herbert et al., 2020, frontiers in Psychology)

21.12.2020

Her Yerdeki Spor Arkadaşım: Snap Fitness

Herhangi bir kimse, gününü neyin etrafında şekillendiriyorsa onun en önem biçtiği unsur odur. Sabah uyandığında seni yataktan kaldıran, akşam ise yatmadan son aklına gelen şey nedir - hiç düşündün mü? İşte o, benim için spor.

3.09.2020

Korona Günlerinde Evdeki Zamanı Nasıl Daha Verimli Geçirebiliriz?

Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden beri karantina sürecini sıklıkla kaleme aldım. Alışık olmadığımız bir süreçte her zaman siz değerli okuyucularıma önerdiğim şey, kendi içimizde içsel bir yolculuğa çıkarak bu süreci en az hasarla atlatmanızdı.

2.06.2020

“Evini merak ediyorum” magazini

Pınar Sabancı’nın evinin önünde çekip Instagram hesabında paylaştığı yunusların videosu çok güzeldi.

18.05.2020