MENÜ

Evden Çalışma

Evden Çalışma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Evden Çalışma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.934 Evden Çalışma haberi bulunmuştur.

Evden Çalışma Haberleri

İş dünyası salgın sonrası ofise geri dönüşler konusunda kararsız

İş dünyası salgın sonrası ofise geri dönüşler konusunda kararsız

Ortak düşünce ve proje platformu RE-SET Workspace, FutureBright Araştırma şirketinin katkılarıyla “Pandemi Sonrası İş Dünyası ve Çalışma Alanları Beklenti Araştırması”nı yayınladı. Araştırmanın sonuçlarına göre çalışanların sadece yüzde 36’sı şirketinin salgın sonrası çalışma koşulları için aldığı önlemler olduğunu belirtti. Diğer yandan yaklaşık her 10 çalışandan 6’sı, 6 ay içerisinde hayatın normalde döneceğini düşünürken, yüzde 35’inde ise bu sürecin 6 aydan fazla süreceği düşüncesi hakim… Salgın sonrası dönemde ise çalışanların özel araç tercihi bir nebze daha artacağı öngörülüyor. Bunun yanı sıra Covid 19 sonrasında evden yemek getirip yiyeceğini belirten oranı ise bir önceki döneme göre neredeyse üç katı oranda arttı.

2.06.2020Teknoloji
Zyxel, yeni güvenlik duvarı serisi USG FLEXi satışa sundu

Zyxel, yeni güvenlik duvarı serisi USG FLEX'i satışa sundu

Yapay zeka destekli bulut tabanlı ağ çözümleri sunan Zyxel Networks, KOBİ'ler için tasarlanmış yeni güvenlik duvarı serisi USG FLEX'i pazara sundu.

2.06.2020Teknoloji
Turkcell’de işe alım süreci online olarak gerçekleştiriliyor

Turkcell’de işe alım süreci online olarak gerçekleştiriliyor

Turkcell, COVID-19 döneminde artan müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, ilgili departmanlarda çalışmak üzere yeni yazılım geliştirme uzmanları işe alacak. Yerli ve milli teknoloji geliştirmek üzere çalışacak uzmanların işe alım süreçleri tamamen dijital ortam üzerinden gerçekleştirilecek.

1.06.2020Teknoloji
Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olacak

'Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olacak'

Kamu ve özel sektör temsilcilerinin bilişim sektörünün sorunlarını masaya yatırdığı online toplantıda Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Osman Coşkun, “Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olduğu görülüyor. Bu süreçte 1 Milyon Yazılımcı Projesin Türkiye için oldukça önemlidir” dedi.

1.06.2020Teknoloji
Desteklere yıl sonuna kadar devam

Desteklere yıl sonuna kadar devam

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, koronavirüs önlemleri kapsamında önce salgını sağlık sigortaları kapsamına aldıklarını, trafik, kasko sigortalarında vadeleri uzatıp, indirimler yaptıklarını belirterek, “Salgın döneminde üç ayın maliyetini sigortacılar olarak biz üstlendik. Bu destekler yıl sonuna kadar geçerli olacak” dedi.

1.06.2020Ekonomi
Ciro paketten gelecek

Ciro paketten gelecek

Temassız teslimatın bundan sonra hayatımızın parçası olacağını söyleyen TAB Gıda CEO’su Caner Dikici’yle pandemi sürecini ve sonrasını konuştuk. Dikici, “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyenlerden. ‘Tedarikten teslime güvenilirlik ve dijitalleşme’ vurgusunu yapan Dikici, grup olarak Çin yatırımlarına devam edeceklerini söylerken, bundan sonra paket servisin en büyük ciro kalemi olacağını öngörüyor.

1.06.2020Ekonomi
Yeni normalde fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak

Yeni normalde fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak

Yapılan küresel araştırmaya göre, her dört çalışandan 3'ü verimlilik, stres ve ulaşım süresi gibi etkenler açısından uzaktan çalışma modelinin çok daha yararlı olduğunu belirtiyor. İş yapış şekillerindeki bu değişimin sabit ofisler yerine sanal ofisleri öne çıkaracağı öngörülüyor.

29.05.2020Teknoloji
Evden çalışmayı güvenli hale getiren ücretsiz eğitim

Evden çalışmayı güvenli hale getiren ücretsiz eğitim

Büyük bir çoğunluğun evden çalışma kültürüne geçiş yaptığı bu karantina günlerinde, kurumsal güvenlik çözümlerinden uzakta kalmamız, siber saldırılar için kurumları ve çalışanları daha açık bir hedef haline getiriyor. Bu bilgiler ışığında Keepnet Labs, koronavirüs krizinde evden çalışan bireyler için evden çalışmayı güvenli hale getirmek için ücretsiz eğitimler yayımladı.

28.05.2020Teknoloji
Çocuğun salgın süresince bir bilgisayarı olmasın

'Çocuğun salgın süresince bir bilgisayarı olmasın'

EGEBAM Müdürü Prof. Dr. Zeki Yüncü, "Çocuğun salgın süresince bir bilgisayarı olmasın ama anne babanın da bilgisayarı olmasın. Teknolojik aletler ortak kullanımda olsun." açıklamasında bulundu.

28.05.2020Teknoloji
Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Son günlerde artan evden çalışma ve uzaktan eğitim yöntemlerine bağlı olarak Microsoft, hazırladığı çalışma trendi endeksinin ilkini açıkladı. Teams kullanımı önceki aya göre yüzde 200’lük rekor bir artış gösterdi ve dünyada bir günde yapılan görüşme miktarı 2,7 milyar dakikaya çıktı. Yapılan canlı yayınlar 5 kat, görüntülü toplantılar 10 kat artarken Norveç ve Hollanda en çok görüntülü konuşan ülkeler oldu. Teams, uzaktan eğitimde ise 175 ülkenin 183 bin bölgesinde aktif olarak kullanılıyor.

28.05.2020Teknoloji
Japonya tatile gideceklere para verecek

Japonya tatile gideceklere para verecek

Japonya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilediği turizm sektörünü canlandırmak için ülke içinde tatile çıkacaklara günlük 20 bin yen (185 dolar) değerinde finansal destek sağlayacak.

27.05.2020Ekonomi
Hava kirliliğindeki azalma sürdürebilir mi

Hava kirliliğindeki azalma sürdürebilir mi?

Covid-19 pandemi sürecinde yaşanan sokağa çıkma yasakları, evde kal uyarıları sonucu pek çok metropolde hava kirliliğinin azaldığı gözlemleniyor. NewYork’dan Hong Kong’a Paris’den İstanbul’a kadar pek çok ünlü kentin havasının temizlendiği salgın süreci ardından yeni normal yaşama dönüldüğünde kirlilik tekrar eski hâli alabilir. Kim bilir belki de artık fosil yakıtla çalışan arabalarımıza hoşça kal diyerek temiz havaya katkı sağlamaya devam etme zamanı gelmiştir.

27.05.2020Teknoloji
Merkel’in siber koruması: Bilgisayarını güvenle kullanabilir

Merkel’in siber koruması: Bilgisayarını güvenle kullanabilir

Almanya’da KOBİL adlı şirketiyle ‘dijital koruma’ hizmeti sağlayan İsmet Koyun, 5 yıldır hem Almanya Başbakanı Angela Merkel ait hem de Federal Meclis’e ait bilgisayarları koruduklarını söyeldi. 1978’de üniversite eğitimi almak için Ankara’dan Almanya’ya geldiğini belirten Koyun, “Bugün şirketimizde Almanya, İngiltere, Fransa, Hindistan, Rusya ve Ukrayna’nın bulunduğu 40 ülkeden yakşalık 200 kişi çalışıyor” dedi.

26.05.2020Avrupa
Evden çalışma sistemi kalıcı olur mu

Evden çalışma sistemi kalıcı olur mu?

Salgın nedeniyle teknoloji dünyasındaki birçok şirket, evden çalışma sistemine geçiş yaptı. Kademeli normalleşmenin başladığı bugünlerde ise şirketlerin yeni çalışma sistemlerine bağlı kalıp kalmayacakları konuşuluyor.

25.05.2020Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu: Şantiyelerde çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz

Bakan Karaismailoğlu: Şantiyelerde çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Küresel sorunla milli mücadelenin devam ettiği bugünlerde karayolları, demiryolları ve havayollarında yüzlerce şantiyeÿdur durak demeden çalışıyor. Yaz ayları boyunca da Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinden taviz verilmeden, şantiyelerde bu noktada gevşeme olmadan çalışmalarımızı kesintisiz olarak sürdüreceğiz" dedi.

24.05.2020Ekonomi
Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklar 27 Mayıs’ta işbaşı yapacak

Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklar 27 Mayıs’ta işbaşı yapacak

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan normalleşme takvimine göre, koronavirüs nedeniyle çalışma hayatında gidilen kısıtlamalarda kademeli rahatlama gerçekleştirilecek. Takvime göre, Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklar 27 Mayıs’tan itibaren işbaşı yapacak.

24.05.2020Teknoloji
Koronavirüs tüketici alışkanlıklarını nasıl değiştirdi

Koronavirüs tüketici alışkanlıklarını nasıl değiştirdi?

Hopi uygulaması, koronavirüs salgını ile ilgili Kantar Media Division ile yaptığı detaylı anketin sonuçlarını açıkladı.

22.05.2020Teknoloji
E-ticarette adeta 5 yıl sonrasının dinamiklerine geçiş yaptık

'E-ticarette adeta 5 yıl sonrasının dinamiklerine geçiş yaptık'

Koronavirüs salgını sonrası tüm dünyada pek çok sektör olumsuz etkilenirken, pek çok kişi de evinden çalışmaya başladı. Alışveriş alışkanlıkları değişime uğrarken e-ticarette kurallar yeniden yazılıyor. Bu süreci yakından takip eden Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, pandemi sürecinde teknoloji ürünlerinin satışının nasıl etkilendiğini, mağazaların kapatılmasıyla dijital mağazacılığın etkisini Hürriyet'e anlattı.

22.05.2020Teknoloji
Çalışanlar ‘evde de olur’ dedi

Çalışanlar ‘evde de olur’ dedi

Sağlığımız için evlere kapandık, işimizi de eve taşıdık. Peki bundan sonra ofis hayatı nasıl olacak? 303 firma çalışanıyla yapılan ankete göre evden çalışmaya alıştık. Anket katılımcılarının yüzde 74’ü salgın bitse de haftada 2-3 gün evden çalışmak istiyor.

22.05.2020Ekonomi
COVID-19 salgını sonrasında müşteri deneyimi yeniden şekillenecek

COVID-19 salgını sonrasında müşteri deneyimi yeniden şekillenecek

Tüketici alışkanlıklarını ve beklentilerini en iyi anlayan, tüketicilerle en doğru iletişimi kuran ve müşteri deneyimini en üst düzeye çıkaran işletmeler salgın sonrasında da başarısını sürdürecek.

21.05.2020Teknoloji
Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Birçok ülkenin evden çalışma şartını da içerecek şekilde “evde kal” politikalarına bağlı kaldığı bugünlerde, günlük rutinimizin kesintiye uğraması zaman zaman strese ya da endişeye yol açabilir. Çoğumuzun evden çalışmaya alışkın olmadığı düşünüldüğünde, sağlığınıza ayırmanız gereken zamanı ekran karşısında geçirmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Evden çalışma döneminde hareketli bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğunu belirten Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, aktif olmamızı sağlayacak önerilerini sıraladı.

21.05.2020İyi Yaşam
Gökdelenler kırmızı beyaza büründü

Gökdelenler kırmızı beyaza büründü

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl kutlamaları öncesinde Maslak'ta bulunan gökdelenler dev Türk bayraklarıyla donatıldı. Görsel şölen oluşturan bayraklar havadan görüntülendi.

19.05.2020Gündem
İstanbulda başladı Oteller müşteri kabul ediyor

İstanbul'da başladı! Oteller müşteri kabul ediyor

Şile’de, koronovirüs salgını nedeniyle düzenleme yapan oteller müşteri almaya başladı.

18.05.2020Ekonomi
Evden siparişler doludizgin

Evden siparişler doludizgin

Koronavirüs dönemi ile birlikte ofisler eve taşındı. Durum böyle olunca evlerden verilen ofis malzemelerinin siparişlerinde de büyük bir artış yaşanıyor. Ancak en fazla artış yazıcı satışlarında. Ofix.com Kurucu Ortağı Alptekin Yıldız, “Son bir ayda evlerden verilen yazıcı siparişleri yüzde 600, ofis sandalyesi satışları yüzde 400 arttı. Onları Türk kahvesi, küp şeker, kâğıt havlu ve A4 kağıtları takip etti” dedi.

18.05.2020Ekonomi
Pandemi bitse de uzaktan çalışacağız

Pandemi bitse de uzaktan çalışacağız

Korona sonrası çok sayıda çalışan işini eve taşıdı. Peki bundan sonra ne olacak. Ofis hayatında dönüşümün başladığını belirten uzmanlar, paylaşımlı ofislere ve sanal ofislere talebin artacağını söylüyor. Ofis kullanımında değişimin kaçınılmaz olduğunu belirten sektör temsilcileri “Bundan sonra haftada 5 gün ofiste olmayacağız” diyor.

17.05.2020Ekonomi
Yeni normal ile alışveriş ve yaşam tercihleri değişiyor

'Yeni normal' ile alışveriş ve yaşam tercihleri değişiyor

Tüm dünya ile birlikte Mart ayından itibaren evlerde geçen zamanın artması ile birlikte toplumsal hayat da yeni bir şekil almaya başladı. “Yeni normal” ile birçok insanın alışveriş, yemek ve boş zaman alışkanlıkları değişirken, yaşam tarzlarında da yeni arayışlar başladı.

15.05.2020Teknoloji
Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Koronavirüs ile birlikte gelinen süreçte iş yapış şekillerinin değişmesi, uzaktan çalışma modelinin şirketlerin gündemine hızla girmesi ile tüm sektörler odağını bulut uygulamalarına çevirmeye başladı. Bulut uygulamalarının popülerliğinin hızla arttığı bu dönemde güvenliği buluta taşımak ise giderek daha önemli hale geliyor.

15.05.2020Teknoloji
Zyxel, SD-WAN ağ yönetimi çözümünün kapasitesini genişletti

Zyxel, SD-WAN ağ yönetimi çözümünün kapasitesini genişletti

Evden çalışanlara destek olmak ve bilgi işlem yöneticilerin iş yükünü hafifletmek isteyen Zyxel, uzaktan ağ yönetimi çözümü SD-WAN’a yeni özellikler entegre etti.

14.05.2020Teknoloji
Kurumların yerli video konferans sistemine ilgisi artıyor

Kurumların yerli video konferans sistemine ilgisi artıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in duyurduğu yerli video konferans sistemi geliştiren şirketler arasında yer alan Karel, kamu kurumları, özel şirketler ve sivil toplum kuruluşlarına bulut sistemi üzerinden video konferans hizmeti veriyor.

14.05.2020Teknoloji
Sanal fuar ve kongre dönemi başladı

Sanal fuar ve kongre dönemi başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticaret, sanal fuarlarla hareketleniyor. Fikir olarak olmasa da uygulama olarak yeni sayılabilecek sanal fuarlar blockchian platformlarının da önemini arttırıyor.

13.05.2020Teknoloji
Dev şirket düğmeye bastı Sınırsız evden çalışma dönemi başlıyor

Dev şirket düğmeye bastı! Sınırsız evden çalışma dönemi başlıyor

Koronavirüs salgını döneminde çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren Twitter, isteyen çalışanlarının salgın atlatıldıktan sonra da evden çalışma sistemine devam edebileceğini açıkladı.

13.05.2020Teknoloji
Dev şirketten flaş karar

Dev şirketten flaş karar

Twitter bazı çalışanlarının salgın sona erse bile evden çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

13.05.2020Ekonomi
Evden çalışmaya yardımcı en iyi 10 dijital araç hangisi

Evden çalışmaya yardımcı en iyi 10 dijital araç hangisi?

Uzaktan çalışmada kullanılan dijital araçları derledik. Favoriniz hangisi?

12.05.2020Evde Hayat Var
Beymen CEOsu Elif Çapçı yeni dönem planlarını anlattı

Beymen CEO'su Elif Çapçı yeni dönem planlarını anlattı

Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. CEO’su Elif Çapçı, Covid-19 mücadelesine verdikleri destek, hayata geçirdikleri önlemler ve yeni dönem mağazacılık yaklaşımları hakkında açıklamalarda bulundu.

12.05.2020Ekonomi
Koronavirüs sürecinde e-Dönüşüm çözümlerine ilgi artıyor

Koronavirüs sürecinde e-Dönüşüm çözümlerine ilgi artıyor

Koronavirüs etkisi hem dünyada hem Türkiye’de sürmeye devam ediyor. Bu süreçte süregelen işlerin aksamadan yürütülebilmesi adına teknoloji ve e-Dönüşüm çözümlerine olan ilgi ve talep arttı. İşlemlerin güvenli bir biçimde yapılması ön plana çıktı. Salgının başlangıcından bu yana e-Dönüşüm sektöründe yüzde 15 oranında büyüme gerçekleşti.

12.05.2020Teknoloji
Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital dönüşümü destekleyen IoT, yapay zekâ, makine öğrenimi gibi teknolojilerle birlikte dijital güvenlik trendleri de büyük bir hızla değişiyor. Uzmanlar, bu yıl itibarıyla dijital güvenlik ihlalinin en çok mobil cihazlarda görüleceğini, yapay zeka ile işlenen siber suçların artacağını, evden çalışma gündemi nedeniyle şirketlerin dijital güvenlik önlemlerini artırması gerektiğini, ödeme sistemleri, IoT cihazları ve bulut bilişimde veri güvenliğinin daha da önem kazanacağını vurguluyor.

12.05.2020Teknoloji
AssisTT’ten Covid-19 döneminde 700 kişiye istihdam

AssisTT’ten Covid-19 döneminde 700 kişiye istihdam

Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT, Covid-19 sonrasında başta telekomünikasyon, bankacılık olmak üzere hizmet verdiği alanlarda artan çağrı yoğunluğuna cevap vermek amacıyla Anadolu’nun 10 farklı ilinde 700 kişiyi daha istihdam edecek.

11.05.2020Teknoloji
Uçakta sosyal mesafe olmaz

'Uçakta sosyal mesafe olmaz'

Pegasus CEO’su Mehmet Nane ile koronavirüsün sektöre etkilerini ve gelecek planlarını konuştuk. Nane, “Virüs nedeniyle uçaklarımız yerde, nakit akışı yok. İstikrar kalkanı paketinden yararlandık. Bundan sonrası için de çalışıyoruz. Yolcularımızı ve çalışanlarımızı korumak için hijyen zinciri oluşturacağız. Bir koltuk ara vererek misafirlerimizi alamayız. Çünkü koridor arası 60 santimetre. Uçaklar sosyal mesafe için uygun değil” dedi.

10.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Karantinadan öğrendiklerim

Normalleşme süreciyle birlikte değerlendirmeler de başladı. Anormal günlerden hepimiz bir şeyler öğrendik sonuçta. Ben ne öğrendim? Sıralıyorum.

31.05.2020

Yatak ve sehpada büro düzeni

Salgın, bilgisayarla evdeki ilişkimizi, sadece akşamla veya hafta sonlarıyla sınırlı olmaktan çıkardı.

31.05.2020

Perakendenin “Yeni Normali”

Karantina döneminde, mağazaların belli bir süre kapanması, insanların uzunca bir süre evde kalmaları ve küresel tedarik zincirlerinde baş gösteren problemler nedeniyle, perakende sektörü ciddi sorunlar ile karşı karşıya kaldı.

28.05.2020

500’ün altına nasıl ineriz

Çerçevesini ‘yeni normal’ olarak çizdiğimiz farklı bir döneme girdik. Bu yeni aşamaya da ‘kontrollü sosyal hayat’ adını verdik.

27.05.2020

Gargara konusu yine gündemde

Gargara yapalım mı, yapmayalım mı? Gargara için tuzlu su mu, sirkeli su mu? Ağız temizleme/gargara suları işe yarıyor mu?

22.05.2020

Bu aralar New York ne konuşuyor diye bakıyorum

RAKAMLAR pandeminin faturasını açıkça ortaya koyuyor.

16.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Video Konferans Uygulamaları

Teknoloji adaptasyonunu basitleştiren ve hayatımızı kolaylaştıran video konferans uygulamaları

12.05.2020

Şehirler gençlere kalacak

KOVİD-19’un aşısı bulunsa bile her an başka bir virüs salgınının dünyayı sarma endişesi bundan sonra hep olacak.

11.05.2020

Sosyal mesafeli atış

CHP’nin spor konusunda en ısrarlı ve istikrarlı iki siyasetçisinin Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkanvekili Özgür Özel olduğunu bilmeyen yok.

10.05.2020

Değişen koşullar restoranları nasıl etkiler?

Sekiz hafta önce dünyanın büyük bir bölümünü etkisi altına alan küresel sağlık krizi nedeniyle evlere kapandık.

9.05.2020