EKSTRA
MENÜ

Amazon

Amazon haberleri sayfasında güncel ve son dakika Amazon hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.316 Amazon haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Amazon Nehri, Güney Amerika'da bir nehir.

AMAZON.COM

Amazon.com, ilk kurulmuş en büyük internet alışveriş sitesidir. Adını Amazon Nehri'nden alır.

Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nın Seattle şehrinde kurulan Amazon.com, işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür. Bugün Amazon'da, DVD, müzik CDsi, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya gibi farkı türden mallar satılmaktadır. Jeff Bezos sanal alışveriş şirketinin isminin alfabetik sırada önde çıkması için "A" harfiyle başlamasını tercih etmiştir.

 

Amazon Haberleri

ANKR Coin nedir, ne zaman çıktı

ANKR Coin nedir, ne zaman çıktı?

Ankr, bulut bilişim kaynakları için bir yönetim platformu sağlayarak kaynak talep edenler, kaynak sağlayıcılar, uygulama geliştiriciler, tüketiciler ve daha fazlasından oluşan bir ekosistem oluşturur. Ankr Coin Mayıs 2018'de çıkmıştır. Ekibi, bulut bilişimin geleceği olduğuna inanıyor ve Amazon AWS, Google Microsoft Azure ve Alibaba Cloud gibi teknoloji devleri tarafından tekelleştirilmek yerine, herkes için uygun fiyatlı olması gerektiğine inancını dile getiriyor.

18.10.2021Ekonomi
Efsane Cuma (Black Friday) ne zaman 2021 Efsane Cuma indirim günleri tarihleri

Efsane Cuma (Black Friday) ne zaman 2021? Efsane Cuma indirim günleri tarihleri

Dünyaca ünlü markaların indirimlerini kapsayan Black Friday, ülkemizde 'Efsane Cuma' adı altında gerçekleşiyor. Efsane Cuma indirimleri kapsamında çeşitli işletme ve markalar ürünlerini indirimleriyle tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yılın en avantajlı günü olarak tüketici tarafından merakla beklenen Efsane Cuma ne zaman 2021? İşte Efsane Cuma indirimleri tarihi 2021...

18.10.2021Gündem
Çinden tepki çeken karar Kutsal kitap uygulamalarını kaldırttı

Çin'den tepki çeken karar! Kutsal kitap uygulamalarını kaldırttı

Amazon'un sesli kitap hizmeti Audible ile İslam ve Hristiyanlığın kutsal kitaplarını okumak için kullanılan bazı telefon uygulamaları, Çin anakarasındaki Apple Store'dan kaldırıldı.

15.10.2021Dünya
Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Amazon Türkiye, Amazon.com.tr ve mobil uygulamasında sunmaya başladığı sesli simülasyon özelliğiyle görme engelli bireylerin online alışveriş deneyimlerini iyileştiriyor.

Son dakika... Dünyanın ne kadar zamanı kaldı Kanadalı uzmanlar tarih vererek uyardı

Son dakika... Dünyanın ne kadar zamanı kaldı? Kanadalı uzmanlar tarih vererek uyardı!

Dünya iki yıla yakındır koronavirüs kâbusundan uyanamazken etkisini artık somut olarak hissetmeye başladığımız iklim krizi için en kötü senaryo belli oldu. Dünyayı bekleyen kabus senaryosu için tarih veren Kanadalı bilim insanları yaşanamayacak bölgeleri de açıkladı.

15.10.2021Dünya
Muslera, Neymar ve Suarez CANLI YAYINLA Misli.comda Brezilya-Uruguay maçında iddaanın favorisi...

Muslera, Neymar ve Suarez CANLI YAYINLA Misli.com'da! Brezilya-Uruguay maçında iddaa'nın favorisi...

Koşar adım Dünya Kupası'na giden Brezilya, Manaus'taki Amazon Arena'da Uruguay'ı konuk ederken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç, Canlı Bahis ve Canlı İzle seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Güney Amerika'dan futbol keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!

14.10.2021Futbol
Işınla beni Jeff William Shatner 90 yaşında uzaya çıkarak rekor kıracak

Işınla beni Jeff! William Shatner 90 yaşında uzaya çıkarak rekor kıracak

Dünya onu Atılgan adlı uzay gemisinin kaptanı olarak tanımıştı... Uzay Yolu serisinin efsanevi oyuncusu William Shatner, bu kez setlerde değil gerçekten uzaya çıkıyor. Her yaştan milyonlarca hayranı olan usta aktörün yolculuğu için nefesler tutulurken 90 yaşında en büyük hayalini gerçekleştirecek olan Shatner böylelikle kırılması güç bir rekora da imza atmış olacak.

13.10.2021Dünya
En zengin insanların yarışı sürüyor Elon Musk dünyanın en zengin ismi oldu

En zengin insanların yarışı sürüyor! Elon Musk dünyanın en zengin ismi oldu

Dünyanın en zengin iki insanı Elon Musk ve Jeff Bezos arasındaki rekabet gittikçe büyüyor. Elon Musk son olarak Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ile Twitter üzerinden dalga geçti.

12.10.2021Haber
Kavga büyüyor... Dünyanın en zengin insanı unvanını elinden aldı Sosyal medyada dalga geçti

Kavga büyüyor... Dünyanın en zengin insanı unvanını elinden aldı! Sosyal medyada dalga geçti

Dünyanın en zengin iki insanı Elon Musk ve Jeff Bezos arasındaki rekabet gittikçe büyüyor. Elon Musk son olarak Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ile Twitter üzerinden dalga geçti.

12.10.2021Ekonomi
Minecraft 1.18 ile oyuna daha büyük biyomlar geliyor

Minecraft 1.18 ile oyuna daha büyük biyomlar geliyor

Geliştirici Mojang ve yayıncı Microsoft, Minecraft’a gelecek olan 1.18 güncellemesini duyurdu. Bu güncellemeyle birlikte oyuna yeni ve daha büyük biyomların geleceği açıklandı.

12.10.2021eSpor
Yüzde 15 vergi için küresel anlaşma

Yüzde 15 vergi için küresel anlaşma

Merkezi Paris’te bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından yürütülen, Google, Amazon, Facebook ve Apple gibi dev şirketlerin ilk harfinden adını alan ve “çok uluslu şirketlerden küresel vergi alınmasını içeren” GAFA vergisi müzakereleri tamamlandı.

10.10.2021Ekonomi
Bilgisayar korsanlarından teknoloji şirketlerine karşı gerilla savaşı

Bilgisayar korsanlarından teknoloji şirketlerine karşı gerilla savaşı

Kendilerini “Hacktivist” olarak adlandıran internet korsanları büyük teknoloji firmalarına karşı adeta bir gerilla savaşı başlattı. Bu hafta içinde bir çok teknoloji devine peş peşe yapılan saldırılan internet'in en sıkı korunan sırlarını açığa çıkardı. Saldırılar sonrası birçok güvenlik uzmanı harekete geçmiş olsa da korsanların kimliklerini ve gerçek amaçlarını bulmak adeta imkansız.

8.10.2021Dünya
Senaryosunun yüzüne 10 sene boyunca kimse bakmadı Squid Game neden bu kadar sevildi

Senaryosunun yüzüne 10 sene boyunca kimse bakmadı! 'Squid Game' neden bu kadar sevildi?

Son dönemin en büyük küresel kültürel olayı 'Squid Game' dizisi oldu demek yanlış olmaz. Peki üç hafta içinde 90 ülkede izlenme sıralamalarında 1 numaraya yükselmeyi başaran dizinin sırrı ne? Hem bu sırrın peşine düştük hem de "Squid Game'in ikinci sezon olacak mı?" diye merak edenlerin akıllarındaki soru işaretlerine yanıt aradık. Tüm detaylar haberimizde...

7.10.2021Dünya
Sosyal medya devi siber saldırıyı doğruladı En çok kazanan yayıncılar ortaya çıktı

Sosyal medya devi siber saldırıyı doğruladı! En çok kazanan yayıncılar ortaya çıktı

Amazon'un çevrimiçi canlı yayın uygulaması Twitch, siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı. Sosyal medya platformunda en çok kazanan oyuncular belli oldu.

7.10.2021Ekonomi
New World, yaşanan sunucu sorunlarına dair durum güncellemesi yaptı

New World, yaşanan sunucu sorunlarına dair durum güncellemesi yaptı

Geçtiğimiz hafta çıkış yapan New World, sunucu sıkıntısıyla karşılaşan oyuncular için çözüm üretiyor.

3.10.2021eSpor
Çalışanlarından Jeff Bezosa mektuplu ifşa şoku... Elon ne zaman uçacak

Çalışanlarından Jeff Bezos'a mektuplu ifşa şoku... 'Elon ne zaman uçacak?'

Jeff Bezos'un başı şirketlerindeki çalışanların ifşalarıyla bir kez daha dertte. Geçmişte Amazon personeli maruz kaldıkları kötü muameleleri ortaya döküyordu, şimdi de sıra Blue Origin'in çalışanlarında... Anlatılanlar oldukça ciddi: Kadınlara yönelik cinsel tacizler, çalışanlara uygulanan baskılar, Blue Origin uzay aracının tehlikeleri... Tüm detaylar haberimizde...

2.10.2021Dünya
Amazon ev robotu Astroyu tanıttı

Amazon ev robotu Astro'yu tanıttı

Amerikan e-ticaret devi Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisi ile uyumlu ev robotu Astro'yu tanıttı.

29.09.2021Teknoloji
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
TEKNOFESTte orman yangını detayı: İşte insansız yangın söndürme hava araçları

TEKNOFEST'te 'orman yangını' detayı: İşte insansız yangın söndürme hava araçları

Akdeniz ve Ege şeridinde haftalarca süren ve on binlerce hektarlık alanı küle çeviren orman yangınlarına, genç mucitler de kayıtsız kalmadı. "Bir daha ciğerlerimiz yanmasın, biz de elimizi taşın altına koymak istedik" diyen gençler, çalışmalarını TEKNOFEST 2021'de sergileme imkânı buldu. İşte içerisinde insansız yangın söndürme hava araçlarının da bulunduğu o çalışmalardan bazıları...

25.09.2021Gündem
Kelebek Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Türkiyede Kaç Çeşit Kelebek Vardır

Kelebek Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Türkiye'de Kaç Çeşit Kelebek Vardır?

Dünya üzerinde 150.000 üzerinde kelebek türü bulunmaktadır. Böcek, pul kanatlı ya da kelebek takımına genel olarak kelebek ismi verilmektedir. Bu canlılar güzel görünümleri sebebi ile insanların ilgisini çekmektedir. Kelebek türleri ve çeşitleri nelerdir? Türkiye'de kaç çeşit kelebek vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kara Cuma (Black Friday) Ne Zaman Efsane Cuma İndirim Günleri tarihi 2021

Kara Cuma (Black Friday) Ne Zaman? Efsane Cuma İndirim Günleri tarihi 2021

Kara Cuma (Black Friday) ülkemizde ‘Efsane Cuma indirimleri’ kapsamında her yıl düzenleniyor. Kara Cuma indirim tarihleri içerisinde binlerce işletme ve marka indirimli ürünlerini tüketicilere sunuyor. Yılın en avantajlı günü olarak beklenen Kara Cuma (Black Friday) ne zaman? Efsane Cuma indirimleri tarihi 2021.

21.09.2021Alışveriş
Uzay turistleri dünyaya döndü

Uzay turistleri dünyaya döndü

Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in "Crew Dragon" kapsülü ile Dünya'nın yörüngesine gönderdiği ilk uzay turistleri üç günlük seyahatten sonra yeryüzüne indi.

19.09.2021Haber
Kuruçeşmede Amazon esintileri... Sahne Gülben Ergenin

Kuruçeşme'de Amazon esintileri... Sahne Gülben Ergen'in!

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri önceki akşam pop müziğin başarılı ismi Gülben Ergen’i ağırladı.

19.09.2021Magazin
Dünya yörüngesine çıkan ilk turistler yeryüzüne döndü

Dünya yörüngesine çıkan ilk turistler yeryüzüne döndü

Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in "Crew Dragon" kapsülü ile Dünya'nın yörüngesine gönderdiği ilk uzay turistleri üç günlük seyahatten sonra yeryüzüne indi.

19.09.2021Dünya
Kuruçeşmede Amazon esintileri... Sahne Gülben Ergenin

Kuruçeşme'de Amazon esintileri... Sahne Gülben Ergen'in!

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri önceki akşam pop müziğin başarılı ismi Gülben Ergen’i ağırladı.

18.09.2021Magazin
Merkel sonrası odak ekonomi

Merkel sonrası odak ekonomi

Almanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.

17.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Tarihi an Sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı

Son dakika haberi: Tarihi an! "Sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı"

Elon Musk'ın şirketi SpaceX, "sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı" olarak nitelendirilen misyon için start verildi. NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatılan Falcon-9 roketiyle tamamı turistlerden oluşan Dragon kapsülü yörüngeye gönderildi.

15.09.2021Dünya
Uzay turistleri yola çıkıyor: Dünyanın çevresinde 3 gün

Uzay turistleri yola çıkıyor: Dünyanın çevresinde 3 gün!

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, ilk defa içinde astronot olmayan bir roketle 4 yolcu için dünya çevresinde 3 günlük seyahat düzenleyecek.

14.09.2021Dünya
Silikon Vadisine ‘Türk’ imzası Biz de varız...

Silikon Vadisi'ne ‘Türk’ imzası! 'Biz de varız...'

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Türk Telekom’un iştiraki Netsia baz istasyonlarını akıllandırarak doğru zamanda doğru talebe yönlendirmeyi başardı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk mühendislerinin gücünü dünyaya göstermek adına yerimizi aldık. Dünya devlerinin tamamı burada. Silikon Vadisi’nde yani işin mutfağında geliştirdiğimiz teknolojileri dünyaya ihraç ediyoruz” diye konuştu.

13.09.2021Ekonomi
Salma Hayek: Erkekler kadın bedenine takıntılı

Salma Hayek: Erkekler kadın bedenine takıntılı!

Geçen hafta 55 yaşına giren Salma Hayek, “Her zamankinden daha çok çalışıyorum” diyor. Başarılı oyuncuyla 50’li yaşlarında Marvel Sinematik Evreni’nde süper kahramanı oynamanın hissettirdiklerini, yeni projelerini ve çocukluk hayallerini görüntülü olarak konuştuk.

12.09.2021Magazin
Facebooktan gözlük atağı: Yüzümüzü kameraya dönüştürecekler

Facebook'tan gözlük atağı: Yüzümüzü kameraya dönüştürecekler!

Facebook'un teknoloji yatırımları devam ediyor. Şirketin hamlesi tam da tüm dünya, sosyal medya sitelerinin ve yaptığımız paylaşımların 'özel hayatın gizliliği' konusunda yaratacağı sıkıntıları tartışırken geldi. 'Akıllı' gözlükler sayesinde artık tüm yüzümüz bir kameraya dönüşebilecek.

10.09.2021Dünya
‘Henüz adını duymadığınız en tehlikeli suç örgütü…’ Her şey bir futbol maçı ile başladı

‘Henüz adını duymadığınız en tehlikeli suç örgütü…’ Her şey bir futbol maçı ile başladı

Latin Amerika ve suç denince akla genellikle Meksika'nın çeteleri geliyor. Ancak fazla dikkat çekmese de Brezilya'dan bölgenin hatta dünyanın dört bir yanına dehşet saçan bir örgüt var: PCC. Bir hapishanede 8 kişiyle kurulan bugün ise on binlerce üyeye ulaşan PCC'nin yaptıklarını okudukça kanınız donacak.

10.09.2021Dünya
Okula dönüş döneminde öğrenciler için dizüstü bilgisayar rehberi

Okula dönüş döneminde öğrenciler için dizüstü bilgisayar rehberi

Okula dönüş vakti geldi. Bu süreçte öğrenciler, işini görecek ve eğitim hayatları boyunca yanlarından ayırmak istemeyecekleri en doğru dizüstü bilgisayarı almak için arayışa girdi. Piyasada pek çok model bulunuyor. Peki en doğru seçenekler hangisi? Bu yazıyı okumadan, dizüstü bilgisayar satın almayın!

7.09.2021Teknoloji
Uzaya gidip geldi şimdi de... Jeff Bezos ölümsüzlük arayışında

Uzaya gidip geldi şimdi de... Jeff Bezos ölümsüzlük arayışında

Dünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos, Rus girişimci Yuri Milner ile birlikte, yaşlanmayı durdurmak ve ölümsüzlük araştırmalarına yatırım yaptı.

7.09.2021Dünya
Türkiyede oyun kılığında 46 bin kötü amaçlı saldırı tespit edildi

Türkiye'de oyun kılığında 46 bin kötü amaçlı saldırı tespit edildi

Uzmanlar, Türkiye'de 2020'nin üçüncü çeyreğiyle 2021'in ikinci çeyreği arasında popüler bilgisayar oyunları kılığında kötü amaçlı yazılım ve istenmeyen yazılım kılığına girmiş 46 bin 616 kötü amaçlı saldırı tespit etti ve önledi.

2.09.2021Teknoloji
Dev şirketin CEOsu duyurdu Tüm dünyada 55 bin kişiyi işe alacaklar

Dev şirketin CEO'su duyurdu! Tüm dünyada 55 bin kişiyi işe alacaklar

Amazon CEO'su Andy Jassy, ​​Reuters'e verdiği demeçte, Amazon'un önümüzdeki aylarda küresel olarak kurumsal ve teknoloji rolleri için 55.000 kişiyi işe almayı planladığını söyledi.

1.09.2021Ekonomi
Kuruçeşmenin Süperstarı

Kuruçeşme'nin Süperstarı

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri, önceki akşam Süperstar Ajda Pekkan'ı ağırladı.

1.09.2021Magazin
Amazon Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Amazon Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Amazon Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Amazon Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Dünya'nın en değerli şirketleri arasında yer alan Amazon hangi ülkenin olduğu merak edilmektedir. Amazon firmasının hangi ülkeye ait olduğu ve ne zaman kurulduğu internette sıkça sorgulanmaktadır. Kısa süre içerisinde dünya çapında hizmet vermeye başlayan Amazon ülkemizden de pek çok müşterisi bulunan bir şirkettir. Peki amazon hangi ülkenindir? Amazon hangi tarihte kurulmuştur? Amazon tarihçesi nedir? İşte, Amazon ile ilgili bütün bilinmesi gerekenleri derledik.

31.08.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Öyleyse... Bir gün ben de Kırmızı Kraliçe'ye giderim

İlk haber 12 Ekim günü, ABD’nin Teksas eyaletinin Van Horn adlı bölgesinden havalanan bir uzay aracından geldi. Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un Blue Origin adlı şirketinin uzaya ikinci uçuşunu yapan roketinin içinde tanıdık bir isim varmış.

15.10.2021

Google, yapay zeka ile arama deneyimini geliştiriyor

Google CEO'su Sundar Pichai, geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği bir söyleşide, yapay zekanın insanlık üzerindeki etkisini, “ateş, elektrik hatta internet gibi buluşlardan bile daha fazla” olarak nitelendirmişti. Pichai, yapay zekanın, insanları, hayallerinin ötesinde bir seviyede üretken hale getirebileceğine değinirken; insan zekasını simüle edip sorunları bir insan gibi çözmeye başlaması ile çok büyük ilerlemelerin de olacağının altını çizmişti. Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim üzere, yapay zeka-dan iklim değişikliğiyle mücadeleden, müzik yapmaya; kanser için tedavi ya da yeni aşı geliştirme süreçlerinden, uzayı keşfetme çabalarına kadar pek çok farklı alanda yararlanmaktayız.

3.10.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Daniel Craig’in 007 rolüne vedası da olacak son James Bond filmi “Ölmek İçin Zaman Yok” sinemalarda. “Black Swan” sevenlere Sarah Adina Smith imzalı gerilim draması “Birds of Paradise”, Stephen King ve oğlu Joe Hill’in kısa öyküsünden yaratılan korku filmi “In The Tall Grass” ve Ceylan Özgün Özçelik’in başarılı politik gerilimi “Kaygı”, bu hafta ekranlarda öne çıkanlar.

1.10.2021

Sarayda bir Türk markası

Sekiz ay önce İngiltere’de hizmet vermeye başlayan Getir, Prens William ve eşi Kate’in yaşadığı Kensington Sarayı’ndan ilk siparişini almış bile. İşte İngilizlere mutfak alışverişi kültürünü sil baştan öğreten markanın İngiltere müdürü Turancan Salur ile olan sohbetimizden anekdotlar...

20.09.2021

İyi de biz neden ‘deli bal’ yiyoruz?

Doktorlar tüketilmesine şiddetle karşı ama seveni çok. Kimisi lezzetine bağımlılıktan yiyor, kimisi şifasına inancından. Bazısını bayıltan, bazısına rüyalar gördüren tüm dünyanın merak ettiği deli balın sağımına gittim. Gitmişken bir parça yemeyi de ihmal etmedim elbette. Ve...

18.09.2021

Meksikalı bir kadın 54 yaşında süper kahramanı oynadı!

Geçen hafta 55 yaşına giren Salma Hayek, “Her zamankinden daha çok çalışıyorum” diyor. Başarılı oyuncuyla 50’li yaşlarında Marvel Sinematik Evreni’nde süper kahramanı oynamanın hissettirdiklerini, yeni projelerini ve çocukluk hayallerini görüntülü olarak konuştuk.

12.09.2021

Kitaplar, kitapsızlar!

Kitaplar, kitapsızlar!Kitap nereden gelir? Gelir de nerede var olur?

10.09.2021

İklim değişikliği ile mücadele öne çıkan teknolojiler ve girişimler- II. Bölüm

9 Ağustos 2021 tarihinde açıklanan ve “insanlık için kırmızı alarm” olarak nitelendirilen, Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) raporuna yönelik Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres, şu önemli tespitleri paylaşmıştı: “Alarm sesleri artık kulakları sağır ediyor, somut kanıtlar reddedilemez noktaya geldi. Fosil yakıtların kullanımından ve ormanların yok edilmesinden kaynaklanan sera gazı emisyonları gezegenimizi boğuyor ve milyarlarca insanı riske atıyor. Küresel ısınma Dünya üzerindeki her bölgeyi etkiliyor ve birçok değişikliğin geri dönüşü yok…Yatırım yöneticileri, varlık sahipleri ve işletmeler için iklim krizi çok büyük finansal riskler oluşturuyor… Şimdi güçlerimizi birleştirirsek iklim felaketini önleyebiliriz. Ancak gecikme için zaman yok ve mazeretlere yer yok…”

8.09.2021

48 saat ara ile Dubai’den bir ve İspanya’dan gelen iki haber

Son 4 gün içinde bana göre Türkiye’yi ilgilendiren önemli üç gelişme oldu.

8.09.2021

Tarihi 3 bin yıl öncesine uzanan bir yemek... Ceviche

Lima’daki mütevazı sokak tezgâhlarından dünyanın en iyi 50 restoranı listesindeki Central ve Maido’nun menüsüne kadar her yerde, her türlü varyasyonu bulunabiliyor. Perulu Şef Diego Munoz iyi yapılmışını “Asit, tuz, umami ve acı, bir harmoni içinde dans ederken hiçbiri birbirinin ayağına basmaz” diyerek tarif ediyor. Peru mutfağındaki yeri tartışılmaz bu yemeği, yani ceviche’yi yakından tanıyalım...

4.09.2021

Hollywood’da ilk Türk mücevher markası

Dünyanın ilk tılsım mücevher markası tasarımcısı kim biliyor musunuz? Bee Goddess markası ile Ece Şirin.

4.09.2021

Unutulmaz filmlere yolculuk

Geçen hafta Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Rus Filmleri” haftasına katılma fırsatı buldum.

1.09.2021