EKSTRA
MENÜ

Düzen

Düzen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Düzen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.266 Düzen haberi bulunmuştur.

Düzen Haberleri

EURO 2020nin ölüm grubunda final gibi maç Fransanın Almanya karşısında galibiyetine iddaada...

EURO 2020'nin "ölüm" grubunda final gibi maç! Fransa'nın Almanya karşısında galibiyetine iddaa'da...

Avrupa Futbol Şampiyonası'nın "Ölüm Grubu" olarak nitelendirilen F Grubu'nda Fransa ile Almanya kozlarını Münih'te paylaşırken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, tüm yaz boyunca EURO 2020 keyfi Misli.com'da olacak!

15.06.2021EURO2020
Diksiyon nedir, nasıl düzeltilir Diksiyon egzersizleri nasıl yapılır

Diksiyon nedir, nasıl düzeltilir? Diksiyon egzersizleri nasıl yapılır?

Harika fikirler ve harika bir düzen ile en parlak konuşmaya sahip olabilirsiniz. Fakat doğru diksiyon olmadan bunların hiçbirinin önemi kalmaz. İyi bir diksiyon, net ve etkili bir şekilde konuşmak için hayati önem taşır. Peki, diksiyon nedir ve nasıl düzeltilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Açık Oturum Nedir, Özellikleri Nelerdir Açık Oturum Başkanının Görevleri Nelerdir

Açık Oturum Nedir, Özellikleri Nelerdir? Açık Oturum Başkanının Görevleri Nelerdir?

Toplumu ilgilendiren konularda yapılan birçok anlatım türü bulunmaktadır. Bu anlatım türlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler dikkate alınarak doğru bir anlatım yapılabilir. Sizler için açık oturum nedir, özellikleri nelerdir? Açık Oturum başkanının görevleri nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

9.06.2021Araştırma
Rüyada Yolculuk Yapmak Ne Anlama Gelir Rüyada Arabayla, Arkadaşla Ve Anneyle Yolculuk Yapmanın Anlamı

Rüyada Yolculuk Yapmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Arabayla, Arkadaşla Ve Anneyle Yolculuk Yapmanın Anlamı

Çoğu kimse rüyasında bir yerden başka bir yere yolculuk yaptığını görmektedir. Bu tip rüyalar genel olarak bilinçaltınızın size anlatmak istediği mesajları barındırırken aynı zamanda önemli bir konuya işaret etmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Mahmure
Rüyada Yenge Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Yenge İle Konuşmak, Tartışmak Ve Kavga Etmek Tabiri

Rüyada Yenge Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yenge İle Konuşmak, Tartışmak Ve Kavga Etmek Tabiri

Rüyada bazen akrabalarımızı görürüz. Bu akrabalarla aramızda bir husumet varsa bilinçaltımız daha ne bir şekilde o kişiyi rüyamızda görmemizi sağlar. Bu husumetler dışında rüyada görülen yengenin pek çok farklı yorumu vardır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Mahmure
Rüyada Dolunay Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Dolunayın Battığını Ve Büyüdüğünü Görmek Tabiri

Rüyada Dolunay Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Dolunayın Battığını Ve Büyüdüğünü Görmek Tabiri

İnsanlar günlük yaşamlarında birçok farklı olaylarla karşı karşıya kalır. Söz konusu bu durumların etkileri rüyalarda kendisine yer bulur. Rüyalar, kişilerin bilinçaltında biriktirmiş olduğu duygu ve düşüncelerin bir şekilde dışarı çıkmış halidir. Peki, Rüyada dolunay görmek ne anlama gelir? Rüyada dolunayın battığını ve büyüdüğünü görmek tabiri nedir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

7.06.2021Mahmure
Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Mekke döneminde nazil olan Vakıa suresi 96 ayetten oluşmaktadır. Vakıa suresi anlamı ve Diyanet meali itibariyle kıyamet kopmasından ve sonrasındaki dehşet verici durumlarda insanların içinde bulundukları gruplardan bahsetmektedir. Sure hakkında hazırladığımız içeriğimizde Vakıa Suresi Türkçe Okunuşu ve Arapça yazılışı ile birlikte fazileti ve tefsiri gibi detaylı tüm bilgiler yer alıyor.

Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor

Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor

2021 yılı Nisan ayında şimdiye kadar gördüğü en yüksek değer olan 64 bin 895 dolar seviyesini gören Bitcoin, Mayıs ayını çok yüksek değer kaybı ile geçirdi. Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar sadece Bitcoin’i değil tüm kripto para piyasalarını etkiledi.

7.06.2021Ekonomi
Rabıta nedir Rabıta tanımı ve TDK sözlük anlamı

Rabıta nedir? Rabıta tanımı ve TDK sözlük anlamı

Halk dilinde oldukça fazla kullanılan ve anlamı bilinen kelimelerin yanı sıra fazla duyulmamış ve kullanılmayan kelimelerde olabilmektedir. Az duyulan kelimelerden birisi de rabıta kelimesidir. Rabıta kelimesini ilk kez duyan kişiler kelimenin anlamını merak ediyor. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Sözlük
Kumpas nedir Kumpas tanımı ve TDK sözlük anlamı

Kumpas nedir? Kumpas tanımı ve TDK sözlük anlamı

Türkçe dilimize ait olan kelimeler ile birlikte yabancı dillerden dilimize geçen birçok kelime bulunmaktadır. Bu kelimelerin kullanımları ve anlamları farklı durumları arz etmektedir. Kumpas kelimesi de dilimize Fransızca dilinden geçen bir kelimedir. Birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bu bağlamda kumpasın hangi anlamları bulunmaktadır? Kaç farklı anlam içermektedir? Günlük hayatta en çok kullanılan anlamı hangisidir? Türk Dil Kurumu bu kelimeye kütüphanesinde yer vermiş midir? İşte, kumpas kelimesinin tüm detaylarını derledik.

7.06.2021Sözlük
Hiyerarşi nedir Hiyerarşi tanımı ve TDK sözlük anlamı

Hiyerarşi nedir? Hiyerarşi tanımı ve TDK sözlük anlamı

Hiyerarşi sözcüğü günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılan bir kelimedir. Televizyonlarda, dergilerde ve gazetelerde rastlanan hiyerarşi sözcüğü sosyal medyada da çokça görülmektedir. Bu sebeple hiyerarşi kelimesinin ne ifade ettiği, ne anlama geldiği de pek merak konusu olmaktadır. İşte sizlere hiyerarşi konusu hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik. Hiyerarşi nedir? Hiyerarşi tanımı ve TDK sözlük anlamı.

7.06.2021Sözlük
Hong Kongda, Tiananmen olaylarını anmak için binlerce kişi bir araya geldi

Hong Kong'da, Tiananmen olaylarını anmak için binlerce kişi bir araya geldi

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde, 1989’da Çin'de gerçekleşen Tiananmen (Tieanmın) olaylarını anmak için binlerce Hong Kong vatandaşı bir araya geldi. Gözaltına alınan avukat ve aktivist Chow Hang Tung, serbest bırakıldı

5.06.2021Dünya
Rüyada Beyaz Araba Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Beyaz Araba Almak Ve Sürmek Tabiri

Rüyada Beyaz Araba Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Beyaz Araba Almak Ve Sürmek Tabiri

Pek çok kişi rüyasında beyaz bir araba görmektedir. Beyaz saflığın ve temizliğin rengidir. Yalnızca görülen araba değil, bu beyaz arabaya binmek de farklı anlamlar taşıyabilir. Peki, rüyada beyaz bir arabaya binmek ne şekillerde yorumlanır? İşte, tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Rüyada Abi Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Abi İle Konuşmak, Tartışmak Ve Kavga Etmek Tabiri

Rüyada Abi Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Abi İle Konuşmak, Tartışmak Ve Kavga Etmek Tabiri

Genel olarak rüyanızda abinizi görmeniz bilinçaltınızda yatan bazı şeylerin gün yüzüne çıkmasıdır. Abinizle kavga ettiğinizde ya da ona herhangi bir şekilde karşı geldiğinizde rüyanızda görmeniz normaldir. Fakat diğer yandan rüyada abi görmenin oldukça farklı yorumlamaları vardır. Peki, rüyada abi görmek ne demektir? İşte, tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Eski hentbolcu Uğur Kılıç, THF başkanlığına adaylığını açıkladı

Eski hentbolcu Uğur Kılıç, THF başkanlığına adaylığını açıkladı

Uğur Kılıç, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü InterContinental İstanbul otelinde düzenlenen basın toplantısıyla Türkiye Hentbol Federasyonu başkanlığı için adaylığını açıkladı. Kılıç, toplantıda başlıca projelerini aktardı ve “Artık kaybedecek zamanımız yok. Önceliğimiz, camiayı tekrar bir araya getirmek. Oluşturacağımız sinerjiyle, hedefimiz Türk hentbolunun Avrupa’nın en başarılı ilk beş ülkesi içerisinde yer almasını sağlamak. Bu amaç doğrultusunda hentbol için projeleri olan herkes ile bir araya gelmeye hazırız” dedi.

2.06.2021Diğer
İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar İşletim sistemi çeşitleri, özellikleri ve görevleri hakkında bilgi

İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar? İşletim sistemi çeşitleri, özellikleri ve görevleri hakkında bilgi

Günümüzde teknoloji çok hızlı gelişiyor. Bu gelişmeye bağlı olarak teknolojik cihazların kullanımı da artıyor. Sosyal yaşamda ve iş yaşamında bilgisayarlar en önemli bilgi depolama araçları olmuş durumda. Bilgisayarların doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışması için de işletim sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

2.06.2021Teknoloji
Kutlu Adalı cinayeti... Çatlı mı tamamladı

Kutlu Adalı cinayeti... Çatlı mı tamamladı?

KKTC’deki Kutlu Adalı cinayetinde Korkut Eken’in Atilla Peker’le birlikte adaya gidip keşif yaptığı iddiasının ardından Susurluk döneminin kilit ismi Abdullah Çatlı adı da gündemde. Ada basınındaki iddialara göre ‘cinayeti Çatlı’nın ekibi işledi’.

29.05.2021Gündem
Piyasadaki dalgalanmanın nedeni ne Sefer Şener CNN TÜRK’te anlattı

Piyasadaki dalgalanmanın nedeni ne? Sefer Şener CNN TÜRK’te anlattı

Prof. Dr. Sefer Şener, CNN Türk yayına konuk oldu, Şener hem küresel hem yerel piyasalardaki dalgalanmaların nedenlerini anlattı. Büyümeyle ilgili bir sıkıntının olmadığını söyleyen Sefer Şener, enflasyonla ilgili beklentilerin iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi.

28.05.2021Ekonomi
Prof. Dr. Sefer Şener, hem küresel hem yerel piyasalardaki dalgalanmaların nedenlerini anlattı

Prof. Dr. Sefer Şener, hem küresel hem yerel piyasalardaki dalgalanmaların nedenlerini anlattı

Prof. Dr. Sefer Şener, CNN Türk yayına konuk oldu, Şener hem küresel hem yerel piyasalardaki dalgalanmaların nedenlerini anlattı. Büyümeyle ilgili bir sıkıntının olmadığını söyleyen Sefer Şener, enflasyonla ilgili beklentilerin iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi.

28.05.2021Haber
25 yıllık faili meçhul: Kutlu Adalı

25 yıllık faili meçhul: Kutlu Adalı

25 yıl önce Lefkoşa’da öldürülen gazeteci Kutlu Adalı cinayeti faili meçhul olarak kayıtlara geçti. Adayı sarsan cinayet ve bu olayla bağlantılı gösterilen St. Barnabas baskını, ‘kayıp mücevher ve incil’ efsaneleri neydi, hatırlayalım...

28.05.2021Gündem
Neden aşı olmak istemiyorlar: Aşı kararsızları anlattı, uzmanlar tek tek yanıtladı

Neden aşı olmak istemiyorlar: Aşı kararsızları anlattı, uzmanlar tek tek yanıtladı!

Sağlık Bakanlığı, Pfizer/BiNTech ile 120 milyon dozluk aşıya imza attı, bir başka deyişle 'tünelin sonundaki ışık göründü.' Sonbahara kadar toplumsal bağışıklığın kazanılacağı öngörülüyor. Tabii yeterince insan aşı olmak isterse...

27.05.2021Gündem
Mevzuat nedir Hukukta mevzuat kavramı

Mevzuat nedir? Hukukta mevzuat kavramı

Mevzuat, bir ülkede yapılan anayasa, tüzük, yönetmelik gibi resmi organlar tarafından hazırlanan kuralların bütünü olarak bilinmektedir. Devletin organları ve kurumları, belirlenen bu kurallar ve yönergeler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürürler. Buradan da anlaşılacağı üzere mevzuat; düzen, disiplin ve işleyiş olarak çok gerekli yazılardır. Peki hukuksal anlamda mevzuat ne anlama gelmektedir? Mevzuatı hangi birimler oluşturmaktadır? Mevzuat kimleri ve neleri kapsamaktadır? İşte devlet dilinde ve hukuk terimleri arasında mevzuatın yeri hakkında tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Tiranlık Nedir Tiranlık İle Diktatörlük Arasındaki Farklar Neler

Tiranlık Nedir? Tiranlık İle Diktatörlük Arasındaki Farklar Neler?

Tiranlık terimi günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Tiran Grekçe kökenli bir kelimedir. Bu sebeple kelimenin anlamı da merak edilmektedir. Tiranlık nedir? Tiranlık ile diktatörlük arasındaki farklar neler? İşte, tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Lonca Nedir Lonca Düzeni, Sistemi Ve Teşkilatı Nedir

Lonca Nedir? Lonca Düzeni, Sistemi Ve Teşkilatı Nedir?

Lonca kelimesinin kökeni, 18. yüzyılda İtalya’da kullanılan ‘loggiya’ kelimesine dayanıyor. Lonca, belli bir iş kolunda çalışan kalfa, usta ve çırakları da içine alan bir dernek anlamına geliyor. Lonca nedir? sizler için derledik.

26.05.2021Araştırma
Anamnez Nedir Neden Önemlidir Anamnez Formu Nedir

Anamnez Nedir? Neden Önemlidir? Anamnez Formu Nedir?

Anamnez, hastanın hastalığını teşhis etmek ya da hastanın genel durumunu anlamak için ona soru sorarak, onunla konuşarak bilgi toplamaya verilen isimdir. Bu işleme ise, anamnez alma adı verilir. Anamnez alırken sorular rastgele değil de belirli bir sıra ve düzen içinde sorulur. Anamnez nedir? Neden önemlidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Tanıtıldı

Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Tanıtıldı

Razer, kompakt bir form faktöründe kablosuz özgürlüğün ve işlevselliğin mükemmel karışımını sunan BlackWidow V3 Mini HyperSpeed klavyeyi duyurdu.

26.05.2021eSpor
Son Dakika: Nihat Özdemirden seyirci ve 1959 öncesi şampiyonluklar açıklaması Kuzu Kuzu söylemine yalanlama...

Son Dakika: Nihat Özdemir'den seyirci ve 1959 öncesi şampiyonluklar açıklaması! "Kuzu Kuzu" söylemine yalanlama...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş beIN SPORTS'ta açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin talep ettiği 1959 yılı öncesi şampiyonluklarla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Özdemir, "Kuzu kuzu oynayacaklar" ifadesini kullandığı iddialarını yalanladı.

24.05.2021Futbol
Bibliyografya nedir ve nasıl yazılır Bibliyografya özellikleri ve örnekleri

Bibliyografya nedir ve nasıl yazılır? Bibliyografya özellikleri ve örnekleri

Belirlenen bir konu hakkında öteden beri birçok araştırma ve eserler ortaya konmaktadır. Bu konu hakkında yayımlanmış olan yayınların tamamı bibliyografyayı oluşturmaktadır. Bibliyografya kelimesi eski Yunancada kitap manasına gelen "biblios" ile yazma manasına gelen "grapho" kelimelerinde oluşmuştur. Yani bir nevi "kitaplar hususunda bulunan yazı" manasında dile getirilmiştir. Bizde bu yazımızda bibliyografyanın ne olduğunu, özelliklerini anlatıp, örnekler sunacağız. İşte, bibliyografya hakkında merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Son dakika haberi: Ünal Aysaldan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve Fatih Terim açıklaması..

Son dakika haberi: Ünal Aysal'dan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve Fatih Terim açıklaması!..

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulüpte 19 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulda adaylığı düşünmediğini söyledi.

22.05.2021Futbol
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan aşı pasaportu açıklaması

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı pasaportu açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küresel Sağlık Zirvesi'ne video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası seyahatler ve turizmin önü gerekli sağlık ve hijyen şartları sağlanarak açılmalıdır. G20 ülkeleri arasında 'iyi uygulamalar veri bankası' kurulması gelecekteki krizlere karşı önlem alınmasını kolaylaştıracaktır" dedi.

21.05.2021Gündem
İdealizm nedir İdealizm kurucusu, temsilcileri ve özellikleri hakkında bilgi

İdealizm nedir? İdealizm kurucusu, temsilcileri ve özellikleri hakkında bilgi

Dünya genelinde yer alan bazı akımların nedenleri farklılık gösterir. Yaşama yön veren bu akımları bilmek önemli bir kazanımdır. Özellikle idealizm dünya genelinde pek çok kişi tarafından da benimsenmiştir. İdealizm nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

21.05.2021Araştırma
Bu kol protezi yürümeyi kolaylaştırıyor

Bu kol protezi yürümeyi kolaylaştırıyor

12’nci sınıf öğrencisi Dilay Dal, yürüme yetisini kaybetmiş bireyler için protez bir kol geliştirdi. İlk bakışta “Protez bir kol yürümeye nasıl yardımcı olabilir?” sorusunu akıllara getiren projenin arkasında aylar süren bir araştırma ve geliştirme çalışması yatıyor.

20.05.2021Eğitim
Dikkat Covid migreni taklit edebiliyor

Dikkat! Covid migreni taklit edebiliyor

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyanın başını ağrıtan Covid pandemisi migren hastalarının hayatını zorlaştırdı. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Yalınay Dikmen, pandemide migrene karşı alınabilecek basit ama etkili önlemleri anlattı; önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

17.05.2021Sağlık
Microsoft Wordde paragraf aralığı nasıl düzenlenir Word paragraf aralığı düzenleme ve ayarlama

Microsoft Word'de paragraf aralığı nasıl düzenlenir? Word paragraf aralığı düzenleme ve ayarlama

Microsoft Office Word'de paragraflar arası ayarlama yapmak mümkündür. Paragraflar arası boşluk arttırılabilir ya da azaltılabilir. Bunun için de ekstra bir program gerekmez. Hali hazırda bulunan uygulama ile düzenleme sağlanabilir. Bu nedenle Microsoft Office Word'de paragraf aralama konusunu sizler için derledik.

17.05.2021Teknoloji
Microsoft Wordde kenar boşlukları nasıl ayarlanır Word kenar boşlukları ayarlama ve düzenleme işlemleri

Microsoft Word'de kenar boşlukları nasıl ayarlanır? Word kenar boşlukları ayarlama ve düzenleme işlemleri

Word programı tüm dünyaya sunulan ve Microsoft tarafından tasarlanan bir kelime programıdır. Bu program sunduğu farklı özelliklerle, kullanıcıların en iyi şekilde dokuman oluşturmasına olanak sağlıyor. Microsoft Word'de kenar boşluklarının ayarlanıp ayarlanamadığı merak edilen konular arasında yer alıyor. Microsoft Word'de kenar boşlukları nasıl ayarlanır? Word kenar boşlukları ayarlama ve düzenleme işlemleri hakkında sizler için önemli bilgiler derledik.

16.05.2021Teknoloji
Microsoft Wordde iki yana yaslama işlemi nasıl yapılır

Microsoft Word'de iki yana yaslama işlemi nasıl yapılır?

Microsoft Word'de iki yana yaslama işlemi sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle iki yana yaslama Microsoft Word üzerinde yazılarına düzen vermek isteyenlerin kullandığı özelliklerdendir. Belgelerinizi kolayca düzenleyebileceğiniz Microsoft Word iki yana yaslama özelliğini kullanabilirsiniz. Birçok kullanıcının merak ettiği Microsoft Word'de iki yana yaslama işlemi nasıl yapılır konusunu detaylı olarak derledik.

16.05.2021Teknoloji
Kars Antlaşması Nedir Kars Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Kars Antlaşması Nedir? Kars Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Birinci, dünya savasının bitmesinin ardından genel olarak dünya düzeni değişmiştir. Bu düzen sonucunda dünyanın her yerinde küçük ve milli devletler kurulmuştur. Türkiye’nin de doğu sınırına kısa süreli birkaç devlet kurulmuştur. Ve bu devletlerde yeni cumhuriyet bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Kars Antlaşması nedir? Kars Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Gazap Üzümleri kitabını kim yazmıştır Gazap Üzümleri kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Gazap Üzümleri kitabını kim yazmıştır? Gazap Üzümleri kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kitaplar yaşamımızın pek çok noktasında bize yoldaşlık eden dostlarımızdır. Bazen iç açıcı hikayeler bazen de ibretlik öyküler anlatırlar. Bu kitapların tepelerindekilerden birisi de Gazap üzümleri kitabıdır. Peki Gazap Üzümleri kitabını kim yazmıştır? Gazap Üzümleri kitabı özeti, konusu ve karakterleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
‘Derdinizi bize anlatırsınız, market kasasında değil’

‘Derdinizi bize anlatırsınız, market kasasında değil’

Yedek anahtarımız da onlarda, kargolarımız da, hiçbir yerde bulamadığımız o peynir de… Tatlı dili, güler yüzü ihmal etmiyorlar. Hem derdimizi hem de neşemizi paylaşıyorlar. Zincir marketlerin gölgesinde kalsalar da derdimize koşan mahalle bakkalları oluyor: “Müşterilerimiz bize güveniyor, bu sayede ayaktayız.”

16.05.2021Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Eski, işe yaramayan ne varsa geride bırakın

Satürn ile Uranüs arasındaki etkileşim bu yıl ikinci kez gerçekleşiyor. Bu etkileşimle eski ve yeni düzen arasındaki çatışma alevleniyor. Hayatımızdaki değişimler ya bu sefer ya da yıl sonu tamamlanacak.

13.06.2021

Emojiyle yıkılan düzen

Bir değer üretmeden elindeki bir şeyin değerlenmesini bekleyen büyük kalabalıkların yani tufeylilerin yeni adresi kripto para şirketleri...

9.06.2021

Sevgilimin burcunu, mesleğini biliyorum ama yaşını merak etmedim

Seyahat yazarı ve dijital içerik üreticisi Bahar Akıncı yıllar önce Madrid’de bir kursa gidiyor.

6.06.2021

Çevre hastası

Marmara Denizi, son günlerde “salya-sümük” ağlıyor; alarm veriyor.

4.06.2021

Marmara Denizi’nin toparlanma şansı yok!

Bir süredir Marmara Denizi’nde yürek burkan ve endişeye sebep olan deniz kirliliği hakkında açıklama yapan Belgesel Yapımcısı ve Su Altı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan, “Kıyısal alana sıkışmış bu kadar yaşam söz konusu iken Marmara Denizi’nin kendini toparlama şansı yok denenecek kadar azdır,” dedi.

3.06.2021

İstanbul Havalimanı Türk gastronomisinin vitrini

Türk mutfağını 3 kıtada temsil eden BTA’nın CEO’su Sadettin Cesur ile yeme-içme operasyonunu yürüttükleri İstanbul Havalimanı’nda bir araya geldik. Cesur, havalimanını, Türk gastronomisinin dünyaya açılan kapısı ve vitrini olarak nitelendiriyor.

31.05.2021

TÜVTÜRK vatandaşı sömürüyor

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na soru önergesi vererek ‘tekel’ durumundaki araç muayene istasyonu TÜVTÜRK’e ilişkin verilerin açıklanmasını istemişti.

28.05.2021