EKSTRA
MENÜ

Darbe Girişimi

Darbe Girişimi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Darbe Girişimi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 16.200 Darbe Girişimi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Darbe Girişimi Haberleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop: Petrol, dünya siyasetine yön veren temel bir etken

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop: Petrol, dünya siyasetine yön veren temel bir etken

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "1950'lili yıllardan başlayarak petrol sadece bir ham madde değil dünya siyasetine yön veren temel bir etkene de dönüşmüştür. 500 binden fazla ürünün üretiminde doğrudan ve dolaylı olarak kullanılan petrol, bu özelliğiyle dünya imalat sektörünü de kendine bağımlı kılmaktadır" dedi.

11.10.2021Gündem
MSBden Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı iddiasına yalanlama

MSB'den 'Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı' iddiasına yalanlama

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı" iddiasının gerçeği yansıtmadığını, mülakat komisyonlarının kanun ve yönetmeliklerle belirlendiğini, Bakanlık, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Üniversitesi'ni yıpratmaya yönelik asılsız iddialarla ilgili yasal süreç başlatıldığını bildirdi.

11.10.2021Gündem
AP Türkiye raportörü: İlişkilerde daha iyi noktadayız

AP Türkiye raportörü: İlişkilerde daha iyi noktadayız

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Nacho Sanchez Amor, Türkiye ile ilişkilerin geçen yıla göre daha iyi bir olduğunu ve diyalog zemini bulunduğunu söyledi. “15 Temmuz darbe girişimi” ve “Gezi Parkı olayları”na ilişkin iddialar kapsamında yargılanan Osman Kavala’nın önceki gün yapılan duruşmasını izlemek üzere İstanbul’a gelen Amor, dün gazetecilere özetle şu açıklamalarda bulundu.

10.10.2021Dünya
Rütbesini FETÖ elebaşı takmıştı WhatsApp mesajları ortaya çıktı: Darbe girişimi sırasında...

Rütbesini FETÖ elebaşı takmıştı! WhatsApp mesajları ortaya çıktı: Darbe girişimi sırasında...

Teğmen rütbesini Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in taktığını itiraf eden eski tuğgeneral Serdar Atasoy'un yargılanmasına başlandı. Darbe girişimi sırasında eski tuğamiral Sinan Sürer "Ataşeler" WhatsApp grubuna "Arkadaşlar TSK yönetime el koymuştur. Bunu tüm muhataplarına derhal iletin" şeklindeki mesajına "Emredersiniz komutanım" karşılığını verdiği aktaran Atasoy "Bu mesaj darbeyi kabul ettiğim anlamına gelmez" dedi.

30.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: FETÖ, faaliyet gösterdiği ülkeler için milli güvenlik tehdidi

TBMM Başkanı Şentop: FETÖ, faaliyet gösterdiği ülkeler için milli güvenlik tehdidi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk dünyasının manevi başkenti olarak nitelenen Türkistan’da gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi TÜRKPA’nın 10. Genel Kurulu’ndan Türk Cumhuriyetlerine seslendi. Kurtuluş Savaşında milli mücadeleyi bizzat yürüterek Gazi unvanı alan TBMM’nin, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnmesiyle ikinci kez Gazi olduğuna dikkat çeken Şentop, Türk Cumhuriyetlerine FETÖ’nün oluşturduğu tehdide karşı uyarıda bulundu. Şentop, “FETÖ’nün Türkiye dışında birçok ülkede de faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Bu hain örgütün kardeş ülkeler başta olmak üzere faaliyet gösterdiği ülkeler için bir milli güvenlik tehdidi oluşturduğunu tekrar ifade etmek isterim” dedi.

28.09.2021Gündem
Sudanda ortalık toz duman Hükümet karşıtları Kesele havaalanını kapattı

Sudan'da ortalık toz duman! Hükümet karşıtları Kesele havaalanını kapattı

Sudan’da hükümet karşıtı protestolarda eylemciler, Uluslararası Port Sudan Havalimanı'nın ardından bugün de Kesele eyaletindeki havaalanını ulaşıma kapattı.

24.09.2021Dünya
Trump yönetimi yetkilileri Kongre Baskını soruşturmasında ifadeye çağrıldı

Trump yönetimi yetkilileri Kongre Baskını soruşturmasında ifadeye çağrıldı

ABD'de 6 Ocak’ta düzenlenen Kongre Baskını’nı soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi Komitesi, eski Başkan Donald Trump’la ilişkili 4 kişiyi ifadeye çağırdığını açıkladı.

24.09.2021Dünya
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhandan Türkiyeye teşekkür

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan'dan Türkiye'ye teşekkür

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral el-Burhan, başkent Hartum'un Merhiyyat bölgesinde düzenlenen Özel Kuvvetler mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin törenin yapıldığı askeri merkeze katkılarından dolayı memnuniyetini ifade etti.

23.09.2021Dünya
Sudanda bağımsızlıktan bu yana üçü netice veren 11 girişimi

Sudan'da bağımsızlıktan bu yana üçü netice veren 11 girişimi

Kıta tarihinde en fazla askeri darbe girişimiyle karşılaşan Sudan'da, bağımsızlığını kazandığı 1956'dan günümüze kadar yönetimin değiştiği 3 darbe gerçekleşti, 3 kez de halk ayaklanması sonucu iktidarlar değişti.

22.09.2021Dünya
Tunusta 5 siyasi parti Saidin kararlarına karşı çıkıyor

Tunus'ta 5 siyasi parti Said'in kararlarına karşı çıkıyor

Aralarında Nahda Hareketi'nin de bulunduğu 5 siyasi parti, Cumhurbaşkanı Said'in "Tunus'ta istisnai kararlar devam edecek" şeklindeki açıklamalarına karşı olduklarını bildirdi.

22.09.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlar

TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlar

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 1915 olaylarının İspanya’da 'soykırım' olarak tanınması teklifine ilişkin, "Bugüne kadar İspanya hükümetlerinin, İspanya parlamentolarındaki çoğunluğun bu yöndeki kararlara oy vermediğini, İspanya-Türkiye ilişkilerinin kıymetini göz önüne alarak onay vermediğini ifade edebilirim. Arşivlerdeki gerçekler Ermeni diasporasını desteklemiyor ama konuyu bilmeyen parlamenterleri kandırarak parlamentolardan karar çıkarmaya çalışıyorlar" dedi.

21.09.2021Gündem
Son dakika: Sudanda darbe girişimi

Son dakika: Sudan'da darbe girişimi!

Son dakika haberine göre Sudan devlet televizyonu, başkent Hartum'daki bir grup askerin başarısız bir darbe girişiminde bulunduğunu bildirdi. Askeri araçları ele geçirerek darbe girişiminde bulunan 40 subayın gözaltına alındığı bildirildi.

21.09.2021Dünya
15 Temmuz hangi burç ve burcu ne 15 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 15 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Çok sayıda birey, astroloji ile ilgilenmektedir. 15 Temmuz tarihinin hangi burç olduğunu, burcun özelliklerini ve yükselenini, 15 Temmuz'da yaşanan tarihi olayları ve bu tarih içerisinde doğmuş olan anime karakterleri ile ünlüleri sizler için derledik.

12.09.2021Burçlar
Tunus başkanlık sistemine hazırlanıyor

Tunus başkanlık sistemine hazırlanıyor

Tunus Cumhurbaşkanı Danışmanı Velid el-Huccam, Cumhurbaşkanı Kays Said'in aldığı olağanüstü kararların ardından ülkede başkanlık sistemine geçilmesi yönünde hazırlık yapıldığını duyurdu.

10.09.2021Dünya
Semih Terzinin oğlu operasyondan 20 gün önce yurt dışına çıkmış

Semih Terzi'nin oğlu operasyondan 20 gün önce yurt dışına çıkmış

İZMİR merkezli 42 il ve KKTC'de, FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 164 şüpheliden işlemleri tamamlanan 47'si adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 22'si tutuklanırken, 25'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan, gözaltı kararı verilen 214 şüpheli arasında firar durumda bulunan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan tuğgeneral Semih Terzi'nin askeri lise öğrencisi oğlu Faruk Terzi'nin geçen 18 Ağustos'ta İstanbul'dan yurt dışına çıktığı belirlendi.

9.09.2021Gündem
İzmir merkezli 41 il ve KKTCde FETÖye yönelik operasyonda gözaltı sayısı 157ye yükseldi

İzmir merkezli 41 il ve KKTC'de FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltı sayısı 157'ye yükseldi

İzmir merkezli 41 il ve KKTC'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu 214 şüpheliden 157'si yakalandı.

8.09.2021Gündem
Semih Terzi’nin oğluna da gözaltı kararı

Semih Terzi’nin oğluna da gözaltı kararı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’ye yönelik 42 ildeki operasyonunda 44’i muvazzaf 69 asker ile 145’i darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olmak üzere toplam 214 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

8.09.2021Gündem
Ginede darbe sonrası geçiş hükümeti çalışmaları

Gine'de darbe sonrası geçiş hükümeti çalışmaları

Gine'de 5 Eylül'de gerçekleştirilen darbenin ardından askeri cunta Ulusal Birlik ve Kalkınma Komitesi, geçiş hükümeti için isim belirlemeye çalışıyor.

7.09.2021Dünya
Son Dakika: Futbolda şike kumpası davasında gerekçeli karar: Soruşturmanın yönü bilerek Fenerbahçeye çevrilmiştir

Son Dakika: "Futbolda şike kumpası" davasında gerekçeli karar: Soruşturmanın yönü bilerek Fenerbahçe'ye çevrilmiştir

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurdukları gerekçesiyle 88 sanığın yargılandığı davada verilen hükümlerin gerekçesi açıklandı.

7.09.2021Futbol
41 il ve KKTCde FETÖ operasyonu

41 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu

İzmir merkezli 42 il ve KKTC'de, FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması'na yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 164'e yükseldi. Gözaltı kararı verilen 214 şüpheli arasında bulunan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan general Semih Terzi'nin oğlu Faruk Terzi'nin de halen arandığı bildirildi.

7.09.2021Haber
Son dakika... 41 il ve KKTCde FETÖ operasyonu: 214 gözaltı kararı

Son dakika... 41 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu: 214 gözaltı kararı

İzmir merkezli 42 il ve KKTC'de, FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması'na yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 164'e yükseldi. Gözaltı kararı verilen 214 şüpheli arasında bulunan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan general Semih Terzi'nin oğlu Faruk Terzi'nin de halen arandığı bildirildi.

7.09.2021Gündem
AB ve ABDden Ginedeki darbe girişimine kınama

AB ve ABD'den Gine'deki darbe 'girişimine' kınama

Avrupa Birliği (AB), Afrika ülkesi Gine'de "yönetimin zorla ele geçirilmesi girişimini" kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price da, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Gine'de yönetimin zorla ele geçirilmesini kınadığı belirtti.

6.09.2021Dünya
Ginede darbe girişimi İlk fotoğraflar geldi...

Gine'de darbe girişimi! İlk fotoğraflar geldi...

Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin askeri darbeyle devrildiği öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Alpha Conde'yi alıkoyduğu belirtilen askerler devlet televizyonu RTG'de darbe açıklaması yaptı.

5.09.2021Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Adli Yıl Açılış Töreninde yargı bağımsızlığına vurgu yaptı ve reform mesajı verdi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adli Yıl Açılış Töreni'nde yargı bağımsızlığına vurgu yaptı ve reform mesajı verdi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, reform mesajı verirken 'bağımsızlık ve tarafsızlık' vurgusu yaptı.

1.09.2021Gündem
Çavuşoğlu: Türkiye-Sırbistan ilişkileri, tarihin en iyi noktasına ulaştı

Çavuşoğlu: Türkiye-Sırbistan ilişkileri, tarihin en iyi noktasına ulaştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Sırbistan’da Yeni Pazar Başkonsolosluğu açılış törenine katıldı. Törende konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye-Sırbistan ilişkileri, tarihin en iyi noktasına ulaştı. Açılışını yaptığımız bu başkonsolosluğumuz bunun bir sonucudur” dedi.

1.09.2021Haber
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye-Sırbistan ilişkileri, tarihin en iyi noktasına ulaştı

Bakan Çavuşoğlu: Türkiye-Sırbistan ilişkileri, tarihin en iyi noktasına ulaştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Sırbistan’da Yeni Pazar Başkonsolosluğu açılış törenine katıldı. Törende konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye-Sırbistan ilişkileri, tarihin en iyi noktasına ulaştı. Açılışını yaptığımız bu başkonsolosluğumuz bunun bir sonucudur” dedi.

1.09.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan son sayıyı açıkladı: 21 bin kişinin ilişiğini kestik

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan son sayıyı açıkladı: 21 bin kişinin ilişiğini kestik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kara Harp Okulu'nda Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun orduyla ilişkisinin kesildiğini ifade etti.

30.08.2021Gündem
Gaziantepte Tanklarla dışarı çıkacağız mesajı atan astsubayın cezası 15 yıla çıkarıldı

Gaziantep'te 'Tanklarla dışarı çıkacağız' mesajı atan astsubayın cezası 15 yıla çıkarıldı

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verilen eski astsubayın cezası, sanığın "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım ettiği" gerekçesiyle 15 yıla çıkarıldı.

6.08.2021Gündem
Musa Avsever kimdir kaç yaşında nereli Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avseverin hayatı hakkında bilgiler

Musa Avsever kimdir kaç yaşında nereli? Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever'in hayatı hakkında bilgiler

Yeni Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na Musa Avsever atandı. Yüksek Askeri Şura'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantısında alınan kararın ardından Musa Avsever'in hayatı ve biyografisi gündeme geldi. Daha önce 1. Ordu Komutanı olarak görev yapan Musa Avsever, 2003'te tuğgeneral, 2007'de tümgeneral oldu. Peki, Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, Musa Avsever'in hayatı hakkında bilgiler.

4.08.2021Gündem
Bitmeyen daireden banka da sorumlu

Bitmeyen daireden banka da sorumlu

İstinaf mahkemesi, satın aldığı evi teslim edilmeyen on binlerce kişiyi ilgilendiren bir karar verdi. Projesi yarım kalan şirkete ödenen peşinat ile bankaya yapılan kredi ödemelerinin faizi ile tüketiciye iadesine karar verildi. Hukukçular, kararın, benzer sorun yaşayan kişiler için emsal teşkil edeceği görüşünde.

2.08.2021Ekonomi
Tunus Meclis Başkanı Gannuşiden, Cumhurbaşkanı Saide sert tepki

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi'den, Cumhurbaşkanı Said'e sert tepki

Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in başbakanı azlederek, Meclisi görevden almasının anayasaya aykırı olduğunu belirtti.

31.07.2021Dünya
Sürat Kargo için 335 milyon TL teklif

Sürat Kargo için 335 milyon TL teklif

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kayyum ataması yapılan Kaynak Holding şirketlerinden Sürat Kargo için ihale önceki gün yapıldı.

30.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklamalarda bulundu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ülkemize, milletimize ve toplumsal hassasiyetlerimize yönelik bu türden gündem suikastlarını 7/24 yakından takip ediyor, mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız hakikati yaşatmak, hakikati savunmak; yalanın, dezenformasyonun her türlüsünü bertaraf etmek" dedi. Altun, "Ecem Güçlük' adıyla açılan sahte bir hesabın sahibinin '3 yıl önce evine giderken 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını' iddia etmesi sosyal medya gündemini meşgul etti. Bir yalanla gündem suikastı planlayan kişinin, bu hesabı birkaç gün önce açtığını ve hesabı oluştururken aslında 'Emre Doğantürk' kullanıcı ismini kullandığını gördük" ifadelerini kullandı.

29.07.2021Haber
Ecem Güçlükün paylaşımları çok konuşulmuştu... İletişim Başkanı Fahrettin Altun gerçeği açıkladı

'Ecem Güçlük'ün paylaşımları çok konuşulmuştu... İletişim Başkanı Fahrettin Altun gerçeği açıkladı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ülkemize, milletimize ve toplumsal hassasiyetlerimize yönelik bu türden gündem suikastlarını 7/24 yakından takip ediyor, mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız hakikati yaşatmak, hakikati savunmak; yalanın, dezenformasyonun her türlüsünü bertaraf etmek" dedi. Altun, "Ecem Güçlük' adıyla açılan sahte bir hesabın sahibinin '3 yıl önce evine giderken 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını' iddia etmesi sosyal medya gündemini meşgul etti. Bir yalanla gündem suikastı planlayan kişinin, bu hesabı birkaç gün önce açtığını ve hesabı oluştururken aslında 'Emre Doğantürk' kullanıcı ismini kullandığını gördük" ifadelerini kullandı.

29.07.2021Gündem
Tunus Cumhurbaşkanı Said, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

Tunus Cumhurbaşkanı Said, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü. Said, Blinken ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamasında, Meşruiyete, haklara ve özgürlüklere saygı gösterme taahhüdünü teyit ediyoruz ifadelerini kullandı.

27.07.2021Dünya
15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir için darbeci diyen İYİ Partili Uğur Songül Sarıtaşlıya soruşturma

15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir için 'darbeci' diyen İYİ Partili Uğur Songül Sarıtaşlı'ya soruşturma

Tokat'ta 15 Temmuz'un simge kahramanlarından şehit Ömer Halisdemir'e 'darbeci' diyen İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. İYİ Parti Tokat İl Teşkilatı da Sarıtaşlı'nın kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini duyurmuştu. Savcılıktan yapılan açıklamada ''15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan olaylara ilişkin bazı yorum ve paylaşımları nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca suçu ve suçluyu övme suçundan derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda şüphelinin ifadesi alınmış olup soruşturma devam etmektedir'' denildi. Öte yandan, Sarıtaşlı sosyal medya hesabından özür dileyip istifa ettiğini duyurdu.

27.07.2021Gündem
Tunusta güvenlik güçleri Al Jazeera ofisini bastı

Tunus'ta güvenlik güçleri Al Jazeera ofisini bastı

Tunus güvenlik güçlerinin gece yaşanan darbeden sonra Katar merkezli Al Jazeera televizyon kanalının Tunus'taki ofisine baskın düzenlediği belirtildi.

26.07.2021Dünya
Tunustaki darbe girişimine Türkiyeden peş peşe tepkiler

Tunus'taki darbe girişimine Türkiye'den peş peşe tepkiler!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Tunus'taki darbe girişimine tepki gösterdi. Şentop, "Tunus halkı anayasal düzene ve hukuka sahip çıkacaktır" mesajını paylaşırken Çelik, "Tunus’ta anayasal düzenin Cumhurbaşkanı tarafından askıya alınması, meşru değildir" ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "Tunus'ta halkın iradesini temsil eden Meclis'in faaliyetlerinin askıya alınmasından derin endişe duyuyoruz" denildi.

26.07.2021Gündem
Tunusta darbe girişimi

Tunus'ta darbe girişimi

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, "ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullar nedeniyle" meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirterek, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını bildirdi. Tunus Meclisindeki en büyük partinin lideri Gannuşi ise yaşlananları bir darbe girişimi olarak nitelendirdi ve halkı barışçıl gösteriler yapmak için sokağa çağırdı. Bir grup Tunuslu ise sokaklarda Cumhurbaşkanı Kays Said'in aldığı kararı kutladı.

26.07.2021Haber
Son dakika haberi Tunusta darbe girişimi Cumhurbaşkanı Said ordu desteğiyle Başbakan Meşişiyi görevden aldı

Son dakika haberi! Tunus'ta darbe girişimi! Cumhurbaşkanı Said ordu desteğiyle Başbakan Meşişi'yi görevden aldı

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, "ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullar nedeniyle" meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirterek, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını bildirdi. Tunus Meclisindeki en büyük partinin lideri Gannuşi ise yaşlananları bir darbe girişimi olarak nitelendirdi ve halkı barışçıl gösteriler yapmak için sokağa çağırdı. Bir grup Tunuslu ise sokaklarda Cumhurbaşkanı Kays Said'in aldığı kararı kutladı.

26.07.2021Dünya
Son dakika haberi Tunusta darbe girişimi Cumhurbaşkanı Said ordu desteğiyle Başbakan Meşişiyi görevden aldı

Son dakika haberi! Tunus'ta darbe girişimi! Cumhurbaşkanı Said ordu desteğiyle Başbakan Meşişi'yi görevden aldı

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, "ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullar nedeniyle" meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirterek, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını bildirdi. Tunus Meclisindeki en büyük partinin lideri Gannuşi ise yaşlananları bir darbe girişimi olarak nitelendirdi ve halkı barışçıl gösteriler yapmak için sokağa çağırdı. Bir grup Tunuslu ise sokaklarda Cumhurbaşkanı Kays Said'in aldığı kararı kutladı.

25.07.2021Dünya
Yurtta sulh konseyindeki firari yarbayın Akıncı Üssünde görüntüleri ortaya çıktı

Yurtta sulh konseyindeki firari yarbayın Akıncı Üssü'nde görüntüleri ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyesi firari eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in, Akıncı Üssü'nden firar etmeden önceki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

24.07.2021Haber

Yazar Sonuçları

Kılıçdaroğlu’na çağrı çıkarılacak

Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayetlere ilişkin iddiası üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma açmıştı.

15.10.2021

Sosyal medyada FETÖ’cülerin yüzde 75’i ‘Atatürkçü’ kılığına büründü

Cumartesi günü, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda meşhur doktora salonunda Türkiye Hukuk Platformu tarafından düzenlenen, “Darbelerle Mücadele Yöntemleri” sempozyumunda, “FETÖ’nün Sosyal Medya Taktikleri” konusunda bir konuşma yaptım.

13.09.2021

Kent merkezine ana plan reçetesi

Başkent Ankara’da kent merkezlerinin cazibesini -Kızılay başta olmak üzere- yitirmesi, pek çok insanın artık sosyalleşmek ya da alışveriş yapmak için kent merkezlerini tercih etmemesini, dün bu köşeden siz okurlarımızla paylaşmıştım. Hem okurlarımızdan hem de yakın çevremden bu yazıyla ilgili geri dönüşler aldım. Fikirlerini aktaranlar da vardı, beklentilerini dile getirenler de...Özetle eleştirilerimin kat be kat fazlasını okurlarımızdan işittim.

3.09.2021

2021 YAŞ KARARLARI (2) - Kurmay subaylara mesafeli duruş sürdü

2016 yılındaki FETÖ darbe girişiminden sonra düzenlenen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantılarına hâkim olan önemli bir yöneliş, generalliğe terfi aşamasında kullanılan tercihlerde kurmay subayların ağırlığının belirgin bir şekilde azalmakta oluşudur. Geçen ağustos ayının başında yapılan YAŞ toplantısı da bu açıdan sürpriz olmamış, özellikle Kara ve Hava Kuvvetleri’nde bu yönelişi iyice yerleştiren bir şekilde sonuçlanmıştır.

1.09.2021

2021 Yaş Kararları (1)- 2021 YAŞ sürecinin bir sürprizi Birinci Ordu Komutanlığı oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde terfilerin görüşüldüğü bu yılki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı geçen 4 Ağustos’ta yapıldı.

31.08.2021

Kılıçdaroğlu devletin kapısını FETÖ’cülere açacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendinden önceki genel başkan Deniz Baykal’a ve partisinde milletvekilliği yapmış kişilere kumpas kuran Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarını çok memnun eden; tuhaf, tuhaf olduğu kadar Türkiye için çok tehlikeli bir açıklama yaptı.

30.08.2021

Doğru ve kararlı politikalar

Ulusun bağımsızlığını sağlamak amacıyla emperyalist güçlere karşı verilen mücadele sonunda 30 Ağustos 1922’de kazandığımız zaferin 99. yıl dönümü. Büyük önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu uğurda şehit düşenleri saygıyla anıyoruz.

27.08.2021

Ben geldim

İki haftalık mecburi bir ayrılıktan sonra tekrar beraberiz.

17.08.2021