MENÜ

Crr

Crr ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Crr haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 943 Crr haberi bulunmuştur.

Crr Haberleri

Kremeta Baltica CRR’de

Kremeta Baltica CRR’de

Gidon Kremer’in kurduğu Kremeta Baltica, 12 Mart Perşembe akşamı Cemal Reşit Rey’de izleyiciyle buluşacak. Orkestraya Fransız Piyanist Lucas Debargue eşlik edecek.

10.03.2020Kitap Sanat
Özgürlük ve eşit haklar için

Özgürlük ve eşit haklar için!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm Türkiye’de bir dizi etkinlik gerçekleşecek. Güne düzenlenen koşularla başlayabilir, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun etkinliklerine katılabilirsiniz. Ayrıca Cemal Reşit Rey’de iki farklı konser ve ‘Osmanlı’da Kadın Hareketi’ başlıklı panel var.

Alena Baeva Ulusal Basque Orkestrasıyla CRRde sahne alacak

Alena Baeva "Ulusal Basque Orkestrası"yla CRR'de sahne alacak

Rus keman virtüözü Alena Baeva, Avrupa'nın başarılı orkestralarından biri olarak gösterilen "Ulusal Basque Orkestrası"yla İstanbul'da konser verecek.

5.03.2020Keyif
Souad Massi Cemal Reşit Reye geliyor

Souad Massi Cemal Reşit Rey'e geliyor

Geleneksel müzikleri, folk ve rock ile buluşturduğu özgün tarzıyla dünya müziği arenasında önemli kadın şarkıcılar arasında yer alan Cezayirli sanatçı Souad Massi, İstanbullu hayranlarıyla bir araya gelecek.

26.02.2020Keyif
Ödüllü piyanist Anna Tsybuleva CRRde

Ödüllü piyanist Anna Tsybuleva CRR'de

Dünyanın prestijli yarışmalarından "2015 Leeds Uluslararası Piyano Yarışması" birinciliğiyle adını duyuran Anna Tsybuleva, 25 Şubat'ta sanatseverlerle buluşacak.

22.02.2020Keyif
Cemal Reşit Reyde caz keyfi

Cemal Reşit Rey'de caz keyfi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda 15-16 ve 17 Şubat’ta cazseverlere özel 3 konser gerçekleşecek.

14.02.2020Keyif
Beethoven’a adanmış festivalden seçmeler

Beethoven’a adanmış festivalden seçmeler

İngiliz müzik yazarı Hugh Ottaway’in “Devrimci değil, devrimin ta kendisi” diye nitelendirdiği Ludwig van Beethoven, 250. doğum yılında tüm dünyada anılıyor. 5-25 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 48. İstanbul Müzik Festivali de bu yılki programıyla tüm zamanların en büyük bestecilerinden Beethoven’a saygı duruşunda bulunuyor. Biletleri 15 Şubat’ta satışa sunulacak festival programından kaçırılmayacak konserleri seçtik.

14.02.2020Kitap Sanat
Müzik Festivali’nde Beethoven yılı

Müzik Festivali’nde Beethoven yılı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. sponsorluğunda 2-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 48. İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı. ‘Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ temasıyla bestecinin ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verecek festival, Beethoven’in tüm eserlerini yorumlayıp kaydeden dünyadaki tek piyanist İdil Biret’in yanı sıra Evelyn Glennie, Konzerthausorchester Berlin & Vikingur Olafsson, Beethoven &David Bowie ‘Rabel Rabel’, ‘Bebeklere Beatles’, Wiener Akademie, Borodin Quartet gibi heyecan verici konserlere ev sahipliği yapacak.

4.02.2020Kitap Sanat
İspanyol sanatçı Monica Molina İstanbula geliyor

İspanyol sanatçı Monica Molina İstanbul'a geliyor

İspanyol şarkıcı ve oyuncu Monica Molina, İstanbul'da hayranlarıyla buluşacak.

3.02.2020Keyif
İstanbulda konser salonları hareketli

İstanbul'da konser salonları hareketli

Farklı müzik türlerinde ün kazanmış yabancı sanatçılar, İstanbullu müzikseverlere renkli bir ay yaşatacak.

31.01.2020Keyif
Antonio Gades Topluluğu, İstanbulda Carmeni sahneleyecek

Antonio Gades Topluluğu, İstanbul'da "Carmen"i sahneleyecek

İspanyol flamenko dansçısı ve koreograf Antonio Gades'in adını, sahneye koyduğu eserlerle yaşatmayı amaçlayan Antonio Gades Topluluğu, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sahne alacak.

29.01.2020Keyif
Philip Catherine Trio, CRR Sahnesinde

Philip Catherine Trio, CRR Sahnesi'nde

Caz müziğin önde gelen üçlüsü Philip Catherine Trio, 26 Şubat'ta Cemal Reşit Rey 'de seyirci karşısına çıkacak.

29.01.2020Kitap Sanat
2019da ünlüler geçidi yaşandı

2019'da ünlüler geçidi yaşandı

Her geçen yıl birbirinden görkemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan İstanbul, 2019 yılında dünyaca ünlü isimleri ağırladı.

31.12.2019Keyif
İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

Aralarında 14. Contemporary Istanbul ile 16. İstanbul Bienali'nin de bulunduğu birçok etkinlik, yerli ve yabancı önemli sanatçıları 2019'da İstanbullu sanatseverlerle buluşturdu.

27.12.2019Keyif
Opera sanatçısı Zehra Yıldız anılıyor

Opera sanatçısı Zehra Yıldız anılıyor

Opera sanatçısı Zehra Yıldız, vefatının 22. yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda düzenlenecek konserle anılacak.

27.12.2019Keyif
2020 Beethoven yılına özel program

2020 Beethoven yılına özel program

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) "2020 Beethoven Yılı"na özel 3 konser gerçekleştirecek.

25.12.2019Keyif
Clara Schumannın hikayesi konserle sahneye aktarılacak

Clara Schumann'ın hikayesi konserle sahneye aktarılacak

Piyanist ve besteci Clara Schumann'ın 200. doğum yıl dönümü, "I, Clara-Müzik ile Bir Yaşam" konseriyle kutlanacak.

18.12.2019Keyif
Tilbe Saran’lı I, Clara

Tilbe Saran’lı 'I, Clara'

19. yüzyılın ilk büyük star piyanistlerinden, besteci Clara Schumann 200. doğum yıldönümünde CRR Konser Salonu’nda gerçekleşecek 'I, Clara - Müzik ile Bir Yaşam' isimli konserle anılıyor.

17.12.2019Kitap Sanat
200. doğum yılında “Dikiz Aynasında Clara”

200. doğum yılında “Dikiz Aynasında Clara”

Romantik Dönem’in önde gelen piyanist ve bestecilerinden Clara Schumann’ın 200. doğum yılı Cemal Reşit Rey (CRR) salonunun fuayesinde 19 Aralık’ta, “Dikiz Aynasında Clara” adlı konserle kutlanacak.

16.12.2019Keyif
Kazakistan’ın kuruluş yıldönümü İstanbul’da kutlanacak

Kazakistan’ın kuruluş yıldönümü İstanbul’da kutlanacak

Kazakistan’ın bağımsızlığının 28. Yılı, kendisini ilk tanıyan ülke olan Türkiye’nin çeşitli illerinde de kutlanıyor.

14.12.2019Gündem
CRR fuayesinde ‘Dikiz Aynasında Clara’

CRR fuayesinde ‘Dikiz Aynasında Clara’

19. yüzyılın usta piyanist ve bestecisi Clara Schumann’ın 200. doğum yıldönümü, tüm dünyada olduğu gibi doğduğu kent olan Leipzig’de de zengin bir etkinlik takvimiyle kutlandı. CLARA19 Festivali kapsamındaki etkinliklerden biri, Almanya’da yaşamlarını sürdüren Türkiye’den iki müzisyenin de içinde yer aldığı ‘Dikiz Aynasında Clara’ adlı konser enstalasyonuydu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 19 Aralık saat 19.00’da bu müzikal enstalasyon projesini fuayesine davet ederek Clara Schumann’ı anıyor.

12.12.2019Kitap Sanat
Sibiryadan Sevgilerle açılıyor

"Sibirya'dan Sevgilerle" açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlenen "Sibirya'dan Sevgilerle" başlıklı fotoğraf sergisi, yarın Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

5.12.2019Keyif
Çılgın klasikçiler: Pagagnini

Çılgın klasikçiler: Pagagnini

Klasik müzik tarihinin en önemli keman virtüözlerinden Paganini’nin yaratıcı eserlerinden ilham alan ve izleyicilere eğlenceli ve dinamizmi hiç düşmeyen, çağdaş bir klasik müzik dinletisi sunan Pagagnini, 9 Aralık akşamı CRR Konser Salonu’na konuk oluyor.

5.12.2019Kitap Sanat
imPerfect Dancers Company, İstanbula geliyor

imPerfect Dancers Company, İstanbul'a geliyor

Pisa Opera ve Balesi’nin yerleşik dans topluluğu imPerfect Dancers Company, ilk kez Türkiye'ye geliyor. Topluluk, Lady Macbeth adlı gösteriyi 13 Aralık gecesi CRR Konser Salonu’nda sahneleyecek.

4.12.2019Keyif
Çetin Işıközlünün 50. sanat yılına kutlama

Çetin Işıközlü'nün 50. sanat yılına kutlama

Besteci ve şef Çetin Işıközlü'nün 50. sanat yılı, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda 4 Aralık'ta düzenlenecek özel bir konserle kutlanacak.

30.11.2019Keyif
The Opera Locos İstanbula geliyor

The Opera Locos İstanbul'a geliyor

Çok bilinen opera eserlerini rock ve pop düzenlemelerle seslendiren 5 sıra dışı şarkıcıdan oluşan The Opera Locos, Türkiye'deki ilk konserini verecek.

28.11.2019Keyif
İstanbulda sanat dolu hafta

İstanbul'da sanat dolu hafta

İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak.

25.11.2019Keyif
Öğretmeni ‘Müzik kulağı yok, futbol oynasın’ demişti ama...

Öğretmeni ‘Müzik kulağı yok, futbol oynasın’ demişti ama...

Solfej hocası “Müzik kulağı yok, futbol oynasın” demişti ama Xavier de Maistre, günümüzün en önemli ve en yaratıcı arpistlerinden biri oldu. 23 Kasım Cumartesi akşamı CRR’de sahneye çıkacak Xavier de Maistre “Arp, çok duygusal ve asil bir enstrüman” diyor.

22.11.2019Kitap Sanat
İstanbulda film ve tiyatro şenliği

İstanbul'da film ve tiyatro şenliği

İKSV tarafından bu yıl "Hayat Ters Yüz" teması 13 Kasım'da başlayan "23. İstanbul Tiyatro Festivali", 1 Aralık'a kadar tiyatroseverlerle buluşacak.

19.11.2019Keyif
İstanbulda film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul'da film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl "Hayat Ters Yüz" temasıyla düzenlenen ve 13 Kasım'da başlayan "23. İstanbul Tiyatro Festivali", 1 Aralık'a kadar devam edecek.

18.11.2019Keyif
Lady Macbeth ilk kez CRR Konser Salonunda

'Lady Macbeth' ilk kez CRR Konser Salonu'nda

Pisa Opera ve Balesi’nin yerleşik dans topluluğu imPerfect Dancers Company, kurucuları Walter Matteini ve Ina Broeckx’un koreografisi 'Lady Macbeth' ile Türkiye’de ilk kez 13 Aralık'ta CRR Konser Salonu’nda izleyici ile buluşuyor.

18.11.2019Kitap Sanat
Yinon Muallem ‘Ortadoğulu bir caz’ yapıyorum

Yinon Muallem ‘Ortadoğulu bir caz’ yapıyorum

“Her zaman yeni ve orijinal bir şey üretmenin peşindeyim” diyerek udu, piyano, davul ve basla harmanlayan İsrailli müzisyen Yinon Muallem’le 14 Kasım’da vereceği konser öncesinde buluştuk. Müziğini ve en büyük ilhamını aldığı söylediği İstanbul’u konuştuk.

Suç ve Ceza Filmleri Festivali

Suç ve Ceza Filmleri Festivali

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinin bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceği "Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali", 22-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

6.11.2019Keyif
CRR’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu

CRR’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu

İstanbul Oda Orkestrası, CRR Konser Salonu’nda Cumhuriyet Bayramı’na özel bir konser verecek.

23.10.2019Kitap Sanat
Saygun eserleriyle anılıyor

Saygun eserleriyle anılıyor

Türk müzik tarihinde "Türk Beşleri" olarak anılan bestecilerden ve ilk Türk operasının bestecisi Ahmet Adnan Saygun, eserleriyle anılacak.

22.10.2019Keyif
Adnan Saygun eserleriyle CRR’de anılıyor

Adnan Saygun eserleriyle CRR’de anılıyor

Filarmonia İstanbul, Ahmed Adnan Saygun anısına Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verecek. Saygun'un öğrencisi piyanist Gülsin Onay, konserde solist olarak yer alacak.

22.10.2019Kitap Sanat
‘Müzik sizi bir yerlere götürüyorsa iyi müziktir’

‘Müzik sizi bir yerlere götürüyorsa iyi müziktir’

Gerard Gibbs’in maharetli klavyesi ve Alex White’ın güçlü davullarıyla tamamladığı James Carter Organ Trio, 29. Akbank Caz Festivali’nin heyecan verici konuklarından. 21 Ekim’de Zorlu PSM’de sahneye çıkacak virtüoz saksofoncu James Carter, efsanevi Ben Webster’ınkileri andıran hızlı ve tutkulu sololarıyla tanınıyor.

17.10.2019Kitap Sanat
‘İnsanlığı aşkla birleştirmek istiyorduk’

‘İnsanlığı aşkla birleştirmek istiyorduk’

Derinlikli müziğiyle cazın usta ismi Charles Lloyd, 81 yaşında ve müzik yolculuğunun zirvesinde. ‘Vanished Gardens’ı geçen yıl yayımlayan efsane müzisyen, basçı Reuben Rogers ve baterist Eric Harland’dan oluşan Sky Trio’sunun yanı sıra piyanoda Gerald Clayton ve gitarda Marvin Sewell’la 23 Ekim’de (CRR) 29. Akbank Caz Festivali'nin konuğu olacak.

17.10.2019Kitap Sanat
Gomidas: Barış harcımız

Gomidas: Barış harcımız

Ermeni müziğinin önemli değerlerinden Gomidas, doğumunun 150. yılında CRR Konser Salonu’nda birçok sanatçının katıldığı büyük bir konserle anıldı. İşte geceden izlenimler...

15.10.2019Kitap Sanat
CRRnin yeni kaptanı Cem Mansur

CRR'nin yeni 'kaptanı' Cem Mansur

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği’ne Cem Mansur atandı. Mansur, 2019-2020 konser sezonu açılışında görevi Aslan Özdemir’den devraldı.

11.10.2019Kitap Sanat
‘Prometheus’un ateşi bizi Cumhuriyet aydınlanmasına götürdü’

‘Prometheus’un ateşi bizi Cumhuriyet aydınlanmasına götürdü’

Geçen yıl kurulan Gedik Filarmoni Orkestrası, sezonu 30 Ekim akşamı CRR Konser Salonu’nda Gürcü piyanist Nino Gvetadze’nin Ulvi Cemal Erkin’in ‘Piyano Konçertosu’nu yorumlayacağı konserle başlayacak. Yeni bir oluşum olan Gedik Sanat’ı sanat yönetmeni Caner Akgün anlattı.

4.10.2019Kitap Sanat
Caz müziğinin ustaları geliyor

Caz müziğinin ustaları geliyor

Bu yıl 29'uncu kez düzenlenecek "Akbank Caz Festivali"nde müzikseverlerle buluşacak yeni isimler belli oldu.

26.07.2019Keyif
Hem dans ettiler hem şarkı söylediler

Hem dans ettiler hem şarkı söylediler

‘Bir Ses İki Hareket’ projesi kapsamında, İstanbul genelinde oluşturulan karma ekipler CRR Konser Salonu’nda performans sergiledi. 25 adet halk oyunu ve 300 kişilik koronun yer aldığı performans, izleyiciler tarafından beğenildi.

13.06.2019Eğitim
Öğretmen ve öğrencilere Türk müziği konseri

Öğretmen ve öğrencilere Türk müziği konseri

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ doğrultusunda öğretmen ve öğrencilere Türk müziğini ve enstrümanlarını tanıtmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda seminer ve konser düzenlendi.

24.05.2019Eğitim
Türkiye’den ve dünyadan eğitimciler buluşacak

Türkiye’den ve dünyadan eğitimciler buluşacak

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından öğretmen ve öğrenciler ile eğitim camiasını bir araya getirecek olan Okul Öncesi Eğitim Zirvesi, 'Yeteneğimi Keşfet' temasıyla 4 Mayıs'ta CRR Harbiye’de düzenlenecek.

3.05.2019Gündem
Fuzuli’nin Su Kasidesi “Oratoryo” olarak ilk kez sahnede

Fuzuli’nin Su Kasidesi “Oratoryo” olarak ilk kez sahnede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), büyük Türk şairi Fuzûli’nin Türk edebiyatındaki en ünlü kasidelerinden biri olan “Su Kasîdesi”ni, ilk kez sahneye taşıyor.

16.03.2019Keyif
CRR’da 18 Mart oratoryosu

CRR’da 18 Mart oratoryosu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü özel bir etkinlikle kutluyor.

13.03.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Turizmde iş/eleman nasıl bulunuyor?

TURİZMDE iş ve eleman arama sezonu başladı.

14.02.2020

Bayraktar’ın sitemi... ‘Demirağ ve Hürkuş’lar gitmiş, kaportacılar gelmiş’

BAYKAR tarafından geliştirilen Bayraktar Akıncı taarruzi insansız hava aracı ‘Akıncı Tiha’, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda gerçekleştirilen ilk uçuş testinde 16 dakika havada kaldı.

12.12.2019