MENÜ

Charlie Hebdo

Charlie Hebdo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Charlie Hebdo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 898 Charlie Hebdo haberi bulunmuştur.

Charlie Hebdo Haberleri

‘Müzisyen, müzik sanatçısı yok Obuacı, kemancı var, davulcu var’

‘Müzisyen, müzik sanatçısı yok! Obuacı, kemancı var, davulcu var’

6. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, gösterimler, oyuncu buluşmaları ve panellerle devam ediyor. Frankfurt Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde Türk tiyatrosunun duayenlerinden Tamer Levent, Alman tiyatrocu Michael Quast ile Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, ‘Tiyatro ve Sanat’ konusunu tartıştılar.

9.04.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sürpriz programda çok çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz programda çok çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sadece sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek sürpriz bir programda gençlerle buluştu. Erdoğan dövizde yaşanan dalgalanmaya değinerek, "Tüm bunlar Batı'nın, başta Amerika'nın, Türkiye'yi sıkıştırma operasyonlarıdır.  Şimdi son olarak döviz, faiz kur sıkıştırma operasyonları ne oldu? Ters tepti. Şimdi Türk Lirası bulamıyorlar. Ödeme yapma noktasında sıkıntıya düştüler. İş ters döndü. Bunu yapamayınca da şu anda Türk Lirası prim yaparken, dolar düşmeye yöneldi" dedi.

28.03.2019Gündem
Bu saldırı İngiltere ve Türkiyeye bir mesaj da olabilir

"Bu saldırı İngiltere ve Türkiye'ye bir mesaj da olabilir" 

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, Yeni Zelanda'da iki ayrı camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, İngiltere, ABD, Rusya, Çin arasındaki ilişkileri düşünüldüğünde bu saldırının yorumlanabilecek başka bir boyunun da dikkate alınması gerektiğini aktardı. Sarıbay, "Brexit meselesi veya başka bir şeyden dolayı ABD'nin İngiltere'ye verdiği bir mesaj da olabilir bu saldırı. Biliyorsunuz Yeni Zelanda İngiltere'ye bağlı bir ülke. İslamofobiyayı buna bir kılıf yapmış olabilirler. Mesajı alan aldı zaten. Saldırganın manifestosunda Türkiye'ye yönelik mesajlar dikkati çekiyor. Çünkü Türkiye, İslamofobik davranışlar karşısında, Batı'nın çifte standartlarına karşı duruşu olan bir ülke. 'Bu duruş iyi bir duruş değil, aklınızı başınıza alın' mesajı da verilmiş olabilir.'' dedi.

20.03.2019Gündem
Yeni Zelandadaki terör saldırısı BM binası önünde kınandı

Yeni Zelanda'daki terör saldırısı BM binası önünde kınandı

İsviçre'nin Cenevre kentinde, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için dayanışma ve anma töreni düzenlendi.

20.03.2019Dünya
Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Paris’te 7 Ocak 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan terör saldırısı, o zaman dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırıdan 4 gün sonra Türkiye de dahil 40 ülke devlet ve hükümet başkanı 11 Ocak 2015’te Paris’e giderek, Fransa’ya, “Yanınızdayız, hepimiz Charlie Hebdo’yuz” dediler.

19.03.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Seçimden sonra milletin önüne gelince çok ciddi bedel ödeyecek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Seçimden sonra milletin önüne gelince çok ciddi bedel ödeyecek’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı. Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen saldırıya ilişkin "50 Müslüman orada şehit ediliyor, bunların cezası, azami 15 yıl olacak. Böyle bir şey olabilir mi? Bu kabul edilebilir mi?" açıklamasında bulunan Erdoğan, "Bu olayda Avrupa'nın sesi çıktı mı? Hayır. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, Mansur Yavaş’la ilgili iddialar için de “Seçimden sonra bunun dokunulmazlığı da yok, bunlar milletin önüne gelecek. O zaman çok ciddi bedeli kendisi ödeyeceği gibi maalesef Ankaralı hemşehrilerimizi ödetme durumuna düşürür” dedi.

18.03.2019Gündem
Charlie Hebdo için yürüyenler  Müslümanlar için de yürüyecek mi

Charlie Hebdo için yürüyenler Müslümanlar için de yürüyecek mi

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik terör saldırısıyla ilgili, “Acısı gerçekten ortak olanlar birlikte yas tutabilirler” dedi.

17.03.2019Gündem
İbrahim Kalın: Charlie Hebdo için yürüyenler, Müslümanlar için de yürüyecek mi

İbrahim Kalın: 'Charlie Hebdo için yürüyenler, Müslümanlar için de yürüyecek mi?'

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüzü İbrahim Kalın, Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik terör saldırısı ile ilgili, "Acısı gerçekten ortak olanlar birlikte yas tutabilirler" dedi.

16.03.2019Gündem
Pompeodan ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati değerlendirmesi

Pompeo'dan "ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati" değerlendirmesi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine göz yummadığını ancak Suudi Arabistan'ın Orta Doğu'nun istikrarı açısından önemli bir güç olduğunu belirtti.

28.11.2018Dünya
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır: AB havayı da suyu da temizler

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır: AB havayı da suyu da temizler

AB ile atılım sürecini ileriye taşımak amacıyla kurulan Reform Eylem Grubu üç yıl sonra ilk kez toplandı. Amaç: ilişkileri yeniden canlandıracak yol haritasını belirlemek. Peki ne oldu da Türkiye, yüzünü yeniden AB’ye çevirdi? Türkiye hangi adımları atacak? Yargı, insan hakları, ekonomi bu süreçten nasıl etkilenecek? Grubun isim babası, eski AB Bakanı ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır’la konuştuk.

2.09.2018Gündem
Hollanda’daki ırkçı partiden büyük provokasyon

Hollanda’daki ırkçı partiden büyük provokasyon

Liderliğini ırkçı Geert Wilders’in yaptığı Hollanda’daki Özgürlük Partisi büyük bir provokasyona imza atmaya hazırlanıyor. Her fırsatta Müslüman karşıtı eylemlerde bulunan Özgürlük Partisi, bu kez de Hollanda Parlamentosu’nda Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürler yarışması düzenleyecek.

12.06.2018Dünya
Fransa’da da şok etkisi

Fransa’da da şok etkisi

FRANSA’da aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de yer aldığı 300 kişinin imzaladığı bildirinin odağında antisemitizmle mücadele olsa da ‘Kuran’ın şiddeti teşvik eden bazı ayetler içerdiği’ iddiası ve bunların değiştirilmesi yönündeki talep şok etkisi yarattı.

6.05.2018Dünya
AB’ye kafa tutan ‘demokratör’

AB’ye kafa tutan ‘demokratör’

AVRUPA Birliği son yıllarda hukukun üstünlüğü, demokrasi ve insan hakları alanlarında neredeyse aday ülkeleri bir kenara bırakıp bazı üye ülkeleriyle uğraşır oldu. Bu tablonun baş mimarı ise her açıklamasında AB’yi zıplatma potansiyeline sahip olan ve sıklıkla da bu potansiyeli gerçeğe dönüştüren Macaristan Başbakanı Viktor Orban.

19.03.2018Dünya
Terör kurbanları için Paris’te anma

Terör kurbanları için Paris’te anma

Paris’te terör örgütü DEAŞ’ın düzenlediği Charlie Hebdo saldırısında katledilenler anıldı. Konuşmacılar 2015 yılında Ankara Garı önünde canlı bomba saldırısı sonucu ölenleri de unutmadıklarını dile getirdi.

8.01.2018Dünya
Gıda, orman ve trenler, terör tehtidi altında

Gıda, orman ve trenler, terör tehtidi altında

Fransa’da Ulusal Polis Genel Müdürlüğü’nün, trenlere olası saldırı konusunda yetkilileri uyardığı ortaya çıktı. Le Parisien’in haberine göre, Ulusal Polis Genel Müdürlüğü’nün ilgili birimlere eylül ayı başında gönderdiği gizli yazıda, ülkede trenlere yönelik terör eylemleri olabileceği belirtildi.

17.09.2017Dünya
Fransız askere  bıçaklı saldırı

Fransız askere bıçaklı saldırı

Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo saldırısının ardından başlatılan Sentinelle (Nöbetçi) operasyonunda görevli bir askere bıçaklı saldırı düzenlendi.

15.09.2017Dünya
Fransa’da 18.500 kişi ‘radikal’ şüphesiyle izleniyor

Fransa’da 18.500 kişi ‘radikal’ şüphesiyle izleniyor

Fransa’da radikalleştiği iddiasıyla izlenenlerin sayısının 18 bin 500’ü geçtiği bildirildi.

16.08.2017Dünya
Fransa için kritik gün yarın Seçimlerin ikinci turu başlıyor

Fransa için kritik gün yarın! Seçimlerin ikinci turu başlıyor

Fransa milletvekili seçimlerin ikinci turu yarın 17 Haziran Pazar günü yapılıyor. Geçtiğimiz Pazar günü yapılan ilk tur seçimlerinde yüzde 32,5 oyla Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü adayları seçimi kazanmıştı.

17.06.2017Dünya
Charlie Hebdo, bu karikatürle tepki çekti

Charlie Hebdo, bu karikatürle tepki çekti

Fransa’nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 64 yaşındaki eşi Brigitte’in hamile karikatürünü bu haftaki sayısına kapak yapması, sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı.

11.05.2017Dünya
Paris’te terör dehşeti

Paris’te terör dehşeti

Fransa’nın başkenti Paris’te ünlü Champs Elysées Caddesi yakınlarında, dün akşam uzun namlulu silahlarla bir saldırı gerçekleştirildi. İki kişi olduğu belirtilen saldırganlardan biri olay yerinde öldürüldü. Fransız polisi, olayda bir polisin öldüğünü açıklarken, saldırıyı DEAŞ üstlendi.

20.04.2017Dünya
Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı

Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı?

Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin önemli adaylarından aşrı sağcı parti Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen, en yakın rakibi politik merkezdeki ‘Yürüyüş’ hareketinin Lideri Emmanuel Macron’un “İslamcılara yumuşak davrandığını” söyledi.

16.04.2017Dünya
Paris travmayı çabuk atlattı

Paris travmayı çabuk atlattı

Fransa’nın başkenti Paris’te turist yoğunluğunun kenti sarsan terör saldırıları öncesindeki seviyelere ulaştığı bildirildi.

12.04.2017Dünya
Fransadan 700 kişi DEAŞa katıldı

Fransa'dan 700 kişi DEAŞ'a katıldı 

Fransa'da 2015 yılında meydana gelen terör saldırılarından sonra Avrupa'dan 3 bin, Fransa'dan 700 kişinin terör örgütü DEAŞ'a katıldığı bildirildi.

18.01.2017Dünya
Maldivlerde sevgiliyle baş başa

Maldivler'de sevgiliyle baş başa

O ünlü ‘ıssız’ ada işte burada. Maldivler'de... Burada isteyen herkese bir bakir kumsal, bir tekne, özel bir gün doğumu ve gün batımı var. Türkler de durumun farkında olmalı ki her geçen yıl bu cennet coğrafyaya Türkiye’den gelen turist sayısı artıyor.

11.01.2017Seyahat
Parisliler sokakta

Parisliler sokakta

‘Je suis en terrasse’ yazıyor Paris saldırıları sırasında hedef olup beş müşterisini kaybeden ‘A la Bonne Biere’ adlı cafe’nin girişinde. 13 Kasım 2015 sonrasında hızlı bir yenilenmeye girdi ve yeniden açıldı.

11.01.2017Seyahat
İstanbuldaki yılbaşı saldırısı akıllara o saldırıları getirdi

İstanbul'daki yılbaşı saldırısı akıllara o saldırıları getirdi

İstanbul'da bir gece kulübüne yönelik saldırının benzerleri daha önce Avrupa ve ABD'de de yaşanırken, bu terör eylemlerinde onlarca kişi hayatını kaybetti.

1.01.2017Dünya
Colin Kazım Richardstan manidar paylaşım

Colin Kazım Richards'tan manidar paylaşım!

Milli futbolcu Colin Kazım, Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısından sonra manidar bir paylaşımda bulundu.

12.12.2016Spor Arena
Almanca ilk sayısında Merkel’i hicvetti

Almanca ilk sayısında Merkel’i hicvetti

Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo Fransa’daki formatıyla Almanya’da yayımlandı. 16 sayfa ve 200 bin tirajla basılan Almanca Charlie Hebdo, 4 Euro’dan satılıyor.

1.12.2016Dünya
Darbeciler kaliteli yargılanacak

Darbeciler kaliteli yargılanacak

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile AB müzakerelerinin dondurulması kararının ardından Brüksel’e dün ilk ziyaretini gerçekleştiren AB Bakanı Ömer Çelik, darbe girişimi faillerinin ‘en kaliteli’ şekilde yargılanacağını söyledi.

29.11.2016Dünya
Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Fransa’nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo, 1 Aralık’tan itibaren Almanca da yayınlanacak. Almanca ilk baskı 200 bin adet basılacak. Almanca baskının önemli bir kısmını Fransızca baskının çevirileri oluştururken, dergide Alman mizahçıların karikatürleri ve yazıları da yer alacak.

24.11.2016Dünya
Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Fransa'nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo, 1 Aralık'tan itibaren Almanca dilinde de yayınlanacak.

23.11.2016Dünya
Doğan Grubundan ABDde tarihi panel: İslamofobi zehirlidir, yenmemiz gerek

Doğan Grubu'ndan ABD'de tarihi panel: İslamofobi zehirlidir, yenmemiz gerek

Washington’daki İslamofobi panelinin açılışını yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, İslamofobinin Batı nefreti doğurduğunu bunun da dönüp İslamofobiyi beslediğini belirtip “İslamofobi zehirlidir. İslamofobiyi yenmemiz gerekir” dedi. Doğan Grubu'nun Atlantik Konseyi ile birlikte düzenlediği, ABD başkentinin etkin isimlerinin izlediği panele, alanında dünyaca ünlü uzmanlar katıldı.

20.10.2016Gündem
Musula büyük operasyon çok yakında

"Musul'a büyük operasyon çok yakında"

Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Charles de Gaulle uçak gemisinden kalkan Fransız uçaklarının bugün Musul'daki DAEŞ hedeflerini vurmasının, kentin terör örgütünden kurtarılması için başlatılacak büyük operasyonun habercisi olduğunu belirtti.

30.09.2016Dünya
Fransada terör saldırısı riski en üst düzeye çıktı

Fransa'da terör saldırısı riski en üst düzeye çıktı!

Başbakan Valls, Fransa'da terör saldırısı riskinin en üst düzeye çıktığını söyledi

11.09.2016Dünya
Son dakika haberi: Fransa’da terör alarmı

Son dakika haberi: Fransa’da terör alarmı

Fransız polisinin, Paris'te terk edilmiş bir araçta bulunan 7 mutfak tüpü ile ilgili aradığı kadın, başkent yakınındaki Essonne kasabası civarında polis tarafından yaralı ele geçirildi.

8.09.2016Dünya
Parisi alarma geçiren gelişme

Paris'i alarma geçiren gelişme

Fransa'nın başkenti Paris'te terk edilmiş bir araçta altı mutfak tüpü bulundu.

7.09.2016Dünya
AB Bakanı Çelik: Daha güçlü destek verilmeliydi

AB Bakanı Çelik: Daha güçlü destek verilmeliydi

Avrupa Birliği Gayrıresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Biz AB’nin Türkiye’deki darbe girişimi sırasında bize göstermesi gereken desteğin yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Daha güçlü bir destek verilmeliydi" dedi. Uluslararası haber ajansı Reuters, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası ilk kez 28 AB ülkesinin dışişleri bakanlarının Türkiye'den üst düzey bir yetkiliyle bir araya geldiğini hatırlattı.

3.09.2016Dünya
Charlie Hebdo İtalyanları kızdırdı

Charlie Hebdo İtalyanları kızdırdı

Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun, İtalya’da geçen hafta 294 kişinin yaşamına mal olan depreme ilişkin çizdiği karikatür tepki çekti.

2.09.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Fatih Terim ve Mazhar Alanson değişebilir mi

Korona karantinasında geçirdiğim 30 günde iki kişinin söylediklerini bir kenara not ettim...

16.04.2020

Böyle bir kadının aşk mektupları yakılır mı

 Bu haftanın en güzel mülakatını “Tuhaf” dergisinde okudum.

17.03.2019

Çalışan ve emekliler bu yıldan ne bekliyor?

Yeni yılla birlikte memur, işçi ve emekli bir dizi taleplerinin gerçekleştirilmesini umuyor. Öğretmen, polis ile sağlık ve din hizmetlileri görevlileri 24 Haziran seçiminde vaat edilmesine karşın unutulan 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyor. Ek göstergeye ilişkin yasanın çıkması halinde maaşlarda göreceli artış sağlanacak, kamuda emekli olan memur sayısı artacak.

3.01.2019

Erkek adam! Şuna bak sana bir şey soracağım

BİRAZ vülger bir karikatür gibi görünüyor...

7.03.2018

İslamofobi ile nasıl mücadele edilir?

DÜNKÜ yazımızda İslamofobinin tarihçesine ve günümüzde özellikle Batı’da İslamofobinin Müslümanların hayatlarında yol açtığı somut problemlere değindik. Bugün konumuza devam edecek ve İslamofobi ile nasıl mücadele edilebileceğine dikkat çekmeye çalışacağız.

17.06.2017

Zor zamanlarda gazetecilik yapmak

Habercilik yapmanın giderek zorlaştığı, giderek daha tehlikeli bir hal aldığı bir dünyada yaşıyoruz ne yazık ki.

24.04.2017

Devasa çöldeki vaha

HERKESİN birbiriyle kavgalı olduğu, toplumların yönetimlere ve/veya medyaya, devletlerin birbirine güveninin yerlerde süründüğü günümüz dünyasında tarafsız ve oksijeni bol vahalara her zamankinden fazla ihtiyaç var.

14.04.2017

Reina katliamcısının ikinci hedefi Cumhuriyet’miş...

İSTANBUL polisinin başarılı bir operasyonu sonucunda yakalanan Reina katliamcısı Abdulgadir Masharipov’un sorgusunda çok önemli ipuçlarına ulaşılıyor.

29.01.2017

Ne dedikodusu bağımsız Kürdistan artık gerçek

DAVOS’un en prestijli davetlerinden biri Washington Post editörü Lally Weymouth’un Seehof Hotel’de verdiği öğle yemeği...

20.01.2017

Biçimsiz bir yaşam biçimi tartışması

ORTAKÖY’deki korkunç katliam, yüzyıldır tartışmaya doyamadığımız “yaşam biçimi” meselesini yeniden alevlendirdi: DEAŞ’ın üstlendiği saldırı belli bir yaşam tarzına karşı mıydı, değil miydi?

6.01.2017

Zor bir yılın ardından

Çoğu yılın bilançosu gibi 2016 da acı. Bu yıl, şüphesiz hayatımızın tatlı yönleri de olmuştur. Ama genelde hem Türkiye hem de dünya açısından sıkıntılarla, sorunlarla geçti. Hepimiz için hayırlı ve sağlıklı 2017 dilerim. 

31.12.2016