EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Cas

Cas ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cas haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.318 Cas haberi bulunmuştur.

Cas Haberleri

Linn ve Krueger Türkiyeye geliyor

Linn ve Krueger Türkiye'ye geliyor

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Johannes Linn ile IMF Birinci Başkan Yardımcımsı Anne O. Krueger, Türkiye'ye gelerek, ekonomideki en son gelişmeler konusunda ekonomi yetkilileriyle görüşmelerde bulunacaklar.

13.01.2003Ekonomi
Linn de geliyor

Linn de geliyor

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Johannes Linn ile IMF Birinci Başkan Yardımcımsı Anne O. Krueger, Türkiye'ye gelerek, ekonomideki en son gelişmeler konusunda ekonomi yetkilileriyle görüşmelerde bulunacak.

13.01.2003Ekonomi
DB Başkan Yardımcısı Linn Türkiyeye  geldi.

DB Başkan Yardımcısı Linn Türkiye'ye geldi.

Dünya Bankası'nın, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Avrupa ve Orta Asya'dan sorumlu başkan yardımcısı Johannes Linn'in Ankara'ya geldi. Linn'in yarın başlayacak görüşmelerinde, CAS, ERL, PFPSAL-II, ARIP ve İstanbul Yaklaşımı çerçevesinde verilecek krediler ele alınacak.

16.01.2003Ekonomi
Babacan: Reformları tamamlayacağız

Babacan: Reformları tamamlayacağız

Devlet Bakanı Ali Babacan, Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Johannes Linn ile görüşmelerde, ekonomik programın kararlılıkla uygulanmasına devam edileceği ve yapısal reformların tamamlanmasına ağırlık verileceği ifade edildi.

18.01.2003Ekonomi
Dünya Bankası heyeti Türkiyede

Dünya Bankası heyeti Türkiye'de

Dünya Bankası'ndan bir heyet, bugün II. Program Amaçlı Kamu ve Mali Sektörü Uyum Kredisi'ni (PFPSAL-II) görüşmek üzere Türkiye'ye geldi. CAS görüşmelerinin ise Mart ayında başlaması bekleniyor.

24.02.2003Ekonomi
Dünya Bankasından 375 milyon dolar

Dünya Bankası'ndan 375 milyon dolar

Hükümet, Dünya Bankası kredilerini bir an önce yürürlüğe sokmaya çalışıyor. Ekonomik reform kredisinin, 375 milyon dolarlık ikinci diliminin, bu ay içinde serbest bırakılması bekleniyor.

4.03.2003Ekonomi
Bütçeniz yoksulu vuruyor bizden destek beklemeyin

Bütçeniz yoksulu vuruyor bizden destek beklemeyin

Dünya Bankası Türkiye Temsilcisi Chhibber bütçeye karşı çıktı: "Yoksul oylarıyla geldiniz ama bütçe yoksul karşıtı. 1.3 milyar dolarlık kredi tehlikeye girer."

10.03.2003Ekonomi
Bütçeniz yoksulu vuruyor bizden destek beklemeyin

Bütçeniz yoksulu vuruyor bizden destek beklemeyin

Dünya Bankası Türkiye Temsilcisi Ajay Chhibber, 2003 yılı bütçesinin çiftçi ve yoksulları desteklemediğini ve vergi ödeyeni cezalandırdığını savundu. Chhibber, ‘‘Dünya Bankası AKP Hükümeti'nin bu bütçesine destek vermeyecek’’ dedi.

10.03.2003Ekonomi
Sizin Chhibber yetkiyi ve sınırı aştı Bay Wolfensohn

Sizin Chhibber yetkiyi ve sınırı aştı Bay Wolfensohn

Dünya Bankası Türkiye Temsilcisi Ajay Chhibber'in, ‘‘Bütçeniz yoksulu vuruyor, bizden destek beklemeyin’’ diyerek yaptığı zehir zemberek açıklama, Türkiye'nin ekonomi kurmaylarını harekete geçirdi.

10.03.2003Ekonomi
Özel sektöre Dünya Bankası kaynaklı kredi

Özel sektöre Dünya Bankası kaynaklı kredi

Ekonomi yönetimi, Dünya Bankası'ndan alınan proje kredilerinin Hazine garantisi ile özel sektöre kredi olarak kullandıracak. Bu kaynağın, "ihracat yapan firmalar ile yerel yönetimlerin desteklenmesi ve kobi'ler için kredi garanti fonu oluşturulmasında" kullandırılabileceği belirtiliyor.

16.05.2003Ekonomi
Dünya Bankasında görev değişimi

Dünya Bankası'nda görev değişimi

Emekliye ayrılacak Dünya Bankası'nın, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa, Orta Asya ve Doğu Asya'dan sorumlu başkan yardımcısı Johannes Linn'in yerine, Japon Shigeo Katsu'nun getirilmesi bekleniyor.

23.05.2003Ekonomi
Dünya Bankası Başkan Yardımcısı geliyor

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı geliyor

Dünya Bankası'nın aralarında Türkiye'nin bulunduğu, Avrupa ve Orta Asya bölgesinden sorumlu başkan yardımcısı Johannes Linn, bugün Ankara'ya geliyor. Linn, yarın ve Cuma günü hükümet yetkilileriyle görüşecek.

28.05.2003Ekonomi
DB Başkan Yardımcısı Linn Ankarada

DB Başkan Yardımcısı Linn Ankara'da

Dünya Bankası'nın aralarında Türkiye'nin bulunduğu, Avrupa ve Orta Asya bölgesinden sorumlu başkan yardımcısı Johannes Linn, Ankara'da temaslarına başladı. Linn, ilk olarak Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı ile biraraya geldi.

29.05.2003Ekonomi
Dünya Bankasından 4.5 milyar dolar

Dünya Bankası'ndan 4.5 milyar dolar

Dünya Bankası'nın ülke yardım stratejisi (CAS) çerçevesinde Türkiye'ye, üç yıllık bir süre için en az 4.5 milyar dolar vermeyi planladığı öğrenildi. 900 milyon dolarlık PFPSAL-2 kredisi ise Eylül ayında serbest bırakılacak.

30.05.2003Ekonomi
Özel sektöre uzun vadeli kredi imkanı

Özel sektöre uzun vadeli kredi imkanı

Dünya Bankası ile yürütülen Ülke Yardım Stratejisi (CAS) görüşmelerinin ardından özel sektöre 3 yıl içinde, uzun vadeli ve düşük faizli yaklaşık 1 milyar dolarlık kredi kullandırılmasının önü açıldı.

10.06.2003Ekonomi
Şilede deniz uçağı kazası

Şile'de deniz uçağı kazası

Şile'de havalanmak amacıyla denizde hızla hareket eden küçük bir deniz uçağı, pervanesinin dalgaya çarparak parçalanması sonucu yarı suya battı. Kurtarılan 7 kişi arasında, Sedat Peker'in de bulunduğu bildirildi.

19.07.2003Gündem
Uçağı denize düştü balıkçılar kurtardı

Uçağı denize düştü balıkçılar kurtardı

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle yargılanan Sedat Peker'in de içinde bulunduğu deniz uçağı, Şile Limanı'ndan havalanırken, sert rüzgar ve yüksek dalgalar nedeniyle sol kanadı üzerine yattı.

19.07.2003Gündem
Ortegaya lisans verilmedi

Ortega'ya lisans verilmedi

F.Bahçe Kulübü, FIFA'nın Ortega'ya geçici lisans vermediğini açıkladı.

2.08.2003Spor
Ortegada soğuk duş

Ortega'da soğuk duş

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), FIFA'nın F.Bahçe ile yaşadığı sorun nedeniyle 11 milyon dolar ceza verdiği Arjantinli Ortega'nın 4 ay futbol oynamamasıyla ilgili cezayı, davanın esası hakkındaki kararı vereceği 11 Eylül 2003 tarihine kadar erteledi.

20.08.2003Spor
Ortega pazarlığı

Ortega pazarlığı

Arjantinli futbolcunun avukatları ve River Plate yöneticileriyle İsviçre'de biraraya gelen F.Bahçe Başkanı Yıldırım, anlaşma sağlayamadı. Ortega konusunun CAS'ın (Spor Mahkemesi) 18 Eylül'de yapacağı toplantıda çözülmesi bekleniyor.

5.09.2003Spor
Kararımı şubatta vereceğim

'Kararımı şubatta vereceğim'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Şubat 2004'te yapılacak olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili, "Önümüzdeki dönemde aday olup olmayacağımızı o günkü şartlar belirler. Şubat ayına daha zaman var" dedi.

17.09.2003Futbol

Yazar Sonuçları

Atina’dan Anadolu Hisarı’na

Olimpiyatlar ilk kez bu kadar yakınımıza geldi. Dünyanın en büyük spor şöleni 2004'de uçak ile 1 saat mesafede yapılacak. Olimpiyat Oyunları'nda sporun zevki ve heyecanı bir başkadır.

18.06.2003

Atina’dan Anadolu Hisarı’na

Olimpiyatlar ilk kez bu kadar yakınımıza geldi. Dünyanın en büyük spor şöleni 2004'de uçak ile 1 saat mesafede yapılacak. Olimpiyat Oyunları'nda sporun zevki ve heyecanı bir başkadır.

19.06.2003

Sophia (Sonya) Kovalevskaya

SOPHIA Kovalevskaya matematikçileri ile ünlü Göttingen Üniversitesi'nden 1874 yılında, 24 yaşında doktora derecesi almıştır. Tüm başarılarına ve Weierstrass'dan aldığı olağanüstü referanslara rağmen, doktora derecesini tamamladıktan sonra akademik bir iş bulamamıştır. İş bulamamasındaki en önemli neden elbette kadın olmasıdır.

5.07.2003