EKSTRA
MENÜ

Çamaşır

Çamaşır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çamaşır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.789 Çamaşır haberi bulunmuştur.

Çamaşır Haberleri

4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Dinim Temiz Olmamı İstiyor konu anlatımı

4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Dinim Temiz Olmamı İstiyor konu anlatımı

İslam dininde temizlik maddi ve manevi temizlik olarak ikiye ayrılır. Maddi temizlik kişilerin beden ve kıyafet temizliğine dikkat etmesidir. Manevi temizlik ise bireylerin art niyetli düşüncelerden arınması ve temiz bir ruha sahip olması anlamına gelir. 4.Sınıflar için ''Dinim Temiz Olmamı İstiyor'' konusu örnekleriyle açıkladık.

20.07.20204. SINIF
4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Çevremi Temiz Tutar Ve Korurum konu anlatımı

4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Çevremi Temiz Tutar Ve Korurum konu anlatımı

Sünnet ve hadis kaynaklarında çevremizi tutmamız gerektiğine dair birçok örnek vardır. Namaz gibi önemli bir ibadetin abdest alınmadan ve kirli ortamlarda kılınmasının yasak olması da bu örneklerden biridir. 4. sınıflar çevremizi temiz tutar ve korurum konusunu ayet ve hadislerle anlattık.

20.07.20204. SINIF
Elleri tahrişten korumanın 5 yolu

Elleri tahrişten korumanın 5 yolu

Koronavirüsten korunmak için alınacak önlemlerin başında, ellerin sık sık yıkanması ve dezenfekte edilmesi geliyor. Ancak yanlış dezenfekte uygulamaları deride kızarıklıktan egzamaya uzanan bir dizi rahatsızlığa da yol açabiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahar Öznur, son zamanlarda dermatoloji (cildiye) kliniklerine bu tür şikayetlerle başvurunun arttığına değinerek “Bu şikayetleri önlemek için dezenfektanları doğru bir şekilde kullanmak, ev işleri sırasında eldiven kullanmak, sıvı sabun yerine kalıp sabun tercih etmek, eller yıkandıktan sonra mutlaka nemlendirici ürün sürmek önem taşıyor” önerilerinde bulunuyor.

20.07.2020Sağlık
Koronavirüs salgınına karşı alkolsüz dezenfektan

Koronavirüs salgınına karşı alkolsüz dezenfektan

Yalova Üniversitesi'nde (YAÜ) bir grup akademisyen tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı üretilen alkolsüz dezenfektanın kullanımına yerleşkede başlandı.

20.07.2020Teknoloji
1 tonluk kaya yuvarlanıp eve isabet etti

1 tonluk kaya yuvarlanıp eve isabet etti

Ordu'nun Altınordu ilçesinde yamaçtan kopan 1 tonluk kaya parçasının çarparak girdiği evdeki 5 kişiyi çamaşır makinesi korudu.

19.07.2020Gündem
Hayatlarının şokunu yaşadılar Çamaşır makinesi korudu

Hayatlarının şokunu yaşadılar! Çamaşır makinesi korudu

Ordu'nun Altınordu ilçesinde yamaçtan kopan 1 tonluk kaya parçasının çarparak girdiği evdeki 5 kişiyi çamaşır makinesi korudu.

19.07.2020Gündem
İlhami ile Esmanın aşkı engel tanımıyor

İlhami ile Esma'nın aşkı engel tanımıyor

Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşayan boya ustası İlhami Özkan (39) ile ilk görüşte aşık olduğu yüzde 85 bedensel engelli Esma Özkan'ın (34) aşk dolu evlilikleri görenleri hayran bırakıyor. Evliliklerinde 10 yılı geride bırakan ve 2 çocuk sahibi Özkan çifti, tüm engelleri sevgileri sayesinde aşıyor. Aşkın engel tanımadığını herkese gösteren İlhami Özkan, engelli eşinin bakımlarını eksiksiz yerine getiriyor. Geçimlerini sağlamak için iş buldukça çalışan ve maddi zorluklara göğüs geren İlhami Özkan, ev işlerini ise titizlikle yapıyor.

18.07.2020Gündem
Turistik tesislerde yeni dönem

Turistik tesislerde yeni dönem

Yeni normalleşme ile birlikte Haziran ayı başı itibariyle kapılarını açan turistik otellerde yeni bir dönem başlıyor. Pandemi sebebiyle hijyen,temizlik, güvenlik gibi konularda daha sıkı denetimlere tabi tutulan oteller denetimler sonrası çeşitli konularda sertifika almaya hak kazanıyor. Sertifikalara ilk kez konulmaya başlanan karekodlar sayesinde gelen müşteriler otellerin denetim geçmişini görebiliyor.

17.07.2020Ekonomi
Lise öğrencileri, su israfına dikkat çeken oyun geliştirdi

Lise öğrencileri, su israfına dikkat çeken oyun geliştirdi

Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıfına geçen öğrenciler Fatma Beyza Emekoğlu ve Zeynep Nur Yavaş, suyun bilinçli kullanılması konusunda farkındalık sağlamak üzere akıllı telefonlara yüklenebilen dijital oyun tasarladı.

17.07.2020Teknoloji
Su israfına oyunlu çözüm

Su israfına oyunlu çözüm

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde lise son sınıfa geçen iki arkadaşın kodlama eğitimi alarak akıllı telefonlar için geliştirdiği ‘Suyun Sessiz Çığlığı’ oyunu, TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali'nde ‘Değerler Eğitimi’ alanında ikinci seçildi.

17.07.2020Eğitim
‘Her işini kendin yap, bana bağlı olma, ben yarın hayatında olmayabilirim’

‘Her işini kendin yap, bana bağlı olma, ben yarın hayatında olmayabilirim’

Yasin Bahadır Yüce, eşinin hep kendi ayakları üzerinde durmasını isterdi. Ayşe Yüce bunu şöyle anlatıyor: “Bir gün ablama döndü, ‘Ayşe çalışacak. Senin alt katına taşınacağız, çocuğumuza sen bakacaksın’ dedi. Şehit oldu. Doğum yaptım. Ablamın alt katı boşaldı. Oraya taşındım. Eşimin vasiyet ettiği gibi oldu. Rast geldi... İşe başladım. Çocuğuma ablam bakıyor.”

15.07.2020Ekonomi
Jandarmadan işletmelere koronavirüs denetimi

Jandarmadan işletmelere koronavirüs denetimi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Çekmeköy Ömerli'de koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yaptı. Bölgede bulunan otel, pansiyon, kafeterya, kahvehane, berber ve lokanta gibi halka açık yerlerde sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarılarda bulunuldu.

13.07.2020Gündem
3. Sınıf Fen Bilimleri Elektrikli Araç-Gereçler konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Elektrikli Araç-Gereçler konu anlatımı

Elektrikli araç gereçler günlük hayatta sıklıkla kullanılır. İnsanların işlerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde halletmesini sağlar. Haberleşmek için kullanılan araçlar ise televizyon, radyo ve bilgisayardır. 4. sınıflar için elektrikli araç gereçleri örnekleriyle anlattık.

9.07.20203. SINIF
3. Sınıf Fen Bilimleri Elektriğin Güvenli Kullanımı konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Elektriğin Güvenli Kullanımı konu anlatımı

Günlük hayatta birçok elektrikli araç gereç kullanılmaktadır. Bilgisayar, televizyon, fırın, bulaşık makinesi ve buzdolabı bu araçların başında gelir. Hem kendimiz için hem de çevremizdekilerin güvenliği için elektrikli araçlar son derece dikkatli kullanılmalıdır. 3. sınıflar için elektriğin güvenli kullanımını madde madde anlattık.

9.07.20203. SINIF
Oyun (Playstation) salonları açık mı

Oyun (Playstation) salonları açık mı?

Playstation salonları açık mı sorusu ile konsol oyunu tutkunu olan pek çok kişinin araştırdığı husus oluyor. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile pek çok ilde kepenklerini kapatan Playstation salonları, yayımlanan yeni genelge ile belirli şartlar dahilinde hizmet vermeye başlıyor. Peki Playstation salonları açık mı? İşte, Playstation salonları hakkında merak edilen bazı bilgiler

8.07.2020Gündem
Kıraathanelerde (Kahvelerde) ne zaman oyun oynanacak İşte, önemli şartlar

Kıraathanelerde (Kahvelerde) ne zaman oyun oynanacak? İşte, önemli şartlar

Kıraathaneler ya da diğer adıyla kahvelerde oyun oynanacak mı sorusu, 1 Temmuz Çarşamba günü pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge ile koşulları belirlenen kahvelerde oyun oynama kıstasları, bu kriterlere uyulmadığı taktirde cezai müeyyide ile neticelendirilecek. Peki, Kıraathanelerde (Kahvelerde) ne zaman oyun oynanacak? İşte, bakanlığın yayımladığı o genelge

1.07.2020Gündem
Yüzün Aynası Eller İçin Doğru Bakım İpuçları

Yüzün Aynası Eller İçin Doğru Bakım İpuçları

Ellerimiz yaşımızı belli eden, olduğumuzdan daha genç ya da olgun görünmemizi sağlayan parçalarımızdır. Daha bakımlı ve pürüzsüz ellere sahip olabilmeniz için sizlere birkaç önerimiz var.

30.06.2020Kişisel Bakım
Evin Havasını Temizleyen 15 Bitki ve Çiçek

Evin Havasını Temizleyen 15 Bitki ve Çiçek

Evinizde bulunduracağınız bazı bitki ve çiçeklerin ortamdaki havayı zararlı maddelerden arındırdığını muhtemelen duymuşsunuzdur. Ev bitkileri ortamın havasını temizleme ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamamızı sağlama özelliklerine sahip. Uzmanların araştırmasına göre bazı ev bitkileri ev ortamında bulunan zararlı kimyasalları emerek etkisiz hale getiriyor. İşte evinizin her köşesine yerleştirebileceğiniz, evinizin havasını temizleyen ev bitki ve çiçekleri...

30.06.2020İyi Yaşam
İnternet kafeler ve oyun salonları ne zaman açılacak Tarih belli oldu

İnternet kafeler ve oyun salonları ne zaman açılacak? Tarih belli oldu!

İnternet kafeler ve oyun salonlarının ne zaman açılacağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Koroanvirüs önlemleri kapsamında bir süredir birçok işletme kapalıydı. Normalleşme süreci ile beraber açılan yerlerin ardından gözler internet kafeler ve oyun salonlarına çevrildi. İşte genelgeye göre internet kafeler ve elektronik oyun yerlerinin açılma tarihi…

29.06.2020Gündem
Sanayinin enerjisi yükseliyor

Sanayinin 'enerjisi' yükseliyor

Salgın döneminde gerileyen elektrik tüketimi, sanayi tesislerinin yeniden devreye girmesi ile yükselişe geçti. Haziran ayının 3 haftalık bölümünde yüzde 14 artan tüketimdeki yukarı yönlü ivmelenmenin temmuz ayında da devam etmesi bekleniyor.

28.06.2020Ekonomi
Farklı tarz ve vücut tiplerine göre mayo-bikini seçme rehberi

Farklı tarz ve vücut tiplerine göre mayo-bikini seçme rehberi

Yılın ilk mayo ya da bikinisini giyerken çekinenlerden misiniz? Aslında tek ihtiyacımız vücut tipimize uygun bir model ve özgüven... Sezonun popüler modelleri ve bazı ipuçlarıyla bir rehber hazırladık. Bacakları uzun göstermek için oyuğu derin kesimli, karın yağlarını kamufle etmek için yüksek belli, belinizi ince göstermek içinse mayokini seçebilirsiniz.

Güvenli Turizm Sertifikasyonu müşteriyi belgeli tesis aramaya yönlendirecek

'Güvenli Turizm Sertifikasyonu' müşteriyi belgeli tesis aramaya yönlendirecek

Türkiye'de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı ile "Güvenli Turizm Sertifikasyonu" alan tesis sayısı her geçen gün artıyor.

26.06.2020Seyahat
İnternet kafe ve oyun salonları ne zaman açılacak İşte İçişleri Bakanlığı Genelgesi

İnternet kafe ve oyun salonları ne zaman açılacak? İşte İçişleri Bakanlığı Genelgesi

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, Kovid-19 tedbirlerinin alınması şartıyla 1 Temmuz'da faaliyetlerine başlayabilecek.

26.06.2020Gündem
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı yayımladı: 1 Temmuzda faaliyetlerine başlayacak

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı yayımladı: 1 Temmuz'da faaliyetlerine başlayacak

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, internet kafeler ve elektronik oyun yerlerine maskesiz girilemeyecek, içeride maske çıkarılmayacak. Genelgeye göre, internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, Kovid-19 tedbirlerinin alınması şartıyla 1 Temmuz'da faaliyetlerine başlayabilecek.

26.06.2020Gündem
25 Haziran 2020 A101 aktüel kataloğu yayımlandı A101de bugün neler geldi

25 Haziran 2020 A101 aktüel kataloğu yayımlandı! A101'de bugün neler geldi?

A101 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı. Market raflarına bugün çamaşır makinesi 999 TL, buzdolabı 1.349 TL, bulaşık makinesi 1.399 TL , seramik tabanlı ütü 179 TL, döküm tencere 179, 95 TL, düdüklü tencere 75 TL, elektrikli bisiklet 2.299 TL fiyatı ile eklendi. Broşürde 18 parça yemek takımı 199,95 TL, granit tencere 65 TL, granit tava 35 TL, karnıyarık tenceresi 65 TL fiyatı ile yer alıyor.

25.06.2020Ekonomi
Bakanlık duyurdu İşte kültür ve sanat tesislerinde uygulanacak önlemler

Bakanlık duyurdu! İşte kültür ve sanat tesislerinde uygulanacak önlemler

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecinde kültür ve sanat tesislerinde alınması gereken önlemleri belirledi.

23.06.2020Gündem
Suç kaydı yaşından fazla O hırsız tutuklandı

Suç kaydı yaşından fazla! O hırsız tutuklandı

Denizli'nin Honaz ilçesindeki bir evden çamaşır makinesi, cep telefonu ve bilgisayar çaldıkları belirlenen 2 şüpheliden biri de JASAT ekiplerince yakalandı. Cezaevinden izinli çıktığı ve 57 ayrı olaydan suç kaydı olduğu belirlenen Önder Y. (44), sevk edildiği adliyede tutuklandı. Olayın ardından yakalanan Yaşar A. da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

23.06.2020Gündem
Kokulu ve renkli sabunlara dikkat Egzamaya neden olabilir

Kokulu ve renkli sabunlara dikkat! Egzamaya neden olabilir

El hijyeni sırasında en sık yapılan hataların yanlış ürün seçimi olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Yardımcı, "Yanlış ürün seçimi egzamaya dahi yol açabilir. Bu yüzden elleri yıkarken kokusuz ve renksiz sabunlar kullanılmalı. Ayrıca nemlendirme özelliği bulunan E vitamini, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, palmiye yağı, papatya yapı, jojoba yağı, aloe vera, gliserin gibi içeriklere sahip sabunlar da kullanılabilir." dedi.

23.06.2020Sağlık
Alpereni döverek öldürmüştü Eski eşi konuştu: Dövdü, bıçakladı, burnumu kırdı

Alperen'i döverek öldürmüştü! Eski eşi konuştu: Dövdü, bıçakladı, burnumu kırdı

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde birlikte yaşadığı sevgilisi Emel Öner'in 3 yaşındaki oğlu Alperen'i döverek öldürüp cesedini mezarlığa gömen Harun Sezer'in (38) eski eşi Nazan K. (28), firari zanlının kendisi ve çocuklarına da şiddet uyguladığını ileri sürerek, "Aldığım duyumlara göre 'Eski eşimi bulmadan asla yakalanmayacağım' demiş. Çok korkuyorum, çünkü bu adam her şeyi yapabilir" dedi. ''Harun benim çocuklarıma çamaşır suyu içirmiş, şiddet uygulamış, odalara kilitlemiş'' diyen Nazan K., ''Harun benim de çocuklarımı boğmaya kalktı, dövdü, kolumdan bıçakladı, burnumu kırdı. Ailesi bana baskı yaptığı için ben de polise gidip şikayetçi olamadım; ama çocuklarıma şiddet uygulamasına da izin vermedim. Çocuklarımı korumak için bir sürü vücudumda bıçak yarası var'' sözleriyle yaşadığı dehşeti anlattı.

23.06.2020Gündem
‘İşyeriniz bir evse bunlara dikkat edin…’

‘İşyeriniz bir evse bunlara dikkat edin…’

İşyeri ve ofisler ‘yeni normal’de korona önlemleriyle çalışır hale geldi. Peki ya işyeriniz bir evse? Ev hizmetlerinde çalışanlar ve ev sahipleri nelere dikkat etmeli? Antikor testlerinin ne olduğunu artık hepimiz öğrendik de nerede ve nasıl yaptırabileceğinizi biliyor musunuz? Stres temelli hastalıklar bağışıklığı düşürdüğü için COVID-19’a da kapı açıyor. Korunma yöntemleri neler? İşte yanıtlar.

23.06.2020Gündem
Son dakika... Resmi Gazetede yayımlandı Turizm harcamalarında kart taksitleri sayısı 18e çıkarıldı

Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı! Turizm harcamalarında kart taksitleri sayısı 18'e çıkarıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) sonra, Ticaret Bakanlığı da, yurtiçi turizm harcamalarında kredi kartı taksitlerini 18 aya çıkardı.

18.06.2020Ekonomi
Kreşlerde koronavirüs tedbirleri: Oyuncak sayısı azaltılmalı

Kreşlerde koronavirüs tedbirleri: Oyuncak sayısı azaltılmalı

Koronavirüs salgını süresince kapatılan kreşler 15 Haziran itibariyle yeniden açıldı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Başıbüyük, “Kreşlerde sınıf mevcutları mümkün olan en az sayı ile sınırlandırılmalı çocukların otuma düzenlerinde mutlaka aralarında yeterli mesafe oluşturulmalı. Eğer hasta çocuk varsa kreşe kabul edilmemeli. Bu konuda ailelere sorumluluk düşüyor” dedi.

Salgın döneminin cilde olan etkilerinden korunmak için bunlara dikkat edin

Salgın döneminin cilde olan etkilerinden korunmak için bunlara dikkat edin

Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emin Özlü, sık sık el yıkama ve fazla dezenfektan kullanımının derinin koruyucu tabakasını bozarak ciltte kuruluk ve egzama gelişmesine yol açabildiğini kaydetti.

16.06.2020Sağlık
İster çalışma odası ister spor... Evinizin boş odasını böyle değerlendirin

İster çalışma odası ister spor... Evinizin boş odasını böyle değerlendirin

Evinizin boş bir odası var mı? Eğer varsa dilediğiniz gibi dekore edebileceğiniz, hobilerinizi ya da ihtiyacınıza yönelik çözümleri kolaylıkla uygulayabileceğiniz sınırsız bir alan sizi bekliyor. Peki, o boş oda nasıl değerlendirilmeli? İşte Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş'tan şahane öneriler...

16.06.2020Dekorasyon
Kocaeli Üniversitesi 132 personel alımı yapıyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

Kocaeli Üniversitesi 132 personel alımı yapıyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Kocaeli Üniversitesi İŞKUR ile bünyesine toplam 132 personel alımı yapıyor. Güvenlik görevlisi, temizlik hizmetleri, hasta bakımı hizmetleri ve klinik destek alanında, branşa göre en az ilkokul mezunu personel alımı yapacak. Kura yöntemiyle yapılacak olan Kocaeli Üniversitesi personel alımı için yalnızca Kocaeli ve ilçelerinden başvuru yapılması mümkün olacak. Peki, Kocaeli Üniversitesi 132 personel alımı başvuru sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte, başvuru ve sonuç süreci hakkında detaylı bilgiler

16.06.2020Gündem
Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın! Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Koronavirüsten korunmak için alınacak önlemlerin başında, ellerin sık sık yıkanması ve dezenfekte edilmesi geliyor. Ancak yanlış dezenfekte uygulamaları deride kızarıklıktan egzamaya uzanan bir dizi rahatsızlığa da yol açabiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahar Öznur, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

16.06.2020İyi Yaşam
Bilim Kurulu Üyesi Yamanelden, marketlerde alışveriş arabası uyarısı

Bilim Kurulu Üyesi Yamanel'den, marketlerde 'alışveriş arabası' uyarısı

SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, koronavirüs bulaşını engellemede market arabalarının dezenfeksiyonunun önemine dikkat çekerek, "Marketlerdeki alışveriş arabaları çok sık dokunulan ve elden ele dolaşan araçlar. Bunların özellikle tutulan yerlerinin sık sık su ve deterjanla temizlenmesi ve daha sonra belki çamaşır suyu çözeltisiyle silinmesi çok önemli" dedi.

16.06.2020Haber
Dikkat Bilim Kurulu üyesi Yamanel uyardı

Dikkat! Bilim Kurulu üyesi Yamanel uyardı

SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, koronavirüs bulaşını engellemede market arabalarının dezenfeksiyonunun önemine dikkat çekerek, "Marketlerdeki alışveriş arabaları çok sık dokunulan ve elden ele dolaşan araçlar. Bunların özellikle tutulan yerlerinin sık sık su ve deterjanla temizlenmesi ve daha sonra belki çamaşır suyu çözeltisiyle silinmesi çok önemli" dedi.

16.06.2020Gündem
Doğal akvaryum Kadın Azmağında tekne turu

Doğal akvaryum 'Kadın Azmağı'nda tekne turu

Muğla'nın Ula ilçesinin dünyaca ünlü turistik Akyaka Mahallesi’ndeki 'Kadın Azmağı', su altı bitki örtüsü, elle tutulabilecek hissini veren balıkları ile doğal akvaryum görüntüsü oluşturuyor. Yerli turistlerin akın ettiği Gökova Körfezi'ne dökülen azmakta, kişi başı 15 liradan tekne turu yapılıyor.

15.06.2020 Seyahat

Yazar Sonuçları

Yanı başımızdaki karanlık

Beyrut’ta elektrik kesintileri yüzünden büyük bir kriz yaşanıyor...

20.07.2020

Kalabalıktan uzakta doğayla baş başa

Koronavirüs pandemisi etkinlik ve tatil anlayışlarının da değişmesine neden oldu. Kalabalıklardan uzak, sosyal mesafenin öne çıktığı bu dönem, tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin yanı sıra gastronomi alanındaki zengin ürün potansiyeli ile Bursa’yı önemli bir alternatif olarak öne çıkardı. Tatilinin erteleyen veya çıkamayanlar için Bursa ve çevresinin güzelliklerini okurlarımız için paylaştık.

11.07.2020

Bozkır sandığımızdan çok daha güzeldir

Keyfine varmayı unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz, yıprattığımız doğaya ihtiyacımız, malum sebeplerle son zamanlarda arttı. Belki de, ‘Yaşantımız, aslında her zaman mevcut olan bu ihtiyacı hissedeceğimiz bir şekle evrildi’ demek daha doğru olur. Basitçe özetlersek, mevcut koşullarda sıcak havadan koruyan bir AVM’ye gidemeyince, serin bir göl kenarı, ağaç altı ihtiyacı hasıl oldu.

7.07.2020

Bu ‘korona sonrası’nı gözüm tutmadı

Tatile gitmek istesen önce ‘arabaya kaç çamaşır suyu koymalıyım’ diye düşünmek gerekiyor. Kafeye gitsen yarım yamalak uygulanan prosedürlerden geriliyorsun. Sizi bilmem ama benim pandemi sonrası normalleşmede ilk temaslarım hiç de verimli geçmiyor.

5.07.2020

Gönül işi

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı döneminde takibe aldığım bir isim İlhami Yıldırım... Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Kızılayı’na getirdiği dinamizm ve genç enerji ile dikkatimi çekmişti, o vesileyle tanımıştım kendisini.

19.06.2020

Beni evsiz bıraktın Covid

Covid-19 evlere tıktı ya çoğumuzu. Biz tam tıkıldık. Şimdi normalleşme başlasa da bizim evdeki karantina kısmi devam etmekte. Tabii artık eve ev diyesim gelmiyor. Zira ev olmaktan çıktı. Bu virüs bizi evsiz bıraktı. Onun yerine çok amaçlı bir komplekse dönüştürdük yuvayı dostlar. Biraz yaşam merkezi biraz alışveriş merkezi postunun altındaki bu yeni yerimizde, mağazalar dışında, bir AVM’de olan çoğu bölüm mevcut. Dışarıdan müşteri almıyoruz. Olsun. Almasak da oradan dışarı çıkmasak da o AVM bizim AVM’mizdir… La la la la laaa…

18.06.2020