EKSTRA
MENÜ

Henkel

Henkel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Henkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 512 Henkel haberi bulunmuştur.

Henkel Haberleri

Bref ve Dixi ile Sağlık Çalışanlarımızın Evleri Tertemiz

Bref ve Dixi ile Sağlık Çalışanlarımızın Evleri Tertemiz

Henkel’in tuvalet temizliğinde lider markası Bref ve yüzey temizliğinde öncü markası Dixi, sağlık çalışanlarına destek için, ev ve ofislere profesyonel temizlik hizmeti sunan online platform mutlubiev.com ile bir araya geldi. “Sayenizde” adıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, sağlığımız için olağanüstü bir gayretle görevlerini sürdüren 1.000 sağlık çalışanımızın evleri temizlendi.

Henkel ilk çeyrek bilançosunu açıkladı

Henkel ilk çeyrek bilançosunu açıkladı

Henkel’in iş performansı 2020 mali yılının ilk çeyreğinde COVID-19 salgınından etkilendi. Grup genelinde satışlar nominal olarak yüzde -0,8 oranında azalarak 4,9 milyar euro seviyesinde gerçekleşti. COVID-19 salgınının etkilerine karşın satışlar, organik olarak geçen yılın aynı çeyreğine ait seviyenin sadece hafif bir oranda altında, yüzde -0,9 oranında bir azalma göstererek gerçekleşti.

21.05.2020Ekonomi
Rekabet Kurumu’ndan 29 firmaya soruşturma

Rekabet Kurumu’ndan 29 firmaya soruşturma

Rekabet Kurumu, içlerinde zincir marketlerin de bulunduğu 29 teşebbüs hakkında, “4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi” amacıyla soruşturma başlattı.

8.05.2020Ekonomi
Cilt Bakım Teknolojilerini Saça Taşıyor

Cilt Bakım Teknolojilerini Saça Taşıyor

Dünya çapında, saç bakımında lüksü arayan kuaför ve tüketicilerin tercihi olan ALTERNA markası, şimdi Henkel Beauty Care Professional Türkiye bünyesine katılarak ülkemizdeki öncü kuaför salonlarında yerini aldı. Saç bakım alanında en üst ve en premium segmentte yer alan ALTERNA, cilt bakım teknolojilerini saça taşıyan değerli içerikleri, üstün formülleri ve ürün serileri ile fark yaratıyor.

17.04.2020Alışveriş
İş dünyası desteğe devam ediyor

İş dünyası desteğe devam ediyor

Türkiye, etkisini arttıran koronavirüs salgını sonrasında tek yürek oldu. Bir yandan hükümet ardı ardına açıkladığı paketlerle ekonomiyi rahatlatmaya çalışırken, bir yandan da düzenlenen destek kampanyalarına katılım çığ gibi büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı kampanyaya verilen destekler devam ederken, bir yandan da Sağlık Bakanlığı ve çeşitli kurumlar aracılığıyla, şirketler ve vatandaşlar Türkiye’nin bu süreci daha rahat atlatabilmesi için yardım kampanyalarına katılıyor.

2.04.2020Ekonomi
Davos yarın başlıyor

Davos yarın başlıyor

İsviçre'nin Davos kasabasında 21-24 Ocak'ta gerçekleştirilecek 50'inci Dünya Ekonomik Forumu'na, 3 bin civarında iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak.

20.01.2020Ekonomi
Eğlenirken öğrenecekler

Eğlenirken öğrenecekler

Çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için hayata geçirilen Keşif Dünyası, tüm küçükleri deneylerini gerçekleştirmeye davet ediyor.

5.11.2019Eğitim
Mültecilikten milyonerliğe inanılmaz hikaye Savaştan kaçtı zorla evlendirildi sonra...

Mültecilikten milyonerliğe inanılmaz hikaye! Savaştan kaçtı zorla evlendirildi sonra...

Dünyanın en önemli kozmetik şirketlerinden birinin sahibi... Hayat hikayesiyle pek çok girişimciye ilham veriyor.

8.10.2019Ekonomi
Diadermine, LIFT+ Booster Serisini Tanıttı

Diadermine, LIFT+ Booster Serisini Tanıttı

Henkel’in yenilikçi cilt bakım markası Diadermine, ünlü isimlerin katılımıyla düzenlenen bir etkinlikte LIFT+ Booster serisini tanıttı.

2.10.2019Alışveriş
Yeni Vernel Max tanıtıldı, minikler anneleri için koku tasarladı...

Yeni Vernel Max tanıtıldı, minikler anneleri için koku tasarladı...

Vernel, 100 güne kadar kalıcı ferahlık sağlayan yeni Vernel Max serisini annelere özel bir etkinlikle tanıttı. Etiler Happy Nest’te gerçekleşen davete tanınan influencer’ların yanı sıra Ayşe Kucuroğlu, Bade İşçil, Burçin Abdullah, Ece Erken, Hande Ataizi, Okan Karacan ve Özlem Yıldız gibi önemli isimler de çocuklarıyla birlikte katıldı

15.05.2019Etkinlikler
Dünya kullanıyor Türkler inanmıyor

Dünya kullanıyor Türkler inanmıyor

Yıllardır birçok farklı sektörde kullanılan yapay görme teknolojileri üreten Vispera’nın kurucusu Aytül Erçil, “Yapay görme teknolojileriyle dünyada ilk 3 şirket arasındayız. ‘Türkiye’de ileri teknolojiyi yabancılar üretir’ önyargısı nedeniyle müşterileri ikna edemiyoruz” dedi.

11.05.2019Ekonomi
Diadermine, Yeni Serisi Expert Active Glow’u Tanıttı

Diadermine, Yeni Serisi Expert Active Glow’u Tanıttı

Diadermine, 4 haftada daha genç görünen ve ışıldayan bir cilt için geliştirdiği yeni Expert Active Glow serisini, gerçekleştirdiği bir organizasyon ile tanıttı.

10.05.2019Alışveriş
Diadermine, yeni serisi Expert Active Glow’u tanıttı.

Diadermine, yeni serisi Expert Active Glow’u tanıttı.

Henkel’in yenilikçi cilt bakım markası Diadermine, 4 haftada daha genç görünen ve ışıldayan bir cilt için geliştirdiği yeni Expert Active Glow serisini, gerçekleştirdiği bir organizasyon ile tanıttı. 9 Mayıs 2019 Perşembe günü, Morini İstanbul’da düzenlenen lansmana, birbirinden değerli isimler yoğun ilgi gösterdi.

10.05.2019Alışveriş
Çocuklar için bilim atölyesi düzenlendi

Çocuklar için bilim atölyesi düzenlendi

‘Yaratıcı Çocuklar Derneği’ ve özel bir firmanın iş birliğiyle hayata geçirilen, dört yılda 15 binden fazla çocuğa ulaşan ‘Keşif Dünyası’ adlı bilim atölyesi, Bursa’da minik kaşiflerle buluştu.

7.05.2019Eğitim
Keşif Dünyası 2-5 Mayısta Bursada

Keşif Dünyası 2-5 Mayıs'ta Bursa'da

Bursa’da gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük bilim festivali Keşif Dünyası 8. Science Expo’da…

2.05.2019Etkinlikler
Dahi çocukları keşfetmek için yola çıktılar

Dahi çocukları keşfetmek için yola çıktılar

Çocuklara bilimi sevdirmek için hayata geçirilen ‘Keşif Dünyası’ projesi, Bursa’da gerçekleştirilecek 8. Science Expo’da yer alacak. Yaratıcı Çocuklar Derneği ve özel bir kuruluşun işbirliğiyle hayata geçirilen proje bugüne kadar 15 binden fazla çocuğa ulaştı.

17.04.2019Eğitim
‘Turuncu kadınlar’ Anadolu’yu gezecek

‘Turuncu kadınlar’ Anadolu’yu gezecek

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir’in en önde gelen iş insanlarından biri. 1891 yılında kurulan İzmir Ticaret Borsası’nın tarihindeki ilk kadın başkan olan Işınsu Kestelli, geçtiğimiz yıl İzmir’de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ‘Turuncu Dernek’i kurdu. Turuncu dernek genç kadrosuyla birlikte bu yıl Gaziantep, Diyarbakır, Konya, Ordu, Şanlıurfa ve Antakya’da dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalar yapacak.

Pritt 50. yılını TOÇEVli çocuklarla kutladı

Pritt 50. yılını TOÇEV'li çocuklarla kutladı

Bugün eğitimde en sık kullanılan malzemeler arasında yer alan ve çocukların gelişimi için gerçekleştirilen aktivitelerin de baş kahramanı olan Pritt, 50. yıl dönümü mutluluğunu TOÇEV’li öğrencilerle paylaştı. Çocukların eğitimine ve gelişimine büyük önem veren Pritt markası, kalplerinde eğitim ışığı taşıyan çocuklara destek sağlayan TOÇEV’in minik öğrencileri ile keyifli bir etkinliğe imza attı.

18.02.2019Etkinlikler
AfD’yi kurduğuna bin pişman

AfD’yi kurduğuna bin pişman

Almanya’da sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) her geçen gün daha da radikalleşerek gücünü artırırken, Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) da partinin peşine düştü.

2.02.2019Avrupa
Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Almanya merkezli bir şirket, ‘Keşif Dünyası’ projesi kapsamında dünyada üçüncü, Türkiye’deki ilk merkezini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açtı. Tören 11 Aralık’ta Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak kampüsünde düzenlendi.

12.12.2018Eğitim
Üçüncü çeyrek satışları 5 milyar Euro’yu aştı

Üçüncü çeyrek satışları 5 milyar Euro’yu aştı

Henkel CEO’su Hans Van Bylen, üçüncü çeyrek sonuçlarına yönelik yaptığı açıklamada “Henkel üçüncü çeyrekte iyi bir ilerleme göstermiştir.Sürekli devam eden zorlu bir piyasa ortamında, negatif kur rüzgarları ve yükselen malzeme fiyatlarına karşın satışlarımızı, karlılığımızı ve kar etme potansiyelimizi daha da arttırdık” dedi. Henkeli’in 2018’in üçüncü çeyreğindeki satışları 5,037 milyar Euro olarak açıklandı.

20.11.2018Ekonomi
Münih’te binlerce kişiden ışıklı AfD protestosu

Münih’te binlerce kişiden ışıklı AfD protestosu

Geçen ay Almanya’nın Bavyera Eyaletinde yapılan seçimlerde meclise giren aşırı sağcı AfD’ye karşı, binlerce kişinin katılımıyla Münih’te gösteri düzenlendi.

6.11.2018Avrupa
Gurbetçi Almanın Sezen Aksulu İstanbul resitali

Gurbetçi Almanın Sezen Aksu'lu İstanbul resitali

Türkiye’den Almanya’ya işçi göçünü ters açıdan ele alan ve çalışmak için İstanbul’a giden bir Almanın yaşadıklarını konu alan ‘İstanbul-Bir Şarkı Resitali’ adlı müzikalin galası Sezen Aksu şarkıları eşliğinde Mannheim’da sahneleniyor.

26.10.2018Avrupa
Denebunuya 2.5 milyon TL yatırım

Denebunu'ya 2.5 milyon TL yatırım

TÜKETİCİLERİN ürünleri satın almadan önce ücretsiz denemesini sağlayan ve aynı zamanda markalara da geribildirim platformu olarak hizmet veren 'Denebunu', Galata İş Melekleri (GBA) liderliğinde 2.5 milyon TL yatırım aldı.

28.09.2018Ekonomi
Henkel Kimyaya 7 milyon liralık rekabeti ihlal cezası

Henkel Kimya'ya 7 milyon liralık 'rekabeti' ihlal cezası

Rekabet Kurumu, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'ye yönelik yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Kurum sitesinden yapılan açıklamaya göre Henkel Kimya'ya 6 milyon 944 bin lira idari para cezası verildi.

22.09.2018Ekonomi
Henkelden sözlü savunma

Henkel'den sözlü savunma

Rekabet Kurulunca Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunması alındı.

12.09.2018Ekonomi
Pritt ile küçük uzaylılar okula dönüyor

Pritt ile küçük uzaylılar okula dönüyor!

Hayallerini gerçeğe dönüştür mottosu ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağlayan, dünyanın ilk stick yapıştırıcısı Pritt, her yıl okula dönüş sezonu için dikkat çekici bir konsept seçiyor. Birbirinden farklı temalarla çocukları cesaretlendiren, okula dönüşü eğlenceli hale getiren hikayeler yaratan Pritt’in 2018 okula dönüş sezonu için seçtiği tema ise uzay! Pritt, bu temayı da yine dünyanın ilk Neon Stick Yapıştırıcıları ile destekliyor. Doğal içeriği sayesinde güvenle kullanılan Pritt, çocukları şimdi yepyeni bir maceraya çıkarıyor.

6.09.2018Alışveriş
Henkelin ikinci çeyrek satışları 5,1 milyar Euroyu aştı

Henkel'in ikinci çeyrek satışları 5,1 milyar Euro'yu aştı

Henkel CEO’su Hans Van Bylen, şirket olarak yılın ikinci çeyreğinde iyi bir ilerleme kaydettiklerini açıkladı. Şirketin ikinci çeyrekteki satışları 5 milyar 143 milyon Euro olarak kayıtlara geçti,

28.08.2018Ekonomi
Rekabet Kurulu, Türk Henkelin savunmasını alacak

Rekabet Kurulu, Türk Henkel'in savunmasını alacak

Rekabet Kurulu, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunmasını alacak.

3.08.2018Ekonomi
Tissue World Istanbul 2018 Konferansı başlıyor

Tissue World Istanbul 2018 Konferansı başlıyor

Temizlik kağıdında Doğu Avrupa, Rusya, BDT, Orta Doğu, Asya ve Afrika’nın buluşma noktası Tissue World Istanbul, 4-6 Eylül 2018 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Fuar ile paralel olarak düzenlenen Tissue World Istanbul 2018 Konferansı, ulusal ve uluslararası arenadan, alanında uzman konuşmacıları ile endüstrinin geleceğine ışık tutacak.

13.07.2018Ekonomi
Fenerbahçenin yeni yönetim kurulu | İşte Ali Koçun ekibi

Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulu | İşte Ali Koç'un ekibi

Ali Koç'un Fenerbahçe'nin yeni başkanı seçilmesiyle birlikte yeni dönemde görev alacak yönetim de merak konusu oldu. Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulunu merak eden Fenerbahçe taraftarları iş başı yapacak olan yönetim kurulu üyelerini araştırıyor. Peki, Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulunda kimler var? Fenerbahçe'nin yönetiminde hangi isimler var?

3.06.2018Spor Arena
Sevil Zeynep Becan kimdir

Sevil Zeynep Becan kimdir?

Sevil Zeynep Becan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alması nedeniyle son günlerde en çok merak edilen isimlerden oldu. Sevil Zeynep Becan'ın yaşını, nereli olduğunu ve kariyerini merak eden  Fenerbahçe taraftarları, Sevil Zeynep Becan hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, Sevil Zeynep Becan kimdir?

3.06.2018Spor Arena
İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla Migros Yaşam Festivalinde Açığa Çıkıyor

İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla 'Migros Yaşam Festivali'nde Açığa Çıkıyor

Migros, Nisan ayında mağazaları ve Migros Mobil uygulaması üzerinden eş zamanlı başlattığı “Migros Sağlıklı Yaşam Yolculuğu” projesinin devamı olarak dev bir festivale imza atıyor. 12 – 13 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek “Migros Yaşam Festivali”; sağlık, spor, beslenme, güzellik, kişisel gelişim, müzik ve eğlenceye dair ne varsa, hayatı iyi yaşamak isteyenlerle buluşturuyor.

11.05.2018Alışveriş
Plastik sözü

Plastik sözü!

Çevre kirliliği konusunda artan kaygılar karşısında, birçok şirket plastik ambalaj kullanımını azaltma sözü vermeye başladı. Araştırmalara göre dünyadaki plastik ambalajların yüzde 95’i sadece bir kez kullanılıyor. Doğaya atılan plastiğin çözünmesi ise yüzyılları alıyor. Son olarak 40 şirket plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi...

26.04.2018Ekonomi
HENKEL Tuna Nehrini Temizleyecek

HENKEL Tuna Nehrini Temizleyecek

Waste Free Oceans “Çöp Yakalayıcısı” adı verilen özel bir tarak ağlı tekne kullanıyor. Bir balıkçı tarafından geliştirilen bu araç, petrol sızıntılarının temizlenmesindeki katkılarından dolayı da Fransa tarafından Legion D'Honneur ile ödüllendirilmiş bulunuyor.

18.04.2018Alışveriş
Schwarzkopf 120. Yılını Kutluyor

Schwarzkopf 120. Yılını Kutluyor

Schwarzkopf’un, 120. yıl kampanyası #istediğinsen, dünyaca ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen heyecan verici bir etkinlik ile Berlin’de başladı.

19.03.2018Alışveriş
Hande Soral Diadermine marka elçisi oldu

Hande Soral Diadermine marka elçisi oldu

Şehirde yaşamanın kendine özgü birçok avantajı ve güzelliği var. Fakat şehirde yaşamanın hava kirliliği, egzoz gazları, kir, toz ve sıcaklık değişimi gibi birçok çevresel etkiye maruz kalmak gibi olumsuz etkileri de bulunuyor.

7.03.2018Etkinlikler
Hande Soral Diadermine Marka Elçisi Oldu

Hande Soral Diadermine Marka Elçisi Oldu

Diadermine Yeni Serisi HYDRALIST’i, Marka Elçisi Hande Soral ile Tanıttı.

7.03.2018Alışveriş
En beğenilen şirketler arasında girdi

En beğenilen şirketler arasında girdi

Henkel, bu yıl bir kez daha Fortune dergisinin “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesinde yer aldı. “Kozmetik” kategorisinde dördüncü sırada yer alan şirket, geçen yılki konumundan iki basamak yukarıya yükseldi.

30.01.2018Ekonomi
Liderler Davos’ta buluşuyor

Liderler Davos’ta buluşuyor

48'inci Dünya Ekonomik Forumu bugün İsviçre’nin Davos kasabasında başlıyor. Davos Zirvesi, 100'den fazla ülkeden de 3 bine yakın işadamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisine ev sahipliği yapacak.

22.01.2018Ekonomi
Davos Zirvesi yarın başlıyor

Davos Zirvesi yarın başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi, yarın İsviçre'nin Davos kasabasında başlayacak.

22.01.2018Ekonomi
ABDli şirket Türk kimya devini satın aldı

ABD'li şirket Türk kimya devini satın aldı!

Kimya sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Veser Kimya, ABD’li Vinmar Internetional’ın bünyesine geçti.

26.12.2017Ekonomi
Opel’in kurtarıcısı yine kozmetikçi oldu

Opel’in kurtarıcısı yine kozmetikçi oldu

Fransız Peugeot Citroen Grubu’nun bünyesine giren Alman Opel, 2013 yılı sonunda marka imajını düzeltmek için Henkel’den kurtarıcı olarak transfer ettiği ‘Bayan kozmetik’ lakaplı Tina Müller ile yollarını ayırdı. Opel’den kendi isteğiyle ayrılan Müller’in 1 Ekim’den itibaren Alman kozmetik devi Douglas’ın CEO olarak göreve başlayacağı belirtiliyor.

25.09.2017Ekonomi
Samsun’daki yerleşimin Hititlerin kutsal şehri olduğu kesinleşti

Samsun’daki yerleşimin Hititlerin kutsal şehri olduğu kesinleşti

Samsun’un Vezirköprü ilçesindeki Oymaağaç Höyüğü’nde yürütülen kazılarda ulaşılan kanıtlara göre, buradaki antik kentin Hititlerin kutsal şehri Nerik olduğu kesinleşti. Oymaağaç Mahallesi’nde yer alan höyükte 2006 yılından beri arkeolojik kazı çalışmaları sürdürülüyor. 11 yıldır devam eden kazılarda bulunan 27 tablet parçasından yola çıkarak, buranın Hititlerin kutsal kabul ettiği şehir Nerik olduğu kesinleşti. Hitit kralı III. Hattuşili’nin yılda birkaç kez Hattuşa’dan Nerik’e gelerek, hava tanrısına saygı göstermek için özel ziyaretlerde bulunduğunu tahmin ediliyor.

15.09.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Nasıl bir kent hayalim var

İZMİR’in bazı alanlarda öncü rol üstlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin yüksek teknolojide Türkiye’nin geleceğini kurgulayabilir. İzmir dijital kafalı bir şehir olmalı. Silikon Vadisi benzeri büyük bir yatırımı İzmir’e çekebilir. Oyun teorilerinin yapıldığı bir İzmir hayal ediyorum.

9.02.2020