EKSTRA
MENÜ

Bildiri

Bildiri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bildiri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.416 Bildiri haberi bulunmuştur.

Bildiri Haberleri

Kremlin: Ermenistan, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam etmeli

Kremlin: Ermenistan, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam etmeli

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ermenistan’da yaşanan gelişmelerin ardından, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına yönelik herhangi bir tehdit görmediklerini belirterek “Gelişmelere rağmen, anlaşmaların uygulanmasına devam edilmesi önemlidir.” dedi.

26.02.2021Dünya
Şanlıurfa’da etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı

Şanlıurfa’da etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı

Şanlıurfa’da 26 Şubat ile 27 Mart tarihleri arasında 30 gün süreyle kent merkezi ve ilçelerinde her türlü yürüyüş ve basın açıklaması yasaklandı.

26.02.2021Gündem
Ordu muhtıra verdi, Paşinyan ‘darbe girişimi’ dedi... Ermenistan karıştı

Ordu muhtıra verdi, Paşinyan ‘darbe girişimi’ dedi... Ermenistan karıştı!

Karabağ’da Azerbaycan’a yenilen Ermenistan’da şimdi de darbe krizi patlak verdi. Ermenistan ordusu, eleştirilerin hedefindeki Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifası talebiyle muhtıra yayınladı. Bunu ‘darbe girişimi’ olarak niteleyen Paşinyan, Genelkurmay Başkanı’nı görevden aldı.

26.02.2021Dünya
Kanatsız Kuş Uçmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Kanatsız Kuş Uçmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Hayatımızda karşılaştığımız birçok durumda kendisini hatırlatan “Kanatsız Kuş Uçmaz” atasözü, dikkate alındığında önemli bir nasihat ve bir bildiri niteliğindedir. Kanatsız kuş uçmaz atasözünün tam olarak anlatmak istediği durum nedir örnek cümlelerle derledik.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ermenistan’daki darbe girişimini kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ermenistan’daki darbe girişimini kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ''Ermenistan’daki darbe girişimini kınıyoruz. Darbeler her zaman demokratik süreçleri inkıtaya uğratmış ve kaosa neden olmuştur. Ermenistan’da sürecin ivedilikle normale dönmesini temenni ediyoruz.'' dedi.

25.02.2021 Gündem
Paşinyana istifa çağrısı... Ermenistanda fitili o sözler ateşledi Putin duyduğu anda küplere bindi

Paşinyan'a istifa çağrısı... Ermenistan'da fitili o sözler ateşledi! Putin duyduğu anda küplere bindi

Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanlar, Başbakan Paşinyan’ı istifaya çağıran bir bildiri yayımladı. Bunun üzerine Paşinyan olayı "darbe girişimi" olarak nitelendirerek, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ı görevden aldığını duyurdu. Hürriyet Gazetesi Moskova temsilcisi Nerdun Hacıoğlu, Rusya konusunda ise, ''Ermenistan Başbakanı Paşinyan Rus İskender füzelerinin aslında işe yaramadığını ilan etti. Bu tabii ki Rusya’yı küplere bindirdi.'' ifadelerini kullandı. Öten yandan Paşinyan destekçilerini sokağa çağırdı.

25.02.2021Dünya
Ermenistan sokaklarında hareketli dakikalar

Ermenistan sokaklarında hareketli dakikalar

Reuters'ın yer verdiği son dakika bilgisine göre Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan'ın ve hükümetinin istifa etmesi çağrısında bulundu. Azerbaycan karşısında aldığı tarihi hezimet sonrasında yaşanan iç karışıklıkların sürdüğü ülkede Paşinyan'ın istifası muhalefet ve halk tarafından da talep edilmişti. Ordunun çağrısı Paşinyan tarafından 'darbe girişimi' olarak nitelendirildi. Paşinyan, hükümet binası önüne giderek taraftarlarıyla buluştu ve ordunun çağrısıyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

25.02.2021Haber
TBMMden AYMye Berberoğlu kararı için düzeltme yazısı

TBMM'den AYM'ye 'Berberoğlu' kararı için düzeltme yazısı

TBMM Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesini bilgi amacıyla Meclis'e gönderen Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) 'tavzih ve maddi hata düzeltme' yazısı gönderdi.

24.02.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Yıl içinde kutlanan en özel günlerden biri olan Babalar Günü'ne sayılı günler kaldı. Bu anlamlı günün 2021'de ne zaman olduğunu ve hangi tarihe denk geldiğini merak eden vatandaşlar, bu günlere gelmelerine olanak sağlayan babalarının özel günlerini kutlamak için araştırmalarına devam ediyor. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak?

24.02.2021Gündem
Türk jetleri Yunan uçaklarını kovaladı

Türk jetleri Yunan uçaklarını kovaladı

Kuzey Ege’de uluslararası sularda deprem araştırması yapan TCG Çeşme gemisine Yunan savaş uçakları yanıltıcı fişekle tacizde bulundu. Taciz üzerine bölgeye gelen Türk F-16’ları it dalaşına girerek Yunan uçaklarını püskürttü.

24.02.2021Dünya
Çok popüler ve çok riskli: Brezilya poposu ameliyatı

Çok popüler ve çok riskli: Brezilya poposu ameliyatı

Araştırmalar, son yıllarda kadınlar arasında en çok tercih edilen operasyonlardan birinin Brazilian butt lift (Brezilya popo/kalça estetiği) olduğunu söylüyor. Ancak operasyonun önemli riskleri de mevcut. Söz konusu riskleri ve kadınları estetik operasyonlara sürükleyen nedenleri uzmanlarla konuştuk

Bakan Soylu, Garaya giden HDPli vekilin ismini açıkladı

Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin ismini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin Ağrı milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıkladı. Bakan Soylu ayrıca Gara bölgesinin PKK için çok önemli olduğunu belirterek, "Gara neyi ifade ediyor? Kandil koridoru, Suriye koridoru, Sincar koridoru, bu koridorun geçiş alanı Gara'dır. İkinci özelliğine Gara'nın Sözde Apollo Akademisi buradadır. Sağlık, eğitim, havacılık, hepsi buradaki alandadır. Bu alan savunması çok kolay, tepeleri olan bir alandır" dedi.

20.02.2021Gündem
ABDli avukat  Robert Amsterdamdan Kongre üyelerine FETÖ tepkisi: Uzaktan yakından alakası yok

ABD'li avukat Robert Amsterdam'dan Kongre üyelerine FETÖ tepkisi: Uzaktan yakından alakası yok

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dünya genelinde ve özellikle ABD'deki faaliyetlerini araştıran avukat Robert Amsterdam, Türkiye'yi eleştiren bir mektup kaleme alan Amerikalı senatörlere, "ABD hükümetinin en üst yasa yapıcı organının, Gülen organizasyonunun gerçek doğasını yanlış anlamayı sürdürmesi, iki müttefik arasındaki ilişki üzerinde gerginlik kaynağı olmaya devam ediyor." yanıtını verdi. Amsterdam, mektubunda, senatörlerin Türkiye ile ilgili çizdikleri çerçevenin gerçeği yansıtmadığını ve 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminde rol oynamış FETÖ üyelerinin "insan hakları kurbanı" gibi sunulmasının gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığını belirtti.

18.02.2021Dünya
İçişleri Bakanı Soyludan TBMMde Gara operasyonu açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu'dan TBMM'de Gara operasyonu açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ardından TBMM'de kürsüye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gara operasyonu ile ilgili Meclis'e bilgi verdi. Soylu, yaptığı son dakika açıklamasında "Şimdi vereceğim rakam Türkiye Cumhuriyeti'nde  ilk kez söylenen rakamdır. 1984'ten bugüne kadar terör örgütü 6021 sivil katliam gerçekleştirdi. O insan hakları denilen canı çıkasıca dernek bir tanesi için bunları söyledi mi? 6021 katliamı nasıl gerçekleştirmişlerse bu evlatlarımızı da o mağarada katlettiler." ifadelerini kullandı.

16.02.2021Gündem
Özlem Zengin: HDPnin kapatılmasına siyaset karar vermeyecek

Özlem Zengin: HDP'nin kapatılmasına siyaset karar vermeyecek

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin kapatılması iddialarıyla ilgili olarak, "HDP'nin kapatılmasına, siyaset karar vermeyecek. Süreci başlatmak için imkan var. Ama buna karar verecek olan Anayasa Mahkemesi. O yüzden Anayasa Mahkemesinin vereceği kararla alakalı önceden bizim herhangi bir şey söylememiz mümkün olamaz" dedi.

15.02.2021Gündem
Uilenberg hakemlere ‘Büyükleri kolluyorsunuz’ dedi mi

Uilenberg hakemlere ‘Büyükleri kolluyorsunuz’ dedi mi?

MHK’nın düzenlediği seminer için önemli bir iddia ortaya atıldı.

15.02.2021Futbol
Amerikalı senatörlere ortak bildiri: Müttefikliğe uymadı

Amerikalı senatörlere ortak bildiri: Müttefikliğe uymadı

TBMM Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, ABD’deki bir grup senatörün Türkiye eleştirilerine karşılık, 4 partiden milletvekilleriyle ortak bildiri yayınladı.

13.02.2021Gündem
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Hapis cezası alır, yöneticiliği biterdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: 'Hapis cezası alır, yöneticiliği biterdi'

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, derbi maçta yaşananlar ve sonrasında gelişen olaylarla ilgili önemli iddialarda bulundu.

13.02.2021Futbol
Yüzleşme programının formatı nedir

Yüzleşme programının formatı nedir?

Birbirini tanımayan yedi farklı kişinin sağlık sorunları ve hayata tutunma çabalarının ekrana geldiği “Yüzleşme”, ekran macerasında bir haftayı tamamladı. Yüzleşme katılımcılarının örnek sorunları arasında bağımlılık, panik atak, fazla kilonun yol açtığı psikolojik rahatsızlıklar, yeme bozukluğu, sıfır beden olma takıntısı ve uykusuzluk yer alıyor.

12.02.2021Televizyon
Son dakika: Galatasarayda Mustafa Cengizden sert açıklamalar Ali Koç, Emre Belözoğlu, MHK, PFDK, TFF...

Son dakika: Galatasaray'da Mustafa Cengiz'den sert açıklamalar! Ali Koç, Emre Belözoğlu, MHK, PFDK, TFF...

Galatasaray Kulübü ile adım attıkça bağış yaptıran uygulama Help Steps arasındaki işbirliği anlaşmasının lansmanı yapıldı. Lansmana katılan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay açıklamalarda bulundu. Ali Koç, Emre Belözoğlu ve TFF kurullarıyla ilgili konuşan Cengiz, "Fenerbahçe ile bir maç yapmıştık kaç kaç bitti? Taraftarlarımıza bakıyorum öyle bir hava var ki, yenilmişiz gibi. Pusuda bize çakmaya çalışıyorlar. Biz buna izin vermeyeceğiz." sözleriyle de camiaya seslendi.

12.02.2021Futbol
Son dakika: ABDli senatörlerden skandal mektup TBMMden sert yanıt

Son dakika: ABD'li senatörlerden skandal mektup! TBMM'den sert yanıt

TBMM Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, ABD'deki bir grup senatörün Türkiye'ye ilişkin eleştirilere yer verdikleri mektubu ABD Başkanı Biden'a göndermesine cevaben bir bildiri yayımladı.

12.02.2021Gündem
‘54 ABD’li senatörün mektubuna karşılık yanıt hazırlanıyor’

‘54 ABD’li senatörün mektubuna karşılık yanıt hazırlanıyor’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, dün TBMM Sanat Koleksiyonu Füreya Koral Sergisi’nin açılışında yaptığı açıklamada, ABD’deki bir grup senatörün Türkiye’ye ilişkin eleştirilere yer verdikleri mektuba yanıt olarak Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nun hazırladığı metni göndereceklerini belirtti ve şunları söyledi:

12.02.2021Gündem
DSÖ uyardı, uzmanlar açıkladı... Hamileler koronavirüs aşısı yaptırmalı mı

DSÖ uyardı, uzmanlar açıkladı... Hamileler koronavirüs aşısı yaptırmalı mı?

Türkiye’de koronavirüse karşı aşılama hızla devam ediyor. Sağlık çalışanları başta olmak üzere öncelikli grupların aşılanması sürüyor. Araştırmalar ise hamilelerin de risk grubunda olduğunu ortaya koyuyor. Peki, hamileler Covid-19 aşısı olabilir mi, hamileyken yaptırılan aşının koruyuculuğu bebeğe geçer mi?

Myanmar’da darbeye karşı sivil öfke

Myanmar’da darbeye karşı sivil öfke

Myanmar’da sivil yönetimi devirerek kontrolü ele alan orduya karşı on binlerce kişi sokağa çıktı.

8.02.2021Dünya
Adanada gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları geçici süreliğine yasaklandı

Adana'da gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları geçici süreliğine yasaklandı

Adana Valiliği gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve basın açıklamaları gibi etkinliklerin 15 gün yasaklandığını bildirdi.

5.02.2021Gündem
Hatay’da toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Hatay’da toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Hatay Valiliği, huzur ve güvenliğin sağlanması, milli birlik ve beraberliği zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilebilmesi için il sınırları içerisinde 15 gün süreyle toplantı, gösteri yürüyüşü ve basın açıklaması gibi etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

4.02.2021Gündem
Berberoğlu kararı... İşte AYMnin gerekçeleri

Berberoğlu kararı... İşte AYM'nin gerekçeleri

Anayasa Mahkemesi’nin eski CHP milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesi Resmi Gazete’de yayınlandı. AYM, gerekçeli kararında kritik uyarılarda bulunurken, TBMM ile HSK’ya da “Kararın gereğinin yerine getirilmesini sağlamak göreviniz” mesajını verdi.

4.02.2021Gündem
Antalyaspordan Beşiktaş maçı sonrası hakem bildirisi Maç yönetmemeli

Antalyaspor'dan Beşiktaş maçı sonrası hakem bildirisi! 'Maç yönetmemeli'

Antalyaspor Kulübü, Beşiktaş maçının ardından hakem Alper Ulusoy'un bir daha maç yönetmemesi gerektiği belirten bir bildiri yayınladı.

3.02.2021Futbol
Mustafa Şentoptan yeni anayasa yorumu: Heyecan verici bir durum

Mustafa Şentop'tan 'yeni anayasa' yorumu: Heyecan verici bir durum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop canlı yayında CNN Türk Ankara temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. TBMM Başkanı Şentop, "Yeni anayasa tartışması, Türkiye'de birçok tartışmayı, anayasa içinde düzenlenen hükümler, kurumlar bakımından içinde barındırdığından, bence böyle bir çağrı gerçekten heyecan verici. Daha önce bu işlerin içerisinde bulunan, emek sarf eden biri olarak bunu daha büyük bir heyecanla karşıladım." dedi.

3.02.2021Gündem
Myanmarda askeri darbe... Haziran ayına kadar tüm uçuşlar askıya alındı

Myanmar'da askeri darbe... Haziran ayına kadar tüm uçuşlar askıya alındı

Myanmar'da 8 Kasım 2020 genel seçimlerinde hile yapıldığı tartışmalarının ardından gerçekleşen darbe sonrasında haziran ayına kadar tüm uçuşların askıya alındığı bildirildi.

2.02.2021Haber
Myanmar ordusu haziran ayına kadar tüm uçuşları askıya aldı

Myanmar ordusu haziran ayına kadar tüm uçuşları askıya aldı

Myanmar'da 8 Kasım 2020 genel seçimlerinde hile yapıldığı tartışmalarının ardından gerçekleşen darbe sonrasında haziran ayına kadar tüm uçuşların askıya alındığı bildirildi.

2.02.2021Dünya
Activision, Warzonea Gelmekte Olan Hile Koruma Sistemini Duyurdu

Activision, Warzone'a Gelmekte Olan Hile Koruma Sistemini Duyurdu

Call Of Duty serisinin arkasındaki stüdyo Activision, Warzone’un giderek büyüyen hile sorununu kabul etmiş gibi görünüyor.

2.02.2021eSpor
Boğaziçi Üniversitesi önünde toplanma çağrılarına ilişkin İstanbul Valiliğinden son dakika açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi önünde toplanma çağrılarına ilişkin İstanbul Valiliği'nden son dakika açıklaması

İstanbul Valiliği, resmi sitesinden "Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından sosyal medya/basın yoluyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önü ve çevresinde 1 Şubat 2021 Pazartesi günü (bugün) toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması yapılması yönünde çağrılarda bulunulmuştur. Bahsi geçen etkinlik çağrıları, hali hazırda devam eden salgınla mücadele önlemlerimizi ihlal ederek, kamu sağlığını tehlikeye atacaktır." açıklamasında bulundu. Açıklamada Beşiktaş ve Sarıyer Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri tarafından alınan karara dikkat çekildi ve 5 Şubat 2021 tarihine kadar toplantı, miting, yürüyüş, oturma eylemi, forum, açık hava toplantısı, gösteri, basın açıklaması, konser, bildiri dağıtımı ve benzeri faaliyetlerin yapılmasının yasaklandığı hatırlatıldı.

1.02.2021Gündem
Doç. Dr. Oytun Erbaş kimdir Yüzleşme programının moderatörlüğünü yapacak

Doç. Dr. Oytun Erbaş kimdir? Yüzleşme programının moderatörlüğünü yapacak

Doç. Dr. Oytun Erbaş’ın moderatörlüğünü yapacağı Yüzleşme programının tanıtımı yayınlandı. Birbirinden farklı 7 kişinin hayat hikayesinin anlatıldığı ve Doç. Dr. Oytun Erbaş'ın moderatörlüğünü yaptığı "Yüzleşme" programı yakında Kanal D ekranlarında olacak. Peki, Oytun Erbaş kimdir?

29.01.2021Televizyon
İngiltere ile gerçekleştirilen serbest ticaret anlaşması TBMMde kabul edildi

İngiltere ile gerçekleştirilen serbest ticaret anlaşması TBMM'de kabul edildi

İngiltere'nin Brexit kararı sonrasında Türkiye ile vardığı serbest ticaret anlaşmasını da içeren uluslararası anlaşmanın onaylanmasını uygun bulan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

29.01.2021Gündem
Son dakika haberi: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi Flaş mesajlar

Son dakika haberi: Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Flaş mesajlar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı, 4 saat 30 dakika sürdü. Toplantı sonrası önemli mesajlar yayımlandı.

28.01.2021Gündem
ABD Başkanı Biden iklim değişikliğiyle ilgili 3 karar imzaladı

ABD Başkanı Biden iklim değişikliğiyle ilgili 3 karar imzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, iklim değişikliğiyle mücadele için gereğinden fazla beklendiğini belirterek, iklim değişikliğini "varoluşsal bir tehdit" olarak niteledi.

27.01.2021Dünya
CHPde mektup tartışması Kılıçdaroğluna neden mektup yazdığını açıkladı

CHP'de mektup tartışması! Kılıçdaroğlu'na neden mektup yazdığını açıkladı

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na neden mektup yazdığını açıkladı. Çelebi, "Partide birlik sağlansın istiyoruz. Ötekileştirilen bütün insanlar toplansın, iktidara öyle yürüyelim diyoruz. İkincisi, partide demokrasiyi derinleştirelim öyle iktidara yürürüz diyorum" dedi. Çelebi, "10 Aralık Hareketi'ne karşıyım. Biz Atatürk Cumhuriyeti'nden yanayız ikinci cumhuriyetten yana değiliz. Rahatsızlıklarımızın İnce ile bir ilgisi yok" ifadelerini kullandı.

22.01.2021Gündem
FIFA ve UEFAdan çok sert çıkış Men tehdidi...

FIFA ve UEFA'dan çok sert çıkış! Men tehdidi...

FIFA ve UEFA, bazı Avrupa Kulüpleri tarafından hayata geçirilmek istenen Avrupa Süper Ligi'ni tanımayacağını, katılacak takımları ve oyuncularını organizasyonlarından men edeceğini açıkladı.

21.01.2021Futbol
Aile hekimleri uyarıyor... Covid19 aşısı öncesinde bunlara dikkat

Aile hekimleri uyarıyor... Covid19 aşısı öncesinde bunlara dikkat!

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), toplum aşılaması yaygın olarak başladığında Aile Sağlığı Merkezleri'nin yoğun bir şekilde aşılama yapacağını ve bazı hususların önem taşıdığını belirtiyor. Covid19 aşısı ile hangi aşılar arasında ve ne kadar zaman bırakılması gerektiği ve kimlere yapılabileceği sorusuna AHEF yanıt veriyor. Aile Hekimleri, Covid19 aşısı öncesinde dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı.

21.01.2021Sağlık
ABD: Çin’in Uygurlara baskısı ‘soykırım’

ABD: Çin’in Uygurlara baskısı ‘soykırım’

Trump yönetimi görevdeki son gününde Çin hükümetinin Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarını kınayarak bunun “Soykırım” olduğunu belirten bir bildiri yayınlandı.

20.01.2021Dünya
Teröristlere ‘Gelin kardeş olalım’ bildirisi

Teröristlere ‘Gelin kardeş olalım’ bildirisi

PKK terör örgütü, güvenlik güçlerinin peş peşe düzenlediği operasyonlarla çözülme sürecine girdi. İkna çabaları sonucu geçtiğimiz yıl 243 terörist teslim oldu. Operasyonlar sürerken, PKK’lı teröristlere teslim olmaları için ‘Gelin kardeş olalım’ başlıklı 7 maddelik bildiri hazırlandı.

20.01.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021 Babalar Günü için geri sayım başladı. Çocukları için bin bir zorluğa göğüs gererek, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan babalara özel bir gün olan Babalar Günü için artık sayılı günler kaldı. Bu yıl Babalar Günü'nün hangi tarihe denk geldiğini sorgulayan vatandaşlar, 2021 Babalar Günü'nün ne zaman olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman?

19.01.2021Gündem
PKKlı teröristlere 7 maddelik Gelin kardeş olalım bildirisi

PKK'lı teröristlere 7 maddelik 'Gelin kardeş olalım' bildirisi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde, terör örgütü PKK mensuplarının teslim olmalarını sağlamak amacıyla güvenlik güçlerince 'Gelin kardeş olalım' başlıklı 7 maddelik bildiri dağıtıldı.

19.01.2021Gündem
Trumptan Fas Kralı 6. Muhammede liyakat madalyası

Trump'tan Fas Kralı 6. Muhammed'e liyakat madalyası

ABD Başkanı Donald Trump'ın, "İsrail'le ilişkilerini normalleştirmesi dahil Orta Doğu barış sürecine katkısı" sebebiyle Fas Kralı 6. Muhammed'e "liyakat madalyası" verdiği bildirildi.

16.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Ankara’dan Erivan’a bakış

Ermenistan karıştı... Aslında bir süredir beklenen bir gelişmeydi. Dağlık Karabağ’daki mağlubiyetin ardından Ermenistan Başbakanı Paşinyan protestolarla ve muhaliflerinden gelen istifa çağrıları ile karşı karşıya idi. Gelişmeleri özetleyecek olursak;

26.02.2021

Sivas’tan sonra Muğla da ekim izni istiyor! Kenevir lobilerine dikkat

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilk başta 19 olan kenevir ekimi il sayısı, Sivas’ın da katılmasıyla 20’ye yükseldi.

25.02.2021

FETÖ’de ‘çatışma’, ‘bölünmeye’ dönüştü

FETÖ elebaşı Gülen’in sağlık durumundaki olumsuz gidişat ile örgütte baş gösteren “çatışma”, Gülen’in ölümü dahi beklenmeden “bölünmeye” doğru gidiyor.

3.02.2021

CHP milletvekili Çelebi: ‘Muharrem İnce ile görüşüyoruz’

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy imzasıyla bir mektup yayınlandı. İki milletvekiline Yalova milletvekili Özcan Özel’in de destek verdiği söyleniyor. Mektubun içeriğine geçmeden önce tarihine dikkat çekmek istiyorum.

20.01.2021