MENÜ

Balat

Balat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.373 Balat haberi bulunmuştur.

Balat Haberleri

Gerçek İstanbullu Gelin olduğunu iddia eden Ülkü Üst Sarpkan kimdir

Gerçek İstanbullu Gelin olduğunu iddia eden Ülkü Üst Sarpkan kimdir?

Star Tv'nin önemli dizileri arasında yer alan İstanbullu Gelin, son günlerde hikayesiyle gündemde yer alıyor. Gerçek hayatta hikayenin baş karakteri olduğu iddia edilen Ülkü Üst Sarpkan, son günlerde diziyi takip eden birçok seyircinin araştırdığı isim oldu. Peki, Gerçek İstanbullu Gelin olduğu söylenen Ülkü Üst Sarpkan kimdir? İşte, hikayesinden bazı bilgiler

24.05.2018Televizyon
Milyonlarca balık birden öldü... Martılar telef oldu

Milyonlarca balık birden öldü... Martılar telef oldu

Aydın ile Muğla illeri arasında kalan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sınırları içinden geçen tahliye kanalında Pazartesi günü başlayan balık ölümlerinde bilanço büyüyor. Ölen milyonlarca balık kilometrelerce uzunluğundaki nehir yatağına dağılırken, kurulan komisyon ölümlerin nedenini belirlemeye çalışıyor. Ölümlerinin nedeni henüz belirlenemezken balıkları yiyen martıların da telef olduğu belirtildi.

23.05.2018Gündem
İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatıldı…

İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatıldı…

İstanbul'da Harbiye'deki İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı ve Yenikapı'daki  "Kudüs Buluşması" nedeniyle Avrasya Tüneli ile bazı yollar trafiğe kapatıldı.

18.05.2018Gündem
Dikkat... İstanbulda bazı yollar trafiği kapatıldı

Dikkat... İstanbul'da bazı yollar trafiği kapatıldı

İstanbul'da Harbiye'deki İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı ve Yenikapı'daki "Kudüs Buluşması" nedeniyle Avrasya Tüneli ile bazı yollar trafiğe kapatıldı.

18.05.2018Gündem
İstanbulda bazı yollar trafiğe kapatıldı

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldı

İstanbul'da Harbiye'deki İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı ve Yenikapı'daki "Kudüs Buluşması" nedeniyle Avrasya Tüneli ile bazı yollar trafiğe kapatıldı. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirileceği toplantı sebebiyle Taşkışla Caddesi, Mete Kavşağı, Gümüş Caddesi, Mim Kemal Öke Caddesi, Vali Konağı Caddesi, Abdi İpekçi ve Kadırgalar Caddesi trafiğe kapatıldı. Yenikapı'daki "Kudüs Buluşması" mitingi nedeniyle de Atatürk Bulvarı'ndan gelip Unkapanı Köprü'den Sirkeci'ye katılım, Taksim istikametinden gelip Unkapanı Köprüden Sirkeci'ye katılım, Balat sahil Abdulezel Paşa Caddesi'nden gelen akım Unkapanı köprü altından Sirkeci istikametine kapatılacak, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Reşadiye Caddesi, Hamidiye kavşaktan Sirkeci meydan istikameti, Sirkeci sahil Kennedy Caddesi, Sarayburnu Çatladıkapı, Kumkapı, Yenikapı, Yedikule Demirhane Caddesi, Zeytinburnu ek hizmet binası sahil kuzeye katılım arası çıkan tüm yollar ile tüm cadde ve sokaklar, Edirnekapı, Millet Caddesi, Cevizlibağ'dan Topkapı Tünele 10. Yıl caddesi katılım ve 10. Yıl Caddesi Genç Osman Caddesi Sahil Kenedy Caddesine kadar gidişli gelişli ve bu caddeye çıkan tüm cadde ve sokaklar, Avrasya tünel çift yönlü olarak, Zeytinburnu Demirhane Caddesinden Kazlıçeşme otopark alanı onuncu yıl istikameti ve Demirhane caddesine çıkan tüm cadde ve sokaklar, Bakırköy Sahil Kenedy Caddesi Ekrem Kurt Bulvarı Taşhanlar Varyan ile Galata Köprü arası gidiş ve geliş trafiğe kapatıldı.

18.05.2018Haber
İstanbullular dikkat Yarın bu yollar trafiğe kapalı

İstanbullular dikkat! Yarın bu yollar trafiğe kapalı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yarın Yenikapı'da düzenlenen Kudüs Buluşma Programı'yla ilgili olarak trafiğe kapatılacak yolları açıkladı.

17.05.2018Gündem
Balat’ta sinekkaydı

Balat’ta sinekkaydı

“Sex and the City” dizisindeki Mr. Big rolüyle tanınan Chris Noth, İstanbul turunda görüntülendi. Balat’taki bir semt berberinde sakal tıraşı olan ünlü yıldız, ardından Eminönü ve Ayasofya’yı gezdi.

12.05.2018Magazin
Bur fırsatları kaçırmayın

Bur fırsatları kaçırmayın

İşte bu haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları ve turizm dünyasındaki haberler...

7.05.2018Seyahat
Sular ne zaman gelecek 3 Mayıs tarihli su kesintileri

Sular ne zaman gelecek? 3 Mayıs tarihli su kesintileri

İstanbul'un bazı ilçelerinde yenileme ve bağlantı çalışmaları nedeniyle bugün de su kesintileri yaşanıyor. Peki su kesintisi yaşayacak ilçeler hangileri? İstanbul'da sular ne zaman kesilecek, ne zaman gelecek?

3.05.2018Gündem
İstanbul’un parlayan yıldızı: Balat ve Coffee & Guide

İstanbul’un parlayan yıldızı: Balat ve Coffee & Guide

Son birkaç yıldır pek çok arkadaşımdan, Balat’ta ilgi çekici antikacılar, keyifli zaman geçirdikleri sıra dışı kafeler ve çevresinde de yapılabilecek birçok aktivite olduğunu duyuyordum. Eski dostlarımdan biri olan Onur-Oylum Yüksel çiftinin de Balat’a taşınması, semte olan ilgimi iyice arttırdı. Zira o kadar naif ve yaşam zevkine sahip insanlar ki, onlar Balat’a yerleştilerse, ben de çok geçmeden gidip hem onları ziyaret edeyim, hem de semti bir keşfedeyim istedim. Balat harika ama Coffee & Guide kafe ise bir başka güzel…

3.05.2018Seyahat
İstanbulda su kesintisi devam ediyor... Sular ne zaman gelecek

İstanbul'da su kesintisi devam ediyor... Sular ne zaman gelecek?

İstanbul'dam su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Kesinti nedeniyle günlük işleri aksayan vatandaşlar, ikamet ettikleri bölgedeki su kesintilerinin ne kadar süre devam edeceğini sorguluyor. Peki hangi ilçelerde kesinti yaşanıyor? Sular ne zaman gelecek?

2.05.2018Gündem
İstanbulluya kötü haber: Tam 20 saat

İstanbulluya kötü haber: Tam 20 saat

Fatih, Esenler, Güngören, Eyüpsultan ve Bayrampaşa'da bazı bölgelerde 2-3 Mayıs'ta 20 saat süreyle su kesintisi yapılacak.

30.04.2018Gündem
İSKİ açıkladı: İstanbulda 5 ilçede 20 saat sular kesilecek

İSKİ açıkladı: İstanbul'da 5 ilçede 20 saat sular kesilecek

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), yenileme ve bağlantı çalışmaları nedeniyle Fatih, Esenler, Güngören, Eyüpsultan, Bayrampaşa'nın bazı bölgelerıne 2 Mayıs Çarşamba günü 20 saat süreyle su verilemeyeceğini açıkladı.

30.04.2018Gündem
Kanal D, Türkiye’nin çocukları için okuyor…

Kanal D, Türkiye’nin çocukları için okuyor…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Kanal D ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği bir araya gelerek, uzun soluklu bir projenin ilk adımınıattı.

23.04.2018Televizyon
Şeflerin Seçimi: Şemsa Denizsel nerede yiyor

Şeflerin Seçimi: Şemsa Denizsel nerede yiyor?

Türkiye’de yeme-içme sektöründe özellikle son 20 yılda büyük gelişmeler yaşandı. Genç şeflerin geleneksel lezzetlere getirdiği modern yorumlar, Anadolu ve Trakya mutfağını bambaşka bir seviyeye taşıdı. Bu alanda yakın dönemin en çok öne çıkan isimlerinden biri de Şef Şemsa Denizsel ve Kantin.

Kadınlara ait bir oda

Kadınlara ait bir oda

Leica Gallery İstanbul’da açılan ve ismini Virginia Woolf’un feminist manifesto haline gelmiş kült romanından alan ‘Kendine Ait Bir Oda’ sergisi, dört kadın fotoğrafçı; Cansu Yıldıran, Charlotte Schmitz, Meltem Işık ve Tahmineh Monzavi’nin farklı coğrafyalardan derlediği hikâyeleri buluşturuyor. Kültürel tariflerin etkisiyle eve, bedenine ya da belli bir role hapsolmuş kadınlara odaklanan sergide yer alan sanatçılarla bir araya gelip hikâyelerini dinledik...

5.04.2018Kitap Sanat
Balat sahil yolunun bir bölümü 1 ay kapalı olacak

Balat sahil yolunun bir bölümü 1 ay kapalı olacak

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB)’den yapılan açıklamada, Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı için yapılacak altyapı çalışmaları nedeniyle sahil yolu Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı-Balat İstikametinin, yarından itibaren 1 ay boyunca trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

22.03.2018Gündem
Unkapanı-Balat istikameti 1 ay kapalı

Unkapanı-Balat istikameti 1 ay kapalı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamada, Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı için yapılacak altyapı çalışmaları nedeniyle sahil yolu Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı-Balat istikametinin bugünden itibaren 1 ay boyunca trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

21.03.2018Gündem
Mükemmel köftenin izinde kılavuzunuz yine İncili Gastronomi Rehberi

Mükemmel köftenin izinde kılavuzunuz yine İncili Gastronomi Rehberi

Kıvamında yapılmış ve pişirilmiş bir köftenin lezzeti başka yemeklerde biraz zor bulunur. Yapımı basit olsa da özen ve deneyim ister.

İstanbul’da Osmanlı tarihine yolculuk:  Vefa

İstanbul’da Osmanlı tarihine yolculuk:  Vefa

Vefa, hepimize çok yakın olduğu halde birçoğumuzun gitmediği, güzelliklerini bilmediği bir yer. Baharın sıcaklığının hafif hafif de olsa hissettirmeye başladığı şu günlerde fotoğraf makinenizi de yanınıza alarak her yeri tarih kokan bu yeri gezmeye ne dersiniz? Vefa, Osmanlı'yı yeniden yaşamak, güzelliklerini görmek için harika bir hafta sonu adresi… İşte size Vefa gezi rehberi…

20.03.2018Seyahat
Hakkını helal et Korin Abla

Hakkını helal et Korin Abla

Balat, semtin renklerinden Korin Suryano’ya (75) ağlıyor. Baba mesleği tel çekme atölyesini devam ettiren, Gaziantepli Müslüman eşi Mustafa Şeker’le 35 sene aynı yastığa baş koyan Suryano’nun cenazesini Müslümanlar, Museviler ve Hıristiyanlar birlikte kaldırdı. Taziyede Antep yemekleri ikram edildi, tulumba tatlısı dağıtıldı. Semte “Balat’ın Korin Ablası Seni Unutmayacak Özlemle Anacağız” pankartları asıldı.

17.03.2018Gündem
Melezlik insanlığın geleceğine ne öneriyor

Melezlik insanlığın geleceğine ne öneriyor?

Balat’taki The Pill Galeri, Fransız sanatçı Raphael Barontini’nin tarihsel ve fütüristik olanı birleştiren ‘Bir Asteroid’ten Duvar Kilimi’ isimli Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının duvar kilimi temasından hareketle giriştiği sergi, kumaş üzerine çalışılmış dev kolajların mekana özgü yerleştirmesi ve hem imgeler hem teknik açısından melez tuvalleri ile resme dair yeni açılımlar arayan sanatseverler için yeni bir deneyim vaad ediyor.

16.03.2018Kitap Sanat
Okuma alışkanlığınızı dışarı taşıyacağınız kitap kafeler

Okuma alışkanlığınızı dışarı taşıyacağınız kitap kafeler

İstanbul’un koşturmacasından, gürültüsünden ve yoğunluğundan azda olsa uzaklaşıp kendinizle kalmak istiyorsanız bu haber tam da size göre. Kahvenizi içip kitabınızı okuyabileceğiniz kitap kafeleri sizler için sıraladık. Bu hafta sonunu kendinize ayırıp sessizliğin tadını çıkarmaya ne dersiniz? İşte size kitap kafeler…

9.03.2018Seyahat
Kadınlar yazıyor, söylüyor, tartışıyor, üretiyor: kADIN YAZIsı Festivali

Kadınlar yazıyor, söylüyor, tartışıyor, üretiyor: kADIN YAZIsı Festivali

Türkiye'nin ilk 'Kadın Yazısı Festivali' 9-18 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. 'kADIN YAZIsı Festivali/İsveç-Türkiye Edebiyat Buluşması' kapsamında 10 gün boyunca dört farklı mekânda edebiyat ve toplumsal cinsiyet farklı yönleriyle ele alınacak, atölyelerde yeni eserler yaratılacak.

6.03.2018Kitap Sanat
Taşları şarkılara konu olmuş bir semt: Arnavutköy

Taşları şarkılara konu olmuş bir semt: Arnavutköy

İstanbul… Her bir köşesi ayrı güzel… Bu güzel şehirde bu hafta size kaldırımları, taşları şarkılara konu olmuş Arnavutköy’ü anlatacağım. Ben de herkes gibi balık yemeğe giderek keşfetmiştim, sonrasında arkadaşlarımın oraya taşınmasıyla başka bir deneyim edindim. Arnavutköy eski bir Rum kasabası. 18. yy’da tüm sahillerin yazlık bölge olarak kullanıldığı dönemden, yerleşik bir düzen ve Boğaz manzarasıyla İstanbul’un en popüler yerleşim yerlerinden… Hadi başlayalım…

23.02.2018Seyahat
Balata gittiğinizde uğramanız gereken 10 mekân

Balat'a gittiğinizde uğramanız gereken 10 mekân

İstanbul'un yükselişteki semtlerinden Balat şirin mekânlarıyla dikkat çekiyor. İşte Balat'a yolunuzu düşürdüğünüzde uğramanız gereken mekanlar...

İstanbul’da dizilerin vazgeçilmez adresi: Balat

İstanbul’da dizilerin vazgeçilmez adresi: Balat

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balat’ı gezerken kendinizi çekilen bir filmin ortasındaymış gibi hissedeceksiniz. Zaten son dönemlerde Balat, en çok ‘Çukur’ dizisiyle anılıyor ve yerli turist akınına uğruyor. Rengarenk evleri, sıcacık insanları, her köşesindeki tarihi yapıları ve eski İstanbul’u yaşatan atmosferiyle büyüleyen bir semt Balat. Peki bu şirin semtte nereleri gezmeli, neler yapmalı? İşte size Balat gezi rehberi…

13.02.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

‘İlle de edep ille de edep’

Türkçe şiirin öncüsü ve tasavvuf şiirinin en önemli ismi olan merhum Yunus Emre’nin çok hoşuma giden sözlerindendir “İlle de edep ille de edep” Evet, edeptir biz insanı diğer canlılardan üstün ve farklı kılan. Öyle bir anlamlı söz ki bu, binlerce örnekle üretirsin.

17.05.2018

Macaron Mahallesi, Ayvalık’ın Yeni Şansı…

Ayvalık’la ilgili, Ayvalık’ı daha önce hiç görmemiş biriyle sohbet ederken, genellikle hep aynı sözleri duyuyorum.: “Emekli kasabası, sessiz, sakin, bol huzurlu ama hareketsiz…”

10.05.2018

İstanbul’un parlayan yıldızı: Balat ve Coffee & Guide

Son birkaç yıldır pek çok arkadaşımdan, Balat’ta ilgi çekici antikacılar, keyifli zaman geçirdikleri sıra dışı kafeler ve çevresinde de yapılabilecek birçok aktivite olduğunu duyuyordum. Eski dostlarımdan biri olan Onur-Oylum Yüksel çiftinin de Balat’a taşınması, semte olan ilgimi iyice arttırdı. Zira o kadar naif ve yaşam zevkine sahip insanlar ki, onlar Balat’a yerleştilerse, ben de çok geçmeden gidip hem onları ziyaret edeyim, hem de semti bir keşfedeyim istedim. Balat harika ama Coffee & Guide kafe ise bir başka güzel…

2.05.2018

Daha çok istiyoruz

Türkiye’nin ve Bursa’nın en planlı, en eğitimli, sanata ve spora en fazla değer verilen ilçelerinden biri Nilüfer. Bunu kendi gözlemimiz dışında verilerle de söylüyoruz. En son Ajans Press’in yaptığı bir araştırmada 2017 yılı itibarıyla en çok üniversite mezunun ikamet ettiği ilçeler sıralamasında üçüncülüğü yakalamış bir yer Nilüfer. Birinci Ankara Çankaya, ikinci İstanbul Kadıköy. Nilüfer’de nüfusunun neredeyse dörtte birini oluşturan tam 107 bin üniversite mezunu var. Uludağ Üniversitesi’nde okuyan on binler buna dahil değil üstelik.

23.04.2018

Kenar mahalledeki lezzetler

Reşitpaşa tam bir zıtlıklar semti. Bir tarafta Boğaz manzaralı, havuzlu villalar, diğer tarafta gecekondu görünümlü derme çatma binalar. Arada bir de karşınıza çıkan şık görünümlü, küçük lokantalar ve kahveler. Reşitpaşa’da, hepsi bir arada!

31.03.2018

Hürriyet Türkiye’nin ortak değeridir

Hürriyet bu yıl 70’inci yaşını kutlayacak.

25.03.2018

Simit ve çay kokan dünyanın en eşsiz şehri: İstanbul

Simit ve çay kokan dünyanın en eşsiz şehri İstanbul hakkında birikmiş kelimelerim var. Onun eşsizliğini anlatacak tamamlanmamış cümlelerim, çizdiğim resimlerim , okuduğum kitaplarım, dinlediğim müziklerim, karış karış gezdiğim sokaklarım var. Nedim’in; Bir taşına acem mülkünün tamamı fedadır dediği üzerine en çok edebi eserin yazıldığı Şehr-i İstanbul içerisinde koca bir tarihi, iyileri, kötüleri, huzuru, devleri, cüceleri , yorgunlukları , koşuşturmaları, sabah 8 akşam 6 durmaksızın akan bir kaosu barındıran hepimizin masalı.

20.03.2018

Dünyanın en renkli rotaları

Tüm bu şehirler hem hikâyeleri hem bulundukları coğrafya ile hem de kültürleri o kadar renkli o kadar güzel ki, mutlaka ölmeden önce görülecek yerler listenizde olmalı... Hepinize keyifli okumalar ardından da bu rotalar gibi rengârenk hayaller dilerim. İşte size dünyadan en renkli şehirler, kasabalar, adalar, sokaklar, evler…

14.03.2018

Yunan tavernalarına en yakın mekân: Barba Vasilis

Barba Vasilis bir apartmanın alt katında. Biraz dar ama zevkli döşenmiş bir mekân. Bazı günler müzik var. Ucuz değil ama kazık da değil. Servis güleryüzlü, ortam sıcak.

2.03.2018

Mangalda patates közlerken bulunan fikir: Külde ahtapot

Kalamış’taki Ouzo Restaurant altı ay boyunca AR-GE yaparak hazırlandığı mönüsünü görücüye çıkardı. Tamamen Anadolu malzemeleriyle hazırlanan mönüde iddialı çok yemek var ama sanırım aralarında en çok konuşulacak olan külde ahtapot.

23.02.2018

Bu karar en sıkı AKP’linin bile vicdanına sığmadı

ÖNCEKİ gün o Silivri kararı gelince, 2000’li yılların başındaki o iki geceyi hatırladım.

17.02.2018