EKSTRA
MENÜ

Anket

Anket ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.285 Anket haberi bulunmuştur.

Anket Haberleri

Kartal’da Komşu İletişim Merkezi vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor

Kartal’da Komşu İletişim Merkezi vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor

Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi Saha Ekibi, vatandaşları evlerinde ziyaret ederek Kartal ile ilgili görüş, öneri ve taleplerini dinliyor.

5.01.2021Gündem
Fransanın koronavirüs aşı kampanyasındaki yavaşlığı alay konusu oldu

Fransa'nın koronavirüs aşı kampanyasındaki yavaşlığı alay konusu oldu

Fransa'da toplu aşılamanın 27 Aralık'ta başlamasına rağmen sadece 450 kişinin aşılanması sosyal medyada alay konusu oldu. Ülkede sosyal medya kullanıcıları Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşılama çalışmalarından sorumlu Fransız yetkililerle dalga geçti.

4.01.2021Dünya
Aile içi ve kadına yönelik şiddet formu güncellendi... Pilot uygulama Ankara’da başlıyor

Aile içi ve kadına yönelik şiddet formu güncellendi... Pilot uygulama Ankara’da başlıyor

Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu doğrultuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın uzmanlarından tarafından hazırlanan “Aile içi ve Kadına Karşı Şiddet Olayları Kayıt ve Risk Değerlendirme Formu” güncellendi. Pilot uygulamaya 4 Ocak’ta Ankara’da başlanacak ve bu ay sonunda ülke geneline yaygınlaştırılacak.

3.01.2021Gündem
Vedat Milordan yeni soru: Pastırma Kayseri sınırlarında mı daha iyi, Kastamonu sınırlarında mı daha iyi

Vedat Milor'dan yeni soru: Pastırma Kayseri sınırlarında mı daha iyi, Kastamonu sınırlarında mı daha iyi?

Vedat Milor, sosyal medyadan “Kayseri pastırması mı yoksa Kastamonu pastırması mı daha çok öne çıkıyor” diye sordu. İki pastırmanın tarafları sert bir gastronomik tartışmaya girdi. Anket sonucunda Kayseri pastırması kazansa da Milor, “Benim için şampiyon Kastamonu pastırması” dedi.

2.01.2021Gündem
Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor

Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor?

Chicago Üniversitesi Mart ortasında koronavirüs pandemisi nedeniyle kapılarını kapadığında öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandı.

31.12.2020Tekno
6. Sınıf Matematik Veri Toplama Ve Değerlendirme konu anlatımı

6. Sınıf Matematik Veri Toplama Ve Değerlendirme konu anlatımı

Elde ettiğimiz veriler farklı şekillerde gösterilebilmektedir. Bu veriler tablo halinde ya da çetele ve grafik şeklinde ele alınır. Böylece veriler çok daha akıcı ve düzgün bir görünüm elde eder. Şimdi bu veriler hakkında bilgi alacağız ve neler olduklarını öğreneceğiz. İşte 6. sınıf matematik veri toplama ve değerlendirme konu anlatımı.

31.12.20206. SINIF
6. Sınıf Matematik Veri Analizi konu anlatımı

6. Sınıf Matematik Veri Analizi konu anlatımı

Veri analizi sayesinde matematik işlemlerindeki sonuçları çok daha iyi bir şekilde anlarız. Aynı zamanda yaptığımız işlemler üzerinden çözümleri daha etkin biçimde ortaya çıkartırız. Şimdi bunu nasıl yapıldığını öğreneceğiz ve inceleyeceğiz. İşte 6. sınıf matematik veri analizi konu anlatımı.

31.12.20206. SINIF
Dijital para birimleri ne kadar güvenli Riskler neler

Dijital para birimleri ne kadar güvenli? Riskler neler?

Son yıllarda popülaritesi hayli artan sanal paralar (dijital para birimleri) Türkiye'de de ilgi görüyor. Peki dijital para birimleri ne kadar güvenilir? Yatırımcıları hangi riskler bekliyor?

30.12.2020Teknoloji
Koronavirüs salgını DSÖyü tartışmaya açtı

Koronavirüs salgını DSÖ'yü tartışmaya açtı

Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde 1948'de kurulan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aldığı gecikmeli kararlar nedeniyle ve şeffaflık konusunda sıkça eleştirilirken, örgüt 2020'de tarihinin en zor döneminden geçti.

30.12.2020Sağlık
Almanların üçte ikisi aşı olmak istiyor

Almanların üçte ikisi aşı olmak istiyor

Almanların yüzde 65’lik kesiminin koronavirüs aşısı olmaya sıcak baktığı belirlendi. Ipsos Global Advisor Enstitüsü’nün yaptırdığı uluslararası anket, çeşitli ülkelerde vatandaşların koronavirüs aşısı olmak isteyip istemediklerini mercek altına aldı. Anket kapsamında 17-20 Aralık arasında 15 ülkede 13 bin 500 kişiyle görüşüldü.

30.12.2020Avrupa
Almanlar 2021 için karamsar

Almanlar 2021 için karamsar

Koronavirüs tüm dünyada hayatı alt üst etti. Aşı kampanyasının başlaması salgının yenileceği umutlarını artırdı. Ancak Almanların büyük çoğunluğu gelecek yıl salgının büyük ölçüde frenleneceği karamsar.

29.12.2020Avrupa
Aralık enflasyon oranı ne zaman açıklanacak İşte enflasyon beklentisi

Aralık enflasyon oranı ne zaman açıklanacak? İşte enflasyon beklentisi

Aralık ayı enflasyon oranı, ocak ayında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak. Aralık enflasyon oranın açıklanmasının ardından memur ve emekli maaş zammı, kira zammı gibi birçok oran da belli olacak. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, kasım ayında 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 12,04, yurt içi üretici fiyatları yüzde 10,69 artmıştı. İşte detaylar

29.12.2020Ekonomi
Veri ihlallerini ifşa eden işletmeler daha zarar görüyor

Veri ihlallerini ifşa eden işletmeler daha zarar görüyor

Bir siber güvenlik olayının ardından veri ihlalinin ifşa edilme şekliyle kuruluşun yaşadığı toplam mali kayıp arasında doğrudan bir ilişki mevcut. ‘How businesses can minimize the cost of a data breach’ başlıklı yeni Kaspersky raporuna göre META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) bölgesinde yaşanan bir ihlal hakkında paydaşlarını ve kamuoyunu gönüllü olarak bilgilendirmeye karar veren işletmeler, benzer bir olayın medyaya sızması durumunda meslektaşlarına kıyasla %38 daha az maddi zarara uğruyor. Benzer eğilim KOBİ'lerde de geçerli.

28.12.2020Tekno
Uzman Psikolog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Uzman Psikolog olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Uzman Psikolog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Uzman Psikolog olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Son yılların en popüler mesleklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan psikologluk birçok kişinin en çok merak ettiği ve ilgi duyduğu mesleklerden biridir. Psikologlar birçok alanda görev yapan kişiler olarak karşımıza çıkar. Bu mesleği seçmek isteyen kişiler bu meslekle ilgili hangi eğitimleri alacaklarına dair merak içindedir. Uzman psikolog olmak isteyen kişiler bu meslek için detayları öğrenmek ister. Uzman Psikologlukla ilgili merak edilen detayları derledik.

25.12.2020Meslekler
Aşı gönüllüsü profesör: Aşıyla ilgili sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Aşı gönüllüsü profesör: Aşıyla ilgili sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Alman aşısının Türkiye'de yapılan Faz-3 çalışmalarında gönüllü olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, sosyal medyada aşıyla ilgili yazılanlara inanamadığını söyledi. Prof. Dr. Ünal, "Yok aşının içinde çip varmış, Bill Gates bize para veriyormuş, bunlar büyük sermayenin yaptığı şeylermiş. Gerçekten bunları duyunca inanamıyorum. Bilimde her şey kanıta dayanır. Kanıtı olmayan hiçbir şeye inanmamalarını rica ediyorum" dedi.

24.12.2020Haber
Son dakika... Aşı gönüllüsü profesör isyan etti: Sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Son dakika... Aşı gönüllüsü profesör isyan etti: Sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Sosyal medyada aşı ile ilgili ortaya atılan akılalmaz iddialara aşı gönüllüsü olan Prof. Dr. Necmettin Ünal isyan etti. Alman aşısının Türkiye'de yapılan Faz-3 çalışmalarında gönüllü olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, sosyal medyada aşıyla ilgili yazılanlara inanamadığını söyledi.

24.12.2020Gündem
Dünyanın eğitim gündemi

Dünyanın eğitim gündemi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı 'Dünyanın Eğitim Gündemi' 22’nci sayısı yayımlandı.

22.12.2020Eğitim
Sosyolog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Sosyolog olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Sosyolog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Sosyolog olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Sosyolog, bireylerin, toplumların, kültürlerin, örgütlerin ve sosyal kurumların gerçekleştirdiği süreçleri inceleyen uzman çalışanlardır. Bu kişiler anketler, testler, gözlem, röportaj gibi çeşitli kaynaklar aracılığı ile veri toplar. Sosyolog nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi en çok merak edilen soruların cevabını sizler için derledik.

22.12.2020Meslekler
Siber güvenlikte başarının anahtarı değişim

Siber güvenlikte başarının anahtarı 'değişim'

25 ülkede 4 bin 800 uzman ve yetkiliyle yapılan 2021 Güvenlik Sonuçları Araştırması’na göre, proaktif bir şekilde teknolojilerini yenileyen ekipler, güvenlik yönetimi konusunda daha fazla başarı sağlarken, siber güvenlik başarısında en öncelikli etken olarak “değişim” gösterildi.

21.12.2020Tekno
Son dakika... EPDK Başkanı açıkladı... Elektrik borcundan dolayı kesilmeyecek

Son dakika... EPDK Başkanı açıkladı... Elektrik borcundan dolayı kesilmeyecek

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz "65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek. Mağduriyet oluşmaması için cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde –yani arifesinde- elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Bir inşaat bittiğinde, elektrik altyapısını hazır hale getirmeyen dağıtım şirketine ceza verilecek. Kesinti sayı ve sürelerinde iyileştirme yapamayan elektrik dağıtım şirketlerine ceza verilecek." dedi.

21.12.2020Ekonomi
Macronun uykularını kaçıracak anket Yüzde 60 memnun değil

Macron'un uykularını kaçıracak anket! Yüzde 60 memnun değil

Fransa'da yapılan bir anket, halkın yüzde 60'a yakınının, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Başbakan Jean Castex'ten memnun olmadığını ve ikilinin popülerliğinin düştüğünü ortaya koydu. Kasım ayında yapılan bir anket de, ülkede 10 Fransız'dan 7'sinin Kovid-19 salgınıyla mücadelede Macron yönetimine güvenmediğini ve hükümetin salgınla mücadeledeki tedbirlerini tutarsız bulduğunu göstermişti.

20.12.2020Dünya
İndirim avcıları

İndirim avcıları!

En ucuz yoğurdu bulmak için market market gezenler ya da internet siteleri yerine AVM’lere girenler pandemi nedeniyle artık mecburen internetten alışveriş yapıyor. İlk öncelik ucuzluk! Tüketicilerin yüzde 71’i ürünleri daha uygun fiyatla satın alabildiği için internette. İndirim sezonu için ihtiyaçlarını bekletenlerse yüzde 67.2!

Brezilya Yüksek Mahkemesi, Kovid-19 aşısının zorunlu tutulabileceğine karar verdi

Brezilya Yüksek Mahkemesi, Kovid-19 aşısının zorunlu tutulabileceğine karar verdi

Brezilya'da Yüksek Mahkeme, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının zorunlu tutulabileceğine karar verdi.

18.12.2020Dünya
“Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesi hayata geçiyor

“Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesi hayata geçiyor

Roche Diagnostik Türkiye ve Türk Eğitim Derneği (TED), Ankara ve İstanbul’daki devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren TED Tam Destek Burslu lise öğrencileri ve ailelerinin sağlığa erişim konusunda farkındalıklarını artırma amacıyla "Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesini hayata geçirdi. İçeriği Türk Eğitim Derneğinin öğrenci ve velilere yönelik gerçekleştirdiği ihtiyaç analizi ışığında oluşturulan projenin online eğitimleri başladı.

18.12.2020Güncel
‘Eğitimle Sağlıklı Gelecek’ projesi

‘Eğitimle Sağlıklı Gelecek’ projesi

Ankara ve İstanbul’daki devlet okullarında okuyan TED Tam Destek Burslu lise öğrencileri ve ailelerinin sağlığa erişim konusunda farkındalıklarını arttırmak amacıyla ‘Eğitimle Sağlıklı Gelecek’ projesi yapıldı.

18.12.2020Eğitim
Kanada halkının çoğunluğu Kovid-19 aşısı yaptırmak istiyor

Kanada halkının çoğunluğu Kovid-19 aşısı yaptırmak istiyor

Kanada'da yapılan bir anket, halkın yüzde 75'inin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını yaptırmak istediğini ortaya koydu.

17.12.2020Dünya
SETA’dan TIMSS raporu: Umut verici

SETA’dan TIMSS raporu: Umut verici

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından hazırlanan raporda, Türkiye'nin son yıllarda ortaya koymuş olduğu ulusal ve uluslararası hedefler düşünüldüğünde TIMSS 2019 (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması) sonrasında ortaya çıkan ortalama puanların ve sıralamaların umut verici olduğu değerlendirmesi yapıldı.

17.12.2020Eğitim
Koronavirüs aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: “Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı”

Koronavirüs aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: “Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sipariş edildiğini açıkladığı Çin’den gelecek inaktif aşının Faz-3 çalışmaları için gönüllü olan Prof. Dr. Taner Demirer, "Çalışma kapsamında antikor bakılmıyor. Bakılmadığı için de bir bilim insanı olarak 21’inci günde gittim kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı" dedi.

17.12.2020Gündem
Moderatör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Moderatör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Moderatör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Moderatör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Moderatör, son zamanlar da en fazla ilgi gören meslekler arasında ilk sıralarda yerini almış durumdadır. Özellikle Moderatör olmayı düşünen ve isteyen kişiler için bilinmesi gereken bilgileri sizin için derledik. Moderatör nedir? Nasıl moderatör olunur? Moderatör çalışma şartları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.12.2020Meslekler
Öğrencilerine matematiği sanatla öğretiyorlar

Öğrencilerine matematiği sanatla öğretiyorlar

MEB'in desteklediği e-Twinning Platformu'nda bir araya gelen öğretmenler, öğrencilerin matematik becerilerini eğlenerek ve farklı sanat dallarını kullanarak geliştirmelerini sağlayan projeyi hayata geçirdi. Azerbaycan, Belçika ve Polonya'dan öğretmenlerin de dahil olduğu projede, öğrenciler farklı kültürleri de tanıma olanağı buldu.

16.12.2020Eğitim
New York Fed imalat endeksi aralıkta 4,9a geriledi

New York Fed imalat endeksi aralıkta 4,9'a geriledi

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, aralıkta 4,9 değerine gerileyerek beklentilerin aksine düşüş kaydetti.

15.12.2020Ekonomi
Çalışanlar artık çalışma saati ve yerinde esneklik sağlayan iş istiyor

Çalışanlar artık çalışma saati ve yerinde esneklik sağlayan iş istiyor

Çalışanlar 2021’de esnek modellerin, dijital teknolojinin, çeşitlilik ve kapsayıcılığın, öğrenme ve gelişimin, iş hayatının geleceğine yön vereceğini düşünüyor. Ayrıca çalışanlar kendileriyle aynı görüşü paylaşan ve başarılı olmak ve kariyerlerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları alanı ve araçları kendilerine sağlayan şirketlerin sunduğu fırsatları kollayacak.

14.12.2020Teknoloji
‘Çin’de ekstrem uygulamalara şahit olduk ama artık virüs korkusu yok’

‘Çin’de ekstrem uygulamalara şahit olduk ama artık virüs korkusu yok’

Şimdiye kadar 1.58 milyon kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 69 milyonu geçerken pandeminin müsebbibi olarak görülen Çin’de salgının kontrol altında olduğu söyleniyor. Çin’de yaşayan Türklere, oradaki son durumu ve önlemleri sorduk.

13.12.2020Hürriyet Pazar
Modern zamanın yeni trendi: Beslenme terapisi

Modern zamanın yeni trendi: Beslenme terapisi

Evde kalıp virüsten korunurken kilo almamak ve bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için beslenme şeklimiz çok önemli. Beslenme terapisi de doğru beslenme modelimizi oluşturmak için başvurabileceğimiz yöntemlerden biri. Bu terapide başta beslenme olmak üzere uykudan harekete, kullandığımız şampuandan ilişkilerimize kadar her şey elekten geçiriliyor.

E-ticarette memnuniyet anketi

E-ticarette memnuniyet anketi

REKABET Kurumu, amazon, çiçeksepeti, epttavm, gittigidiyor, hepsiburada, n11, morhipo ve trendyol gibi dünyanın ve Türkiye’nin en büyük elektronik pazaryerlerinde satıcılar arasında sömürme, kayırma olup olmadığı; tüketicilerin gördüğüyle aldığı arasında fark yaşayıp yaşamadığı, kargo, kalite, zamanında teslim gibi sorunlar yaşanıp yaşanmadığını anlamak için anket başlattı.

8.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yatak odasında devrim yapan bir kadının 14 ve 51 numaralı sorusu

Geçtiğimiz 9 Eylül 2020 günü Londra’da bir kadın öldü...

3.01.2021

Eski normali çok özledik

ŞU net...Nüfusun yüzde 60 – 70’i bağışıklık kazanmadan bu virüsten kurtulamayacağız.

30.12.2020

Mücbir teknoloji

Yeni bir yıla günler kaldı. Geçtiğimiz yıldan pek çoğumuz memnun olmasak da gelecekte olacak dediğimiz pek çok olayı 2020 yılında ışık hızında yaşadık.

25.12.2020

Evlere Kapananların Kaçış Yolu Otomobilleri Oldu

Pandemi sebebiyle dünya çapında her kuşağı etkileyen ciddi dönüşümler yaşamaktayız. Araç kullanım alışkanlıklarımız da bunlardan bir tanesi oldu. Artık, otomobiller sadece iş ve seyahat amaçlı değil rahatlamak için de kullanılıyor.

21.12.2020

Anketler ne diyor?

Murat Sarı’nın başkanı olduğu Konsensus araştırma şirketinin aralık ayı anketinde iktidara, muhalefete ve kurulacak yeni partilere ışık tutacak sonuçlar var. Konsensus, 5-15 Aralık tarihleri arasında 81 il, 530 ilçe ve 87 seçim çevresinde nabız tutmuş. Yeni veriler içermesi açısından Konsensus’un anketini paylaşmak istiyorum.

21.12.2020

Bu kadın çok fazla feminist mi yoksa 'Helal olsun yaptı' mı

Önceki gün dünya MeToo tarihine geçecek bir gün yaşadık.

18.12.2020

Yeni trend duyuların interneti

Teknolojide yıkıcı dönüşüm hız kesmiyor, nesnelerin interneti yerini duyuların internetine bırakıyor.

14.12.2020

Anketten sürpriz sonuçlar çıktı

SICAK siyasi gündeme ilişkin çarpıcı sonuçlar taşıdığı için Optimar’ın aralık ayı anketini paylaşmak istedim.

14.12.2020

Halkımızın aşıya karşı hisleri: Karmakarışık

Hilmi Daşdemir, OPTİMAR adına yaptığı son araştırmanın sonuçlarını gönderdi bana.

13.12.2020