EKSTRA
MENÜ

Açılış

Açılış ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Açılış haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 66.370 Açılış haberi bulunmuştur.

Açılış Haberleri

Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak, 17 Mayısta açılacak mı Genelgede yanıt buldu

Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak, 17 Mayıs'ta açılacak mı? Genelgede yanıt buldu

Kuaförler ve berberlerin açılacağı tarih gündemde yer alan konuların başında geliyordu.. Tam kapanma sürecinde uygulanan 17 günlük sokağa çıkma yasağının pazartesi günü bitmesinden dolayı kuaförler ve berberlerin açılış tarihine yönelik soru işaretleri artış göstermişti. Genelgeyle kuaförlerin ve berberlerin durumu da netleşti. Peki, Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak, 17 Mayıs'ta açılacak mı?

16.05.2021Gündem
Bugün (16 Mayıs Pazar) günü marketler açık mı Marketler pazar günü saat kaça kadar açık İşte marketlerin açılış-kapanış saatleri

Bugün (16 Mayıs Pazar) günü marketler açık mı? Marketler pazar günü saat kaça kadar açık? İşte marketlerin açılış-kapanış saatleri

Tam kapanma dönemiyle birlikte marketlerin çalışma saatleri de yeniden gündem oldu. Tam kapanma döneminin son günü olan 17 Mayıs Pazar günü zincir marketlerde dışındaki marketler hizmet vermeye devam edecek. Peki, marketler pazar günü saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor? İşte marketlerin açılış-kapanış saatleri...

16.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak Kabine Toplantısında gündem yeni normalleşme takvimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Kabine Toplantısı'nda gündem yeni normalleşme takvimi!

Kabine Toplantısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar milyonların gündeminde yer almaya devam ediyor. Yeni normalleşme takvimi, eğitim öğretim, kafe ve restoranların açılış tarihi gibi konuların ele alınmasının beklendiği Kabine Toplantısı'nda koronavirüs mücadelesinde gelinen son durum istişare edilecek. Bilim Kurulu üyelerinin tavsiye kararlarının değerlendirilmesinin ön görüldüğü toplantıda gündem 17 Mayıs sonrası Türkiye'nin normalleşme adımları olacak. Kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın millete sesleniş konuşması gerçekleştirmesi bekleniyor. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, ayrıntılar.

16.05.2021Gündem
Bankalar ne zaman açılacak İşte 17 Mayıs bankaların çalışma saatleri

Bankalar ne zaman açılacak? İşte 17 Mayıs bankaların çalışma saatleri

Bankaların çalışma saatleri, Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesinin ardından gündeme geldi. Bayram öncesi havale, EFT gibi işlemlerini erteleyenler, resmi tatilinin bitmesinin ardından bankacılık işlemlerine yön verecek. 10 Mayıs tarihinde başlayan 9 günlük idari izinlerin ardından 17 Mayıs Pazartesi günleri mesailer başlayacak. 16 Mayıs Pazar günü ise tatilin son günü gerçekleşecek. Gözler şimdi bankaların açılış tarihinde. Peki, bankalar ne zaman açılacak? İşte, 17 Mayıs Pazartesi bankaların çalışma saatleri hakkında bilgiler.

15.05.2021Gündem
Kafeler ne zaman açılacak 17 Mayısta restoran, lokanta ve kafeler açılacak mı İşte kafelerde yeni normalleşme planı

Kafeler ne zaman açılacak? 17 Mayıs'ta restoran, lokanta ve kafeler açılacak mı? İşte kafelerde yeni normalleşme planı!

7 Mayıs'ta restoran, lokanta ve kafeler açılacak mı sorusu vatandaşların gündemine geldi. Lokanta, restoran ve kafelerin açılacağı tarih 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek olan tam kapanmanın son günleri ile merak konusu oldu. Ramazan ayında uygulanan kısıtlama boyunca kafelerin ve yeme içme yerlerinin paket servis yapacağı bildirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 'Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz.' ifadesini kullandı. İçişleri Bakanlığı'ndan daha önce yayınlanan genelgede ise "kafeler ne zaman açılacak?" sorusu yanıt buldu. İşte, kafe ve restoranların açılış tarihi ile ilgili bilgiler.

15.05.2021Gündem
Metro Market kaçta kapanıyor/açılıyor Metro Market çalışma saatleri 2021

Metro Market kaçta kapanıyor/açılıyor? Metro Market çalışma saatleri 2021

Ülekmizdeki en büyük toptancı marketlerinden biri olan Metro Market, büyükşehirlerdeki pek çok şubesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar da bu Metro'nun çalışma saatleri kapsamında açılış ve kapanış saatlerini araştırıyor. Peki, Metro Market kaçta kapanıyor/açılıyor?

15.05.2021Gündem
Metrobüs kaça kadar çalışıyor Metrobüs saatleri 2021

Metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs saatleri 2021

İstanbul trafiğini büyük oranda rahatlatan metrobüslerin sefer saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hem çok erken saatte hem de gece yarısı metrobüs kullanmak isteyen vatandaşlar, metrobüslerin çalışma saatlerini inceliyor. Peki, metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs kaçta başlıyor? İşte, İstanbul için önemli bir ulaşım aracı olan metrobüs saatleri 2021

15.05.2021Gündem
Migros Market kaçta açılıyor/kaçta kapanıyor Migros çalışma saatleri 2021

Migros Market kaçta açılıyor/kaçta kapanıyor? Migros çalışma saatleri 2021

Migros Marketlerinin açılış ve kapanış saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, özellikle indirim ve kampanya dönemlerini kaçırmamak amacıyla Migros çalışma saatlerini internet üzerinden araştırıyor. Peki, Migros Market kaçta kapanıyor/kaçta açılıyor? İşte, Migros çalışma saatleri 2021

15.05.2021Gündem
MNG Kargo çalışma saatleri 2021 - MNG Kargo dağıtım saatleri nedir

MNG Kargo çalışma saatleri 2021 - MNG Kargo dağıtım saatleri nedir?

MNG kargo çalışma saatleri kargo işlemi yapacak vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Konu hakkında merak edilen bir diğer soru da MNG kargonun dağıtım saatleri. İşte 2021 MNG kargo çalışma saatleri ve dağıtım saatlerine dair detaylar.

14.05.2021Gündem
Muhtarlık kaçta kapanıyor/kaçta açılıyor Muhtarlık çalışma saatleri 2021

Muhtarlık kaçta kapanıyor/kaçta açılıyor? Muhtarlık çalışma saatleri 2021

Mahalle ve köylerde aktif olarak yürütme işlemini kontrol eden muhtarlıkların çalışma saatleri, muhtarlıklarda başta ikametgah alma gibi küçük işlemleri olan vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, muhtarlık kaçta kapanıyor ve kaçta açılıyor? İşte, Muhtarlık çalışma saatleri 2021

14.05.2021Gündem
Yevmiye Defteri Nedir Ve Nasıl Tutulur Yevmiye Defteri Özellikleri

Yevmiye Defteri Nedir Ve Nasıl Tutulur? Yevmiye Defteri Özellikleri

Yevmiye kelime anlamıyla günlük işler anlamına gelir. Ticari işlerin günlük olarak kayıt alınmasına muhasebe alanında yevmiye defteri ismi verilir. Yevmiye defterine eklenen her bilginin de mutlaka bir belgeye dayandırılmış olması gerekmektedir. Yevmiye defteri nedir, nasıl tutulur, yevmiye defteri özellikleri nelerdir sorularının yanıtlarını derledik.

13.05.2021Kobi
Envanter Defteri Nedir Ve Ne İşe Yarar Envanter Defteri Nasıl Tutulur Ve Nereden Alınır

Envanter Defteri Nedir Ve Ne İşe Yarar? Envanter Defteri Nasıl Tutulur Ve Nereden Alınır

Envanter defteri, ticari işletmenin açılış tarihinde ve defter açıldıktan sonra gelen her hesap dönemi sonunda taşınmazlar, alacaklar, borçlar gibi tüm finansal varlıkların ve borçların takip edilerek ve tek tek kaydedildiği ciltli ve sıra numaralı ve ciltli bir defter türüdür. Envanter defteri nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Bilanço Nedir Ve Ne İşe Yarar Bilanço Nasıl Hazırlanır

Bilanço Nedir Ve Ne İşe Yarar? Bilanço Nasıl Hazırlanır

Bilançolar, envanterlerde yer alan iktisadi kıymetlerin tasnifli olacak şekilde ve karşılıklı olarak değerleri ile düzenlenen bir özettir. Bilançoda iki farklı tablo bulunur. Bunlar ise, aktifler ve pasifler tablosudur. Aktif tablosunda elde bulunan mevcutlar ve alacaklar yer alır. Pasif tablosunda ise, borçların yer alması gerekir. Bilanço nedir ve ne işe yarar? İşte, tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Şirket Adres Değişikliği Nasıl Ve Nereden Yapılır Şirket Adres Değişikliği İçin Gerekli Belgeler/evraklar

Şirket Adres Değişikliği Nasıl Ve Nereden Yapılır? Şirket Adres Değişikliği İçin Gerekli Belgeler/evraklar

Ticari işletmeler belirli nedenlere bağlı olarak iş yerlerini farklı bölge veya illere taşımalarından ötürü bazı kurumlara bildirim yapma yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu bildirimlerin zamanında veya hiç yapılmaması idari yaptırım ile ticari işletmelerin karşı karşıya kalması sonucunu doğuracaktır. İş yeri taşınmak istendiği zaman Mersis sistemine kayıt yaptırılması gereklidir. Özellikle il dışında taşınma halinde sistem farklı bir ticaret sicil istemektedir. Şirket adres değişikliği nasıl ve nereden yapılır? Şirket adres değişikliği için gerekli belgeler/evraklar hakkında detayları derledik.

13.05.2021Ekonomi
Kuyumcular ne zaman açılacak İşte tam kapanma sonrası kuyumcuların açılacağı tarih

Kuyumcular ne zaman açılacak? İşte tam kapanma sonrası kuyumcuların açılacağı tarih

Tam kapatmanın ardından, önce okullar ve sınavların açılması gerektiği, ikinci aşamada, tek dükkân olarak tanımlanan kuaför, avukatlık bürosu ve küçük esnaf mekânlarının açılabileceği ifade ediliyor. Gözler ise kuyumcuların açılış durumunda. Peki, kuyumcular ne zaman açılacak?

13.05.2021Gündem
Sempozyum Nedir Ve Nasıl Yapılır Sempozyum Özellikleri Ve Örnekleri

Sempozyum Nedir Ve Nasıl Yapılır? Sempozyum Özellikleri Ve Örnekleri

Çeşitli alanlarda bilgi aktarımı sağlamak için sempozyum, panel ve münazara gibi etkinlikler düzenlenir. Burada belirlenen konular hakkında bilgilendirmeler yapılır. Sempozyum da en merak edilen ve en çok tercih edilen etkinliklerden biridir. Sempozyum nedir ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Araştırma
AVMler ne zaman açılacak İşte tam kapanma sonrası Alışveriş Merkezlerinin açılacağı tarih

AVM'ler ne zaman açılacak? İşte tam kapanma sonrası Alışveriş Merkezleri'nin açılacağı tarih

Tam kapatmanın ardından, önce okullar ve sınavların açılması gerektiği, ikinci aşamada, tek dükkân olarak tanımlanan kuaför, avukatlık bürosu ve küçük esnaf mekânlarının açılabileceği ifade ediliyor. Gözler ise alışveriş merkezlerinin açılış durumunda. Peki, AVM'ler ne zaman açılacak?

13.05.2021Gündem
Marketler 3 günlük bayramda açık mı Yasaklarda marketler saat kaça kadar açık Marketlerin açılış-kapanış saatleri

Marketler 3 günlük bayramda açık mı? Yasaklarda marketler saat kaça kadar açık? Marketlerin açılış-kapanış saatleri

Ramazan Bayramı'nda market ziyaretinde bulunacak vatandaşlar, "marketler bayramda açık mı?" sorusuna yanıt arıyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı tam kapanma genelgesi üç günlük Ramazan Bayramı'nı da kapsıyor. Bu nedenle tam kapanma süresince geçerli olan market çalışma saatleri Ramazan Bayramı boyunca devam edecek. Vatandaşlar, bayram süresince ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılardan temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Peki, Marketler bayramda (13,14, 15 Mayıs) saat kaça kadar açık? Marketlerin açılış-kapanış saatleri

13.05.2021Gündem
Son dakika haberler: Tam kapanmanın ardından bayram sonrası sırayla açılış Okullar, küçük esnaf, restoranlar... İşte planlanan aşamalar..

Son dakika haberler: Tam kapanmanın ardından bayram sonrası sırayla açılış! Okullar, küçük esnaf, restoranlar... İşte planlanan aşamalar..

17 günlük tam kapanma uygulamasının ardından önce okulların açılıp sınavların yapılması planlanıyor. İkinci aşamada tek dükkân olarak tanımlanan kuaför, avukatlık bürosu ve küçük esnaf mekânlarının açılışı var. Kafe ve restoranların ise üçüncü aşamada, masa sınırlaması ve dış mekân şartıyla açılması gündemde.

13.05.2021Gündem
Marketlerin çalışma saatleri: Bayramda marketler açık mı Bayramın 1. günü marketler saat kaçta açılacak

Marketlerin çalışma saatleri: Bayramda marketler açık mı? Bayramın 1. günü marketler saat kaçta açılacak?

Marketlerin çalışma saatleri Ramazan Bayramı'nda bir kez daha gündeme geldi. Bu yıl Ramazan Bayramı 13-14-15 Mayıs tarihlerine denk geliyor. Bu süre zarfında marketlerin açılış/kapanış saatlerinin yanı sıra bayram mesaisi de merak ediliyor. '3 günlük Ramazan Bayramı'nda marketler açık olacak mı?' diye merak içinde olan vatandaşlar, sorularına internetten yanıt arıyor. Peki, bayramda marketler açık mı? Bayramın 1. günü marketler saat kaçta açılacak?

13.05.2021Gündem
Nusret Gökçe: Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım

Nusret Gökçe: Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım

Nusr-Et’in Los Angeles şubesinin açılışının, dünya yıldızlarıyla dolu film galalarından farkı yoktu.25 yıldır Los Angeles’ta yaşıyorum, böyle ses getiren, bu kadar çok konuşulan başka bir açılış görmedim.Geçen perşembe günü Nusr-Et fenomeni, Beverly Hills’in göbeğinde fırtınalar estirdi. Meşhur Canon Dr.’da 300 kişi içeri girmek için sıra beklerken, bir o kadar insan Nusr-Et yazısının önünde poz verebilmek için yarışıyordu. Nusret’in çalışırken uzaktan fotoğrafını çekenleri saymıyorum bile...Nusr-Et’in Los Angeles şubesi, birçok detayı içinde barındırıyor.Hollywood efsanelerinin fotoğraflarıyla dekore edilmiş sanat köşesi şahane. Ama esas ilgiyi Nusret’in büyük fotoğrafı önüne koyulan koltuk çekiyor. Los Angeles’ın ikonik Hollywood yazısı gibi Nusret koltuğu da ziyaretçi akınına uğrayacak nokta olarak tasarlanmış.Nusret Gökçe, bir anlamda Türkiye’nin gönüllü kültür ve turizm elçiliğini de yapıyor. Dört kıtadaki restoranları, açılmayı bekleyen lokasyonları ve restoran zincirine kattığı oteliyle dünyaca tanınan bir şef olmayı başaran Nusret Gökçe ile dev Hollywood yazısı önünde buluştum.Şef, Bostancı Kasaplar Çarşısı’ndan Beverly Hills’e uzanan çalışma hayatını anlattı...

13.05.2021Magazin
Prof. Dr. Mehmet Ceyhandan Favipiravir açıklaması

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Favipiravir açıklaması

Koronavirüs salgınına karşı tüm dünyada ve Türkiye'de aşı ve ilaç çalışmaları sürerken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Prof. Dr. Ceyhan koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan Favipiravir ilacına ilişkin, "Hidroksiklorokinden farklı olarak, güvenlik açısından önemli yan etkilere yol açmıyor" ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Vali duyurdu Tam kapanmada koronavirüs vaka sayıları yüzde 50 azaldı

Vali duyurdu! Tam kapanmada koronavirüs vaka sayıları yüzde 50 azaldı

AMASYA'da, vaka sayılarının 10 günde yüzde 50 oranında azaldığını ifade eden Vali Mustafa Masatlı, "Önümüzde son 1 hafta var. Eğer bu son haftayı çok iyi değerlendirirsek, özlediğimiz günlere çok kısa sürede kavuşmuş olacağız" dedi.

12.05.2021Gündem
Laudrup kardeşler, Euro 2020de Türkiyenin başarılı olacağını düşünüyor

Laudrup kardeşler, Euro 2020'de Türkiye'nin başarılı olacağını düşünüyor

Danimarka'nın eski yıldız futbolcuları Laudrup kardeşler, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) A Grubu'nda yer alan Türkiye'nin başarılı olabileceğini söyledi.

12.05.2021EURO2020
Son dakika: Tam kapanma uzayacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan normalleşme mesajı

Son dakika: Tam kapanma uzayacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. "Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Bayramda marketler çalışıyor mu, Arefe günü marketler kaça kadar açık Marketlerin çalışma saatleri genelge ile düzenlendi

Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Bayramda marketler çalışıyor mu, Arefe günü marketler kaça kadar açık? Marketlerin çalışma saatleri genelge ile düzenlendi

Marketler kaçta açılıyor sorusu İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile yanıt buldu. Tam kapanma dönemi devam ederken yaklaşan bayram öncesinde marketlerin çalışma saatleri ile ilgili yeni açıklama yapıldı. Market, bakkal, kuruyemişçi gibi yerler belirli saatlerde hizmet verecekler. Vatandaşlar araç kullanmamak şartı ile marketlere gidip gelebilecekler. ŞOK, BİM, A101 gibi zincir marketler başta olmak üzere tüm marketlerin açılış ve kapanış saati alışveriş yapacak olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte, marketlerin çalışma saatleri ile ilgili bilgiler.

12.05.2021Gündem
Bugün (arefe günü) bankalar açık mı Bankalar saat kaça kadar açık İşte bankaların açılış-kapanış saatleri

Bugün (arefe günü) bankalar açık mı? Bankalar saat kaça kadar açık? İşte bankaların açılış-kapanış saatleri

Her yık olduğu gibi bu yıl da arefe günü bankaların çalışma durumu merak konusu oldu. Tam kapama dönemin bankaların çalışma saatlerinde de değişikliğe gidilmişti. Marketlerin çalışma saatlerine kısıtlama getirilmesi nedeniyle vatandaşlar, belirli saatlerde banka ziyaretinde bulunabiliyor. Peki, bugün (arefe günü) bankalar açık mı? Bankalar saat kaça kadar açık? İşte bankaların açılış-kapanış saatleri

12.05.2021Gündem
Et savaşları... Kurşun yağdı

Et savaşları... Kurşun yağdı!

Et sektöründe faaliyet gösteren kuzenlerin kavgasında kan döküldü. Serdar Can, kendisi gibi et mağazaları bulunan kuzeni Fadıl Can’ı kurşun yağmuruna tuttu. İkili arasındaki gerilimin nedeni Fadıl Can’ın şubesinin bulunduğu semtte kuzeninin de şube açmasıydı.

12.05.2021Gündem
Putin, buz hokeyi maçında hünerini konuşturdu

Putin, buz hokeyi maçında hünerini konuşturdu

Spor yapmayı çok seven ve Rusya'nın soğuk ikliminde buzlu sularda yüzen, avlanırken birçok fotoğrafı olan ve bu özellikleriyle de dünya gündeminde konuşulan siyasetçilerden olan Rusya Devlet Başkanı Putin bu kez de Buz Hokeyi Gece Ligi’nin 10’uncu yıldönümü gösterilerinin açılış maçındaki başarısıyla göz doldurdu.

11.05.2021Haber
Salgından beri ilk kez maça çıktı: Putin, hünerini buz hokeyinde gösterdi

Salgından beri ilk kez maça çıktı: Putin, hünerini buz hokeyinde gösterdi

Spor yapmayı çok seven ve Rusya'nın soğuk ikliminde buzlu sularda yüzen, avlanırken birçok fotoğrafı olan ve bu özellikleriyle de dünya gündeminde konuşulan siyasetçilerden olan Rusya Devlet Başkanı Putin bu kez de Buz Hokeyi Gece Ligi’nin 10’uncu yıldönümü gösterilerinin açılış maçındaki başarısıyla göz doldurdu.

11.05.2021Dünya
Yeni Malatyaspor Hatayspor maçı saat kaçta, hangi kanalda

Yeni Malatyaspor Hatayspor maçı saat kaçta, hangi kanalda?

Helenex Yeni Malatyaspor, Süper Lig'in 41. haftasında sahasında Atakaş Hatayspor ile karşılaşacak. Ligde oynadığı 38 maçta 44 puan toplayarak 13. sırada yer alan sarı-siyahlılar, Atakaş Hatayspor müsabakasını da kazanıp yerini garantilemek istiyor. İki takım arasında ligin ilk yarısında Hatay'da oynanan mücadeleyi Yeni Malatyaspor 2-1 kazanmıştı. Şimdi gözler bu akşam oynanacak mücadeleye çevrildi. Peki Yeni Malatyaspor Hatayspor maçı saat kaçta, hangi kanalda?

11.05.2021Spor Arena
Vladimir Putin buz hokeyi maçında hünerlerini konuşturdu 9 sayı üretti, bir de asist yaptı...

Vladimir Putin buz hokeyi maçında hünerlerini konuşturdu! 9 sayı üretti, bir de asist yaptı...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi’deki Buz Sarayı’nda düzenlenen Buz Hokeyi Gece Ligi’nin 10’uncu yıl dönümü gösterilerinin açılış maçında oynadı. Putin’in ekibi karşılaşmayı kazanırken, Rus lider 9 sayı bir de asist yaptı.

11.05.2021Diğer
Borsa yarın öğlene kadar açık olacak

Borsa yarın öğlene kadar açık olacak

Borsa İstanbul'da 12 Mayıs Çarşamba günü öğlene kadar işlem gerçekleştirilecek.

11.05.2021Ekonomi
Marketler saat kaçta kapanıyor, kaça kadar hizmet veriyor Arefe ve bayramda marketler açık mı Tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri

Marketler saat kaçta kapanıyor, kaça kadar hizmet veriyor? Arefe ve bayramda marketler açık mı? Tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri

Kısıtlı saatlerde hizmet veren marketlerin açılış ve kapanış saatlerini merak ediyor. Sabah saatlerinde marketlerin açılış saatini araştıran vatandaşlar, akşama doğru ise marketlerin saat kaça kadar açık olduğu sorularına yanıt arıyor. Öte yandan marketlerin arefe ve bayram mesaisi de gündeme geldi. marketler saat kaçta kapanıyor, kaça kadar hizmet veriyor? Arefe ve bayramda marketler açık mı? Tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri

11.05.2021Gündem
Çocuk dostu oteller kongresi

Çocuk dostu oteller kongresi

Pandemide dünya turizmi büyük bir darbe alsa da çocuklar başta olmak üzere her yaş grubundan insan rahatça tatil yapabileceği günleri iple çekiyor. Son yıllarda tur operatörlerine ve konaklama işletmelerine ‘aile oteli’ ve ‘çocuk dostu otel’ talepleri artıyor.

11.05.2021Eğitim
Aman dikkat Koronavirüs bilim kurulu üyesinden Ramazan Bayramı uyarısı...

Aman dikkat! Koronavirüs bilim kurulu üyesinden Ramazan Bayramı uyarısı...

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan son verilere göre, salgında 213 bin 863 Kovid-19 testi yapıldı, 13 bin 604 kişinin testi pozitif çıktı, 282 kişi hayatını kaybetti. Son durumu değerlendiren Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, Ramazan Bayramı'nda komşu ve akraba ziyaretlerine karşı uyarıda bulanarak, "Bu bayram temaslardan kaçınacağız. 'Az sayıda ziyaretçi olabilir' demiyorum; hiç ziyaretçi olmayacak, kendi çekirdek ailenizle kalmaya devam edeceksiniz" ifadelerini kullandı. Tezer, ayrıca 17 Mayıs'ta Türkiye'de kademeli bir açılışın olması için çalışmalar yapıldığını belirtti.

11.05.2021Gündem
Html Nedir Ve Açılımı Nasıldır Html Kodları Ve Örnekleri

Html Nedir Ve Açılımı Nasıldır? Html Kodları Ve Örnekleri

Artık hayatımızın bir parçası haline gelen HTML hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Farklı pek çok anlamda karşımıza çıkan HTML aslında nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Son dakika haber... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık corona vaka sayısı haritasını paylaştı

Son dakika haber... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık corona vaka sayısı haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 100 bindeki vaka sayılarını paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı haritaya göre İstanbul'da 100 bin kişide vaka sayısı 359.99, Ankara'da 267.68, İzmir'de 161.92 oldu.

10.05.2021Gündem
Son dakika haberleri... Tam kapanmanın ardından normalleşme nasıl olacak Nitelikli filyasyon, aşılama hızı.. İşte kademeli açılışın formülü

Son dakika haberleri... Tam kapanmanın ardından normalleşme nasıl olacak? Nitelikli filyasyon, aşılama hızı.. İşte 'kademeli açılış'ın formülü

Artan vaka sayılarını 5 binin altına indirme hedefiyle başlanan 17 günlük tam kapanma haftaya bitiyor. Peki önümüzdeki pazartesi ne olacak? İşte tüm detaylar...

10.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan normalleşme açıklaması: İşte okullar için son durum

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme açıklaması: İşte okullar için son durum

Okulların açılacağı tarih tam kapanmada verilen sürenin dolmasına kısa bir süre kala gündem oldu. Tam kapanma süreci boyunca tüm kademelerde uzaktan eğitimin süreceği bildirildi. Milyonlarca veli ve öğrenciyi yakından ilgilendiren tüm kademelerde uygulanan online eğitim kararı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak." dedi. Gözler şimdi okulların açılacağı tarihte. İşte, okulların açılış tarihi hakkında bilgiler.

10.05.2021Gündem
Azalmada hızlanma bekliyoruz diyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: 5 binin altına da inilebilir

'Azalmada hızlanma bekliyoruz' diyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: '5 binin altına da inilebilir'

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanmadan sonra nasıl bir yol izlenmesi gerektiği sorusuna yanıt verdi. Ceyhan, 'Önümüzdeki haftadan itibaren kısıtlamanın getirdiği etkiyi görmeye başlayacağız. Yalnız yeni bir artışın önüne geçmek önemli. Azalmada hızlanma bekliyoruz. 5 binin altına da inilebilir' dedi.

10.05.2021Gündem
Resident Evil Village İnceleme

Resident Evil Village İnceleme

Oyun dünyasında yönettiğimiz karakterlerin başına bin türlü badire gelmesine alıştık. Dünya kurtarılacaktır, hemen bizim kahraman aranır. Çok önemli bir görev ve vardır bizden başkası gidemez. Buna da çok fazla takılmayız, sonuçta önemli olan maceradır. Ancak Village, ‘eh be adam ne çektin’ dedirtecek kadar enteresan bir kahramana sahip: Ethan Winters.

9.05.2021eSpor
Danimarka’da Kadir Gecesi’nde yeni cami mutluluğu

Danimarka’da Kadir Gecesi’nde yeni cami mutluluğu

Danimarka Türk Diyanet Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren ve temelden inşa edilen camilere bir yenisi daha eklendi. Başkent Kopenhag’ın banliyölerinden Ballerup’ta 5 Mayıs 2019’da temeli atılan ve geçen günlerde yapımı tamamlanan Fatih Camisi’nde cemaatle ilk namaz, Kadir Gecesi’nde kılınan teravih namazıyla eda edildi.

9.05.2021Avrupa
Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu - Fatiha Suresi Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu - Fatiha Suresi Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

Yazar Sonuçları

Marka yaratmak kadar korumak da zor

BARBAROS Tapan’ın Nusret Gökçe’yle yaptığı röportajı büyük keyifle okudum.

14.05.2021

“Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım”

Nusr-Et’in Los Angeles şubesinin açılışının, dünya yıldızlarıyla dolu film galalarından farkı yoktu.25 yıldır Los Angeles’ta yaşıyorum, böyle ses getiren, bu kadar çok konuşulan başka bir açılış görmedim.Geçen perşembe günü Nusr-Et fenomeni, Beverly Hills’in göbeğinde fırtınalar estirdi. Meşhur Canon Dr.’da 300 kişi içeri girmek için sıra beklerken, bir o kadar insan Nusr-Et yazısının önünde poz verebilmek için yarışıyordu. Nusret’in çalışırken uzaktan fotoğrafını çekenleri saymıyorum bile...Nusr-Et’in Los Angeles şubesi, birçok detayı içinde barındırıyor.Hollywood efsanelerinin fotoğraflarıyla dekore edilmiş sanat köşesi şahane. Ama esas ilgiyi Nusret’in büyük fotoğrafı önüne koyulan koltuk çekiyor. Los Angeles’ın ikonik Hollywood yazısı gibi Nusret koltuğu da ziyaretçi akınına uğrayacak nokta olarak tasarlanmış.Nusret Gökçe, bir anlamda Türkiye’nin gönüllü kültür ve turizm elçiliğini de yapıyor. Dört kıtadaki restoranları, açılmayı bekleyen lokasyonları ve restoran zincirine kattığı oteliyle dünyaca tanınan bir şef olmayı başaran Nusret Gökçe ile dev Hollywood yazısı önünde buluştum.Şef, Bostancı Kasaplar Çarşısı’ndan Beverly Hills’e uzanan çalışma hayatını anlattı...

13.05.2021

'Tam' kapandık nasıl açılacağız

Ramazan Bayramı’nı da içine alan 17 günlük tam kapanma 7 gün sonra bitiyor. Hedef günlük vaka sayılarını 5 binin altına indirmek. Şu an 18 binin altında seyrediyor ve uzmanlara göre 7 gün içinde de en fazla 10 bin altına düşebilir. Elbette bu önemli bir gelişme ama asıl mesele kapanma değil sonrasındaki açılma! 1 hafta sonra eskisi gibi ‘tam açılma’ olursa ‘Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmeyecek’ diyorlar.

10.05.2021

Denek vekil... Yerli aşıya gönüllü oldu

Gözler yerli aşı denemelerine ve nasıl sonuçlanacağına çevrildi.

9.05.2021