EKSTRA
MENÜ

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yüz Estetiği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 905 Yüz Estetiği haberi bulunmuştur.

Yüz Estetiği Haberleri

‘Frankenstein’a soruşturma

‘Frankenstein’a soruşturma

Almanya’nın Münih kentinde lakabı Dr. Frankenstein’a çıkan ünlü estetik cerrahi Sebastian V. hakkında ölüme sebebiyetten ve çok sayıda kişiyi mağdur etmekten soruşturma açıldı.

13.06.2021Avrupa
2021’de estetik ve güzellik için doğru zamanlar

2021’de estetik ve güzellik için doğru zamanlar

Doğru zamanda hareket geçmek önemli, hele ki işin ucunda güzel görünmek- güzel olmak ve vitrin varsa eğer… 2021 yılında estetik ve güzellik için en uygun zamanları aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

9.02.2021Astroloji
Hayatım boyunca çirkinim diye çok üzüldüm

Hayatım boyunca çirkinim diye çok üzüldüm

Çok güzel bir annenin kızı olarak doğdu Meryem Çetin. Hayatı boyunca da bunun acısını çekti... Herkes ona “Annen çok güzel, sen niye ona benzemedin” diye soruyordu. Hayatın zorlukları, beş yıl önce hapse girmesi iyice yıpratmışken bir estetik mucizesi tekrar hayata bağladı onu. Sosyal medyada ‘öncesi-sonrası’ videoları büyük ilgi gören Meryem Hanım’la hayat hikâyesini konuştuk.

17.01.2021Hürriyet Pazar
Yeni Yıla Yeni Bir Ben Diyenlere Estetik Önerileri

 'Yeni Yıla Yeni Bir Ben' Diyenlere Estetik Önerileri

Yeni yılda görünümünüzde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yeni yılda görünümünüzü iyileştirecek estetik operasyonlar hakkında bilgiler verdi.

Kadınlar adından, yüzünden vazgeçiyor

Kadınlar adından, yüzünden vazgeçiyor

Şiddet mağduru kadının, aydınlatılıp rızası alınarak, Tanık Koruma Kanunu hükümleri kapsamında adı, soyadı, doğum tarihi, doğum yılı, doğduğu yer de dahil tüm nüfus bilgileri, öğrenim belgeleri hatta çocuk sayısı bile değiştiriliyor. Aynı şekilde SGK bilgileri, belgeleri ve ikametgâhı da...

10.01.2021Hürriyet Pazar
50 Yaş Üstü Cilt Bakımında Değiştirmeniz Gereken 5 Şey

50 Yaş Üstü Cilt Bakımında Değiştirmeniz Gereken 5 Şey

Her yaşın ayrı güzelliği vardır. Bunun yanında cilt bakımımızın her yaşta ayrı önemli olduğunu da unutmamak gerekir. Hayatta çoğu şeyde olduğu gibi, cilt sorunlarıyla baş etmenin en iyi yolu önlem almaktır. 50’li yaşlarımıza girdiğimizde, vücudumuz da doğal yaşlanma sürecine girer. Bu yıllarda cilt bakım rutininde birkaç değişikliğe gitmekte fayda var. İşte uzmanlardan değiştirmeniz gereken bazı bakım önerileri…

Yaşlanma Etkilerine Meydan Okuyun: Hangi Bölgeye Hangi Estetik Yapılır

Yaşlanma Etkilerine Meydan Okuyun: Hangi Bölgeye Hangi Estetik Yapılır?

Estetik cerrahide yaşlanma belirtilerini gidermek için uygulanan cerrahi ve cerrahi olmayan çok çeşitli prosedürler uygulanabilir. Bazı durumlarda cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerin bir arada kombine bir şekilde uygulanması mümkündür. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, yaşlanma belirtilerine karşı uygulanan gençleştirme operasyonlarını sizler için anlattı.

Burun Estetiği Öz Güveni Artırıyor

Burun Estetiği Öz Güveni Artırıyor!

Son yılların en gözde estetik operasyonlarından biri de şüphesiz burun estetiği ameliyatıdır. Burnun şeklen iyileştirilip kişinin yüzündeki diğer hatlarla uyumlu hale getirilmesinin ve bu esnada da burun fonksiyonlarının düzeltilmesinin veya korunmasının amaçlandığı rinoplasti, kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih ediliyor.

27.11.2020Kişisel Bakım
Gençlerin Gözdesi: Gıdı ve Çene Şekillendirme

Gençlerin Gözdesi: Gıdı ve Çene Şekillendirme

Daha belirgin bir çene hattı ve gıdısız bir görüntü gençlikle ve çekicilikle ilişkilendiriliyor. Yalnızca kadınların değil erkeklerin de sıklıkla başvurduğu gıdı ve çene şekillendirme prosedürleri popülerlik kazanmaya devam ediyor. Gençler arasında en çok tercih edilen yüz estetiği prosedürleri arasında yer alan gıdı ve çene şekillendirme uygulamaları hakkında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Mehmet Sürmeli önemli bilgiler aktardı.

Son Yılların En Popüleri: Kedi Göz Estetiği Nedir

Son Yılların En Popüleri: Kedi Göz Estetiği Nedir?

Bakışları derinleştiren, yüze daha hoş bir hava katan kedi göz estetiği, kadınların en sık tercih ettiği işlemler arasında yer alıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer, kedi göz estetiğini anlatıyor.

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

Estetik cerrahi ile ilgili en sık sorulan soruların başında bu soru geliyor. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyonları sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Güzellikte Yeni Trend: Yüze Bütünsel Dokunuş

Güzellikte Yeni Trend: Yüze Bütünsel Dokunuş

Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, çene kontörü, göz altı morlukları da dahil hepsine estetik cerrahide kişiye özel bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik ameliyatsız seçenekleriyle... Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. İsmail Küçüker bakımlı ve daha genç görünmeyi sağlayan son uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Gülüş Estetiği Nedir Gülüş Estetiği Nasıl Olmalıdır

Gülüş Estetiği Nedir? Gülüş Estetiği Nasıl Olmalıdır?

Gülüş estetiği, kişilere mükemmel gülümseme sağlayan bir işlemdir. Diş Hekimi Mahmut Genç, gülüş estetiği konusunda önemli bilgiler verdi. Gülüş estetiği nedir? Gülüş estetiği nasıl olmalıdır?

28.02.2019Kişisel Bakım
Aniden ortaya çıkıyor, ölüme neden oluyor

Aniden ortaya çıkıyor, ölüme neden oluyor

Yapılan araştırmalar kış salgılarının her yıl 300 bin ile 600 bin kişiyi etkilediğini ve 3 bin ile 49 bin kişinin de hayatını kaybettiğini ortaya koydu.

8.01.2019Sağlık
Estetik alanında dünyada öndeyiz

Estetik alanında dünyada öndeyiz

Türkiye; sağlık alanında uzman doktorları, yüksek standartlara sahip hastaneleri, güvenli tedavi alternatifleri sayesinde sağlık sıralamasında dünyada ilk 10’da yer alıyor. Bununla beraber, başarılı estetik ameliyatlar ile adını dünyaya duyuran Türkiye’ye, yurt dışından hasta akışı da her geçen gün artıyor.

Yüzde 88.7 tipinden memnun

Yüzde 88.7 tipinden memnun!

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin 6 ilde yaptırdığı bir araştırmaya göre Türkiye’de dış görünüşünden memnun olanların oranı % 88.7.

26.10.2018Gündem
İmplant yüz güzelliğini nasıl etkiliyor

İmplant yüz güzelliğini nasıl etkiliyor?

Yüzümüzün şekli zamanla yaşlanmaya bağlı olarak değişir. Keskin olan yüz hatları yumuşar ve yüzümüzün belirli bölgelerinde kırışıklıklar oluşur. Ağız ve çenede meydana gelen değişimler de bu konuyla yakından ilgilidir. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nurgül Kömerik, implantın yüz güzelliğiyle olan ilişkisini anlattı.

9.10.2018Sağlık
Erkekler ‘karın kası’ için estetik yaptırıyor

Erkekler ‘karın kası’ için estetik yaptırıyor

Estetik Plastik Cerrahı Dr. Öğr. Üyesi Murat Diyarbakırlıoğlu, son dönemde estetik ameliyatlara erkeklerden de ilgi artışı olduğuna dikkat çekti. Sosyal medyanın estetik ameliyata olan ilgiyi artırdığını belirten Diyarbakırlıoğlu, özellikle ‘Six Pack’ denen karın kası için çok sayıda erkeğin bıçak altına yattığını söyledi.

12.04.2018Sağlık
Soğuğa maruz kalan ciltte oluşan sorunlar

Soğuğa maruz kalan ciltte oluşan sorunlar

Güzelliğin ana kurallarından biri de sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak. Yazın güneş ışınlarından olumsuz etkilenen cilt tabakası, kış aylarında ise soğuğa maruz kalarak yıpranır. Tanfer Klinik Koordinatörü Seycan Tanfer, soğuk havalarda cilt bakımı ile ilgili yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

21.11.2017Sağlık
Borçtan estetikle de kaçamadı

Borçtan estetikle de kaçamadı

Çin’de 59 yaşındaki Zhu Najuan adlı kadın borçları nedeniyle mahkeme tarafından 3.71 milyon dolar ödemeye mahkûm edilince estetik ameliyat yaptırıp yüzünü değiştirdi.

29.07.2017Dünya
Çıkık Elmacık Kemiği Yüzü Nasıl Genç Gösteriyor

Çıkık Elmacık Kemiği Yüzü Nasıl Genç Gösteriyor?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, estetik cerrahide elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek için kullanılan teknikleri anlatıyor.

28.09.2016Kişisel Bakım
Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

Simetrik bir yüze sahip olmak doğuştan gelen bir şans. Ancak yüz, yaş almayla birlikte simetrisini kaybedebiliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş, simetrik kusurları düzeltmede kullanılan hyaluronik asit dolgu metodu ve yeni uygulamaları anlattı.

15.07.2016Sağlık
Burun estetiğinde anahtar kelime: Uyum

Burun estetiğinde anahtar kelime: Uyum

Burun estetiği, estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda verilmesi en zor kararlardan bir tanesidir. Çünkü kötü bir estetik olduğunda hem geri dönüşü çok zordur hem de burun fonksiyonlarının bozulması hayatı çok zorlaştıran bir şeydir. Peki, burun estetiğinde anahtar kelime nedir? Uzmanlara göre en önemli nokta uyum.

4.07.2016Sağlık
Ağız ve gülüş estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler

Ağız ve gülüş estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler

Diş etlerinin simetrisi ve gerektiği kadar görünmesi önemli!

Yazar Sonuçları

Yaş gruplarına göre bakım önerileri

Geçen haftaki yazımda doğum sonrası bakım önerilerimi paylaşmıştım. Bu hafta ise 40 ve 50’li yaşlardaki kadınlarımıza bakım önerilerinde bulunmak istiyorum. Çünkü bu yaş döneminde cildimizin, yüzümüzün daha fazla ilgiye ve bakıma ihtiyacı vardır.

3.05.2021

Botoksla Yüz Estetiği Operasyonları

Estetik cerrahide yüz, boyun ve el kırışıklıklarını yok etmek için yıllardır botoks kullanıyor. Botoks, clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen bir toksin türüdür. Enjeksiyon tekniği ile sinirlerden kaslara iletilen sinyalleri kısıtlar. Botoks enjekte edilen bölgelerdeki kaslar ile birlikte kırışıklar da gevşer ve rahatlar.

15.04.2021

Kaş estetiğinin önemi

Kaş trendleri tarih boyunca hep değişiklik göstermişti. Önceki dönemlere bakıldığında genellikle ince kaş trendleri daha popüler olmuştur.

8.03.2021

Baharda enerjinizi artıracak estetikler

Bahar mevsiminin getirdiği enerjiyi içinizde ve bedeninizde hissedebilirsiniz. Böylece yaz mevsimini de daha enerjik karşılayabilirsiniz.

2.03.2021

Ameliyatsız oval yüz estetiği nasıl yapılır?

Çene şekli yüzün genel görünümünü oldukça etkileyen bir unsurdur. Özellikle geniş çene yüzün kare ve daha maskülen yani erkeksi görünmesini sağlar. Güçlü çene ve kare yüz şekli kadınlar için rahatsız edici bir görünüm olabilir. Yüzün daha ince görünmesini sağlayan üçgen bir çene yapısına sahip olmak isteyebilirler. Günümüzde çene inceltme estetiği için ameliyatsız bir teknik olan botoks enjeksiyonundan faydalanılmaktadır.

22.02.2021

Yüz estetiği operasyonları

Görünümünden memnun olmayan, kusurlu bölgelerinden dolayı mutsuz olan, estetik operasyonlardan makul beklentileri olan, ileri derecede bağımlılığı (alkol, sigara vs.) olmayan ve genel sağlık durumu yerinde olan herkes plastik cerrahinin sunduğu imkânlardan faydalanabilir.

15.02.2021

Kombine yüz estetiği operasyonları

Kırışık tedavisi, çene estetiği, kaş kaldırma, göz torbaları, elmacık kemiği, gözaltı morluğu tedavisi ve dudak dolgusu aynı anda yapılabilir mi?

18.11.2020

2020’nin estetik trendleri

2020 beklendiği gibi geçmese de, pandemi dönemine rağmen, estetik cerrahiye olan talebin artmasıyla herkesi şaşırtan bir yıl olmaya devam ediyor.

8.10.2020

Yüz estetiğinde dikkat edilmesi gereken kriterler

Yüz estetiğinde, herhangi bir müdahaleden önce sonucun net bir şekilde öngörülmesi gerekir. Bu nedenle yüzün preoperatif analizi, cerrahi teknik ve postoperatif bakım kadar sonucun başarılı olmasında oldukça etkilidir. Yüz estetiğinde hastasının kapsamlı değerlendirmesi aynı zamanda yaş, cinsiyet ve vücut tipinin yanı sıra yüz estetiğindeki kültürel ve güncel trendlerin de göz önünde bulundurulmasını gerektiriyor. Amaç daha genç bir görünüme kavuşturmak olduğunda, yaşlanmayla bağlantılı yüz değişikliklerinin tespit edilmesi gerekir.

7.10.2020

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması

Burnunuzda sizi hem estetik hem de sağlık açısından rahatsız eden şekil bozuklukları varsa, ikisinin de tedavisi mümkün. Üstelik ameliyatsız teknikler yani sıvı rinoplasti ile morluk, şişlik ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmaksızın. Ameliyatsız burun estetiği teknikleri olan botoks ve dolgu enjeksiyonu teknikleriyle burundaki birçok sorun başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

2.09.2020

Kompozit yüz estetiği operasyonları ile ilgili bilinmesi gerekenler

Yüz estetiği operasyonlarında aynı seansta birden fazla estetik sorun tedavi edilebilir. Hatta çoğunlukla aynı anda yaptırılması daha bütünleyici sonuçlar sağlayabilir.

16.06.2020

Şakak dolgusu ile yüz gençleştirme

Yaşlanma değişikliklerinin birçoğu, yüz hacmindeki değişiklikleri gözlemleyerek anlaşılabilir. Bazı yüzler, yukarıdan aşağıya düzensiz de olsa, kilo alırlar. Diğer yüzler yaşlandıkça zayıflar. İkincisi, yaş mimarisi içi boş yanaklar, yörüngeler ve şakakları da içerir.

14.10.2019

Dolgu ile gençleştirme tedavileri

Ameliyatsız teknikler olan enjeksiyon uygulamalarıyla genç ve güzel görünüme kavuşmak ister misiniz?

8.04.2019

Yağ aldırma tekniğiyle yanaklar incelebilir mi?

Estetik cerrahide yanaklardaki aşırı yağ fazlalıkları liposuction tekniği ile alınarak azaltılabilir. Yanaktan yağ alma estetiği minimal invaziv içeren bir tekniktir. Ve prosedür yanakta iz bırakmayacak şekilde ağzın içerisinden gerçekleştirilir.

17.12.2018

Dudak dolgusunda doğru seçimler çok önemli

Dudak dolgusu, dolgu maddelerinin dudaklarınızın içine enjekte edilmesi ile kalınlaştırarak daha şekilli bir hale getiren estetik bir işlemdir. Sorunları ve riskleri önlemek için deneyimli bir plastik cerrah ya da dermatolog tarafından yapılması gerekir.

8.10.2018

Suriye’deki çelişki Irak’tan keskin

TÜRKİYE-ABD ilişkilerinde bir dönüm noktası olan 1 Mart Tezkeresi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından reddedilmesinin üzerinden 15 yıl geçti.

4.03.2018

Aynı operasyonda birden fazla estetik mümkün mü?

Estetik yaptırmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan birisidir bu

18.12.2017

Aynı anda birden fazla estetik ameliyat mümkün mü?

Hastaların birden fazla sorunu tek ameliyatta aynı anda tedavi edilebilir mi?

12.12.2016

Daha Orantılı Bir Yüz Hattı İçin

Profiloplasty olarak da geçen Total Yüz Yenileme cerrahisi, yüz kontüründen ve profilinden memnun olmayanlara canlı, dinamik ve estetik bir görüntü kazandırıyor. Daha orantılı bir yüz hattına sahip olmak isteyenlerin tercihi: Profiloplasty

12.07.2016