GeriSağlık Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

Simetrik bir yüze sahip olmak doğuştan gelen bir şans. Ancak yüz, yaş almayla birlikte simetrisini kaybedebiliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş, simetrik kusurları düzeltmede kullanılan hyaluronik asit dolgu metodu ve yeni uygulamaları anlattı.

İki tarafı da simetrik olan bir yüzün görünümümüzde yaratacağı fark son derece etkileyici. Yüz asimetrileri, embriyoik gelişimin başlarında, gebeliğin özellikle ilk trimester döneminde gelişmeye başlıyor. Bu, embriyoda yüzün beriki tarafının bir araya geldiği dönem. Asimetri, bu kritik gelişme döneminde değişkendir ve gelişimi orada bitmez. Dış etkenlere bağlı olarak simetri ömür boyunca değişkenlik gösterebiliyor. Görsel çalışmalar, insan yüzünün simetrik hale getirilerek daha çekici ve güzel bir görünüme ulaştırılabileceğini gösteriyor. Mesela aktris Cate Blanchett'ın film yıldızları arasında yüksek simetri derecelerinden birine sahip. Aynı şekilde Charlize Theron da bu simetriye birebir uyan aktrislerden. Son dönemde küçük yüz asimetrilerini düzeltmek için en etkili uygulama küçük hilelerle harikalar yaratılabilen hyaluronik asit dolgu yöntemidir. Mesela çökmüş bir elmacık kemiğini doldurarak daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmak mümkün.

 

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

 

HYALURONİK ASİT DOLGUNUN ALTERNATİFİ BOTOKS

Sık olarak kullanılan bir başka faydalı araç da botoks. Yöntem eşit olmayan kaşları düzeltmek ve kaş yüksekliğini ayarlamaya imkân veriyor veya çenede fazla olan masseter kas boyutunu azaltarak çeneyi daha şekilli hale getirme olanağı sunuyor.

Cate Blanehett ve Charlize Theron simetriye sahip yüzleri ile en güzel kadınlar arasında yer alıyor. Doğru uygulamalarla, simetrik bir yüze ve güzel bir görünüme sahip olmak artık bir hayal değil.  

 

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

 

GENÇ GÖRÜNÜMÜN SIRI: SIKI YANAKLAR

Yaşla birlikte, yanaklarımız hacim kaybeder. Çünkü yerçekimine karşı koyamaz ve sarkarlar. Bu durum beraberinde başka problemlere de neden olabiliyor. Ama en belirgin olanı yorgun ve halsiz görünüme neden olan oyuk yanaklardır. Aynı zamanda yanakların iki tarafında çirkin çizgiler de yüzde bir gölgeye neden olabilir. Bu durumda koyu olan göz çevresi çok daha fazla kararır. Yanaklardaki hacim kaybı nedeniyle ne kadar uyursak uyuyalım yine de yorgun, bitkin ve cansız görünürüz. Dolgu maddeleri genellikle yanak sarkması sorununu çözmek için kullanılan tek yoldur ve 10 yaş daha genç görünmek mümkündür. Pek çok ünlü, 40 yaşını geçmiş olmasına rağmen nasıl oluyor da hâlâ bu kadar genç ve canlı görünebiliyor diye merak ediyorsanız bunun sırrı da işte bu yanaklara özel olarak uygulanan dolgu yönteminde saklı.

 

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

 

YORGUN GÖRÜNÜM VE GÖZALTI MORLUKLARININ ÇÖZÜMÜ DOĞRU DOLGU OLABİLİR.

En çok gelen şikâyetler arasında yorgun görüntü ya da göz halkalarında koyulaşma da yer alıyor. Pek çok kişi bunun sarkmış ve hacmi azaldığı için sönmüş yanaklarından kaynaklandığının farkında değil. Uygulama sonrası sonuçlar ise çarpıcı. Tüm uygulamalarda olduğu gibi burada da yeterli ölçü en doğru anahtardır ve sadece kaybolan hacmi geri kazandırmak yeterlidir. Çok fazla uygulama sizi bir sincap gibi gösterebilir. Uygulama doğru şekilde yapılırsa, sonuçlar size bile uygulama yaptırdığınızı unutturacak kadar doğal olur.

 

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

 

HACİMLİ DUDAKLARLA ÖZGÜVENLİ GÜLÜŞLER

Angelina Jolie ve Megan Fox seksi ve dolgun dudakları sayesinde daha çekici ve güzel bir görünüme sahip. Kadınlar üzerinde yapılan çalışmalar gösteriyor ki, bir kadın cansız saçları ve kırışık cildi ile diğer bazı yaşlanma belirtilerine sahip olsa bile dolgun dudaklarla daha genç görünebilir. Maalesef 30 yaşından sonra dudaklarımız incelmeye başlar. Zamanla hacmi azalır, kontum kaybolur ve dudak açısı aşağıya doğru düşmeye başlayarak kişiye üzgün bir görünüm verir. Genetik faktörler dudakların incelmesinde büyük bir rol oynarken, sigara tüketimi, stres ve güneşin zararlı etkileri de dudakların incelmesini hızlandırıyor. Uygun bir teknik kullanarak hyaluronik asit dolgu maddeleriyle sorun çözülebilir. Uzmanların uygulayacağı doğru dozdaki hyaluronik asit dolgu maddeleriyle dudaklar pürüzsüz yüzeye ulaşılabilir. Böylece daha genç ve hoş bir görünümüme kavuşmak da mümkün olur.

 

Simetrik bir yüze sahip olmak için kullanılan uygulamalar

Medikal Estetik Dr. Mustafa Karataş  

arpanetmedya.com 'a Katkılarından dolayı teşekkürler.

 

En lezzetli yemek tarifleri burada

False