EKSTRA
MENÜ

Yıkama

Yıkama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yıkama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.677 Yıkama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yıkama Haberleri

Dünya bu ilacı tartışıyor Kovid ölümlerini azaltıyor iddiası...

Dünya bu ilacı tartışıyor! 'Kovid ölümlerini azaltıyor' iddiası...

Yapılan son araştırmalar dünya üzerinden binlerce insanın kullandığı 'statin' isimli kolestrol ilacının Covid-19'dan ölme riskini azalttığını iddia ediyor. Bazı uzmanlar araştırmayı desteklerken bazıları ise şiddetli bir şekilde karşı çıkıyor.

15.10.2021Dünya
Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir? Yazımızı sonuna kadar okuyun, çamaşır makinesindeki kötü kokudan kolayca kurtulun.

15.10.2021Temiz Sözlük
Kullandığımız bir çok üründe var Gizli katil ftalat

Kullandığımız bir çok üründe var! Gizli katil 'ftalat'

Yeni bir araştırmaya göre, şampuandan, makyaj malzemelerine, çocuk oyuncaklarından saklama kaplarına kadar bir çok üründe kullanılan 'ftalat' isimli kimyasalın her yıl binlerce kişinin erken ölümüne neden olduğu ortaya çıktı.

13.10.2021Dünya
Mumbar nasıl temizlenir Evde kuzu şırdan nasıl temizlenir

Mumbar nasıl temizlenir? Evde kuzu şırdan nasıl temizlenir?

Mumbar özellikle Adana ve bölgesinde çok sevilen yiyecekler arasında bulunmaktadır. Son zamanlarda ise pek çok kişi tarafından tüketilmeye başlanmıştır. Sakatat sevenlerin lezzetine doyamadığı bu yiyeceğin evde de hazırlanması mümkün olmaktadır. Ama hazırlama aşamasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Mumbar yemeği bumbar olarak ta bilinmektedir. Mumbar doğru şekilde temizlenmezse hastalığa neden olabilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Karides nasıl temizlenir Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir

Karides nasıl temizlenir? Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir?

Deniz ürünleri günümüzde sevilerek tüketilmektedir. Deniz ürünlerinin pişirilmesi de çok fazla dikkat gerektirir. Karides pişirmek isteyen kişiler mutlaka karidesleri temizlemeliler. Karidesin nasıl temizleneceği ise merak uyandırır. Karides nasıl temizlenir? Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Hamsi nasıl temizlenir Hamsi sirke ile yıkanır mı En kolay nasıl yıkanır

Hamsi nasıl temizlenir? Hamsi sirke ile yıkanır mı? En kolay nasıl yıkanır?

Karadeniz mutfaklarının vazgeçilmezi olan hamsi, en çok tüketilen balık türlerinden biridir. Denizin en küçük balıklarından hamsi, tadıyla tüm ülkemizde severek tüketiliyor. Pilavı, çorbası ve kavurması ünlü olan hamsi, kolay şekilde temizlenebilen balıklardan biridir. Hamsi nasıl temizlenir, hamsi sirke ile yıkanır mı, en kolay nasıl yıkanır tüm detayları ile derledik.

13.10.2021Lezizz
Dil balığı nasıl temizlenir, derisi nasıl yüzülür Dil balığı evde tavada nasıl kızartılır

Dil balığı nasıl temizlenir, derisi nasıl yüzülür? Dil balığı evde tavada nasıl kızartılır?

Deniz tabanında bulunan dil balığı kahverengi deriyle kaplıdır. Deniz dip balıklarından olan bu tür, balıkçılarda fazla rastlanmayan türlerden biridir. Lezzetli tada sahip olduğu söylenen dil balığı temizleme yöntemleri öğrenildiğinde kolayca tüketilebilir. Dil balığı nasıl temizlenir, derisi nasıl yüzülebilir, dil balığı evde tava içinde nasıl kızartılır sorularının yanıtlarını derledik.

13.10.2021Lezizz
Dibi tutan tencere nasıl temizlenir Dibi tutmuş çelik, teflon tencere yağı nasıl yıkanır

Dibi tutan tencere nasıl temizlenir? Dibi tutmuş çelik, teflon tencere yağı nasıl yıkanır?

Hanımlar zamanlarının büyük bölümünü mutfakta geçiriyorlar. Mutfakta bazı durumlar neticesinde mutfak kazaları oluşabiliyor. Özellikle de dibi tutan tencerelerin yıkamada doğru metodu uygulanmalıdır. Dibi tutan tencere nasıl temizlenir? Dibi tutmuş çelik, teflon tencere yağı nasıl yıkanır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Çupra nasıl temizlenir Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı

Çupra nasıl temizlenir? Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı?

Ülkemizde yer alan denizlere baktığımız zaman çok fazla balık çeşidi olduğu rahatlıkla görülmektedir. Bu balık çeşitlerinden biriside çupra balığıdır. Çupra balığının eti de çok lezzetlidir. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında bolca çupra bulunmaktadır. Sizler için Çupra nasıl temizlenir? Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
Kalamar nasıl temizlenir Yerli kalamar nasıl yıkanır, nasıl saklanır

Kalamar nasıl temizlenir? Yerli kalamar nasıl yıkanır, nasıl saklanır?

Denizlerden toplanarak hazırlanan kalamarın doğru şekilde temizlenmesi önemlidir. Yerli kalamar tüketeceklerin kalamarı nasıl temizlemesi gerektiğini bilmesi gerekir. Kolay şekilde kalamarı nasıl temizleyebiliriz, kalamar temizliği yaparken hangi adımları izlemeliyiz. Kalamar nasıl saklanır, kaç gün kalamar saklanabilir gibi merak edilen kalamar ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

6.10.2021Aile
Nane nasıl kurutulur ve saklanır Fırında ve mikrodalgada kolay nane kurutma ipuçları

Nane nasıl kurutulur ve saklanır? Fırında ve mikrodalgada kolay nane kurutma ipuçları

Nane uzun senelerdir insanlar tarafından hem lezzet hem de şifa amacıyla kullanılan bir bitkidir. Taze ve kuru halde tüketilebilen bu ot, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Peki, nane nasıl kurutulur? Kuru nane nasıl saklanır? Fırında ve mikrodalgada kolay nane kurutma ipuçlarını sizler için derledik.

6.10.2021Lezizz
Dut nasıl kurutulur ve saklanır Evde kara, beyaz ve sarı dutu fırında kurutma yöntemleri

Dut nasıl kurutulur ve saklanır? Evde kara, beyaz ve sarı dutu fırında kurutma yöntemleri

Bazı meyve sebzeler tam bir şifa deposu olarak bilinmektedir. Bu meyvelerin sadece mevsimlerinde değil her zaman tüketilmesi gerekmektedir. Mevsimi dışında da bu ürünlere ulaşmak için meyvelerin bazı işlemlerden geçirilmesi gerekir. Bu yapılan işlemlerinde sağlıklı olması gerekmektedir. Kişilerin sağlıklarına zarar verecek işlemlerden uzak durmak gerekmektedir. Dut pek çok hastalığa iyi gelen tam bir şifa deposudur. Dut kurutularak ta tüketilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.10.2021Lezizz
Tuvalet eğitimi nasıl ve kaç yaşında verilir Çocuklar kaç yaşında tuvalete alıştırılmalı

Tuvalet eğitimi nasıl ve kaç yaşında verilir? Çocuklar kaç yaşında tuvalete alıştırılmalı?

Her çift için çocuklarının bakımı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu bakım sırasında çocuğun çeşitli alışkanlıklar edinmesi için bazı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerden biriside tuvalet eğitimi olarak bilinmektedir. Tuvalet eğitimi nasıl ve kaç yaşında verilir? Çocuklar kaç yaşında tuvalete alıştırılmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Okulda tek tehdit Covid değil... Çocuklarda bu belirtilere dikkat

Okulda tek tehdit Covid değil... Çocuklarda bu belirtilere dikkat!

Geçtiğimiz yıl eğitimlerine uzaktan devam eden çocuklar bu sene okullarına geri döndü. Çocuklarını okula tekrar göndermeye başlayan ebeveynleri en çok endişelendiren şeylerden biri de çocukların yakalanabileceği salgın hastalıklar. Koronavirüsle mücadele devam ederken uzmanlar velileri diğer enfeksiyonlar konusunda da uyarıyor.

3.10.2021Gündem
Tüylenen kazak nasıl temizlenir

Tüylenen kazak nasıl temizlenir?

Kazaklar neden tüylenir, tüylenen kazak nasıl temizlenir öğrenin ve kazakların tüylenmemesi için uygulayabileceğiniz ipuçlarını keşfedin.

Gömlek nasıl ütülenir

Gömlek nasıl ütülenir?

Çabuk kırışan ve zor ütülenen gömlekleri kolayca pürüzsüz hale getirmek mümkün! Yazımızı sonuna kadar okuyun, gömlek ütülemek korkutucu olmaktan çıksın!

Etkili ve kalıcı yumuşatıcı kokusu için tüyolar

Etkili ve kalıcı yumuşatıcı kokusu için tüyolar

İstenmeyen küçük misafirleri evinizden kolaylıkla uzaklaştırmanın yolları için yazımızı sonuna kadar okuyun. Videomuzu izlemeyi unutmayın!

Japonyada Kovid-19a karşı uygulanan OHAL sona erdi

Japonya'da Kovid-19'a karşı uygulanan OHAL sona erdi

Japonya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 19 eyalette uygulanan olağanüstü hal (OHAL) 1 Ekim itibarıyla yürürlükten kalktı.

1.10.2021Dünya
İzmihlal ne demek İzmihlal kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

İzmihlal ne demek? İzmihlal kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Genel olarak Türkçede yer alan ancak günümüzde pek kullanılmayan sözcüklerden biri izmihlal kelimesidir. Ancak özellikle bazı kaynaklarda ve eserlerde karşı karşıya gelinen bir kelime olduğunu söylemek mümkündür. Peki, izmihlal ne demek? İzmihlal kelimesinin anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

30.09.2021Sözlük
Parainfluenza nedir, nasıl bulaşır, aşısı var mı İşte parainfluenza belirtileri ve türleri

Parainfluenza nedir, nasıl bulaşır, aşısı var mı? İşte parainfluenza belirtileri ve türleri

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını ile birlikte aslında hep olan fakat yeni yeni tanıştığımız virüsler gündeme gelmeye başladı. Bu virüslerden bir de parainfluenza virüs ailesine mensup olan ve solunum yollarını hedef alan, koronavirüs gibi bir RNA virüslerden olan Respiratuvar Sinsityal Virüstür (RSV). Köpeklerde ve insanlarda görülebilen parainfluenza nedir, belirtileri nelerdir? İşte parainfluenza ile ilgili detaylı bilgiler…

30.09.2021Sağlık
Lavanta suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar Lavanta suyunun cilde ve saça faydaları

Lavanta suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Lavanta suyunun cilde ve saça faydaları

Lavanta kelimesi İtalyanca olan lavanda sözcüğünden dilimize girmiştir. Bu kavramın anlamı ise sabun, yıkama aracı, kozmetik sanayide kullanılan bitki olarak geçmektedir. Yıkamak fiilinden türemiştir. Lavanta suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar, lavanta suyunun cilde ve saça faydaları nelerdir detayları ile derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Kızı kaçıramayınca ailesine saldırdılar

Kızı kaçıramayınca ailesine saldırdılar

Gaziantep'te okuldan eve dönen 8'inci sınıf öğrencisi B.N.A. (13), 13 Eylül'de otomobille yanına gelen 3 kişi tarafından kaçırılmak istendi, şüpheliler amacına ulaşamadı. Küçük kızın ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan 3 kişi suçlamaları reddederek serbest kaldı. 5 gün sonra şüphelilerden 2'si kaçırılmak istenen B.N.A.’nın babası, annesi ve kardeşlerini araç yıkama işi yaptıkları iş yerinin önünde dövdü, sonra da iş yerine tüfekle ateş açıldı. Gözaltına alınan 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Çok korktuğunu söyleyen B.N.A., ''Korktuğum için okula gidemiyorum. Bizi korkutan bu olayın çözülmesini istiyorum'' dedi.

29.09.2021Haber
13 yaşındaki kızı kaçıramayınca ailesini dövüp, iş yerlerine ateş açtılar

13 yaşındaki kızı kaçıramayınca ailesini dövüp, iş yerlerine ateş açtılar

Gaziantep'te okuldan eve dönen 8'inci sınıf öğrencisi B.N.A. (13), 13 Eylül'de otomobille yanına gelen 3 kişi tarafından kaçırılmak istendi, şüpheliler amacına ulaşamadı. Küçük kızın ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan 3 kişi suçlamaları reddederek serbest kaldı. 5 gün sonra şüphelilerden 2'si kaçırılmak istenen B.N.A.’nın babası, annesi ve kardeşlerini araç yıkama işi yaptıkları iş yerinin önünde dövdü, sonra da iş yerine tüfekle ateş açıldı. Gözaltına alınan 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Çok korktuğunu söyleyen B.N.A., ''Korktuğum için okula gidemiyorum. Bizi korkutan bu olayın çözülmesini istiyorum'' dedi.

29.09.2021Gündem
Kızı kaçıramayınca ailesine saldırdılar

Kızı kaçıramayınca ailesine saldırdılar

Gaziantep'te okuldan eve dönen 8'inci sınıf öğrencisi B.N.A. (13), 13 Eylül'de otomobille yanına gelen 3 kişi tarafından kaçırılmak istendi, şüpheliler amacına ulaşamadı. Küçük kızın ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan 3 kişi suçlamaları reddederek serbest kaldı. 5 gün sonra şüphelilerden 2'si kaçırılmak istenen B.N.A.’nın babası, annesi ve kardeşlerini araç yıkama işi yaptıkları iş yerinin önünde dövdü, sonra da iş yerine tüfekle ateş açıldı. Gözaltına alınan 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

29.09.2021Gündem
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı: Tarımsal sanayide merkez olacağız

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı: Tarımsal sanayide merkez olacağız

Tokat’ya tarımsal sanayinin önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal sanayide Tokat’ın bir merkez olacağına yönelik inancımız tam. Tokat ekonomisinin temel yapıtaşını tarım sektörü oluşturuyor. Tokat, sahip olduğu potansiyelle Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu tek başına besleyebilir” dedi.

29.09.2021Ekonomi
Avcılarda halı yıkama yerinde sağlıksız koşulda bekletilen etlere el konuldu

Avcılar'da halı yıkama yerinde sağlıksız koşulda bekletilen etlere el konuldu

Avcılar'da sağlıksız koşullarda ve farklı malzemelerle kıyma çekildiği belirlenen halı yıkama dükkanı mühürlendi. Belediye ekiplerinin el koyduğu ürünlerle ilgili olay yerindeki bir yetkili, sokak hayvanlarına yem olarak dağıttığını iddia etti.

28.09.2021Haber
Avcılarda akılalmaz olay Halı yıkama dükkanında kıyma çektiler

Avcılarda akılalmaz olay! Halı yıkama dükkanında kıyma çektiler

Avcılar'da sağlıksız koşullarda ve farklı malzemelerle kıyma çekildiği belirlenen halı yıkama dükkanı mühürlendi. Belediye ekiplerinin el koyduğu ürünlerle ilgili olay yerindeki bir yetkili, sokak hayvanlarına yem olarak dağıttığını iddia etti.

28.09.2021Gündem
Sonbaharda kamp bir başka güzel... Uzmanlar önerdi: 7 şehirden 15 seçenek

Sonbaharda kamp bir başka güzel... Uzmanlar önerdi: 7 şehirden 15 seçenek

Ekim ayına sayılı günler kaldığına göre artık sonbahar kampı için hazırlık yapmanın zamanı geldi demektir. Çünkü ekim ile birlikte doğa tam anlamıyla güz renklerine bürünmüş oluyor ve ortaya harika manzaralar çıkıyor. Biz de uzmanlarımıza "En güzel sonbahar kampı nerede yapılır?" diye sorduk; 7 şehirden 15 kamp alanı önerdiler. Çoğu hem ücretsiz hem de bolca aktiviteyi barındırıyor.

25.09.2021Gündem
Temizlikte akıllı dönem

Temizlikte akıllı dönem

Robot süpürgeler, yapay zekâ destekli çamaşır ve bulaşık makineleri, uzaktan kontrol edilebilen hava temizleyiciler ve dahası... Günlük ev işlerinde hayatı kolaylaştıran, gelişmiş teknolojileriyle öne çıkan akıllı temizlik aletlerini inceledik.

25.09.2021Ekonomi
İstanbul’a 100 teknelik Karapark

İstanbul’a 100 teknelik Karapark

İstanbul’da 2012 yılından bu yana İstinye ve Tarabya’da teknelere denizde park hizmeti veren İSPARK bu kez Maltepe’de karada park hizmeti vermeye başladı.

23.09.2021Ekonomi
Kedi nasıl yıkanır Kedi normal su ve şampuanla yıkanır mı

Kedi nasıl yıkanır? Kedi normal su ve şampuanla yıkanır mı?

Kediler sık sık yıkanması uygun olan canlılar değildir. Ancak bazı durumlarda kedilerin yıkanması gerekebilir. Bu tür durumlarla karşılaşılması durumunda, kedileri uygun ve gerekli koşullarda yıkamak gerekir. Hem kedinin sağlığı hem de kişi açısından bazı durumlara dikkat etmek önemlidir. Kedileri yıkamanın belli bir sınırı bulunur. Bununla beraber kediler her yıkandığında, deri altlarında bulunan yağ tabakası incelir ve zayıflar. Bu durum da kedi sağlığı açısından çok olumsuzdur. Peki kedi nasıl yıkanır? Kedi normal su ve şampuanla yıkanır mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Çamaşır makinesi nasıl temizlenir, kireç sökücü dökülür mü Çamaşır makinesi kazan kireci nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir, kireç sökücü dökülür mü? Çamaşır makinesi kazan kireci nasıl temizlenir?

Her alanda işlerimizi kolaylaştırmak için kullanılan birçok elektronik eşya bulunuyor. Çamaşır makineleri de, herkesin kullandığı bir elektronik eşyadır. Çamaşır makinesini olan kişiler, nasıl temizleme yapacağı hakkında birçok araştırma yapabiliyor. Kireç sökücü dökülüp dökülmeyeceği de araştırılan bir bilgidir. Çamaşır makinesi nasıl temizlenir, kireç sökücü dökülür mü? Çamaşır makinesi kazan kireci nasıl temizlenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Kabuğundan bile içine bulaşıyorsa, nasıl korkmadan meyve yiyeceğiz 10 SORU 10 YANIT

Kabuğundan bile içine bulaşıyorsa, nasıl korkmadan meyve yiyeceğiz? 10 SORU 10 YANIT

2 yıl önce ailesiyle birlikte nar yiyen 4 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirmişti. Birkaç gün önce ise bu vakanın adli tıp raporu ortaya çıktı. Rapora göre küçük kızın yediği nara sıkılan tarım ilacından zehirlenerek öldüğü tespit edildi. Kabuğunu soyarak tükettiğimiz meyvelerde bile böyle bir tehlike varsa ‘asıl vitamini kabuğunda’ diye soymadan tükettiğimiz meyveler ne kadar riskli? Artık kabuğuyla ısırarak elma armut yiyemeyecek miyiz?

20.09.2021Gündem
Floridalılar havuz keyfini Türk tuzuyla sürüyor

Floridalılar havuz keyfini "Türk tuzu"yla sürüyor

ABD'nin, Miami başta olmak üzere tatil kentleriyle ünlü Florida eyaletindeki çok sayıda villanın yüzme havuzu, Tuz Gölü'nden hasat edilen tuzdan üretilen özel havuz tuzuyla temizleniyor.

15.09.2021Haber
15 Ekim hangi burç ve burcu ne 15 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Ekim hangi burç ve burcu ne? 15 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bugünde aynı ilgiyi gören Astroloji kadimden beri saygı görmüş bir alandır. Dünya ile gökyüzü yıldızlarının ve başka unsurların analiz edilip değerlendirildiği özel bir alandır. İşte ilgiyle okuyacağınız 15 Ekim burcu nedir, 15 Ekim hangi yükselen burçtur, özellikleri, 15 Ekim tarihinde meydana gelmiş olaylar, 15 Ekim doğumlu Türk ünlüler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
Okul çocuklarında ihmale gelmez 8 önlem

Okul çocuklarında ihmale gelmez 8 önlem!

Yazın kavurucu sıcaklarından sonbaharın serin ve yağışlı havasına geçtiğimiz bugünlerde okulların da açılıp kapalı ortamlarda zaman geçirilmesiyle üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış yaşanıyor. Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Serdar Baylançiçek, pandemi sürecinde okul dönemi çocuklarında alınacak basit ama etkili önlemleri anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

İstanbul'da ticari taksilere yönelik tepkiler artarken işin arka planında neler olduğu merak ediliyordu. Taksi plakası kiralamadan şoförün kazancına kadar birçok noktaya değindik. Her ay binlerce lira kazanan ve yüzde 92'si kirada olan ticari taksilerin vergi ödemediği gerçeği ortaya çıktı. Yasal boşluk nedeniyle kiralamadan doğacak olan vergiler hiçbir suretle tahsil edilmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman "Kiralamaya yönelik hiçbir vergi ödenmiyor. Galerici, mal sahibi ve kiracı bu işi kendi arasında yapıyor. Devlete bildirilmiyor." açıklamasında bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Son dakika: Okullarda yüz yüze eğitim başladı 81 ilde büyük heyecan

Son dakika: Okullarda yüz yüze eğitim başladı! 81 ilde büyük heyecan

Türkiye genelinde Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda bugünden itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitime başlandı. "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"ne göre, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek.

6.09.2021Gündem
Zil çaldı bütün okullar açıldı

Zil çaldı bütün okullar açıldı

Yüz yüze eğitimden uzak geçen bir buçuk yılın ardından okulöncesi ile ilk ve orta dereceli okullar yeniden tam zamanlı olarak eğitim öğretime açıldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci okulları, sınıfları doldurdu. Bir milyon 100 binden fazla öğretmen de okullarda, sınıflarda öğrencileriyle bir araya geldi.

6.09.2021Eğitim
Son dakika 12 yaş ve üstüne aşı randevuları sisteme tanımlandı

Son dakika! 12 yaş ve üstüne aşı randevuları sisteme tanımlandı

Son dakika haberi: Türkiye'de aşılamada 12 yaş ve üstüne Covid-19 aşı randevuları sisteme tanımlandı. Bakan Koca son yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından "12 yaş üstü kronik hasta olanlar için ayrıca tanımlama yaptık. 12 yaş üzeri zorunlu değil, tercihe bırakılması gerektiği kanaatindeyiz." diye açıklama yapmıştı.

5.09.2021Gündem
Okullara önlem rehberi

Okullara önlem rehberi

19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda 2021-2022eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde “Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” hazırlandı.

2.09.2021Eğitim
Rota aşısı ne zaman yapılır Rotavirüs aşı takvimi hakkında detaylar

Rota aşısı ne zaman yapılır? Rotavirüs aşı takvimi hakkında detaylar

Genellikle 4-5 yaş aralığındaki çocuklarda görülen rota virüsü kusma, ishal belirtileriyle kendini gösteriyor. Rota virüsü nedeniyle çok sayıda çocuğun hayatını ne yazık ki kaybetmesinin ardından rota aşısına olan önem her geçen gün artmaya başlıyor. Rota virüsüne karşı en iyi koruma yöntemi olan rota virüsü aşısının yapılması ile ilgili araştırmalar ebeveynler tarafından en çok araştırılan konular arasında güncelliğini koruyor. Peki, rota aşısı ne zaman yapılır? Rotavirüs aşı takvimi hakkında detaylar…

İshal bulaşıcı mı İshale ne iyi gelir

İshal bulaşıcı mı? İshale ne iyi gelir?

İshal, bulaşıcı etkisi bulunan mide ve bağırsak iltihabına verilen isimdir. Bu hastalıkta ishal ana bulgu olup, ishale bulantı, kusma, ateş ve karın ağrısı eşlik edebilir. Ancak ishalin birden fazla çeşidi bulunduğu için hastalığın nedenlerine bakılarak teşhis koymak daha doğru olacaktır. İshal türleri, genellikle bir virus veya bakteri, daha nadir olarak da bir parazitin vücuda alınmasıyla meydana gelir. Peki, ishal bulaşıcı mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

1.09.2021Sağlık
Son dakika... İstanbul için tehlike çanları... Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Son dakika... İstanbul için tehlike çanları... Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

İstanbul'da ağustos ayında günlük ortalama 3 milyon 340 bin metreküp su tüketilerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Barajlardaki doluluk oranı bir ayda yüzde 66,95'ten yüzde 57,74'e düştü. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ajlan Sunay, "Su tasarrufunun milli bir politika olarak ele alınması ve uyarıların daha baskın şekilde devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

1.09.2021Gündem
Arnica Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Arnica Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Arnica Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Arnica Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Günümüzde insan hayatını kolaylaştıran pek çok küçük elektrikli ev aletleri bulunmaktadır. Özellikle kadınların ilgi odağı haline gelen bu küçük elektrikli ev aletleri pek çok alanda kullanılabilmektedir. Kullanımlarının kolay olması ve küçük olmalarından dolayı pek çok yere taşınabilmeleri insanlar tarafından tercih edilmelerinin sebepleri arasında gösterilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile insanların yapabileceği birçok iş makineler tarafından yapılır hale gelmiştir. Arnica markası da insanlara bu alanda hizmet sunan bir firma olarak değerlendirilmektedir. Peki, Arnica hangi ülkenin markası ve nerede üretilmektedir? Arnica ne zaman kuruldu, sahibi kimdir, kısaca tarihçesi nedir? İşte, Arnica markası hakkında bilinmesi gereken detaylar.

31.08.2021Araştırma
Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor! İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze uyum eğitimleri yarın başlayacak ve 3 gün sürecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı, diğer tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi günü Kovid-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze yürütülecek. İşte yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen tüm detaylar...

31.08.2021Gündem
Madde madde yüz yüze eğitim

Madde madde yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü COVID-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacak. Yüz yüze eğitimler, tıpkı COVID-19 salgını öncesinde olduğu gibi ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

31.08.2021Eğitim
Avrupa’nın en yüksek çelik binası

Avrupa’nın en yüksek çelik binası

Bayraklı’ya Avrupa’nın en yüksek çelik binasını inşa ettiklerini söyleyen Biva A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz, “Artık tüketiciler yaşamak istedikleri binaların deprem yönetmeliğine uygun yapılıp yapılmadığını sorguluyor, üzerine gidiyor ve araştırmalar yapıyor” dedi.

31.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

5 adımda okula dönüş

Yüz yüze eğitim uzun bir aradan sonra haftanın beş günü ve tam gün başlıyor, 18 milyondan fazla öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen okullarına, sınıflarına kavuşuyor. Peki koronavirüs konusunda önlemler nasıl alınacak? İşte 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren okullarda uygulanacak tedbirler:

4.09.2021