EKSTRA
MENÜ

Büyükçekmece

Büyükçekmece ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Büyükçekmece haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.463 Büyükçekmece haberi bulunmuştur.

Büyükçekmece, İstanbul'un batısında bulunan bir ilçesidir. Doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle güneyde Marmara Deniziyle çevrilmiştir. Yüzölçümü 196 km²'dir. 1987'ye kadar Çatalca'ya bağlı bucak merkeziyken ilçe olmuş ve 2009'daki idari yapılanma değişikliklerine kadar Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerine komşu olmuştur. Bu yılda yapılan değişikliklerde Gürpınar, Beylikdüzü (eskiden Kavaklı) ve Yakuplu beldeleri Beylikdüzü; Esenyurt ve Kıraç beldeleri Esenyurt; Bahçeşehir beldesi de Başakşehir ilçelerine bağlanınca ilçenin alanı büyük ölçüde küçülmüş, yalnız lağvedilen Çatalca'nın Muratbey ve Silivri'nin Celaliye-Kamiloba beldelerinin katılımıyla batı yönünde ilçe genişlemiştir. Ayrıca lağvedilen Tepecik, Mimarsinan ve Kumburgaz beldelerinin mahalleleri de Büyükçekmece Belediyesi sınırlarına katılmıştır.

Büyükçekmece Haberleri

Büyükçekmece Basketbol 75-88 TOFAŞ

Büyükçekmece Basketbol 75-88 TOFAŞ

ING Basketbol Süper Ligi'nin 17. haftasında TOFAŞ, deplasmanda Büyükçekmece Basketbol'u 88-75 yendi.

16.01.2021Basketbol
İstanbulda sular çekildi, atıklar ortaya çıktı 40 ton...

İstanbul'da sular çekildi, atıklar ortaya çıktı! 40 ton...

İstanbul'da kuraklık nedeniyle suların çekildiği baraj havzalarından 40 ton atık çıktı. Baraj havzalarının temizlenmesi sırasında 1400 personel ve 200 araç görev aldı.

16.01.2021Gündem
Meteoroloji uyarmıştı, İstanbul’da kar hazırlığı başladı

Meteoroloji uyarmıştı, İstanbul’da kar hazırlığı başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar uyarısının ardından İstanbul'un belirli noktalarında kar küreme araçları beklemeye başladı. D-100 Karayolu’nun bazı noktalarına da tuz çuvalları yerleştirildi.

14.01.2021Gündem
Yağışların ardından İstanbul barajlarındaki son durum nedir Su seviyesi 5,5 arttı

Yağışların ardından İstanbul barajlarındaki son durum nedir? Su seviyesi 5,5 arttı

Kurak geçen bir yılın ardından İstanbul barajlarındaki su seviyelerinde ciddi düşüşler meydana gelmiş ve su seviyesi kritik düzeye düşmüştü. Geçtiğimiz haftadan bu yana İstanbul'da yaşanan yağışların ardından iyi haber geldi. Devam eden yağışlar barajlardaki su seviyesini 5,5 artırarak yüzde 19'lara kadar düşen seviyeyi yüzde 24.66'ya yükseltti..

13.01.2021Gündem
İstanbula güzel haber... Barajlarda 5 günde yüzde 5ten fazla artış

İstanbul'a güzel haber... Barajlarda 5 günde yüzde 5'ten fazla artış

İstanbul'da cumartesi sabahından beri etkili olan yağmurla birlikte barajlardaki doluluk oranı da artı ve yüzde 24.66'ya ulaştı.

13.01.2021Gündem
Ekmek kasalı soygun

Ekmek kasalı soygun

İstanbul’da maskeli soyguncular, Bakırköy, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Kadıköy, Güngören, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Başakşehir ve Ümraniye’de aralarında kuyumcu dükkânlarının da bulunduğu 7 işyerini ve 2 evi soydu, 5 açıktan hırsızlık gerçekleştirdi. Soyguncuların kuyumcu dükkânlarına girerek altınları ekmek kasalarına doldurduklarını belirledi.

12.01.2021Gündem
Yağışların ardından barajlardaki son durum.. İki günlük yağış İstanbulun barajlarına yüzde 2 katkı yaptı

Yağışların ardından barajlardaki son durum.. İki günlük yağış İstanbul'un barajlarına yüzde 2 katkı yaptı

İstanbul'da yağışlı geçen hafta sonunun ardından vatandaşlar kurak geçen yılın ardından barajlardaki su seviyesinin nasıl etkilendiğini merak ediyorlardı. Hafta sonu aralıklı yağış sonrası İstanbul'da barajlardaki su seviyesi ortalaması 1,97 puanlık artışla yüzde 21,13'e çıktı.

11.01.2021Gündem
Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü Kızı Ecemsu Özütemiz o günü böyle anlatmıştı

Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü? Kızı Ecemsu Özütemiz o günü böyle anlatmıştı

Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü? Kızı Ecemsu Özütemiz o günü böyle anlatmıştı. Türk halk müziğinin sevilen sesi Kıvırcık Ali, ölümünün 10'uncu yılında türküleriyle anılıyor. 'Kıvırcık Ali' olarak tanınan ve 2011'de hayatını kaybeden Ali Özütemiz'in kızı Ecemsu Özütemiz ve oğlu Eren Özütemiz ölüm haberini aldıkları anları katıldıkları programda anlatmıştı. Peki, Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü?

11.01.2021Magazin
Aliağa Petkimspor 98-77 Büyükçekmece Basketbol

Aliağa Petkimspor 98-77 Büyükçekmece Basketbol

ING Basketbol Süper Ligi 16. haftanın son maçında Aliağa Petkimspor, Büyükçekmece Basketbol'u 98-77 yendi.

10.01.2021Basketbol
İstanbulun barajlarındaki su miktarı hangi seviyede İşte 10 Ocak barajlardaki son durum

İstanbul'un barajlarındaki su miktarı hangi seviyede? İşte 10 Ocak barajlardaki son durum

Kuraklık riski altındaki İstanbul'da yağan yağmur sevindirdi. Beklenen mevsimsel yağışların düşmemesi nedeniyle ekim ayından bugüne barajlarda yüzde 50 oranında su kaybeden İstanbul, yağışlı havanın etkisi altına girdi. Peki, İstanbul'un barajlarındaki su miktarı hangi seviyede?

10.01.2021Gündem
Küçükçekmecede hırsızlık şüphelisi 4 kişi yakalandı

Küçükçekmece'de hırsızlık şüphelisi 4 kişi yakalandı

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde hırsızlık yaptıkları belirlenen 4 şüpheli yakalandı.

10.01.2021Gündem

Yerli aşıda kullanılacak malzemelerle dolu olan TIR'ı çaldılar!

İstanbul Büyükçekmece'de bulunan nakliye firmasından içi Almanya'dan ithal edilen yerli koronavirüs aşısında kullanılacak 1 milyon 234 bin lira değerindeki malzeme ile dolu TIR çalındı. Yerli aşı geliştirmek için çok önemli olduğu öğrenilen çalınıp bulunan malzemeler Adıyaman'da bulunan aşı geliştirilen firmaya ulaştırıldı. Nakliye firması sahibi Hidayet Dalkılıç, hırsızların aşıları ve değerini bilemediklerini belirterek, "Onun farkına varmamışlar. Varsalardı, götürürlerdi." dedi.

8.01.2021Haber
Yerli aşı malzemeleri çalınmıştı Onun farkına varmamışlar. Varsalardı...

Yerli aşı malzemeleri çalınmıştı! 'Onun farkına varmamışlar. Varsalardı...'

İstanbul Büyükçekmece'de bulunan nakliye firmasından içi Almanya'dan ithal edilen yerli koronavirüs aşısında kullanılacak 1 milyon 234 bin lira değerindeki malzeme ile dolu TIR çalındı. Yerli aşı geliştirmek için çok önemli olduğu öğrenilen çalınıp bulunan malzemeler Adıyaman'da bulunan aşı geliştirilen firmaya ulaştırıldı. Nakliye firması sahibi Hidayet Dalkılıç, hırsızların aşıları ve değerini bilemediklerini belirterek, "Onun farkına varmamışlar. Varsalardı, götürürlerdi." dedi.

8.01.2021Gündem
Bakıcı düştü mü atıldı mı

Bakıcı düştü mü atıldı mı?

Büyükçekmece’de bakıcılık yapan Türkmen Muhabbat Meremglyyeva (38), 3. kattan düşerek öldü. O sırada evde bulunan 5 kadın, bakıcının pencereden atladığını söyledi. Fakat maktulün bileğinde evde bulunan Ülkü Ç.’ye ait diş izleri saptandı. Ayrıca Ülkü Ç.’nin telefonundan CİMER’e ‘O kadını ben ittim aşağı’ mesajı gönderildiği ortaya çıktı.

8.01.2021Gündem
Frutti Extra Bursaspor 89-81 Büyükçekmece Basketbol

Frutti Extra Bursaspor 89-81 Büyükçekmece Basketbol

ING Basketbol Süper Ligi'nin 9. hafta erteleme maçında Frutti Extra Bursaspor, Büyükçekmece Basketbol'u 89-81 yendi.

7.01.2021Basketbol
Yerli aşı için ithal edilen malzemeleri çalan çete yakalandı

Yerli aşı için ithal edilen malzemeleri çalan çete yakalandı

Tüm dünyada can almaya devam eden koronavirüs salgınına engel olmak için yerli aşı geliştirmeye çalışan özel bir firmanın ithal ettiği malzemeleri çalan çete son dakika yakalandı. Yerli aşı geliştirmek için çok önemli olduğu öğrenilen çalınıp bulunan malzemeler, olay sonrasında 'Acil' olarak Adıyaman'da bulunan aşı geliştirilen firmaya ulaştırıldı.

7.01.2021Haber
Özel bir firmanın yerli aşı için ithal edilen malzemelerini çaldılar

Özel bir firmanın yerli aşı için ithal edilen malzemelerini çaldılar!

Tüm dünyada can almaya devam eden koronavirüs salgınına engel olmak için yerli aşı geliştirmeye çalışan özel bir firmanın ithal ettiği malzemeleri çalan çete yakalandı. Yerli aşı geliştirmek için çok önemli olduğu öğrenilen çalınıp bulunan malzemeler  'Acil' olarak Adıyaman'da bulunan aşı geliştirilen firmaya ulaştırıldı.

7.01.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek 5 Ocak Salı günü başlamıştı - İşte İSKİ su kesintisi programı

Sular ne zaman gelecek? 5 Ocak Salı günü başlamıştı - İşte İSKİ su kesintisi programı

İSKİ'den İstanbul'un bazı ilçeleri için su kesintisi uyarısı geldi. TCDD karayolu üst geçidi işi kapsamında Şahintepe-Esenyurt ana isale hattında zorunlu olarak deplase bağlantı çalışmaları nedeniyle İstanbul'un çeşitli ilçelerinde su kesintisi yaşanıyor. İSKİ'den yapılan açıklamaya göre İstanbul'da 5 Ocak 2021 Salı günü başlayan su kesintisi, 7 Ocak 2021 Perşembe gününe kadar devam edecek. Peki, sular ne zaman gelecek?

6.01.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ’den 30 saatlik İstanbul su kesintisi hakkında açıklama İşte kesinti yaşanacak semtler

Sular ne zaman gelecek? İSKİ’den 30 saatlik İstanbul su kesintisi hakkında açıklama! İşte kesinti yaşanacak semtler

İstanbul 6 Ocak su kesintisi programı, İSKİ'nin açıklamasıyla beraber İstanbullu vatandaşların gündemine geldi. Yapılan açıklamaya göre Eenyurt, Başakşehir, Avcılar, Büyükçekmece ve Arnavutköy ilçelerinin bazı mahallelerini etkileyecek kesinti 30 saat boyunca devam edecek. Şahintepe-Esenyurt ana isale hattında yapılacak çalışma nedeniyle kesinti olacak. Su kesintisinin yaşanacağı ilçeler İSKİ'nin su kesintisi programında mahalle mahalle açıklandı. İşte, İSKİ 30 saatlik su kesintisi olan ilçeler ve mahalleler.

5.01.2021Gündem
İstanbulda 30 saatlik su kesintisi hazırlığı...

İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi hazırlığı...

İSKİ, İstanbul'da bir çok ilçesinde alt yapı çalışmaları nedeniyle su kesintisi yapılacağını duyurdu. İstanbul'da Şahintepe-Esenyurt ana isale hattında yapılacak çalışma nedeniyle 6 ilçede 30 saat su kesintisi yaşanacağı açıklanmasının ardından, birçok kişi su bidonları alma telaşına düştü.  Esenyurt’ta bir su satıcısı ise, “Satışlar patladı. 3 TIR  su sattık. Yani 3900 bidon su yapıyor. 1 alan 3 aldı, 5 aldı" dedi.

5.01.2021Gündem
Misli.com 3. Ligde 17. maç haftası yarın oynanacak

Misli.com 3. Lig'de 17. maç haftası yarın oynanacak!

Futbolda Misli.com 3. Lig'de yarın 2 ve 3. Gruplarda ilk yarının son haftası olan 17. hafta maçlarının tamamı yarın oynanacak. 4. Grupta ise 17. hafta müsabakaları ise 1 maç dışında yarın sona erecek.

5.01.2021Futbol
İstanbulda uyuşturucu operasyonu: Böyle yakalandılar

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu: Böyle yakalandılar

İstanbul'un Esenyurt, Büyükçekmece, Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinde uyuşturucu operasyonu yapıldı. Operasyona özel harekat ekipleri de destek verirken, 36 şüpheli gözaltına alındı. Büyükçekmece'de 5 kişinin gözaltına alındığı baskında ise hareketli dakikalar DHA kamerasına yansıdı.

5.01.2021Haber
İstanbuldaki uyuşturucu operasyonunda hareketli dakikalar Böyle yakalandılar

İstanbul'daki uyuşturucu operasyonunda hareketli dakikalar! Böyle yakalandılar

İstanbul'un Esenyurt, Büyükçekmece, Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinde uyuşturucu operasyonu yapıldı. Operasyona özel harekat ekipleri de destek verirken, 36 şüpheli gözaltına alındı. Büyükçekmece'de 5 kişinin gözaltına alındığı baskında ise hareketli dakikalar DHA kamerasına yansıdı.

5.01.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Tarihi köprüler turizme açılıyor

Bakan Karaismailoğlu: Tarihi köprüler turizme açılıyor

Tarihi köprülerin turizme kazandırıldığını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003’ten bugüne 373 köprünün restorasyon çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

5.01.2021Ekonomi
Kahraman mahalleli

Kahraman mahalleli

Gasp çetesinin üyeleri, bankadan 530 bin TL çeken İ.Y.’nin aracını durdurup başına tabanca kabzasıyla vurarak içi para dolu çantayı aldı. Mahalle sakinleri gaspçılara müdahale edip çantayı geri almayı başardı.

5.01.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Tarihi köprüler turizme kazandırılıyor

Bakan Karaismailoğlu: Tarihi köprüler turizme kazandırılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tarihi köprülerin turizme kazandırıldığını belirterek, 2003'ten bugüne 373 köprünün restorasyon çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

4.01.2021Ekonomi
Site aidatları kirayla yarışıyor 3500 liraya kadar çıkıyor

Site aidatları kirayla yarışıyor! 3500 liraya kadar çıkıyor

İstanbul'da semte göre aidatlar değişiklik gösterse de kirayla orantılı bakıldığında yükseklikler göze çarpıyor. Çoğu aktiviteden faydalanmayan apartman sakinleri ödedikleri yüksek aidatlardan dert yanıyor.

4.01.2021Ekonomi
İstanbulun bu ilçelerinde yaşayanlar dikkat 30 saatlik su kesintisi.. Hangi ilçelerde su kesintisi olacak

İstanbul'un bu ilçelerinde yaşayanlar dikkat! 30 saatlik su kesintisi.. Hangi ilçelerde su kesintisi olacak?

İstanbul'un bir çok ilçesinde alt yapı çalışmaları nedeniyle su kesintileri yaşanacak. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) Şahintepe-Esenyurt ana isale hattında yapacağı çalıma nedeniyle Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Büyükçekmece ve Arnavutköy ilçelerinin bazı mahallelerine 30 saat süreyle su verilemeyecek.

4.01.2021Gündem
İSKİ açıkladı 6 ilçede 30 saatlik su kesintisi

İSKİ açıkladı! 6 ilçede 30 saatlik su kesintisi

İstanbul'un Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Büyükçekmece, Arnavutköy ve Çatalca ilçelerinde 30 saat sürecek su kesintisi yaşanacak.

4.01.2021Gündem
İstanbulun barajlarındaki su miktarı hangi seviyede İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul'un barajlarındaki su miktarı hangi seviyede? İşte İstanbul barajlarındaki son durum

Ülkemizde kurak bir yılın geçmesiyle birlikte özellikle İstanbul barajlarındaki son durum alarm veriyor. Kış aylarına karşın beklenen yağışı alamayan İstanbul'un su kaynağı olan barajlardaki su seviyesi ortalaması, yüzde 19,79 ile son 15 yılın en düşük düzeyinde bulunuyor. İstanbul’da kış döneminde günlük ortalama 2,8 milyon metreküp su tüketiliyor.

4.01.2021Gündem
Büyükçekmece gölü havzasında tepki çeken görüntü Kaçak hafriyatla doldu

Büyükçekmece gölü havzasında tepki çeken görüntü! Kaçak hafriyatla doldu

İSTANBUL'da döküm sahalarına para vermek istemeyen kişilerin hedefi tarım alanları oluyor. Büyükçekmece gölü su havzasındaki tarım alanları içinden geçen yollar, kaçak hafriyat döküm alanına dönüşmüş durumda.

4.01.2021Gündem
Aidatlar cep yakıyor

Aidatlar cep yakıyor

İstanbul’da site sakinlerinin ödediği aidatlar kira fiyatlarını buldu. Yapılan araştırmaya göre markalı konut projelerinde 100 metrekarelik daireler için ödenen ortalama aylık aidat bedeli 400-450 TL olurken, Şişli ve Beşiktaş’ın ortalaması 1000 liraya yaklaştı. En yüksek aidatlara bakıldığında ise aylık ödeme 3 bin 500 lirayı buluyor. Site aidatlarına yapılan ortalama zam ise yüzde 10-15 arasında.

3.01.2021Ekonomi
Omar Elabdellaouinin fotoğrafını sızdıran görevli için verdiği cevap ortaya çıktı

Omar Elabdellaoui'nin fotoğrafını sızdıran görevli için verdiği cevap ortaya çıktı!

Galatasaray'ın Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui, yılbaşı gecesi evinde çocuklarını eğlendirmek isterken elinde havai fişek patlaması sonucu yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Omar'ın oturduğu sitenin ambulans görevlisi, futbolcunun yaralı halinin fotoğrafını çekip sosyal medyaya sızdırmış ve büyük tepki çekmişti. Galatasaray cephesi, fotoğrafı sızdıran kişi için gereken yasal adımların atılacağını duyurdu. Bu gelişme üzerine Omar Elabdellaoui'nin verdiği cevap ortaya çıktı.

2.01.2021Futbol
Bir garip yılbaşı Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbulun sessizliği

Bir garip yılbaşı! Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbul'un sessizliği

Koronavirüs salgını ve etkileri nedeniyle tarihte her zaman özel bir şekilde anılacak 2020’nin son gecesi de pandeminin gölgesinde geçti. Pek çok ezberin bozulduğu eski yılın ardından yeni yılın ilk dakikalarına da insanoğlunun inadı damga vurdu: Tüm zararlarına rağmen havai fişekli kutlamaların son kurbanı Galatasaraylı Omar oldu, villa partilerine getirilen yasağa aldırış etmeyenler yine koronaya kafa tuttu. 2021’i sessiz sokaklarıyla karşılayan İstanbul ise salgınla mücadelede örnek bir fotoğraf verdi.

2.01.2021Gündem
Hayalet firarda

Hayalet firarda

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürüldüğü olayda yargılanarak beraat eden, başka bir suçtan tutuklu yargılanırken pandemi nedeniyle cezaevinden izinli çıkan ‘Hayalet Orhan’ lakaplı Orhan Ünğan, sahte kimlikle yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

2.01.2021Gündem
Galatasarayda Abdurrahim Albayraktan Omar Elabdellaoui açıklaması

Galatasaray'da Abdurrahim Albayrak'tan Omar Elabdellaoui açıklaması

Galatasaray'ın Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui, evinde yılbaşını kutlarken elinde havai fişek patlaması sonucu yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Omar'ı hastanede ziyaret eden Galatasaray ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak, çıkışta açıklamalarda bulundu.

1.01.2021Futbol
Müge Anlı ile Tatlı Sert’in eksikliği dikkat çekti – Müge Anlı bugün yok mu, saat kaçta yayınlanacak

Müge Anlı ile Tatlı Sert’in eksikliği dikkat çekti – Müge Anlı bugün yok mu, saat kaçta yayınlanacak?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının 1 Ocak tarihli yayın akışında yer almaması soru işaretlerine neden oldu. Hafta içi her gün aynı saatte yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert, 31 Aralık Perşembe günü yayınlanmıştı. Anlı, programının yeni bölüm tarihiyle ilgili de açıklamada bulunmuştu. Peki, Müge Anlı bugün yok mu?

1.01.2021Televizyon
Büyükçekmecede 8 katlı iş yerindeki yangın korkuttu

Büyükçekmece'de 8 katlı iş yerindeki yangın korkuttu

Büyükçekmece'de bulunan 8 katlı bir işyerinin deposunda yangın çıktı. Yangın sırasında bir camın patlamasıyla kafasına cam parçaları isabet eden bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yangını izleyip, görüntülemeye çalışan kalabalık, salgını unutarak sosyal mesafeyi hiçe saydı.

31.12.2020Haber
İstanbulda 8 katlı iş yerinde yangın çıktı O gözyaşlarına boğuldu diğerleri ise...

İstanbul'da 8 katlı iş yerinde yangın çıktı! O gözyaşlarına boğuldu diğerleri ise...

İstanbul Büyükçekmece'de 8 katlı bir iş yerinde yangın çıktı. yangın sırasında iş yerinin camları patladı. Kırılan camların isabet ettiği bir kişi hastaneye kaldırılırken, itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Öte yandan, yangını izlemeye gelen kişiler dikkat çekti. Bir grup koronavirüs salgınını ve sosyal mesafeyi umursamadan itfaiyenin çalışmalarını izlerken, iş yerinde çalıştığı öğrenilen bir kadın ise 'Ablam içeride arıyor cevap vermiyor. Çıkmadı içeriden.' diyerek göz yaşı döktü.

31.12.2020Gündem
Misli.com 3. Ligde 16. hafta maçları oynandı Toplu sonuçlar...

Misli.com 3. Lig'de 16. hafta maçları oynandı! Toplu sonuçlar...

Futbolda Misli.com 3. Lig'de 2, 3 ve 4. Grup'ta 16. hafta maçlarına devam edildi.

30.12.2020Futbol
Çok ciddi sıkıntı var diyerek uyarıda bulundu: Yağışlar Ocak-Şubat’ta normale dönse bile...

'Çok ciddi sıkıntı var' diyerek uyarıda bulundu: Yağışlar Ocak-Şubat’ta normale dönse bile...

İstanbul ve Türkiye kuraklık alarmı veriyor. Kış yağışlarının yok denecek kadar az olması nedeniyle barajlardaki doluluk oranı da her geçen gün daha da düşüyor. Konuyla ilgili olarak Sazlıdere Barajı'nın tam ortasından yayın yapan CNN TÜRK Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, "Sazlıdere Barajı'nın ortalarına geldik. Çamura bile batmıyorum, toprak direkt. O kadar su azalmış." ifadelerini kullandı. Kar yağışının önemine dikkat çeken Sürmeli, "Yağışlar Ocak-Şubat’ta normale dönse de yine düşük olacak. Gelecek yıl da kuraklığa devam edersek çok ciddi sıkıntı var. Şu an için bir tasarruf tedbiri alınması gerekiyor." diye konuştu.

30.12.2020Gündem
Büyükçekmecede gökkuşağı görüntüsü

Büyükçekmece'de gökkuşağı görüntüsü

İstanbul’da akşam saatlerinde yer yer etkili olan yağış gün batımı ile birlikte gökkuşağının oluşmasına neden oldu. Büyükçekmece semaları adeta renk cümbüşü yaşandığı anlar havadan görüntülendi. Gökkuşağı yaklaşık 15 dakika görüldükten sonra gözden kayboldu.

29.12.2020Güncel
İstanbul barajlarındaki su seviyesi son durum: 10 yılın en düşüğünde

İstanbul barajlarındaki su seviyesi son durum: 10 yılın en düşüğünde

Bu yıl ülkemizde kurak bir sezon yaşanmasının ardından sık sık İstanbul ve İzmir barajlarındaki su miktarları kentte yaşayan vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. İstanbul'un su kaynağı olan barajlardaki su seviyesi yüzde 20,93 ile son 10 yılın en düşük seviyesinde seyrediyor. İşte yapılan açıklama ve gelen son veriler

28.12.2020Gündem
Misli.com 3. Ligde 16. maç haftası yarın başlıyor

Misli.com 3. Lig'de 16. maç haftası yarın başlıyor!

Futbolda Misli.com 3. Lig'de 16. hafta mücadelesi, 3. grupta yarın yapılacak tek maçla başlayacak.

28.12.2020Futbol
Büyükçekmece Basketbol: 66 - Lokman Hekim Fethiye Belediyespor: 59

Büyükçekmece Basketbol: 66 - Lokman Hekim Fethiye Belediyespor: 59

ING Basketbol Süper Ligi'nin 14. haftasında Büyükçekmece Basketbol, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'u 66-59 yendi.

26.12.2020Basketbol
Elazığ ve çevre illerde hissedilen 4.1 büyüklüğünde deprem.. İşte bölgeden gelen ilk haberler

Elazığ ve çevre illerde hissedilen 4.1 büyüklüğünde deprem.. İşte bölgeden gelen ilk haberler

Son dakika deprem haberleri ile ilgili açıklama geldi. Vatandaşlar nerede deprem oldu ve deprem mi oldu sorusunun cevabını internetten öğrenmek istiyorlar. Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 14.09'da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD depremin derinliğini 11.57 kilometre olarak duyurdu. İşte gerçekleşen son depremlerin listesi

26.12.2020Gündem
Son dakika haberi... İstanbulu soyup soğana çeviren suç makinası yakayı ele verdi

Son dakika haberi... İstanbul'u soyup soğana çeviren suç makinası yakayı ele verdi

İstanbul'da 3 ay içinde 20 eve girip 500 bin TL'lik vurgun yapan 20 yaşındaki firari hırsız Kuruçeşme'de yakalandı. 'Çocuğunu kasten öldürmek' suçuyla birlikte 5 farklı suçtan sabıkası bulunan hırsız Ahmet A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

26.12.2020Haber
Son dakika haberi... İstanbulu soyup soğana çevirdi Suç makinası yakayı ele verdi

Son dakika haberi... İstanbul'u soyup soğana çevirdi! Suç makinası yakayı ele verdi

İstanbul'da 3 ay içinde 20 eve girip 500 bin TL'lik vurgun yapan 20 yaşındaki firari hırsız Kuruçeşme'de yakalandı. 'Çocuğunu kasten öldürmek' suçuyla birlikte 5 farklı suçtan sabıkası bulunan hırsız Ahmet A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

26.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bursaspor’da potansiyel var

Avrupa’daki son randevularda gelen galibiyetler, toparlanma sinyalleri oluştururken; Büyükçekmece mücadelesiyle birlikte bench katkısının ne denli önemli olduğunu gördük.

9.01.2021

Bu yağmur da kurtarmaz!

Dünya ve Türkiye çok sıkıntılı, krizli bir süreçten geçiyor. Salgın yetmiyormuş gibi, Türkiye bir kuraklık tehdidi altında, tehlike giderek ciddileşiyor.

5.01.2021