Büyükçekmece'de cesedini balıkçılar bulmuştu! Sedef Güler’in katil zanlısı Edirne'de yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 16, 2024 12:46

İstanbul Büyükçekmece'de denizde halıya sarılmış ve ayaklarına ağırlık bağlanmış halde cesedi bulunan Sedef Güler’in katil zanlısı Yavuz Güngör Edirne'nin Yunanistan'a sınır köyü Elçili'de yakalandı. Güngör'ün ifadesinde, alkol ve uyuşturucu kullandıktan sonra Güler'in nefes almadığını fark ettiğini, daha sonra da halıyı sarıp deniz attığını itiraf ettiği öğrenildi.

Haberin Devamı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Büyükçekmece'de denizde halıya sarılı cesedi bulunan Sedef Güler'in cinayet şüphelisi Yavuz Güngör'ün Edirne'de olduğunu belirledi. Güngör, gece yarısı merkeze bağlı Elçili köyünde düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

İncelemede Güngör'ün, 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçundan 8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası, 'Hükümlü ve tutuklunun kaçması', 'Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma', 'Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' ve 'Kasten öldürme' suçlarından arandığı belirlendi.

Büyükçekmecede cesedini balıkçılar bulmuştu Sedef Güler’in katil zanlısı Edirnede yakalandı

Haberin Devamı

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Yavuz Güngör'ün ifadesinde, alkol ve uyuşturucu kullandıktan sonra Sedef Güler'in nefes almadığını fark ettiğini, daha sonra da halıyı sarıp deniz attığını söylediği öğrenildi. Güngör, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Büyükçekmecede cesedini balıkçılar bulmuştu Sedef Güler’in katil zanlısı Edirnede yakalandı

İSTANBUL POLİSİNE TESLİM EDİLDİ

İstanbul'da denizde halıya sarılı cesedi bulunan Sedef Güler'in Edirne'de yakalanan cinayet şüphelisi Yavuz Güngör, çıkarıldığı adliyede Cumhuriyet Başsavcılığı talimat bürosunun kararıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Edirne'den alınan Güngör, soruşturmasının yürütüleceği İstanbul'a götürüldü.

HALI YIKAMA FİŞİ ŞÜPHELİYE GÖTÜRMÜŞTÜ

2 şüphelinin gözaltına alındığı olaya ilişkin Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro dedektifleri her detayı inceledi. Genç kızın cansız bedeninin sarılı olduğu halının üzerinde bulunan yıkama fişinden önce halı yıkamacıya ardından Fırat B. isimli şahsa ulaşıldı.

EVDE KAN İZLERİ BULUNDU

Operasyonda Fırat B. (53) ve Onur Ö. isimli şüpheliler de gözaltına alınmıştı. Görüntülerde ise aracı süren kişinin 8 yıl kesinleşmiş cezası bulunan uyuşturucudan sabıkalı Yavuz G., yanındaki kişinin de Fırat B. olduğu ortaya çıktı. Olayın gerçekleştirildiği düşünülen evde yapılan aramalarda genç kızın boğularak öldürülmesinde kullanıldığı düşünülen eşarp, kaşkol ve ip incelenmek üzere kriminal laboratuvara gönderildi.

Haberin Devamı

Fırat B., emniyetteki sorgusunda “Y.G. beni aradı. Eve gittiğimde kız ölmüştü. Nalburdan zincir ve kilit alıp cesedi halıya sardık. Üzerine zincir ile dambıl bağlayıp otomobile taşıdık. Sonra da köprüden attık. Kızı ben öldürmedim’’ dedi. Polisin kiralık evde yaptığı incelemelerde kan izleri de bulundu.

SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada, Sedef Güler’in son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, 5 Haziran 2024 tarihinde saat 01.48’de Sedef Güler ve Yavuz G.'nin, birlikte cinayetin işlendiği eve doğru yürüdükleri görülüyor. Bu görüntülerden yaklaşık 11 saat sonra saat 13.40’da aynı güvenlik kamerasının açısına bu kez elinde poşetle gelen Fırat B. giriyor.

Haberin Devamı

Büyükçekmecede cesedini balıkçılar bulmuştu Sedef Güler’in katil zanlısı Edirnede yakalandı

KAYIP BAŞVURUSU YAPILMIŞ

Anne ve babası ayrı olan genç kızın, annesi ile Avcılar’da kaldığı öğrenildi. Aile, 4 gündür genç kızdan haber alamadığı için 6 Haziran’da annesinin kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Sedef Güler’in kız kardeşi ise sosyal medya hesabından ‘4 gündür haber alamıyoruz, kayıp’ diye fotoğraf paylaşmıştı.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!