EKSTRA
MENÜ

Uluslararası Ceza Mahkemesi

Uluslararası Ceza Mahkemesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uluslararası Ceza Mahkemesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.581 Uluslararası Ceza Mahkemesi haberi bulunmuştur.

Uluslararası Ceza Mahkemesi Haberleri

Türkiye ve dünyadan İsrail’e büyük tepki

Türkiye ve dünyadan İsrail’e büyük tepki

İsrail’in Filistin’in Gazze bölgesine yönelik hava saldırıları sonrası Türkiye’nin birçok şehrinde protesto gösterileri düzenlendi. MHP Lideri Bahçeli, İsrail'in insanlık suçu işlediğini belirterek, “İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir" dedi. Uluslararası kuruluşlar ise İsrail'in hukuku çiğneyen saldırılarının biran önce sonlanması çağrısında bulundu.

12.05.2021Dünya
Devlet Bahçeliden İsraile sert tepki

Devlet Bahçeli'den İsrail'e sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İsrail güvenlik güçleri en iyi bildikleri terör yöntemlerini kullanarak Filistinli sivillere ateş yağdırmaktadır. İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir" dedi.

11.05.2021Haber
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden İsraile sert tepki: Bedelini ödemelidir

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den İsrail'e sert tepki: Bedelini ödemelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İsrail güvenlik güçleri en iyi bildikleri terör yöntemlerini kullanarak Filistinli sivillere ateş yağdırmaktadır. İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir" dedi.

11.05.2021Gündem
Son dakika... Adalet Bakanlığı’ndan 10 soruda Bıden’a ‘soykırım’ yanıtı

Son dakika... Adalet Bakanlığı’ndan 10 soruda Bıden’a ‘soykırım’ yanıtı

ABD Başkanı Joe Biden’ın, 24 Nisan’da 1915 olaylarının yıldönümüyle ilgili yaptığı açıklamada ‘soykırım’ ifadesini kullanmasının siyasi yansımaları sürerken, gözler hukuken bu açıklamanın ne anlama geldiğine ve sonuçlarına çevrildi. 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen bir mahkeme kararı yok. Adalet Bakanlığı’na göre esasen ve usulen böyle bir mahkeme kararı verilmesi mümkün değil. Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına göre 10 soruda soykırım iddialarının hukuki çerçevesi şöyle:

27.04.2021Gündem
Adalet Bakanlığından Joe Bidenın sözleri hakkında açıklama

Adalet Bakanlığı'ndan Joe Biden'ın sözleri hakkında açıklama

Adalet Bakanlığı, 'ABD Devlet Başkanı'nın açıklamalarının hukuki bir karşılığı yoktur. Bireylerin olduğu gibi devletlerin de lekelenmeme hakkı vardır.' açıklamasında bulundu.

26.04.2021Gündem
Trumptan bomba açıklamalar: Aşıya benim adımı verin

Trump'tan bomba açıklamalar: Aşıya benim adımı verin

Cumhuriyetçi Parti'nin bağış etkinliğine katılan Trump seçime hile karıştırıldığı iddiasını yeniledi ve çok konuşulacak bir kovid-19 aşısı açıklamasına imza attı.

11.04.2021Dünya
Kosova’ya 38 yaşında cumhurbaşkanı oldu

Kosova’ya 38 yaşında cumhurbaşkanı oldu

Kosova meclisinde yapılan oylamada, iktidardaki Kendin Karar Al Hareketi’nin (VV) adayı Vyosi Osmani (38), üçüncü turda 120 milletvekilinin 71’inin oyunu alarak ülkenin yeni cumhurbaşkanı oldu.

6.04.2021Dünya
ABD’den İsrail’e mesajlar... Filistinliler için eşitliğe vurgu

ABD’den İsrail’e mesajlar... Filistinliler için eşitliğe vurgu

Siyasi belirsizliğin sürdüğü İsrail’e yeni ABD yönetiminin uyarıları sürüyor. Son olarak ABD Dışişleri Bakanı Blinken İsrailli mevkidaşı ile görüşmesinde, Filistinlilerin İsraillilerle eşit derecede özgürlük, güvenlik, refah ve demokrasiye sahip olmaları gerektiğini söyledi.

4.04.2021Dünya
Biden, Trump yönetiminin Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı

Biden, Trump yönetiminin Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı

ABD'de Başkan Joe Biden, önceki Başkan Donald Trump'ın Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı.

3.04.2021Dünya
Netanyahudan savaş suçu soruşturmasına anlamsız tepki

Netanyahu'dan 'savaş suçu' soruşturmasına anlamsız tepki

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında işlediği suçlara ilişkin soruşturma başlatınca, Başbakan Netanyahu rahatsız oldu. İsrail lideri 'savaş suçu' soruşturmasına anlamsız bir tepki verdi.

3.03.2021Dünya
Son dakika... Uluslararası mahkemeden flaş Filistin kararı

Son dakika... Uluslararası mahkemeden flaş Filistin kararı!

Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcılığı, işgal altındaki Filistin topraklarında savaş suçu işlenmesi ile ilgili soruşturmanın başladığını açıkladı.

3.03.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığından flaş açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz

Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) işgal altındaki Filistin topraklarında yargı yetkisi bulunduğuna hükmetmesini memnuniyetle karşıladı.

6.02.2021Gündem
Uluslararası Ceza Mahkemesinden Filistin kararı

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Filistin kararı

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Filistin topraklarında işlenen suçlar için mahkemenin yargı yetkisinin olduğuna hükmetti.

5.02.2021Dünya
Son dakika...Filipinlerden kan donduran görüntüler ortaya çıktı

Son dakika...Filipinler'den kan donduran görüntüler ortaya çıktı

Son dakika haberleri...Filipinler’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Pazar günü bir polis memurunun bir kadını ve yetişkin oğlunu yakın mesafeden vurduğu görüntüler sosyal medyaya hızla yayıldı ve polisin orantısız güç kullanmasıyla ilgili tepkiye yol açtı.

22.12.2020Dünya
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya

Uluslararası Ceza Mahkemesinden Sudan'a "savaş suçu" iddiaları soruşturması için "ülkeye erişim sağlanması" çağrısı

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, Sudan'a özellikle Darfur'da savaş suçu iddialarının gecikmeksizin soruşturulması için ülkeye erişim sağlaması çağrısı yaptı.

10.12.2020Dünya
Libyanın Terhune kentinde yeni bir toplu mezara ulaşıldı

Libya'nın Terhune kentinde yeni bir toplu mezara ulaşıldı

Libya ordusunun, haziran ayında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde bir toplu mezara daha ulaşıldığı açıklandı.

18.11.2020Dünya
‘Ermenistan artık bölge için tehdit

‘Ermenistan artık bölge için tehdit'

Azerbaycan’ı çeşitli partilerden milletvekilleriyle ziyaret eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüşmesinde savaş suçu işleyen Ermeni yetkililerin Bosna katliamını yapanlar gibi en kısa zamanda uluslararası mahkemede yargılanacaklarını söyledi.

20.10.2020Dünya
Kanadadan çarpıcı rapor: Çin ve İran gerçeği sakladı

Kanada'dan çarpıcı rapor: Çin ve İran gerçeği sakladı

Kanada merkezli bir güvenlik araştırma grubu, koronavirüse dair bir rapor hazırladı. Raporda, salgının yayılmasından Çin ve İran sorumlu tutuldu.

19.07.2020Dünya
Dünyayı ayağa kaldıracak koronavirüs raporu Çin ve İran...

Dünyayı ayağa kaldıracak koronavirüs raporu! Çin ve İran...

Merkezi Kanada’nın başkenti Ottawa’da bulunan Macdonald-Laurier Enstitüsü ve Kanada Güvenlik Araştırma Grubu tarafından ortaklaşa hazırlanan bir raporda, Çin ve İran Kovid-19’un yayılması konsunda sorumlu tutuldu.

18.07.2020Dünya
ABden ABD yaptırımlarına tepki

AB'den ABD yaptırımlarına tepki

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, "ABD'nin Avrupa şirketlerine ve çıkarlarına karşı artan yaptırımlarından ve yaptırım tehditlerinden derin endişe duyuyorum." ifadesini kullandı.

18.07.2020Ekonomi
Libyada toplu mezarlardan 40 günde 225 ceset çıkarıldı

Libya'da toplu mezarlardan 40 günde 225 ceset çıkarıldı

Libya ordusu, başkent Trablus'un güneyi ile Terhune ve çevresindeki toplu mezarlardan 40 günde toplam 225 ceset çıkarıldığını açıkladı.

15.07.2020Dünya
Almanyadan Srebrenitsa Soykırımı açıklaması

Almanya'dan "Srebrenitsa Soykırımı" açıklaması

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Srebrenitsa Soykırımı'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa içindeki vahşet ve boyutu göstermesi açısından "tek" olduğunu bildirdi.

11.07.2020Dünya
Srebrenitsa mesajı: ‘İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa içindeki vahşet...’

Srebrenitsa mesajı: ‘İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa içindeki vahşet...’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Srebrenitsa Soykırımı’nın 25. yılı nedeniyle yayımladığı görüntülü mesajda, katliamın üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen hâlâ dehşetinin dinmediğini belirtti.

11.07.2020Avrupa
Bosna Hersek ordusunda görevli eski general Srebrenitsa Soykırımında yaşadıklarını anlattı

Bosna Hersek ordusunda görevli eski general Srebrenitsa Soykırımı'nda yaşadıklarını anlattı

Sırp birliklerin Temmuz 1995'te 8 binden fazla Boşnak sivili öldürdüğü Srebrenitsa Soykırımı, aradan 25 yıl geçmesine rağmen kurban yakınlarının ve Boşnak halkının acısı ilk günkü tazeliğini korurken, soykırım mağdurları yaşadıkları ibretlik hikayeleri Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattı.

10.07.2020Dünya
ABDde Libyalı ailelerin Haftere açtığı davanın avukatı DHA’ya konuştu

ABD'de Libyalı ailelerin Haftere açtığı davanın avukatı DHA’ya konuştu

ABD'de yaşayan Libyalı beş aile, Libyanın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Haftere " insan hakları ihlali ve savaş suçu işlediği gerekçesiyle Washintgton mahkemesine dava açtı. Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Libyalı ailelerin ABD’li avukatı Martin McMahon," Ailemizi öldürdün" diyen beş Libyalı ailemiz var. 12 bin kişiyi öldürmek oldukça önemli insani bir suçtur. Diğer Hafterlerin de aynı şeyi yapmasını önlemek için 1 milyar dolarlık cezai dava açtık. Bu kıyım derhal bitmeli" dedi. Öte yandan ABD mahkemesinin geçtiğimiz hafta Halife Hafter başta olmak üzere, Hafterin sözde Hava Kuvvetleri Komutanı Saqr Al-Jaroushiyi, Libyanın eski Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçisi Arif Ali Nayedi ve Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından arandığı belirtilen Mahmoud al-Werfalliyi ifadeye çağırdığı ortaya çıktı.

7.07.2020Dünya
Son dakika haberler... UCMden flaş 11 toplu mezar açıklaması: Savaş ya da insanlık suçu...

Son dakika haberler... UCM'den flaş '11 toplu mezar' açıklaması: Savaş ya da insanlık suçu...

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, Libya’da bulunan toplu mezarların, "savaş suçu" veya "insanlığa karşı suç"lara delil teşkil edebileceğini belirtti.

22.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Ruanda soykırımının sorumlusu Fransada yakalandı

Son dakika haberler: Ruanda soykırımının sorumlusu Fransa'da yakalandı!

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin Ruanda soykırımında yüzbinlerce kişinin ölümünden sorumlu tuttuğu isimlerden Felicien Kabuga, Fransa'da yakalandı.

16.05.2020Dünya
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeliden Ozan Ceyhun tepkisi

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli'den Ozan Ceyhun tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Viyana Büyükelçiliği'ne atanan Ozan Ceyhun'la ilgili tepki gösterdi ve "Bizim Viyana Büyükelçiliğine atanan şahısla ilgili ortak hiçbir noktamız yoktur. Geldiği yer bellidir, hüviyeti bellidir, mazisi bellidir. Sorumluluk elbette hükümetindir" dedi.

25.02.2020Gündem
Tek taraflı plana tepki çığ gibi

Tek taraflı plana tepki çığ gibi

ABD Başkanı Trump’ın İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ planına Filistinliler çok sert tepki gösterdi. Planı protesto eden gösteriler düzenlendi. Arap Birliği gelecek cumartesi olağanüstü toplantı kararı aldı.

30.01.2020Dünya
Son dakika: Uluslararası Adalet Divanından Myanmar kararı

Son dakika: Uluslararası Adalet Divanı'ndan Myanmar kararı

Uluslararası Adalet Divanı (UAD), Gambiya'nın açtığı davada, Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için gerekli tedbirleri almasına, bununla ilgili raporu da 4 ay içinde sunmasına hükmetti.

23.01.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Süleymani açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Süleymani açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ankara’da 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(İranlı komutan) Süleymani'nin öldürülmesi bölgemizin barışı için ciddi bir risk olmuştur" ifadesinde bulundu. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, "(ABD-İran arasındaki) Gerginliğin azaltılması için diğer ülkelerle çaba sarfetmeye devam edeceğiz" dedi.

6.01.2020Dünya
Hafter’e kınama

Hafter’e kınama

Libya’nın isyancı generali Halife Hafter’e bağlı güçlerin başkent Trablus’ta havadan vurduğu kara harp okulunda can kaybı 30’a çıkarken başta Türkiye, Katar ve Birleşmiş Milletler’in Libya misyonundan kınama açıklamaları geldi.

6.01.2020Dünya
Ankara’dan İsrail’in soruşturulmasına destek

Ankara’dan İsrail’in soruşturulmasına destek

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) İsrail’in işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlatmak istemesine ilişkin, “İsrail’in, Filistin’de işlediği suçlar ile sorumlu olduğu insan hakları ihlallerinden dolayı hesap vermesi ve Filistinlilere uluslararası koruma sağlanması, Filistin’de on yıllardır devam eden adaletsizliğin sona erdirilmesi için elzemdir” ifadesini kullandı.

22.12.2019Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Pompeodan UCMnin İsrailin işlediği savaş suçlarının soruşturulması kararına tepki

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan UCM'nin 'İsrail'in işlediği savaş suçlarının soruşturulması' kararına tepki

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Uluslararası Ceza Mahkemesinin İsrail'in işlediği savaş suçlarının soruşturulması kararına ilişkin, "İsrail'i haksız yere hedef alan her türlü eylemin karşısındayız." dedi.

21.12.2019Dünya
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesinden İsrail hakkında flaş karar

Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden İsrail hakkında flaş karar!

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, İsrail'in işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlatmak istediğini duyurdu.

20.12.2019Dünya
Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii soykırımı inkar etti

Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii soykırımı inkar etti

Gambiya'nın, Myanmar'a karşı açtığı davanın duruşmasına katılan Myanmar lideri Nobel ödüllü Suu Çii, soykırımı inkar ederek "Myanmar ordusu çizgiyi biraz aşmış olabilir fakat bu durum bir uluslararası hukuk meselesi değil." dedi.

11.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Nobel tarihinde kara leke... Bu acıyı Nobel unuttu dünya unutmuyor

Son dakika haberi: Nobel tarihinde kara leke... Bu acıyı Nobel unuttu dünya unutmuyor

Avusturyalı yazar Peter Handke, Srebrenitsa Katliamı’nı reddetti. On binlerin ölümünden, tecavüzlerden sorumlu Bosna kasapları Miloseviç, Karadziç, Mladiç’in yanında durdu. Ve yarın Nobel Edebiyat Ödülü alacak.

9.12.2019Gündem
Uluslararası Ceza Mahkemesinden ABDnin mahkemeye yönelik tehditlerine tepki

Uluslararası Ceza Mahkemesinden ABD'nin mahkemeye yönelik tehditlerine tepki

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başkanı Chile Eboe Osuji, ABD'nin mahkemeye yönelik tehditlerinin hukukun üstünlüğünün kurallarına tamamen ters olduğunu söyledi.

2.12.2019Dünya
Bolsonaro, Leonardo Di Caprioyu Amazonda yangınlara maddi teşvik sağlamakla suçladı

Bolsonaro, Leonardo Di Caprio'yu Amazon'da yangınlara maddi teşvik sağlamakla suçladı

Brezilya'nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ABD'li aktör Leonardo Di Caprio'yu Amazon bölgesindeki yangınlara maddi teşvik sağlamakla suçladı.

30.11.2019Dünya
Babasını öldüremedi, oğlunu öldürdü

Babasını öldüremedi, oğlunu öldürdü

Almanya eski Cumhurbaşkanı Richard von Weizsaecker’in oğlu Prof. Fritz von Weizsaecker, hafta başında dahiliye bölümünde başhekim olarak çalıştığı Berlin’deki Schlospark Kliniği’nde uğradığı bıçaklı bir saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

23.11.2019Avrupa
Uluslararası Ceza Mahkemesi soruşturmaya izin verdi

Uluslararası Ceza Mahkemesi soruşturmaya izin verdi

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Arakanlı Müslümanlara karşı işlenen suçlarla ilgili soruşturma başlatılmasına izin verdi

14.11.2019Dünya
Suyun üzerindeki sakinlik

Suyun üzerindeki sakinlik

Ülkeye gelen turistlerin çoğu Amsterdam’ı tercih etse de Den Haag yani Lahey, sessizliği, sakinliği, kanalları, yel değirmenleri ve sahili ile huzurun başkenti olarak gösteriliyor. Kuzey Denizi’nin kıyısında bulunan şehir, yılın büyük bir kısmını yağmur altında geçiriyor. Suyun üzerine kurulu kentin evlerinin ön kapsı yola, arka kapısıysa su kanalına açılıyor. Dünyanın önemli kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yapan şehre kimliğini veren, su üzerinde kurulu huzurlu yaşam.

10.11.2019Seyahat
‘Türkiye, terörle mücadele konusunda örnek bir ülkedir’

‘Türkiye, terörle mücadele konusunda örnek bir ülkedir’

Hollanda Ombudsmanlığı tarafından düzenlenen ‘Poldershop’ etkinliğine katılmak üzere Lahey’e gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması (IRMCT) Başsavcısı Serge Brammertz ve Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başkan Yardımcısı Yargıç Robert Fremr ile görüştü. Malkoç, Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği’nde Türk sivil toplum kuruluşlarının (STK) yetkilileri ile fikir alışverişinde bulundu.

1.11.2019Avrupa
AYMden FETÖden tutuklu hakime ret

AYM'den FETÖ'den tutuklu hakime ret

Anayasa Mahkemesi, darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden tutuklu yargılanan Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Ceza Mahkemesi Hakimi Aydın Sefa Akay'ın "tutuklamanın hukuki olmadığı iddiası"nı da içeren bireysel başvurusunun kabul edilemez olduğuna karar verdi.

15.10.2019Gündem
Soruşturma için savcılıktan yeni karar talep edildi

Soruşturma için savcılıktan yeni karar talep edildi

ULUSLARARASI Ceza Mahkemesi’ne (UCM) bağlı temyiz mahkemesi, İsrail’in 2010 yılında Gazze Özgürlük Filosu’ndaki Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıya ilişkin davayla ilgili UCM savcılığının soruşturma başlatmama kararını tekrar gözden geçirmesine hükmetti.

3.09.2019Dünya
HDPli vekillerden Latin Amerikada sözde soykırım suçlamaları

HDP'li vekillerden Latin Amerika'da sözde soykırım suçlamaları

HDP'li milletvekilleri, Latin Amerika'da bir araya geldikleri çevrelere Türkiye'yi şikayet ederek soykırım riski suçlamasında bulundu.

17.08.2019Gündem
Ürdünün BMGKye sevk edilmesi kararına iptal

Ürdün'ün BMGK'ye sevk edilmesi kararına iptal

Hollanda'nın Lahey kentinde, Uluslararası Ceza Mahkemesine bağlı temyiz mahkemesi, Ürdün devletinin BMGK'ye sevk edilmesi kararını iptal etti.

6.05.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Bir gün 'Lungomare'de yapayalnız kalmak

‘LUNGOMARE’ İtalyanca sahil boyu demek...

13.02.2020

‘Savaş suçları’ kavramına dikkat

BM’in son soruşturma değerlendirmelerinde ‘savaş suçları’ kavramı öne çıkarılıyor.

13.09.2019