EKSTRA
MENÜ

Türkçe

Türkçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60.160 Türkçe haberi bulunmuştur.

Türkçe Haberleri

Microsoft Wordde kırmızı çizgi nasıl kaldırılır Word alt kırmızı çizgi kaldırma ve yok etme işlemi

Microsoft Word'de kırmızı çizgi nasıl kaldırılır? Word alt kırmızı çizgi kaldırma ve yok etme işlemi

Bilgisayar başında iş yapan insanlar veya öğrenciler fazlasıyla Microsoft Word uygulamasını kullanmaktadır. Word’de yazı yazarken bazı kelimelerin altının kırmızı olarak işaretlendiğini görebilirsiniz. Bu kırmızı çizginin anlamı sizce nedir? Sizin için Word’de karşınıza çıkan kırmızı çizginin ne anlama geldiğini ve kaldırmasını bir araya getirdik.

16.05.2021Teknoloji
Microsoft Wordde dil nasıl değiştirilir Word dil değiştirme işlemi

Microsoft Word'de dil nasıl değiştirilir? Word dil değiştirme işlemi

Microsoft Office Word'de dil değiştirimi yapmak mümkündür. Çok farklı diller de bu program tarafından desteklenmektedir. Bu bakımdan ana dili farklı olanlar da her daim sorunsuz bir şekilde bunu kullanabilir. Tabi ki de dili değiştirmek için birkaç işlem yapılmalıdır. Bu nedenle Microsoft Office Word'de dil değiştirme işlemini sizler için derledik.

16.05.2021Teknoloji
Yaşlı Adam Ve Deniz kitabını kim yazmıştır Yaşlı Adam Ve Deniz kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yaşlı Adam Ve Deniz kitabını kim yazmıştır? Yaşlı Adam Ve Deniz kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı yazarların yazmış olduğu kitaplar ülkemizde de Türkçe diline çevrilmiş ve beğenen kitaplar arasındadır. Yaşlı Adam Ve Deniz kitabı en çok okunan yabancı kitaplardan bir tanesi olup bu kitap çeşitli yerlerde araştırılmakta ve beğenilen bir kitap olmuştur. Yaşlı Adam ve Deniz kitabının yazarı ve karakterleri de merak edilen konular arasındadır. Peki internette de en çok araştırılan kitaplardan olan Yaşlı Adam ve Deniz kitabının yazarı kimdir? Yaşlı Adam ve Deniz kitabının özeti nasıldır? Yaşlı Adam ve Deniz ana fikri ve konusu nedir? İşte Yaşlı Adam ve Deniz kitabına dair tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Yaprak Dökümü kitabını kim yazmıştır Yaprak Dökümü kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yaprak Dökümü kitabını kim yazmıştır? Yaprak Dökümü kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yaprak Dökümü Türk edebiyatının en sevilen romanlarından bir tanesidir. Aynı zamanda bu roman için de uyarlanma bir dizi yapılmıştır. Yaprak Dökümü romanı toplumsal romanlardan biridir. Bundan dolayı romanı Yaprak Dökümü romanı birçok kişi tarafından okunmuş bir roman olmuştur. Peki Yaprak Dökümü kitabının yazarı kimdir? Yaprak Dökümü kitabının kısa özeti nedir? Yaprak Dökümü kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Yaprak Dökümü kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Üç İstanbul kitabını kim yazmıştır Üç İstanbul kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Üç İstanbul kitabını kim yazmıştır? Üç İstanbul kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında çok okunan kitaplar vardır. O kitaplar arasında ise Üç İstanbul kitabı yer almaktadır. Üç İstanbul romanlar arasında oldukça popüler olmuş romanlardan bir tanesidir. Üç İstanbul son haftalarda sürekli olarak internet üzerinden araştırılan bir kitap olmuştur. Üç İstanbul sosyal medyada da paylaşılan kitaplardandır. Peki Üç İstanbul kitabını kim yazmıştır? Üç İstanbul kitabının özeti nedir? Üç İstanbul konusu ve ana fikri nedir? Üç İstanbul kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Üç İstanbul kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Türkün Ateşle İmtihanı kitabını kim yazmıştır Türkün Ateşle İmtihanı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabını kim yazmıştır? Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında yazılmış olan oldukça güzel eserler bulunmaktadır. Türk'ün Ateşle İmtihanı da o eserlerden bir tanesidir. Türk'ün Ateşle İmtihanı mutlaka okunması gereken ve oldukça iyi bir senaryoya sahiptir. Biyografi türünde yazılmış romanlarından olan Türk'ün Ateşle İmtihanı son aylarda sürekli olarak araştırılan bir kitap olmuştur. Peki Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabının yazarı kimdir? Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı özeti ve ana fikri nedir? İşte Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Tom Sawyer kitabını kim yazmıştır Tom Sawyer kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Tom Sawyer kitabını kim yazmıştır? Tom Sawyer kitabı özeti, konusu ve karakterleri

 Dünya edebiyatında beğenilen pek çok kitap vardır. Tom Sawyer kitabı da o kitaplardan olup daha sonra sinemaya da uyarlanmış bir kitaptır. Tom Sawyer kitabı mutlaka okunması gereken oldukça sürükleyici bir anlatım tarzı olan kitaplardandır. Tom Sawyer kitabını ilk kez duyanlar internet üzerinden bu kitap hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olmaktadırlar. Peki Tom Sawyer kitabını kim yazmıştır? Tom Sawyer kitabının özeti nedir? Tom Sawyer kitabı ana fikri nedir? İşte Tom Sawyer kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Hünkar İskelesi Antlaşması Nedir Hünkar İskelesi Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Hünkar İskelesi Antlaşması Nedir? Hünkar İskelesi Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Tarih boyunca İstanbul'da birçok antlaşmalar yapılmıştır. İstanbul'da yapılmış olan önemli antlaşmalardan birisi olan Hünkar iskelesi antlaşması bu bağlamda önemli bir antlaşmadır. Osmanlı devleti zamanında imzalanmış olan Hünkar iskelesi antlaşması önemli maddeler içeriyordu. Hünkar iskelesi antlaşması sosyal medyadan da bilgisi paylaşılan bir antlaşmadır. Peki hünkar iskelesi antlaşması hangi devletlerle imzalandı? Hünkar iskelesi antlaşmasında ki önemli maddeler nedir? Bu antlaşma hangi tarihte ve nerede imzalandı? İşte hünkar iskelesi antlaşması ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Serenad kitabını kim yazmıştır Serenad kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Serenad kitabını kim yazmıştır? Serenad kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Serenad Türk edebiyatında önemli bir yeri olan kitaplardandır. Ünlü Türk yazarın yazmış olduğu bu roman oldukça sürükleyici bir kitaptır. Serenad kitabı muhteşem bir hikayeye sahiptir. Bundan dolayı okuyucular tarafından tercih edilen kitaplardan olmuştur. Serenad kitabı son aylarda internette en çok satılan kitapların başında gelmektedir. Peki Serenad kitabının yazarı kimdir? Serenad kitabı kaç sayfadan oluşmaktadır? Serenad kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Serenad kitabı ile ilgili tüm bilinmeyenler.

16.05.2021Araştırma
Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır Robinson Crusoe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır? Robinson Crusoe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihinde ünlü olan birçok kitap vardır. Robinson Crusoe romanı da mutlaka okunması gereken kitaplar arasındadır. Robinson Crusoe kitabı yabancı eserlerden en fazla beğenilenler arasındadır. Özellikle bu kitabı okuduktan sonra pek çok kişi arasında kitap tavsiye edilmektedir. Robinson Crusoe kitabı son haftalarda internet üzerinden araştırılan ve satın alınan kitaplar arasına girmiştir. Peki Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır? Robinson Crusoe kitabı ana fikri nedir? İşte Robinson Crusoe kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Puslu Kıtalar Atlası kitabını kim yazmıştır Puslu Kıtalar Atlası kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Puslu Kıtalar Atlası kitabını kim yazmıştır? Puslu Kıtalar Atlası kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ve Türk romanında oldukça fazla beğenilmiş olan eserler bulunmaktadır. Puslu Kıtalar Atlası da Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiş olan kitaptır. Biçim olarak ve içerik olarak ilgi gören Puslu Kıtalar Atlası internette de en fazla araştırılan kitaplar arasındadır. Peki Puslu Kıtalar Atlası kitabının yazarı kimdir? Puslu Kıtalar Atlası kitabının özeti nasıldır? Puslu Kıtalar Atlası kitabında ne anlatılmak istenmiş ve bu kitabın öne çıkan karakterleri nelerdir? İşte Puslu Kıtalar Atlası kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Pembe İncili Kaftan kitabını kim yazmıştır Pembe İncili Kaftan kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Pembe İncili Kaftan kitabını kim yazmıştır? Pembe İncili Kaftan kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Son aylarda Pembe İncili Kaftan kitabı en çok okunan kitaplar arasına girmiştir. Türk yazarın yazmış olduğu bu eser oldukça güzel bir olay örgüsü ile yazılmıştır. Pembe İncili Kaftan kitabı özellikle karakterleri ve özeti merak edilen detaylar arasındadır. Peki Pembe İncili Kaftan kitabını hangi yazar yazmıştır? Pembe İncili Kaftan kitabının özeti nedir? Pembe İncili Kaftan kitabı karakterleri hangileridir? İşte Pembe İncili Kaftan kitabı ile ilgili bütün bilinmeyen detaylar.

16.05.2021Araştırma
Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır Ölü Ozanlar Derneği kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır? Ölü Ozanlar Derneği kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı yazarların yazmış olduğu eserler ülkemizde oldukça fazla beğenilmektedir. Ölü Ozanlar Derneği kitabı ülkemizde çok satanlar kitaplardan biridir. Bundan dolayı Ölü Ozanlar Derneği kitabı oldukça fazla rağbet görmektedir. Ölü Ozanlar Derneği internet üzerinden araştırılan bir kitaptır. Özellikle kitabın karakterleri ve konusu merak edilmiştir. Peki Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır? Ölü Ozanlar Derneği kitabının konusu nedir? Ölü Ozanlar Derneği kitabının karakterleri nelerdir? İşte Ölü Ozanlar Derneği kitabına dair tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Nutuk kitabını kim yazmıştır Nutuk kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Nutuk kitabını kim yazmıştır? Nutuk kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında kalın cilt ile yazılmış olan kitaplar vardır. Nutuk da o kitaplardan bir tanesidir. Nutuk kitabının edebiyatımızda da yeri bir hayli önemlidir. Bundan dolayı bu kitap her Türk vatandaşının okuması gereken bir kitaptır. Nutuk kitabını okumak isteyenler bu kitabı satın almak için hem internetten hem de kitap evlerinden araştırma yapmaktadırlar. Peki nutuk kitabını kim yazmıştır? Nutuk kitabının özeti nedir? Nutuk kitabının konusu nedir? İşte Nutuk kitabına dair tüm detaylı bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Berlin Antlaşması Nedir Berlin Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Berlin Antlaşması Nedir? Berlin Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı imparatorluğunun tarihinde imzalamış olduğu birçok önemli antlaşmalardan sadece biri olan Berlin antlaşması sonuçları önemli olan bir antlaşmadır. Berlin antlaşması Osmanlı imparatorluğunun gerileme dönemlerinde imzalanmış olan antlaşmalardan biri olup bu antlaşma son aylarda en çok araştırılan antlaşmalardan biridir. Peki Berlin antlaşması nedir? Berlin antlaşması tarihi ve bu antlaşmanın maddeleri nelerdir? Berlin antlaşması hangi devletler arasında imzalanmıştır ve sonuçları nelerdir? İşte Berlin antlaşmasına dair tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Notre Dameın Kamburu kitabını kim yazmıştır Notre Dameın Kamburu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Notre Dame'ın Kamburu kitabını kim yazmıştır? Notre Dame'ın Kamburu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Fransız eserlerin yazmış olduğu eserlerden olan Notre Dame'ın Kamburu eseri romantik türünde yazılmış kitaplardan biridir. Gerek olay örgüsü gerekse de anlatım tarzı ile Notre Dame'ın Kamburu kitabı okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Notre Dame'ın Kamburu son aylarda hızlıca tavsiye edilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Peki Notre Dame'ın Kamburu'nun kitabını kim yazmıştır? Notre Dame'ın Kamburu kitabı konusu nedir? Notre Dame'ın Kamburu kitabının ana fikri nedir? İşte Notre Dame'ın Kamburu kitabı ile ilgili tüm merak edilen bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabını kim yazmıştır Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabını kim yazmıştır? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ikinci dünya savaşından sonra yayınlanmış olan pek çok eser vardır. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu'da o eserlerden birisidir. Türk yazarların yazmış olduğu en güzel eserlerden biri olan Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı son aylarda internette de en çok araştırılan kitaplar arasına girmiştir. Peki Matmazel Noraliya'nın Koltuğu yazarı kimdir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabının özeti nedir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu karakterleri nelerdir? İşte Matmazel Noraliya'nın Koltuğu ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır Masal Masal İçinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır? Masal Masal İçinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Masal Masal İçinde kitabı yayınlandığı yıldan itibaren en fazla okunan kitaplardan birisi olmuştur. Masal Masal İçinde kitabı ülkemizde de tercih edilen ve tavsiye edilen kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap özellikle kitap evlerinde ve internette en çok satın alınan kitaplardan bir tanesidir. Masal Masal İçinde kitabının yazarı merak edilmektedir. Peki Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır? Masal Masal İçinde kitabı içerisinde geçen olay örgüsü nedir? Masal Masal İçinde kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Masal Masal İçinde kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır Kraliçeyi Kurtarmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Kraliçeyi Kurtarmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabı okuması en zevkli olan kitaplardan bir tanesidir. Kraliçeyi Kurtarmak yabancı yazarların yazmış olduğu bir kitaptır. Bundan dolayı Kraliçeyi Kurtarmak kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Kraliçeyi Kurtarmak kitabı internetten de araştırılan kitaplardan bir tanesidir. Peki Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Kraliçeyi Kurtarmak kitabının konusu ve ana fikri nedir? Kraliçeyi Kurtarmak kitabında hangi karakterler vardır? İşte Kraliçeyi Kurtarmak kitabı ile ilgili tüm detayları derledik.

16.05.2021Araştırma
Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserlerden pek çok ödül almış eserler vardır. Kırmızı Pazartesi de ödül almayı başarmış olan eserlerden bir tanesidir. Kırmızı Pazartesi kitabı olay örgüsü ve karakterleri ile ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Kırmızı Pazartesi kitabı pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardandır. Kırmızı Pazartesi internette de sürekli olarak araştırılan kitaplardandır. Peki Kırmızı Pazartesi kitabı yazarı kimdir? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti nedir? Kırmızı Pazartesi kitabında ana fikir nedir? İşte Kırmızı Pazartesi kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Kardeşimin Hikayesi kitabını kim yazmıştır Kardeşimin Hikayesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kardeşimin Hikayesi kitabını kim yazmıştır? Kardeşimin Hikayesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında yazılmış olan birçok kitap vardır. Kardeşimin Hikayesi son yıllarda yazılmış olan ve oldukça fazla beğenilen bir kitap olmuştur. Kardeşimin Hikayesi kitabı Türkçe dilinde yazılmış bir kitaptır. Kardeşimin Hikayesi internette de kolayca temin edilebilen bir kitap olup merak edilen bir konusu vardır. Peki Kardeşimin Hikayesi kitabının yazarı kimdir? Kardeşimin Hikayesi kitabının özeti nedir? Kardeşimin Hikayesi karakterleri nelerdir? İşte Kardeşimin Hikayesi kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabı en çok okunan kitaplar arasındadır. Haritada Kaybolmak okuduktan sonra tavsiye edeceğiniz ve paylaşacağınız kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap ile ilgili yoğun bilgi araştırması gerek sosyal medya da gerekse de diğer platformlarda yapılmaktadır. Haritada Kaybolmak kitabının özellikle yazarı merak edilmektedir. Peki Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti nedir? Haritada Kaybolmak kitabında geçen karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Haritada Kaybolmak ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Dedemin Bakkalı kitabını kim yazmıştır Dedemin Bakkalı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dedemin Bakkalı kitabını kim yazmıştır? Dedemin Bakkalı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk yazarların yazmış olduğu eserler ülkemizde en fazla okunan eserlerdendir. Dedemin Bakkalı da okuduktan sonra tavsiye edilen kitaplar arasındadır. Mutlaka okunması gereken kitaplardan olan Dedemin Bakkalı kitabı gerek olay örüsü gerekse de konusu ile dikkat çeken bir kitaptır. Dedemin Bakkalı son yıllarda da araştırılma yapılan kitaplardan biridir. Peki Dedemin Bakkalı kitabını kim yazmıştır? Dedemin Bakkalı kitabının özeti ve konusu nedir? Dedemin Bakkalı kitabının ana fikri nedir? İşte Dedemin Bakkalı kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Beni Affet Kitabını kim yazmıştır Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Beni Affet Kitabını kim yazmıştır? Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Son günlerde popüler olmuş kitaplardan olan Beni Affet kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardandır. Beni Affet kitabı daha sonra Türkçe diline çevrilmiş ve yabancı yazarların yazmış olduğu bir eserdir. Beni Affet okuduktan sonra tavsiye edilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Sizler de bu kitabı gönül rahatlığı ile alıp okuyabilirsiniz. Bu kitap hakkında araştırma da yapılmaktadır. Peki Beni Affet kitabını yazan kişi kimdir? Beni Affet kitabında ne anlatılmaktadır? Beni Affet kitabında yer alan karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Beni Affet kitabı ile ilgili tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Türkçe medyanın acı kaybı

Türkçe medyanın acı kaybı!

Almanya’daki Türkçe gazeteciliğin öncülerinden usta gazeteci Güner Yüreklik Berlin’de yaşamını yitirdi.

16.05.2021Avrupa
Bakan Selçuk’tan liselilere tavsiyeler

Bakan Selçuk’tan liselilere tavsiyeler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lisenin her kademesi için ayrı ayrı tavsiyelerde bulundu.

15.05.2021Eğitim
Beşiktaşlı eski futbolcu Stefan Kuntz: Sevgili Sergen, bu işi bitir ve Kara Kartal şampiyon olsun”

Beşiktaşlı eski futbolcu Stefan Kuntz: "Sevgili Sergen, bu işi bitir ve Kara Kartal şampiyon olsun”

1995-96 sezonunda Beşiktaş forması giyen Almanya Ümit Milli Takım Teknik Direktör Stefan Kuntz, Beşiktaş'tan yarın şampiyonluk beklediğini söyledi.

14.05.2021Futbol
İki semtin iki şarkısı... Bağcılar vs. Sulukule

İki semtin iki şarkısı... Bağcılar vs. Sulukule

Rap müzik, özellikle metropollerin sosyoekonomik açıdan daha dezavantajlı olan bölgelerinde yaşayan gençler arasında kendini ifade etme biçimi olmaya devam ediyor. Ancak rap müziğin takipçileri olan gençler arasında ilginç farklılıklar var. Mesela Sulukule ile Bağcılar arasında rap müzik yapma ve dinleme biçimleri birbirinden çok farklı.

14.05.2021Gündem
AYETEL KÜRSİ DUASI OKUNUŞU -  Ayetel Kursi Türkçe Anlamı, Diyanet Meali ve Arapça Yazılışı

AYETEL KÜRSİ DUASI OKUNUŞU - Ayetel Kursi Türkçe Anlamı, Diyanet Meali ve Arapça Yazılışı

Ayetel Kürsi Duası ya da suresi olarak bilinen bu ayeti kerime Bakara Suresi'nin 255. ayetidir. Ayetel Kürsi'nin okunuşu sayesinde kolayca ezberlemek mümkündür. Ayetel Kursi Türkçe anlamı (Diyanet Meali) ve Arapça yazılışı ile birlikte fazileti gibi pek çok bilgi sayfamızda yer alıyor.

13.05.2021Namaz Sureleri
Yevmiye Defteri Nedir Ve Nasıl Tutulur Yevmiye Defteri Özellikleri

Yevmiye Defteri Nedir Ve Nasıl Tutulur? Yevmiye Defteri Özellikleri

Yevmiye kelime anlamıyla günlük işler anlamına gelir. Ticari işlerin günlük olarak kayıt alınmasına muhasebe alanında yevmiye defteri ismi verilir. Yevmiye defterine eklenen her bilginin de mutlaka bir belgeye dayandırılmış olması gerekmektedir. Yevmiye defteri nedir, nasıl tutulur, yevmiye defteri özellikleri nelerdir sorularının yanıtlarını derledik.

13.05.2021Kobi
Envanter Defteri Nedir Ve Ne İşe Yarar Envanter Defteri Nasıl Tutulur Ve Nereden Alınır

Envanter Defteri Nedir Ve Ne İşe Yarar? Envanter Defteri Nasıl Tutulur Ve Nereden Alınır

Envanter defteri, ticari işletmenin açılış tarihinde ve defter açıldıktan sonra gelen her hesap dönemi sonunda taşınmazlar, alacaklar, borçlar gibi tüm finansal varlıkların ve borçların takip edilerek ve tek tek kaydedildiği ciltli ve sıra numaralı ve ciltli bir defter türüdür. Envanter defteri nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Tanımlama Nedir Tanımlama Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Tanımlama Nedir? Tanımlama Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Türkçede birbirinden farklı konular bulunmaktadır. Bu konular ile birlikte Türkçe daha rahat anlaşılabilir. Tanımlama da bu kavramlardan bir tanesidir. Tanımlama pek çok yerde sık sık kullanılmaktadır. Tanımlama nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Araştırma
Sempozyum Nedir Ve Nasıl Yapılır Sempozyum Özellikleri Ve Örnekleri

Sempozyum Nedir Ve Nasıl Yapılır? Sempozyum Özellikleri Ve Örnekleri

Çeşitli alanlarda bilgi aktarımı sağlamak için sempozyum, panel ve münazara gibi etkinlikler düzenlenir. Burada belirlenen konular hakkında bilgilendirmeler yapılır. Sempozyum da en merak edilen ve en çok tercih edilen etkinliklerden biridir. Sempozyum nedir ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Araştırma
Resfebe Nedir Ve Nasıl Oynanır Resfebenin Faydaları Nelerdir

Resfebe Nedir Ve Nasıl Oynanır? Resfebenin Faydaları Nelerdir

Son araştırmalar, problem çözmenin temelini oluşturan iç görü ve analitik süreçleri incelerken bilmeceleri kullanmanın değerini ortaya koymuştur. Tüm bulmacalar ülkemizdeki yaygın Türkçe atasözü ve deyimlerle ilgilidir. Bu yüzden dil gelişimi için oldukça önemlidir. Çocukların dil ve zeka gelişimine katkıda bulunan Resfebe son zamanların popüler oyunlarından biridir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Propaganda Nedir Propaganda Özellikleri Ve Çeşitleri Hakkında Bilgi

Propaganda Nedir? Propaganda Özellikleri Ve Çeşitleri Hakkında Bilgi

Propaganda sözcüğünü günlük hayatta sıklıkla duymak mümkündür. Yaşamın birçok alanında olduğu gibi basılı eserlerde de yer verilen propaganda kavramı tam olarak neyi anlatır, propaganda ile anlatılmak istenen nedir sorusunun cevabı ise pek kimse tarafından bilinmez. İşte sizlere propaganda kavramı hakkında merakla okuyacağınız faydalı bilgileri derledik. Propaganda nedir? Propaganda özellikleri ve çeşitleri hakkında bilgileri derledik.

13.05.2021Araştırma
Özne Nedir Ve Nasıl Bulunur Özne Çeşitleri, Örnekleri Ve Yüklem İlişkisi Konu Anlatımı

Özne Nedir Ve Nasıl Bulunur? Özne Çeşitleri, Örnekleri Ve Yüklem İlişkisi Konu Anlatımı

Türkçe dersinin en önemli konuları arasında cümlenin öğeleri konusu ilk sıralarda gelmektedir. Cümlenin en temel öğesi ise öznedir. Sizler için Özne nedir ve nasıl bulunur? Özne çeşitleri, örnekleri ve yüklem ilişkisi nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Caretta carettaları 7 ülkeden öğrenciler koruyacak

Caretta carettaları 7 ülkeden öğrenciler koruyacak

Antalya'nın Demre ilçesi sahillerindeki caretta carettaları, Avrupa Dayanışma Programı Projesi kapsamında bir araya gelen 7 ülkenin öğrencileri koruyacak. Proje kapsamında Demre'ye gelen öğrenciler, sahilleri temizlemeye ve koruma önlemleri için hazırlık yapmaya başladı.

13.05.2021Eğitim
Nusret Gökçe: Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım

Nusret Gökçe: Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım

Nusr-Et’in Los Angeles şubesinin açılışının, dünya yıldızlarıyla dolu film galalarından farkı yoktu.25 yıldır Los Angeles’ta yaşıyorum, böyle ses getiren, bu kadar çok konuşulan başka bir açılış görmedim.Geçen perşembe günü Nusr-Et fenomeni, Beverly Hills’in göbeğinde fırtınalar estirdi. Meşhur Canon Dr.’da 300 kişi içeri girmek için sıra beklerken, bir o kadar insan Nusr-Et yazısının önünde poz verebilmek için yarışıyordu. Nusret’in çalışırken uzaktan fotoğrafını çekenleri saymıyorum bile...Nusr-Et’in Los Angeles şubesi, birçok detayı içinde barındırıyor.Hollywood efsanelerinin fotoğraflarıyla dekore edilmiş sanat köşesi şahane. Ama esas ilgiyi Nusret’in büyük fotoğrafı önüne koyulan koltuk çekiyor. Los Angeles’ın ikonik Hollywood yazısı gibi Nusret koltuğu da ziyaretçi akınına uğrayacak nokta olarak tasarlanmış.Nusret Gökçe, bir anlamda Türkiye’nin gönüllü kültür ve turizm elçiliğini de yapıyor. Dört kıtadaki restoranları, açılmayı bekleyen lokasyonları ve restoran zincirine kattığı oteliyle dünyaca tanınan bir şef olmayı başaran Nusret Gökçe ile dev Hollywood yazısı önünde buluştum.Şef, Bostancı Kasaplar Çarşısı’ndan Beverly Hills’e uzanan çalışma hayatını anlattı...

13.05.2021Magazin
İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'in 122. suresidir. Ezberlemek kolay olduğu ve büyük anlamlar içerdiği için beş vakit namazda okunabilecek sureler arasında yer alır. İhlas Suresi Türkçe okunuşu, Diyanet meali, anlamı ve Arapça yazılışı gibi pek çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Halk tarafından surenin başlangıcı olan Kulhuvallahu Ehad olarak bilinir.

12.05.2021Namaz Sureleri
Arefe günü hangi dualar okunur İşte Arefe günü hadisleri, okunacak dualar ve sureler

Arefe günü hangi dualar okunur? İşte Arefe günü hadisleri, okunacak dualar ve sureler

Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle birlikte arefe günü okunacak dualar merak edilen konulardan biri. Bayram öncesi son orucu tutan vatandaşlar bugünü ibadetle geçiriyor. Bu sene 12 Mayıs'a denk gelen arefe gününde okunacak dualar, ibadetlerini yerine getirmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Peki arefe günü hangi dualar okunur? İşte arefe günü hadisleri, okunacak dualar ve sureler...

12.05.2021Gündem
Ayağına değil ayaklarına kurşun

Ayağına değil ayaklarına kurşun

Türkçe’de “Kendi ayağına kurşun sıkmak” diye bir söylem vardır. İşte Almanya’da Yeşiller’de bugünlerde yaşanan bazı gelişmelere bakınca aklıma hemen bu söylem geliyor.

12.05.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Bizim mutfakta demokrasi olamaz

Aşçılar diyarı Bolu’da dünyaya geldi. Dünya Aşçılar Olimpiyatları’nda ikinciliği ve üçüncülüğü, sayısız madalyası var. Alanında zaten çok iyi tanınıyordu ama MasterChef ile ününe ün kattı. Şimdilerde gençler onun gibi başarılı bir şef olma peşinde. Türkiye’nin en ‘sert’ mizaçlı ama sohbeti ‘tatlı’ şefi Mehmet Yalçınkaya ‘Hürriyet Bizimle’nin konuğuydu.

16.05.2021

Bütün dünya inansa hayat bayram olsa

Bayram’ı dün geride bıraktık. Tam kapanma yarın sabah sona eriyor. “Nasıl, becerebildik mi kapanmayı? Neydi o sokaklardaki insanlar, kalabalıklar? Normalleşmeye hazır mıyız” gibi sorular yok bugün.Bir dönemin yıldızı Şenay’ı anıyoruz: “Bütün dünya buna inansa/ Bir inansa, hayat bayram olsa/ İnsanlar el ele tutuşsa/ Birlik olsa/ Uzansak sonsuza” diyoruz. Gerçekten de hayat bayram olsa...

16.05.2021

Hangisi doğru

Beslenme önemli, hem de çok önemli bir mesele.

15.05.2021

Deli kızın şarkısı

Türkçe sözlü alternatif rock’ın önemli kadın sanatçılarından biri... Yeni çıkardığı teklisi ‘Maviye’ için başarılı diyebilirim. Kafasının dikine giden bir kadın olan Yasemin Mori’nin rock severleri kendinden geçirecek daha pek çok başarılı esere imza atacağınaysa inancım tam.

15.05.2021

Bir gazeteciden çok fazlası Türk basınında bir müessese: Sami Kohen

Gazeteci Sami Kohen’i anlatan bir yazı için yola koyulduğumuzda, “mesleğe ne zaman başladığı” sorusu bizi 1930’lu yılların sonunda Şişhane’deki bir evin salonuna kadar götürür. Kohen ailesinin evi aynı zamanda bir gazetenin yazıişleri gibidir. Henüz kısa pantolonlu olduğu, ortaokula başladığı yıllar... Ancak 13 yaşında ilk yayını bir şiirdir. Daha sonra onu 70 yılı aşkın gazetecilik hayatında dünya tarihinde iz bırakan pek çok olayın tanığı olarak görürüz.

15.05.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Colson Whitehead’in Pulitzer ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan ve kuşağının en iyi sinemacılarından Barry Jenkins’in 10 bölümünü birden yönettiği Amazon dizisi “The Underground Railroad”, haftanın en heyecan verici ekran olayı. Angelina Jolie’yi başrole taşıyan neo-western gerilim “Those Who Wish Me Dead” ve Amy Adams’lı gerilim “The Woman In The Window”, Alexandra Aja özleyenlere “Oxygène” ve Mısırlı genç kadınların hikâyesini anlatan belgesel “Nişanlılar”, haftanın film seçenekleri. Müzik listelerinde bu hafta, yerli rap sahnelerinin en özgün isimlerinden Da Poet’in 10 yıl aradan sonra çıkardığı ilk solo albümü “Kendini Bul” öne çıkıyor.

14.05.2021

“Nusret artık benim değil Türkiye’nin markası, sahip çıkmak lazım”

Nusr-Et’in Los Angeles şubesinin açılışının, dünya yıldızlarıyla dolu film galalarından farkı yoktu.25 yıldır Los Angeles’ta yaşıyorum, böyle ses getiren, bu kadar çok konuşulan başka bir açılış görmedim.Geçen perşembe günü Nusr-Et fenomeni, Beverly Hills’in göbeğinde fırtınalar estirdi. Meşhur Canon Dr.’da 300 kişi içeri girmek için sıra beklerken, bir o kadar insan Nusr-Et yazısının önünde poz verebilmek için yarışıyordu. Nusret’in çalışırken uzaktan fotoğrafını çekenleri saymıyorum bile...Nusr-Et’in Los Angeles şubesi, birçok detayı içinde barındırıyor.Hollywood efsanelerinin fotoğraflarıyla dekore edilmiş sanat köşesi şahane. Ama esas ilgiyi Nusret’in büyük fotoğrafı önüne koyulan koltuk çekiyor. Los Angeles’ın ikonik Hollywood yazısı gibi Nusret koltuğu da ziyaretçi akınına uğrayacak nokta olarak tasarlanmış.Nusret Gökçe, bir anlamda Türkiye’nin gönüllü kültür ve turizm elçiliğini de yapıyor. Dört kıtadaki restoranları, açılmayı bekleyen lokasyonları ve restoran zincirine kattığı oteliyle dünyaca tanınan bir şef olmayı başaran Nusret Gökçe ile dev Hollywood yazısı önünde buluştum.Şef, Bostancı Kasaplar Çarşısı’ndan Beverly Hills’e uzanan çalışma hayatını anlattı...

13.05.2021