EKSTRA
MENÜ

Turist

Turist ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turist haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.199 Turist haberi bulunmuştur.

Turist Haberleri

Salda Gölünün Beyaz Adaları son ziyaretçilerini ağırlıyor

Salda Gölü'nün 'Beyaz Adalar'ı son ziyaretçilerini ağırlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 15 Ekim'den itibaren girişlerin yasaklanacağını açıkladığı Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölümü son ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgenin girişe kapatılması için ahşap bariyerlerin yerleştirilmesine başlandı.

13.10.2020Haber
Alanya’da ekimde deniz keyfi

Alanya’da ekimde deniz keyfi

ANTALYA’nın Alanya ilçesinde, ekim ayının ortasına gelinmesine rağmen hava sıcaklığının 28 derece dolayında seyretmesiyle yerli ve yabancı turistler denizin keyfini çıkardı.

13.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Salda Gölünün Beyaz Adaları son ziyaretçilerini ağırlıyor

Son dakika haberi: Salda Gölü'nün 'Beyaz Adalar'ı son ziyaretçilerini ağırlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 15 Ekim'den itibaren girişlerin yasaklanacağını açıkladığı Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölümü son ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgenin girişe kapatılması için ahşap bariyerlerin yerleştirilmesine başlandı.

13.10.2020Gündem
Takaron Vadisinde kartpostalları aratmayan görüntüler

Takaron Vadisi'nde kartpostalları aratmayan görüntüler

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan ve 145 kilometre uzunluğunda olan Takoran Vadisi kartpostalları aratmayan görüntüler ile doğa ve fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oldu.

13.10.2020Seyahat
Sığacık Plajları 2020 - Sığacıkda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Sığacık Plajları 2020 - Sığacık'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ülkemizin bölgelerinden olan Ege Bölgesinde pek çok turistik yer bulunmaktadır. Plajları ve kumu ile her sene turist ağırlayan bölgede bulunan yerlerden birisi de Sığacık'tır. Seferihisar'a bağlı olan Sığacık deniz tatili konusunda alternatiflerden birisidir. Sizlere Sığacık Plajları ve Sığacık'ta denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesini sizlere derledik.

13.10.2020Seyahat
Seferihisar Plajları 2020 - Seferihisarda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Seferihisar Plajları 2020 - Seferihisar'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Seferihisar tercih edilebilecek bir turizm cennetidir. İzmir'in en güzel ilçelerinden biri olan Seferihisar plajları ile ünlü bir ilçedir. Her yıl Seferihisar'a pek çok yabancı turist gelmekte ve burada yer alan konaklama ve tatil imkanlarından faydalanmaktadırlar. Seferihisar plajları oldukça temiz ve denizi oldukça duru plajlardır. Ege'nin tertemiz suyuna kendinizi bırakabileceğiniz bu plajlar ülkemizde de sevilen plajlar arasındadır. Seferihisar İzmir'in merkezine de yakın olmasından ötürü İzmir merkezden pek çok kişi bu ilçeye gelerek plajları tercih etmektedirler. Seferihisar plajları son trende uygun şekilde ihtiyaçlara cevap veren pek çok işletmenin olduğu plajlardır. Müşteri memnuniyeti garanti olan bu plajları sizler de tercih edebilirsiniz. Seferihisar plajları internette de sıklıkla araştırılmaktadır. Bu ilçede hem ücretli hem de ücretsiz plajlar bulunmaktadır. Peki, Seferihisar plajları nerededir? Seferihisar'da denize girilecek ücretli ve ücretsiz kaç tane plaj vardır? İşte Seferihisar plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Muğla Plajları 2020 - Muğlada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Muğla Plajları 2020 - Muğla'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan illerimizden birisi de Muğla ilidir. Muğla iline bağlı pek çok ilçede denize girilebilecek plajlar yer almaktadır. Günümüzde yaz aylarının sıcaklığının hissedilmesi ile birlikte Muğla'da denize girilecek yerler merak edilmektedir. Peki Muğla Plajları 2020 - Muğla'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz plajlar nelerdir? Sizlere Muğla plajları hakkında merak edilenleri yazımızda detaylıca inceledik.

13.10.2020Seyahat
Özdere Plajları 2020 - Özderede Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Özdere Plajları 2020 - Özdere'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Özdere İzmir'in Menderes ilçesinde yer alan ve plajları ile ünlü önemli bir bölgedir. Özellikle geniş alanları ve incecik kumuyla harika bir kumsal imkanı sağlayan plajlar, ücretli veya ücretsiz şekilde giriş olanağı tanımaktadır. İşte Özdere Plajları 2020 - Özdere'de denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Kaş Plajları 2020 - Kaşda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Kaş Plajları 2020 - Kaş'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Antalya'ya bağlı Kaş, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen turistik ilçelerin başında geliyor. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçede Nisan ayından itibaren yaz sezonu açılıyor. Kaş, en çok İngiliz ve Rus turistler tarafından tercih edilmektedir. Kaş'ta denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz halk plajları hangileri? Merak edenler için derledik.

13.10.2020Seyahat
İzmir Plajları 2020 - İzmirde Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

İzmir Plajları 2020 - İzmir'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

İzmir Türkiye'nin en güzel şehirleri arasında yer almaktadır. İzmir ayrıca Türkiye'nin plajları ile ünlü bir şehridir. Yaz mevsiminde İzmir hem yerli hem de yabancı olmak üzere pek çok turist ağırlamaktadır. Sahip olduğu plajlar sayesinde İzmir her sene vazgeçilmez bir şehir olmaya devam ediyor. Türkiye'nin en meşhur ilçelerinden biri olan Çeşme ilçesi de İzmir'e bağlı bir ilçe olduğundan ötürü şehir turizm açısından önem teşkil ediyor. İzmir sahip olduğu güzellikler sayesine herkesin ilk tercih ettiği şehirlerin başında yer almaktadır. Ücretli ve ücretsiz birçok plajı ile tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayan bu güzide şehir yaz mevsiminde nüfusu oldukça artmaktadır. İzmir'in plajları Türkiye'nin en güzel plajlarından olduğundan ötürü internette özellikle bu plajlar oldukça fazla paylaşılmaktadır. Peki, İzmir'in plajları nasıldır? İzmir'de denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz olan plajlar hangileridir? İzmir'in plajları temiz mi? İşte İzmir'in plajlarına dair tüm bilgiler.

13.10.2020Seyahat
Kuşadası Plajları 2020 - Kuşadasında Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Kuşadası Plajları 2020 - Kuşadası'nda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Kuşadası Türkiye'nin en güzel tatil yerlerinden birisidir. Kuşadası tatil bölgesine geldikten sonra muhteşem bir tatil deneyimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Birbirinden güzel koyları ve plajları olan Kuşadası ilçesinde denize girilecek birçok alan bulunmaktadır. Kuşadasın'a geldikten sonra burada konaklama imkanları da bulunmaktadır. Bütçenize uygun bir şekilde konaklama imkanlarından faydalanarak benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Kuşadası Türkiye'nin en fazla rağbet gören tatil yerlerinden birisidir. Bundan dolayı bu tatil bölgesine hem yerli hem de pek çok yabancı turist gelmektedir. Kuşadası Türkiye'nin en fazla turist çeken bölgeleri arasında yer alıp aynı zamanda da oldukça popülerdir. Kuşadası hakkında yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Peki Kuşadası plajları nasıldır? Kuşadası içerisinde yer alan ücretli ve ücretsiz plajlar hangileridir? Kuşadası nasıl bir ilçedir? İşte Kuşadası ilçesine dair her şey.

13.10.2020Seyahat
Işıklandırılan Tortum Şelalesi, 24 saat gezilebiliyor

Işıklandırılan Tortum Şelalesi, 24 saat gezilebiliyor

Erzurum'un Uzundere ilçesinde bulunan, UNESCO'nun Dünya Mirası'na aday gösterilen, Avrupa ve Asya'daki en yüksek, dünyada üçüncü yüksek şelalesi olarak bilinen Tortum Şelalesi'nin çehresi Erzurum Valiliği'nin çalışmaları ile değişti. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen doğal güzelliklerinden olan Tortum Şelalesi 24 saat gezilebiliyor.

13.10.2020Seyahat
İstanbul otelleri yol haritası istiyor

İstanbul otelleri yol haritası istiyor

İstanbulda 15-20 bin kişinin çalıştığı küçük oteller pandemiden bir hayli etkilendi. Büyük oteller Rus ve Ukraynalı turistle ayakta kalırken, küçük otellerin yöneticileri ise pandemi etkisinin uzun süreceğini belirterek İstanbul turizmi için özel yol haritası istedi.

13.10.2020Ekonomi
Datça Plajları 2020 - Datçada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Datça Plajları 2020 - Datça'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Doğal güzellikleri ile insanı adeta mest eden Datça, Muğla'nın en çok tercih edilen yaz tatil alanlarından biridir. Özellikle masmavi denizi ve altın rengi kumsalları ile tercih edilen pek çok farklı plajı bulunuyor. İşte Datça Plajları 2020 - Datça'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Bozcaada Plajları 2020 - Bozcaadada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bozcaada Plajları 2020 - Bozcaada'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bozcaada Türkiye'nin turistik ve tatil yerleri arasındadır. Ülkemizin en çok tercih edilen adalarından birisi olan Bozcaada içerisinde pek çok faaliyeti gerçekleştirmek mümkündür. Bozcaada ayrıca plajları ile ünlü bir ilçedir. Bozcaada'ya geldikten sonra ücretli ve ücretsiz olan bu plajları tercih edebilirsiniz. Hem halk plajı hem de ücretli plajın oldukça fazla olduğu bu yerde yaz mevsiminde pek çok turist bulunmaktadır. Ülkemizden de direkt olarak bu bölgeyi tercih edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bozcaada'da konaklama imkanları da üst seviyede olup, online bir şekilde konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Beş yıldızlı oteller ve pansiyonların olduğu bu bölgede muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Geçtiğimiz aylarda Bozcaada en çok araştırılan yerlerden olmuştur. Peki, Bozcaada plajları nerededir? Bozcaada'da denize girmek için tercih edilebilecek ücretli ve ücretsiz olan plajlar hangileridir? İşte Bozcaada'da tercih edilebilecek ücretli ve ücretsiz bütün plajlar.

12.10.2020Seyahat
Antalya Plajları 2020 - Antalyada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Antalya Plajları 2020 - Antalya'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Antalya, yaz döneminde deniz turizminin cazibe merkezlerinden biridir. Göz alıcı plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Antalya’nın birçok ilçesi deniz kıyısında bulunuyor. Alanya’dan Kaş’a kadar ücretli veya ücretsiz birçok plaj bulunuyor. Bunlardan birçoğu mavi bayrak ödüllüdür. Bakir kalmış koylarda veya tarihi kalıntıların içinde yüzme imkânı sunuyor. Bu yazımızda Antalya’da denize girebileceğiniz ücretli ve ücretsiz plajları bulabilirsiniz.

12.10.2020Seyahat
Alaçatı Plajları 2020 - Alaçatıda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Alaçatı Plajları 2020 - Alaçatı'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Alaçatı ülkemizin turistik yerlerinden birisidir. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Alaçatı plajları ile ünlü bir semttir. Alaçatı özellikle İzmir'in nüfusunu yaz mevsiminde oldukça fazla arttırmaktadır. Yaz mevsiminde Alaçatı semtine gelerek burada tatil yapmak isteyenler burada bulunan evleri ve beş yıldızlı otelleri tercih etmektedirler. Alaçatı plajları İzmir'in en güzel sularının olduğu bir plajdır. Alaçatı plajlarına giderek muhteşem bir tatil deneyimi ve zevki yaşayabilirsiniz. Burada yer alan otellere online bir şekilde rezervasyon da yapabilirsiniz. Alaçatı plajları internette en çok araştırılan plajlardır. Burada hem ücretli hem de ücretsiz plajlar bulunmaktadır. Peki Alaçatı'nda ki denize girilecek plajlar neresidir? Alaçatı'da girilecek en iyi ücretli plajlar neresidir? Alaçatı'da denize girilecek en iyi ücretsiz plajlar neresidir? İşte, Alaçatı'da girilecek en güzel plajlar.

12.10.2020Seyahat
Muğlayı 9 ayda 610 bin 517 turist ziyaret etti

Muğla'yı 9 ayda 610 bin 517 turist ziyaret etti

Muğla'nın dünyaca ünlü turizm merkezleri, yılın ilk 9 ayında 610 bin 517 turisti ağırlayarak adeta ziyaretçi akınına uğradı.

12.10.2020Seyahat
Doğasıyla cezbeden Boztepe, modernleşen yapısıyla ilgi görüyor

Doğasıyla cezbeden Boztepe, modernleşen yapısıyla ilgi görüyor

Ordu'nun eşsiz güzelliklerini yansıtan Boztepe, yeni görünümüyle misafirlerine daha konforlu bir gezi imkanı sunuyor.

12.10.2020Seyahat
Yöneticiliği bıraktı, otostopla yola çıktı Çorap bile sattı, “100 lirayı 8 bin lira yaptım

Yöneticiliği bıraktı, otostopla yola çıktı! Çorap bile sattı, “100 lirayı 8 bin lira yaptım"

Özel bir okulda yönetici olarak çalışan 34 yaşındaki Nurtaç Seçen, kurumsal işinden istifa ederek otostopla dünyayı gezmeye başladı.

12.10.2020Seyahat
Kayseriyi sağlıklı günler bekliyor

Kayseri'yi 'sağlık'lı günler bekliyor

Kayseri gıdadan mobilyaya, teknolojiden ağır sanayiye çok sayıda alanda devler liginde bir şehir. Erciyes’le, hemen eteğindeki Kapadokya’yla turizmin de cazibe merkezlerinden... Ancak tüm bunların yanında yeni bir merkez daha olmaya aday. Büyükşehir Belediye Başbakanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Sıradaki hedefimiz Kayseri’yi sağlık turizminin de merkezi yapmak” diyor...

12.10.2020Gündem
Fransa’da iki uçak havada çarpıştı: 5 ölü

Fransa’da iki uçak havada çarpıştı: 5 ölü

Fransa’da motorlu microlight uçağı ile turist uçağının havada çarpışması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti.

11.10.2020Avrupa
Türkiye’nin mavi durakları… Birbirinden güzel 10 marina

Türkiye’nin mavi durakları… Birbirinden güzel 10 marina

Yatların, teknelerin bazen dinlenmek, bazen ihtiyaçlarını karşılamak için bağlandıkları marinalar sadece teknelere değil, içindeki restoranlar, butikler ve eğlence merkezleriyle dışarıdan gelen ziyaretçilere de hizmet veriyor. İster tekneci olun ister ‘sade turist’ jürimizin seçtiği 10 marina uğradığınıza değecek; kimi SPA’sıyla kimi etkinlik alanıyla dünya çapında en iyiler arasında…

11.10.2020Seyahat
Bakan Kurum, Karatay Termal Tatil Köyünü hizmete açtı

Bakan Kurum, Karatay Termal Tatil Köyü'nü hizmete açtı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dünyada turizm alışkanlıklarının değiştiğini, insanların daha sakin ve doğal tatiller aradığını dile getirerek, "Konya'nın üstü insanlığa nasıl tarihi, kültürel, manevi şifalar sunuyorsa, altı da termal kaynaklarıyla sıcak sularıyla insanlığa şifa sunuyor." dedi.

10.10.2020Ekonomi
Denize inmek isterken kayalıklarda mahsur kalan Ukraynalı turist 6 saatte kurtarıldı

Denize inmek isterken kayalıklarda mahsur kalan Ukraynalı turist 6 saatte kurtarıldı

ANTALYA’da sarp kayalık bölgeden denize inmeye çalışan Ukraynalı Vitaly Muronoviç (30), yaklaşık 40 metre indikten sonra mahsur kaldı. Jandarma, itfaiye ve sağlık ekiplerinin kurtarmak için seferber olduğu Vitaly Muronoviç, 6 saatlik uğraş sonucu bulunduğu yerden çıkarıldı.

10.10.2020Gündem
Açılan Maraş, ‘hüzün turizmi’ merkezi olacak

Açılan Maraş, ‘hüzün turizmi’ merkezi olacak

KKTC’de önceki gün kısmen açılan Maraş’ta ‘hüzün turizmi’ hedefleniyor. 46 yıl önce kent sakinlerinin bıraktığı gibi kalan Maraş bir açık hava müzesini andırıyor. İşte KKTC yönetimi, film setlerini andıran bu görüntüyü koruyarak turist çekmeye hazırlanıyor.

10.10.2020Dünya
Kapadokya gelin ve damatların doğal stüdyosu oldu

Kapadokya gelin ve damatların doğal stüdyosu oldu

Özel günlerini ölümsüzleştirmek isteyen çiçeği burnunda çiftler, Kapadokya'nın doğal güzellikleri arasında objektif karşısına geçiyor.

9.10.2020Keyif
Van Gölü’nün ’mavi bayraklı’ plajına ikinci etap geldi

Van Gölü’nün ’mavi bayraklı’ plajına ikinci etap geldi

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye’nin tek mavi bayraklı plajı olma unvanına sahip olan Van Gölü’ndeki Mollakasım Plajı, bir milyon 800 bin TL’ye mal olan ikinci etabıyla 2021 sezonunda turist ağırlayacak.

9.10.2020Seyahat
Sümela Manastırı iki ayda 107 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı

Sümela Manastırı iki ayda 107 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı

Restorasyon nedeniyle yaklaşık 5 yıl kapalı bulunan Sümela Manastırı'na, 28 Temmuz'da yeniden ziyarete açılmasının ardından yerli ve yabancı turistlerin ilgisi sürüyor.

8.10.2020Keyif
Kapadokya gelin ve damatların doğal stüdyosu oldu

Kapadokya gelin ve damatların doğal stüdyosu oldu

Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle konuklarına masalsı görsel sunan Kapadokya bölgesi, özel günlerini ölümsüzleştirmek isteyen gelin ve damatların da gözde mekanı haline geldi.

8.10.2020Seyahat
İstanbulda yaşayan Rus gezgin 10 yıldır Türkiyeyi ve Türk dizilerini tanıtıyor

İstanbul'da yaşayan Rus gezgin 10 yıldır Türkiye'yi ve Türk dizilerini tanıtıyor

Rus gezgin Shcherbakova, babasının 6 yaşındayken kendisine hediye ettiği İstanbul kartpostallarıyla tanıştığı ve yıllarca hayalini kurduğu İstanbul'a yerleşerek 10 yıldır Türkiye'yi adım adım geziyor.

8.10.2020Seyahat
Sinop Erfelek Tatlıca Şelaleleri’ni 2,5 ayda 60 bin kişi ziyaret etti

Sinop Erfelek Tatlıca Şelaleleri’ni 2,5 ayda 60 bin kişi ziyaret etti

Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Erfelek ilçesinde bulunan Tatlıca Şelaleleri’nin pandemi döneminde de büyük ilgi gördüğünü, ilin en çok turist çeken yerlerinden biri olduğunu söyledi.

8.10.2020Seyahat
Özel uçaklara pandemi ilgisi

Özel uçaklara pandemi ilgisi

Koronavirüsle birlikte tarifeli havayolunu tercih edenlerin sayısı azalınca, ilgi özel uçak kiralamaya kaydı. Haziran-eylül arasında özel jetlerde yolcu sayısı yüzde 41 arttı. Yurtiçinde en çok Bodrum ve Dalaman’a, yurtdışında ise Katar ve Libya’ya seyahat gerçekleştirildi.

8.10.2020Ekonomi
Yemekte fenalaşan Ukraynalı turist, yaşamını yitirdi

Yemekte fenalaşan Ukraynalı turist, yaşamını yitirdi

BODRUM’da bir otelde yemek yerken aniden fenalaşıp, nefes almakta güçlük çeken Ukraynalı turist Adrian Novosad (53), hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

7.10.2020Gündem
Mars 15 yıl boyunca Dünyaya bu kadar yakın olamayacak

Mars 15 yıl boyunca Dünya'ya bu kadar yakın olamayacak

Kızıl Gezegen Mars, Dünya'mıza hiç olmadığı kadar yakın bir konuma geldi. Bir kez daha bu yakınlaşmaya şahit olabilmek için ise 15 yıl beklemek gerekecek. Peki Mars Dünya'ya neden yaklaşıyor? Neden 15 yıl bu yakınlaşma için bekleyeceğiz? Çıplak gözle bu yakınlaşmayı görebilmek mümkün mü?

7.10.2020Teknoloji
İnsan Niçin Anlatır

'İnsan Niçin Anlatır?'

Daha önce Sanatın Mitolojisi ve Çeşme Alaçatı adlı kitaplarıyla tanınan İsmail Gezgin bu kez Homo Narrans İnsan Niçin Anlatır? ile okuruyla buluşuyor.

7.10.2020Keyif
Antandros sikkesi 1785 yıl sonra yeniden basıldı

Antandros sikkesi 1785 yıl sonra yeniden basıldı

BALIKESİR'de, 4 büyük kazı alanında gerçekleştirilen çalışmaların mevcut durumlarının ve hedeflerinin konuşulacağı Balıkesir Arkeoloji Buluşmaları’ çalıştayında M.S. 235 yılına ait Antandros sikkesi 1785 yıl sonra yeniden sembolik olarak basıldı.

7.10.2020Gündem
Kekovaya ekimde de turist akını

Kekova'ya ekimde de turist akını

Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan Kekova son dönemde özellikle Rus turistlerin ilgi odağı olmaya devam etti. Ekim ayında yazdan kalma günlerin yaşandığı Kekova'ya gelen turistler, yat turu yapıp, denize girdi.

7.10.2020Seyahat
Kapadokya bölgesini Eylül ayında 120 bin 107 turist ziyaret etti

Kapadokya bölgesini Eylül ayında 120 bin 107 turist ziyaret etti

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini Eylül ayında 120 bin 107 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

7.10.2020Seyahat
Göbeklitepe’ye balon turu izni çıktı

Göbeklitepe’ye balon turu izni çıktı

Şanlıurfa’da 'Tarihin sıfır noktası' olarak nitelendirilen, 2018 yılında (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'de sıcak balon turları için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Eylül ayında gerçekleştirilen balon test uçuşlarının ardından bölgede ticari uçuşların yapılabileceğine karar verdi.

7.10.2020Seyahat
Siirtin keşfedilmeyi bekleyen iki güzeli: Botan Vadisi ve Delikli Taş

Siirt'in keşfedilmeyi bekleyen iki güzeli: Botan Vadisi ve Delikli Taş

Siirt'te keşfedilmeyi bekleyen birçok yer var. Şehirde adım attıkça gördüğüm yemyeşil manzaralar bana adeta İtalya’nın Toskana Vadisi’ndeki güzellikleri anımsattı. Özel bir harçla yapılan Cas evleri, Sabat olarak adlandırılan geçitleri ve daha fazlası... En güzel adresler ise yeni popüler olan Botan Vadisi ve Delikli Taş... Bu iki güzel gerçekten görülmeye değer.

7.10.2020Seyahat
Tarih ve yeşil gün yüzüne çıkacak... Payitaht Bursa aslına dönüyor

Tarih ve yeşil gün yüzüne çıkacak... Payitaht Bursa aslına dönüyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Bursa’yı eski çehresine kavuşturmak için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirterek “Tarihi eserleri çevreleyen, örten yapıları birer birer yıkıyoruz. Osmanlı başkenti olan Payitaht Bursa’yı aslına döndürmeye azmettik. Tarih ile yeşil gün yüzüne çıkacak” dedi. Aktaş ‘tematik kentsel dönüşüm’ olarak tarif ettiği sürecin sonunda Bursa’nın tarihi ve kültürel kimliğinin daha da belirgin hale getirileceğini söyledi.

7.10.2020Gündem
Bodrumda yunuslar, turist taşıyan teknenin yanında yüzdü

Bodrum'da yunuslar, turist taşıyan teknenin yanında yüzdü

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde yunuslar, turistleri taşıyan teknenin yanında yüzdü. Yunusları ilgiyle izleyen turistler bu anları cep telefonuyla kaydetti.

6.10.2020Gündem
Doğaseverlerin yeni gözdesi: Budaközü Vadisi

Doğaseverlerin yeni gözdesi: Budaközü Vadisi

Hititlerin başkenti Hattuşa’da bulunan Budaközü Vadisi doğaseverlerin yeni gözdesi oldu. Tarih ve kültür turizmi meraklılarının uğrak noktalarından birisi olan Boğazkale, şimdilerde Hattuşa Milli Parkı sınırlarında yer alan Budaközü Vadisi yürüyüş parkuru ile özellikle doğaseverlerin yoğun ilgisini çekiyor. Vadinin sahip olduğu doğal güzellik insanları adeta büyülüyor.

6.10.2020Seyahat
Turizme korona virüs etkisi Kapıköy Sınır Kapısının açılmasını istiyoruz

Turizme korona virüs etkisi! "Kapıköy Sınır Kapısının açılmasını istiyoruz"

Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan S.S. Gevaş Akdamar Adası Göl Motorcular Kooperatifi Başkanı Hasan Avcı, tüm dünyada etkili olan korona virüs pandemisi nedeniyle yüzde 20 kapasiteyle çalıştıklarını söyledi.

6.10.2020Seyahat
Otellerde Türk misafire HES kodu zorunluluğu

Otellerde Türk misafire HES kodu zorunluluğu

İçişleri Bakanlığı kararıyla, 50 oda ve üzeri konaklama tesislerine girişte Türk misafirlere, Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunlu hale getirildi. Bu uygulamanın yabancı turistleri kapsamadığı açıklandı.

6.10.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Ayasofya açılışından sonra tespit edilen vaka var mı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile uçak sohbetine gitmeden önce bazı insanlarla konuşup merak ettikleri soruları aldım.

12.10.2020

Altın Portakal’da başrol koronanın

Her yıl büyük bir şenlik havasında başlar ve öyle de devam ederdi Altın Portakal Film Festivali.

7.10.2020