EKSTRA
MENÜ

Soyad

Soyad haberleri sayfasında güncel ve son dakika Soyad hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 746 Soyad haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Soyad Haberleri

e-Nabızın Kovid-19 Aşı Kartı bölümüne üç yeni özellik eklendi... İşte Koronavirüs test sertifikası detayları

e-Nabız'ın 'Kovid-19 Aşı Kartı' bölümüne üç yeni özellik eklendi... İşte Koronavirüs test sertifikası detayları

Sağlık Bakanlığının e-Nabız uygulaması üzerinden ulaşılabilen 3 yeni özellik devreye girdi.

9.09.2021Gündem
MNG Kargoya siber saldırı Alıcı bilgileri ele geçirildi

MNG Kargo'ya siber saldırı! Alıcı bilgileri ele geçirildi

MNG Kargo, müşterilerine ait şifrelerin ele geçirildiğini ve bazı kargo alıcılarının bilgilerinin sızdırıldığını açıkladı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na (KVKK) yapılan açıklamada ihlalden etkilenen kişi sayısının belirlenemediği ifade edildi.

27.08.2021Ekonomi
ABden flaş Türkiye kararı Aşı sertifikasıyla ilgili önemli gelişme

AB'den flaş Türkiye kararı! Aşı sertifikasıyla ilgili önemli gelişme

Avrupa Birliği (AB), aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 3 ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sertifikalarının tanınmasına karar verdi.

19.08.2021Ekonomi
En çok kullanılan soyad belli oldu

En çok kullanılan soyad belli oldu

İçişleri Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre Türkiye'de en fazla olan soyad Yılmaz, Kaya ve Demir oldu.

17.07.2021Ekonomi
Sağlık şirketinden koronavirüs salgınına ilişkin belgeseldeki iddialara ilişkin açıklama

Sağlık şirketinden koronavirüs salgınına ilişkin belgeseldeki iddialara ilişkin açıklama

Türkiye’de koronavirüs salgınına ilişkin hazırlanan belgeselde yer alan iddialara ilişkin RD GLOBAL- INVAMED’den yapılan açıklamada, "Şirket amaçlarımız dahilinde, sadece Ar-Ge faaliyetleri ve tıbbi cihaz üretimi yapılmakta, bu sebeple herhangi bir şekilde son kullanıcı olan kamu hastanelerine ve özel hastanelere satış yapılmamaktadır. Şirketlerimizin hiçbirinde, Sayın Mehmet Soylu’nun ortaklığı bulunmamaktadır." denildi.

2.07.2021Gündem
Paraf Nedir Ve Ne İşe Yarar Paraf Nasıl Atılır Ve Nerelerde Kullanılır

Paraf Nedir Ve Ne İşe Yarar? Paraf Nasıl Atılır Ve Nerelerde Kullanılır

Çoğunluklu olarak devlet evraklarında karşımıza çıkan paraf ile alakalı olarak insanlar bazı soruların yanıtlarını arıyor. Paraf nedir ve ne işe yarar? Paraf nasıl atılır ve nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.

27.06.2021Araştırma
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
Kart numarası nedir, nerede yazar Kredi kartı numarası kaç haneli olur

Kart numarası nedir, nerede yazar? Kredi kartı numarası kaç haneli olur?

Günümüzde nakit kullanımı neredeyse bitme noktasına gelirken güvenilir ödeme sistemleri arasında çok önemli bir yere sahip olan banka kartları ve kredi kartı nakit taşıma gereksinimini geride bırakıyor. Dijital ödeme sistemleri sayesinde online ödeme işlemleri de kolaylaştı. Kart Numarası nedir, nerede yazar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Sağlık uygulamaları kişisel verileri koruyamıyor

Sağlık uygulamaları kişisel verileri koruyamıyor

Pandemi nedeniyle birçok bireyin evde hareketsiz kalması, sağlık ve fitness uygulamalarının kullanımını %67 oranında artırdı. Ancak formda kalmayı ve beslenme rejimine ayak uydurmayı daha kolay hale getiren bu uygulamalardan %80’inin, veri güvenliğine dair potansiyel riskler içerdiğini aktaran siber güvenlik uzmanı Serap Günal, uygulamalara kayıt yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları 4 adımda sıralıyor.

3.06.2021Teknoloji
EURO 2020’de A Milli Takımımızı taşıyacak uçak göklerde

EURO 2020’de A Milli Takımımızı taşıyacak uçak göklerde

Türk Hava Yolları’nın (THY) ’Tarihi Forma’ adını verdiği proje ile üzerinde milyonlarca kişinin adının yer alacağı ve A Milli Takımımızı Avrupa Futbol Şampiyonası’na taşıyacak özel giydirilmiş uçak, ay-yıldızlılar için Antalya’ya gitti.

31.05.2021EURO2020
THYden tarihi forma Uçağa milyonlarca kişinin adı yazılacak

THY'den tarihi forma! Uçağa milyonlarca kişinin adı yazılacak

Türk Hava Yolları (THY), 23 Mayıs tarihine kadar tarihiforma.com adresi üzerinden ad-soyad bilgilerini iletenlerin ismini, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak uçağın üzerinde yer alacak devasa formaya yazacak.

18.05.2021Gündem
Btc Turkten hacklendi iddialarına resmi açıklama

Btc Turk'ten 'hacklendi' iddialarına resmi açıklama

Kripto para borsası Btc Turk hacklenme iddialarına yönelik olarak açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklamaya göre herhangi bir veri ihlali söz konusu olmadığı ancak 2018 yılında sistem dışına çıkartılan veri setlerinden birinin taslak halinin paylaşıldığı belirtildi.

18.05.2021Ekonomi
E-Fatura Tasarımı Nasıl Yapılır E-Fatura Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Fatura Tasarımı Nasıl Yapılır? E-Fatura Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Fatura, yaşadığımız dijital dönüşüm çağında e-dönüşüm kapsamındaki uygulamalar içerisinde dikkatleri üzerine çekiyor. Çok sayıda ticari işletme tarafından zorunlu olarak kullanımı tercih edilen e-fatura, e-fatura uygulaması üzerinden kesiliyor. Kesilen faturalar ise işletmeye özel bir nitelik taşıyor. Kesilen e-faturalar standart bir tasarım sunmakla beraber firmalar kendi kimliklerini yansıtan özgün tasarımları kullanmak isteyebiliyorlar. İşte e-fatura tasarımı nasıl yapılır? E-fatura tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler konuları detaylı olarak derledik.

13.05.2021Kobi
Temsilci Ali Koçu ne yapacaksınız

Temsilci Ali Koç'u ne yapacaksınız?

Hürriyet yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, MHK'nın hakem Ali Koç'uN U19 Ligi'ndeki Fenerbahçe-Ankaragücü maçına atanmasını değerlendirdi.

7.05.2021Futbol
Önsöz Nedir Ve Nasıl Yazılır Önsöz Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Önsöz Nedir Ve Nasıl Yazılır? Önsöz Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Kitap yazan yazarlar ya da bireyler ön söz kısmını sıklıkla kullanır. Ön söz genellikle kitaplarda kullanılır. Kitapların olmazsa olmaz bölümleridir. Aynı zamanda ön söz tez ve akademik yazılarda da kullanılır. Bu sebeplerden dolayı ön söz yazımı, ne olduğu, yazım kuralları, neyi içerdiği önem arz etmektedir. Ön söz yazımının doğru bir şekilde yapılması için yayınlanmış ön söz örnekleri incelenebilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
‘Babamın soyadını istemiyorum’ davası

‘Babamın soyadını istemiyorum’ davası

Velayeti annesinde olan Y.T. (17) , ‘çocuğun nitelikli istismarı’ suçundan tutuklu olan babasının soyadını kullanmamak için dava açtı. Mahkeme çocuğun annesinin soyadını kullanmasına izin verdi.

30.04.2021Gündem
Instagram e-posta adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır Instagram e-mail değiştirme yöntemi

Instagram e-posta adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır? Instagram e-mail değiştirme yöntemi

Instagram günümüzde en çok kullanılan ve çok aktif şekilde kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Instagram kullanabilmek için bir e mail adresi kaydedilmelidir. Peki, Instagram e-posta adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır? Instagram mail adresi değiştirme işlem basamakları nedir? İşte tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Polis, KADES ihbarlarına 3 dakikadan daha kısa sürede gidiyor

Polis, KADES ihbarlarına 3 dakikadan daha kısa sürede gidiyor

Mersin'de polis ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES) anlatarak, tek tuşla şiddetten korunabileceklerinin bilgisini verdi. Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Büro Amirliği Şube Komiser Yardımcısı Kevser Kübra Gün, KADES üzerinden yapılan ihbarlara polis ekiplerinin 3 dakikadan daha kısa sürede intikal ettiklerini kaydetti.

9.04.2021Gündem
18 Mart hatıra künyesi oluşturma ekranı 18 Mart hatıra kolyesi ile güne anlam katın

18 Mart hatıra künyesi oluşturma ekranı! 18 Mart hatıra kolyesi ile güne anlam katın

18 Mart hatıra künyesi, Çanakkale Zaferi'nin kahramanı olan şehitlerimizin anıldığı bu günde büyük önem arz ediyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nde şehit olan kahramanların anısına Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın girişimleri ile oluşturulan sayfa üzerinden birkaç adımda kolayca künye oluşturmak mümkün olabiliyor. Ad soyad, doğum yeri, kan grubu, e-posta gibi bilgilerin girilmesiyle elde edilebilen 18 Mart hatıra künyesi, 18martetkinlikleri.com üzerinden alınıyor. İşte, 18 Mart hatıra künyesi oluşturma ekranı!

8.04.2021Gündem
‘Staj Seferberliği’ başvuru süresi uzatıldı

‘Staj Seferberliği’ başvuru süresi uzatıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin ‘Senin İçin Seferberiz’ teması altında birleştiği ‘Staj Seferberliği’ projesine yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi öğrencilerin de katılabileceği hatırlatılırken, başvurusu süresinin 9 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

4.04.2021Avrupa
KADES, en çok indirilen 3’üncü uygulama oldu

KADES, en çok indirilen 3’üncü uygulama oldu

İçişleri Bakanlığınca geliştirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES), Türkiye’de en fazla kullanıcıya sahip çevirim içi mağaza Google Play Store’da yaşam alanında en fazla indirilen 3’üncü uygulama oldu.

4.04.2021Teknoloji
Yemeksepetindeki bilgilerin çalınması kullanıcılar için ne anlama geliyor

Yemeksepeti'ndeki bilgilerin çalınması kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti hacklendiğini duyurdu. Açıklamaya göre ad soyad, adres ve telefon bilgileri siber korsanların eline geçti. Söz konusu bilgilerin çalınması kullanıcılar için ne ifade ediyor? Uzmanlar, konuyu tüm yönleriyle hurriyet.com.tr'ye anlattı...

29.03.2021Gündem
Yemeksepeti hacklendi mi Yemeksepetinden siber saldırı açıklaması

Yemeksepeti hacklendi mi? Yemeksepeti'nden siber saldırı açıklaması

Yemeksepeti, 25 Mart perşembe sabahı siber saldırıya uğradığını duyurdu. Yemeksepeti, siber korsanlar tarafından hangi bilgilerin çalındığını de resmi Twitter hesabından açıkladı. Yapılan açıklamada "Kullanıcılarımız kredi kartlarını gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilir" ifadelerine yer verildi.

27.03.2021Ekonomi
Kadınların yüzde 90ı KADES uygulamasının kendilerine güven verdiğini düşünüyor

Kadınların yüzde 90'ı KADES uygulamasının kendilerine güven verdiğini düşünüyor

İçişleri Bakanlığının Kadın Acil Destek Uygulaması'na yönelik 1013 kadının katıldığı ankete göre, personelin ilgisinden memnun olanların oranı yüzde 84, ekiplerin olay yerine ulaşma süresinden memnuniyet duyanların oranı yüzde 78 oldu.

7.03.2021Gündem
‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

Programa önlisans 2’nci sınıf, lisans 3 ve 4’üncü sınıf olmak üzere, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan tüm öğrenciler, ‘kariyerkapisi.cbiko.gov.tr’ adresinden başvuru yapabilecek. Bu yıl, 50 bini aşkın öğrenciye staj imkânı sağlanması hedeflenen programa başvurular, 22 Mart'a kadar sürecek.

22.02.2021Eğitim
124 bin kişi ismini, 260 bin kişi soyadını düzeltti

124 bin kişi ismini, 260 bin kişi soyadını düzeltti

İçişleri Bakanlığı, ad ve soyadında yazım, imla hatası veya düzeltme işareti kullanılmasından kaynaklanan anlam değişikliklerinin mahkeme kararı aranmaksızın değiştirilmesine imkan sağlayan uygulama ile 2017 yılından bugüne kadar 124 bin 32 kişinin ismini, 260 bin 157 kişinin de soyadını değiştirdiğini açıkladı.

31.01.2021Gündem
Son dakika... Merkez Bankası FAST sisteminde üst limiti yükseltti

Son dakika... Merkez Bankası FAST sisteminde üst limiti yükseltti

Merkez Bankası'nın 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) ile yapılabilecek ödemelerin üst limiti 1000 TL’ye yükseltildi. Merkez Bankası merak edilen FAST sistemi nedir, nasıl kullanılır, FAST ile gönderilen ödemede üst limit var mı ve telefon numarasına ödeme yapılır mı sorularının yanıtlarını verdi. Merkez Bankası ayrıca kolay adres sistemiyle ilgili de bilgilendirme yaptı. Açıklamada kolay adres tanımlama ve para transferi açıklamaları detaylı bir şekilde yer aldı.

29.01.2021Ekonomi
Hürriyet Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni

Hürriyet Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni

Kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri belirlemek amacıyla 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”)  ve ilgili sair mevzuat kapsamında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. (“Hürriyet”) olarak Veri Sorumlusu sıfatıyla sizleri bilgilendirmek isteriz.

15.01.2021Güncel
Dilekçe nasıl yazılır Tarih, imza ve metin kurallarıyla dilekçe örneği ve dilekçenin özellikleri

Dilekçe nasıl yazılır? Tarih, imza ve metin kurallarıyla dilekçe örneği ve dilekçenin özellikleri

Bir isteği bildirmek için yazılıp resmi veya özel kuruluşlara gönderilen yazılara dilekçe denir. Dilekçe yazarken belli başlı kurallara dikkat etmek gerekir. Dilekçelerin başında, başvurunun yapıldığı, makamın adı bulunur. Dilekçenin hangi tarihte verildiğini bilebilmek için, dilekçede tarihin bulunması gerekir. Peki, dilekçe nasıl yazılır? Dilekçede tarih ve imza nereye atılır? İşte kuralına uygun dilekçe örneği ve dilekçenin özellikleri...

14.01.2021Gündem
Ardahanda jandarma, köylerde KADES’i anlattı

Ardahan'da jandarma, köylerde KADES’i anlattı

ARDAHAN'da kadın ve çocukların şiddete maruz kalmasının önüne geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmada jandarma ekipleri, köylerde görüştükleri kadınların cep telefonuna KADES uygulamasını indirdi.

30.12.2020Gündem
Tahliye Taahhütnamesi nedir İşte, tahliye taahhütnamesi örneği ve geçerlilik şartları

Tahliye Taahhütnamesi nedir? İşte, tahliye taahhütnamesi örneği ve geçerlilik şartları

Tahliye Taahhütnamesi, kiracı ve ev sahibi arasında imzalanan ve resmi nitelik taşıyan bir evraktır. Her resmi evrakta olduğu gibi Tahliye Taahhütnamesi geçerlilik şartları da bulunmaktadır. Kiracı tarafından kiralayana verilmiş tahliye taahhüdünün önemli olan bir diğer yönü de, kiralayanın başka bir nedene dayanmasına gerek olmaksızın kira sözleşmesini ortadan kaldırabilmesidir. İşte, tahliye taahhütnamesi örneği ve hakkında detaylı bilgiler

24.12.2020Ekonomi
Kadıköyde polisten kadınlara KADES bilgilendirmesi

Kadıköy'de polisten kadınlara "KADES" bilgilendirmesi

TOPLUM Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Kadıköy'de kadınlara Kadın Destek Uygulaması (KADES) ile ilgili bilgilendirme broşürü dağıttı.

23.12.2020Gündem
VGM burs başvurusu nereden yapılır, burs ücreti ne kadar İşte 2020-2021 VGM burs başvuru formu

VGM burs başvurusu nereden yapılır, burs ücreti ne kadar? İşte 2020-2021 VGM burs başvuru formu

VGM burs başvurusunu yapmak isteyen adaylar kurum tarafında açıklanan başvuru tarihlerine yoğun ilgi gösteriyorlar. Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim bursu başvuruları 1 Ekim tarihinde başladı. İşlemlerin 15 Ekim'e kadar tamamlanması gerekiyor. Yükseköğrenim bursu başvuruları ise 15 Ekim'de başlayacak. Adaylar www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formunu doldurarak işlemlerini yapabilirler. İşte VGM burs başvuru ekranı

13.10.2020Gündem
Korona kurallarında açılım yok

Korona kurallarında açılım yok

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile eyalet başbakanları video konferanslı toplantıda sonbahar ve kış aylarında koronavirüse karşı ortak önlemlerde anlaştı. Toplantıdan sonra basın toplantısı düzenleyen Merkel şunları söyledi:

29.09.2020Avrupa
Aydında düğünlerde gelin ve damat dışında kimse oynamayacak

Aydın'da düğünlerde gelin ve damat dışında kimse oynamayacak

Aydın'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğünlerde gelin ve damadın dışında kimsenin oynamasına izin verilmeyecek.

27.08.2020Gündem
Boğaziçi’nden engellilik çalışmalarına ödül

Boğaziçi’nden engellilik çalışmalarına ödül

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu tarafından 2018 yılından bu yana verilen "Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü" için başvurular 20 Ekim'de sona erecek.

27.08.2020Eğitim
Verilerinizin güvenliği için birbirinden farklı ve güçlü parolalar kullanın

Verilerinizin güvenliği için birbirinden farklı ve güçlü parolalar kullanın

Siber güvenlik uzmanları, son günlerde gündemde olan ve gizli müşteri bilgilerinin açığa çıkmasına neden olan veri ihlalleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

21.08.2020Teknoloji
YKS maratonu başlıyor Sınavı kazandıracak 40 tüyo

YKS maratonu başlıyor! Sınavı kazandıracak 40 tüyo

2 milyon 437 bin 119 genç üniversiteli olmak için bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonunda ter dökecek.

26.06.2020Eğitim
Uzmanlardan YKS önerileri

Uzmanlardan YKS önerileri

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek YKS’ye artık çok az zaman kaldı. Bu yıl sınava girecek adaylara eğitim uzmanları neler öneriyor? Sınav öncesi ve sınav sırasında nelere dikkat edilmeli? İşte YKS adaylarının dikkatle gözden geçirmesi gereken birbirinden değerli öneriler:

22.06.2020Eğitim
Alman futbolcu Alexander Bieler, eşinin soyadını aldı

Alman futbolcu Alexander Bieler, eşinin soyadını aldı

Almanya 2. Bundesliga'da mücadele eden Holstein Kiel forması giyen Alman futbolcu Alexander Bieler, eşinin soyadını alarak adını Alexander Mühling olarak değiştirdi.

31.05.2020Futbol
Tarihi karar Velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını değiştirebilecek

Tarihi karar! Velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını değiştirebilecek!

Eşinden ayrılan kadın, velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını artık değiştirebilecek. Çocuğun eğitim hayatında karşılaştığı zorlukları gerekçe gösteren bir kadın, çocuğuna kendi soyadını vermek için yargıya müracaat etti. Davada son noktayı koyan Yargıtay, çocuğun soyadının annenin soyadı olarak değiştirilmesinin çocuğun üstün yararına olacağına hükmetti.

25.05.2020Gündem
LinkedIn’i daha verimli kullanmaya hazır mısınız

LinkedIn’i daha verimli kullanmaya hazır mısınız?

Pandeminin olumsuz yönde etkilediği iş dünyasında hem işverenlerin hem de iş arayanların önümüzdeki dönemde LinkedIn’i çok daha aktif kullanması bekleniyor. Peki, LinkedIn’i daha verimli kullanmak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

25.05.2020Teknoloji
Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor! İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), bünyesinde görevlendirmek üzere 137 sözleşmeli personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Başvuruları ilan.mcbu.edu.tr isimli internet adresi üzerinden alana Manisa CBÜ, eczacı alımı haricinde tüm pozisyonlar için KPSS puanı talep edecek. Peki, Manisa CBÜ personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 54 sürekli işçi ve 137 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Manisa CBÜ için merak edilen bazı bilgiler

20.05.2020Gündem
Mahmut Cahit Külebi Kimdir Mahmut Cahit Külebinin Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Mahmut Cahit Külebi Kimdir? Mahmut Cahit Külebi'nin Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Mahmut Cahit Külebi son aylarda internet ortamında en çok araştırılan kişiler arasındadır. Türk edebiyatında önemli bir yeri olan Mahmut Cahit Külebinin eserleri günümüzde de değerli eserler arasında yer almaktadır. Peki, bu kadar fazlaca araştırılan Mahmut Cahit Külebi kimdir? Mahut Cahit Külebi'nin kısaca hayatı, eserleri(kitapları), sözleri ve şiirleri nedir? İşte Mahmut Cahit Külebi'ye ait tüm detayları derledik.

18.05.2020Gündem
Googlea büyük şok: Android uygulamalarından milyonlarca şifre sızdı

Google'a büyük şok: Android uygulamalarından milyonlarca şifre sızdı

Android işletim sisteminin mimarı Google, yeni bir güvenlik skandalıyla gündeme geldi. Google Play Store üzerinden sıkı denetim yaptığını dile getiren şirket, buna karşın milyonlarca şifrenin sızmasını önleyemedi. Forbes'ta yer alan habere göre 4 bini aşkın Android uygulamasından milyonlarca telefon numarası, mesaj ve hatta şifre internete sızdı.

15.05.2020Teknoloji
Mahkeme kararı aranmaksızın 331 bin ad soyad düzeltmesi yapıldı

Mahkeme kararı aranmaksızın 331 bin ad soyad düzeltmesi yapıldı

Sağlık kuruluşlarınca bugüne kadar 20 bin 347 doğum, 118 bin 522 ölüm dijital ortamda aile kütüğüne tescil edildi. Mahkeme kararı aranmaksızın 331 bin 634 ad-soyad düzeltmesi yapıldı.

9.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

YKS maratonu başlıyor! Sınavı kazandıracak 40 tüyo

2 milyon 437 bin 119 genç üniversiteli olmak için bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonunda ter dökecek.

26.06.2020