MENÜ

Soru Kitapçığı

Soru Kitapçığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Soru Kitapçığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.051 Soru Kitapçığı haberi bulunmuştur.

Soru Kitapçığı Haberleri

YKS (TYT, AYT, YDT)’nin açılımı: TYT, AYT ve YDT nedir

YKS (TYT, AYT, YDT)’nin açılımı: TYT, AYT ve YDT nedir?

YKS 2020 yılında 27 Haziran ve 28 Haziran’da yapılıyor. TYT, AYT ve YDT nedir sorusu araştırılıyor. Açılımı Yükseköğretim Kurumları Sınavı olan YKS merkezi olarak düzenlenecek. Sınavın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi kısaca TYT olacak. YKS’ye başvuran tüm adayların, Temel Yeterlilik Testine (TYT) katılmaları zorunludur. İşte YKS oturumları ile ilgili bilgiler…

28.06.2020Gündem
Son dakika haberi: YKS soru kitapçığını sosyal medyadan paylaşmıştı Gözaltına alındı

Son dakika haberi: YKS soru kitapçığını sosyal medyadan paylaşmıştı! Gözaltına alındı

Son dakika... YKS'de soru kitapçığının fotoğrafını çekerek sosyal medyadan paylaşan ve kopya girişiminde bulunduğu tespit edilen bir kişi Batman'da gözaltına alındı

27.06.2020Gündem
LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sona erdi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarının Bakanlığın internet sitesinde yayımlandığını bildirdi. Şimdi ise LGS sonuçlarının açıklanacağı tarih merak ediliyor. Peki, 2020 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.06.2020Gündem
LGS soru ve cevapları MEB tarafından erişime açıldı.. 2020 LGS sayısal, sözel bölüm soruları ve cevap anahtarı giriş sayfası

LGS soru ve cevapları MEB tarafından erişime açıldı.. 2020 LGS sayısal, sözel bölüm soruları ve cevap anahtarı giriş sayfası

LGS 2020 soruları için MEB'den gelen son dakika duyurusu ile birlikte soru ve cevap anahtarının erişime açıldığı bildirildi.. Bugün gerçekleşen sınavın sone ermesinin ardından Liselere Geçiş Sınavı soruları ve cevapları erişime açıldı. MEB açıklamasını yapması ile birlikte soru ve cevap anahtarı araması internette günün en çok aranan konusu oldu. İşte MEB soru cevap anahtarı ekranı ve detaylar

20.06.2020Gündem
LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinden yayınladı.

20.06.2020Eğitim
Son dakika... 2020 LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Son dakika... 2020 LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarının Bakanlığın internet sitesinde yayımlandığını bildirdi

20.06.2020Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman açıklanıyor

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları için gözler ÖSYM’nin resmi internet sitesine çevrildi. 400 bin civarı öğrencinin katılım sağladığı MSÜ için sonuçlar, herhangi bir aksilik olmadığı taktirde ÖSYM’nin belirlediği gün erişime açılacak. Sonuçların ardından ikinci aşama için bazı hazırlıklara başlayacak olan öğrenciler, YKS sonuçları ile birlikte değerlendirmelerini gerçekleştirecek. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.06.2020Eğitim
MSÜ 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSÜ 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde çalışma hayali kuran gençler, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına katılmalarının ardından, sonuç açıklama tarihine odaklandı. 14 Haziran'da tamamlanan sınavın ardından gençlerin beklediği haber ÖSYM'den geldi. ÖSYM takvimine göre, söz konusu sınavın sonuç tarihi belli oldu. İşte, 2020 MSÜ sonuç tarihine ilişkin detaylar...

18.06.2020Gündem
LGS öncesi son hazırlıklar

LGS öncesi son hazırlıklar

İstanbul’da LGS kapsamındaki merkezi sınavın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla bina sorumlusu okul yöneticileriyle iki ayrı toplantı yapıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında düzenlenen toplantıda ise sınavda alınacak önlemler bir kez daha gözden geçirildi.

17.06.2020Eğitim
MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapıldı

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapıldı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) yapıldı.

14.06.2020Eğitim
Yayla çocuklarına LGS desteği

Yayla çocuklarına LGS desteği

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, aileleriyle yaylalara çıkan öğrencilere soru kitapçığı ulaştırarak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyor.

13.06.2020Eğitim
LGS için 1280 soruluk yeni destek paketi

LGS için 1280 soruluk yeni destek paketi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava katılacak öğrencilerin hazırlık sürecine destek olmak için 1280 sorudan oluşan Haziran ayı soru destek paketi yayımlandı. Daha önce yayımlanan 3 destek paketiyle birlikte bu yıl sınava hazırlanan öğrenciler için toplam 3 bin 796 soru kullanıma sunulmuş oldu.

3.06.2020Eğitim
Son dakika... MEB duyurdu: LGS’ye hazırlanan öğrencilere bin 280 soruluk 4’üncü destek paketi yayınlandı

Son dakika... MEB duyurdu: LGS’ye hazırlanan öğrencilere bin 280 soruluk 4’üncü destek paketi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik Haziran ayı çalışma sorularını yayınladı.

3.06.2020Gündem
Son dakika... MEB duyurdu LGS için önemli karar

Son dakika... MEB duyurdu! LGS için önemli karar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran'da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav ile ilgili 2 önemli kararın alındığını açıkladı. Bakan Selçuk, "Sınavdan sonra sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak bir kargaşaya meydan vermemek için soru kitapçıklarını sınav sonrasında dağıtmayacağız. Soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanacak" dedi.

1.06.2020Gündem
MEB’den LGS için 1000 soruluk ikinci destek paketi

MEB’den LGS için 1000 soruluk ikinci destek paketi

LGS’ye katılacak öğrencilerin hazırlık sürecine destek olmak için 1000 sorudan oluşan Mayıs ayı ikinci soru destek paketi MEB tarafından yayımlandı. Daha önce yayımlanan iki destek paketiyle birlikte toplam 2516 soru öğrencilere sunulmuş oldu.

22.05.2020Eğitim
LGS örnek soruları yayımda İşte LGS mayıs ayı 2. örnek soru kitapçığı

LGS örnek soruları yayımda! İşte LGS mayıs ayı 2. örnek soru kitapçığı

LGS örnek soruları her ay Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanıyor. 20 Haziran’da sınava girecek olan öğrenciler örnek sorulara yoğun ilgi gösteriyorlar. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik MEB tarafından hazırlanan mayıs ayı ikinci örnek soru kitapçığına ilişkin paylaşımda bulundu. İşte sayısal ve sözel LGS örnek soruları…

20.05.2020Eğitim
LGS mayıs ayı örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı

LGS mayıs ayı örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı

LGS kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek öğrenciler için her ay yayımlanan örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı. Okulların pandemi nedeniyle kapalı olduğu dönemde ayda iki kez yayımlanmaya başlayan örnek soruların Mayıs ayı için hazırlanan ikinci kitapçığı erişime açıldı.

20.05.2020Eğitim
LGS 1000 soruluk destek paketi MEB tarafından yayınlandı.. İşte MEB çalışma soruları destek paketi

LGS 1000 soruluk destek paketi MEB tarafından yayınlandı.. İşte MEB çalışma soruları destek paketi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava katılacak öğrencilerin hazırlık sürecine destek olmak için 1000 sorudan oluşan mayıs ayı soru destek paketi yayımlandı.

4.05.2020Gündem
MEB mayıs ayı LGS örnek sorularını yayımladı

MEB mayıs ayı LGS örnek sorularını yayımladı

MEB, 'Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava Yönelik Mayıs Ayı Çalışma Soruları'nı yayımladı.

4.05.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuktan LGSye hazırlanan öğrencilere önemli duyuru

Son dakika... Bakan Selçuk'tan LGS'ye hazırlanan öğrencilere önemli duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek öğrencilerin hazırlık sürecine destek olmak için 1000 sorudan oluşan mayıs ayı soru destek paketini yayımladı. Bakan Ziya Selçuk, öğrencilere seslenerek "Merak etmeyin, bu süreçte hep yanınızdayız" dedi.

4.05.2020Gündem
Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı

Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı

MEB, koronavirüs pandemisi nedeniyle zorunlu olarak okul dışında, uzaktan devam eden eğitim sürecinde öğrencilere destek sağlamak amacıyla 750 sorudan oluşan ikinci soru destek paketini yayınladı.

27.04.2020Eğitim
Ve ikincisi de erişime açıldı Milli Eğitim Bakanı’ndan önemli duyuru…

Ve ikincisi de erişime açıldı! Milli Eğitim Bakanı’ndan önemli duyuru…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), lise öğrencilerine yönelik 750 sorudan oluşan ikinci "Soru Destek Paketi"ni "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adresinden erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise açıklamasında ‘Öğrencilerimizin belirsizlik duygusuna kapılmadan, rahat bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri çok önemli. Bunun için ne gerekliyse yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonraki soru destek paketlerini ünite bazında hazırlayacağız. Böylece öğrencilerimiz eksiklerini daha iyi görme ve telafi etme imkanı bulacak’ dedi.

27.04.2020Gündem
LGS ikinci örnek soru kitapçığı yayınlandı

LGS ikinci örnek soru kitapçığı yayınlandı

MEB, LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavla ilgili nisan ayı ikinci örnek soru kitapçığını yayınladı.

22.04.2020Eğitim
MEBden LGS için çalışma soruları destek paketi

MEB'den LGS için çalışma soruları destek paketi

MEB, LGS’ye girecek 8’inci sınıf öğrencileri için çalışma soruları destek paketi yayımladı. Birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik paket, 516 sorudan oluşuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin aldığı uzaktan eğitimin kalitesini arttırmak için destek çeşitliliğimizi her geçen gün artırıyoruz" dedi.

16.04.2020Eğitim
Lise öğrencilerine soru destek paketi

Lise öğrencilerine soru destek paketi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin aldığı uzaktan eğitimin kalitesini arttırmak için destek çeşitliliğimizi her geçen gün arttırıyoruz. Önümüzdeki haftalarda yeni sürprizlerimizle bu desteklerin çeşitliliğini arttıracağız" dedi.

9.04.2020Eğitim
MEB EKYS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak EKYS sonuç sorgulama ekranı

MEB EKYS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? EKYS sonuç sorgulama ekranı

Mart ayında ÖSYM tarafından sınavı gerçekleşen EKYS sonuçları için heyecanlı bekleyişte sona gelindi. EKYS Müdür Yardımcılığı için sınava katılım sağlayan adaylar, MEB EKYS sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, MEB EKYS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? EKYS sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, EKYS sonuç sorgulama ve sınav sonuçlarıyla ilgili merak edilen bilgiler...

8.04.2020Gündem
LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

MEB tarafından her ay hazırlanarak, internet sitesinden erişime açılan örnek soru kitapçıkları yayımlandı. Önceden ayda bir adaylarla paylaşılan kitapçıklar, artık 15 günde bir yayımlanacak.

8.04.2020Eğitim
LGSye ilişkin örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS'ye ilişkin örnek soru kitapçığı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan ikinci örnek soru kitapçığı yayımlandı.

8.04.2020Gündem
LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS’nin sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacağını açıklayan MEB, bu kapsamda hazırlanan ilk soru kitapçığını erişime açtı.

27.03.2020Eğitim
2020 LGS örnek soruları MEB tarafından paylaşıldı - LGS örnek Türkçe soru kitapçığı linki

2020 LGS örnek soruları MEB tarafından paylaşıldı - LGS örnek Türkçe soru kitapçığı linki

2020 LGS örnek soruları MEB tarafından paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatından yapılacağını bildirmişti. Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan örnek soru kitapçığı 27 Mart Cuma günü yayımlandı. Liselere Geçiş Sınavı sözel bölüm soruları içindeyse toplamda 25 soru soruldu. İşte LGS örnek soru kitapçığı ve 2020 8. Sınıf müfredatı...

27.03.2020Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı LGS örnek soru kitapçığı yayınladı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı LGS örnek soru kitapçığı yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan örnek soru kitapçığı yayımlandı.

27.03.2020Gündem
MEB-EKYS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı

MEB-EKYS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı

MEB-EKYS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı ÖSYM tarafından yayımlandı. ÖSYM sınav sonuçları listesine göre EKYS sonuçları 9 Nisan tarihinde erişime açılacak. Adaylar sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.

16.03.2020Gündem
EKYS 2020 cevap anahtarı ne zaman açıklanacak ÖSYM EKYS sonuçları tarihini duyurdu

EKYS 2020 cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? ÖSYM EKYS sonuçları tarihini duyurdu

ÖSYM'nin organize ettiği EKYS sınavının ardından, sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağı adayların gündemine geldi. Netleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar bir yandan da 2020 EKYS sonuçlarının açıklanacağı tarihi sorguluyor. Peki, EKYS 2020 cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? EKYS sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, 2020 EKYS sonuç tarihi ve sınavın soru ve cevaplarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.03.2020Eğitim
AÖF vize sınavları ertelendi mi Açıköğretim Fakültesi sınavları ne zaman yapılacak

AÖF vize sınavları ertelendi mi? Açıköğretim Fakültesi sınavları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açık Öğretim Kurumları Sınavları için önemli bir açıklamada bulundu. Twittar hesabı üzerinden açıklama yapan Selçuk, ülkemizde alınan corona virüsü önlemleri kapsamında, 21- 22 Mart’ta yapılacak Açık Öğretim Kurumları Sınavları’nın ileri bir tarihe alındığını bildirdi. Bakanın açıklamasının ardından 'AÖF vize sınavları ertelendi mi?' sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki, Açıköğretim Fakültesi sınavları ne zaman, sınavlar ertelendi mi?

13.03.2020Gündem
AÖF vize sınavları ne zaman 2020 AÖF bahar dönemi vize ve final tarihleri belli oldu mu

AÖF vize sınavları ne zaman? 2020 AÖF bahar dönemi vize ve final tarihleri belli oldu mu?

Geride kalan kayıt yenileme ve ders seçiminin ardından Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize tarihleri gündeme gelmeye başladı. AÖF bahar dönemi sınavlarına hazırlanan adaylar, AÖF sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. 2020 AÖF sınavları ne zaman sorusu Anadolu Üniversite'nin iş takviminde yanıt buluyor. Peki, AÖF sınavları hangi tarihte? İşte, AÖF bahar dönemi vize ve final tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.03.2020Gündem
AÖF bahar dönemi vize sınavları ne zaman

AÖF bahar dönemi vize sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 2019-2020 eğitim yılı bahar dönemi için kayıt işlemlerini tamamlayan vatandaşlar, şimdi ise sınav tarihine odaklandı. Peki, AÖF bahar dönemi vize sınavları ne zaman?

5.03.2020Gündem
YKS (TYT, AYT, YDT) nedir YKS oturumları ne zaman

YKS (TYT, AYT, YDT) nedir? YKS oturumları ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları için gerekli işlemler için son viraja girildi. Üniversitelerde önlisans ya da lisans eğitimi almak isteyen adayları ilgilendiren sınav 3 oturum halinde uygulanacak. Veliler ve öğrenciler ise Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarının ne olduğunu merak ediyor. Peki, TYT nedir? İşte yanıtı.

2.03.2020Eğitim
YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı YÖKDİL sonuçları ne zaman yayımlanır

YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı! YÖKDİL sonuçları ne zaman yayımlanır?

YÖKDİL soruları ve cevapları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Temel soru kitapçığı cevap anahtarının %10'unu erişime açan ÖSYM, soruların tamamını ise 10 gün boyunca erişime açık tutacak. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YÖKDİL soruları ve cevapları ile birlikte YÖKDİL sonuçları hakkında bazı bilgiler

2.03.2020Eğitim
LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

MEB, 7 Haziran’da yapılacak LGS ile ilgili şubat ayı örnek soru kitapçığını yayımlandı.

24.02.2020Eğitim
Liseye giriş formülleri

Liseye giriş formülleri

Bu yıl ortaokul son sınıfta olup Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek öğrenciler ve veliler için zor bir sene. Veliler hem çocuklarının sınav stresiyle baş etmeye çalışıyor, hem de bu yıl sınava girecek öğrencilerin yüzde 40 artışıyla evlatlarının bir liseye girme şansının azalmasından endişe ediyor. Durumu konuyla ilgilenen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’e sordum. Özer, il il kontenjanları belirlediklerini ve fiziki bir sorun olmayacağını söylüyor. Bazı lise türlerini değiştirerek ya da kurumları birleştirerek ve yeni okullar yaparak kapasite arttırma yoluna gitmeye başladıkları için sıkıntı yaşanmayacağı düşüncesinde.

22.02.2020Eğitim
2020-YKS sıkça sorulan sorular yayımladı

2020-YKS sıkça sorulan sorular yayımladı

2020-YKS başvuruları başladı. ÖSYM, YKS başvurularıyla ilgili merak edilen soruları yayınladı.

6.02.2020Eğitim
LGS Ocak ayı örnek sorular kitapçığı yayımlandı

LGS Ocak ayı örnek sorular kitapçığı yayımlandı!

MEB tarafından 7 Haziran’da yapılacak LGS için ocak ayı örnek soru kitapçığı, MEB’in internet sitesinden yayımlandı.

24.01.2020Eğitim
2020 LGS ne zaman yapılacak

2020 LGS ne zaman yapılacak?

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen 17 Ocak'ta yarıyıl tatiline başlayacak. 8. sınıfta eğitim hayatına devam pek çok öğrenci de liseye geçişte girmek zorunda oldukları LGS için tarih araştırması yapmaya başladı. Peki, 2020 LGS ne zaman yapılacak?

16.01.2020Gündem
AÖF sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

AÖF sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖF sınav giriş belgesi, bu hafta sonu sınava dahil olacak olan vatandaşlar tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Dahil oldukları bölümler için AÖF sınavına girecek olan vatandaşlar, internet üzerinden AÖF sınav giriş belgesi konusunda araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, AÖF sınav giriş yerleri ne zaman yayımlanacak? İşte, 18-19 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek olan Açıköğretim sınavları için AÖF sınav giriş yerleri hakkında detaylı bilgiler

13.01.2020Gündem
AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak AÖF final sınavları ne zaman

AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavları için geri sayım başladı. 2019 2020 öğrenim döneminde AÖF son sınavlarına katılım sağlayacak olan öğrenciler, sınav tarihlerini sorguluyor. AÖF sınav yerleri de merak edilen diğer gündem konusu oldu. Peki, AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.01.2020Gündem
AÖF final sınavları ne zaman yapılacak AÖF güz dönemi sınav takvimi

AÖF final sınavları ne zaman yapılacak? AÖF güz dönemi sınav takvimi

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi final sınavları için geri sayım başladı. Lisans veya önlisans eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrencileri ilgilendiren AÖF Güz Dönemi final sınavlarının ne zaman yapılacağı, AÖF öğrencileri tarafından merakla araştırılıyor. AÖF final sınavları ne zaman yapılacak?

7.01.2020Gündem
AÖF final sınavı ne zaman

AÖF final sınavı ne zaman?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi ara sınavlarının sonuçları açıklandı. Bu gelişmenin ardından gözler, güz dönemi final sınavlarının yapılacağı tarihlere çevrildi. Peki, AÖF güz dönemi final sınavları ne zaman?

26.12.2019Gündem
LGS Aralık örnek soruları yayınlandı 2020 LGS ne zaman

LGS Aralık örnek soruları yayınlandı! 2020 LGS ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 7 Haziran 2020'de yapılacak merkezi sınava yönelik hazırlanan aralık ayı örnek soru kitapçığı yayınlandı. Gözler şimdi LGS'nin 2020 etabının yapılacağı tarihte. İşte, LGS örnek soruları ve LGS'ye dair ayrıntılar...

25.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Üniversiteli olmak için 15 net yetiyor

Üniversite adayları bugün TYT’de, yarın AYT’de istedikleri bölümü kazanmak için yarışacak. Bu yıl pandemi nedeniyle baraj da düşürüldüğü için daha çok öğrenci tercih yapma hakkı kazanacak. Bugünkü sınavda 15 net yapan iki yıllık bir bölümü kazanabilecek. İki sınavda yaklaşık 32 net yapmış olursa 4 yıllık bir bölümde okuyabilecek.

27.06.2020

Liseye giriş formülleri

Bu yıl ortaokul son sınıfta olup Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek öğrenciler ve veliler için zor bir sene. Veliler hem çocuklarının sınav stresiyle baş etmeye çalışıyor, hem de bu yıl sınava girecek öğrencilerin yüzde 40 artışıyla evlatlarının bir liseye girme şansının azalmasından endişe ediyor. Durumu konuyla ilgilenen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’e sordum. Özer, il il kontenjanları belirlediklerini ve fiziki bir sorun olmayacağını söylüyor. Bazı lise türlerini değiştirerek ya da kurumları birleştirerek ve yeni okullar yaparak kapasite arttırma yoluna gitmeye başladıkları için sıkıntı yaşanmayacağı düşüncesinde.

22.02.2020