GeriEğitim LGS mayıs ayı örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LGS mayıs ayı örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı

LGS mayıs ayı örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı
Abone Olgoogle-news

LGS kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek öğrenciler için her ay yayımlanan örnek soru kitapçığının ikincisi yayımlandı. Okulların pandemi nedeniyle kapalı olduğu dönemde ayda iki kez yayımlanmaya başlayan örnek soruların Mayıs ayı için hazırlanan ikinci kitapçığı erişime açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselerarası Geçiş Sınavı (LGS)’na girecek öğrenciler için her ay hazırlanan örnek soru kitapçığının bu ay ikincisi yayımlandı.  Güncel sınav müfredatına göre hazırlanan mayıs ayına ait ikinci örnek sorulara Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün //odsgm.meb.gov.tr/ adresinden bugün itibariyle erişilebilecek.

SÖZEL VE SAYISAL SORULAR
Örnek soru kitapçığı, sayısal bölümde 20 soru, sözel bölümde 25 sorudan oluşuyor. Sözel bölümde Türkçe testinde 10, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5, Yabancı Dil (İngilizce)’den beş soru yer alıyor. Sayısal bölümdeyse matematik testinde 10, fen bilimleri testinde 10 soru bulunuyor. Örnek sorular sınav tarihine kadar belirlenen periyotta yayımlanmaya devam edecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle