EKSTRA
MENÜ

Bursluluk Sınavı Sonuçları

Bursluluk Sınavı Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursluluk Sınavı Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 256 Bursluluk Sınavı Sonuçları haberi bulunmuştur.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Haberleri

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları eylül ayında açıklanmıştı- Burs ödemeleri ne zaman yapılacak

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları eylül ayında açıklanmıştı- Burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2020 İOKBS bursluluk sınavı sonuçlarını açıklaması ardından gözler ödeme tarihine çevrildi. Bursluluk sınavı sonuçları 27 Ekim 2020 tarihinde meb.gov.tr üzerinden açıklanmıştı. Peki, burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

7.10.2020Gündem
Bursluluk parası ne zaman yatacak 2020 bursluluk sınavı sonuçları sorgulama

Bursluluk parası ne zaman yatacak? 2020 bursluluk sınavı sonuçları sorgulama

Bursluluk sınavı 2020 yılında 5 Eylül'de yapıldı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik düzenlenen sınava katılım yoğundu. Bursluluk sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 27 Eylül'de açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından kazanan adaylar heyecanla bursların yatacağı günü beklemeye başladılar. Peki bursluluk parası ne zaman yatacak?

1.10.2020Gündem
Bursluluk sınavı İOKBS 2020 sonuçları MEB.gov.tr tarafından açıklandı MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı İOKBS 2020 sonuçları MEB.gov.tr tarafından açıklandı! MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı!

Bursluluk sınav sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama, dün akşam saatlerinde yapıldı. Bakanlık tarafından tahsis edilecek olan burs imkanından faydalanmak isteyen pek çok öğrenci, okul idareleri üzerinden sınav başvuru yapmış ve bakanlığın gerçekleştirdiği İOKBS sınavına dahil olmuştu. Peki, dün akşam açıklanan İOKBS bursluluk sınavı sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte, MEB.gov.tr İOKBS bursluluk sınavı sonuçları hakkında detaylı bilgiler

28.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları nerden öğrenilir Bursluluk sınavı sonuçları (puanları) meb.gov.tr’de açıklandı

Bursluluk sınavı sonuçları nerden öğrenilir? Bursluluk sınavı sonuçları (puanları) meb.gov.tr’de açıklandı

Bursluluk sınavına giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlardı. 2020 yılı bursluluk sınavı sonuçları 27 Eylül'de açıklandı. Sınav sonuçları 27 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edildi. Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen ekim ayı başından itibaren ödenecek.

28.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman açıklanır 2020 MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı ne zaman açıklanır? 2020 MEB İOKBS sonuç sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı merak ediliyor. Bursluluk sınavı 2020 yılında eylül ayında gerçekleştirildi. Sınav 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirildi. 05-17 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan İOKBS’ye giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. İşte bursluluk sınavı sonuç açıklanma tarihi ile ilgili detaylar

27.09.2020Eğitim
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2020 MEB İOKBS bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2020? MEB İOKBS bursluluk sınav sonuçları için tarih belli oldu!

Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve burs imkanından faydalanacak olan öğrencilerin katıldığı 2020 İOKBS yani bursluluk sınavı sonuçları için tarih açıklandı. 5 Eylül tarihinde düzenlenen bursluluk sınavı sonuçları takvime göre önümüzdeki hafta açıklanacak. Sonuçlar MEB'in internet sitesinden sorgulanacak. Burslar ekim ayı başından itibaren ödenmeye başlanacak. Peki 2020 bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte, bursluluk sınavı sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

25.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk sınavı 2020 sonuçları için heyecanlı bekleyiş

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavı 2020 sonuçları için heyecanlı bekleyiş

Bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bursluluk sınavı 2020 yılında eylül ayında yapıldı. Sınav 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirildi. 05-17 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan İOKBS’ye giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuz içerisinde bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu

24.09.2020Gündem
İOKBS sınavı ne zaman açıklanacak 2020 MEB bursluluk sınavı sonuçları sorgulama ekranı

İOKBS sınavı ne zaman açıklanacak? 2020 MEB bursluluk sınavı sonuçları sorgulama ekranı!

2020 İOKBS yani bursluluk sınavı sonuçları için son dakika açıklamalar merakla bekleniyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavı sonuçları MEB bilgisine göre, http://www.meb.gov.tr adresinden erişime açılacak. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınav itirazları başlayacak. Burslar, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen ekim ayı başından itibaren ödenmeye başlanacak. İşte, ayrıntılar.

22.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuçları için MEB açıklaması bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuçları için MEB açıklaması bekleniyor!

Bursluluk sınavı sonuçları öğrenciler ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen öğrencilerin katıldığı 2020 İOKBS sonuçları yapılan değerlendirmenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden duyurulacak. Sınav sonuçları meb.gov.tr adresinden öğrenci T.C no ve şifre bilgileri ile öğrenilecek. Gözler şimdi 5 Eylül tarihinde gerçekleşen bursluluk sınavı sonuçlarıyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalarda. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 İOKBS sonuç tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

22.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak 2020 MEB İOKBS sonuçları sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? 2020 MEB İOKBS sonuçları sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Eylül tarihinde gerçekleşen İOKBS yani bursluluk sınavının sonuçları, yapılan değerlendirmenin ardından erişime açılacak. Bakanlığın meb.gov.tr adresinden ilan edilecek olan 2020 bursluluk sınavı sonuçları öğrenci T.C no ve şifresi ile sorgulanacak. Peki, bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İşte, İOKBS sonuçları sorgulama ekranı ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili bilgiler.

21.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2020 bursluluk sınavı sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 bursluluk sınavı sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Bursluluk sınavı bu yıl 5 Eylül’de gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. İOKBS’de soru sorulan derslere ait testlerin her biri için doğru ve yanlış cevap sayılarıbelirlenir. MEB yayımladığı kılavuz içerisinde bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu.

18.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı Gözler bursluluk sınavı 2020 sonuçlarına çevrildi

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Gözler bursluluk sınavı 2020 sonuçlarına çevrildi

Bursluluk sınavı sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 05 Eylül 2020 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da düzenlendi. Sınava giren adaylar heyecanla İOKBS sonuçlarını beklemeye başladılar. Bursluluk sınavı sonuçları MEB tarafından belirlenen tarihte ttp://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

17.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 bursluluk sınavı sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 bursluluk sınavı sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları sınava katılım sağlayan öğrenci ve öğrenci velileri tarafından merakla bekleniyor. Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen söz konusu sınavın sonuçları yapılan açıklamanın ardından belli olacak. 2020 İOKBS bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüzlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, İOKBS sonuçlarıyla ilgili detaylar.

14.09.2020Gündem
2020 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS sonuçları için tarih belli oldu

2020 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS sonuçları için tarih belli oldu

Bursluluk sınavı sonuçları ile ilgili gelişmeler veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. 5 Eylül tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşen bursluluk sınavının değerlendirme sonuçları MEB'in internet sitesinden yayınlanacak. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nda (İOKBS) başarılı olan öğrenciler burs imkanından faydalanacak. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 İOKBS sonuç tarihi.

12.09.2020Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 Bursluluk sınavı sonuç açıklanma tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 Bursluluk sınavı sonuç açıklanma tarihi

Bursluluk sınavı, 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflarına yönelik olarak 5 Eylül'de merkezi olarak yapıldı. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. MEB yayımladığı kılavuz içerisinde sonuçların bu ay içerisinde açıklanacağını bildirdi ve tarihi açıkladı. İOKBS’de her test için yanlış cevap sayısının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar bulunacak. İşte İOKBS sonuç açıklanma tarihi ve puan hesaplama ile ilgili bilgiler

11.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 İOKBS sonuçları bekleniyor

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 İOKBS sonuçları bekleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) düzenlenen, 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, (İOKBS) sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, 2020 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanacak MEB bursluluk soruları ve sonuçları 2020

Bursluluk sınavı sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk soruları ve sonuçları 2020

Bursluluk sınav sonuçları ve bursluluk sınav soruları, sınavın tamamlanmasının hemen ardından öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. Bursluluk sınav sonuçları öncesinde sorular ve cevaplar için araştırmalarına başlayan öğrenciler, sınavda kaç net yaptığını bu sayede görebilecek. Peki, bursluluk sınav sonuçları ve sorular ne zaman yayımlanacak? İşte, MEB tarafından duyurusu yapılacak olan bursluluk sınav sonuçları ve soruları hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Gündem
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek 2020 İOKBS sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ya da eski adıyla Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) 2020 etabı için öğrencilerin araştırması devam ediyor. Gözler şimdi MEB bursluluk sınavının başvurularının biteceği tarihinde. Peki, bursluluk sınavı başvuruları ne zaman bitecek? 2020 İOKBS sınavı ne zaman?

11.02.2020Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

MEB, İOKBS sonuçları 'www.meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı.

22.07.2019Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı ODSGM sayfası neden açılmıyor

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı. LGS sonuçları ardından gözler geçtiğimiz yıl İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) adı verilen bursluluk sınavının sonuçlarına çevrildi. Öte yandan ODSGM sayfasının açılmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı MEB sonuç sorgulama sayfası

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı? MEB sonuç sorgulama sayfası

LGS sonuçlarının açıklanması ardından bursluluk sınavı sonuçlarına yönelik beklentiler de hız kazandı. Eski adı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının 22 Temmuz'da yani bugün MEB tarafından açıklanacağı duyurulmuştu. Peki, Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı mı? MEB sonuç sorgulama sayfası

22.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS bursları ne zaman verilecek

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursları ne zaman verilecek?

Binlerce öğrencinin öğrenim hayatlarına katkı sağlama amacıyla girdiği İOKBS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2 Haziran'da gerçekleşen bursluluk sınavının üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları da hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılında İOKBS takvimini günler öncesinden paylaşmıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS bursları ne zaman verilecek?

21.07.2019Gündem
MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk sınavında tarih belli oldu

MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavında tarih belli oldu!

İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) sınavına dahil olan öğrenciler, sınav sonuçları için geri sayıma başladı. Sınavın ardından haftalar geçmesine rağmen sonuçlarını bekleyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. MEB'in takvimine göre, bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayı içerisinde duyurulacak. Peki, MEB İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

19.07.2019Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır? MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Haziran ayının ilk haftasında düzenlenen sınavda, adayların gözü MEB'den yapılacak açıklamaya çevrilmişken, sonuçların açıklanacağı tarih internette araştırılmaya başlandı. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır? MEB bursluluk sınavı sonucu için tarih belli oldu mu?

15.07.2019Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak MEB bursluluk sınavı için tarih verdi

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB bursluluk sınavı için tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları gündemdeki yerini koruyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınavda başarılı olan öğrenciler, ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca burs elde edecekler. Peki, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

12.07.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

Bursluluk sınav sonuçları, sınava giren ve neticesini merak eden binlerce öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. İOKBS olarak da bilinen bursluluk sınavı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilmiş ve Türkiye genelinde binlerce öğrenci katılım göstermişti. Peki, İOKBS bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.07.2019Gündem
MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu mu Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak

MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu mu? Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavının sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştı. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan, İOKBS'nin sonuçlarında heyecanlı bekleyiş sürüyor. Söz konusu sınava katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri tarafından sınav sonuçları internette merakla sorgulanıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarih belli olmuştu. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuçlarında tarih belli oldu mu?

5.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayında ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı sonuçları temmuz ayında ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları, devlet tarafından verilecek olan burstan yararlanmak isteyen birçok öğrencilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Bursluluk sınavı sonuçları bilgisine göre yeni dönem itibariyle burs alma hakkını elde edip edemeyeceğini öğrenebilecek olan öğrenciler, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamayı merakla bekliyor. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.07.2019Gündem
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde tamamlandı. Sınavın üzerinden günler geçmesi nedeniyle bursluluk sınavı sonuçlarına yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sınav sonuç tarihi belli oldu

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sınav sonuç tarihi belli oldu

Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen öğrencilerin katıldığı İOKBS sınavına ait sonuçların, MEB tarafından adayların erişimine ne zaman açılacağı merak konusu oldu. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınav, 2 Haziran'da yapılmıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.06.2019Gündem
İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak MEB bursluluk sınav sonuçları bekleniyor

İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB bursluluk sınav sonuçları bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bursluluk sınavı sonuçları için açıklamaları merakla bekleyen öğrenciler, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce gencin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler...

24.06.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler MEBde

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler MEB'de!

Bursluluk sınav sonuçları, son günlerde birçok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bursluluk sınavı sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesini takip eden birçok vatandaş, sonuçları bir ay sonra görüntüleyebilecek. Peki, tam olarak bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç tarihi belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

22.06.2019Gündem
2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Bursluluk hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, 2 Haziran tarihli bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.06.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için ne kadar kaldı MEB açıkladı

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları için ne kadar kaldı? MEB açıkladı!

İhtiyacı olan öğrencilere destek olmak için devlet tarafından verilen bursluluk desteği, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından netlik kazanacak. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce adayın merakla beklediği bursluluk sınavı sonuçları ve adayların merak ettiği puan hesaplama süreci hakkında detaylı bilgiler

17.06.2019Gündem
OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı Devlet tarafından tahsis edilecek olan bursluluk ücretine hak kazanmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden bu konunun detaylarını araştırmaya başladı. Son birkaç yıldır İOKBS adıyla gerçekleştirilen bursluluk sınavı, sonuçlarının açıklanmasının ardından TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

14.06.2019Gündem
MEBden yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

MEB'den yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Devlet bursu almak isteyen binlerce öğrencinin katıldığı İOKBS bursluluk sınavı sonrası gözler sonuçlara çevrildi. Peki, bursluluk sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirme sürecini sürdürdüğü bursluluk sınavı sonuçları hakkında bazı bilgiler

12.06.2019Gündem
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman belli olacak

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman belli olacak?

Bursluluk sınavı, sonuçları, soruları ve cevapları ile öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Devlet tarafından tahsis edilecek olan İOKBS bursunu alabilmek için sınava giren öğrenciler, sınavın soruları ve cevapları ile birlikte sonuçlara kilitlendi. Peki, İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ile birlikte sınav soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.06.2019Gündem
Bursluluk sınavı taban puanları MEB tarafından açıklandı 2018 İOKBS sonuçları sorgulama sayfası

Bursluluk sınavı taban puanları MEB tarafından açıklandı! 2018 İOKBS sonuçları sorgulama sayfası

2018-2019 eğitim öğretim döneminde faydalanmak üzere bursluluk sınavına katılım sağlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı değerlendirmeye odaklandı. Bakanlığın açıkladığı taban ve tavan puanlar arasında yer alan öğrenciler, yeni adıyla İOKBS olarak açıklanan bursluluk sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, taban puanlar ve tüm detaylar

20.07.2018Eğitim
Bursluluk sınav sonuçları giriş ekranı 2018 İOKBS bursluluk sonuçları ve taban puanları

Bursluluk sınav sonuçları giriş ekranı! 2018 İOKBS bursluluk sonuçları ve taban puanları

Bursluluk sınav sonuçları, MEB'in yayımladığı giriş ekranı aracılığıyla kolayca sorgulanabiliyor. Öğretmen çocuğu, kanunlarla özel hak tanınan öğrenciler, ailesinin oturduğu yerde okul olmayanların farklı kontenjanlarda değerlendirildiği bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları, bakanlık tarafından yayımlandı. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden sorgulanabilecek? İşte, taban puanlar ve detaylı bilgiler

19.07.2018Gündem
İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak Bursluluk sonuç sorgulama

İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Bursluluk sonuç sorgulama

İOKBS eski ismiyle PYBS sonuçları için heyecan dolu bekleyiş sabah saatlerinden itibaren başladı. MEB, 2017-2018 iş takviminde göre, Milli Eğitim Bakanlığınca 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik uygulanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları bugün açıklanacak. Peki, İOKBS (PYBS) sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? PYBS sonuçları nereden sorgulanacak?

17.07.2018Eğitim
İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Sınav nasıl değerlendirilecek

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Sınav nasıl değerlendirilecek?

Eski adı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri tarafından merakla araştırılıyor.  3 Haziran 2018 tarihinde yapılan sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulayan öğrenciler sorularına internette yanıt arıyor. Peki, İOKBS PYBS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

15.07.2018Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı birçok kişi tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan sınav, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılmıştı. MEB yayımladığı iş takvimiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarihi belirtti. İşte o tarih.

7.07.2018Eğitim
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MEB bursluluk sınavı sonuçları

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MEB bursluluk sınavı sonuçları

Temmuz ayının gelmesiyle birlikte, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan sınav, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılmıştı. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS PYBS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

3.07.2018Gündem
PYBS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak | Bursluluk sınav sonuçları sorgulama sayfası

PYBS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? | Bursluluk sınav sonuçları sorgulama sayfası

PYBS sonuçları ya da diğer bir ifadeyle bursluluk sınavı sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. Ortaokul ve lise öğrenimleri boyunca maddi destek almak isteyen binlerce kişi, katılım sağladıkları Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursluluk sınav sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, eski adıyla PYBS, yeni adıyla İOKBS olarak bilinen bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrencilerin merakla sorguladığı konu hakkında bazı bilgiler

29.06.2018Eğitim
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB İOKBS sonucu sorgulama

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB İOKBS sonucu sorgulama

Bursluluk sınav sonuçları yeni adı İOKBS olan sınavın neticesini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Ortaöğrenimleri boyunca eğitimlerinde maddi destek almak için bursluluk sınavına dahil olan öğrenciler, Mili Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı bursluluk sınavı sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi takvimine göre ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

28.06.2018Gündem
2018 İOKBS sonuçları açıklandı mı Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

2018 İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Söz konusu sınava katılım sağlayan binlerce çocuk ve aileleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sonuçları ne zaman açıklayacağını merakla araştırıyor. Peki, İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB tarih verdi mi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

Bursluluk sınavı sonuç tarihi için araştırmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 10 Haziran’da gerçekleşmişti. MEB, 2018 iş takvimiyle sınavın sonuç tarihini duyurdu. Peki, takvime göre bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 İOKBS sonuçları

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 İOKBS sonuçları

MEB bursluluk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 3 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçları için binlerce öğrenci ter dökmüştü. Öğrenciler şimdi de 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.06.2018Gündem
Bursluluk sınavı soru ve cevapları açıklandı... Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı soru ve cevapları açıklandı... Bursluluk (İOKBS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) soru ve cevap anahtarları açıklandı. Sonuç tarihi belli olan bursluluk sınavı soruları ve cevapları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlandı. İşte İşte Bursluluk sınavı (İOKBS) soruları ve cevap anahtarı!

6.06.2018Gündem