EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sıfır Beden

Sıfır Beden ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıfır Beden haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 577 Sıfır Beden haberi bulunmuştur.

Sıfır Beden Haberleri

Gülşene protesto

Gülşen'e protesto

Rock gruplarıyla aynı sahneyi paylaşan Gülşen, gelen konuklar tarafından oturarak ve ıslıklanarak protesto edildi. Geceye rock gruplarını dinlemek için gelen bir grup genç, "Sahneden in, biz Duman’ı istiyoruz" diye bağırdı. Ayrıca Gülşen’in playback yapmasına da sinirlenen grup, "Canlı şarkı istiyoruz, yapamıyorsan sahneden in" diyerek protestolarına devam ettiler. Gülşen öndeki grubun protestosuna aldırmadan şarkılarını seslendirip hızlıca kulisine gitti.

26.03.2006Kelebek
Güzide: İlkeri hiç aldatmadım

Güzide: İlker'i hiç aldatmadım

Adını, uzun boylu kadınlara hitap eden bir markaya verecek olan manken Güzide Duran Kelebek'e konuştu: Ben ilişkilerimde hiç aldatmadım ancak aldatan kadın konumuna düşürüldüm.

10.04.2006Kelebek
Diyet mi ünlü, diyetisyen mi

Diyet mi ünlü, diyetisyen mi?

Düşük kalorili ürünler çok satarken, diyetisyenlerin bekleme odaları dolup taşıyor. Zayıflattıkları ünlüler kadar popüler olan diyetisyenler, "obezite artıyor" diyor.

Gülşen gibi sıfır beden olma yalanı

Gülşen gibi sıfır beden olma yalanı

Pop şarkıcısı Gülşen’in ’0’ beden olduğunu açıklaması, gençler arasında yeni bir akım yaratırken, bilim dünyasında da tartışmalara yol açtı. ARENA ekibi, ’0’ beden furyasını görüntüleyebilmek için, İstanbul’daki güzellik merkezlerinin kapısını çaldı. Fazla kilolu Arena elemanları, bir ayda iki beden incelme garantisi aldı. Bazı güzellik uzmanlarına göre ise 40 beden birinin bir buçuk ayda 34 bedene inmesi işten bile değil!

2.07.2006Kelebek
Sıfır beden Keira

Sıfır beden Keira

İngiliz film yıldızı Keira Knightley pazartesi günü katıldığı "Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı" adlı filmin Londra’daki Avrupa prömiyerinde güzelliğiyle olduğu kadar zayıflığıyla da dikkat çekti.

4.07.2006Kelebek
Sıfır beden aşk öyküsü

Sıfır beden aşk öyküsü

Reha Muhtar'la Gülşen'in yakınlaşması Muhtar'ın sunuculuğunu yaptığı "Pişti" programında telefonla bağlanmasından sonra başladı. Programda Erol Köse ile biten ilişkisini değerlendiren Gülşen, kendisine destek çıkan ünlü haberciyle sonrasında sık sık telefonlaştı.

12.07.2006Spor Arena
Bana kaşar diyen İdo’yla şimdi çok iyi arkadaşız

Bana "kaşar" diyen İdo’yla şimdi çok iyi arkadaşız

"Yeşillenirim" adlı şarkısıyla uzun aradan sonra müzik piyasasına iddialı bir dönüş yapan Ebru Yaşar, Kelebek’e çok özel açıklamalarda bulundu. Birkaç yıl önce İdo’nun, babası ibrahim Tatlıses’le ilişkisi olduğunu zannettiği için kendisine "kaşar" demesini bile unutan ve artık büyüdüğünü söyleyen Yaşar, "Şimdi İdo ve Derya Hanım ile aram çok iyi. Çünkü onlar, tehlikenin ben olmadığımı geç de olsa anladılar" diyor.

24.07.2006Kelebek
Sezenin sıfır beden sırrı

Sezen'in sıfır beden sırrı

Son dönemde hızla kilo vermeye başlayan Sezen Aksu'nun pilates yöntemiyle form tuttuğu ortaya çıktı.

31.07.2006Gündem
Bana hasta damgası vurmayın

Bana hasta damgası vurmayın

Keira Knightley, hızla zayıflamasını hastalığa bağlayanlara çıkıştı: "Kilo veren her kadına hasta damgası vurmayın, ben çok sağlıklıyım!"

3.09.2006Kelebek
Sıfır beden manken istemediler

Sıfır beden manken istemediler

İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen dünyaca ünlü Cibeles defilesi, sağlıklı vücuda sahip olmadıkları gerekçesiyle birçok mankeni kabul etmedi.

8.09.2006Dünya
Amerikalı ’sıfır’ beden mankenleri seviyor

Amerikalı ’sıfır’ beden mankenleri seviyor

Dünyada obez nüfusunun en yoğun olduğu ABD’de moda sektörü tam tersine "sıfır" beden mankenlerden vazgeçmiyor.

11.09.2006Kelebek
’Sıfır beden’ tartışması İngiltere’ye de sıçradı

’Sıfır beden’ tartışması İngiltere’ye de sıçradı

Londra Moda Haftası’nın gelecek pazartesi günü başlamasından önce, İngiltere’de de "sıfır beden" tartışması alevlendi. "Yeme Bozukluklarını Önleme Birliği" yöneticileri, hükümete "vücut endeksi belli bir rakamın altında olan mankenlere podyum yasağı getirilmesi ve sağlıklı görünümü olan mankenlerin podyuma çıkarılmasını sağlayan bir yasal düzenleme yapılması" çağrısında bulundu.

16.09.2006Gündem
İpekçi’ye destek çıktı

İpekçi’ye destek çıktı

Cemil İpekçi’nin sıfır beden mankenler hakkında yaptığı; "Sıfır beden mankenler ile çalışmayacağım. Onlar gitsin, çocuk podyumunda çıksın" açıklamaya, Güzide Duran’dan destek geldi. Duran "Sıfır beden, hastalık derecesine gelmiş insanlar için kullanılacak bir tanım... Cemil Bey ne söylediyse doğrudur. Ben sıfır beden değilim, şu anda 36-38 bedenim" dedi.

20.09.2006Spor Arena
Yaratıcılığımız sınırlanamaz

Yaratıcılığımız sınırlanamaz

Marks&Spencer’ın başkanı ve Londra Moda Haftası düzenleyicilerinden Stuart Rose, mankenler konusundaki kısıtlamanın istenen sonucu vermeyeceğini söylüyor: "Günümüzde aşırı zayıflığın aynı obezite gibi tartışılması gerektiğini kabul ediyorum. Ama bu sorunu zayıf mankenlerin podyuma çıkmasını engelleyerek halledemeyiz. Bir modacıya nasıl bir manken kullanması gerektiğini söylerseniz yaratıcılığını sınırlamış olursunuz. Tasarımcılar dünyada olup bitene duyarsız değil. Onlara bırakın."

23.09.2006Gündem
Sıska mankenlere yasak gelsin

Sıska mankenlere yasak gelsin

İki hafta önce İspanya moda sektörünün kendini gösterdiği geleneksel moda haftası çok konuşuldu. Hayır, dahice kreasyonlar yüzünden değil, Madrid Bölge Hükümeti’nin sıfır beden, ya da başka bir deyişle 32 bedenin içine giren mankenlerin podyuma çıkmasını yasaklaması nedeniyle. Bunun ardından Milano valisi de moda haftasında aynı yasağı uygulayacağını söyledi.

24.09.2006Kelebek
Sıfır beden tutkusu hastalık

Sıfır beden tutkusu hastalık!

"Sıfır beden" aslında moda dünyasında kullanılan bir deyim. 32 beden elbiselerin rahatça giyilebilmesi anlamına geliyor.

Podyumlarda kokain paniği

Podyumlarda kokain paniği

Seda Ertan, podyum dünyasıyla ilgili ilginç iddialarda bulundu. Bazı mankenlerin sıfır beden olmak için kokain kullandıklarını söyleyerek, meslektaşlarını hedef gösteren ipuçları verdi.

30.09.2006Gündem
Kebap düşkünü Sugababes sıfır bedene karşı çıktı

Kebap düşkünü Sugababes sıfır bedene karşı çıktı

Kebap yemeyi çok sevdiklerini belirten ünlü pop grubu Sugababes, "sıfır beden" mankenlerin aşırı sıkı diyetine anlam veremediklerini ve görüntülerini rahatsız edici bulduklarını söylediler.

30.09.2006Kelebek
Bedenlere takılıp kalmayın

Bedenlere takılıp kalmayın

Uzmanlar, son günlerde çok tartışılan "sıfır beden"in beden imaj bozukluğundan kaynaklanabileceğini belirterek, bu bozukluğa yakalanan kişide kilo kaybetmenin sınırı olmadığını söyledi.

Üzerimize bile alınmadık

Üzerimize bile alınmadık

Manken Seda Ertan'ın, "Bazı mankenler sıfır beden olmak için kokain kullanıyorlar" diyerek Selin Toktay ve Tülin Şahin'in ima etmesi üzerine gözler Şahin ile Toktay'a çevrildi. İki ünlü manken, "Böyle bir konuyu üzerimize bile alınmadık" dedi.

2.10.2006Spor Arena
Manken Seda Ertan emniyette ifade verdi

Manken Seda Ertan emniyette ifade verdi

Manken Seda Ertan, katıldığı özel bir televizyon programında dile getirdiği “bazı mankenlerin zayıflamak için uyuşturucu madde kullandığı” yolundaki iddiasına ilişkin emniyette ifade verdi.

3.10.2006Gündem
Yine isim vermeden adres gösterdi

Yine isim vermeden adres gösterdi

Bazı mankenlerin sıfır beden olmak için kokain kullandıklarını söyleyerek, meslektaşlarını hedef gösteren manken Seda Ertan'ın Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadesine başvuruldu.

3.10.2006Gündem
Kokainci mankenler kim sorgusu

Kokainci mankenler kim sorgusu

Bazı mankenlerin sıfır beden olmak için kokain kullandıklarını söyleyerek, meslektaşlarını hedef gösteren manken Seda Ertan’ın Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadesine başvuruldu.

3.10.2006Gündem
Anketten dolgun manken çıktı

Anketten dolgun manken çıktı

Türkiye'de bazı mankenlerin sıfır beden olmak için kokain kullandıkları iddiaları magazin dünyasına bomba gibi düşerken, internet arama motorlarından Yahoo’nun gerçekleştirdiği bir anket, izleyicilerin podyumlarda yuvarlak ve dolgun hatlara sahip mankenler görmeyi tercih ettiklerini ortaya çıkardı.

4.10.2006Dünya
Kokain testi yapılacak

Kokain testi yapılacak

Manken Seda Ertan’ın katıldığı televizyon programında kokain kullandığını öne sürdüğü iki mankenin tarifine uyan Tülin Şahin ve Selin Toktay’ın kokain kullanıp kullanmadıklarının belirlenmesi için test yapılacak.

9.10.2006Kelebek
Kan örneği verdiler

Kan örneği verdiler

Geçtiğimiz günlerde "Reha Muhtar Televizyonu"na konuk olan manken Seda Ertan'ın bazı mankenlerin sıfır beden olabilmek için kokain kullandıklarını söyleyip, açıklamalarıyla Selin Toktay ile Tülin Şahin'i ima etmesi, tartışmaları da beraberinde getirmişti. Emniyet yetkilileri önce Seda Ertan'ın ifadesine başvururken, ardından da Selin Toktay'ın ifadelesini aldı.

11.10.2006Spor Arena
Osmanlı sarayında sıfır beden cariye

Osmanlı sarayında sıfır beden cariye

Osmanlı’da saray kadınlarının 1924’te İstanbul’dan ayrılırken Dolmabahçe Sarayı’nda bıraktığı ve uzun yıllardır sandıklarda özenle saklanan kıyafetler, aksesuvarlar ve el işleri "Sandıklarda Saklı Saray Yaşamı" sergisiyle ilk defa gün yüzüne çıkıyor.

27.10.2006Kelebek
Ünlü modacılardan ’sıfır beden’e ret

Ünlü modacılardan ’sıfır beden’e ret

İtalya Gençlik Bakanı Giovanni Melandri’nin ülkesinde 2 milyon genç kızı etkileyen "sıfır beden" eğilimine karşı yürüttüğü kampanyaya ünlü modacılardan da destek geldi. Armani, Ferre ve Dolce & Gabbana, bakana destek vererek podyumda zayıflığa karşı çıktılar.

11.11.2006Kelebek
Brezilyalı manken Ana Carolina Reston anoreksiyadan öldü

Brezilyalı manken Ana Carolina Reston anoreksiyadan öldü

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkede çalışan 18 yaşındaki Brezilyalı manken Ana Carolina Reston, anoreksiya yüzünden öldü.

15.11.2006Gündem
Sıfır beden kurbanı

Sıfır beden kurbanı

Türkiye’de de tanınan Brezilyalı manken Ana Carolina, aşırı zayıflık tutkusu yüzünden dün hayatını kaybetti. Brezilya basını, 1.72’lik boyuna rağmen 40 kilo olan ünlü mankenin anoreksiyadan kaynaklanan böbrek yetmezliği nedeniyle öldüğünü yazdı.

15.11.2006Dünya
Sıfır bedenden biz sorumlu değiliz

Sıfır bedenden biz sorumlu değiliz

Brezilyalı ünlü model Ana Carolina Reston’un aşırı zayıflık tutkusu yüzünden "anoreksiya" hastalığından kaynaklanan böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmesi, gözleri "sıfır beden"in sorumlularına çevirdi. Modaevleri, genç modellere çok zayıf olmaları için baskı yapmakla suçlanıyor. Ancak Fransız modacılar, modelin ölümünden moda dünyasının sorumlu olduğu iddiasını reddettiler.

17.11.2006Dünya
Mankenlerde kokain izi yok

Mankenlerde kokain izi yok

Zayıflamak amacıyla kokain kullandıkları iddia edilen üç mankenin kan ve idrar tahlillerinde uyuşturucu çıkmadı.

22.11.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Gülşen ve sıfır beden kadınlar

Gülşen’i dinliyorum ve izliyorum bugünlerde.

28.02.2006

’Food swing’ sendromu

Geçen gün Gülşen’in 32 bedene inmesi yani sıfır beden olmasıyla ilgili yazmıştım.

3.03.2006

Gülşen kendi kulvarında kendiyle yarışıyor

"Eleştirenler sadece görme değil, işitme duyularını da kullansın." Böyle diyor Gülşen...

3.03.2006

Bir dirhem et bin ayıptır!

YILLAR öncesini hatırladım.

Fotoğrafımı çekmeye gelen muhabir arkadaş, "Çok renkli bir şeyler giyin" demişti.

4.03.2006

Mankenler mağdur mu?

Fuhuş operasyonunda gözaltına alınan mankenler, savcılık iddianamesinde ’mağdur’ olarak değerlendirildi.

12.04.2006

Çubuklu Bikkini hayal değilmiş

Son günlerde fotoğrafları internette elden ele gezen Çubuklu Bikkini Island’ın gerçek mi hayal mi olduğunu yazdım geçenlerde...

15.06.2006

Zeynep neden kilo veremiyor

Zeynep 16 yaşında, sevimli hoş, güzel mi güzel, başarılı bir kız. Sorunu fazla kiloları.

28.06.2006

Sıfır beden aşk!

Reha Muhtar’ın Sabah’taki yazılarıyla ilgili iki farklı görüş var;

12.07.2006

Sıfır beden tutkusu hastalık

"Sıfır beden" aslında moda dünyasında kullanılan bir deyim. 32 beden elbiselerin rahatça giyilebilmesi anlamına geliyor.

6.09.2006

Portakal’ın ’yerlileri’nde son durum

Altın Portakal vesilesiyle zorunlu ikamette bulunduğum Antalya’da macera tam gaz sürüyor.

21.09.2006

Köpeklerde kolit

Köpeklerde kalınbağırsağın bakteriler, parazitler veya stres gibi faktörler nedeniyle hastalanması sonucu oluşan yangılara genel olarak kolit adı verilir.

13.10.2006

Nasıl seksi görünür

Beden tartışmalarının bir türlü son bulmadığı dönemlerde, kadınların seksi ve çarpıcı görünmek için bundan daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu hatırlatalım.

30.10.2006