EKSTRA
MENÜ

Sıfır Beden

Sıfır Beden ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıfır Beden haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 576 Sıfır Beden haberi bulunmuştur.

Sıfır Beden Haberleri

Yüzleşme programının formatı nedir

Yüzleşme programının formatı nedir?

Birbirini tanımayan yedi farklı kişinin sağlık sorunları ve hayata tutunma çabalarının ekrana geldiği “Yüzleşme”, ekran macerasında bir haftayı tamamladı. Yüzleşme katılımcılarının örnek sorunları arasında bağımlılık, panik atak, fazla kilonun yol açtığı psikolojik rahatsızlıklar, yeme bozukluğu, sıfır beden olma takıntısı ve uykusuzluk yer alıyor.

12.02.2021Televizyon
Sıfır beden olmak gibi kaygım yok

'Sıfır beden' olmak gibi kaygım yok

Ünlü model Gigi Hadid, doğum yaptıktan 10 ay sonra yeniden kamera karşısına geçti.

5.02.2021Magazin
Seren Serengil: 34 beden bile büyük geliyor çocuk reyonundan giyiniyorum

Seren Serengil: 34 beden bile büyük geliyor çocuk reyonundan giyiniyorum

Seren Serengil cephesinden kötü ve iyi haberler peş peşe geldi. Geçirdiği operasyon nedeniyle hızla kilo veren ve 46 kiloya kadar düşen Serengil, ciddi bir sağlık sorunuyla karşı karşıya olduğunu açıkladı. Ne var ki onu hayata bağlayacak sürpriz gelişme de hemen ardından yaşandı. Serengil, zor günlerinde yanında olan arkadaşı Mustafa Tohma’dan gelen evlilik teklifine “evet” dedi. Bu kez aşk değil huzur istediğini söyleyen, “Ben artık aşka küstüm” diyen Serengil’in hayatında neler olup bitiyor, sağlık durumu nasıl, düğün ne zaman? İşte tüm bu sorular röportajımızda yanıt buldu.

12.01.2021Magazin
Yeni Yılda Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 10 Şey

Yeni Yılda Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 10 Şey!

Birçoğumuz her senenin sonunda, bir sonraki yıl için hedeflerimizi, hayallerimizi yazıyoruz. Peki hangimiz bu listeyi gerçekten uygulayabiliyoruz? Bu yıl bir değişiklik yapalım ve hayatımızdan çıkmasını istediklerimizi listeleyelim, tüm yıl boyunca da bunun için emek verelim. Liste yapmanız için size yardımcı oluyoruz ve yeni yılda hayatınızdan çıkarmanız gereken 10 şeyi sıralıyoruz. Siz kendi listenizi oluştururken eklemeler ve çıkarmalar yapabilir, bizim listemizden ilham alabilirsiniz!

30.12.2020İyi Yaşam
Son dakika haberler: Alman sosyal medya fenomeni manken hastalığından öldü

Son dakika haberler: Alman sosyal medya fenomeni manken hastalığından öldü!

Alman sosyal medya fenomeni Josi Maria, arkadaşıyla tatil için gittiği Büyük Kanarya adalarında halk arasında 'manken hastalığı' olarak bilinen anoreksiya nervoza nedeniyle hayatını kaybetti.

21.12.2020Dünya
Sıfır beden ısrarı, canından etti

'Sıfır beden' ısrarı, canından etti

Alman sosyal medya fenomeni Josi Maria (24), arkadaşıyla tatil için gittiği Büyük Kanarya adalarında halk arasında ‘manken hastalığı’ olarak bilinen ve sıfır beden olma isteğiyle gelişen ‘anoreksiya nerzova’ nedeniyle hayatını kaybetti.

21.12.2020Avrupa
Manken nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Manken olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Manken nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Manken olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mankenlik sosyal medyanın öneminin artmasıyla birlikte özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bir meslek grubu haline gelmiştir. Bu nedenle mankenlik hakkında yeterli bilgiye sahip olunması önemlidir. Mankenlik nedir? Mankenler ne kadar kazanır? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

17.12.2020Meslekler
Fermuarını kapatamadığı kot pantolonla mesaj verdi: Kendinize karşı nazik olun

Fermuarını kapatamadığı kot pantolonla mesaj verdi: Kendinize karşı nazik olun

O bir dönem moda dünyasına hakim olan 'sıfır beden' modasına baş kaldıranlardan biri olarak tanındı.

Backgrid USA, Instagram

19.11.2020Magazin
Kardashian ailesine veda

Kardashian ailesine veda

Dünyanın en çok takip edilen ailesi Kardashian’lar için bir dönem kapanıyor. Ünlü ailenin özel hayatlarını tüm dünyanın gözleri önüne seren ‘Keeping Up With the Kardashians’ ekranlara vedaya hazırlanıyor.

20.09.2020Hürriyet Pazar
Kadınların korkulu rüyası: Yağlar

Kadınların korkulu rüyası: Yağlar

Kadınların korkulu rüyası yağlar aslında faydalı hale getirilebilir mi? Sıfır beden olmak zararlı mıdır? Erkek bedeninde yağ nasıl olmalı? Estetik Plastik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu olmaması gereken yağlardan nasıl kurtulabiliriz? Liposculpture tekniği nedir? Ve herkesin kendi yağında nasıl kavrulabileceğini bu eğlenceli videoda anlatıyor.

Ünlü firmanın tanıtım yüzü oldu, podyumu salladı

Ünlü firmanın tanıtım yüzü oldu, podyumu salladı

Ünlü marka, tanıtım yüzü olarak seçtiği genç modelle, podyumda bir tür devrim yaptı.

3.10.2019Magazin
Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Son yıllarda sıfır beden olmak güzellik sembolü gibi algılandığı için de bu uğurda aç dolaşan, tek tip gıda ile beslenen ve bilimsel bir gerçeğe dayanmayan 'diyet' modellerini tercih eden pek çok insan var.

Yeni filmini tanıttı

Yeni filmini tanıttı

Gösteri dünyasında sıfır beden saltanatına son veren oyuncu yeni filmini tanıttı.

26.01.2019Magazin
Meleklerin Kanadı Neden Kırıldı

Meleklerin Kanadı Neden Kırıldı?

Cennette sorun var: Seksi iç çamaşırı markası Victoria’s Secret’ın durumu sallantıda. Markanın cirosunun yüzde 40’ını oluşturan genç kızlara yönelik alt marka ‘Pink’ can çekişiyor. 2000’li yılların en başarılı markalarından Victoria’s Secret bu hale nasıl geldi? Sebep, gerçekten #Me Too/Ben de’ kampanyası mı?

10.08.2018Moda Trendleri
Meleklerin kanadı  neden kırıldı

Meleklerin kanadı neden kırıldı?

‘Cennet’te sorun var: İçgiyim markası Victoria’s Secret’ın durumu sallantıda. Markanın cirosunun yüzde 40’ını oluşturan, genç kızlara yönelik alt marka ‘Pink’ can çekişiyor. 2000’li yılların en başarılı projelerinden Victoria’s Secret bu hale nasıl geldi? Sebep, gerçekten #Me Too (‘Ben de’) kampanyası mı?

Formumu korumak için çok ter döküyorum

Formumu korumak için çok ter döküyorum

O bir dönem moda dünyasında birçok insanı esir alan "sıfır beden" akımının en büyük muhaliflerinden biriydi. Her kadının, sahip olduğu bedeni kabullenip onu olabildiğince sağlıklı tutup kendini sevmesini ve mutlu olmasını öngören "bedensel pozitivizm" akımının öncüsü haline geldi.

28.07.2018Magazin
10 yıl önce 10 yıl sonra: Balon gibi şiştim ama mutluyum

10 yıl önce 10 yıl sonra: Balon gibi şiştim ama mutluyum

Ünlü model ve oyuncu Kelly Brook, görüntüsü ve yaşam tarzıyla gösteri dünyasının kadınları sıfır beden olmaya zorlayan normlarına meydan okuyor.

12.06.2018Magazin
Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü

Bu Podyumda Modeller Değil; Rakamlara Başkaldıran Kadınlar Yürüdü!

Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde diyen Dove, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve VOGUE Türkiye işbirliğinde düzenlenen gecede, sanat, spor, medya ve iş dünyasından etkili kadınlar sahnedeydi. Geceye damgasını vuran 10 kadın, kendi rakam ve sloganlarının yer aldığı DB Berdan imzalı tişörtlerle podyuma çıktı. Tişörtlerden elde edilen gelir ise TOG’a bağışlanacak.

13.04.2018İyi Yaşam
Sıfır beden tarikatına operasyon

'Sıfır beden tarikatı'na operasyon!

The Telegraph'ın haberine göre İtalyan polisi, çarşamba günü yaptığı açıklamada, 73 yaşındaki guru ve iş adamı Mario Pianesi tarafından yönetilen 'makrobiyotik diyet tarikatının' çökertildiğini duyurdu.

16.03.2018Dünya
Modellik dünyası hakkında konuşulmayan 5 gerçek

Modellik dünyası hakkında konuşulmayan 5 gerçek

Modeller sanki doğar doğmaz o mesleği yapmaya başlıyorlarmış ya da çok güzel olmanın model olmak için yeterliymiş gibi bazı önyargılarımız var. Ancak bunlar adı üzerinde tamamen önyargılardan ibaret. Çünkü modellik aslında en profesyonellik gerektiren mesleklerden biri. Eğer istenileni veremiyorsanız çok kolay elenebileceğiniz oldukça da stresli bir meslek. Yani o güzel kızların güzel yüzlerinin ve vücutlarının altında çok ciddi bir emek ve çalışma süreci yatıyor. İşte model dünyası hakkında çok az konuşulan bazı gerçekler.

4.12.2017Stil
Şişman kız deyip geçmeyin

"Şişman kız" deyip geçmeyin

Eskiden olsa bu genç kadın herhangi bir ajansa gidip "model olmak istiyorum" dediğinde kendisinden en az 20 kilo vermesi istenirdi. Ama artık devir değişti... Bu genç kadın da moda dünyasında "sıfır beden" modellerin her ne kadar varlıklarını sürdürseler de eskisi kadar hükmü kalmadığını bir kanıtı.

18.11.2017Magazin
KYKlı gençlere sıfır beden ve obezitenin tehlikesi anlatılacak

KYK'lı gençlere "sıfır beden" ve "obezite"nin tehlikesi anlatılacak

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK), gençlerin sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmeleri için başlatılacak "Kendine İyi Bak" programı kapsamında, Prof. Dr. Canan Karatay, Doç. Dr. Halit Yerebakan ve Dr. Ender Saraç gençlerle buluşacak.

10.11.2017Eğitim
Photoshop yasağı manken yasasının devamı

Photoshop yasağı manken yasasının devamı

Moda, tanıtım ve pazarlama sektöründe kullanılan fotoğraflara uygulanan rötuşların bir uyarı notuyla tüketiciye bildirilmesini öngören uygulama, Fransa’da yürürlüğe girdi

2.10.2017Dünya
Anoreksiya nedir Anoreksiya ve blumia aynı şey mi

Anoreksiya nedir? Anoreksiya ve blumia aynı şey mi?

Anoreksiya nedir? Anoreksiya ve blumia aynı şey mi? Son günlerde sıkça gündeme gelen ve birçok insanın sağlığını kaybetme riski ile karşılaştığı tehlike ‘sıfır beden’ arzusu ardından yeme bozukluğunu ifade eden hastalıklar yeniden tartışılır oldu. Özellikle anoreksiya ve blumianın tanımlaması merak ediliyor.

20.09.2017Sağlık
Hande Erçel kendini neden böyle bir duruma düşürdü

Hande Erçel kendini neden böyle bir duruma düşürdü?

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan olaylarını Magazin Konseyi masaya yatırdı...

17.09.2017Magazin
‘Sıfır beden’ler Fransa’da podyuma çıkamayacak

‘Sıfır beden’ler Fransa’da podyuma çıkamayacak

Fransa’nın önde gelen moda tasarım markaları ‘aşırı zayıf’ modellere kendi reklamlarında ve defilelerinde yer vermeme kararı aldı.

7.09.2017Dünya
Fransa son verdi

Fransa son verdi

Fransa'nın önde gelen moda tasarım markaları "aşırı zayıf" modellere kendi reklamlarında ve defilelerinde yer vermeme kararı aldı.

6.09.2017Kelebek
Aşık Hadiseyi sevmiyorum

Aşık Hadise'yi sevmiyorum

Hadise, Elle dergisinin yeni sayısına kapak oldu. Hakkında merak edilenleri anlatan ünlü şarkıcı, âşık olduğu zaman dengesinin bozulduğunu itiraf etti: “Âşık olan Hadise’yi çok tercih etmiyorum. Âşık olunca duyguları çok derin, çok sert, aşırı heyecanlı yaşıyorum ve bu dengemi bozuyor. Ben de açıkçası dengemi kaybetmeyi sevmiyorum.”

10.08.2017Magazin
Senin yengen bir ‘melek’ yavrum...

Senin yengen bir ‘melek’ yavrum...

Victoria’nın meleği olarak zaten kalbimizdeydi, şimdi ‘milli yenge’ statüsüyle her yerde karşımızda... Akça pakça bir yaşam gurusundan, uluslararası basının peşinden koştuğu bir âşık yarattı. Peki Adriana Lima’yı ne kadar tanıyorsunuz?

15.07.2017Hürriyet Pazar
Gülmekten poz veremedi

Gülmekten poz veremedi

Moda dünyasındaki sıfır beden akımını yerle bir eden Ashley Graham, kariyerindeki hızlı yükselişini sürdürüyor. 29 yaşındaki Graham, önceki gün de New York'ta bir çekimde objektiflere takıldı.

20.04.2017Magazin
Top model değil, rol model olmak istiyorum

Top model değil, rol model olmak istiyorum

Yazılışı Jada Sezer, okunuşu Ceyda Sezer. Türk bir babanın, İspanyol bir annenin kızı olan 27 yaşındaki Jada Sezer’le tanışın. O bizim uluslararası şöhreti olan ilk top modelimiz: 44 beden olan top model, sıfır beden rakiplerini geride bırakarak, İngiliz Vogue’undan kozmetik devi L’Oréal’e pek çok markanın tercihi. Skype aracılığıyla konuştuğumuz manken, başarısının sırrını anlattı.

15.04.2017Hayat
Geleceğin VictorIa’s  Secret güzeli: Cindy Mello

Geleceğin VictorIa’s Secret güzeli: Cindy Mello

Cindy Mello, tanıştığım üçüncü Brezilyalı model. Daha önce Alessandra Ambrosio ve Adriana Lima’yla konuşmuştum, bu kez onunla buluştum. Cindy’ye yakın gelecekte bu ünlü modellerin tahtına oturacak gözüyle bakılıyor. Henüz 22 yaşında, 16 yaşından beri modellik yapıyor. Mavi Jeans’in yeni reklamında Kıvanç Tatlıtuğ’la oynamak için ilk kez geldiği İstanbul’da buluşup konuştuk Cindy Mello’yla. Üç gün boyunca kaldığı İstanbul’da en çok şaşırdığı üç şey; Türk kahvaltısı, Türkçe ve Kıvanç’ın hayranları olmuş...

1.04.2017Magazin
Mercedes W08 görücüye çıktı

Mercedes W08 görücüye çıktı!

Mercedes'in 2017 Formula 1 sezonunda kullanacağı W08, Silverstone'da tanıtıldı.

24.02.2017Motor Sporları
Sağlıklı kilo için 7 ipucu

Sağlıklı kilo için 7 ipucu

‘Sıfır beden’ olma isteğinin de bilinçsizce yayıldığına dikkat çeken Diyetisyen Sibel Mumcu, sağlıklı kilo için 7 ipucu verdi.

19.01.2017Ebeveyn
Kıvrımlı modellerin asi kızı Stephanie

Kıvrımlı modellerin asi kızı Stephanie

Zayıf model akımı çoktan bitti. Dünya şimdi, 23 yaşındaki ‘androjen model’ ve insan hakları savunucusu Stefania Ferrario’yu konuşuyor.

20.12.2016Hayat
Çekirdek ailenin gücü

Çekirdek ailenin gücü

Geçen haftanın ekran performanslarından akılda kalan üçü bir babaya, bir anneye ve bir genç kıza ait olduğu için sadece. Yoksa her biri kendi ailesinde güzel.

30.09.2016Televizyon
Yıllarca ne kadar iğrenç göründüğümü dinleyerek büyüdüm

Yıllarca ne kadar iğrenç göründüğümü dinleyerek büyüdüm

Moda dünyasında kalıplar biraz yavaş da olsa değişiyor. Artık sadece sıfır beden modellerin değil daha kıvrımlı modeller de söz sahibi. Bunların en yeni örneklerinden biri de Iskra Lawrence. 1. 75 cm boyunda ve 87 kilo ağırlığında olan 25 yaşındaki Lawrence, New York Moda Haftası'nda ilk podyum deneyimini yaşadı. Şimdi de kadınlara kıvrımlarıyla mutlu olma bilincini aşılamayı hedefleyen blog yazarı Gabi Fresh ile işbirliği içinde çalışmalarını sürdürüyor.

17.09.2016Magazin

Yazar Sonuçları

34 beden bile büyük geliyor çocuk reyonundan giyiniyorum

Seren Serengil cephesinden kötü ve iyi haberler peş peşe geldi. Geçirdiği operasyon nedeniyle hızla kilo veren ve 46 kiloya kadar düşen Serengil, ciddi bir sağlık sorunuyla karşı karşıya olduğunu açıkladı. Ne var ki onu hayata bağlayacak sürpriz gelişme de hemen ardından yaşandı. Serengil, zor günlerinde yanında olan arkadaşı Mustafa Tohma’dan gelen evlilik teklifine “evet” dedi. Bu kez aşk değil huzur istediğini söyleyen, “Ben artık aşka küstüm” diyen Serengil’in hayatında neler olup bitiyor, sağlık durumu nasıl, düğün ne zaman? İşte tüm bu sorular röportajımızda yanıt buldu.

12.01.2021

Çarşamba günü ilahiyat âleminde bir devrim oldu

Hıristiyan âleminde çarşamba günü bir devrim oldu.

18.07.2020

Diyabet ve yeme bozuklukları üzerine bazı rahatsız edici gerçekler

Bu köşenin uzun süreli takipçileri artık biliyorlar ki yemeği gıda ve beslenmeden, lezzeti sağlık ve doğallıktan ayrı tutmuyorum, tutamıyorum. Nitekim son dönemlerin trendi de bu yönde. Gerçi trend dediğimiz şeyler genellikle aslında geçmişte analarımızın, atalarımızın yaptığı ama zaman içinde bin bir sebepten ötürü unutmak zorunda kaldığımız şeylerin yeniden keşfi oluyor çoğunlukla. Ama o tartışmanın boyu biraz uzun, o nedenle biz sadede gelelim…

15.11.2019

Yeniden evlenmek isterim

Dünyaca ünlü şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez’in yeni filmi “Second Act” (İkinci Perde) Türkiye’de 21 Aralık’ta vizyona girecek. Lopez ile Los Angeles’ta buluşan Barbaros Tapan, yeni projeyle ilgili merak edilenleri konuştu. Kariyeri ve özel hayatıyla ilgili tüm soruları yanıtlayan Lopez, yeniden evlenmek istediğini de itiraf etti.

2.12.2018

Victoria’s Secret gerçeği

Kendinizin en iyi versiyonu olabilmek için neleri feda edersiniz?

27.11.2018

Kortizol, stres ve depresyonun yol arkadaşıdır

Kortizol, böbreküstü bezlerinde üretilen bir doğal hormon.

25.10.2017

Sağlıklı olmak zayıf olmak mı?

Kilo vermek ve zayıf olmak sağlıklı olmanın en önemli belirtisiymiş gibi sunuluyor ama...

2.10.2017

‘Sıfır beden’ olma arzusu kadınları esir aldı

Bir süredir hastanede tedavi altında tutulan ve dün yoğun bakıma alınan şarkıcı İrem Derici’nin kilo vermek adına hiçbir şey yemediği ortaya çıktı. Son günlerde sıkça gündeme gelen ve birçok insanın sağlığını kaybetme riski ile karşılaştığı bir tehlike ‘sıfır beden’ arzusu… Bu arzunun bireylerin yaşam kalitesini ve sağlığını ciddi ölçüde etkilediğinin altını çizen Psikoterapist Serap Melek Kılıç, yeme bozuklukları ile ilgili önemli bilgiler verdi.

20.09.2017