EKSTRA
MENÜ

Sabah Kahvaltısı

Sabah Kahvaltısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sabah Kahvaltısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.662 Sabah Kahvaltısı haberi bulunmuştur.

Sabah Kahvaltısı Haberleri

Daha 7 yaşındaki çocuğa kelepçe

Daha 7 yaşındaki çocuğa kelepçe

ABD’nin Florida eyaletinde 7 yaşındaki bir öğrenci, öğretmenine yumruk attığı gerekçesiyle ters kelepçeyle gözaltına alındı. ABC televizyonunun haberine göre olay geçen hafta Miami kentinde meydana geldi.

30.01.2018Dünya
Umre tarihleri ne zaman Diyanet merak edilen takvimi açıkladı

Umre tarihleri ne zaman? Diyanet merak edilen takvimi açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2018 yılında umre turları Ramazan ayını da kapsayacak şekilde 5 döneme ayrılmış durumda. Ramazan ayıyla beraber sona erecek umre turları takvimini diyanet tarafından açıklandı..

2.01.2018Gündem
Günde 1800 kalori yeter

Günde 1800 kalori yeter

Kamu Sağlığı İngiltere (PHE) adlı sağlıklı beslenme kuruluşu, bir kişinin günlük kalori alımının 1800 kaloriye indirilmesi gerektiğini belirtti.

27.12.2017Dünya
Hac kuraları ne zaman çekilecek Hac müracaatları nasıl yapılır

Hac kuraları ne zaman çekilecek? Hac müracaatları nasıl yapılır?

Hac kayıtları 2018 yılı için alınmaya başlandı. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin ilgiyle beklediği 2018 Hac kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl kayıt yapanların kayıt yenileme işleminin otomatik gerçekleştiği sistemde, yeni kayıt gerçekleştirecekler 20 TL ön kayıt ücreti ödeyecek. Peki, Hac kayıt yenileme dışında durum sorgulama işleminin de yapılacağı müracaatlar nasıl gerçekleştirilecek? İşte, 2018 Hac müracaatları hakkında detaylı bilgiler

21.12.2017Gündem
Hac kayıt başvurusu ne zaman Diyanet açıkladı

Hac kayıt başvurusu ne zaman? Diyanet açıkladı

Hac kayıtları için beklenen tarih yaklaşıyor. Dini vazifelerini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin ilgiyle beklediği Hac kayıtları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınmaya başlanacak. Peki, merakla araştırılan hac kayıtları ne zaman başlayacak?

16.12.2017Ekonomi
Muhtardan, taşımalı eğitim öğrencilerine kahvaltı

Muhtardan, taşımalı eğitim öğrencilerine kahvaltı

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı 80 haneli Körüktaşı köyünde sabah erken saatlerde zeytin hasadına giden köylülerin çocukları taşımalı eğitimden yararlanıyor. Muhtar, 46 yaşındaki Bahadır Gönüllü, durakta bekleyen ve kahvaltı yapamayan öğrencilere, simit ve süt ikram ediyor.

14.12.2017Eğitim
Böyle kazanılır ekmek parası

Böyle kazanılır ekmek parası

Türkiye’de her gün 46 bin maden işçisi yerin altına iniyor. Onlardan biriyle Murat Köken’le madene indik. 400 metre derinlikte ekmeği paylaşmalarına, sessizliği şarkıyla bölmelerine tanıklık ettik... Çıkarken Orhan Veli’nin şu dizeleri vardı aklımızda: ‘Yüz karası değil, kömür karası / Böyle kazanılır ekmek parası.’

9.12.2017Gündem
Kars’a yeni okul

Kars’a yeni okul

İş adamı ve Ümit Kalko Vakfı (ÜKV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ümit Kalko, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve yaptıracağı bir okulun temel atma törenine katılmak üzere yaklaşık 150 iş adamıyla Kars’a gitti.

14.10.2017Eğitim
Minikler kahvaltıyla başarıyı yakalayacak

Minikler kahvaltıyla başarıyı yakalayacak

İçişleri Bakanlığı’nca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Batman Belediyesi tarafından Türk Kızılayı ile iş birliğiyle anaokulu öğrencilerine yönelik "Kahvaltılı sabahlar okulda başarı sağlar" projesi hayata geçirildi.

10.10.2017Eğitim
KYK burs başvurusu hangi tarihte alınacakBurs başvurusu ne zaman

KYK burs başvurusu hangi tarihte alınacak?Burs başvurusu ne zaman?

KYK burs başvurusu, yurt işlemlerini gerçekleştiren öğrencilerin merak ettiği diğer bir süreç oldu. KYK burs başvurusu işlemini gerçekleştirerek öğrenimlerine katkı sağlamak isteyen öğrenciler, değerlendirmede olumlu olarak listelenirse, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun bu yıl 470 lira olarak belirlediği rakamı almaya hak kazanacak. Burs alamayanlar ise eğer tercih ederlerse geri ödemeli kredi almak için başvuruda bulunacak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

17.09.2017Eğitim
KYK 3. yedek yurt başvuruları ne zaman yapılacak KYK yedek yurt sonuçları açıklandı

KYK 3. yedek yurt başvuruları ne zaman yapılacak? KYK yedek yurt sonuçları açıklandı

KYK 3. yedek yurt başvurularının ne zaman yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. KYK yedek yurt sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Ailelerinden uzaktan üniversite eğitimlerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, KYK 2. yedek yurt sonuçları ile barınma durumlarını gözden geçirdi. Şimdi tüm gözler KYK 3. yedek yurt başvurularında. Peki, KYK 3. yedek yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

15.09.2017Gündem
KYKlarda öğrencilere beslenme yardımı artırıldı

KYK'larda öğrencilere beslenme yardımı artırıldı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK), yeni eğitim-öğretim yılı başında yurtlarda barınan öğrencilere verilen beslenme yardımı artırıldı.

14.09.2017Eğitim
KYK yedek yurt sonuçları öğrencilerle paylaşıldı Piyasa fiyatlarının altında

KYK yedek yurt sonuçları öğrencilerle paylaşıldı! Piyasa fiyatlarının altında

KYK yedek yurt sonuçları sonrasında herhangi bir yurda yerleşen adaylar, kayıt işlemi için araştırmalarına başladı. Eğitimleri boyunca ikamet edecekleri yer olacak olan KYK yurtları için sonuçları bekleyen adaylar, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun değerlendirmesinin ardından yedek yurt sonuçları bilgisine erişti. Peki, KYK 2. yedek yurt sonuçları sonrasında 3. yedek yurt başvurusu ne zaman gerçekleşecek? İşte, öğrencilerin merakla beklediği konunun detayları

14.09.2017Eğitim
Barselonaya yolu düşeceklere özel yeme içme rehberi

Barselona'ya yolu düşeceklere özel yeme içme rehberi

Akdeniz ülkeleri arasında hem sıcak iklimi hem de samimi atmosferiyle dikkat çeken Barselona, Akdeniz mutfağının öne çıkan lezzetleriyle de baş döndürücü bir ziyafet vadediyor. Katalan ve Akdeniz mutfağının en nefis örneklerini deneyimleyebileceğiniz şehirde pek çok özel yiyecek ve içecek dikkat çekiyor.

12.09.2017Seyahat
Hacılara günde 3 gram tuz

Hacılara günde 3 gram tuz

MEKKE’de hacı adayları için günde 55 bin kişilik yemek çıkaran Diyanet Mutfağı’nın mönüsü Ankara’da hazırlanıyor. Sabah kahvaltısı, öğle kumanyası ve akşam öğününden oluşan yemeklerde, hacı başına günde 3 gram tuz düşüyor.

25.08.2017Gündem
Anaokulu seçerken bunlara dikkat edin

Anaokulu seçerken bunlara dikkat edin!

Çocuklar anaokuluyla birlikte, üniversiteden mezun olana kadar sürecek uzun bir eğitim maratonuna başlıyor. Bu nedenle de anaokulu seçimi çok önemli. Bir çocuğun eğitimi önce ailede sonra anaokulunda başlıyor. Eğitim Danışmanı Hayati Oktay, velileri anaokulu seçerken dikkatli olması konusunda uyardı. İşte dikkat edilmesi gereken noktalar:

23.08.2017Eğitim
Tatilde kahvaltınızda bu hatalara düşmeyin

Tatilde kahvaltınızda bu hatalara düşmeyin!

Bütün bir kış kilo vermek için spor salonlarında zaman harcadınız. Yaz tatilinde verdiğiniz kiloları geri almamak için günün en önemli öğünü kahvaltıda bu hataları yapmayın!

28.07.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Her yerde müzik var

DÜZENLİ olarak CD, DVD, uzunçalar satan mağazaları dolaşırım.

13.01.2018

5 soruda takviye kullanma kılavuzu

Besin takviyelerinden faydalananların sayısı artıyor.

2.01.2018
Açık hava müzesi şehri: Üsküp

Açık hava müzesi şehri: Üsküp

Makedonya’nın başkenti Üsküp’e bundan üç yıl önce yolum düşmüştü ancak ‘ölü bir şehir’ olması sebebiyle pek beğenmemiştim. O zaman ki Üsküp ile şimdi ki Üsküp arasında dağlar kadar fark var çünkü ‘Üsküp 2014’ projesiyle şehre bir sürü köprü, heykel ve kamu binası yapılmış hatta hâlâ süren çalışmaların toplam maliyeti 500 milyon Euro civarındaymış. İşte size Üsküp gezi rehberi…

29.11.2017

Balık bahane Boğaz şahane...

Her hafta bir yere gitmek, bir yerleri keşfetmek insanı (beki de sadece beni) yorar. Bazen yakınları, hemen yanı başınızı, bir iki sokak ötesini, kentinizi keşfetmek de insana aynı heyecanları yaşatabilir. Ben İstanbul’da yaşıyorum. Onun için bu haftaki yazım, İstanbullu okurları ilgilendirecek daha çok. Veya İstanbul’a gelecek olanları! Önerdiğim adres, Boğaz’ın her iki yakası.

7.11.2017

11 liralık yemek öğrenciye 25 lira

Yüksek servis, kırtasiye ve kıyafet ücretleriyle dikkat çeken bazı özel okullar, yemek fiyatlarıyla da velileri şaşkına çeviriyor. Okullar bir öğrenci için yemek şirketlerinden maksimum 11 TL’ye günlük yemek alırken bu yemeği öğrencilere ortalama 25 TL’ye satıyor. Bazı okulların günlük istediği ücret 50 lirayı da aşıyor.

22.09.2017

İşyerinde sağlıklı ve lezzetli yemek için altı ipucu

Çalışma hayatı koşturmacası malum. Ama insanın iyi yemek yemesi de önemli. YouTube kanalımda, öğrencilerle her zamankinden daha içli dışlı bir muhabbette olduğumdan beri görüyorum ki yeni jenerasyon okula, işe yemek götürmeyi ayıplamıyor. Aksine, sağlığına, formuna dikkat etmek anlamına geldiği için havalı buluyorlar. Buradan hareketle herkese dışarıda yanlarına alabilecekleri, sağlıklı yemek önerileri vermek istiyorum.

15.09.2017

Göcek her mevsimde bir başka güzel

Tam bir Türkiye aşığı olan, yıllardır Ege ve Akdeniz’de yelken yapan Michael Buerk, dört yıl önce The Telegraph’taki köşesinde Göcek için “Tam benim tarzım kasaba” demiş.

15.09.2017

Müziği her yerde dinleyebiliyoruz

ÇEVREMDEKİ insanların görünüşlerini yazmalıyım, birçok okurum biz de aynısını görüyoruz ve aynısını yapıyoruz diyecekler.

2.09.2017

En kudretli insan, kendisine hâkim olandır

Günaydın haftanın ikinci gününden güzel bir merhaba gönderiyorum.

28.08.2017

Gıda hijyeninin siz de takipçisi olun

Kışla ve okullardaki toplu zehirlenmeler, bilhassa toplu yemek üretilen ve tüketilen yerlerdeki gıda hijyeninin önemini bir kez daha ortaya koydu. Peki sayılı tatil günlerimizi geçirdiğimiz, saatlerce açık büfede gıdaların bekletildiği otellerde durum ne?

9.07.2017