EKSTRA
MENÜ

Pedagog

Pedagog haberleri sayfasında güncel ve son dakika Pedagog hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.706 Pedagog haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Pedagog Haberleri

Antalyada iğrenç olay Firar etti, aileyi korku sardı: Bu adamı yakalayın

Antalya'da iğrenç olay! Firar etti, aileyi korku sardı: Bu adamı yakalayın

Antalya'da kızı M.B.'ye (15) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan İ.B., rahatsızlanınca götürüldüğü hastaneden firar etti. Polis 3 ay önce firar eden zanlıyı her yerde arıyor. Firari İ.B., daha sonra notere avukatı için vekalet verince anne ve 3 çocuğunu ölüm korkusu sardı. Anne Fatma T., "Ailesi vasıtasıyla bizi öldürdükten sonra kendi kafasına da sıkacağını söylüyor. Korku içinde yaşıyoruz. Çocuğum her gece kabuslarla uyanıyor, bağırıyor, ağlıyor. Halimiz çok kötü. Bu adamı yakalayın" ifadelerini kullandı. Ailenin avukatı Yasin Sarı ise "Bu kişinin 'İleride kadın ve çocukları öldürdüğüm zaman avukatım olsun, beni savunsun' şeklinde düşünceleri mi var?" dedi.

21.10.2021Gündem
Diyarbakırda 15 öğrenciye cinsel taciz iddiası Öğretmen açığa alındı

Diyarbakır'da 15 öğrenciye cinsel taciz iddiası! Öğretmen açığa alındı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 15 kız ve erkek öğrencisine ‘cinsel tacizde’ bulunduğu şikayeti üzerine hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan öğretmen D.B., açığa alındı.

18.10.2021Gündem
Diyarbakırda 15 öğrenciye cinsel taciz iddiası Öğretmenin görev yeri değişti

Diyarbakır'da 15 öğrenciye 'cinsel taciz' iddiası! Öğretmenin görev yeri değişti

Diyarbakır'da 15 kız ve erkek öğrenci, öğretmenleri D.B.'nin cinsel tacizine uğradıklarını öne sürerek, durumu ailelerine anlattı. Ailelerin suç duyurusunun ardından D.B.'nin görev yeri değiştirildi, hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

15.10.2021Gündem
Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi

Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi

Dünya genelinde 10 milyondan fazla bireysel kullanıcıya ve yüzlerce okula ulaşan yerli zeka oyunları uygulaması MentalUP artık Kolay Kampüs’te!

12.10.2021Gündem
Almanya Türk Toplumu 25’inci yılını kutluyor

Almanya Türk Toplumu 25’inci yılını kutluyor

Almanya Türk Toplumu (Türkische Gemeinde in Deutschland - TGD), kuruluşunun 25’inci yılını ve göçün 60’ıncı yılını Berlin’de düzenlediği etkinlikte kutladı. Programın ilk bölümünde yapılan panellerde TGD’nin kurulusundan bu yana aktif görev alanlar konuşma yaptı. İlk panelde 1990’lı yıllarda TGD’nin kurucuları Prof. Dr. Hakkı Keskin, Ertekin Özcan, Hamburg eyalet milletvekili Güngör Yılmaz ve Berlin Senatosu’nun ilk Uyum Sorumlusu Barbara John katıldı.

5.10.2021Avrupa
İcrayla çocuk görme devri artık bitiyor

İcrayla çocuk görme devri artık bitiyor

Boşandıktan sonra çocuğu göremeyen anne ya da baba ‘icra yoluyla’ ve bin lira masrafla polis eşliğinde bu hakkını elde edebiliyordu. Yeni düzenlemeyle çocuğunu teslim alacak ebeveynler bunu psikolog nezaretinde yapacak.

26.09.2021Gündem
Miray Daner: ‘Aşk bir meyve olsa kivi olurdu, kiviye alerjim var ama çok seviyorum’

Miray Daner: ‘Aşk bir meyve olsa kivi olurdu, kiviye alerjim var ama çok seviyorum’

Set ışıklarıyla ve kameralarla tanıştığında 7 yaşındaydı. İlk dizisinde Metin Akpınar’la, ilk filminde Halit Ergenç’le oynadı. İzleyici ekran karşısında onun büyümesine tanık oldu. Miray Daner son dönemde dizi ve sinema projelerinin yanı sıra yaşadığı fiziksel değişimle de gündemde. Genç oyuncuyla buluşup işin perde arkasını konuştuk: “Fiziksel değişimim de olmuştur ama bence enerjim değişti. Çok mutlu hissettiğim, kendimi daha çok tanıyıp fikir sahibi olduğum dönemdeyim.”

Çocuk psikoloğu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Çocuk psikoloğu olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Çocuk psikoloğu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Çocuk psikoloğu olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Psikologluk mesleği en çok tercih edilen mesleklerden bir tanesidir. Çocuk psikoloğu da psikologluğun bir çeşidi olarak bilinmektedir. Tercih döneminde adaylar kendine uygun en iyi mesleği seçmekte ve buna yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Çocuk psikoloğu mesleği de o mesleklerden bir tanesidir. Son günlerde çocuk psikoloğu ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki, çocuk psikoloğu nedir? Çocuk psikoloğu ne iş yapmaktadır? Çocuk psikoloğu nasıl olunur? Çocuk psikoloğu maaşları nelerdir? Çocuk psikoloğu iş imkanları nelerdir? İşte çocuk psikoloğu ile ilgili tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Denizlide 77 yaşındaki istismar şüphelisi tutuklandı

Denizli'de 77 yaşındaki istismar şüphelisi tutuklandı!

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde C.K. (12) adlı erkek çocuğa 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunmakla suçlanan Remzi Eğitmenoğlu (77) tutuklandı.

21.09.2021Gündem
Okullarda tehlikeli tartışma... Aşılı-aşısız veli kavgası

Okullarda 'tehlikeli' tartışma... 'Aşılı-aşısız veli' kavgası!

Eskiden okul gezilerinin, matematik ödevlerinin tartışıldığı veli WhatsApp gruplarında da gündem koronavirüs. Ebeveyni aşı olmayan çocuklar ise gündemin bir numaralı maddesi. Ancak iş öyle bir yere doğru gidiyor ki çocuklar 'anne-babası aşılı' 'anne-babası aşısız' diye ayrılabiliyor. İşte okullardaki tehlikeli aşı tartışmaları ve uzmanların uyarıları...

10.09.2021Gündem
Çocuk yapma korkusu... Torunlarımız için en kaygılı ve hassas Türkler

'Çocuk yapma' korkusu... Torunlarımız için en kaygılı ve hassas Türkler!

Henüz koronavirüs salgınını atlamadan muhatap olmak zorunda kaldığımız iklim değişikliğine bağlı afetler, insanlardaki 'kaygıyı' da artırdı. Araştırmaya göre insanlarda geleceğe dair kaygılar artıyor. Hatta gençlerde 'gönüllü çocuksuzluk' adı verilen 'çocuk yapmamak...' gibi kaygılar öne çıkıyor. Peki bu hali normal mi? İşte bizzat 'birinci kaynaktan' kaygılar ve uzmanın önerileri...

5.09.2021Gündem
Bursada iğrenç olay Site kapıcısı çocuklara tacizden tutuklandı

Bursa'da iğrenç olay! Site kapıcısı çocuklara tacizden tutuklandı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde kapıcılık yaptığı sitenin havuzunda 12 yaşındaki 2 kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen Aydın Haydar (56), tutuklandı.

1.09.2021Gündem
Ailesini katleden 14’lük çocuğun gerekçesi: Fındık

Ailesini katleden 14’lük çocuğun gerekçesi: Fındık

'Ailem tarafından uzun zamandır psikolojik baskıya uğruyorum. Şiddet yok ancak özellikle annem bana sürekli kötü davranıyor. Baskıyla bahçede çalışıyorum. Fındık toplama nedeniyle tartıştık'

30.08.2021Gündem
Orduda 14 yaşındaki çocuk ailesini katletmişti İfadesi ortaya çıktı

Ordu'da 14 yaşındaki çocuk ailesini katletmişti! İfadesi ortaya çıktı

Ordu'nun Korgan ilçesinde fındık toplama tartışmasında polis babasının tabancasıyla aile bireylerine kurşun yağdırarak, annesi Rahime ve ağabeyi Murat Yalpı (18) ile anneannesi Cennet Gedek’i öldürüp, babası Cemalettin Yalpı’yı ise ağır yaralayan F.Y. (14), gözaltına alındığı emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Avukat talebinde bulunan F.Y.’nin, ilk ifadesinde özellikle annesinin kendisine kötü davrandığını, uzun süredir de ailesi tarafından psikolojik baskıya uğradığını söylediği belirtildi. F.Y., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

29.08.2021Gündem
Aydında iğrenç olay Baba tutuklandı

Aydın'da iğrenç olay! 'Baba' tutuklandı

Aydın'ın Didim ilçesinde 16 yaşındaki E.A.S., babası Osman S.'nin (41) 7 yıldır istismarına maruz kaldığını ileri sürüp, polise şikayetçi oldu. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden Osman S. tutuklandı. E.A.S. ise, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nca korumaya alındı.

18.08.2021Gündem
Dünyayı saran K-Pop akımı... Z kuşağının Kore merakı

Dünyayı saran K-Pop akımı... Z kuşağının Kore merakı

İstanbul'da üç kız çocuğunun Kore'ye gitme isteğiyle evden kaçtığına dair iddialar tüm dünyada büyük bir endüstri haline gelen ve milyonlarca hayranı bulunan K-pop gruplarını yeniden gündeme getirdi. Peki nedir bu K-pop? Gençlerin hayatını nasıl bu kadar etkiliyor? Yanıtları yıllardır K-pop üzerine çalışan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nden sosyolog akademisyen Alptekin Keskin anlattı.

12.08.2021Dünya
Datçadaki yangınla ilgili soruşturma tamamlandı Ormanlık alanda bulunan 3 torpil, çocuklara ait çıktı

Datça'daki yangınla ilgili soruşturma tamamlandı! Ormanlık alanda bulunan 3 torpil, çocuklara ait çıktı

Muğla'nın Datça ilçesinde 29 Temmuz'da çıkan orman yangını ile ilgili Jandarma, sabotaj şüphesiyle soruşturma yapıldı. Bölgede yapılan aramada çalılıklar arasında 3 torpil bulundu. Jandarma, yaşları 9 ile 10 arasında değişen 4 çocuğu gözlem altına aldı. Pedagog eşliğinde ifadelerine başvurulan çocukların yangın çıkarmak için değil oyun amacıyla torpilleri bölgeye götürdükleri ortaya çıktı.

3.08.2021Gündem
Son dakika haberi... İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kastamonu ve Kahramanmaraştaki orman yangınlarında son durum

Son dakika haberi... İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kastamonu ve Kahramanmaraş'taki orman yangınlarında son durum

Türkiye'nin güneyi orman yangınları ile mücadele ediyor. Manavgat ve Marmaris'teki yangınlarla mücadele devam ederken yurdun dört bir yanından yeni yangın haberleri geliyor. Son kahreden haber Antalya'dan geldi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın Sevinç Mahallesine ulaştı. Mahalleden otomobiliyle süratle kaçan bir kişi, ''Çabuk kaçın, yanarsınız' diye bağırdı. Adana'daki yangın bir mahalleye daha yaklaşırken ilçeden geçen karayolu trafiğe kapatıldı. İşte İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kastamonu ve Kahramanmaraş'taki yangınların son durumu...

31.07.2021Gündem
Özel ekip kuruldu

Özel ekip kuruldu

Türkiye’nin 8 ilinde eşzamanlı başlayan orman yangınlarıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde özel ekip kuruldu. Olay yeri inceleme, kriminal, terör, istihbarat, siber suçlar konusunda uzman kişilerden oluşan “özel ekip” çalışmalarına başladı.

31.07.2021Gündem
Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Orman yangınları ile mücadele devam ederken şirketler de yardım kampanyaları ile mücadeleye destek olmaya başladı. Türkiye'nin önde gelen zincir marketleri bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarik edileceğini açıklarken, TOBB maddi yardımda bulunulacağını, TİM ve TESK de ağaçlandırma kampanyaları başlatılacağını ifade etti.

30.07.2021Ekonomi
Azerbaycan ve Ukraynadan Türkiyeye büyük yardım

Azerbaycan ve Ukrayna'dan Türkiye'ye büyük yardım

İlham Aliyev, "Azerbaycan hükümeti ve halkı, her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türk halkı ile dayanışma içindedir ve onun yanındadır." dedi. Azerbaycan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye'ye ekipler gönderiyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den de Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadele için destek mesajı geldi. Zelensky "Yangınla mücadele uçağımız, yarın Türkiye'ye uçacak. Ukrayna halkı, bu zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte duracak" dedi.

30.07.2021Dünya
Alevlerin arasında doğdu, adını Mucize koydu  Alevlerin 6-7 metre yükseldiği yerde nasıl yaşadı bilmiyorum

Alevlerin arasında doğdu, adını 'Mucize' koydu! ' Alevlerin 6-7 metre yükseldiği yerde nasıl yaşadı bilmiyorum'

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangını 3 gündür sürüyor. Yangın nedeniyle evi, ahırı, otomobili yanan, hayvanlarından bazıları telef olan Sercan Bayat, çektiği bir videoda gözyaşlarına boğularak yaşadıklarını anlatmıştı. Yangında bir mucize de yaşandı. Sercan Bayat, yangın nedeniyle tahliye edildikten 3-4 saat sonra evine döndü. Bu sırada bir oğlak sesi duyan Bayat, çevresi yanmış toprakta yeni doğan keçi yavrusu fark etti. Oğlağa 'Mucize' adını verdi. Bayat, "Mahallemiz yandıktan 3-4 saat sonra eve döndük. Evin önünde alevlerin arasında küçük oğlağı gördüm. Birkaç saat önce doğmuştu. Bu mucize gibi bir şeydi. Alevlerin 6-7 metre yükseldiği yerde nasıl doğdu, nasıl yaşadı anlayamadım" dedi.

30.07.2021Gündem
Son dakika Haberler: Marmariste yangını çıkardığı iddia edilen 2 çocuk pedagog eşliğinde konuştu: Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı

Son dakika Haberler: Marmaris'te yangını çıkardığı iddia edilen 2 çocuk pedagog eşliğinde konuştu: ''Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı"

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği yangından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre yangını 2 çocuğun çıkardığı iddia edildi. Pedagog eşliğinde ifadeleri alınan 10 yaşlarındaki çocukların "Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık" dediği öğrenildi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Marmaristeki orman yangını Bir kişi hayatını kaybetti, bölgeden dehşet verici kareler geliyor...

Son dakika: Marmaris'teki orman yangını! Bir kişi hayatını kaybetti, bölgeden dehşet verici kareler geliyor...

Son dakika haberine göre; Muğla'nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle İçmeler Mahallesi'nde çok sayıda ev zarar gördü. Yine birçok evin yandığı Osmaniye Mahallesi ile birlikte alevlerin ilerlediği kırsal Bayır ve Turunç mahalleleri de tedbir amacıyla boşaltıldı. Marmaris-İçmeler Karayolu ulaşıma kapanırken, büyük korku yaşayan turistler teknelerle Marmaris merkeze taşındı. İçmeler Mahallesi'ndeki yangına müdahale eden vatandaşlardan 25 yaşındaki Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Yangının başladığı Siteler Mahallesi’nde alevler, yerleşim yerlerine ve otellere 40 metre mesafede yeniden parlamış durumda... Öte yandan, yangının sekiz ve 10 yaşlarındaki iki çocuk tarafından çıkarıldığı ileri sürüldü.

29.07.2021Gündem
Bu nasıl iş sayın hâkim Mağduru hiç görmeden cinsel tacize beraat

Bu nasıl iş sayın hâkim! Mağduru hiç görmeden cinsel tacize beraat

Cevat Yeşilbaş’a (64), 14 yaşındaki Z.A. ile zihinsel engelli Ş.B.’ye cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı. Mahkeme hiç dinlemediği Ş.B. yönünden cezaya yer olmadığına, Z.A. yönünden ise 6 yıl 8 ay cezaya hükmetti. Bölge Adliye Mahkemesi kararı bozdu. Ş.B.’nin ifadesi alındı. Mahkeme Ş.B. yönünden yine cezasızlık, Z.A. yönünden ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

22.07.2021Gündem
Cinsel istismardan 28 yıl hapis cezası almıştı Dizi beraati...

Cinsel istismardan 28 yıl hapis cezası almıştı! Dizi beraati...

İzmir'inKarabağlar ilçesinde D.U. (28), eşinin yeğeni M.U.’ya (8) nitelikli cinsel istismar suçu iddiasıyla 28,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davada 8 yaşındaki M.U. özel bir televizyon kanalında yayınlanan bir diziyi izledikten sonra istismara uğradığını iddia etti. Çocuğun ifadelerinden yola çıkan sanık avukatları, dizinin istismarın yaşandığı öne sürülen tarihte yayınlanmadığını belirledi. Dizi detayı ve çocuğun annesinin 'iftira attım' ifadelerinden yola çıkan avukatlar, istinafın da onadığı kararı Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay kararı bozdu. Yerel mahkemede tekrar görülen davada sanık D.U. beraat etti.

21.07.2021Gündem
Çocuğunu tavana asarak dövdü iddiası Baba hakkında ‘eziyet’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı

Çocuğunu tavana asarak dövdü iddiası! Baba hakkında ‘eziyet’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı

İstanbul Küçükçekmece'de 5 katlı binanın üçüncü katındaki dairede bir babanın çocuğunu tavana asarak dövdüğünü iddiası sosyal medyada da büyük tepki çekmişti. Baba hakkında ‘eziyet’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Baba T.K., ifadesinde suçlamaları reddederek çocuğuna sadece bağırdığını ileri sürdü. Çocukların pedagog eşliğinde alınan ifadelerinde de baba T.K.’nın fiziksel şiddet uygulamadığını söyledikleri öğrenildi. Öte yandan mağdur çocuğun ilk adli tıp incelemesinde de ayak bileklerinde tavana asıldığını gösterir herhangi bir iz tespit edilemedi.

20.07.2021Gündem
Kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı; hastanede firar etti

Kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı; hastanede firar etti

Antalya'da intihar girişiminde bulunan 15 yaşındaki M.B.'nin, babası İ.B.'nin cinsel istismarına uğradığı iddia edildi. Gözaltına alınan, 'Rahatsızlandım' diyerek hasknaye götürülen İ.B. firar etti. Anne Fatma T. ise, "Bu nasıl bir insanmış ben anlamamışım. 17 sene sürekli kavga ettik, dayak yedik. Ben bu çocuklarım için dayak yedim zaten. Ben böyle bir şey olacağını bilseydim asla kızımı göndermezdim. Yıkılmış vaziyetteyiz, bir türlü toparlayamıyoruz kendimizi" dedi.

8.07.2021Haber
Yer Antalya... Olmaz olsun böyle baba Her satırı iğrenç

Yer Antalya... Olmaz olsun böyle baba! Her satırı iğrenç

Antalya'da intihar girişiminde bulunan 15 yaşındaki M.B.'nin, babası İ.B.'nin cinsel istismarına uğradığı iddia edildi. Gözaltına alınan, 'Rahatsızlandım' diyerek hasknaye götürülen İ.B. firar etti. Anne Fatma T. ise, "Bu nasıl bir insanmış ben anlamamışım. 17 sene sürekli kavga ettik, dayak yedik. Ben bu çocuklarım için dayak yedim zaten. Ben böyle bir şey olacağını bilseydim asla kızımı göndermezdim. Yıkılmış vaziyetteyiz, bir türlü toparlayamıyoruz kendimizi" dedi.

8.07.2021Gündem
Melisanın kâbusu Annesi bile inanmamış

Melisa'nın kâbusu! Annesi bile inanmamış

Oyuncu Melisa Döngel’in öz babasının cinsel istismarına uğramasıyla ilgili korkunç detaylar, Yargıtay’da bekleyen dava dosyasında ortaya çıktı. Melisa Döngel ile babası şimdi de kız kardeşinin velayeti için davalık.

7.07.2021Magazin
Jüstinyen’in Sarayında saklambaç oynardık

Jüstinyen’in Sarayı'nda saklambaç oynardık

Çocukluğu Sultanahmet’teki Bizans Sarayı kalıntılarında saklambaç oynayarak geçiyor. Otostopla yaptığı seyahatlerde Anadolu’ya âşık oluyor. 1963 yılında İstanbul Üniversitesi Prehistorya Anabilim Dalı’nda başladığı kariyerinde 30’dan fazla kazı yapan ödüllü arkeolog Emeritus Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, ilk kazı deneyimlerini, “Oda arkadaşlarım bir ilk tunç çağı mezarlığından çıkardığımız kafataslarıydı. Bayağı muhabbetimiz olurdu” diye anlatıyor.

4.07.2021Gündem
Elmalıdan sonra bir skandal daha Onlar sustuğu için benim de canım yandı

Elmalı'dan sonra bir skandal daha! 'Onlar sustuğu için benim de canım yandı'

Sultangazi'de 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Ö.D.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan İ.B. (37) çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Karara tepki gösteren anne Derya D. "O kişinin ceza almasını istiyorum. Bugün benim kızım evden dışarı çıkamıyor, ilaç kullanıyor. O şahıs ise gezebiliyor. Ben adalet istiyorum" dedi. Anne Derya D., şüphelinin başka çocuklara da istismarda bulunduğunu, ailelerin sustuğu için kendi canının da yandığını ileri sürdü.

30.06.2021Gündem
Son dakika... Elmalı davası: Bu çizimler yardım çığlığı Tahliye olmamalıydı...

Son dakika... Elmalı davası: Bu çizimler yardım çığlığı! Tahliye olmamalıydı...

Elmalı davasında sanıkların tutuksuz yargılanması toplumun vicdanını sızlattı. Avukatlar, çocukların çizimlerinin delil olarak kabul edilmesini ve kanunlara göre tutuklu yargılamanın devam etmesi gerektiğini belirtirken, pedagoglar bu çizimlerin çocukların yardım çığlığı olduğunu söylüyor.

30.06.2021Gündem
Yıllarca öz babasının istismarına maruz kaldı... Sosyal medyada infial yaratmıştı: İğrenç olayda korkunç detaylar

Yıllarca öz babasının istismarına maruz kaldı... Sosyal medyada infial yaratmıştı: İğrenç olayda korkunç detaylar

İstanbul'da uzun yıllar öz babası Y.K.'nin (47) cinsel istismarına maruz kalan T.K. (17), 2 yıl önce şikayetçi oldu ve dava açıldı. Adli Tıp Kurumu, genç kızın beyanlarının doğru olduğu ve ruh sağlığının bu olay nedeniyle bozulduğuna ilişkin oy birliğiyle karar vermesine rağmen Y.K. delil yetersizliğinden beraat etti. T.K. ise kararı üst mahkemeye taşıdı. Anne A.K. ise 23 yıllık eşi Y.K.'ye boşanma davası açtığını ve kızının arkasında olduğunu vurguladı.

24.06.2021Gündem
Zonguldaktaki iğrenç olayda karar çıktı

Zonguldak'taki iğrenç olayda karar çıktı

Zonguldak'ta 17 yaşındaki S.K.'yi evde doğum yapmaya zorladığı iddiasıyla yargılanan annesi ve iki üvey ağabeyi hakkında mahkeme kararını verdi. Cinsel istismardan tutuklu yargılanan üvey ağabey G.K. iyi hal indirimi uygulanmayarak 30 yıl, tutuksuz sanık diğer üvey ağabey S.K. ise 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Anne H.K. ise beraat etti.

16.06.2021Gündem
Milyonlarca çocuk için egzersiz programı

Milyonlarca çocuk için egzersiz programı

Türk Telekom’un ortak olduğu oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP, 100’den fazla eğitici zekâ oyununu ve 200’den fazla egzersizi tek uygulamada sunuyor. MentalUP, yeni eklenen “Fitness” özelliğiyle, yaşlarına ve fiziksel ihtiyaçlarına uygun egzersiz programıyla, üyesi olan 10 milyon çocuğu harekete geçiriyor.

7.06.2021Teknoloji
İzmirdeki görüntüler hayrete düşürmüştü Fenomen olma macerası kötü bitti... İşte yeni detaylar

İzmir'deki görüntüler hayrete düşürmüştü! Fenomen olma macerası kötü bitti... İşte yeni detaylar

İzmir'in Konak ilçesinde, A.Ç. ve B.D., kendilerinden küçük İ.E. (14) ve H.K'yi(15) darbedip sosyal medyalarında paylaştı. Çocuk Şubesi ekiplerince gözetim altına alınan ve fenomen olmak istedikleri iddia edilen A.Ç. ve B.D.'nin pedagog eşliğinde ifade verdikleri öğrenildi. Öte yandan A.Ç. ve B.D.'nin olay sonrası sosyal medya hesaplarını kapattığı ortaya çıktı

3.05.2021Gündem
Çocuk Kitaplık uygulamasına büyük ilgi

Çocuk Kitaplık uygulamasına büyük ilgi

Türkiye'nin en kapsamlı dijital çocuk kütüphanesi olma hedefiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kullanıma açılan "TRT Çocuk Kitaplık" uygulamasını, 3 günde 100 bin kişi indirdi.

27.04.2021Eğitim
Kartalda 5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Kartal'da 5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Kartal'da özel bir okulda eğitim gören 5 yaşındaki anaokulu öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla 17 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanan beden eğitimi öğretmeni olan sanığın oy çokluğuyla beraatine karar verildi.

16.04.2021Haber
Çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Kartal'da özel bir okulda eğitim gören 5 yaşındaki anaokulu öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla 17 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanan beden eğitimi öğretmeni olan sanığın oy çokluğuyla beraatine karar verildi.

16.04.2021Gündem
Kayseride parkta iğrenç olay Yaka-paça gözaltına alındı

Kayseri'de parkta iğrenç olay! Yaka-paça gözaltına alındı

Kayseri'de bir parkta meydana gelen olayda Suriyeli uyruklu S.E. (25) kadın ve çocuklara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

13.04.2021Gündem
Pazarcıkta iğrenç şantaj Teyzesine söyleyince ortaya çıktı

Pazarcık'ta iğrenç şantaj! Teyzesine söyleyince ortaya çıktı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 12 yaşındaki N.A. teyzesine, bazı kişilerin kendisine şantajla cinsel istismarda bulunduğunu söylemesi sonrası 4 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

13.04.2021Gündem
21. Yüzyılda Değişen Öğrenme Kültürü tartışılıyor

21. Yüzyılda Değişen Öğrenme Kültürü tartışılıyor

TEGV’in düzenlediği 4. Uluslararası Nirun Şahingiray Eğitim Forumu, 22 Mayıs’ta açılış konuşmaları ve paneller, 24-28 Mayıs tarihleri arasında ise paralel oturumlarla yapılacak. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından ve miras bağışçısı Nirun Şahingiray anısına düzenlenecek çevrimiçi etkinliğin bu yılki ana teması, “21. Yüzyılda Değişen Öğrenme Kültürü- Değişim hiç bu kadar gerçek olmamıştı” olarak belirlendi

12.04.2021Eğitim
Son dakika... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından genelge gönderildi

Son dakika... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından genelge gönderildi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından Adli Görüşme Odalarının kullanımına ilişkin başsavcılıklara ve adalet komisyonlarına genelge gönderildi.

1.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Koronavirüsle ‘oyun’ olur mu?

Bir yanda COVID-19 önlemleri, öte yanda çocukların sınırsız oyun isteği... Uzmanlar “Maske-mesafe-hijyen” diyor, 1.5 yıldır arkadaşlarından uzak kalan çocuklarsa oyuna doymak istiyor ama COVID-19 gölgesinde nasıl ve hangi oyunları oynayacaklar?

11.09.2021

Zekâsını değil çabasını övün

Aileler, teknolojiyi iyi kullanan çocukları için “Bu çocuk üstün zekâlı” diyor. Oysa bu tarz söylemler çocuğun başarısının önünde engel. Zeki olduğunu düşünen çocuk “Çalışmadan da yaparım” diyerek emek vermenin önemini anlamıyor. Uzmanlarsa “Zekâya değil, çabaya vurgu yapın!” tavsiyesinde bulunuyor.

22.05.2021

Ev işi yaparak hem eğlensin hem öğrensin

Çocuklarına ev işi yaptırmaktan çekinen anne-babalar aslında pek de doğru bir şey yapmıyor. Çünkü uzmanlar çocukların ev işi yapmasının onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını söylüyor.

8.05.2021

Bugün ne yapsak?

 Evdeyiz diye hareket etmeyecek miyiz? Aksine daha çok hareket etmemiz gerekiyor. Evde 7 bin adımı tamamlayalım bugün.

24.04.2021